Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 88 od 88

Tema: Rh inkompatibilnost

  1. #51
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Bok, ima li novosti?zanima me jesi li krenula na transfuziju u SD?možep mi poslati privatnu poruku jer znam o tome dosta, bila sam kod Matijevića na razgovor. Drži se...~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  2. #52

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    4

    Početno

    Draga Klarita i Katajina, hvala vam na odgovorima, puno mi znaci. U mojoj prosloj trudnoci iz koje imam sina je u 33 tj titar bio 1:8 ako se dobro sijecam i onda dan prije nego su me induciralu u 37 tj je bio 1:16, psto je sin bio veeeeelik, rodio se sa 4800 i 56cm 3 tj ranije, odlucili su inducirat mada se sa tako niskim titrom moglo i pricekat. Prije ove trudnoce mi je Coombs bio toliko nizak da mi nisu mogli odredit titar i tako sve do mog velikog krvarenja zbog marginalne placente previje u 16 tjednu...onda naglo na 128 Lose je sta jos uvijek krvarim sto moze samo poticat stvaranje novih antitijela, a dobro je sta se moja bebica za sad dobro drzi, svako 2 dana partimo sistolicki tlak i za sad je ok. Ja pricam o anti-d tijelima, moja su vasa? Ono sta mene ljuti je da su dr ovdje zgrozeni kako nisam dobila zastitni injekciju u 27 tj bez obzira na Coombs jer je praksa u Europi da se svim neg trudnice za rh poz partnerom daje Rogham u 27 tj. Kad sam pitala svog dr u Splitu, rekao mi je da nase zdravstvo nema para bla bla ko da je sama nisam mogla kupit i da ni ta injekcija nije garancija da ne bi doslo do javljanja antitijela, dr i ovdje i u spanjolskoj gdje sam rodila sina tvrde da je propust dr-a. uzas. Sad sta je tu je, nadam se najboljem a isto zelim i vama. Drago mi je sta eto i kod nas ima dobar dr za transfuzije, rado bi do njega ali se sad zbog krvarenja vise ne mogu prebacit u RH. Pisat cu vam kako bude islo, nadam se da ce moja prica zavrsit dobro i da ce pomoc i tebi Klarita da se odlucis na jos jednu bebu.

  3. #53
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Maričekam tvoj odgovor ne strpljivo i razvoj cijele situacije.zaista navijam i ~~~~~~~~~~, a nedavno su mi rekli da su ove vibre čarobne.
    javi se porukom ako si primila moj mail ili na forum.Sve znš, pisala sam ti.Hvala na linku, odličan je i nekako vidim da se može.Sad mi je slijedeći korak provjera titra što idem početkom 7.mj u Zg pa da vidim koliki je i što dalje.Drži mi fige a ja mislim i molim za tebe i bebicu....to su veliki borci...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Sep 2015
    Postovi
    5

    Početno

    bok Klarita imam nekoliko pitanja,dali si jos uvijek uključena u ove razgovore...

  5. #55
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Nisam.evo slucajno citam jer se blizi 6god od gubitka moje curice pa me emocije nose.
    Reci sto god trebas. Iako mi draze privatno.
    Inace rodila sam 3 curucu u 35tj nakon 9IUT transf na Sv Duhu.

  6. #56
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    klarita2, veliki pozdrav, dugo te nisam ovdje vidjela. Nadam se da ste obje dobro.

  7. #57
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Beti- da cure su super....ivana ce uskori 4 g.predivna, pametna, i Bogu hvala zdrava ko dren.
    Klara zavrsava 5 r. Sve 5,00! Ma sve super ..

    Radim, ostala sam nakon I 3 god na porodiljnom .puno je bila vezana za mene i trebalo je vremena da ju polako odmaknem.
    Najsen ce u vrtic.

    Ti?

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Book evo imala bih par pitanja za klaritu ako si jos tu.... Jer sam i ja razvila antitijela u prvoj trudnoci i sad sam opet trudna pa svaka inf.i iskustvo bi mi puno znacilo...

  9. #59

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Book evo imam nekoliko pitanja za klaritu2 ako je tu... I ja sam razvila antitijela nakon prve trudnoce i sad sam opet trudna.... Svaka informacija bii puno znacila.....

  10. #60
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Drago mi je da mogu pomoci.
    Koja anritijela imas? Titar?
    Ako si u Zg javi se na sv.duh

  11. #61
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Koji si tjedan i koje preglede si radila?

  12. #62

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    D antitijela, nisu mi odredili titar jer navodno ima malo antitijela da bi mogli odrediti.. I nisu mi radili nikakve posebne pretrage osim kontrole krvi i ultrazvuka...10.sam tjedan pa smo valjda mirni jos do 18.tj... Nisam iz zg-a, moj ginekolog mi je reka za sv.duh da ako beba bude tatina krv.grupa idem odmah u bolnicu... Sad iskreno mene zanima taj dr.dio trudnoce... I kad je kod tebe pocelo povecanje titra?

  13. #63
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Moja druga trudnoca je vođena u St. Titar je bio 1:2 do 30tj. Tada je poceo rasti. S tim da bez obzira na titar pd 18tj treba raditi MCA kroz arteriju glave.
    Tu se vidi anemija bebe. Suprug bi trebao izvaditi fenotip da vidite je li nosi DD ILI Dd.

    Moj titar je neglo skocio sto se dogadja cesto oko 32 tj. 1:16 gdje umjeszo da su me porodili cekali su do 38 tj kad je skocio na 1:128 i moja M se rodila kao mrtvorođenče.

    Moja treca trudnoca je vodjena dp 15tj u St a zatim Sv Duh. Krenula sam s tirom 1:16 .imala sam 9 INTRAUTERINIH transfuzija . beba je rodjena u 35tj. 4 dana inkubatora i 4 transfuzijr poslije rođenja.
    Moja titar je u jednom trenu u sredini trudnoce bio 1:2054.

    Poslije vise nije ni mjeren.

    Uglavnom ja sam zavrsila s trudnocama. 3 mj daleko u Zg od obitelji, starije kceri, borbe, boli , neizvojesnosti i straha...

    Ali sve znam o tom, ostala sam super s dr na Sv.Duhu.moja kcer je super, ziva i zdrava i bez posljedica zahvaljujuci njemu i Bogu
    Pisi sto te zanima...moja prica ke tu na forumu...dugo sam tu bila

  14. #64

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    E citala sam sve postove, ali nisam pisala odma jer sam vidila da je to sve bilo prije par god.i kad sam vidila da si opet pisala sad prije koji tjedan odlucila sam se javiti... Jer mi svaka ric znaci, pogotovo nekoga ko je upoznat sa svime i prosa to... Divim ti se na svemu, eto bogu hvala pa je treca trudnoća prosla kako triba...virujem da nije bilo lako.. Iskreno cila tvoja prica me gura naprid sa osmijehom i daje mi samo pozitivno misljenje o tome svemu... I naravno nadam se najboljem... Inace ja sam iz ši, rekli su mi da u 18.tj ce viditi koja krv.grupa je beba i onda cemo znati sta dalje... Nisu mi sad spominjali taj fenotip... Spremna sam na sve samo da beba bude ziva i zdrava...
    Jeli ginekolog odreduje kod kojeg ides dr.u sv.duh ili? Koji je tvoj? Mislim ako mogu traziti kod koga bi pa... Koliko ste bile u bolnici nakon poroda?

  15. #65
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Na Sv .Duhu se s tim najdulje bavi dr.Miskovic ali i od prije god dana dr.hafner.obojica odlicni.

    Gle krvna grupa bebe se moze odrediti u 18tj samo amniocintezom a u 12tj preko krvi mame i salje se u Zg.
    Amniocintezu ne preporucujem zbog mogucnosti krvarenja i povecanja titra.

    Dobro sve ispitaj i ginek i transf. Oni bi uvijwk trebali biti u kontaktu

  16. #66

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Meni su rekli u 18.tj preko moje krvi... Nisam pitala sta je to MCA?

  17. #67
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Znam da u St to rade vec od 12tj.mojoj rodici sz sad u zadnjoj trudnoci vadili.
    MCA je pokazatelj anemije . to je posebno mjerenje protoka kroz areteriju glave. Ako se krece od 1-1.4 zna se proci bez tranaf a ako dodje oko 1.5 potrebna je transfuzija. Ovisi o vise faktora.
    Uglavnom od 18tj sw mjeri bez obzira koliki je titar i vrlo je vazno da dr to zna mjeriti. Upravo zbog tog sto mi u drugoj trudnoci to nisu mjerili izgubila sam bebu.( tada nisam sve znala) . ovde u St ima 1 ili 2 dr koji to znaju mjeriti.tako da dobro to upitaj. Zaista ti zelim da beba bude neg. Ja i mm imamo za to sanse 50/50 a sve tri trudnoce moje cure su bile + .tako da :/

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Idem ove dane na pregled pa cu provjeriti to s dr.
    A jooj jos kad znas da ima sanse da bude 0- pa opet na kraju.... A sam Bog zna zasto to tako mora biti... Iako mi je dr.reka da ce beba najvjerojatnije biti tatina krv.grupa ja se ipak nadam da nece.... A sta Bog da neka bude... Samo da beba bude živa i zdrava....
    Oprosti sta te ovo pitam ali jel beba morala nakon toga svega na neke posebne preglede i cesce na kontrole? Ako je tesko pisati o tome nema problema...

  19. #69
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Mislis na trecu trudnocu sa Sv.Duha? Da. 4 puta je primala krv u St bolnici. Do 2,5 mjeseca. To je se tako i pretpostavilo. Jer im tada pocne raditi kostana srz i sama proizvodi eritrocite.
    Nakon toga samo vjezbe i kontrole za nedonoscad. Ali nikad vise nije bila anemicna. Dojila sam ju 18mj uvijsk i sada je sve jela, moja prozdrljivica , haha.... Ali anemija nikako.kao da nikad nije imala problema.

    Ona je u trbuhu cak bila u teskom hidropsu i zahvaljujuci mom dr sa Sv Duha rodila se samo s anemijom.sve drugo super. Cak i kilaža 2890g.

    Sad ce u vrtic na jesen i iskreno ona je pravo Bozje čudo....pravo!!!!

    Samo ti pitaj sto hoces. Volim pomoci ljudima. Puno je tu nejasnoca. I ako ikad budes trebala na sv.Duh ( daj Bože ne) samo se javi .ja sam s dr ostala super.

    O svemu ti ja pricam, i o gubitku i trecij trudnoci. Drzi se....javljaj se

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Super, supeeer hvala Bogu dragom sta je tako proslo.... Da bas to, toliko nejasnoca i malo nas ima s tim tako da svaka ric znaci... Puno hvala na pomoci i odgovorima... Ocu ocu, javim se... Jos jednom veliko hvalaaaaaa, pozz

  21. #71
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Ima li sta novog?

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Nista jos.... Sve je super zasad (hvala Bogu) nadam se da ce tako i ostati... Krvnu grupu bebe će mi odrediti za 2-3 tj... Bas pitala dr.jel se moze prije odrediti krv.grupa reka da moze od 12 tj ali da je tada puno veca mogućnost da rezultati ne budu tocni.. Javim cim saznam nesto novo, hvalaa sta si tu i sta mislis na nas

  23. #73
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Hej jesi vadila krvnu grupu? Kako si?

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Jesam, cekam nalaze... Valjda bi kroz ovaj tj trebali biti gotovi.. A ovi nalazi za titar su hvala Bogu jos uvik isti, nije se nista promijenilo... Dobro sam, samo me tu i tamo uhvati nervoza i tuga pri pomisli na zagreb tj.vise zbog odvajanja od cure moje

  25. #75
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Mozda i neces morat ako titar ostane isti ili mali. Ili samo pred kraj.
    Sjeti se mene ...100dana Zg....
    Moju stariju kcer vidjela sam 2x , krenula 1r. Sve sam propustila...
    I preko skypea....
    Uf....
    Tesko je ali i brzo se zaboravi kad sve bude ok i izdrzi se....
    Javi

  26. #76

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Da nadam se ajme divim ti se evo suze idu uf uf...svaka ti cast...
    Da to je istina... Javim se i hvala sta si tu

  27. #77

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Jos cekam nalaze... Ni oni mi ne znaju reci kad ce biti... Nadam se da ce iduci tjedan

  28. #78
    klarita2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Postovi
    644

    Početno

    Da znam da se dugo cekaju. Javi mi

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    15

    Početno

    Stigli su, bebica je ipak poz.
    Prosli tj.je na uzv sve bilo u redu... Idem iduci tj.na pregled i opet vadenje krvi...
    Svakih koliko si ti vadila krv nakon 16.tj trudnoce? Meni uvik stave kontrolu za 4-6 tj... Ja naravno odem nakon 4 al mi je i to nekako puno....

  30. #80

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Mame pomagajte! Trudna sam 15.tjedana(blizanacka trudnoca) ovo mi je druga trudnoca.Kako sam A- a muz A+ poslje prve trudnoce sam primila zastitnu inekciju ali sam unatoc tome senzibilizirana.U ovoj trudnoci mi je raden titar u 6.tjednu i bio je 1:2 pa u 10.tjednu takoder 1:2 i sad u 15 titar naglo skocio na 1:64. Trudnocu vodim u Petrovoj bolnici i nekakvo pojasnjenje od doktora sta to znaci za moje bebe nisam dobila,govori mi stalno opcenito kao da cita iz uđbenika.Dobila sam Decortin 10mg na dan,poslali me kuc i neka se vratim za dva tjedna.Nemoram vam govorit koji horor u glavi prolazim

  31. #81

    Datum pristupanja
    Sep 2017
    Postovi
    2

    Početno

    Molim mame sa bilo kakvim iskustvom sa rh imunizacijom da podjele samnom svoje iskustvo.Trudna sam 18.tjedana(blizanacka trudnoca) i senzibilizirana sam.Trenutno sam u Petrovoj bolnici,kako mi je titar 1:128 u utorak je dogovorena transfuzija.Ocajna sam i preplasena i svako iskustvo na ovu temu bi mi dobro doslo jer pojma nemam sta me ceka i sta ce biti sa mojim bebicama

  32. #82
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,205

    Početno

    Citiraj Ivona0506 prvotno napisa Vidi poruku
    Molim mame sa bilo kakvim iskustvom sa rh imunizacijom da podjele samnom svoje iskustvo.Trudna sam 18.tjedana(blizanacka trudnoca) i senzibilizirana sam.Trenutno sam u Petrovoj bolnici,kako mi je titar 1:128 u utorak je dogovorena transfuzija.Ocajna sam i preplasena i svako iskustvo na ovu temu bi mi dobro doslo jer pojma nemam sta me ceka i sta ce biti sa mojim bebicama
    Pročitaj postove klarita2 i na ovoj temi piše i na drugima. Probat ću ti linkati koji post. Ima puno iskustva i sigurno će ti pomoći. Prošla je puno IU transfuzija i rodila bebu.

  33. #83

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Mame, evo čitam vaše postove već po 10.put. 2019. godina. Prva trudnoća (2014.g) uredna, ali sam senzibilizirana pred kraj trudnoće. Testovi u 27. i 32. tjednu bili negativni, ali kako sam prenesla tjedan dana opet su mi radili test i bio je pozitivan. Curka moja rođena A+. Sve normalno. Druga trudnoća ove godine u siječnju završava spontanim. Nakon spontanog dali mi Rhogam (da zadovolje proceduru u tim slučajevima, iako nema funkciju jer sam već senzibilizirana. Riječko rodilište). Vadila sam krv, i tad mi je titar u 7. tjednu 1:2. Inače imam anti-D i anti-C antitijela. Sad evo treća trudnoća, štapić je pokazao plus, čekam 12.7 za prvi pregled i molim se da sve bude u redu. Zvala Sv. Duh i rekli mi da se mogu naručiti kod njih da mi vode trudnoću, ali da mi treba uputnica od mog ginekologa i prvi ultrazvuk. Eto sad to čekam. Vidim puno mama ovdje sa istim problemom, ali postovi već imaju koju godinu, a mene treba malo ohrabrit Kako su vam prošle trudnoće?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Postovi
    2

    Početno

    Mame, evo čitam vaše postove već po 10.put. 2019. godina. Prva trudnoća (2014.g) uredna, ali sam senzibilizirana pred kraj trudnoće. Testovi u 27. i 32. tjednu bili negativni, ali kako sam prenesla tjedan dana opet su mi radili test i bio je pozitivan. Curka moja rođena A+. Sve normalno. Druga trudnoća ove godine u siječnju završava spontanim. Nakon spontanog dali mi Rhogam (da zadovolje proceduru u tim slučajevima, iako nema funkciju jer sam već senzibilizirana. Riječko rodilište). Vadila sam krv, i tad mi je titar u 7. tjednu 1:2. Inače imam anti-D i anti-C antitijela. Sad evo treća trudnoća, štapić je pokazao plus, čekam 12.7 za prvi pregled i molim se da sve bude u redu. Zvala Sv. Duh i rekli mi da se mogu naručiti kod njih da mi vode trudnoću, ali da mi treba uputnica od mog ginekologa i prvi ultrazvuk. Eto sad to čekam. Vidim puno mama ovdje sa istim problemom, ali postovi već imaju koju godinu, a mene treba malo ohrabrit Kako su vam prošle trudnoće?

  36. #86

    Datum pristupanja
    May 2016
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav svima,
    Bas mi je zao da se na ovu temu vec dugo nista nije pisalo, a ja imam 1001 pitanje.
    Prije svega bi voljela znati postoji li igdje u HR doktor, perinatolog, koji ima znanja na ovu temu? U posljednjih skoro 6 godina, kucala sam na bezbroj vrata, i nitko nema odgovore na moja pitanja, nitko se nikada nije susreo sa situacijom kao sto je moja :/
    Kako li je to uopce moguce??
    Ukratko, moja situacija je ovakva:
    Prva trudnoca, prije skoro 6 godina, bila je potpuno uredna, svi nalazi su bili ok, do trenutka poroda.. onda je u radjaoni nastala frka panika, ja sam 0-, a beba je na tatu B+.
    Beba momentalno zavrsi na intenzivmoj, rade joj exsangvino trasvuziju i jedva izvlaci zivu glavu, a ja ostajem pozitivna na cijelu abecedu tih silnih antitijela. (Bilo je tu svasta, ali ovo je najkrace moguce)
    Injekciju zastite ne dobivam jer nema smisla ni potrebe, kad se vec dogodilo to sve sto se dogodilo. Svaka iduca trudnoca je vrlo, vrloooo upitna i visokog rizika.
    Medjutim, sto ako ipak ostanem trudna??
    Imam brdo pitanja "sto ako"?
    Puno bi mi znacilo kada bi cula neko iskustvo iz prve ruke.
    Hvala i sretno svima.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Sep 2021
    Postovi
    1

    Početno Rh trudnoca

    Citiraj klarita2 prvotno napisa Vidi poruku
    Znam da u St to rade vec od 12tj.mojoj rodici sz sad u zadnjoj trudnoci vadili.
    MCA je pokazatelj anemije . to je posebno mjerenje protoka kroz areteriju glave. Ako se krece od 1-1.4 zna se proci bez tranaf a ako dodje oko 1.5 potrebna je transfuzija. Ovisi o vise faktora.
    Uglavnom od 18tj sw mjeri bez obzira koliki je titar i vrlo je vazno da dr to zna mjeriti. Upravo zbog tog sto mi u drugoj trudnoci to nisu mjerili izgubila sam bebu.( tada nisam sve znala) . ovde u St ima 1 ili 2 dr koji to znaju mjeriti.tako da dobro to upitaj. Zaista ti zelim da beba bude neg. Ja i mm imamo za to sanse 50/50 a sve tri trudnoce moje cure su bile + .tako da :/

    Cao Klarita, videla sa tvoje postove vezane za trudnoce. Ja sam saznala za sam rh senzibilna, u 19toj sam nedelji i prvi titer nalaz mi je 512. Uz je dobar, mislim da je radjeno merenje anemije preko mozdane arterije i beba je ok. Kontrolu imam za 4 nedelje… u soku sam od svega a posebno od visine titera. Jel
    To znaci da ce mi se sad duplirati? I ako bude samo veci da li to nuzno znaci anemiju bebe. Sta je vaznije da se gleda, visina titera ili ultrazvucni nalaz? Ocajna sam….

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jan 2022
    Postovi
    1

    Početno

    Bok!Evo nadam se sa će te pročitat i moju poruku.Ja sam u 15 tjednu i beba je Bogu hvala u redu a titar mi je odpocetka mjerenja stalno isti 1:128.s tim da ja imam sva moguca slova E,e,D,d,E.svasta.kazu na transfuzilogiji da je dobro sto je isti stalno i sto i beba dalje u redu.Ali mene isto sve strah.Kako je vama zavrsilo sve Vekii??

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •