Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 132 od 132

Tema: Vrtić u Sarajevu-molim prijedloge

  1. #101
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Poli, hvala puno

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Zullu novi vrtić Zeko u Buća Potoku će biti u onoj novoj šarenoj zgradi, prostorije su krasne, poseban ulaz i prozori su okrenuti prema apoteci.
    Mi ipak izgleda nećemo preći H ne želi ostaviti drugare.
    Što se tiče vlage sumnje su ti opravdane, donji sprat manje, gore kod velike grupe očaj :shock: :shock: :shock: .

    Cure što se tiče vrtića Srećica na Dobrinji sada su ga malo proširili pa su uslovi bolji. Znam par ljudi čija djeca idu u taj vrtić većina ih je zadovoljna.
    Nije savršen ali ne spada u red loših vrtića. Ako vas interesuju detalji mogu se raspitati.

    svima

  3. #103

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    144

    Početno re

    Hvala,

    Saznala sam vec gdje je vrtic, trazili smo ga. Ne znamo ni mi sta da radimo..volila bi zbog novih prostorija i sigurno manje djece nego sto je ovde, da ga prebacimo, ali mi je ta adaptacija pravi zamor.
    Volila bi da dodjem na sljedeci roditeljski da vidim kakva je situacija ovde sada, misli li on broj djece svoditi na podnosljivi broj i sta ce uraditi vezano za vlagu..to stvarno ne moze opstati tako, R. svako malo kaslje.. :/
    Mada mislim da nece uciniti nista..ide ljeto..pa ce se to zataskati sve..
    Meni je taj problem broja djece i manjka osoblja skori isti kao i ta vlaga i neadekvatnost prostora.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Joj Zullu, ja tek sad pregledala poštu, pa ti si me davno pitala za ovaj vrtić .
    Slažem se s tobom da bi na roditelskom sastanku trebalo razgovarati o uslovima u vrtiću. Znam još roditelja koji su zabrinuti trenutnim stanjem.
    U zadnje vrijeme sve više problema iskače.
    Neznam dali su vama vratili kaladont i četkicu za zube, nama jesu kao djeca kaladontom zamažu zid i kao hladno je pa da ne izlaze iz soba i sl. To je bilo prije cca 2 mjeseca :? .

    Ne znam jesi li bila na priredbi 21.03. u Općini Novi Grad, bilo je suuuper.
    Djeca su nam bila mrak :D :D .

  5. #105

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Joj Zullu, ja tek sad pregledala poštu, pa ti si me davno pitala za ovaj vrtić .
    Slažem se s tobom da bi na roditelskom sastanku trebalo razgovarati o uslovima u vrtiću. Znam još roditelja koji su zabrinuti trenutnim stanjem.
    U zadnje vrijeme sve više problema iskače.
    Neznam dali su vama vratili kaladont i četkicu za zube, nama jesu kao djeca kaladontom zamažu zid i kao hladno je pa da ne izlaze iz soba i sl. To je bilo prije cca 2 mjeseca :? .

    Ne znam jesi li bila na priredbi 21.03. u Općini Novi Grad, bilo je suuuper.
    Djeca su nam bila mrak :D :D .

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    144

    Početno re

    Nisam bila na priredbi, ne znam ni da je bila, jer muz odvodi R. u vrtic, a on nikad ne cita oglaseno. :/
    Nismo mi ni dali cetkicu za njega, to sam mislila tek sada, prije nije ni bilo smisla.
    Cuj vratili cetkice..nidje veze bogami.
    Moram vidjeti kada je sljedeci roditeljski, jer bas nisam u toku desavanja i problema tamo, samo mislim da nije sjajno i da se to sigurno moze popraviti.

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    144

    Početno re

    R. je juce bio rodjendan, odnjeli smo tortu i sokove u vrtic. Ne znam kako je bilo, ne mogu pitati R., slabo da ce mi znati ispricati

  8. #108

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Ako nešto saznam javim ti

  9. #109

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    144

    Početno re

    Niste snimali to, kamerom ili mobitelom..mislim na priredbu u opstini?

  10. #110

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    A joj nisam vidjela, tipkali smo u isto vrijeme.

    Pa sretan Vam rođendan, sve naj, naj želim :D :D

    Meni je H sredio kameru ono pošteno, pa sam samo slikala, a Muhamed je snimao pa će se moći dobiti u vrtiću.
    Ne znam jeli R bio na priredbi, nisam vidjela svu djecu tamo.

  11. #111
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Cure, ja sam totalno razocarana Waldorfskim vrticem
    Vrtic je krajnje neuslovan. Dobar dio je u zemlji, a toplo mi je bilo samo dok sam bila u dijelu gdje je probijalo sunce. Spavaona mi se cini jako hladna, duseci su dosta tanki, dvoriste nije ogradjeno, samo "pregradjeno" nekim tankim balvanima, a na moje pitanje da li ce to ostaviti tako kazu da su imali primjedbe i od ostalih roditelja, ali da su ipak odlucili ostaviti tako kako jeste jer jos nikad nisu imali problem tj. da je neko dijete preslo te balvane. Zaboravila sam naglasiti da je iza balvana nizbrdica :shock: Djeca su uglavnom veca i oni se rukovode time da mladji gledaju starije, a kako ovi znaju da tamo ne smiju, ne idu ni mladji. Sigurna sam da bi moje dijete vec prvog dana probalo zagaziti iza tih balvana.
    S druge strane, tete su super, hrana je fantazija, pedagoske metode za 10, ako i njih bude kacio vjeronauk imaju u planu da to bude odrzavano poslije radnog vremena tj. iza 5 sto mi je za svaku pohvalu :D Iako mi je sve to jako bitno, takodje mi je bitno da mi je djetetu toplo, da je sigurno... Mislim da mi odustajemo od Waldorfa
    I opet smo na pocetku. Mislim da nikad necu naci vrtic koji mi potpuno odgovara

  12. #112
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Zna li iko išta o vrtiću u Kranjčevićevoj,
    to je isto jedan od vrtića "Djeca Sarajeva"?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Nataša, ne znam ništa o tom vrtiću.
    Ali ako dobro kontam vi ste na Dobrinji, ako ostajete tamo, možda da probaš sa vrtićem SREĆICA , čula sam da su im tete jako dobre a i proširili su se, mada si to sigurno već vidjela.
    A SOS Kinderdorf, jesi li razmišljala o tom vrtiću, za taj sam čula da ti treba veza kao da djete upisuješ na fakultet ali uslovi su super???

  14. #114

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Nataša, ne znam ništa o tom vrtiću.
    Ali ako dobro kontam vi ste na Dobrinji, ako ostajete tamo, možda da probaš sa vrtićem SREĆICA , čula sam da su im tete jako dobre a i proširili su se, mada si to sigurno već vidjela.
    A SOS Kinderdorf, jesi li razmišljala o tom vrtiću, za taj sam čula da ti treba veza kao da djete upisuješ na fakultet ali uslovi su super???

  15. #115
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Hvala sele!
    Za upis u SOS - stave te na listu, pa kad bude slobodno mjesto i dođeš na red, onda te zovnu.
    Bar sam ja tako čula od žene koja je svog malog upisala. Znači - komplikovano!
    Mi smo na Alipašinom, a kako radim u gradu, evo tražim sad nešto bliže centru i svom poslu.
    Ima taj u Kranjčevićevoj, a čula sam da ima i jedan privatni kod Muzičke škole.
    Smislit ću valjda nešto ubrzo, stvarno sam više

    A za SREĆICU nisam čula. Jel to isto JU Djeca Sarajeva? Gdje se tačno nalazi? Dobrinja je širok pojam...

  16. #116

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    412

    Početno

    Vrtic srecica je pored DM-a na Dobrinji, ako pomaze opis. A imas na Skenderiji, bas u ulici Skenderija JU Djeca Sarajeva vrtic. Onaj ljubicasti odmah pored Gorenje nebodera ili preko puta hrvatskog konzulata.

  17. #117
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Ima li iko da ide u Šareni voz u Tepebašinoj ili u vrtić Skenderija na Skenderiji?
    Išla sam u Kranjčevićevu, u vrtić Leptirić,
    doima se super, mali i ušušan, ali mislim - bolje da pogledam bar još dva-tri prije konačne odluke.

  18. #118
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Natasa, ja sam vec pisala za vrtic na Skenderiji. Moj ti je savjet da potrazis neki drugi.
    Leptiric nije los, mozda su tete malo krute, ali nista strasno, osim sto je u jaslickoj grupi svojevremeno bila teta zrela za penzije, jako divno stvorenje, ali po mom misljenju nikako ne za rad sa tolikom djecom, jednostavnop ih nije mogla pratiti uz svu dobru volju (ne sjecam se kako se zvala, ali je imala frizuricu na paz i crvenu kosu
    Ja sam jos uvijek u fayi trazenja pa mozda na kraju i mi zavrsimo u Leptiricu

  19. #119
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Ako nekog zanima Šareni voz, imaju jednu vrtićku grupu, znači sva djeca starija od 3 godine su zajedno,
    (imaju i jaslice na spratu)
    sve skupa trenutno ih ima oko 20,
    imaju svoje malo igralište - tobogan, ljuljačke,klackalice...
    Nije loše!

  20. #120
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Natasa, a gdje je tacno Sareni voz? Vidim adresu, ali mi nista ne znaci

  21. #121
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Evo jedna topla preporuka - vrtić Egipat u ulici Bjelave

    Gabi tamo ide svega 4 dana do sada ali se savršeno uklopio već prvog dana :D

  22. #122

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    139

    Početno

    A da li znate nesto o francuskom internacionalnom vrticu u Sarajevu?

  23. #123
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Citiraj Lanche prvotno napisa
    Da ne otvaram novu temu:
    Da li iko zna da mi kaže gdje se nalazi (ako postoji) i kako se zove vrtić u Sarajevu koji radi po tom Montessori ili waldorf programu? Zamolila me jedna prijateljica da joj to pronađem, ali ja uz sav trud nisam uspjela naći...Upomoć...

  24. #124

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    PHOENIX inicijativa za Waldorf pedagogiju
    Kraljice Jelene 84
    Sarajevo
    +387 61 25 62 89

    Frida

  25. #125
    slonić tonić avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    149

    Početno

    Citiraj Yuna prvotno napisa
    Zanima me jel se treba prijaviti ranije za vrtic ili je svejedno?

    Znam da u Zgbu bude guzva pa se treba prijaviti ranije.

    Takodjer ako netko zna jel postoje nekakvi vjerski vrtici neka mi kaze. (krscanski ili muslimanski).
    Ima katolički vrtić u KŠC na Bjelavama i katolički vrtić "Sveta obitelj"na Stupu (iza crkve na Stupu) kojeg drži Caritas Vrhbosanske nadbiskupije.
    Za prvi neznam vrtić neznam kakav je ali u ovom drugom sam bila i mmogu reči da je pravo super vrtić, tek napravljen, nova zgrada, nov namještaj, tete su sve diplomirane odgajateljice i nastoje da prate svjetske standarde.

    Ako ti treba mogu ti broj telefona od vrtića Sveta obitelj poslati na pp.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    123

    Početno

    Citiraj roro prvotno napisa
    PHOENIX inicijativa za Waldorf pedagogiju
    Kraljice Jelene 84
    Sarajevo
    +387 61 25 62 89

    Frida
    Hvala

  27. #127
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    I ja imam pitanje. Mi zivimo na Grbavici, pa smo razmisljali da malog od ove skolske godine prebacimo iz vrtica Nur (duga prica). Pa da vidimo ima li neko iskustvo s vrticima Kosuta i Masnica.

  28. #128

    Početno

    Moja djevojcica od oktobra ide u Masnicu u stariju jaslicku grupu. Imali su cijelu godinu problem sa drugom tetom jer je cesto jedna isla na bolovanje. Teta sto je bila s njima cijelo vrijeme je odlicna i samo zbog nje sam izdrzala.Uslovi za tu grupu su katastrofa.Nemaju mokri cvor nego piske/kake ispred vrata.Ruke operu prije vrtica i poslije . Uzas!!!Zalila sam se par puta.Nista se nije promijenilo.Nije do teta nego do uprave.Izdali prostor Elobu a djecu ko sisa. Sad ne znam sta ad radim.Iskreno se nadam da je starijim grupama malo uslovnije.Jer ako ne bude zaista idem do ministarstva da se zalim.Ono je sramota velika. Ima li kakav vrtic u novije vrijeme(vidim da je tema malo starija) da se moze preporuciti??? Privatni ili ovaj JU???Zivce sam izgubila zbog vrtica!!!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    Drage moje Sarajevske mame, podizem malo topic...
    Doslo vrijeme da se i mi pocnemo misliti o vrticima. Da li je neko ista cuo o novom vrticu u Kovacicim (otvorila supruga Danisa Tanovica), ja sam samo cula cijenu 450KM , ali ne i sta djeca dobiju za te novce? To nam je stvarno puno :shock: .
    Sljedeca varijanta, je vrtic na Skenderiji, dajte malo o njemu ako neko nesto zna?
    Hvala unapijed.

  30. #130
    mis-pis avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    na Miljacki
    Postovi
    476

    Početno

    Citiraj roro prvotno napisa
    Drage moje Sarajevske mame, podizem malo topic...
    Doslo vrijeme da se i mi pocnemo misliti o vrticima. Da li je neko ista cuo o novom vrticu u Kovacicim (otvorila supruga Danisa Tanovica), ja sam samo cula cijenu 450KM , ali ne i sta djeca dobiju za te novce? To nam je stvarno puno :shock: .
    Sljedeca varijanta, je vrtic na Skenderiji, dajte malo o njemu ako neko nesto zna?
    Hvala unapijed.
    Gdje je tacno taj novi vrtic (ulica) ili kako se zove? Treba ih nazvati pa pitati za cijenu, a naravno otici i vidjeti. 450KM jeste puno, nesto ne vjerujem da je toliko... :/

  31. #131

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    64

    Početno

    mis-pis, razgovaral sam sa mamom cije dijete ide tamo, dakle provjerena informacija. Nalazi se u ulici Emerika Bluma, bivsa zgrada Ceske ambasade. Ono sto mi je ta mama mogla reci, jeste da djeca imaju tri obroka, uce jedan strani jezik, dva puta izlaze van, tete su super, jako paze na djecu, primaju djecu od 18 mjeseci, malo veci uce svirati jedan instrument... Naravno da su uglavnom djeca stranaca tu, te da je njima ta cijena jaaakooo povoljna, mislima za njihove place vjerovatno jeste.
    Ona je jako zadovoljna. Na zalost meni, iako se vrtic nalazi pred kucom, je previse i mi si to ne mozemo priustiti. Tako da idemo dalje traziti.

  32. #132
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Pisalo je da taj vrtić radi po Montesory programu http://en.wikipedia.org/wiki/Montessori. Meni je lično daleko, i cijena je visoka za naš prosječni standard.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •