Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Kolica s autosjedalicom od koje dobi?

  1. #1
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno Kolica s autosjedalicom od koje dobi?

    Na naša 3u1 kolica može se namontirati AS. E sad, naš bebač ima 4,5 mj i dojadila mu vožnja u košari u ležečem položaju, znam da ga još nikako ne smijem staviti u obična kolica u podignuti položaj. Logično mi je da smije u tu AS pričvršćenu na kolicima jer je AS 0+, ali meni to izgleda nekako okomitije u odnosu na istu AS postavljenu u autu.
    Mene zanima da li se on smije tako voziti, odnosno da li je moguće da bi tako nešto bilo u prodaji, a u stvari ne bi bilo za tak male bebe bez obzira što piše da je?
    AS ima sve potrebne ateste.

  2. #2
    nessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Split
    Postovi
    412

    Početno

    moje AS je isto bila malo kosa pa san stavila jastučić ili bilo šta da malo izravnaš i upalilo mi je
    p.s.moja se mala rodila sa 1250g. i tek sam je sa 6mj. stavila u AS jer nisam smila prije a moja prija je malog stavila od 4mj. i oboje su ok

  3. #3
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da ne bi bilo zabune u autu stalno koristimo AS propisno namontiranu i tamo je ok.
    Problem je u kolicima gdje ona sjeda točno u svoje utore, pa je malo preokomita (pa me zanima da li je to moguće, ili mi se samo čini), a vezano za jastučić, u tom slučaju ne pomaže, nemamo ga kuda staviti. Ne može ispod AS kada je ona učvrščena u utorima. Nessa hvala na odgovoru.

  4. #4
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re: Kolica s autosjedalicom od koje dobi?

    Citiraj Anemona prvotno napisa
    Logično mi je da smije u tu AS pričvršćenu na kolicima jer je AS 0+, ali meni to izgleda nekako okomitije u odnosu na istu AS postavljenu u autu.
    Mene zanima da li se on smije tako voziti, odnosno da li je moguće da bi tako nešto bilo u prodaji, a u stvari ne bi bilo za tak male bebe bez obzira što piše da je?
    AS ima sve potrebne ateste.
    Vjetojatno si u pravu i ja sam vidje takav primjer - AS mi je izgledala puno okomitije na kolicima negu u autu. Koliko znam, (mozda da pitas i na topicu o AS), nagib AS mora biti mislim 45-60 stupnjeva. Ne smije biti veci. ja H nisam nikad stavljala u AS na kolici, iako sam imala taj sistem. Radje bi je premjestila u kolica. Drzala sam da je autosjedalica ono sto joj i ime kaze: sjedalica za auto. A ovo smjestanje na kolica mi nije leglo. Odnosno, nisam htjela riskirati takav polozaj radi svoje prakticnosti.

  5. #5
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Deaedi, onda ipak nisam luda, kad se još nekom to čini preokomito. Ma problem je što mu je u ležečem položaju dojadilo, a u lagano podignuti nikako još ne smije. Budući da je koma vrijeme, pa su sad šetnje kratke, u tim šetnjama ga nosimo, a na proljeće će biti dovoljno velik za podignut položaj u kolicima, ako se ne predomisli i poželi da ga dalje nosimo.

  6. #6
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

    Početno

    anemona,
    koja kolica imas?

    na nasa Quinni se stavlja sjedlica.
    ja N vozim tako u zanje vrijeme (ima 4,5mj). Moja mi se cini ok, nije preokomita, vec isto kao u autu.

  7. #7
    we&baby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Nl
    Postovi
    546

  8. #8
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Anemona, vjeruj svom instinktu jer proizvođači dječje opreme nisu uvijek baš na istoj valnoj dužini sa zdravim razumom i dječjim zdravljem
    Zato imam drugo rješenje za vas - nabavi si maramu :D
    Dijete će biti blizu tebe u čemu ćete oboje silno uživati, preko tvog ramena može gledati kud ga volja i grijat ćete jedno drugo ove hladne dane

  9. #9

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    sta ti kolica nemaju lezeci polozaj, ili barem nesto blizu njemu? Osobno mislim da je manje stete od lagano podignutog polozaja u kolicima ( tj. najravnijeg do kojeg tvoja kolica mogu ici ) nego vozenja djeteta u AS. Mislim da im ona nije previse udobna na relacije "setnje u kolicima"

  10. #10
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Evo nije me bilo par dana, pa da odgovorim. Sjedalicu i dalje i do daljnjeg izbjegavamo na kolicima jer je na našim zbilja preokomita (Cam 3u1), a budući da je i pao snijeg trenutno od šetnje ništa, barem kolicima.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •