Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 212

Tema: Od rođenja bez pelena IX dio

  1. #101
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ha ha cure
    ma zanemarite ove moje postove
    to si ja sama sa sobom nekak spikam :/
    a vama čupam živce ...

    mikka, baš me zanima oće li guza bit bez pelenica
    i ja sam si kontala o ovom što napisa sami,,,u mami bez pelena piški unaokolo, kad se rodi...

  2. #102
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Zmaj ma ne zivciras ti, samo pisi...zato je ovaj topik tu. Nego koliko je bio star tvoj mali kad ste poceli da ne citam unazad?

  3. #103
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ma ja sam ti opaljena...
    prvi put sam saznala za bezple s njegova 3mj rođenja
    al tad je završio na Rebru pa niš
    onda smo počeli malko na moru s 8mj kad je pokazivao interes za akciju
    onda smo izmišljali kod kuće da je hladno bez pelene
    pa ipak uz vašu podršku skinuli dnevne pelene i misec dana je baš lipo bilo
    pa ga uvatila šmrkavica-nos curi i tak ima tj i pol
    uz to i zubi
    i od tad il smo mi posenilili il on zaistač izmišlja? jedan dan svako 20min drugi dan 2sata...
    noć? probali, al kak sam ja veliki pospanac a on zna dojit recimo 7puta (nekad 3, nekad 5) a piša samo 2put...kako potrefit kad će pišat...i tu odustala, jer i kod dojenja zaspem...

    znam da bi ga trebali opet pojačano promatrat i skužit zašto takve oscilacije...znakovi su jedno vrijeme ko bili vidljivi...sad, šutnja...

    ma nema frke
    vjerojatno sve od nosa do štrajka do tog da bi staja kod dvd-a pa bi ipak na tutu...
    zavidim mikki ...oni se tak kuže...kak??
    hvala

  4. #104
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    dakle, skinuli pelene netom prije prve godine rođenja
    čak smo imali i suhe dane
    navika nas na neki ritam od sat do sat za piš
    a sad nema pravila

  5. #105
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    hvala, samaritanka

    zmaj, nemas ti meni kaj zaviditi, ipak smo mi vec godinu dana bez pelene, a imali smo zapisanacaaaa...... bog te pitaj koliko. isto kao i kod vas. samo vrijeme je proslo, i bolje se kuzimo i snalazimo, a i ja sam puno mirnija sada kad se rijetko zapisava. mada, kad krene serijal, bome mi nije svejedno. a sta cu. kad pogledam koji izbor imam-pelene ili ne, uvijek cu izabrati ne.

    tako i za bebu. posto nemam ideju sta me sve ocekuje s novorodencetom, imam doma 10ak kamarisovih platnenih pa cemo vidjeti. u svakom slucaju, ne mislim odustati tako lako, bez borbe reklo bi se

  6. #106
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    moja malena je počela govoriti "k k" za kakanje. mama mi je rekla da sam si to umislila jer je mala. i mislila tako dugo dok joj njena unučica nije rekla K K i ja je uzela da se pokaka. ma mrak :D

  7. #107
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    evo pola dana prošla, a ide nam :D
    a jučer u gostima je sam sjeo na tutu i napravio posa 8)
    (iako je bilo i zapiš...)
    :D

  8. #108
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uuu, nama je danas bio dan D (zmaj, toliko o zavisti )-- cijeli dan se zapisavao, a imao je cak, nakon pustih godina, i 2/2 zakakanca. ma divno. ali znam cemu cu to pripisati, i ne samo to, nego opcenito njegovo ponasanje divljeg hiperaktivnog djeteta u zadnjih par dana. jedva cekam da dodemo doma i vratimo se u normalu, ovo polako prelazi svaku mjeru.

    bojim se nocasnje noci toliko da razmisljam da mu stavim pelenu :shock: . imam dojam da cu se probuditi u potpuno popisanom krevetu i to ne jednom, nego tri puta :/

  9. #109
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    mamamisic, :D , pa to je fenomenalno. koliko je ono stara? daj, pohvali nam se!

  10. #110
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo opet ja, treca sreca

    noc nam je prosla super. ja sam spavala malo na iglama, ali bilo je sve ok, popiskio se tek ujutro i to u nasoj standardnoj pozi. danas idemo doma, pa se nadam da ce stvari vratiti u normalu.

  11. #111
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Maji izlaze dva zubica i piskenje je lutrija - jucer se od prevelike srece popiskila u ducanu s igrackama (a meni ).

  12. #112
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    prošla je 4 i pol mjeseci. ona i za dojenje govori mammm.
    naravno ne svaki put, ali dogodi se.

  13. #113
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Lana je nesto kao k k pocela govoriti tek s godinu i pol.
    S 4 mjeseca je samo pruzala nogice ravno, to mi je bio znak za piskit.

  14. #114
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    danas sam ostala
    nije bio kraj mene, neg kad sam došla do njega, vidim mali mokri kružić na hlačicama. miš, valjda je počeo i stao. i čim sam ga stavila na tutu, odradio svoje

  15. #115

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Evo mene konacno da se javim Hvala za rodjendanske cestitke, zurka je trajala tri dana, ali nas to nije omelo da piskimo u kupatilu. Dok gosti nisu dosli bilo je tako tako, ponajvise zbog moje angazovanosti oko pripreme, ali kad smo se posle svi opustili, hlacice smo samo jednom presvukli...
    Noc nam je sada kako kad. Odlucila sam ga ne dizati svaki put kad se meskolji jer fakat nekad samo malo sisa, a nekad samo malo piski i to na moje beskrajno dugo ponavljalje znaka. U poslednje vreme mi je postalo malo tesko tj. on je postao tezak da se svako malo dizem. Sada eksperimentisem sta ce da se desi tj. kad li ce da piski ako ga ne dizem svaki put. Nocas, dvoje mokrih hlacica, suvi do jutra.

    Samaritanka, hvala na sugestiji, pokusavam, ali on kao da je ona dva puta testirao sebe/nas i vise ni traga od prstica koji pokazuje ka kupatilu.

    Koliko se oslanjate na intuitivni glas kad ej njihova potreba za eliminacijom u pitanju? Koliko cesto poslusate/ ne poslusate? Koliko vam je vremena trebalo da i nju prihvatite kao znak kojoj dete sa vama komunicira? Puno puta "cujem glas" ili imam misao "piski mu se", ali ga ne uzmem za ozbiljno i nakon par sekundi/minuta on piski. I sta mi vredi sto sam "znala" jer da sam znala reagovala bih.
    Dodje mi da pisem Ingrid Bauer i onoj drugoj autorki za neke sugestije, ohrabrenja, smernice, ali za pocetak da pitam vas. Mozda se uz vasu pricu konacno nesto prelomi u meni po tom pitanju.

  16. #116
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Maja ima novu igru.
    Stavi lutkicu na tutu i prica joj ka-ka,ka-ka. I to je jedino sto se igra s lutkicom (medom, lego figuricom, macom ...). Ta igra nema veze s njezinom potrebom (nazalost). I tako od svih stvari koje radimo zajedno ona je zapamtila samo tutu .

  17. #117
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citam ovaj topic (radi se o djeci od 3 do 6 godina) Sto radite kad se popisaju nocu u krevet? i naisla sam na informaciju
    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    sad vidim ovaj prijedlog za stavljanje na wc u snu. i mi smo to radili, no onda sam negdje procitala da to nikako nije dobro. dijete nista ne nauci, dapace, i dalje nema kontrolu nad time.
    Zanima me sto to u nasem slucaju znaci. Znaci li to da ju po noci samo stavim u poziciju i ako se popiski dobro? Da joj ne dajem znak za piskenje?

    Samaritanka pratis li jos uvijek ovaj topic? Me mozes prosvijetliti?


    Shakti ja se oslanjam na intuiciju sto vise. Ako ignoriram mali glasic nije dobro (kao neki dan u ducanu ).

  18. #118
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    danas smo sam ju ponovno stavljala piškiti na "posudicu" i bilo mi je brzo i lagano. na znak (ona daje znak, i ja ju skinem, stavim i velim pšššššššš i evo za par sekundica).
    primijetila sam kak se to stalno mijenja i uvijek mi je za "razinu" lakše. kao nekakvi pomaci koji mi pojednostavljuju način bezpleneaštva kad si sav u tome.

  19. #119
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    no, kad nam dođu gosti moja koncentracija nije ful time. ne kužim uvijek znakove na vrijeme. kak je onda kad se ide raditi? s godinu? dal sve to pada u vodu kad ju bude čuvao netko drugi.

  20. #120
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Citam ovaj topic (radi se o djeci od 3 do 6 godina) Sto radite kad se popisaju nocu u krevet? i naisla sam na informaciju ivana7997 je napisala/o:
    sad vidim ovaj prijedlog za stavljanje na wc u snu. i mi smo to radili, no onda sam negdje procitala da to nikako nije dobro. dijete nista ne nauci, dapace, i dalje nema kontrolu nad time.


    Zanima me sto to u nasem slucaju znaci. Znaci li to da ju po noci samo stavim u poziciju i ako se popiski dobro? Da joj ne dajem znak za piskenje?

    Samaritanka pratis li jos uvijek ovaj topic? Me mozes prosvijetliti?
    Pratim topik medutim imam tehnickih problema pa mogu samo navecer na kompjuter kad sam toliko umorna da cesto samo citam i nista ne pisem.
    Zao mi je sto nemamo posebno mjesto gdje mozemo otvarati pojedinacne teme u vezi bezpelenastva da nam sve bude preglednije. Tko moze citati sve od pocetka do kraja.

    U vezi piskenja u snu. Djeca se evidentno bude tj. ne nalaze se u dubokom snu nego u nekom stanju prije definitivnog razbudivanja. Tako je bar sa bezpelenaskom djecom (od rodenja). Naravno da se sve mjenja ako djeca nauce ingnorirati svoje potrebe upotrebom pelena. Tu se uplicu i druge okolnosti, a to je osjecaj vlaznosti ovisno da li dijete ima platnene ili jednokratne papirnate pelene koje bolje upijaju. Drugo ako se radi o ranim bezpelenasima pitanje je kada majka pocela s nocnim bezpelenastvom. Kako se nocno bezpelenastvo provodi? Nadalje ishrana dijeteta. Majcino mlijeko ili adaptirano na pocetku, kasnije kod dohrane sto dijete jede navecer, kod dojenih sto mama jede navecer. Onda i mamin osobni stav prema izlucevina sto ona djetetu signalizira, a da i sama toga nije svjesna...

    Zapravo kao kod dojenja postoji jako puno pitanja ciji su odgovori jako indvidualni, ali rijesavanje problema mora ici strogo specificirano s obzirom na odgovore. Normalno je onda da svaka familija pa i svako dijete ima pricu za sebe.

    Da jos sve bude kompliciranije zbilja postoje djeca koja nikakvim trzajem ne pokazuju po noci da zele piskiti recimo kao aquina neva kako je ona izvjestavala.

    Onda je tu i hormon koji po noci smanjuje rad bubrega na neki osnovni rad koji ne opterecuje mokracni mjehur velikom produkcijom mokrace. Taj hormon je vrlo zanimljiv, o njemu smo relativno malo pisali. On se takoder to je moje misljenje moze utrenirati, a ne moze se jedino ako je organizam bolestan. Pod utrenirati mislim da hormon funkcionira citavu noc. Obicno se samo prica o samokontroli sfinktera, ali o ovom hormonu se malo prica.

    Onda tu imamo i nacin praznjenja mjehura. Pod tome mislim da li dijete piski kad je mjehur prepunjen ili kad je pun toliko da je vrijeme za piskenje, ali jos nije prepunjen. Izdvojit cu ovdije namjerno situaciju kad se radi o mokraci koja iritira stijenke mokracnog mjehura pa dijete piski pomalo i jako ucestalo. Rani bezpelenas piski prema signalu kad ga recimo skinemo, kad se probudi, vrlo cesto kad mu mjehur nije pun jer je to naucio. Kasnije prelazi u fazu kad pocinje zadrzavati i cekati i bezpelenas zna zadrzavati jer je to naucio, naucio je da mama kooperira i da ce se isprazniti. U to vrijeme sto majke najcesce izvjestavaju "najvece tocnosti komunikacije" treci, cetvrti peti mjesec zivota dok je beba motoricki jos uvijek u lezanju i pocinje se prevrtati na trbuh, jos ne puze ili sjedi dijete se svjesno bavi svojom eliminacijom. Po noci je stvar drugacija jer dijete spava, a i mi spavamo i nespretniji smo...
    Pa da se vratim na Ivaninu recenicu koja se mora staviti u odredeni vremenski period.
    Pocevsi rano s nocnim pridrzavanjima sprijecava se po meni nocno ignoriranje. Mali mjehuri kod skroz malih beba rastu i u neko vrijeme imaju veci kapacitet koji je dovoljan da se eventualno jednom piski po noci. Kod nas je to bilo po sjecanju negdje u 6-7 mjesecu starosti.
    Obicno sve mame pocinju sa dnevnim bezpelnastvom, a s nocnim tek kasnije kad su se uvjerile da dnevno bezpelenastvo funkcionira i kad su se odmorile od poroda, hrpe novosti, savladale dojenje, ukomponirale prvjenca. prvorodeno dijete sa novorodencetom tj. bratom ili sekom. Znaci nekakav nocni trening pocinje kasnije. Dijete koje ne zna za nesto drugo ne cudi se nocnom pridrzavanju, mlohavo je, izgleda da i spava, ali povjerenje je tu. Oni se kasnije mozda i bune i protestiraju ako je mama pomalo nespretna ili ga skroz budi. Dijete po noci piski u polusnu. Pa i mi to radimo, cak i hodamo do wc-a. Neki se odrasli onda skroz probude i ne mogu vise spavati, a neki legnu i nastave dalje. Bitno je po noci ne izlagati dijete hladnoci, buci, svjetlu, sve raditi priguseno, tako da bude ugodno, a ne stresno. Dijete treba nastaviti spavati. Mnoge majke ponude i dojku da se dijete uspava. Neke ponude dojku prije nego sto se dijete podigne u pozu za piskenje.
    Tu je i stvar rukovanja sa djetetom. Onda da li dijete spava u kreveticu iz kojeg ga treba dignuti ili pored nas gdje uzimanje dijeteta na ruke puno jednostavnije. Neke mame postave samo tetra pelenu pod dijete.
    Bitno je u tome i to je ta nijansa, a i neka vrsta individualne nadarenosti mame da dijete dobije input pomaganja u piskenju tj. da zna da piski na krpu ili u posudu, a s duge strane da se previse ne razbudi. I tu vidim problem skoro pa uvijek sto je povezano sa spavanjem mame. Ako dijete piski jednom po noci normalno je da ce mama to uspjeti uciniti medutim vise puta nocu je skoro pa i uzaludno pokusavati. Opet je bitno voditi racuna o starosti djeteta i kapacitetu mjehura i orijentirati se prema tome kada ste poceli s nocnim bezpelenastvom, koliko je mama utrenirana za nocnu manipulaciju, pomagala krpe, kahlica, posuda, rucnik u koji se piski, zastita kreveta itd.

  21. #121
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Da pored ovog gornjeg posta odgovorum Shahti. Intuicija je veliko bogatstvo i ova bezpelenaska dobro uzrenirana koristi nam i u drugim vidovima odgoj i pracenja nase djece. Samo naprijed i oslanjaj se uvijek na nju.

    Mamamisic jedan od trikova je (bar bio kod nas) da bebu drzis u narucju citavo vrijeme boravka gostiju i ako to treniras da vidis cuda. Intuicija, a i beba sve ti govore 8) .

  22. #122
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    hvala

  23. #123
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    koliko je mama utrenirana za nocnu manipulaciju
    ovo meni nikad nije bio problem, kad odspavam prvih 3-4 sata nocu poslije sam OK i bez problema hendlam sve, zato smo poceli s nocnim bezpelenastvom samo 2 tjedna nakon dnevnog

    Lana je, znaci, od 3. mjeseca zivota bez pelene i cak i u doba najgorih bolesti nije piskila vise od 2 puta tijekom noci. Uglavnom prodje cijela noc da se ne popiski. Eventualno se 1 put digne popiskiti kad se ne popiski prije spavanja. Jedno vrijeme mi je padalo na pamet nuditi je prije spavanja da se ne mora dizati, ali onda sam sama sebi rekla da to nema smisla ako sama ne signalizira, radije neka se navikne da pita kad joj dodje.

  24. #124
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    hm.. a zakaj ne možemo bezpelenaštvo proširiti na više dijelova(djelova, ne znam kak se piše )??na forumu??ima hrpu pelene ovakve onakve, pa sad ovo pa sad ono a nema noćno bezpelenaštvo i dobne granice,...?

  25. #125
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    sad sam se ubacila. fakat zanimljivo... samo bojim se da bi me m skalpirao kad bi vidio posrane parkete. on je picajzla kad su takve stvari u pitanju. na parkete je posebno osjetljiv. inace smo na platnenim pelenama, a mozda bi negdje u ljeto mogla malo isprobavati.
    znači, vi ljudi zbilja nosite okolo djecu skroz bez pelena? kako ih stavite na tu posudicu dok jos ne mogu sjediti?
    ja se vec neko vrijeme zapravo pitam kako su to rjesavali praljudi dok jos nisu smislili pelene, pa nisu valjda vjecito bili posrani? morao je postojati neki sistem.

  26. #126
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    gabriela kaka oko dva puta na dan i to je u mojem krilu, a posudica je meni između nogu. tak da ona ne sjedi. piškila je u gazice, a sad ju skinem i stavim jednu posudicu ispod nje. nema nikakvog nereda. samo red .

  27. #127
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj pomikaki prvotno napisa
    sad sam se ubacila. fakat zanimljivo... samo bojim se da bi me m skalpirao kad bi vidio posrane parkete. on je picajzla kad su takve stvari u pitanju. na parkete je posebno osjetljiv. inace smo na platnenim pelenama, a mozda bi negdje u ljeto mogla malo isprobavati.
    znači, vi ljudi zbilja nosite okolo djecu skroz bez pelena? kako ih stavite na tu posudicu dok jos ne mogu sjediti?
    ja se vec neko vrijeme zapravo pitam kako su to rjesavali praljudi dok jos nisu smislili pelene, pa nisu valjda vjecito bili posrani? morao je postojati neki sistem.
    drzis dijete rukama za guzu i bedra, a ledjima je naslonjeno na tebe. tako ne sjedi, a moze se popiskiti.

  28. #128
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo meni se f maloprije posrao na parket

    jbg, nudila sam mu pa nije htio, i onda me za 2 min vuce za ruku, ja mu velim cekaj dok procitam , i onda skuzim da me ne vuce bezveze nego mu je frka ali vec je bio poceo kakati kad sam ga odnesla na wc. tak da sam opet ja kriva. mislim, nije da je on ikad kriv, ali ovo je tako ocigledno moja greska.

    a nis, pokupila sam, ocistila utore s cackalicama i sad je ponovo sve cisto. nesreca je sta je imao neki polu-proljev, a sreca.. sta je ono bila sreca? nemam pojma. mozda se sjetim kasnije.

    aha, sreca je kaj je to otkad smo skinuli pelene neki mizerni put, tako da uopce ne obracam paznju. stvarno rijetkost. cak bi se moglo reci i-praznik

  29. #129

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,588

    Početno

    Ne da mi se sad sve čitati pa bih molila da mi netko da neki link gdje bih mogla pročitati nešto više o bespelenaštvu ili napiše ukratko kak da uopće počnem. Beba ima 8 tjedana.

    Za početak me zanima:
    1) kak često da stavljam bebu pišati
    2) da li mogu odmah početi s posudom ili da piša u pelenu
    3) ako beba nema pelenu tokom dana kak da ju onda obučem, odnosno da li da joj ipak stavim tetrapelenu među nogice

    Voljela da bih da mamamišić odgovori jer vidim da je ona počela s jako malom bebicom i da im super ide.
    Ja za sad kod svakog prematanja, pogotovo ako je pelena suha, ostavim bebu golu neko vrijeme nek se popiša. Stavim ispod nje presavinutu tetra pelenu i ručnik. Vidim da neke cure spominju da vide bebine znakove kad treba pišati, a moja beba to uopće ničim ne pokazuje, tak da mogu samo čekati kad će to biti a ne mogu ju dugo ostavljati golu jer nam nije tak toplo u stanu.
    Zadnje dvije noći spavala je bez pelene. Zapravo, bila je gola dolje ali je imala samo tetra pelenu među nogicama i zamotana u malu dekicu od flisa, a inače sam ju pokrila kao i obično. Kad je čvrsto spavala pelena je bila suha, popišala se tek kad se počela buditi jer je bila gladna i 2 puta za vrijeme dojenja. Nakon toga je nastavila dalje spavati i opet ista stvar kasnije. Budući da ju inače premotam prije nego ju dojim (zbog bljuckanja ) da je imala pelenu zaspala bi u mokroj a sad je bila suha skoro cijelu noć. :D

  30. #130
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    Helouu VARAŽDINKA!!!!

    meni je trebalo njenih prvih TRI mjeseca da mi je postalo sve to s bezpelenaštvom super. (još malo pa je 5 mj stara)

    1.gabriela je puuno piškila prvih mjeseci, za dojenje, nakon dojenja, prije buđenja, nakon nošenja u slingu, nakon duljeg nošenja na rukama,...
    počela sam ju stavljati na posudicu kad sam ju dojila (dok nisam skužila znakove jer se uvijek tada popiškila)jednostavno sam stavila posudicu između mojih nogu, a nju dojila i pokrila dekicom. ona je u početku davala jasni znak za piškinje; plač ili cendruljanje pa sam ju stavljala na taj znak. a kakanje je uvijek ispruživala nogice i prije toga prduckala. sasvim jasno. jedino kad je sisala je kakala i piškila bez tih znakova.

    2. počela sam s posudicom, ali nakon nekog vremena mi je bilo naporno to često skidanje bebice, pa sam počela stavljati umetak od platnenih u hlačice (služe kao gačice) i gazicu kad sam mislila da treba piškiti.dakle piškila u gazicu (koju sam samo splavila i stavila sušiti),( svaku tetru sam prepolovila, prerezala i dobila hrpu gazica), a za kakanje uvijek posudica.

    3. mi smo pelenu izbacili od početka za doma jer su me samo sputavale.
    treba ti sve dvodijelno. prvih mjesec dana sam izbacila svu onu baby robicu i ubacila hrpu štramplica ( to sam imala za tako malenu). moja mama je svim bodićima odrezala one gumbiće za između nogu i napravila majce. imali smo pelene za goste i put, ali smo i to izbacili. sad umjesto pelene u torbi imamo gazice i umetke i malu posudicu. doma ima samo umetak, i uspješno svakog popišanka hvatamo, no tak nije bilo prije pa sam joj za goste na umetak stavila tetru za svaki slučaj ako ne skužim.

    kad smo se uhodavali, svako malo se nekaj mijenjalo; sad samo umetak pa sad gazice, pa sad posudica,pa sad iznad lavaboa,.. olakšavala sam si posao , no gabriela me vodila. kad se uživiš sve nekak dođe samo po sebi. samo velim trebalo mi je do njenih tri mjeseca da mi je super, (osim noći tu sam ja koma)

  31. #131
    NatasaM... avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    2,656

    Početno

    Ja bih samo potpisala mamumisic, tako je i kod nas bilo, s tim da smo mi poceli u ljeto pa nije bilo potrebe za gazicama ili uloscima od platnenih u gacicama.

    Meni noci oduvijek nisu nikakav napor, ali su mi jutra bila naporna do njenih 5 mjeseci, jer bi ujutro piskila svakih 10-15 minuta u prvih sat vremena nakon budjenja, a ja ujutro uvijek imam toliko toga za obaviti prije dorucka.

  32. #132
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Dali ima negdje kako se počinje ili moram sve što se pisalo pokušat pročitat :?
    Kakva posudica?
    I nešto o znakovima :? que ili nešto

    Pliz link

  33. #133
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    posudica= mini kahlica

  34. #134

  35. #135
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    prva 3-4 najkonkretnija, pa evo i predlažem da se stavi pod važno i neki naziv tipa sve što bi trebali znati o bezpelenaštvu prije nego krenete 8)

  36. #136
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Vidim da če se i emy tu vratit, ako ne prije onda na prolječe :D

  37. #137
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

  38. #138
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj Ariens prvotno napisa
    Hvala puno

  39. #139

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Evo i nas. Shiva je usao u fazu da odbija da ga drzim u rukama kad mu se kaki. Na tutu nece nikako da sedne vec mesecima. Prvih par puta sam pokusavala da ga umilim lepim recima, malo na silu, ali vidim ne vredi, nece u pozu. Onda odustanem i pustim ga da se iskaki stojeci. I danas ista scena, trci kod mene, stenje, napinje se, ali se otima kad hocu da ga uzmem. Nakon dva pokusaja sam odustala i cucnula kraj njega, jer on ne bezi od mene vec hoce da sam tu, podmetnula papir pod njegovu guzu i govorila mu kaki kaki. On me gleda, i vidim laknulo mu. Cucao je i ispraznio se. Bez bezanja po sobi, bez skrivanja, ali eto u toj cucecoj pozi. Verovatno mu je tako najlakse, najprirodnije. Odlucili smo da ako treba nabavimo neku lopaticu koju cemo moci da podmetnemo po potrebi pod guzu, kad vec nemamo cucavac
    Da li ste imale ovakvo iskustvo i do kada moze da potraje? Govance mu nije mnogo tvrdo, ne znam u cemu je fora :?

  40. #140
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Shakti, to je skroz ok jer mu je ocito neugodno kad ga pridrzavas. On ti je lijepo najavio i ako mu nesto podmetnes na pod da se na to pokaka ili uhvatis u ruku ako ti se ne gadi komunikacija je ok. Sjedecka pozicija mu momentalno ne odgovara zato ne forsiraj kahlicu ili slicno jer ako mu ne pase pokusat ce ti tajiti. Bolje je da mu asistiras i na tome ce ti biti zahvalan. Glavno je da je prijavio.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Hvala, Samaritanka. Odlucila sam se da radim tako, mislim da je vise MM mislio da imamo problem, ja to nisam tako gledala, sve dok se ne krije i ne bezi problema nema.

  42. #142
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo i nas prvi veliki strajk je stigao. f zadnja 3 dana uglavnom nece piskiti niti u tutu niti kad ga se drzi, ali se zato s gustom popiski u gace cim ga obuces, ili pisa stojecki po sebi i podu.

    e, sad. posto je mozda doslo vrijeme da hoce piskiti stojecki, ne znam kako da to izvedem, posto nisam sigurna da zeli asistenciju (ljuti se kad mu samo spomenem pisanje, vec me postalo frka pitati ga idemo li na wc, a uopce ga ne pitam cesto, naprotiv, piski toliko rijetko da sam se vac malo i zabrinula), a ako mu ne asistiram onda se sav zapisa po desnoj nozi, to mi je isto kao da piski u gace posto moram 100 puta mijenjati komplet odjecu. naravno, prilikom presvlacenja je jos gore-vristi, izvija se, po cak me i tuce. jos sam sve trudnija i moram priznati da mi taj strajk ne pada nimalo lako.

    druga mogucnost je da je to samo faza koja ce proci. kako da se postavim?

    iskusne strajkacice, molim pomoc, savjet, anything.

  43. #143
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    iskusne strajkacice, molim pomoc, savjet, anything.
    Hmh nisam nesto iskusna u strajkovima - imala je samo jedan (na moju veliku srecu da ih je bilo vise vjerojatno bih iskocila iz koze ).

    Pomoc - nema
    Savjet - samo ignoriraj
    Anything - kako doslo tako proslo samo se nemoj nervirati



    Sretan Bozic svima koji danas slave

  44. #144
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Shakti prvotno napisa
    Da li ste imale ovakvo iskustvo i do kada moze da potraje? :?
    da. jos traje
    al moj nece ni da cucne

    moj sin nikad nije htio na kahlicu, nije volio da ga drzim, i dan danas bi kakao u pelene da ja nisam jednostavno odlucila da to ne moze vise tako, i lijepo ga pustila da kaka stojeci. stojeci i piskimo, u lavor (u kahlicu nece ni stojeci :?)

    jedino sto je obavezno to je da se sve odvija u kupaoni, tamo je najlakse ocistiti. on rado ide u kupaonu, ja drzim ispod guze ruku s wc papirom i odmah bacam u wc, cak je jednostavnije i od kahlice!

    sad ga pokusavam nagovoriti da cucne, ali nece. nece ni sjediti na produzetku za wc. samo stojeci hoce.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Uh, Medo, al si me obradovala
    Evo i danas ista prica. Samo nije hteo u kupatilo nego u sobu, kraj kompjutera. To mu je, kako kaze Arines, ko privatni WC.
    Ok, prihvatam da ce od sad pa do daljeg biti tako. Samo MM je :/ , ali dobro.

    Pao je sneg. Jeste li mozda uvele pelene za igranje po snegu? Ja se nesto teska srca razmisljam da kupim pampers, da ga ne presvlacim po minusu. Kako vi napolju ovih dana?

  46. #146
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja se jos uvijek sijećam Karla i njegovog patkastig držanja i trčanja uokolo kad ga uhvati kakanje i onda u kupaonu i primi se za moje koljeno i ispusti na moju ruku "kobasu"... Trajalo je to dugo...Onda smo presli ponovno na moje krilo gdje ja sjedim na wc-u. Nikada nije volio kahlicu. Onda smo presli na direktno sjedenje na skoljci...onaj nastavak mu nije dozvoljavao da se dobro naguzi u skoljci pa smo ga vrlo brzo izbacili kao smetnu. Sjedio je drito na skoljci a ja sam ga drzala da ne upadne u nju. Onda smo presli da sam sjedi na skoljci a ja sam ga samo stavila na nju. Onda smo presli na skoljku sa vlastitim posjedanjem. Onda smo presli i tu smo ostali do danasnjeg dana sami na skoljci i objavi da je zavrsio posao i da mu operem guzu. Da jos uvijek mu perem guzu, makar je on i ponekad obrise tj. vjezba brisanje..

  47. #147
    jojka

    Početno

    Citiraj titimita prvotno napisa
    E cure, je l postoje mozda plahte nepropusne koje idu preko cijelog kreveta? Mi imamo nekakve kao prematalice nepropusne koje stavim ispod obicne plahte al nam je to sve kratko i do jutra zavrsi na drugom kraju kreveta koliko se okrecemo, a i malena je cas amo cas tamo... Bas bi mi dobro dosao jedan veeeeliki komad neceg nepropusnog.
    Inace, da i ja sebi uletim u usta...bas kad sam jucer napisala da nam dobro ide, jutros mi se zapisala po krevetu, i to nakon 2 pisanja i jednog kakanja, nakon valjda 5 minuta od zadnjeg pisanja
    :?

    Al opustena sam za sada...i mislim da ona osjeti da je sve ok.

    imaš u hospitaliji 70x130 cm plahte, gumirano odozdo, odozgo frotir, opkuhava se.. košta 130 kn. ima i manje dimenzije

  48. #148

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Ja koristim musemu za sto, velicina tako da je preko pola kreveta, preko veliki peskir koji mogu da promenim, pa onda plahta, pa jos jedan peskir i cebe koje daje osecaj suvoce kada sve prodje u donje slojeve.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Svim bespelenasima, sadasnjim i onima koji su na putu da to postanu, i njihovim dragim mamama zelimo Sretnu Novu Godinu i puno razumevanja i uspesne komunikacije, suve guze i sto manje strajkova.
    E sad, ono sto mene i dalje zanima je kako resavate izlaske napolje sada po snegu? Ja razmisljam o sivenju nekih training pants, valjda one mogu da posluze da zadrze jedno dva piskenja, ako se bas zaigra pa da ne mora da se izlazak odmah zavrsi. Kako vi po snegu i ovoj hladnoci kad se upiske? Jel menjate hlacice, idete kuci? Plizz neka iskustva.

  50. #150
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja ga ostavim u tome dok ne dodemo do prvog mjesta pogodnog za presvlacenje-auto, birtija, neki haustor.. pa ga tam presvucem, posto uvijek imam ruksak pun stvari.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •