Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 149 od 149

Tema: tjemenica

  1. #101
    lininamama

    Početno

    I Lina je imala tjemenicu,imala je puno i ja sam je tri puta
    prije kupanja mazala sa maslinovim uljem i mekom cetkicom cetkala
    poslije neko vrijeme nije imala uopste,par sedmica poslije se opet pojavila ali skroz malo,opet sam uradila to sa maslinovim uljem i sada neko vrijeme smo opet mirne,do slijedeceg puta ali nikad vise se nije pojavilo onoliko kao na pocetku :D

  2. #102
    lidac2004

    Početno

    Citiraj bibai prvotno napisa
    Lidac, Sensibio DS kremom.
    hvala.

  3. #103
    Barbara1 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Glina
    Postovi
    243

    Početno

    Moj bebač sad ima četiri i pol mj i zadnjih mjesec i pol se mučimo s tjemenicom.Prvo je krenulo sa par ljuskica,a sad se proširilo od sredine glavice prema čelu.
    Prvo smo koristili (kršitelj koda) šamponić i nije bilo ništa bolje.Pitala sam dr što da radimo,pa mi je rekla da je on pre star za tjemenicu i da probamo promjenit šampon.Dala mi je i recept za elocom losion koji još nisam podigla jer bi probala bez kortikosteroida riješit taj problem.
    Prvo skinem koliko se da ljuskice s noktom i češljićem,pa namažem s uljem i po 5-6 sati prije kupanja,pa sad koristimo Nivea baby šampon koji kad stavimo istrljam glavicu sa četkom.
    Jel mu moram prati kosicu svaki dan i da li svaki dan sa šamponom?
    Da li da mu namažem glavicu uljem nakon što operemo kosu?
    Sad mu je to u zadnje vrijeme i crveno kad se skinu ljuskice koje nisu tako predebele,ali bi voljela da to konačno riješimo.
    Jel ja možda nešto krivo radim?

  4. #104
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Mi smo problem riješili Mustelinim šamponom protiv tjemenice, peremo kosicu jednom tjedno i nestala je nakon 2. pranja!

  5. #105
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    tjemenica, ne kosica!

  6. #106
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    podižem!!!
    nika je stara skoro 9 mj i jos uvijek ima tjemenicu!!
    problem je to sto sad vec ima dosta kosice,pa neznam da li jos uvijek pali sampon protiv t. + cetkanje cesljicem!!!
    jel ima netko kakav savjet???

  7. #107
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    i noa ima 8,5 mj.i ima tjemenicu i dosta kose,trljsm joj sa uljem i četkam,a valjda će joj uskoro proći,već joj je dosta manje,ali nikako da skroz nestane

  8. #108
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Mustela šampon protiv tjemenice 8)

  9. #109

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Možda je ovo neobično, ali naša djevojčica ima skoro deset mjeseci i još joj NIKAD nisamo oprali kosu šamponom. Kosica joj divna i s dvadesetak puta korištenom metodicom voda. Nekakvih zaista sitnih naznaka tjemenice je imala kratko vrijeme. Isto tako, nikada je još čitavu nismo nasapunali, već isključivo ispod pazuha i ručice. Konačno, ne kupamo je češće od mjesec dana. Možda zvuči strašno, ali pranje namočenom krpicom dva, tri puta tjedno je sasvim dovoljno za dijete koje se još ne valja u zemlji i ne maže vodenim bojicama. Jednom je imala pelenski osip, kada je prvi puta papala nešto osim maminog mlijeka /u platnenima smo/. Ni sebe ne sapunamo više od jednom tjedno, gola voda. Ja uživam u toj vodenoj higijeni, a vi nas nemojte prijaviti kakvim nadležnim službama. 8)
    Stoga, možda je rješenje za tjemenicu u manje korištenja šampona, pa postupno i izbjegavanju trljanja glavice.

  10. #110
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ovco, sestro u prljavstini
    ja sam s gnusanjem odbila platiti 100kn Mustelin sampon u ljekarni.

  11. #111
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    ovco, sestro u prljavstini
    ja sam s gnusanjem odbila platiti 100kn Mustelin sampon u ljekarni.
    i ja

  12. #112
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    mi isto već duže vrijeme koristimo mustelin šampon ali nikako da se potpuno riješimo te tjemenice!!

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    73

    Početno

    Bokić mame!!!Jel probao tko sa Melemom?Moj malički nije imao pravu tjemenicu ali mu se nešto kao malo počelo perutati. Tada smo baš nekako ostali bez ulja pa smo namazali s Melemom tek toliko da mu ne bude suho...Prije mazanja smo postojeću perut iščetkali četkom. Mogu vam reći da je već slijedeći dan tjeme izgledalo potpuno drugačije...

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    A ja sa najvecim gustom kupim Mustelin sampon za bebe.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    I by the way, kcer mi nikad nije imala tjemenicu bez obzira sto kupujem sampon i sto je masiram losionom za bebe.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    73

    Početno

    Evo me draga mama Timmy...

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split-Beograd-NYC
    Postovi
    1,059

    Početno

    Goranova Majko

  18. #118
    natasa3

    Početno

    Nama se tjemenica nije pojavila dok je Lorena bila mala,ali dobila ju je nedavno.Kupila sam u ljekarni ulje za tjemenicu,Olival.Nakon drugog puta skoro da su sve naslagice nestale. :D

  19. #119
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    stvarno? to je ulje koje se utrlja prije pranja pa iščešlja i opere kosa, ili kako?

    andrej vuče tjemenicu već godinu dana (pojavila se tek oko prvog rođendana), ni sensibio gel ni mustelin šampon nisu baš pomogli.

  20. #120
    natasa3

    Početno

    Ja sam to njoj utrljala pol sata prije kupanja.lagano sam joj masirala tjeme i malo četkala sa baby četkom.Kasnije sam joj kosu dobro oprala i istrljala sa dječjim šamponon,isprala i temeljito posušila fenom.Nakon prvog pokušaja drugi se dan probudila sa užasno masnom kosom,možda sam ipak malo pretjerala.teta joj je u vrtiću složila pletenicu.Možeš mislit kaj si je žena mislila!
    Nakon drugog tretmana,kosa više nije tako reagirala i vidno napredujemo.Osim toga,ovo uljr je djelotvorno,a mislim da košta oko 20,00 kn,možda čak i manje.

  21. #121

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Jel mi moze netko reci zbog cega je tjemenica losa i zbog cega je treba uklanjati?

    Moje dijete je jos uvijek ima (20 mj.).
    Probala sam joj dok je bila beba mazat maslinovim uljem ali buduci je imala hrrrpu kose to je zavrsilo visekratnim pranjem uzasno masne kose uz njene urlike .
    Obzirom da ni tada nisam pronasla sto je u tome lose (doduse nikad mi nije palo na pamet pitat doktoricu ) odustala sam.
    I eto, vec skoro dvije godine, ona ima te naslage, nicim ne pokazuje da je smeta, one pomalo nestaju.

    Doduse, ona ima tamnu kosu i to se ne vidi, ni sad, niti se vidjelo dok je bila manja. Osim toga nesto vrlo slicno ima i MM koji vec duuugo nije beba . Ni on to ne tretira, ne svrbi, ne smeta pa i on zivi u sretnoj simbiozi sa svojom tjemenicom .

  22. #122
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    zapravo ne bih znala... osim što mami smeta.

    andrej se tu i tamo počeše po glavi ali ne bih rekla da ga svrbi.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    Ma daj, Ajvi, nije moguce da pol svijeta maze djeci glave uljem, pere skupim samponima i na ostale ugodne i manje ugodne nacine pokusava iskorijeniti tjemenicu samo zbog tastine .

    Pretpostavljam da postoji neka zdravstvena pozadina.

    Tj. nadam se, inace, ovaj topic od 3 stranice nema bas puno smisla

  24. #124
    natasa3

    Početno

    Mislim da je jako loša za rast kose.Osim toga na to se mogu nataložiti i gljivice i pogoršati situaciju.Jednom sam pokušala noktom odvojiti već lagano odignutu ljuskicu.Uhvatila sam je i lagano izvukla zajedno sa pramenom kose koji je samo ostao u prstima.Koji šok!! Iz tog iskustva savjetujem svim mamama da se ipak toga riješe.

  25. #125
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    za gljivice mogu skužiti, ali zašto loša za rast kose?

    tko će nazvati pedicu i provjeriti?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    skoro Zagreb
    Postovi
    305

    Početno

    natasa3, mogu mislit da je to bio sok :shock: .
    Ali, mislim da to nije dovoljan argument, naime ti kazes da je to lose za rast kose a ja bih mogla tvrditi da je upravo suprotno obzirom da moja kcer ima prilicno dugu i lijepu kosu za dvogodisnjakinju.

    No, iako nisam tretirala tjemenicu, pretpostavljam da neki opravdani razlog postoji.

    Ajvi, ja svoju izbjegavam kao kugu tak da ja sigurno ne budem .

  27. #127
    natasa3

    Početno

    Cure nisam baš sad ziher za kosu,ali mislim da ako se stvara neka vrsta korice na tjemenu onda mora imati neki utjecaj na vlasište.Možda netko ima neki stručan odgovor?bilo bi super.

  28. #128
    natasa3

    Početno

    I zaboravih reći i da Lorena ima dugu kosu srenje gustu.Ali ovo s otpadanjem...nekak mi ima najviše veze s tom tjemenicom.

  29. #129
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Šmučka,

    Seboroični dermatitis djece

    Javlja se u prva tri mjeseca života. Češći je u djece koja se hrane umjetnim mlijekom i kod one djece koja imaju povećanu tjelesnu težinu. Zašto nastaje? Postoje mišljenja da se pojačana produkcija loja javlja zbog djelovanja majčinih hormona koji su posteljicom prešli u krvotok djeteta. Spominju se i poremećaji u prehrani.
    Promjene započinju u vlasištu pojavom masnih ljusaka koje se lako skidaju. Nazivaju se još i tjemenica. Nakon skidanja ljusaka može se vidjeti crvenilo i vlaženje kože. Promjene se zatim šire na lice, iza ušiju, na područja između nosa i usta, a nalaze se često i u naborima kože, osobito u pelenskoj regiji, dakle ingvinalno i glutealno. Na zahvaćenim područjima kože nalaze se crvene žarišta oštro ograničena od ostale kože na kojima nalazimo masno ljuskanje. Vrlo je česta pojava naknadne infekcije bakterijama i Candidom. U velikom broju slučajeva prisutna je infekcija Candidom. U 3. i 4. mjesecu života promjene se spontano povlače.
    S http://www.plivazdravlje.hr/?section...show=1&id=8549.

  30. #130
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ali vedrana, to uopće nije to.

    andrej je tjemenicu dobio tek s godinu dana, umjetno mlijeko nikad nije okusio i DEFINITIVNO nema povećanu tjelesnu težinu. :zakolut:

    s kožom na ostatku tijela nikad nije imao problema.

    i ne povlači se spontano, evo već godinu dana.

    onda to nije tjemenica..?

  31. #131
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Ajvić, ono što sam ja čula o tjemenici (moja pedica i patronažna) je da se ona može pojaviti do godine dana starosti bebe. Potrebno je da se te naslagice skidaju, jer može doći do infekcije bakterijama i gljivicama ako se ne skidaju.

    No s obzirom da Andrejček ima s tim problema i sada, možda ne bi bilo zgorega da posjetiš nekog dobrog dječjeg dermatologa?

    No isto tako, kad je bilo faza da Lovri nismo mogli oprati kosu cca 10 dana (obično je peremo svakih 5-7 dana), isto su mu se počele pojavljivati ljuskice...dobrim češljanjem prije pranja nestale bi. Ovo se dešavalo kad je imao cca 1,5 g (jesenas nakon mora). (Ovim ne mislim da ti ne pereš kosu Andrejčeku, nego kao primjer kada se to kod nas znalo pojaviti). S druge strane, možda malo prečesto pereš kosu Andreju sa šamponima pa mu to iritira vlasište? Kako to ide kod vas i koji šampon koristite? :?

  32. #132
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    nikakve infekcije dosad nije bilo pa mi se ne da vući ga po doktorima.

    budem pitala pedicu prvom prilikom.

    kosu peremo šamponom jednom tjedno, u međuvremenu je on ponekad smoči vodom.

    prije smo koristili nivea kupku/šampon (možda je to izazvalo problem?)

    onda sensibio, i jednom tjedno, i svaka dva-tri dana - ništa...

    sad mustelu, jednom tjedno - jope ništa. na početku malo poboljšanje, i onda na staro.

    mislim, nije to kod njega tako dramatično, samo mi je čudno da ne prolazi.

  33. #133
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Možda mu jednostavno ti šamponi previše isušuju vlasište? Ne znam, stvarno pitaj pedicu...

  34. #134
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ma to su baš šamponi za tjemenicu

    koji navodno svima pomažu

  35. #135
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,647

    Početno

    Moja djeca, pročiatajte u potisu, isto ponekad imaju tjemenicu, onak malo na vrhu glave. Ja to uopće nisam skužila već mi je frizerka skrenula pažnju.
    Ona veli da je to od nedovoljno ispranog šampona, u šta vjerujem, jer se moji toliko deru kod pranja kose da se maximalno žurim. Pogotovo nevole ispranje kos tušem.

  36. #136
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    hm..pretpostavljala sam. Ali znam isto tako da je vlasište novorođenog djeteta totalno drugačije nego kod bebe od 1 ili 2 godine. Pa zato i pretpostavljam da možda ti šamponi i nisu za njega??
    Ajd pitaj pedicu, ili pitaj za nekog dječjeg dermatologa..

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    I mi smo od jučer tjemeničari.

    Kaleb od rođenja ima suhu kožu, ali do jučer je koža ispod kosice bila ok. Jučer sam primjetila prhut u kosi, a danas vidim da mu se glavica ljušti - ali izgleda baš kao prhut kod odraslih, sitne suhe ljuskice, nisu "krpe" i ne daju se baš ljuštiti...

    Za sad ne diram niti tretiram ičim...

  38. #138

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zabreg
    Postovi
    223

    Početno

    Ma ljudi pa tjemenica nije suha koža. Nastaje zbog povečanog lučenja lojnih žljezda na vlasištu. Loj je masnoća, a na nju se zaljepe razne zmazanoče i odumrle stanice kože. Pa ako netko želi da mu to dijete nosi na glavi dobro a ako ne mažite uljem (bilo kakvim) zato da omekša i onda isčetkati. Ako se ne ulji onda može prokrvariti, jer se ljucke čvrsto drže kože. Eto to je razlog ulju. A najbolje ga je nanjeti nekoliko sati prije kupanja. Meni je mlađa cura imala to dva puta i sve rješile tako u jedan dan. Naravno ako se to zapusti onda će trebat više vremena, a da prođe samo još nisam čula.

  39. #139

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Prođe i samo, nekome, ponekad. Gada je dio znojenje ispod tog sloja, ako je stvar opaka.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Je l' netko nedavno kupovao Sensibio šampon i gdje?
    Navodno ga nema već mjesec i pol, osim možda kao stara zaliha po ljekarnama.
    Nakon mjeseci pranja drugim šamponima L. opet ima "tjemenicu".
    Eto meni moga-tjeme super, kuc,kuc. Grrr.

  41. #141
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    joj, evo mene nečiste savjesti bibai će znati zašto. obećanje nisam zaboravila i nadam se da neće biti "ludom radovanje".
    nama je sensibio pomogao skroz. ivy, mi smo valjda zadržali onu polovicu koja je djelotvorna. još uvijek koristimo tu istu polovicu jer kosu peremo jednom tjedno. sada nas samo muče mucice u šurlicama od loknica i jedino me frka da neću u toj neraščešljanoj džungli ugledati nekog krpelja koji se ugodno smjestio :iš,iš:

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Za sad ne diram niti tretiram ičim...
    nikako ne preporučam primjenjivati ovu tehniku-nas je koštala borbe s okorjelom tjemenicom više od godine i pol. luna, nemoj dugo čekati jer će naslage nastajati i ukoliko ih ne budeš skidala tjemenica sigurno izmiče kontroli. barem je tako bilo nama. najbolje i najlakše se skida bebama dok spavaju, kasnije ih počne smetati petlljanje po glavi pa to već postaje zahtjevniji posao.

  42. #142
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    joj, evo mene nečiste savjesti bibai će znati zašto. obećanje nisam zaboravila i nadam se da neće biti "ludom radovanje".
    nama je sensibio pomogao skroz.
    I ja znam zašto!

  43. #143
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    joj, evo mene nečiste savjesti bibai će znati zašto. obećanje nisam zaboravila i nadam se da neće biti "ludom radovanje".
    nama je sensibio pomogao skroz.
    I ja znam zašto!

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Za sad ne diram niti tretiram ičim...
    nikako ne preporučam primjenjivati ovu tehniku-nas je koštala borbe s okorjelom tjemenicom više od godine i pol. luna, nemoj dugo čekati jer će naslage nastajati i ukoliko ih ne budeš skidala tjemenica sigurno izmiče kontroli. barem je tako bilo nama. najbolje i najlakše se skida bebama dok spavaju, kasnije ih počne smetati petlljanje po glavi pa to već postaje zahtjevniji posao.
    Ma eto, prekjučer sam ga pri kupanju nježno istrljala vlasište trljačicom i situacija je puno bolja. Ako ću tretirati nečim, tretirat ću uljem, jer mi se ovi preparati (pogotovo oni koji imaju kortikosteroida) čine preagresivnima za bebe.

  45. #145
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Luna, poslije mi otkri kako si malog oprala od tog ulja.

  46. #146
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    lex priznaj da ti post nije slučajno otišao dva puta.

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Ako ću tretirati nečim, tretirat ću uljem
    samo nemoj dječjim bilo koje vrste jer oni će stvar samo pogoršati. probaj pravo maslinovo.

  47. #147
    ~lex~ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    794

    Početno

    Citiraj pinocchio prvotno napisa
    lex priznaj da ti post nije slučajno otišao dva puta.
    Ajme, je, slučajno je otišao, časna riječ! Nisam ni skužila.
    Al' svejedno - !

  48. #148
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    idem citati od pocetka

  49. #149
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    procitala i nista mi nije jasno

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •