Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: PRAVA RODITELJA BLIZANACA, TROJČEKA.....

  1. #1
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno PRAVA RODITELJA BLIZANACA, TROJČEKA.....

    drage moje, kopirala sam postove i otvorila novi topic jer zaslužuje da ga se izdvoji. Prava roditelja s blizancima, trojčekima, troje djece, četvorkama...opalite!!!!.

    pusa


    duška
    Pridružen/a: 19. 01. 2007. (21:52:24)
    Postovi: 138
    Postano: uto stu 06, 2007 12:26 pm Naslov:


    --------------------------------------------------------------------------------

    gemini mislim da od hzzo dobiješ pola od 1663kn,tako su barem meni rekli kad sam pitala,jr i ja planiram sa godinu dana ići raditi na pola radnog vremena
    lea bdrago mi je što ti se sviđaju naše djevojčice
    _________________
    LAURA & LORNA 20.05.2007.
    http://public.fotki.com/dlalo/laura-lorna/

    [Vrh]


    talibasi
    Pridružen/a: 30. 11. 2005. (20:56:38)
    Postovi: 319
    Lokacija: split
    Postano: uto stu 06, 2007 3:08 pm Naslov:


    --------------------------------------------------------------------------------

    Gemini je napisala/o:
    e da ja sad malo skrenem s teme.
    Talibasi kad sam te "uhvatila" , i ja se spremam na pola radnog vremena od Nove godine, ali ona polovica od hzzo-a mi je nejasna koliko ti oni daju?

    eh, ipak se nismo usjele uhvatiti.
    nista od hzzo ne dobivam...naime, dobila sam rjesenje da ce mi davati, isplatili dva puta po 800 i nesto sitno kuna (dakle, polovicu od onih 1600) i nakon toga stale uplate. bila sam tamo, zvala, itala, poceli nesto muljati da zaravo nemam pravo na to i da bi trebalo mijenjati rjesenje, da mozda budem morala i vracati te novce, da su mi promijenili referenticu jer je ova prije pogriješila i sl. i na kraju mi niko nije znao dati konkretan odgovor i jedina uputa je bila da se javim svojoj novoj referentici (mos'misliti). u svakom slucaju ja sam na kraju odustala, zakljucila neka se oni meni javljaju, ako im trebam i naravno do dana danasnjeg od nikoga ni glasa. pretpostavljam, da s obzirom da je na snazi jos uvijek ono staro rjesenje (novo nikad nisam dobila) mogla bi ih naganjati, ali znas kako vec biva s nasom birokracijom. zaravo, da imam malo vise vremena bas bi se bilo interesantno pozabaviti ovim!
    eto, nisu neke dobre vijesti, ali tko zna, mozda tebi kazu drugacije!

    _________________
    Luka & Karlo, 15.05.2006.

    [Vrh]


    Gemini
    Pridružen/a: 17. 04. 2006. (04:36:50)
    Postovi: 555
    Lokacija: ZD
    Postano: uto stu 06, 2007 3:36 pm Naslov:


    --------------------------------------------------------------------------------

    e odavno ništa apsurdnije nisam čula!!!!!

    hm hm zanimljivo!! Naime u više navrata za razne stvari u svezi porodiljnog sam pisala ministarstvu i uredno sam dobivala odgovore, a za rad na pola radnog vremena nisam dobila odgovor, a prošlo je cca 4 mjeseca od upita. Inače ja sam totalno nebulozan odgovor dobila ovdje u hzzo-u da ću dobiti pola od 4250kn!! Taman si mislim, ajd to je ok, iako je još uvijek daleko manje od moje polovice, kad tamo izgleda da je pola od 1600, a kod tebe je stvarno drastičan slučaj.

    Čuj draga ja sam ti imala onu neku novu rozu trudničku knjižicu di su na kraju izvučena iz zakona prava trudnica i majki i tu piše to o radu na pola r.v. do 3 godine za blizance ili treće dijete. Sad ću ti reći koji je to članak:
    Čl.67. Zakona o radu i zove se Skraćeno radno vrijeme roditelja, čak ovo ima pravo koristiti otac ukoliko majka za to vrijeme radi puno radno vrijeme. Ovo ti baš piše u tom članku.

    Nemaš ti kome što vraćati, nego ti oni trebaju nastaviti plaćati barem tu crkavicu! Sad si me ponukala da im ponovo pišem!!
    _________________

    kcerkica 09.06.2000
    cura & dečko 20.09.2006
    http://pg.photos.yahoo.com/ph/mojaadresa/my_photos
    [Vrh]


    duška
    Pridružen/a: 19. 01. 2007. (21:52:24)
    Postovi: 138
    Postano: uto stu 06, 2007 6:40 pm Naslov:

    --------------------------------------------------------------------------------

    pa to je stvarno sramota,trebale bi mi mame duplice napisati neku peticiju protiv te sramotne naknade.stvarno su te ženske iz hzzo-a totalne g...,meni su rekle da uopće nemam pravo na pola radnog vremena jer ne čitaju zakone,strašno..._________________
    LAURA & LORNA 20.05.2007.
    http://public.fotki.com/dlalo/laura-lorna/
    [Vrh]


    talibasi
    Pridružen/a: 30. 11. 2005. (20:56:38)
    Postovi: 319
    Lokacija: split
    Postano: uto stu 06, 2007 10:28 pm Naslov:


    --------------------------------------------------------------------------------

    gemini, baš ću pogledati taj članak, a sjetila sam se da bi mogla pitati i pravno tumačenje cijele stvari na jednoj pravnickoj internet stranici (ne znam sad tocno kako se zove, ali znam da je MM vec par put tamo trazio neka tumacenja) i skorz su ok!
    jel moguće da dozvoljavaju polovicu radnog vremena do 3.godine samo ukoliko djeca imaju poteškoća?!
    ma, u ovoj državi svak tumači zakone kako mu padne na pamet, čini se meni.
    javim vam, ako ista pametno saznam i ako mi itko ista odgovori!



    _________________
    Luka & Karlo, 15.05.2006.

    [Vrh]


    twins mama
    Pridružen/a: 26. 05. 2006. (22:56:41)
    Postovi: 202
    Postano: uto stu 06, 2007 11:44 pm Naslov:


    --------------------------------------------------------------------------------

    Poooozdrav svima, vidim da su se i neke stare forumašice javile, drago mi je znati da ste žive.
    Umor mi je postao najbolja prijateljica, s njim pijem kavu, liježem i budim se. Reći ću samo da se javljam nakon 4mjeseca na forum jer nije bilo vremena ni da vas čitam a kamoli pišem.
    Eto, mi još malo i navršavamo 14mjeseci, klinci piče ko ludi i počeli su biti luuuudo zahtjevni, ako im nešto nije po volji jadna im majka.
    Ja sam otpočetka sama, bez ikakve pomoći, zbog raznih okolnosti i seljakanja tako je ispalo, sad je to mila majka za razliku onih dana dojenja i malih bebe, ponekad se pitam zar sam ja fakat to sve preživjela ili samo sanjala.Nekad me umor toliko iscršio da nisam bila sigurna šta je san a šta je java.
    Vratila sam se na posao nakon njihovog rođendana eh, da sam znala da postoji mogućnost biti plaćen od hzzo-a zbog skraćenog radnog vremena definitivno bi to iskoristila, al sad je kasno.
    Uglavno sve je lakše kako malci rastu, njihova međusobna komunikacija otvara malo prostora za tebe, daleko je to od čitanja knjige ili opuštanja pred tv-om ali ja sam zahvalna na tim trenucima jer ih do nedavno uopće nije bilo.
    Pusa svima, idem ubit umor
    _________________

    Bruna & Jakov 15/09/2006
    http://new.photos.yahoo.com/superora...pageoption=ALL

    [Vrh]


    Gemini
    Pridružen/a: 17. 04. 2006. (04:36:50)
    Postovi: 555
    Lokacija: ZD
    Postano: sri stu 07, 2007 12:09 am Naslov:


    --------------------------------------------------------------------------------

    evo vam cili članak, nije to za djecu s poteškoćama nego za sve blizance ili troje djece:
    Rodiljni dopust

    Članak 66.

    (1) Za vrijeme trudnoće, poroda i njege djeteta radnica ima pravo na rodiljni dopust.

    (2) Radnica može početi koristiti rodiljni dopust 45 dana prije očekivanoga poroda i može ga koristiti do godine dana djetetova života.

    (3) Dan očekivanoga poroda utvrđuje ovlašteni liječnik.

    (4) Za blizance, treće i svako sljedeće dijete radnica može koristiti rodiljni dopust do navršene treće godine djetetova života.

    (5) Radnica obvezno koristi rodiljni dopust u razdoblju od 28 dana prije poroda do šest mjeseci djetetova života (obvezni rodiljni dopust). Pravo na obvezni rodiljni dopust utvrđen prema odredbama ovoga Zakona koristi se u neprekinutom trajanju.

    (6) Na vlastiti zahtjev, žena iznimno može početi raditi prije nego dijete navrši šest mjeseci života, ali ne prije isteka 42 dana poslije poroda.

    (7) Ako je dijete prerano rođeno, produžuje se rodiljni dopust iz stavka 2. ovoga članka za toliko vremena za koliko je dijete prerano rođeno.

    ( Nakon proteka obveznoga rodiljnog dopusta iz stavka 5. i 6. ovoga članka, ako se roditelji tako sporazumiju, pravo na rodiljni dopust može koristiti djetetov otac.

    (9) Ako djetetov otac koristi pravo iz stavka 8. ovoga članka u trajanju od najmanje tri mjeseca, rodiljni dopust iz stavka 2. i 4. ovoga članka produžuje se za dva mjeseca.

    Skraćeno radno vrijeme roditelja

    Članak 67.

    (1) Kad je obvezni rodiljni dopust iz članka 66. stavka 5. ili 6. ovoga Zakona prošao, radnica ima pravo raditi polovicu radnoga vremena do navršene jedne godine djetetova života, odnosno za blizance, treće i svako sljedeće dijete može raditi polovicu radnoga vremena do navršene treće godine djetetova života.

    (2) Pravo iz stavka 1. ovoga članka može koristiti radnik koji je djetetov otac, ako majka za to vrijeme radi u punom radnom vremenu.

    (3) Nakon što dijete navrši jednu godinu života, jedan od djetetovih roditelja ima pravo raditi polovicu punoga radnoga vremena do tri godine djetetova života, ako je djetetu, prema ocje*ni ovlaštenoga liječnika, zbog njegova zdravlja i razvoja, potrebna pojačana briga i njega.

    (4) Ministar nadležan za zdravstvo pravilnikom će propisati uvjete i postupak stjecanja prava na rad u skraćenom radnom vre*menu, radi njege djeteta kojem je potrebna pojačana briga i njega.
    _________________

    kcerkica 09.06.2000
    cura & dečko 20.09.2006
    http://pg.photos.yahoo.com/ph/mojaadresa/my_photos
    [Vrh]

  2. #2
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    Bravo Marči svaka čast!!

    Ovdje ću upisati čim vidim u praksi rad na pola radnog vremena.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    gemini, jesi počela raditi? funkcionira li isplačivanje polovice od HZZO?
    kod mene nikakvih novosti, rješenje da će mi isplacivati imam, ali mi ništa ne isplacuje niti daju ikakve infomracije sto je s tim!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    137

    Početno

    i mene zanima kako izgleda kad ste se vratile na posao - ja planiram s njihovom godinom dana a to je za manje od mjesec - kako funkcionirate? :?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    lumpar, ja sam predala zahtjev za isplatom za pola radnog vremena i dobila rješenje kojim su mi to i odobrili. dva,tri mjeseca su isplacivali (pola od porodiljne naknade, ne od plaće, naravno), a nakon toga su uplate stale. bila sam na HZZO i rečeno mi je da takvo rješenje nije moguće, da je pravnica pogriješila i da će mi se javiti jer postoji cak mogucnost da novce koje sam dobila trebam i vratiti. od tada (cca. 9 mjesec) mi se nitko vise nije javio, a nisam ih ni ja zvala jer mi zaista ne pada na pamet nista vracati. naravno, nisu mi poslali ni nikakvo novo rješenje. :shock:

    nadam se da gemini ima bolje iskustvo!

  6. #6
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    počela sam raditi 4.2. na pola radnog vremena, pa ćemo vidjeti kako će teći isplate. Sigurna sam da na to imam pravo i ne namjeravam im tolerirati neisplate

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Imam jedno pitanje. Da li se kod blizanaca dobiju dvije pomoći za opremu novorođenčeta? Ili klasično samo jedna.
    Valjda sam pogodila naziv pomoći. Hvala

  8. #8
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Zagrebačke trudnice-od Bandića odmah dobijemo 3.000+6.000 kn-za prvo i drugo dijete.
    Jelda je tako Mija?

  9. #9
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    nisam mija ali da

  10. #10
    Gost 1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    95,4 FM
    Postovi
    1,747

    Početno

    Ma to me Mija upozorila da svakako vodim računa

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Tih 3000 i 6000 nije oprema za novorođenče. Mene zanima onih 2300 od države koji su prije bili 1300kn.
    Meni će duplići biti 2 i 3 dijete, kaj to znaći da ću dobiti od Bandića 6000 i 9000kn?

  12. #12
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Da, dobit ćeš 6000 plus 9000 kn odmah, a za 3. dijete svake godine po 9000 kn i tako do 6 navršenih godina.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Hvala ti Girice, a šta sa opremom? Jel ću dobiti 2x?

  14. #14
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    Misliš na ono od HZZO-a? I to dobiješ 2x.
    Vjerojatno već znaš, od ****-a naručiš kupone pa ćeš dobiti poklon paket.
    U kojem si tjednu trudnoće?
    Sretno!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    266

    Početno

    Nisam imala pojma za ****, pa opet hvala. I da mislila sam na HZZO.
    Hvala ti puno
    Sad sam trudna 27 tjedana, pa se laganini pripremam i informiram!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    Citiraj Gemini prvotno napisa
    počela sam raditi 4.2. na pola radnog vremena, pa ćemo vidjeti kako će teći isplate. Sigurna sam da na to imam pravo i ne namjeravam im tolerirati neisplate
    gemini, hajde molim te javi se kad prođe prvi mjesec i vidiš jel isplata stigla. pretpostavljam da si rješenje dobila?!

  17. #17
    Girica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    243

    Početno

    A kada ste se javile poslodavcu? Ja još nisam, planiram vrlo skoro jer će duplići za 1.5 mj. imati godinu dana. Ali ne namjeravam ići za sada raditi, tim više što s A moram svakodnevno vježbati. Dok ne prohoda, ništa od posla. Bar tako planiram.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    ja se mom nisam morala javljati, jer sam u trenutku odlaska na bolovanje zbog čuvanja trudnoće bila na zamjeni koja je završila kada su dečki imali par mjeseci. s njihovih deset mjeseci sam počela raditi kod drugog poslodavca!

  19. #19
    Pooh avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    454

    Početno

    Ima li tata pravo na bolovanje?
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=57222

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    60

    Početno

    Imaju li blizanci pravo na besplatno5 u 1 cjepivo??? tako sam nešto čula....

  21. #21
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Mi nismo imali (vjerujem da bi mi pedica rekla),ja sam ga kupila i platila 800,00 kn

  22. #22
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Mi nismo imali (vjerujem da bi mi pedica rekla),ja sam ga kupila i platila 800,00 kn

  23. #23
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    mi smo svoje cjepivo isto platili.

    talibasi javim ti čim bude isplata, ali to očekujem tek oko 20.3., jer mi je sad sjelo ono zadnje 1600 i nešto. Rješenje još nisam dobila, samo sam dobila poziv da donesem potvrdu da sam počela raditi i to sam odnijela prije 10ak dana. Sad će valjda i to rješenje, doduše bude li ono kasnilo kasnit će sigurno i isplata... , ali borit ćemo se žestoko

  24. #24

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    321

    Početno

    Citiraj MIJA 32 prvotno napisa
    Mi nismo imali (vjerujem da bi mi pedica rekla),ja sam ga kupila i platila 800,00 kn
    jedno cjepivo ili za oboje?


    I mi smo platili 5 u 1 iako sam čula (no nisam mogla nigdje provjeriti) da neurorizična djeca imaju pravo na njega besplatno. Naime u jednoj ped. ordinaciji u mom gradu jedna mama (i njezino djete vježba naša teta vježbalica) ga je dobila badava. Tj. prvi puta je platila, a kad je došla drugi put, sestra je rekla...aha, vi ste neurorizični, vi ništa ne plaćate....

    Inače, ja sam ga nabavila za 295,00 kn, a moja pedica ga prodaje za 500,00 kn

  25. #25
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    mi smom platili 600kn, tj. 300 po osobi, a o bespl. za neurorizične nisam čula....

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    split/ zadar
    Postovi
    184

    Početno

    i mi smo platili naše cjepivo.
    gemini, cujemo se! bas me zanima kako ce to ici kod tebe...nadam se ok! 8)


  27. #27
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Bruni platili smo (2x400 kn)

  28. #28
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Bruni platili smo (2x400 kn)

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    60

    Početno

    imam informaciju za 5 u 1: sva djeca rođena u 2008. imaju pravo na besplatno - od 1.03. je na listi HZZO-a. Eto!!!

  30. #30
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    a mi 2006 ništa, očito!!

    Odgovor Talibasi:

    Rješenje sam dobila , naravno tek nakon 2 mjeseca od početka rada, i to naravno kad sam otićla i pitala što je s tim ja već naveliko radim?? Ona se jako čudila što to nisam dobila doma, a onda ga uredno pronašla među neposlanim rješenjima

    Uglavnom danas mi je sjela prva uplata, ali na moje čuđenje sjelo je 1250kn :? , a ja očekivala 800 i nešto. Mislim izneneđenje je pozitivno, ali mi nije jasno o čemu se radi. Prošli mjesec su mi sjele neke 2 uplate pa sam pretpostavljala porodiljni i onih par dana dok sam počela raditi, a sad bi ovo trebalo biti za čitavi 3-ći mjesec.

    Čuj Talibasi o pravovaljanosti rješenja ti nema dileme, dakle izvoli traži sve isplate unazad, i nek oni povratkom novaca prijete nekom drugom, npr.sebi za sve ove neargumentirane isplate.

    Ako ti što treba poslati ili se pozvati na mene samo se javi, no frks.

    Pozdrav čitavoj ekipi, jednostavno sve rjeđe svraćam na forum zbog nedostatka vremena.

    Ljudi samo da znate, spasila sam se otkad radim na pola!!!!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    87

    Početno

    Pozdrav!
    Da li je netko od vas roditelja blizanaca koristio pravo rada na pola radnog vremena nakon godine dana starosti beba?

  32. #32
    Gemini avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    421

    Početno

    procitaj gore, ja sam koristila

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •