Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: tramvaji i igračke

  1. #1
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno tramvaji i igračke

    Imam dijete opsjednuto tramvajima (da ZETovim) dobro piše.
    Već smo svi izluđeni - stalno bi se vozio, a ak ne doma su sve igračke pretvorene u tramvaj.
    Da li je netko vidio ili zna da ima za kupiti kakav tramvaj. Mislim na igračku, maketu ili slično.

  2. #2
    egemama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,302

    Početno

    uf, kako tesko. nikada nisam vidjela igracke-tramvaje.

    brat i ja smo kad smo bili mali, radii tramvaje od kutija od pasta za zube, spojili 2-3 i to je bio tramvaj.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    One plave od plidente za djecu (sa morskim psom) su otprilike odgovarajuće boje.

  4. #4
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    He-he, i moj mali voli tramvaje (ali i sva druga prometala)!

    Inace, Bec ima dosta toga za ponuditi ljubiteljiam tramvaja pa ako kad svratite tamo iam za kupiti dosta modela tramvaja (cijene bas nisu sitnica!), a ima i zgodan tramvajski muzej u 3. Bezirku (ulaz nije skup). Pogledaj na webu http://www.wienerlinien.at/wl/wlinie.../guestHome.jsp

    Trst ima jako fora stari tramvaj koji vozi za Villu Opicinu i isto je dozivljaj za klince, a karta kosta ciglih 0,85 EUR (6 kuna) za 35 minuta voznje.

    Inace, ima i ZET ponesto za ponuditi - imam doma knjizicu posvecenu 110-godisnjici tramvaja u Zagrebu koja se prodavala 2001. godine za 40 kuna u ZETOvim prodavaonicama karata. Ima dosta slikica starih tramvaja i autobusa, uspinjace i zicare, cak i starog Samoborceka, starih tramvajskih karata i ostaloga, a i nama straijima je zgodno za procitati i nauciti nesto o nasem gradu. Vrlo dobro koncipirana knjizica! Mali i ja je tu i tamo prolistamo kad se zazeli tramvajske povijesti (pravi tramvaj vidi tak i tak sa prozora svoje sobe ... )

    Inace, slazem se sa prethodnim postovima - najjednostavnije rjesenje je napraviti tramvaj od kutija ili pak nacrtati (to radimo mali i ja kad dulje cekamo kod doktorice pa onda crtamo pruge, tramvaje i vlakove i stanice).

    Inace, ako nije greda pa moze i vlak posluziti umjesto tramvaja, odite na izlet starim sinobusom koji i dalje vozi na relaciji Karlovac-Ozalj - klinci cak mogu sjediti na sjedistu strojovodje, jer ih taj vlak ima dva pa je ono neokupirano slobodno za sve.

  5. #5
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Hm, zasto sam skoro svaki odjeljak prethodnog posta morao poceti sa "inace"? :?

  6. #6
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Hm, zasto sam skoro svaki odjeljak prethodnog posta morao poceti sa "inace"? :?

    I ja sebe uhvatim da sam se primila neke poštapalice ko pijan plota i da sam je sto puta ubacila u tekstu od par rečenica

    Inače super su ti ideje, Tatek

  7. #7
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Fala, kloklo, procitaj o tome malo vise na temi http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=6940 !

  8. #8
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Fala, Tatek

  9. #9
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,648

    Početno

    U Mulleru na Trgu su imali starinski tramvaj ali je prodano.
    I dalje su nam svi auti i sve igračke u kući pretvorene u tramvaje.
    Bili smo na Remizi i nisu nas pustili u garažu - moramo imati vezu u ZETu.

    Voli i žičare ali još nismo bili na Sljemenu žičarom. Zbog spavanja i zime još nismo to uspjkeli iskombinirati ali smo zato išli gondolom na Vogel i uopće nije bio preplašen provalije.

    Bili smo u vlaku Djeda mraza i to mu se svidjelo i čak je mogao i trubiti. Ali su mu tramvaji ipak Br.1.

  10. #10
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Probajte napraviti tramvaj i od stolaca (to smo radili sestra i ja k'o klinci) - mozete ih povezati i spagicom, na prvom stolcu sjedi vozac (naravno, klinjo),a na drugima putnici!
    Pa jos malo ugradite nekakve gumbice, kutijice itd za otvarat vrata, kociti i sl i evo zabave za cijelu obitelj! :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •