Stranica 2 od 22 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1057

Tema: Ljetno-jesenja djeca 2004. (1. dio na 3-6)

  1. #51
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Ej, kraljice, zaboravili smo čestitat tvom Jankecu rođendan!!! :D


    M. spava još uvijek s nama u krevetu. Spava na kraju postelje i do ruba gurnem njenu kunu da ne padne, tako da sam ja u sredini, i to štima, samo ne znam kako ćemo kad na proljeće dođe beba. Imamo samo 1 spavaću sobu u stanu, a u njoj je raspored takav, da nema šanse da Marti kupimo veliki krevet. vjerojatno ću ja spavati s djecom u 1 krecvetu, a MM će u dnevni :/

  2. #52

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    hvala tinkie winkie

    tanja, znam kak je. ja na dnevnoj bazi slušam razne zahtjeve. od prihvatljivih do krajnje ludih i neostvarivih. naš je problem da je on nedokaziv i UVIJEK u pravu, a ja lako planem i povisim ton. i nakon kaj mu se 1073258930467 puta objasni, smireno, s jasnim obrazloženjem, on uoprno kreće sa svojim ALI ili JA BI IPAK, onda prestaje slušati i samo ponavlja svoje, uopće ne doživljava kaj mu mi govorimo, a meni dođe da se lansiram na Mjesec. stvar obično završi da ja povišenim tonom i vidno uzrujana zaključim: nema rasprave i nema šanse. onda obično poludi, zna mi reči da mu sad više nisam lijepa, ili se prijeti da će on meni jednoga dana nešto (nova konstrukcija iz vrtića , npr: ja bum te jednoga dana tak prekopicnul da nebuš mogla vjerovati ). onda urla i vrišti, ponovim da ne može, zašto ne može, obično već vičem i mašem rukama, moram se ohladiti, kažem da ja idem sad raditi to i to, i da nek dođe kad se smiri. ako ga stisnem k sebi, ili ostanem u istoj prostoriji njegovi prohtjevi ne prestaju. onda se jedno vrijeme valja po podu i tuli, mijenja boje, i onda se odjedanput digne i dođe do mene, sve 5 ko da ništ nije bilo. obično pred spavanje porazgovaramo o incidentu na njegov poticaj, složimo se da nije to OK, i da budemo drugi put raspravili bez vikanja i valjanja, da tim načinom ništ ne bude postigel. al ipak se vrtimo u krug već neko vrijeme...

    a u vrtiću ga tete hvale kak je poslušan i uvijek surađuje :?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj kraljica85 prvotno napisa
    a u vrtiću ga tete hvale kak je poslušan i uvijek surađuje :?
    E, točno to i mene zbunjuje! U vrtiću - sve divno i krasno, a doma svako jutro imamo natezanja.
    Primijetila sam da mu je ljutnja "okidač" za takve ispade, i to ljutnja na sitnice - npr. ne može navući čarapu kako je zamislio, ili ne može objesiti pidžamu na vješalicu.
    Jutros sam čula:
    -otiđi iz sobe!
    -uđi u ormar!
    -nemoj gledati mene, gledaj tamo, prema zidu!
    -nemoj sjesti na krevet, sjedi na pod!
    -nemoj ići sa mnom u kuhinju, ja ću SAM jesti (ovo sam je dvaput potcrtano i naglašeno)

    Mene to njegovo komandiranje izluđuje! Nastojim ignorirati dokle mogu, ali ignoriranje samo potiče još nerazumnije naredbe da bi na kraju završilo drečanjem i/ili plačem (ili ja na kraju puknem pa se izderem na njega, a mrzim to). Onda se smiri, pa razgovaramo, objašnjavam mu kako možemo i lijepo razgovarati, kako ne volim da mi tako naređuje, da sam onda tužna i ljuta, da bi me on na kraju pitao: a jesi li sad sretna?
    I za pet minuta... opet ga neki predmet ne sluša, i opet sve iznova. Neću! Ja ću! Otiđi! To nije smiješno!
    Kao da u glavi ima neki prekidač koji se okreće na bilo kakav poticaj...

  4. #54

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Eh, Tanja , ako je histeriziranje samo zbog histeriziranja, tvrdoglavosti i inoga ja bih ušla u ormar i ne bih izišla sat vremena, pustila bih da sam jede, a onda gladnog odvela,...U dva navrata sam L. pustila da u običnim cipelama uđe u lokvu do gležnja jer je pametovao pa je onda 2 sata hodao mokar. Drugi put je ponovio gradivo, ali sada lokve zaobilazi u luku ako nema čizmice.

    Kad prepoznam da je razlog takvog ponašanja frustracija jer nešto ne može što vršnjaci mogu (a toga je uistinu puno) tada uglavnom strpljivo, ali glasnije ponavljam da je normalno što nešto ne može, da niti mama, niti tata, niti x,y,v neke stvari ne znaju i ne mogu. Da se ne mora ljutiti na sebe (druge), da se uči ponavljanjem i uvježbavanjem. I onda dam neki primjer. Uglavnom upali.

  5. #55
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Leon bi jutros prvi puta bez problema ostao sam doma, jer mu se nije dalo van iz kreveta .
    Ja sam mu rekla da i tata i ja idemo na posao, da mora u vrtic (kojeg nije da ne voli, al danas je bio lijen) il da ce ostat sam doma. On je rekao idite, ostat cu sam :shock:
    I odglumili smo, zalupili ulaznim vratima i sutili u hodniku, on nista :?
    Jel to nesto u zraku?

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Leon je bogme hrabar
    Dora ne zapovijeda, ona se naime obilato služi rječju "molim te" i u stanju je ponoviti 100 puta dok ja ne popustim. Sama ne voli biti osim ponekad kad gleda crtić a ja sam u kuhinji ili na katu. Još uvijek mi lupa na vrata kad se kupam ili sam na wc-u i moli da ju pustim i ne voli kad se zaključavam Sama se oblači i skida, osim kad je majica u pitanju kod svlačenja. Već duže vrijeme sama odlazi na wc, zove me jedino kad kaka da joj obrišem guzu.
    Pospremaju li vaši igračke kad završe s igrom?
    Kod nas je svakodnevno borba oko toga. Obično me prvo zove da joj pomognem, ili mudrija pa kaže "ajde ti prvo pola pa ću ja" ili "ajde mi pomozi". Sve to se na kraju svede da ih ja pospremam sama a ona gleda

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Leon bi jutros prvi puta bez problema ostao sam doma, jer mu se nije dalo van iz kreveta .
    Ja sam mu rekla da i tata i ja idemo na posao, da mora u vrtic (kojeg nije da ne voli, al danas je bio lijen) il da ce ostat sam doma. On je rekao idite, ostat cu sam :shock:
    O, da, imali smo takvih prizora još prije godinu dana.
    Sad malo širimo granice, pa je jutros demonstrativno odšetao u smjeru suprotnom od smjera vrtića! Mrtav-hladan, hoda on s onim svojim ruksakom... i odjednom shvati da je fakat sam, okrenuo se i trči za nama, bijesno-plačnog izraza lica.

    Ne znam sama što da mislim o tim njegovim "fazama". Ponekad imam dojam da je to od nemoći što ne može sve što bi htio, ili što nije samostalan koliko bi htio biti.
    Kad ga ne drži zapovjedalačko-ljutita faza, onda je najbolje i najmilije dijete na svijetu. I čak sam posprema igračke nakon igre 8) (jedino željezničku prugu ne želi rastaviti, uvijek kaže: neka pruga tu čeka)

    Dora - diplomatski ženski duh (za razliku od militantnog muškog ), zna da lijepa riječ sva vrata otvara

  8. #58
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Uh, kraljice, sorry, sad tek citam iz pocetka stranice - sretan rockas tvom malenom :D

    A Andrej uvijek iznenadi svojim fazama Meni je on presladak Mogu si ga zamislit kak ide u svom smjeru

    Leon je sto se pristojnosti tice igrac. On prvo kaze zapovijedackim tonom, na kojeg smo oguglali, pa ne reagiramo, pa onda istu stvar kaze izmijenjenim tonom glasa ubacujuci i frazu: molim te.

    A sto se pospremanja igracaka tice, pospremi ih bez pogovora samo kad mu MM kaze, al svjesna sam zasto - zato sto mu ja ponekad i sama kazem da ne treba pospremit ako vidim da je umoran, pomognem mu i sl. MM ne popusta u tome, i sasvim mi je logicno da L. to i koristi. Al kako je i sam picajzla, njegovi autici (s kojima se najvise igra), su uvijek (dobro, u 90 posto slucajeva ) uparkirani ko po spagi, pa fakat pospremanje nije nuzno. Nije da smetaju da se mozemo spotaknut. Kad mu se slucajno dogodi da to tako izgleda, onda sam i ja nepopustljiva, al to je fakat rijetko.

  9. #59
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Dino je jučer išao sa drugog kata bez jakne i cipela - pa smo se oblačili ispred glavnih vrata!!!

    Zakaj - nije htio nikako u vrtić - pa kašlje na silu - uz neizbježan komentar "mama, pa kaj ne vidiš da sam bolestan, kašljem, ne mogu u vrtić danas"... Nakon toga, još samo 5 minuta molllimmm te... pa onda - žedan sam, pa piškiti...
    Ja se već treći put preznojavam u jakni i čekam njega sa cipelama i jaknom u rukama - NIŠTA.... Ko da zidu govorim - molim te idemo, evo lijepo sam te pustila 10 minuta, ajde sad pokreni se....

    Pa da izbjegnem lagano deranje, inačenje, cendranje - sa obje strane - rekla sam mu - ok ja idem sama... Gledao me je sa stepenica i tek kada sam se spustila do prizemlja - mammmmmmaaaa, molim te čekaj me - idemmmm!!!!

    Izvuka sam se, no "borba" nadmudrivanja je trajala oko 20 min. 8)

    Ja sam počela muljati da neidem u školu tamo negdje u 6 razredu osnovne... Uz klasičnu foru - toplomjer u čaj i kukanje.. Prolazilo je neko vrijeme!

  10. #60

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    mi spremamo svaku večer prije spavanja. kamione parkiramo ispod stolića, velike igračke u veliku kutiju, male u košaru, knjige na policu, autiće u garaže. i to stvarno sve sam posprema, ja samo pokazujem prstom - još si to zaboravio . jedino ja pometem. i to otkad je krenuo u vrtić. čak i vadi igračke iz kade prije nego ga izvadim van i uredno poslaže na rub. nekad malo kenjka, ne da mu se, bude sutra... ali mu kažem da to tak ne može, ako bude mu se u noći pišalo da bude se popiknul na igračke. nekak uvijek na kraju pospremimo bez drame.

    Janko UVIJEK hoće u vrtić. čak i vikendom bude malo razočaran kad čuje da danas ne ide. jako se brine za svoje prijatelje i kaj sad oni rade... di su tete, da li su ugasili sva svjetla,..


    hvala Mony, danas imamo drugu proslavu rođendana, s prijateljima i djecom, u pon je bila family fešta. idem dalje spremat

  11. #61

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Sretan rođendan Jankecu sa zakašnjenjem ali od srca.

  12. #62
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Šaljem malome princu Leonu (Mony) 101 pusu i vibricu da ozdravi - naime od jučer ima neku virozicu i povrača!

    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    Mislimo na vas!!!!

    Mi smo super, bili smo vani (na snjego-bljuzgi) ali ko bi mu odolio i došli zmazani ko mali pajceki!!!

  13. #63
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Romi, thanks na vibrama

    L. ne povraca, vec ima proljev :/

    Vec mi je malo cudno - treci dan, a nema poboljsanja :?
    Sav je bljedunjav i ima podocnjake. Iako nije onaj preiscrpljujuci neprestani proljev (fala Bogu), vec evo recimo danas je "samo" jednom. Pa valjda ide ka boljem :?

    Tak da smo mi u zimskim radostima uzivali gledajuci kroz prozor padajuci snijeg, a on je zalijepio pahulju na prozor

    Sutra ne ide u vrckas, al nadam se da ce mu biti bolje.

    Romi, nadam se da je D. uzivao u zimskim radostima :D

  14. #64

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Leonu želimo da što prije ozdravi
    (meni su ti proljevi 10× gora stvar od kašlja i šmrcanja)

    Mi smo se danas napokon izvukli iz kuće van (naime, Andrej je i dalje u fazi "hoću ostati doma" i samo bi sjedio za kompjutorom, što je najbolje, cijelo vrijeme piše u Wordu, uopće se ne igra). Bili smo na zasniježenom Jarunu i bili smo - sami! Uživancija na snijegu, vratili se doma odličnog raspoloženja i rumenih obraza (i manje šmrkavog nosa nego proteklih dana).
    Ali čim smo došli doma, odmah se vratio kompjutoru

  15. #65
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I mi zimske radosti gledamo samo kroz prozor, Lea je jučer molila tatu da joj donese snijega izvana :/ Naime, opet je imala laringitis prošli tjedan.

    Ali kupili smo joj danas skafander, onaj jeftini u TL. Nadam se da ćemo ga i iskoristiti koji put.

  16. #66
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Curke, mislim da je Leon danas bolje - kako nije isao u vrtic, fino se naspavao do 9, nije imao podocnjake i bolje mi je izgledao. Sad cemo vidjet za proljev... Idem mu kupiti China homeop. kuglice - kad ga je bas zahvatilo za vikend pa nisam prije, a ne da mi se ic u cekaonu da ne bi sta drugo ulovio... Vidjet cemo...

    Tanja - niste isprobali Thomasa?

    Mima, to mi je super sto se kupovine ski odijela tice - L. ima dvoje skijaskih hlaca - pitam se hocemo li ih iskoristiti


    E, da, vec neko vrijeme hocu pitat za vase klince, a i rec Leonove nove govorne fraze:

    prije nego nesto hoce rec il pitat, upotrebljava fraze tipa:

    pitam se, cudim se, cini mi se

    Tako mi to smijesno zvuci - ko mali znanstvenik zarobljen u tijelu djeteta
    I totalno je poceo oponasati nase smireno ponasanje , pa jucer kaze da bi isao van, a mi mu kazemo da ne mozemo, a on ce:

    Pa dobro, tata i mama , onda cu tu sjedit u stanu i igrat se s auticima, pa cu rucat, pa cu se malo igrat toke (touring cup - igrica s utrkama automobila koju igra s tatom) s tatom, pa cu onda malo spavat i tako , a sve popraceno gestikulacijama rukom
    Umiremo od smijeha

    I sad je faza nepsovanja: ne daj Boze da nesto prosto kazemo

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Tanja - niste isprobali Thomasa?
    Još nismo. Da mu ga sad dam, ne bi se micao od kompjutora (sad ga baš jako drži). Čekamo neku mirniju fazu, tj. fazu kad bude pokazivao da se dosađuje s tastaturom.
    Meni se ne sviđa to što toliko "piše" po kompjutoru (fakat sam ispisuje riječi), a istovremeno ni olovku ne zna držati kako treba. Ali ne znam kako ga preusmjeriti. Zapravo, ovih dana se ponovo prihvatio megasketchera, pokušava pisati brojeve, pa će mu valjda i grafomotorika malo napredovati.

    Najnovija fraza, tj. želja je: "Pričaj mi o tome" (tim riječima, bez zapitkivanja zašto i sl.). Tako smo mu jučer prepričavali kako prošle godine nije htio nositi rukavice, pa mu moramo pričati o tome kako smo bili na nečijem rođendanu i sl. I to želi slušati baš priče o sebi, tj. iz stvarnog života (ne bajke i sl.).

  18. #68
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Jupiiiii za Leona - :D :D :D !!!!

    Mony - jesi malo proguglala za one kapsule BRONCHO-VAXOM, kaj se kupuju vani! Baš bum danas baš pitala Richtera zna li za to, te kaj bi on njemu preporučio za jačanje imuniteta! - Kad me izbaci van.. 8)
    Kako djeluju te japanske kuglice? Koji je sastav?

    Što se tiće malih mudraca - Dino maše desnom rukom dok nešto objašnjava, a lijevom se "podbolta" na kuk, a mi moramo pozorno slušati, jer ako skrenem pogled - lupi nogom o pod (ista moja kretnja i reakcija) i kaže - mama pozorno me slušaj - ajme, kuliramo se svim snagama da ne puknemo od smijeha!!!

    Uvela sam još jednu foru koju je prihvatio fenomenalno - navečer mora oprati zube i za to dobije plusić na jedan papirić koji smo posebno ukrasili i bojali. Nakon 7 plusića - dobije Matchbox auto (9kn).
    On se svaki treći dan sjeti pitati za plusić, a usvojio je redovito pranje zubi - sam. Prije sam imala drame od vrištanja i bježanja. Možda nije pedagoški najbolje rješenje, no kad se zbroji - u mjesec dana je dobio JEDAN autić - pa mislim da je metoda itekako korisna. Još ga posebno ćuva - jer njega je - zaslužio pranjem zubi i samim time ga više cijeni.

    Kaj mislite o tome?

    Mima - i ja sam kupila taj plavi skafander u T.Limachu - jel to onaj sa zvijezdicom naprijed??? Bio je na "testingu" u subotu i nije promočio, sve 5, samo mu moram skratiti naramenice, punnnooooo su mu predugačke!

  19. #69
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Naš skafander je onaj rozi sa cvjetićima, isto je Lei prevelik iako je broj 98 a ona je visoka metar, a nosi uglavnom 104. Čini mi se dosta tanak, a super je čuti da nije promočiv.

    Što se tiče pluseva, ja sam Lei rekla da ću joj dati minus svaki puta kad kaže neku ucjenu (ako mi to ne daš, onda ću ja ....) pa sad nakon što tako nešto izgovori sama viče MINUS!!

    Lea priča kao stara bakica, što je odlika djece koja većinu vremena provode sa odraslima pa mi to baš i nije drago :/ Najdraža riječ joj je "možda" koju obavezno dodaje na kraju pitanja. Neki dan joj kažem da smo joj kupili krevet a ona - O, pa to mi baš i nije drago čuti

  20. #70
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Neki dan joj kažem da smo joj kupili krevet a ona - O, pa to mi baš i nije drago čuti



    Sto se skafandera iz TL-a tice, Leon ih je imao prve dvije zime od kad je prohodao - isproban je prve zime, jer prosla je bila bez snijega, i fakat izgledaju dosta tanko, al su doista nepromocivi, a nogice su mu bile tople i nakon sto je sjedio na snijegu (a to je bilo vecinu vremena )


    Leon nema pluseva i minusa - JOS - mozda ih uvedemo :?
    Zasad se pokusavamo dogovoriti.


    Citiraj romi prvotno napisa
    Mony - jesi malo proguglala za one kapsule BRONCHO-VAXOM, kaj se kupuju vani! Baš bum danas baš pitala Richtera zna li za to, te kaj bi on njemu preporučio za jačanje imuniteta! - Kad me izbaci van..
    Kako djeluju te japanske kuglice? Koji je sastav?

    Nisam stigla guglat za te kapsule, a ove kuglice nisu japanske, vec homeopatske, samo ze cudno zovu: China, i djeluju kod proljeva kod djece - od Homeolaba su. Nisu konstitucijske, al zato i kazem da mi se ne da sad ic i cekat u cekaoni s njim, da jos nesto drugo pobere. Mozda ce i ove djelovat.



    Fora od prekjucer - malo smo se vozili po gradu autom (kad vec nismo mogli nigdje u setnju) i prolazili kvartom gdje smo MM i ja prvi put iznajmili stan tijekom vremena divljeg braka Pa pokazujemo Leonu i govorimo mu da su tu mama i tata zivjeli jako davno.
    A on zabrinuto: A di sam ja bio?
    Ah, pitanja li...
    Rekli smo mu: u maminoj busi (iako nije), al je zvucalo najmanje bezbolno, s obzirom da objasnjavanje u autu o toj temi ne bi mozda dobro proslo.

    Ne mogu se sada sjetiti, no rpotekli je vikend po prvi puta upotrijebio rijec: mrtav, no ne znam vise u kom kontekstu, i kako jos nisam za to potpuno spremna, drago mi je da je bilo unutar njegove recenice, pa nije trazio razjasnjenje, al vec vidim na pomolu pitanja o tome...

  21. #71

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Nakon godinu dana čamljenja u ormaru, odnedavno čitamo Pospane priče! Dobile su dozvolu za izlazak iz bunkera i sad čak i spava s njima!

    (mislim da je za tu prekretnicu jako bitno što stranice imaju brojeve, ali neću opet po toj temi )

    Inače, moram primijetiti da nam se smanjila količina nedolične (čitaj: bezobrazne) komunikacije, zadnjih dana puno je spremniji za dogovore, pa čak i ako mu nije po volji, ispoštovat će ga. Što smatram određenim napretkom. Već nekoliko dana nije me poslao van iz sobe ili u ormar (ali mi na lijep način kaže kad želi biti sam, i to poštujem)

    I svake noći kašlje ko slon i jedva diše, tako da opet razmišljamo da ipak odemo doktoru, jer je tako "prehlađen" već puna dva mjeseca, s manjim pauzama. Ne znam više kako da mu olakšamo.

  22. #72
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Tanja, probajte s homeopatijom (ako si otvorena prema toj ideji )

    Bolestine se samo redaju -->
    kako je romi poslala vibre Leonu pocetkom tjedna, sad ajmo njenom D. kojega je ponovno ulovio laringitis
    ~~~~~~~~~~~~~~~~

    Samo da ga brzo prodje


    Nego, mi smo jucer dobili homeopatske remedije, bas od dr. (jer sam ja kupila Chinu od Homeolaba, al izgleda nije bila prava), a dr. mu je prepisala kuglice i vec je isto popodne bio pun energije i vozao vatrogasce po stanu :D
    Malo sam se brinula za drugu djecu jer je on isao u utorak u vrtic, da nije bio zarazan tada, iako mu se u pon smirio proljev, al kaze dr. da nije sigurno, a ovo sada su samo posljedice proljeva koji iscrpljuje organizam. Jucer smo sat vremena cekali u cekaoni, on je cijelo vrijeme sjedio meni u krilu :shock: :/ A navecer isti dan vozao autic :D Ujutro je nesto poceo kasljucat, nadam se da mu nije opao imunitet - valjda ga nece sad nesto drugo "copit" :/

  23. #73

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~ svim bolesnima da ozdrave!

    Homeopatija... hm, ne znam baš :/ nisam baš jako zagrijana za nju. Više vjerujem klasičnoj medicini.

  24. #74
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Hvala najdraža Mony!!! :D

    Dino je relativno ok, po noći je fakat bilo gadno, no nije dobio "napadaj laringitisa", a to se obično dešava prve noći, tako da mi je sada malo lakše - no danas kuri (37.5) i kašlje, no nije strašno, vidjet ćemo navečer!

    Ja sam jako zainteresirana za te kuglice - se to može kupiti bez recepta?
    Sada ne može ni piti Broncho-Vaxom koji smo mu nabavili zbog temperature! :/

  25. #75
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    romi i Dino ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~, kao i svima koji su šmrcavi i bolesni.

  26. #76
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Hej, svima!

    Već sam neko vrijeme na forumu i sad sam tek skužila ovu skupinu. moja Lana je 6/2006- slobodno vam se pridružimo?

  27. #77
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    A jesam blesava- 2004.

  28. #78
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Anći dobrodošla! :D

    Nama ovih dana neide - kašalj se pogoršava, kuri 38, danas je prestao jesti, pa još neki proljev...
    Mony mi je lijepo dala broj od homeopatice - al trenutno je tak sav nikakav, da nemremo nikud - i naravno petak je!!!
    Kad god se on razboli, onak fino - petak je ili praznik!

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Anci i Lana, dobrodošle

    romi i Dino ozdravilice i ~~~~~~~~~~~ da vikend bude OK

    Ostali pozdrav, ne stignem više pisati, a nemam baš ni niš novo, bar se ne mogu sjetiti...
    tak se nekak loše osjećam i neispavana i sve živo zaboravljam...

  30. #80

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    Dino ~~~~~~~~~~ da sve prođe. nadam se da je već puno bolje

    Anci


    danas sam doživjela prvo pitanje o smrti, i to direkt u glavu. vozimo se doma od bake, i prolazimo kraj groblja. kad on meni iz čistog mira: "mama, a kad budemo mi umreli? budemo i mi na groblju?" ostala sam malo iznenađena i šokirana, al sam mu rekla da se se svi ljudi moraju roditi i umrijeti, al da to još jako jako dugo ne bude dogodilo. onda sam malo nabrajala da mora završiti vrtić, pa školu, pa srednju školu, pa faks, pa naći posao, stan, curu, ženiti se, imati djecu, ići u penziju,... tu je stalo.

    često idemo na groblja, ja mu pričam zgode o mojim pokojnim bakama i djedu, MM o svojima, a često ih se sjeti i ovak. pa pričamo da ih nema s nama, ali da nas paze i gledaju s neba. inače nismo baš neki vjernici, tak da baš ne pričamo o Bogu i Isusu.


    ste već imale ovakve teme? kak ste vi objasnile? :?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj kraljica85 prvotno napisa
    ste već imale ovakve teme? kak ste vi objasnile? :?
    Ne. Ali vidim da nam i to uskoro slijedi, po ovom što pišete.

    romi i Dino ~~~~~~~~~~~~ za miran vikend.
    Andrej isto kašlje, stavili smo u ovlaživač zraka neke "kapi za inhalaciju", ali imamo dojam da mu se kašalj od toga još pogoršava. Ali nije bolestan , nego mu se hunjavica i kašljanje vuku već dva mjeseca.

    Anci, dobrodošla i dobro nam tipkala

  32. #82
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Curke, puno hvala na vibricama i dobrim željama - no još je gore!

    Nakon današnjeg poboljšanja - ćak smo se šetali sat vremena po vani i hodao je cijelo vrijeme...Usljedio je naglo pogoršanje - od 15h temperatura se vratila i otišla na 38, pa oko 19h na 39.4...
    Tuširala sam ga 3x do sada, no to je spašavalo stvar na 20min. i opet je temp. tu - pa sam mu u 20.10h dala čepić.

    Još smo nabavili homeopatske kuglice - na ćemu se najtoplije zahvaljujem Mony - imale smo "zemaljsku, zračnu i mobilnu koordinaciju" pri nabavci kuglica - jer naravno - petak je, doktori ne rade, pa povuci, potegni...

    Nakon polusatnog nagovaranja (nikako nije htio staviti kuglice u usta) sam mu ih rastopila u čaši i popio je. Sada bumo vidjeli reakciju.

    Javim vam se sutra - nadam se sa boljim vijestima...

    Trčim k njemu - plačljiv je jako..

  33. #83
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je umro tata pred godinu i pol i katastrofalno sam to objasnila Lei tj. uopće nisam znala što da joj kažem (a i mala je još bila) - rekla sam samo da dede više nema. Mislim da ju je to jako zbunilo i da je imala i neke strahove oko toga. Sad mi je, moram reći, u objašnjavanju pomoglo ono što je pisala naša neprežaljena Virgo , a i Kralj Lavova je zaista jako dobar film za objasniti tu temu. Tako da mi je danas puno lakše objasniti Lei što o znači kad netko umre (a bome sam joj to i vrlo zorno pokazala na primjeru mrava kojeg je zgazila namjerno). No, vidim da ju sad vrlo intrigira pojam 'do kraja života' i da procesira u glavi tu informaciju, ali nije još postavljala pitanja o tome hoćemo li mi umrijeti.

  34. #84
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Mi još nemamo takvih tema. Meni je prošlog ljeta umro djed, i par mjeseci nakon toga ona je u jednom kontekstu ga iz čista mira spomenula i rekla kako je "umrija" i otišao na nebo. To je sve za sad....

    romi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ držite se!!!

  35. #85
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Nakon groznih 48h napokon poboljšanje! Od petka je imao temp. 38°C. pa do 40.2°C i tako do subote popodne, kada mu nismo mogli spustiti temp. ispod 38.8°C - unatoć tuširanju, oblozima, čepiću..Stalo se vračala na 40.1-2.°C!
    Uspjeli smo se izboriti da mu dam ćepić u 17h, pa smo uspjeli rastegnuti do 01,30h. Tada sam pala s nogu.
    On je zapao, temp. je pala, no u 03h je počelo povračanje, svakih 1h, da bi kulminiralo između 05-07h - svakih 15min... Sada je postupno stalo, a jadan tak ionak samo povrača žuć jer ništa nije jeo od petka, no jako ga je izmučilo povračanje!
    Bljed je ko krpa, no priča ko vodenica, popapao je par štapiča i malo čaja, pa mi osmjeh ne silazi s lica!!! :D

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    bravo za pocetak papanja stapica i pijenja caja...drzite se hrabrice moje.....polako ga nutkaj po malo da pogricka i popije,neka ne optereti zeludac da ne bi povratio-kissy kissy

    javljaj kako je

  37. #87
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Temperatura je napokon pala!!! :D :D :D

    Muče ga jaki napadaji kašalja i nos, a jutros smo bili kod naše pedijatrice koja mu je prepisala Singular mini, neki sirup Aerius i kapi za nos. Jedino se slažem sa kapima, ovo dvoje gore su stvari za alergijske reakcije i asmatičare, pa jedva čekam termin - možda i danas kod homeopatice (Regan - na Mony-inu preporuku - HVALAAA), možda mi ona malo osvjetli dan.

    Pošto on nema asmu niti alergijske reakcije - ne kužim terapiju - koja se uz sve to uzima 28 dana! Uporno pokušavamo smanjiti antibiotike, a sad opet ovo, nekako sam opet ljuta!
    No Dino je bolje, jede po malo ali je još jako izmoren - nije to još on 100%!

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    :D :D :D bravo vi maleni

    drzite se i dalje.jasno da je slab.bitno da jepoceo papati-polako ce ojacati-cuj raspitaj se jos za lijekove,toni prije astme,kad e bio kronican bronhiticar je koristio povremeno lijekove za astmu

    kissy kissy

  39. #89

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    romi, super da je najgore prošlo :D
    Za lijekove - ne znam što da ti kažem. Od jučer smo i mi u nedoumici.

    Već sam pisala ovdje kako Andrej već dva mjeseca šmrca, diše na usta, pa kašljuca u snu, i tako ukrug. Za vikend je opet prokašljao i jučer smo ipak otišli pedijatru, a on je konstatirao da se "spustilo", tj. dijagnoza je bronhitis, i dao antibiotik. Ja sam htjela da bar bris nosa napravi, ali nije.
    Naravno, ni u vrtić sad ne smije. Na sreću, bar nema temperaturu, i živjela naša baka (sveki) koja je na raspolaganju svaki put kad nam padne na pamet, pa bar ne moramo otvarati bolovanje.
    Sad će ga baka opet pretvoriti u malog princa ali samo neka prestane s tim kašljem. A najgore je noću - nešto sanja, počne pričati u snu i zakašlje se i kašlje tako sljedećih sat vremena. Nitko se na kraju ne naspava - ni on, ni mi.
    Sad razmišljam, bi li nam bilo pametno pokušati izmisliti nekakvo mini-zimovanje, samo da budemo par dana na zraku (ne smrdljivom gradskom, nego pravom, čistom, ako tako nešto još postoji).

  40. #90
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Tanja - isto je i kod nas!

    Samo što smo mi već skoro kroničari!
    Otiđi na post Zdravlje djece - bronhitičari, asmatičari, kako je?
    Tamo češ naći savjete, utjehu, možda neke nove stvari za koje ne znaš...

    I mi bi na mini odmor - i budemo najvjerojatnije u Kranjsku Goru u Larix jer ima i bazen, a Dino obožava vodu, no mislom da će to bit poslije zimskih praznika u 1.mj. - i naravno trebamo uloviti termin kakda je Dino zdrav - a i to je teško!

    Upravo sjedi kod mojih nogu i tipka na svojoj tipkovnici - i on piše -mejl- ajme da ga vidite koj smijeh!!!

  41. #91

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Uf, koliko bubanih
    Šaljemo puse ozdravilice
    Nama je raspored ovih dana popunjen, došao nam je tata pa se družimo. Upisala sam drugu godinu pa je i tu frka
    Dora je super, ide 3 dana tjedno u vrtić da se ne odvikne pa kad ode tata mama ima gungulu ponovnog privikavnja na vrtić(ne daj Bože).
    Tanja dođite nama na kavu jedan dan, kod nas u Petrinji je fini čisti zrak, pričekaj da padne snijeg pa mogu klinci raditi i snjegovića na dvorištu. To vrijedi za sve vas Zagrebčance kojima je dosadila gradska vreva

  42. #92

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj romi prvotno napisa
    Tanja - isto je i kod nas!

    Samo što smo mi već skoro kroničari!
    Otiđi na post Zdravlje djece - bronhitičari, asmatičari, kako je?
    Tamo češ naći savjete, utjehu, možda neke nove stvari za koje ne znaš...

    I mi bi na mini odmor - i budemo najvjerojatnije u Kranjsku Goru u Larix jer ima i bazen, a Dino obožava vodu, no mislom da će to bit poslije zimskih praznika u 1.mj. - i naravno trebamo uloviti termin kakda je Dino zdrav - a i to je teško!
    Znaš što, onaj topic čitam već danima i mislim da bih ga trebala prestati čitati jer samo pronalazim simptome. Užas. Pretvaram se u svoju mamu

    Blago vama za Kranjsku Goru - to mi je najljepše mjesto za (doduše) ljetovanje na kojem sam ikad bila. A ove godine bili smo u apartmanu tik iza Larixa. Mjesto je predivno, sve puno dječjih igrališta (ok, ne znam kakva je situacija zimi, vjerojatno su više orijentirani na skijanje i skijaše), a priroda...
    Vidi se iz priloženog da bih rado opet onamo.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    ozdravilice bolesnima, nadam se da ste već pomalo bolje.

    Nisam baš stigla sve čitati...

    Dođoh pitati jel idete zubaru i vi iz Zg da preporučite

    Nismo još nikad išle , sve budemo ali nikako a i ne znam kome bi. Koji je OK s djecom, ima baš neki za male...
    Nema problema ali ono kao trebalo bi kad djetetu izrastu svi zubi ili kad krene u vrtić...
    Pa nek joj pogleda, možda mažu s onim zaštitnim slojem- tak nešto mi vele stariji :?

  44. #94

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi hodočastimo zubaru još od 14 mjeseci, zbog naslaga na zubićima.
    Jest da nije estetski niti mu je sigurno ugodno što mu stalno netko struže zubiće, ali bar smo sigurni da nema karijesa (bar nešto) i u potpunosti je savladao strah od zubara (a imali smo priličnih problema prošle godine, pisala sam o tome i ovdje).
    Evo, jučer im je ta ista zubarica bila i u vrtiću i svima pregledala zube. A naručeni smo i za sv. Nikolu
    Ja bih vam preporučila našu zubaricu, ali navodno više ne prima nove (tako sam čula, ne znam je li točno, nas je primila bez problema, ali to je bilo prije 2 godine).

    Inače, Andrej je doma ovaj tjedan, ne ide u vrtić, nego tulumari s bakom. Mislim da bi si takvu bolest svatko mogao poželjeti - kašljucne tu i tamo, baka trči oko njega, a popodne provede za kompjutorom (doslovce je 2 sata pisao u Wordu - prepisuje naslove pjesmica s CD-a, a poslije je prepisivao nazive tramvajskih stanica iz neke knjižice, slovo po slovo :shock: ).
    Za sutra smo se dogovorili da nema kompjutora, jer je danas prekardašio. Baš me zanima kako će to funkcionirati u praksi. Ok, znam da je on sin svojeg oca, ali rano je počeo

  45. #95
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Evo i nas na prijavak - kasljaci i nespavaci

    L. je, nakon proslotjednog proljeva, najprije ulovila neka prehlada, koja se pretvorila u grozni kasalj - prvo je kretao ka laringitisu, homeopatija je to zaustavila, no ne i sam kasalj, pa danas ipak idemo do dr.

    Nocas nismo nist spavali, a ni prethodne dvije noci...

    Sam da mu to pocne prolaziti.

    On je generalno OK, bitno smanjenog apetita, i vec mu fali vrtic

    Romi, znaci Kranjska Gora je u prici... hm... idem na pp

  46. #96

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ajoj, Mony, i vi isto

    Noćas smo imali čudnu situaciju.
    Probudilo me Andrejevo pričanje, mislila sam da nešto mrmlja u snu, ali onda sam shvatila da ponavlja iste riječi. Prišla sam mu, pa je ponovio: mogu li spavati s vama, mama? I tako je prešao u naš krevet, nakon ne znam ni sama koliko vremena.
    (još od nekih 15-16 mjeseci spava cijelu noć u svojem krevetu, tako da mi je ovo bilo posve čudno)
    Ali ni tu nije kraj - nakon cca 1 h, za koji ne znam je li ga prospavao ili probdio (ja sam zaspala), digao se odjednom i rekao: sad idem natrag u svoj krevet.
    I prešao u svoj krevet i spavao do jutra.
    Uopće nemam objašnjenje, što mu je došlo :?

  47. #97
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je tu najčudniji dio kako on pristojno pita

  48. #98

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    I meni. Obično kad nešto sanja, onda plače ili počne vikati i svađati se. A ovo noćas... ne kužim :?

  49. #99
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Lea je na igraonici čula za Krempusa .. gotovi smo :/

  50. #100
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    KrAmpusa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •