Stranica 1 od 22 12311 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 1057

Tema: Ljetno-jesenja djeca 2004. (1. dio na 3-6)

  1. #1
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno Ljetno-jesenja djeca 2004. (1. dio na 3-6)

    Draga ljetno jesenja djeco mislim da smo konačno svi dovoljno veliki da bi se mogli preseliti na ovaj podforum. Pa kaj bi se reklo - postrojmo se

  2. #2
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Pa eto, da ja malo nešto napišem o novostima kod nas. Obzirom da smo Leu ispisali iz vrtića, sad smo u potrazi za nekakvim igraonicama u koje bi ju mogli voditi da se malo druži sa djecom. Za sada nismo našli ništa suvislo, pa ju vodimo kod njene tete u nekakvu glazbenu igraonicu + u igraonicu u knjižnici. Lea se u igraonicama drži dosta oprezno i sa strane, za razliku od vrtića gdje se brzo uključila u aktivnosti - valjda ju je pogodilo što smo ju ispisali pa je sada opreznija :/ Međutim, vidim da itekako prati što se događa jer sve pjesmice iz glazbene igraonice zna napamet, svaku riječ, pa me ispravlja kad pogriješim.

    Mi smo inače u fazi preseljenja u novi stan tako da nemamo puno vremena.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Juhuuu, konačno smo na 3-6 :D

    Mima, čestitam na stanu (mi smo još daleko od te faze, mislim da psihološki nismo spremni upustiti se u traženje novog stana jer ne mogu zamisliti da bi nam ijedna lokacija tako dobro odgovarala kao ova gdje smo sad).

    Kod nas su aktualnosti i dalje: konstantno šmrkav nos + hrkanje noću; manija brojeva i brojanja (neki dan si je brojao zalogaje i zapisivao brojeve u kalkulator ); slikovnica "Mali klokan u opasnosti" s kojom spava i koju stalno hoće čitati (a koja MM-u ide na jetra iz nekog razloga).
    Vrtić je već dulje vrijeme omiljeno mjesto i super ga je prihvatio, zavolio je tete i svako jutro planira koji će CD zamoliti da mu teta pusti. Tako da smo zbilja više nego zadovoljni.

  4. #4
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Ooo, znaci tu smo :D

    Mi isto nemamo puno novosti.

    Jucer sam se (TEK ) sjetila koncerta Zg. malisana, na kojem je Leon uzivao prosle godine. No, nazalost, prekasno, jer su sva dobra mjesta vec prodana :/ . Nasli smo ipak nesto na tribini lijevo, onak nikakvo posebno mjesto, al uz kraj da moze plesat, pa cemo ici u 10.

    Tako mi je zao da se nisam ranije sjetila, a prosle godine sam bas rekla kako sljedece moram na vrijeme kupiti karte. Medjutim, bitno je da se L. malo isplese, sad vec zna i rijeci dosta pjesama, da vidi Sv. Nikolu i tak.


    Nego, sta cete im pokloniti za Sv. Nikolu?
    Ja sam cak razmisljala nesto tradicionalno, tipa slatkisi (sto zdraviji), cokolada neka, mandarine, bademi (koje Leon obozava), suhe grozdjice, orasi u kucici... - da ne bude opet neki standardni poklon u vidu igracke.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mi odustali od Zg mališana ove godine. Andrej ionako ne pleše (prošle godine je cijeli koncert mirno prosjedio i odslušao), a kad se sjetim prošlogodišnjeg koncerta, prvo mi padne na pamet Žanamari i Kočiš-Zec i pjevanje na playback i... ne ide nam se više

    A razmišljam i da lijepo izignoriramo Sv. Nikolu ove godine, budući da ga ni prije nismo obilježavali (prije Andreja), a dan poslije, 7.12., ionako je u MM-ovom firmi Djed Mraz sa poklonima.
    Razmišljali smo i da odemo na neku od kazališnih predstava s Djedom Mrazom (ima ih Mala Scena više takvih u prosincu), ali onda se opet sjetim Andrejevog straha od velikih kostimiranih figura i da bi mu tako nešto bilo više trauma nego veselje. Mislim, idemo u kazalište tako i tako (i već kupili karte za Orašara 22.12.)

    Mony, ovaj prijedlog o tradicionalnom poklonu mi se baš sviđa

  6. #6
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi isto nećemo ove godine ići na Zg mališane. Nekako je i Lei splasnulo oduševljenje pjesmicama, a i taj program oko BING nam je pretrpan, možda ove godine odemo na nešto drugo, npr. Božićni vlak.
    Ja bih radije išla na Klince sa Ribnjaka, posebno ako bi pjevali svoj Božićni program jer taj CD Lea sad stalno sluša. No čula sam da je teško doći do karata, jedino ako MM uspije preko nekog poznatog.

    Što se tiče poklona za sv. Nikolu, mislim da ću joj dati Petru sa Krešom za tu prigodu. Lea se prilično boji da sv. Nikola neće znati da se ona preselila pa da će joj donijeti poklon u stari stan

  7. #7
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mima, sta Lea vec toliko zeli da joj sv. Nikola dodje :shock:
    Leon je onak - svejedno mu je... :/
    Mozda zato sto prijasnjih godina nismo to toliko naglasavali- ja sam smatrala da je premali, al ove godine smo vec pisali pismo (kako se pise pismo vidio u Sesame Street-u) u kojem je naravno zatrazio: igracku - ne specificirajuci koju, al eto, valjda misli da treba trazit igracku :?
    Zato sam htjela izbaciti te igracke i dati nesto sto ce biti simbolicno, a opet da mu taj dogadjaj bude lijep, jer sv. Nikola je njemu donio poklon pokraj jastuka

    Klinci s Ribnjaka - gdje uopce imaju koncert?

    Bozicni vlak: kad se pocinju pordavati karte? Ove godine definitivno moram, al moram voditi Leona!!!

  8. #8
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ma ne, ne želi, mislim da je bila i zaboravila sv. Nikolu, nego se ta tema provukla kroz priče o novom i starom stanu, Lea nije baš oduševljena idejom o preseljenju, pa je sad i sv. Nikola dodatni problem u toj priči.

    Klinci s Ribnjaka su lani imali koncert jedno tjedan dana nakon Zg mališana.

  9. #9
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Eto i mene - malo u žurbi, no ovak što se tiće Sv.Nikole mislila sam baciti oko u Muller na medenjake, praline i takve stvari - jer njima najviše vjerujem, em što se kvalitete tiče i fenomenalan je izbor.

    U Metrou ima lijepih poklon košarica po vrlo povoljnim cijenama, a sastoje se uglavnom od Kinder proizvoda + košarica, zeko, medo, čarapica....

    Ja bi mu najrađe kupila neku knjigicu gdje možemo PISATI slova, kao učilica jer sada već zna 15 slova i pokazuje želju da ih piše - uh kak sam sretna!!!
    I uz to neki slatki dio, mislim da bi to bilo sasvim dovoljno.

    Autič ne dolazi u obzir u bilo kojem obliku, jer već sada mogu otvoriti second hand shop samo sa autima! Jest da malo, malo fali koji dio na autu, no ajde...

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Eto nas na 3-6 :D
    Kod nas sve po starom. Idemo u vrtić i većinu vremena uživamo. Dora se zadnje vrijeme zaljubila u puzzle pa dane provodi slažući ih.
    Ne znam kako vaši klinci ali Dora sa lakoćom sve pobjeđuje u igri memory. Nedavno su bili moji bratići od 16,15 i 14 godina i Dora ih je pobijedila. Malo su se naljutili a ona samo sjedi i govori "gdje smo već vidjeli ovu" i onda veselo kad ih pronađe "moji parovi".
    Da kucnem u drvo, zadnje vrijeme jako lijepo jede, čak je i nabacila koji gram, još smo daleko od toga da nabacimo koju kilicu 8)
    Brojevi i slova je na zanimaju, iz vrtića svaki dan dođe s novom pjesmicom. Ponekad čitamo slikovnice, više na traži tako često kao prije. Veseli se snijegu i neki dan je sat vremena gledala skijanje i sto puta pitala kad će padati snijeg. Naravno da se za 5 minuta predomisli i pita kad će ljeto da idemo na more
    Sv. Nikola kad nas obavezno svrati, posebno jer je ove godine tata doma a i Djed Mraz će sigurna sam doći. Lani je dobila igračku od Sv.Nikole a mislim da će i ove godine nešto tako, vjerovatno puzzle 8)
    Ona i sad priča kako je lani dobila kapu i čizme od DM. Pisale smo pismo, nećakova ideja i tražila je puzzle sa životinjama, gitaru, džip od Ninja(moš mislit od kud joj ideja) i pravi mobitel

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj romi prvotno napisa
    Ja bi mu najrađe kupila neku knjigicu gdje možemo PISATI slova, kao učilica jer sada već zna 15 slova i pokazuje želju da ih piše - uh kak sam sretna!!!
    Na Interliberu, na štandu Foruma, bilo je puno takvih vježbenica za razne uzraste. Mi smo kupili dvije s brojevima, a slova nismo gledali, jer ih Andrej ionako zna pročitati, a o pisanju, crtanju ili držanju olovke u ruci ne želi ni čuti, pa nema smisla ni pokušavati.

    (ove s brojevima su zgodne - ima raznih zadataka: koja dva cvijeta su ista, koja kuća ima 4 prozora i sl., pa ne zahtijevaju nikakve grafomotoričke vještine)

  12. #12
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Jako dobra vježbenica za pisanje je ZVONKO učimo pisati - u njoj ima puno predvježbi za pisanje kao što su izvlačenje crta, pa praćenje olovkom isprekidanih crta itd. Lea međutim uopće ne želi raditi takve zadatke, isto su joj draži ovi sa brojanjem, uočavanjem razlika, i slično.

    Lea inače zna napisati samo LEA ali katastrofalno loše.

    Slova prepoznaje sva, i počela je kužiti i čitanje kratkih riječi. Jučer je čitala PAS, LAV, JEŽ, ZEC, BAKA, OVCA. Apsolutno odbija čitati iz knjige jer da hoće da joj ja čitam slikovnice, neće sama.

  13. #13
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Hello romi :D

    Oni medenjaci iz Muellera su stvarno zakon

    A vidjet cu za ove gotove poklon pakete - mislim da cu mu ipak slozit jednog sama, jer oni u njih trpaju svasta

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Jako dobra vježbenica za pisanje je ZVONKO učimo pisati - u njoj ima puno predvježbi za pisanje kao što su izvlačenje crta, pa praćenje olovkom isprekidanih crta itd. Lea međutim uopće ne želi raditi takve zadatke, isto su joj draži ovi sa brojanjem, uočavanjem razlika, i slično.
    E, vidiš, Zvonka uvijek zaobilazimo (ma znam i zašto: podsjeća me na Adriana Molea koji crnim flomasterom farba zvončiće na Noddy-evoj kapi ), a baš me zanimaju takvi jednostavniji zadaci... iako, Andrej ih ne šljivi previše, izbjegava olovku koliko god može. Jedino što voli je zaokruživanje brojeva stranica (u ovoj vježbenici koju smo mu kupili, već je sve pozaokruživao što se moglo zaokružiti).

    Igranje memory - nema šanse. Igranje bilo kakve društvene igre - ne dolazi u obzir. Mislim da ćemo se do toga načekati...

  15. #15
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Jučer je čitala PAS, LAV, JEŽ, ZEC, BAKA, OVCA.


    :shock: :shock:
    Vau!!!
    Nevjerojatno!
    Leon je dosta rano naucio prepoznavati slova, al spajat ih - ne.
    Ovo mi je bas nevjerojatno

  16. #16
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Meni je logopedica rekla da to baš i nisu jednostavni zadaci (to izvlačenje crta olovkom), da to nije još za Leinu dob, premda na Zvonku piše od 3 godine. Možda bi se Andreju sviđali oni labirinti? Lea za ništa baš nema koncentracije: ona recimo povuče možda jednu crtu kroz labirint ali onda joj je dosta i povuče crtu preko svega. Memory - kupila sam joj karte na Kralja Lavova kojeg obožava i nekad s tim igramo Memory ali to isto traje par minuta.

  17. #17
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Jučer je čitala PAS, LAV, JEŽ, ZEC, BAKA, OVCA.


    :shock: :shock:
    Vau!!!
    Nevjerojatno!
    Leon je dosta rano naucio prepoznavati slova, al spajat ih - ne.
    Ovo mi je bas nevjerojatno
    Pa nije to meni ništa čudno, Lea ima skoro tri i pol godine, a ja sam sa četiri znala čitati. A i čitanje smo baš dosta 'vježbale' (jer to hoće).

  18. #18
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Citiraj Mony prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    Jučer je čitala PAS, LAV, JEŽ, ZEC, BAKA, OVCA.


    :shock: :shock:
    Vau!!!
    Nevjerojatno!
    Leon je dosta rano naucio prepoznavati slova, al spajat ih - ne.
    Ovo mi je bas nevjerojatno
    Pa nije to meni ništa čudno, Lea ima skoro tri i pol godine, a ja sam sa četiri znala čitati. A i čitanje smo baš dosta 'vježbale' (jer to hoće).

    Skromna mama

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Ja ću zasad samo reći:- "Bok svima!", kako bi mogla pratiti topic

    Još smo pod dojmom kazališta i stalno viče kad će na Miffy

    Inače niš novo, zasad smo zdravi, u vrtićnejdemo i to je to

    Mima, super za stan i ja bi, al MM bi kuću... A i ne mogu nać na lokaciji koja me zanima ništa što bi mi odgovaralo. našla sam nešt prilično Ok, al mi nije baš lakacija. Al navikla bi se, samo da MM pristane

  20. #20

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    da se i mi uključimo. jučer proslavili "veliki" treći rođendan, opet dobili hrpu igračaka, od kojih je jedna i baš vježbenica s brojevima o kojoj priča tanja_b. broji s razumijevanjem do 5, makar odrecitira do deset. naša je na temu pčele Maje, al eto još je nismo uspjeli pregledati. najviše ga je fascinirao golemi smetlarski kamion kojeg je sanjao zadnja 3 mjeseca, do te mjere da je na kraju s njim i spavao. glavni interesi su mu i inače kamioni, imamo doma lijepu kolekciju Bruderovih nepoderivih kamiona, obožava knjige, poznaje desetak slova ali je još jako daleko od toga da bi čitao riječi a kamoli pisao. voli crtati, najviše naravno kamione, i to stvarno prepoznatljivo nacrta. bojanke su nam isto in, već boja unutar linija, pravilno drži olovku.

    u vrtiću je od rujna, i to od 8 ujutro do 2 popodne, super se snašao, već sam negdje pisala da sretan odlazi i sretan se vraća, lijepo jede, ne spava tamo, a što mi je najdraže konačno je naučio (donekle) pospremati za sobom. jako je društven, sa svima je dobar, zna ime i prezime svakog klinca u grupi (25 ih je), glasan je, stalno priča, sve zna kaj se događa, ne zazuji ni muha a da on to ne zna. sad je već dva tjedna da nije bolestan, nače je tempo tjedan u vrtiću, tjedan doma. odradili smo upalu uha, grla, sinusa, proljev, povraćanje, pa u kombinaciji. popili tri antibiotika u dva mjesca, no nadam se da je to sad gotovo.

    i ja se pridružujem sa jednim velikim vau za Leu

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Janko, sretan rođendan :D

    Citiraj kraljica85 prvotno napisa
    u vrtiću je od rujna, i to od 8 ujutro do 2 popodne, super se snašao, već sam negdje pisala da sretan odlazi i sretan se vraća, lijepo jede, ne spava tamo, a što mi je najdraže konačno je naučio (donekle) pospremati za sobom.
    Joj da, i ja svako malo primjećujem pozitivne učinke vrtića i to mi je baš drago.
    Ok, nije ni prije bio neuredan i pospremio bi za sobom ako bismo ga upozorili, ali sad mu to nekako prirodnije ide. I ima više volje za samostalnim oblačenjem/svlačenjem, što mi se prije činila nemoguća misija. Čak se i hvali: u vrtiću se sam oblačim!
    O količini pjesmica koje je tamo naučio da i ne govorim...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    hvala, hvala na čestitkama

    okačila sam neke nove sličke na fotkija, pa nas pogledajte malo ko nas ne zna

    kraljevići

  23. #23

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Baš su slatki.
    I Andrej je imao takvu trenirku, s autom, samo broj 74 ili tako nešto - znam da ju je već dugo prerastao.
    Ali najbolje su mi one slike gdje su dva braceka skupa

  24. #24
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Kupili smo danas Lei FLEXA krevet, rekla je da joj to baš nije drago.

    Ako neće ona spavati u njemu, ja ću

  25. #25
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Mima, kakav je to Flexi krevet?

    Mi isto moramo neki krevet (najradije bismo neki na kat da prostor ispod ostane prazan) za Leonovu sobu, al to moramo raditi po mjeri, jer je soba dosta malena.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Ajde me utješite i recite da nije nenormalno ako moj trogodišnjak još uvijek spava u kinderbetu (sa spuštenom stranicom)

    Mjesta za veći krevet jednostavno - nemamo, a veći stan još nismo krenuli tražiti (iako, bilo bi krajnje vrijeme).

  27. #27
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Flexa je neki danski namještaj kojeg ima za kupiti u Kiki i u Lesnini (gdje je trenutačno popust 20%) a koji je kao što mu ima kaže fleksibilan pa se može nadograđivati, kombinirati itd. Prilično je popularan i imaš cijelu temu o njemu na forumu. Ima svakakvih kombinacija i čudesa, jako puno ukrasnih dodatnih elemenata sa kojima možeš napraviti da krevet izgleda kao dvorac i slično, a i dosta je skupo. Pogledaj http://www.flexa.dk/. Mi smo kupili najobičniji krevet a glavna nam je stvar bila to što taj krevet ima ogradu oko cijelog kreveta, na jednoj stranici 3/4 ograde, a koja se poslije može skinuti.

  28. #28
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Čuj, tanja, Lea ne spava u kinderbetu od kad je imala godinu dana, spava s nama u krevetu, ali je nedavno kad smo dali njen kinderbet jednoj maloj bebici to doživjela jako tragično

  29. #29

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Andrej već dugo neće ni čuti da spava s nama u krevetu.
    Tj. navečer se on propisno ižđipa po našim madracima i izgazi nam jastuke , ali ne dolazi u obzir da bi spavao tamo. Još dok nije ni pričao kako treba (hm, a sad, kao, priča kako treba ) je vikao da hoće u "soj tejetic".
    Spustili smo mu stranicu na kinderbetu tako da može sam ulaziti i izlaziti, a noću se ionako toliko vrti da mu je ograda neophodna, inače bi pao na glavu. Ovaj Flexa namještaj i meni se sviđa, ali, kako rekoh, nemamo kamo s njim...

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Doru uredno stavljam u krevetić svaku noć, nakon što zaspemo u boravku, u budnom stanju nema šanse. To mi je par sati sna bez da me lupa i prevrće se po meni cijelu noć. Ona svaku noć preskoči ogradicu, koja je spuštena, i prelazi k meni i tako spavamo do jutra, tj. ona spava a ja izbjegavam udarce i pokrivam je cijelu noć . Ima jako nemiran san, spava ona cijelu noć ali svaki je krevet premali za njezine egzibicije.

  31. #31
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Moniiiii 8) - Dino me pitao tri puta jučer kada čemo opet ići gledati Miffy???
    Kaže - nismo dugo bili, ha, ha - ma neka - makar išli stalno, jako mi je drago da pokazuje želju.
    Hvala na preporukama za knjigice, bum se bacila na potragu. Inače su mi najdraža sva EGMONT-ova izdanja.

    Također VAUUUUUU za čitanje sa tri godine, Dino ima 3.g. i 2.mj. pa kuži pola slova i to je to!!! A ja mislila koako je to već superrrrr, koja zabluda!

  32. #32
    Mony avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    2,943

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa
    Ajde me utješite i recite da nije nenormalno ako moj trogodišnjak još uvijek spava u kinderbetu (sa spuštenom stranicom)

    Zasto bi to bilo nenormalno :?

    Nama se zapravo ni ne da nesto ga sada privikavat na njegovu sobu - prvo, naravno, zato sto on ne pokazuje ama bas nikakvu zelju, bas obrnuto, a zatim - bas nam je fino kad nas ujutro probudi, kad se uvuce u nas krevet, pa nas zagrli onak rukicama oboje oko vrata (on u sredini) - ma joooj, pa bit ce vremena kad ce biti u svojoj sobi pa cemo ga tjerat da se druzi s nama

  33. #33
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Mi Leu nećemo u novom stanu niti pokušavati staviti u njenu sobu, a kako su nam spavaće sobe omalene odlučili smo da ćemo jednu natrpati sa ormarima a jednu sa krevetima. Ova sa ormarima će u preostalom svom dijelu biti igraonica.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Mislim da bi nas Andrej, kad bi imao svoju sobu, izbacio naglavačke van i još se možda i zaključavao u nju

    Sad bez zezanja, ali on mene ujutro tjera van iz kuhinje jer "želi jesti sam". I neće ni početi doručak dok ja ne izađem. Istina, kasnije se vratim i ne buni se, ali ne kužim njegovu logiku :?
    Zapravo, kad bolje razmislim, u zadnje vrijeme sve češće čujem "mama, otiđi iz sobe". Jel mu to neka faza u odrastanju ili faza u razvijanju bezobrazluka?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    mi smo uselili u novi stan prije ravnih godinu dana, pa je onda Jani dobio svoju sobicu i krevetić. od prvog dana je izrazio želju da spava tamo, nismo ga ni zericu nagovarali. u starom stanu je spavao s nama. jednom, dvaput mjesečno noću dođe k nama, a ujutro nas dođe buditi ak se probudi prvi. inače nema tendenciju tražiti da bude sam, baš suprotno - uvijek netko mora biti kraj njega da može pričati jer se NIKAD ne gasi.
    nedavno smo Štefekov kimbač prenijeli u Jankovu tj. dječju sobu, i znam ga prenijeti prvu turu spavanja tamo, da bar dio noći mogu spavati izvaljena na krevetu

  36. #36
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Ni Dino nema svoju sobu, no pomalo pokazuje želju da bude sam, pa me ponekad zamoli da izađem van dok se on igra, sakriva, kaka- ...
    Mislim da još godinu dana neće imati svoju sobu, e da i još spava u "kinbaću" - bez problema!

  37. #37
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    Lea inače zna napisati samo LEA ali katastrofalno loše.

    Slova prepoznaje sva, i počela je kužiti i čitanje kratkih riječi. Jučer je čitala PAS, LAV, JEŽ, ZEC, BAKA, OVCA. Apsolutno odbija čitati iz knjige jer da hoće da joj ja čitam slikovnice, neće sama.
    :shock: :shock:

    Svak čast Lea :D

  38. #38

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    778

    Početno

    Stella već neko vrijeme traži svoj prostor (ista mama) i hoće se zatvoriti u spavaću- najdraže joj zalupiti vrata seki pred nosom... i igra se sama, obično sa životinjicama...

    Znam da bi jako dobro prihvatila svoju sobu, da li bi baš spavala u njoj ne znam. Ma vjerojatno bi, ja sam joj važna samo za uspavljivanje, a poslije spava cijelu noć i stalno me gura... Makni se, žulja me tvoja ruka itd... Vjerujem da bi tak i u svojoj sobi- zaspala uz mene, pa do jutra sama.

    Opet sam u fazi traženja novog stana, a ne znam. Već sam vam i rekla. Tam gdje bi mi je jako skupo, e sad da odem malo dalje u jeftinije ne znam. Što ako se ne srodim s kvatom, kao što se npr. nikad nisam s ovim stanom? MM bi kuću i ja sam jako bila za kuću ali sad bi radije veći stan. I ovako nemam vremena za ništa a kad bi još trošila dosta vremena na odlazak na posao, na odlazak do vrtića...
    Ako odemo van grada i vrtić plaćamo puno skuplje, a ako bi djeca išla tamo di odselimo ne znam da li bi uspjevala stići po njih na vrijeme...

    Ljetos sam i ja jako bili zagrijana za kućicu u cvijeću ali sad mi oduševljenje kućom plasne i ja bi ipak opet stan... Zasad, bar dok krenu u školu, bude lakše s njima...

    A joj, neću dužiti...
    Ne znam, ovih dana stalno kemijam kako bi s kreditima, sa ovim stanom, novim... Prvotna zamisao je bila kad smo kupovali ovaj, kratki kredit i taj stan ostaje za podstanare, a novi kredit za kuću ili veći stan. Međutim, plaće nam nisu dovoljne za kredit koliki hoćemo, a još ni ovaj nismo otplatili tak da svakak moramo prodat ovaj stan ili se još gušiti dok otplatimo sve...
    Nisam znala da će mi biti tako teško u ovom stranu, da će mi faliti zraka i prostora...
    Bolje bi nam bilo da smo odmah uzeli veći stan... Bili su puno jeftiniji nego sad i mi smo mogli dići veći kredit- naime meni plaća godinama nije rasla. Tad je bila sasvim pristojna plaća na koju se mogo dić neki kredit, a sad je "crkavica"

    Neću duljiti, loše sam volje pa bi mogla napisati svašta. Pozdrav!

  39. #39

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Leo još uvijek spava s nama, iako je njegov mini krevetić (120 cm) uz naš. Na njemu leži samo kad padne s ruba što je ponekad i po nekoliko puta noću. Je l' i vaši padaju s kreveta u snu?
    Kad ga stavim u sredinu onda je to mučenje (više za tatu).


    Lea :shock:
    Leo ne prepoznaje niti jedno slovo, niti ga interesiraju.
    Ipak, prepoznaje sve vrste auta, čak i one za koje ja nikad u životu nisam ni čula.

  40. #40
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Ajme molim vas nemojte se više čuditi. Kad god se pohvalim na forumu dogodi nam se nešto loše. Sad ću ja kao snorki - koke ju pokakile; Lea iako zna slovkati riječi od tri slova ne zna ništa sama, nit se skinuti, ni obući, niti ići na WC, najčešće ju hranimo, spremanje igračaka jo SF .. kao mala beba je, u vrtiću su me druga djeca njene dobi šokirala samostalnošću.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    kao mala beba je, u vrtiću su me druga djeca njene dobi šokirala samostalnošću.
    Ma i vrtić tu igra neku ulogu - kod nekih više, kod nekih manje.
    Prije nego je krenuo u vrtić i Andrej je bio totalno nesamostalan i nisam mogla zamisliti da će ikad pokazivati namjeru da se sam obuče. A sad... nebo i zemlja. Ne mogu vjerovati da je to isto dijete. Jest da mu ponekad paše da ga mama oblači i skida, ali sve češće to radi sam, a kad jede, istjera me van iz kuhinje

    Nego, s tim u vezi, imam jedno pitanje:
    ponašaju li se i vaši klinci ponekad kao mali režiseri (da ne kažem: diktatori )?
    Sve češće od svog malog slatkog slušam stroge (ljutite) izjave: otiđi iz sobe! Odi u kuhinju! Izađi iz kuhinje! Odi u dnevnu sobu! Nemoj govoriti! Na ulici se ne priča!
    I slično. Počeo je komunicirati sa mnom u imperativima i to mi se ne sviđa (koliko god ponekad "slatko" zvuči, u većini slučajeva mi nenormalno diže tlak).
    A ja ni sama ne znam kako je najbolje reagirati. Ne želim mu povlađivati u svemu, da mu ne bih time slala poruku da mi može samo tako naređivati što mu puhne u glavu. A ne želim se ni svađati i dokazivati s njim, jer mi to nekako nema smisla. Ali, što mi ide na živce s time...

  42. #42
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Da, mi smo polagali velike nade u to da će Leu vrtić odgojiti kad smo već mi podbacili Trebali ste vidjeti jednu malu od tri godine kod Lee u vrtiću: sama je išla na WC, tetu bi tražila samo da joj zakopča remen, sama se skidala i oblačila pidžamu prije spavanja, sama je naravno jela, a socijalne vještine :shock: .. kad bi došla najpopularnija curica u grupi ova mala bi ju zvala da kraj nje sjedne i rekla bi joj 'Joj kak imaš lijepu majicu'.
    Lea sklonost drugoj djeci pokazuje tako da se pravi da ih ne pozna

    Lea baš ne izdaje naredbe kao Andrej, premda i ona nekad traži da odemo ili da ne pričamo - njena je fora (koja meni diže tlak) ucjenjivanje. Ako mi ne daš, onda ću se polizati/ugristi/udariti. Ako ovo onda ću ja ono. Neki dan pita kad će biti ručak, ja kažem za pol sata a ona - onda ću ja glasno zavrištati od gladi

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    kad bi došla najpopularnija curica u grupi ova mala bi ju zvala da kraj nje sjedne i rekla bi joj 'Joj kak imaš lijepu majicu'.
    Ja sam šokirana :shock: , najpopularnija curica :shock:

  44. #44
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Dobro, pazi, ja volim tinejdžerske serije pa sam usvojila tu terminologiju - recimo 'glavna' curica u grupi.

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Dobro, već sam se uplašila, kud ranije Dora je bila "glavna" dok je bila najveća u jasličkoj ali ti dani su sad iza nas, u novoj grupi je najmanja ali još uvijek nisam skužila koja je od curica "glavna".

  46. #46
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    I ova curica je najveća, i onako je, pomagačica tetama, brine se za ove male, zato kažem da je glavna.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa
    kad bi došla najpopularnija curica u grupi ova mala bi ju zvala da kraj nje sjedne i rekla bi joj 'Joj kak imaš lijepu majicu'.
    Citiraj irenaos prvotno napisa
    Ja sam šokirana , najpopularnija curica
    strašno je kak klinci već na to paze... meni je Janko nedavno pročao kak mu se u vrtiću jako sviđa jedna curica V. pitam ja njega zašto mu se V. sviđa, a on mi je rekao da zato jer se ona uvijek lijepo oblači. kaj je je - mala je stalno ušminkana u nekih haljinicama, tunikicama, rajfeki onakvi- ovakvi, frizurica. a on je to zamijetio. inače su klinci uglavnom u trenirkama, a ova malecka je baš ko mala lutkica ušminkana. a njemu je to jako super i zato mu se sviđa

    i on je jako picajzlasti po tom pitanju - ujutro je najsretniji kad je usklađen po bojama, nema veće sreće nego kad su čarape i majica iste boje 8) .

    kaj se tiče samostalnosti u vrtiću, sam se svlači i oblači, čak i prezuva (obuća je sva na čičak), ponekad mu dugo treba da navuče gležnjače pa se unervorzi i traži pomoć. sam piša, jedino za kakanje zove nekoga da mu pobriše guzu. jede sam - uredno. jako je siguran u sebe, nije plah ni strašljiv, ima jako bogat rječnik i govori skroz čisto i puuuuno. zna se nametnuti u grupi i voli biti šef (to mu je na tatu, nikako na mene ). sudjeluje u svim aktivnostima, puno crta, pleše i pjeva, blag je prema mlađima, tješi djecu koja plaču, sa svima dobar, no zna se izboriti za sebe. izrazito je društven i samostalan i baš sam ponosna na njega radi toga. no ipak ponekad pomislim da je malo nametljiv i preglasan :?

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj irenas prvotno napisa
    Citiraj Mima prvotno napisa
    kad bi došla najpopularnija curica u grupi ova mala bi ju zvala da kraj nje sjedne i rekla bi joj 'Joj kak imaš lijepu majicu'.
    Ja sam šokirana :shock: , najpopularnija curica :shock:
    Ja više nisam šokirana, ali sam bila :shock: na prvom roditeljskom sastanku u vrtiću.
    Naime, shvatila sam da u toj grupi (gdje svi imaju 2,5 - 3,5 godine) curice već sad imaju uspostavljenu hijerarhiju, tko se s kim igra, tko je čiji dečko, itd. Ako to već sad tako funkcionira, što će biti kasnije... i opet mi je kroz glavu proletjela knjiga "Ženski bullying" (koja me se svojedobno jako dojmila, a koja govori baš o takvim "sustavima" kod djevojčica i djevojaka).

  49. #49

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Moj je totalno nesamostalan, ... :/

    Tanja ja takve naredbe ili ignoriram (ako nemam snage za objašnjavanja) ili mu potencirano popustim. Tipa odem iz sobe puno dulje nego što on priželjkuje. Tako da na kraju skuži da mora biti fleksibilniji.

  50. #50

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Meni se isto ignoriranje zasad čini najboljim pristupom, ali ne mogu to uvijek. Osim toga, MM mi podmeće klipove pod noge - on mu uvijek popusti na takve "prohtjeve" (tako da je jučer, u bijesu, tjerao mene i zvao tatu).
    Primijetila sam da to izvodi kad je ljut. I jutros smo imali scenu, ali kratku. Kad ga je prošlo (a prođe ga uvijek kad ostane malo sam, to mu očito treba), lijepo smo razgovarali, objasnila sam mu da mi može i riječima reći što ga smeta i da tako možemo zajednički riješiti problem i blablabla... ajde, bar me odslušao, ali već znam da će večeras opet izvesti neku foru s naređivanjem, i to obavezno kad MM već dođe kući s posla :/

Stranica 1 od 22 12311 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •