Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 212

Tema: Od rođenja bez pelena IX dio

  1. #51
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pa sad...nama bi zna pobić s tute i na pod piškit...pa i kad negoduje a stvarno kontamo da bi moga piškit, pokušamo ga zabavit s nečim minut...čak nekad i dvi...al, mislim da je minuta ok...obično, ak ima što krene ubrzo

  2. #52
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    e i nama se vratilo hvaljenje o ne učestalom pišanju po noći


    pa je sinoć piškio bar 4-5put

  3. #53
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh, stalno uocavam neke nove obrasce kod njega. bas je to interesantno. sve me zanima koja ce biti slijedeca faza, a posebno me zanima kad ce potpuno prestati imati (dnevne) nezgode, odnosno kad ce poceti nedvosmisleno prijavljivati da mu je sila. izgleda, naime, da smo se "unazadili" u dnevnom rezimu, jer su zapisanci relativno cesti zadnjih dana. jos od onog satira festa, pa sve do danas, moram priznati da sam iznenadjena (i uvredjena ) tolikim brojem zapisavanja.

    i tako sad cekam slijedecu fazu.

    muku mocim s cipelama-kad se popisa, i cipele su mu mokre. a imamo samo jedne :/ . i jedne zimske cizme, za koje je pretoplo, i jedne platnene tenisice, u kojima moze biti samo po doma. gledam da mu kupim jos jedne cipele, a sad je taman na prelasku sa 22 na 23 pa nisam pametna kaj da napravim. svi savjeti i prijedlozi su welcome.

  4. #54
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    moj je po kući samo u čarapicama...i njih nikad dosta...i kad bude nezgoda, obično je jedna čarapa zapišana a druga suha tak da ak vidite dijete po gradu s različitim čarapama 8) ....
    vanka isto idemo u termo čarapama... obzirom da moj još nije neki hodač, iako hoda sve više, ne vidim potrebu za cipelicama...a i zar nije bolje da su bosi (il ti ga samo u čarapama)?? bar dok su kod kuće...

    opet je ima foru da se pipa, popiša, pa tuče

  5. #55
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    moj hoda sve u 16, po doma je bos, ali kako napisah, nezgode nam se desavaju vani :/ . carapa imam mali milion, i jos ih kupujem, a bome sam se i gaca nakupovala.

    kad mu se po ovoj hladnoci vani smoce cipele, moram ih staviti na susenje, problem nastaje jer mu nemam vise sta obuti za po vani, a on se ne zeli bas uvijek nositi

  6. #56
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    je...ja nekako zaboravim...obzirom da svog nosamo kad smo vani...nemam potrebe za cipelicama
    baš me zanima dal će se i on tit nosat kad počne odat sve u 16
    a da nekak izoliraš cipelice?? najlon...

  7. #57
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Ja bih nosila hrpu carapica. Kad zapisa cipelice, onda promijenis carapice i nakon 5 minuta opet - budu manje mokre.

  8. #58
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uuu, da znas koliko carapa nosim..

    najmanje 6 pari cuci u ruksaku

    ali cipele mu budu fakat mokre, iznutra, tak da bi smocio i carape. jer mu se sve slije niz nogavicu, najcesce u jednu cipelu, a druga ostane suha

  9. #59
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Samo da kazem, prije desetak dana smo kupili nepropusnu plahtu, veliku za cijeli krevet (u Lesnini na snizenju :D ) ali od tad nismo imali niti jedno zapisavanje po krevetu ...Nije li to Murphyjev zakon?

    Inace imamo problem hladnih ruku. Ponekad su mi ruke ledene taman kad ju moram skinuti i onda se ona naravno sva strese kad ju dirnem i pocne se buniti i ne zeli da ju drzim, jadno dijete... Onda za 5 minuta sjedi u lokvici.

  10. #60
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    odlično za podlogu!!
    i meni nekad ruke znaju bit hladne,pa ih malo enregičnije protljam od hlače...bar malo upali!!
    mi mo ovih 3dana u totalnom kaosu...zna se dogodit da piški svako 30ak min...pa ga nikak stić, jer smo se naučili na ono od bar sat...
    ma nije bedara...gl da ima dost hlača...i da mu govorimo!!

  11. #61

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Mikka, a da probas nesto popun Baby legs ispod hlacica, a preko carapica. Kad se upiski vecinu ce da upije Baby legs (ili tako neke carape sa fiknutim stopalima) i verovatno da se cipelice nece toliko skvasiti. Pricam napamet, ali mi je nekako doslo da bi to mogla da probas.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    19

    Početno

    :? Ja sve čitam i ne mogu da vjerujem. Ako sam ja dobro razumjela vi ne koristite nikakve pelene od rođenja. :?
    Molim vas da mi netko objasni kako se snalazi sa tim? Pa male bebe stalno piške :?

  13. #63
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    za djecu stariju od 6 mjeseci:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=25383

    za djecu 0-4 mjeseca ne mogu pronaci

  14. #64
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj natreen prvotno napisa
    :? Ja sve čitam i ne mogu da vjerujem. Ako sam ja dobro razumjela vi ne koristite nikakve pelene od rođenja. :?
    Molim vas da mi netko objasni kako se snalazi sa tim? Pa male bebe stalno piške :?
    je dobro si razumjela!!
    da, ima mama koje počinju s bezpelenaštvom od rođenja
    mi smo kaaaaaasno počeli....s godinu
    uđeš u đir...

  15. #65
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo nova fora-dode do mene i vuce me za ruku. ja se dignem da vidim kaj hoce, i on me odvede u wc

    ja ga dignem i on se pokaka. a ja ne vjerujem.

    Shakti, on piski uvijek udesno (tak mu pimpac stoji), tako da bi desna nogavica trebala sve upiti, a toga ima previse

    salim se, probat cu nesto iskemijati. btw, uocila sam dok je spavao jos jedan zub, mislim da je petica, pa mozda sva ova zapisavanja dolaze od toga? vidjet cu.

  16. #66
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    nama je misterij noć...ima je par dana svako malo...pa par dana samo jednom...recimo legne u 23, piški oko 02 pa niš do 10... pa evo opet sinoć cca 3pišanja...svaš ima...a opet, baš sam sinoć konzumirala neš čokoladno... :/

    mikka, pa daj si probaj nekak izolirat nekim najlonom il neš bar unutrašnjost cipelice...

  17. #67
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    danas smo se posvađali....sam bi se nosa...pa sam ga demonstrativno spustila na pod uz misli "....ja te nosat više neću!"... počne plakat, naravno . dođe do mene, a ja u poslu kod sudopera...kad li odjednom čujem piššš...u datom trenutku se malo stišao (s plakanjem). ja krenula objašnjavat i još mi sam pripomoogne mahanjem glave "ne ne"

  18. #68
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    zmaj tako je i kod nas bilo - samo sto sam ja nju stavljala u kindic kad bih nesto radila u kuhinji (prala sudje ili przila krumpir) i skoro uvijek bi se iz protesta popiskila. Sad to izbjegavam tako sto ju ne stavljam vise u kindic. Sad je u njemu veliko odlagaliste igracaka i robice . Razmisljam o nekom sistemu pregrade dnevnog boravka i kuhinje, ali tako je sve malo kod nas da bi bilo koja pregrada jos i to malo mjesta smanjila.

    NIsam se dugo javljala - pripremam vam iscrpan izvjestaj uskoro .

  19. #69
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Citiraj natreen prvotno napisa
    :? Ja sve čitam i ne mogu da vjerujem. Ako sam ja dobro razumjela vi ne koristite nikakve pelene od rođenja. :?
    Molim vas da mi netko objasni kako se snalazi sa tim? Pa male bebe stalno piške :?
    mi smo počeli s tri tjedna i oduševljena sam s bezpelenaštvom. u početku je puno piškila, i sad puno piški ali znam kad bude.
    uskladile smo se toliko da više pelene ne koristimo nikud osim kod doktorice (ne da mi se još objašnjavati).
    a kad idemo van stavim duplo gazicu, koju maknem ako se slučajno popiški a ja ne skužim jer vozim a ona u autosjedalici ili...
    nije teško ali u početku treba malo više truda. super mi je to kaj znam kaj znači njezino negodovanje....... , kaj znači njezino plakanje ako joj se kaka a ne može i znam kaj moram napraviti da bi prestala plakati.
    ima puno prednosti bezpelnaštva. ne pereš toliko ( s noahom smo koristili platnene pelenice), zbližiš se toliko da se kužite i sva se ozari kad joj kažem "ideš piškiti" i tada se popiški, (a ozarim se i ja), uopće ne oduzima nikakvo više vrijeme koje ne bi oduzimalo s pelenama. možda sve to traje više puta ali puno kraće od jednog premotavanja.
    sve u svemu mi smo oduševljeni s bezpelenaštvom i više ne znamo kaj su pelene. sad je stara 4 mjeseci za koji dan.

  20. #70

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    40

    Početno

    mamamišić kako lijepo to kod vas funkcionira! Mi se jos upoznajemo (isto imamo 4 mj, ali smo poceli prije koji tjedan). Da li se dogodi da se ponekad popiski u gacice ili ste vec toliko uhodani da uvijek instiktivno znas kad "ponudit"piskenje ili ti sama da znak? Osobito me to sa bebinim signalima zanima, cini mi se da su sa 4 mj premali da bi dali znak i onda se mogli suzdrzati dok ih odnesemo piskiti, kako je kod vas? Kod nas, uvijek piski na moj znak, ali ja ne mogu kod njega prepoznati unaprijed njegov znak, nego tek kad pocne piskiti,vidim prema izrazu lica ili zvuku kojim se glasa. I da, negdje sam bila procitala da male bebe ne piske u dubokom snu (vrlo olaksavajuce tijekom noci), pa me zanima ako netko zna nesto o tome, kada kasnije piske i u snu ili kad se kod tako malenih krene u bespel.,oni vec tada nauce "kontrolirati" piskenje u snu ili ?

  21. #71
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    ovak: zna se naravno dogoditi da ne stignem ili ne skužim prije.
    no ona tako jasno daje znak, negodovanjem ili nakon dojenja .čak i MM skuži
    kad je sve ok, nema razloga za plakanjem a ona počne kao cendrati, spustim ju na krevet i pitam dal treba piškiti na kaj se ona ozari i to baš svaki put, kao da me je čekala.i popiški se za sekundicu ili minuticu. ne nosi gačice jer mi je to malo prekomplicirano ( a i nemamo tako male). stavim joj umetak (od platnenih) u hlačice - to nam služi kao gačice i kad mislim da bi trebala pišikiti, stavim gazicu na koju se ona popiški. prije je piškila na posudicu ali me malo mučilo to često skidanje pa mi je ovako praktičnije, dok malo ne poraste...uglavno cijeli dan ima iste hlačice

    e da voli piškiti u spavaćoj gdje smo i počeli. a kad smo vani ili u gostima, svejedno joj je gdje samo da sam ja pored
    kakanje mi je super, kaka na posudicu i kad počne prduckati ili kaj već, velim joj nek pričeka, nek ne kaka još (dok ju ne skinem) i stavim posudicu a ona čeka ...

    za noć ti ne znam jer sam velikim pospanac a puno piški po noći. tu još nismo na "ti".
    no stariji sinko je prestao sa noćnim pelenama sa 17 mjeseci, (počeli smo sa 6 ali ne skroz) i nije piškio dugo dugo u noć. eventualno jednom ali pred jutro.
    sa oko 9 mj. kad je spavao po danu prije nego se probudio se popiškio. kao da se dva puta budio

  22. #72

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Moja beba ima 7 dana, al kad vidim koliko negoduje na presvlačenje pelena, dođe mi da se upustim u ovu vašu avanturu.
    Zasad piški redovito kad mu skinem pelenu. I kaka kad je gol dosta često. Moram malo ovo sve proučit. Imamo platnene, al me ne bi uznemirilo da nam ovo uspije kroz neki period...

  23. #73

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    40

    Početno

    spustim ju na krevet i pitam dal treba piškiti na kaj se ona ozari
    srce malo

    Stvarno, kad krenes u bespelenastvo, kad ti je dijete uvijek u suhom, ne bi se nikad vratio pelenama. To je jednostavno tako prirodno.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    40

    Početno

    Makita samo naprijed!
    Vec ste na jako dobrom putu

  25. #75
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Cure samo da prijavim nesto u vezi gaca sto mi je sjevnulo kad sam spremala robu u ladice. Karlu sam kupila bokserice sa nekoliko mjeseci starosti kad je bio skroz mali cini mi se velicina 92 i decko ih i dan danas nosi a uskoro navrsava 5 godina. Tada su mu bile i malo velike, ali te peri deri nikako da se uniste. Ima ih sigurno nekih 8 komada. Bile su skuplje ali su se isplatile i u fazi popisanaca i kasnije suhoce.
    Inace Makita samo naprijed ako si se naspavala...polako i poni jednostavno samo sa gazom...pupcic susi redovito fenom ako se gore popisa.... jer na pocetku i nije to neka kolicina...

  26. #76
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    baš super kaj nas ima konačno tako maleni, prije par tjedana za žudila za nekim tak malim, svi su već velikkkkiiiii
    MAKITA samo naprijed, isplati se.
    nama je trebalo oko tri mjeseca da baš mogu reći da mi je to super i da sam opuštena

  27. #77
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    eeeeeeeee a moj se raspištoljio sa pišanjem na sve strane
    pa svako 20min i tak 5pet zaredom :/
    mislim da mu zubići izbijaju a i k tome je malkice prehlađen
    valjda sve skup ima utjecaja :?
    a k tome ni mi nismo neki u prepoznavanju nepostojećih il vrlo oskudnih znakova
    eve prolazi i to proći će 8)

  28. #78
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    evo malo prije:
    igra se, dođe do ormara, otvara ladicu, izbacuje stvari i dok sve to radi krene i pišat bez da bi reka a il be.... :?
    zašto to radi?? kad napravi na podu, u hlače i kad mu krenemo govorit il kad krene radit i onda nas pogleda već i sam krene rukom se ko "tuć" po pišku..dakle, kuži da je piša....

  29. #79
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    zmaj valjda je sretan u tom svom izbacivanju pa zaboravi na kotrolu pisonje...mislim sfinkter se veseli zajedno s njim 8)

  30. #80
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    zmaj, imali smo i mi tu fazu, potrajala je, ali i prosla.

    makita, bas si me razveselila, makar ostala i samo na razmisljanju - opet super! :D

  31. #81
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    cure
    srećom, dost površine pokriva samo parket
    e da ste ga vidjele sinoć
    trči gologuz, i kao kroz igru biži od nas, pa čučne, izbaci teret , pa opet biži i smije se, pa opet čučne teret van..... 8)
    je, govorimo mi, tuta, tuta, kaka...
    a opet mi smišno, i jopet draže mi na parket neg u pelenu
    eeeeee
    da je to bilo snimit

  32. #82
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    meni je stvarno ?? kad se igra, počne pišat, a on se i dalje bez prekidanja igra, bez da bi trepnuo, niš....
    mi smo postali opušteni, možda i preveć
    znakova baš nema, stavljamo na tajming
    al, sve u svemu, opet mi draže i tako...jer vjerujem da već sad kuži mnogo toga a tako i svakim danom sve više..a da ne govorimo da je guza uvijek prozračna
    hvala

  33. #83
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zmaj, a kakav vam je ukupan skor? jel mu stavljate jos pelene ili je cijelo vrijeme gol?

    mi smo super, da se opet pohvalim pa mozda zazalim , danas smo bili na putu, u gostima, svugdje. pisao je i kakao vani, nije bas bilo toplo ali nije protestirao a i ja sam ga stitila koliko sam mogla. ma super. jedino mi je cudno sto mu piskica nekako cudno mirisi vec neko vrijeme, ali ne znam jel mi se to samo cini (trudna sam pa mi je njuh pojacan jedno 1000 puta) ili je bas od te trudnoce, posto jos sisa, pa mu se promijenio miris piskice. ima li tko kakvih iskustava s tim?

  34. #84
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Cestitke mikka na trudnoci...

  35. #85

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Hvala vam na poticaju. Sigurna sam da ću nešto od bezpelenaštva usvojiti. Hoćemo li se baš moći šetati bez pelena i kada, ne znam, al proučit ćemo sve ovo. Inače, Damir se ostavio pelena sa 1,5 godina, nije uopće preko noći il kroz 2-3 dana nego uz krcato nezgoda, al mislim da je to normalno. Bilo je tu raznih razloga, poznato mi je i ovo o pišanju iz protesta o čemu zmaj piše.

  36. #86
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    vauuuu mikka trudna!! čestitke, ja se ne usudim, meni je i ovaj preveć
    ma gol je u hlačama...doduše je malo prehlađen i zubići su tu...pa valjda ima utjecaja??
    ma u komi smo zadnjih dana . zna pišat 5put svako 20-30min...il, ako i pogodimo tajming i stavimo ga na tutu, bude neko vrijeme, al neće, neg po običaju ode do dvd uređaja i napravi po podu :/ ...što mu je to neko omiljeno misto ??
    aaaaaa
    ma nije nama problem prisvlačit al kako jednom reće samaritanka, onda je isto ko i s pelenom..je objašnjavamo mu. i dost put dadne do znanja da je zna da je mokar...a opet isto tak i niš i oda bi uokolo poplavljen

  37. #87
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    a makiti sretno uplovljavanje u bezpelenaštov
    odluči se
    odluči se

  38. #88
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    mika, cestitam

  39. #89
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    mikka

    zmaj i maja ima mjesta gdje voli piskiti u kutu gdje je nitko ne vidi samo se cuje pssssss od piskenja

  40. #90
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    joj misterija...možda je fora u nama?? možda zabušavamo :/ ..pa ga ima po podu...
    sklanjam suđe u suđericu, suh je. 2min posla, on stoji do suđerice i ko mi pomaže, pogledam kad li hlače mokre :? ....
    tek smo misec dana bez pelena i ovo je prva ozbiljnija fora ...

  41. #91
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    hvala cure na cestitkama, joj ja mislila da vec svi znaju

    sad mi ga je malo teze drzati nad lavaboom jer mi pritisce trbuh, ali snalazimo se. to mu je i dalje omiljena poza, iako stvarno cesto koristi tutu.

    zmaj, moj je u jednom razdoblju isto pisao kod dvd-a. ko pas, imao je svoje mjesto gdje ide piskiti. ?? sta im je taj dvd?

  42. #92

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Moram da vam se pohvalim.
    Shiva je pre tri dana pokazao tati, a sledece vece meni, prstom ka kupatilu. Ja ga pitam “hoces da piskis?”. On me pogleda I krene ka kupatilu. Skinem ga kraj bidea (to nam je najnovije mesto, piski stojeci, a ja hvatam u casu), on se popiski, navucem pantalonice I on se vrati nazad u sobu I nastavi sa ogranjem. Bila sam odusevljena, presretna, ponosna. Naravno da je vec sutradan bilo zapisanaca I ni jednom jos nije ponovio pokazivanje prstom, ali mislim da je zaista napredak.
    Nezgode nam se desavaju po danu kod kuce, najcesce jer ja ne uzmem za ozbiljno misao da mu se piski.
    Noc je “laksa”. Recimo svako trece vece mi se desi da se jednom eventualno dva puta upiski, najcesce pre 1 tj. dok I ja sam ne legnem. I dalje se budi za piskenje, tako da mi se desava da dok ga drzim iznad lavora I cekam da se popiski jer sisa pomislim na vas I vase napore da gologuzani budu suvi I po noci.

  43. #93
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Shakti pokusaj iskoristiti prst koji ti je pokazao kao oblik komunikacije. Kazi mu da ti ponovno pokaze prstom kad zeli ici u kupaonu piskiti. Mislim ne cekaj da se on "pokazivanja prstom" ponovno sjeti nego mu ti to ujutro kad je naspavan kazi, prisjeti ga i objasni sto zelis reci. Uzmi njegovu rucicu i usmjeri prst prema smjeru gdje je kupaona. Reci mu da ti se to jako svidjelo. To je super ako upali da premostite znakovima vrijeme dok se ne razvije govor.


    Svida mi se ta rijec "ZAPISANAC". Vidim da je mnoge mame koriste. U moje vrijeme jos nije bila izmisljenja.

  44. #94
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ja svpg malog ne kužim
    jedan dan piša svako malo, 15, 2o, 30, 45min...a onda drugio dan svako par sati...
    i da ZAPIŠAVA na veliko...

  45. #95
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    e pa Shiva sretan ti veliki prvi rockas, i zelimo ti da jos puno puta pokazes mami i tati prstom put kupaonice (mi se vidimo popodne).

    kod nas nikakvih velikih promjena, uglavnom je sve ok i po starom, i dalje se bojim da se ne zacopram ..

    cure kojima to slijedi, nama je tek nakon navrsenih godinu dana pocelo dolaziti do znacajnijih promjena, i puno veceg povjerenja, time i moje mirnoce. zelim vam svima srecu u daljnjem "radu"..

  46. #96
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Ja sam se napokon malo ohrabrila i napisat cu sto nam se dogadjalo protekla 3 tjedna.

    Maja je imala strajk. Samo sto ja nisam kuzila da je to strajk i stalno sam mislila da ja nesto krivo radim. I napokon sam shvatila kako to izgleda kad imas dijete koje ne kuzi sto se dogadja. Veeeelika razlika!!! Sad isto tako shvacam zasto mnoge mame misle da je bespelenastvo nemoguca misija (a mi dobro znamo da je istina potpuno drukcija).
    Kako je to izgledalo (osim grozno):
    - cak ni po noci nije imala normalna piskenja vec bi to bilo bez ikakvog reda ili povezanosti sa sisanjem. Npr. odbije piskiti kad joj ponudim i piski za 5 minuta (ne probudi se) i tako 3 do 4 puta u jednoj noci.
    - ne piski nakon budjenja niti kad joj ponudim - kao da ceka da ju obucem u hlacice da se moze popiskiti na miru.
    - zapisavanje svakih 15 minuta.
    - kakanje 3 puta dnevno - nikad na tutu.
    i tako nekih 10-ak dana.
    Vrhunac svega je bilo zapisavanje u McDonaldsu (odbila je tutu 3 minute prije kod kuce) i kakanje u Metrou, cak i jedno zapisavanje dok je bila u marami :shock: .

    I onda jednog dana kako doslo tako i otislo. Nocna spavanja i piskenja po starom obicaju. Dnevna zapisavanja skoro vise ni ne postoje. Kao da se popela na stepenicu vise. Puno jasnije signalizira i jedino u trenucima velike srece ponekad zaboravi (i sfinkteri se vesele ).

    Pokusala sam shvatiti zasto je doslo do strajka i najbolje moguce objasnjenje do kojeg sam dosla je: Nakon bolesti - nemoguc.

    I svima koji prolaze kroz neki oblik strajka - smirite se proci ce i to .

  47. #97
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Sretan rockas Shiva!

  48. #98
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    viš. vidiš :/
    možda je i nama tak
    to..baš je šmrkav ima tjedan dana i sav neki nosaj me i koma
    i zapišava svako malo
    i biži s tute tj ko i Maja neće pa za koji minut oće
    i masu toga
    sve prolazi i to proći će
    jedino što bih ja stvarno trebala bit agilnija
    il mi se to sam čini :/

    S sretno

  49. #99
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    bum ispalila
    zapravo, neću
    al me ipak žalosti :/
    stvrano nema nikakvog reda. ne znamo kad bi moga...nekad kad mislimo da bi moga, neće u tutu, al za minut eno ga kod dvd-a
    najgore mi je što je on tak "imun" na akcije..igra se i piša istovremeno. danas je tak popiša mene na udaljenosti po metra. naravno, ni trepnuo nije. sam se igrao.
    nije mu muka minjat robu, brisat.
    al, mi je krivo...
    prvih mjesec dana smo stvarno lipo napredovali. čak smo imali i suhe dane!!
    a sad, ni jednom u tutu..čak ni nakon buđenja. jer se popiša a da se nije pravo ni probudio (to prije nikad nije radio)

    mislim, u neku ruku, da se i on opustio
    a i mi...
    al, ak bum vrebala ko kobac osjećat ću se ko napeta puška...

    krivim i nas, jer nikako da uhvatimo novi ritam (kojeg ni nema ), nikako da se prilagodimo
    mi smo još na onoj kad je ima piš svakih cca sat vrimena..

  50. #100
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mikka zelimo novom potencijalnom bezpelenasu ili bezpelenasici ugodno bezbrizno vrijeme piskenja u plodnu vodu i "Od rodenja bez pelena" kad za to dode vrijeme. Dobra ti trudnoca :heart: .

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •