Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: Sve njezne ruke foruma...

  1. #1
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno Sve njezne ruke foruma...

    Tema na kojoj ne bih da razmjenjujemo preporuke za kreme za ruke* jer sam sigurna da ono sto odgovara jednoj osobi nekome drugome ne mora, nego popricale opcenito o njezi ruku.

    Ja imam vrlo osjetljive ruke i kako se blize, zapravo su vec tu, hladniji dani, vec se pribojavam kako ih zastiti, jer ce biti jos izlozenije nepovoljnim utjecajima. Otkako sam rodila perem ruke cesce nego prije i koza mi je konstantno suha. Isprobala sam bar pet vrsta kremica u tom razdoblju, taj je proizvod moj najveci kozmeticki izdatak trenutno, ali problem nikako da nestane. Imam kreme za ruke na svakom mjestu i svakom koraku (soba, kuhinja, kupaonica, torbe, jakne, auto, dzep od slinga - doslovce svuda), pokusavam mazati ruke sto cesce, ali nista ne pomaze.

    Imate li kakve preporuke, savjete, narodne recepte, tretmane? Svaka ideja je vise nego dobrodosla.

    ___________________________________
    *osim ako ste nasle na proizvod neupitne kvalitete koji zaista zasluzuje reklamu na forumu

  2. #2
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    zagrebački melem?

    moj buraz svaku zimu ima problema s ispucalom kozom na rukama od hladnoce i melem ga jedini spasava

  3. #3
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Nevenova mast, sličan problem kao tvoj, ono što sam primjetila, u područjima sa mekšom vodom, npr. na moru, u opće mi ne treba krema za ruke.

  4. #4
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    norwegish cream Neutrogena

    nema bolje

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    I kod nas u kući nevenova mast je lek za sve, ali zaista. Ja njom mažem i usne i ruke pre izlaska napolje, Nađi lice, a bogami i kožne čizme ponekad
    I meni su strašno suve ruke, naročito sada kad ih svaki čas perem i ne znam kako ću ove zime. Moja mama je koristila neko parafinsko pakovanje, ali bez nekih posebnih rezultata.
    Neven na ruke i ruke u džepove

  6. #6
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    e baš idem probati zagrebački melem!
    čim zahladi, meni su ruke 10 godina starije.

  7. #7
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    i ja glasam za neutrogena norwegian formula.

  8. #8
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Moje ruke su straaaaašno suhe, mažem ih nakon svakog pranja i zakon mi je Avonova krema s glicerinom.
    Muž ima još izraženiji problem s obzirom na posao koji radi (stolarija), pa mu zimi puca koža na rukama i to kao da su izrezane žiletom. Grozno, a boli ga za poludit.
    Problem je riješio po preporuci jedne farmaceutkinje: čisti glicerin namazati na ruke (ima ga u svakoj ljekarni i poprilično je jeftin), kad se malo upije, obrisati višak, ako je što ostalo, i nakon toga namazati neku gušću kremu, npr. Neutrogeninu (nju je i koristio). To ga je prošle zime spasilo. U startu je to radio mislim 2 puta dnevno, a kasnije je bilo dovoljno jednom dnevno.

  9. #9
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Kod mene je problem što mi se prošle godine pojavio neurodermitis na rukama, prsti su mi suhi i koža stalno puca, ponekad do krvi. Nezgodno je to što je teško provoditi liječenje i njegovanje takvih ruku sa kremama jer non-stop kraj dvoje djece nešto perem, kuham ili radim pa ne mogu natrackati debelo kremom i čekati da se upije (jedino preko noći ali to nije dovoljno jer sutradan opet sve ide iznova).
    Ima li netko kakav savjet za ovakvu situaciju?

    Inače, tijekom zime uvijek sam njegovala ruke nekom glicerinskom kremom (uglavnom Avonovom, pa čak i čistim glicerinom) i uvijek nosila rukavice, bilo tanke bilo prave zimske, i to mi je spašavalo ruke. Sve dok se nije pojavio neurodermitis

  10. #10
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Ja isto po zimi imam više suhe ruke no ikada...pojave mi se ranice između prstiju...pomaže samo MELEM!!!

  11. #11
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa
    Kod mene je problem što mi se prošle godine pojavio neurodermitis na rukama, prsti su mi suhi i koža stalno puca, ponekad do krvi.
    Meni isto. Jel' to znači da imam neurodermitis?
    Mažem svim i svačim, ali neredovito. Za sada mi se nekako najbolje ruke čine nakon mazanja s lanolinom.

  12. #12
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Avon-glicerinska krema,nema mi bolje.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    Citiraj mamasch prvotno napisa
    Kod mene je problem što mi se prošle godine pojavio neurodermitis na rukama, prsti su mi suhi i koža stalno puca, ponekad do krvi.
    Znaš što, prvo sam mislila da sam ovo ja napisala :shock: , onda sam skužila da ipak nisam, jer se spominje neurodermitis

    Kako znaš da je to neurodermitis? Ima li neki tretman za to?
    Svake, ali svake jeseni/zime imam isti problem - koža oko vrhova prstiju ispuca do krvi. Primijetila sam da je "okidač" za stvaranje rana - rezanje noktiju, a dodatni je problem što na poslu dosta radim u rukavicama koje još više isušuju kožu.
    Nikakva krema mi zasad ne pomaže, Zg melem samo donekle ubrza zacjeljivanje rana, ali ima dana kad hodam s prstima obloženim flasterima... interesantno, problema nema u proljeće i ljeti.
    Razmišljala sam već i o dermatologu, ali tu je jedan praktičan problem - dok bih se ja dogovorila za termin i dočekala pregled, stanje bi se već smirilo, trebala bih natempirati pregled u najgoroj fazi...

  14. #14
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Neurodermitis nema milosti prema godišnjim dobima, on maltretira svih 365 dana. Tu dodaš pomanjkanje B-kompleksa u organizmu, stres, nervozu, nasljednu sklonost alergijama - i eto ti sr...a
    Koža mojih ruku je na nadlanicama predivna ali kad okrenem dlanove... :shock: i još su najgori prsti i između prstiju.
    Prvo ti se naprave sitni mjehurići koji u dodiru sa nekim materijalima počnu GROZNO svrbiti (alergijska reakcija), onda ti se mjehurići osuše i koža se počne ljuskati. Pa još ako nisi nasaftala ruke glicerinskom kremom i zaboravila si od čeg boluješ pa si naglo stisnula šaku ili naglo ispružila prste - eto ti popucale kože do krvi, peče, boli, najradije bi si odrezala šake...
    Eto tanjić to ti je neurodermitis (barem moji simptomi ).

  15. #15

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,132

    Početno

    A ne, onda ovo moje nije neurodermitis, nego nešto drugo, ali još ne znam što

  16. #16
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    Ruke mažem Linola kremom, običnom plavom Niveom, glicerinom, Melemom, dječjom kremom za guzu... malo se povuče, pa onda opet napada...

  17. #17

  18. #18
    Romana avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    258

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=22437
    Ne razumijem zašto je taj link tu.I ja sam tamo registrirana,ali nisam link stavljala na Rodu. :/

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    mamasch, znam kako ti je... Kod mene nekad super, nekad katastrofa i to sve nakon poroda. Trudi se što manje močiti ruke, znam i ja imam malene, to je gotovo nemoguće, ali ja sad u lošoj fazi i kosu perem u rukavicama
    Guma je loša i svrbi ali njabolje mi je staviti linolu, ili eucerin, pa pamučne rukavice, a onda one tanke gumene. Jedava nađoh pamučne u mulleru CC1, danas sam tako i čistila povrće, ribu... Noću držim kremu kod kreveta i spavam s pamučnim rukavicama..Pijem omega 3, na strogoj dijeti( dobro će mi doći za ovaj višak ) Izbacila vegetu, aditive koje god mogu..I pomaže mi accu. i homeopatija...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    186

    Početno

    ja sam koristila zbilja razno razne kreme za ruke na faksu jer sam stalno bila u labosu i najboljom mi se pokazala krema od nevena od Apotheker Scheller. ima u dm-u i košta manje od 20 kn, jako je masna, ali super brzo upije.

  21. #21
    -tajana- avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    456

    Početno

    Citiraj Romana prvotno napisa
    Avon-glicerinska krema,nema mi bolje.
    i meni je najbolja :D

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    austrija
    Postovi
    489

    Početno

    Zagrebacki melem ili pavloviceva sto malom mazem guzu i pomaze.

  23. #23
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    Meni također zahlađenje užasno pogoršava kožu na rukama, posebno između prstiju gdje mi je crvena, suha, ispucana, svrbi me i to je jače izraženo na desnoj nego na lijevoj ruci.
    Niti perem suđe (imam perilicu), niti posebno često perem ruke, niti su izložene nekim kemijskim sredstvima... pojma nemam zašto mi se to događa.
    Nijedna krema za ruke ne pomaže, daje samo kratkotrajno olakšanje. Neutrogena mi nije nikakva, uopće ne djeluje.

  24. #24
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    pikulica, daj malo detaljnije o omegi3 i homeopatskim pripravcima. Da li si ti išla kod dermatologa i on je konstatirao neurodermitis ili sve to konzumiraš na svoju ruku, iz svojih izvora? Omega3 pomaže jer čini što...? Da probam i ja piti? Pijem B-kompleks, počet ću i pivski kvasac u tabletama - što misliš o tome iz svog iskustva?
    (već sam luda i ne znam više što da probam i kako da si pomognem).
    Moram priznati da nisam disciplinirana kad su rukavice po kući u pitanju jer non-stop nešto kuham, perem, brišem (stalno sam doma s djecom) i jednostavno nakon par dana poludim od skidanja i oblačenja rukavica i onda odustanem :/ )

  25. #25
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj Romana prvotno napisa
    Citiraj white_musk prvotno napisa
    http://s3.ba.bitefight.org/c.php?uid=22437
    Ne razumijem zašto je taj link tu.I ja sam tamo registrirana,ali nisam link stavljala na Rodu. :/
    VELIK GREŠKA!!!
    moderatorice brišite molim vas!

    poslala sam na pogrešno mjestož


    izvinjavam se

    Romana ,tnx

  26. #26
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

  27. #27

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Lux
    Postovi
    905

    Početno

    mamasch, bila sam privatno kod dermatologice Dr. Karlić, a zatim u bolnici u Vinogradskoj, Šalati, radila sve alergo testove, prick, inhalatorne, krvne... Uglavnom dijagnoza je atopijski dermatitis, ili neurodermitis. Jedna mlađe dr.T iz Vinogradske, dok sam bila tamo (gdje je terapija ista kao prije 30 godina) me savjetovala da pokušam sa accu i homeopatijom 8) Imala sam dosta gadne periode, uglavnom vezane uz pad imuniteta i velike stresove te trudnoće.
    Imamo super Dr. koja radi accu i homeopatiju, moj je N uz njenu pomoć pobjedio beštiju u neurodermitis :D
    Uzimam omegu po njenom savjetu,moj N je uzimao kombinaciju omega 3,6,9 od childlife. Ja ne uzimam B kompleks, ne znam točno što omega radi ali uglavnom ljudi sa ekcemima uglavnom imaju nedostatak istih, inače su dobre za kožu, krvožilni sustav i mozak...
    Inače sad su ti djeca mala, puno je to posla bit će bolje čim se stigneš pošteno odmoriti
    Pitaj ako te još nešto zanima, nisam stručnjak ali sam puno probala na svojoj koži...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •