Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 212

Tema: Od rođenja bez pelena IX dio

  1. #1
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno Od rođenja bez pelena IX dio

    Evo da se i mi sramezljivo prijavimo

    Naime, kupila sam posudu za palacinke velicine u koju lijepo stane mala guza i u zadnjih 3 dana skoro sve ide u nju. Jos se nisam usudila skinuti pelenu ali sam ponosna jer je gotovo uvijek suha kad je skidam. Najbolje nam ide poslije svakog budjenja jer sam skuzila ritam: odmah nakon sto se probudi, pa za tocno pola sata (tocna je ko sat). Inace ona bolje kuzi moje znakove nego ja njene...

    Jesam lijena, al sam se totalno navukla na bezpelenastvo

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    dobro nam dosla i jos bolje nas nasla . a koliko ste stari?

    eee, kod nas, kako to vec obicno biva, nakon obilnog hvaljenja s moje strane, jucer cak 3 zapisanca: jedan cim smo usli u kucu iz ducana (nudila sam ga 1 min prije toga, ispred kuce, nije htio; nisam, doduse, imala carobnu stvarcicu da mu tutnem u ruke da mu odvratim paznju ), slijedeci put popodne u autu (nudila ga, nije htio, za 5 min se popiskio u sjedalicu ) i posljednji put u restoranu (tata ga je odveo na wc opet 1 min ranije, ali je zato kasnije meni i piskio i kakio u restoranu-naravno, imala sam komadic kruha da mu dam da gricka , pa sam opet bila sretna). vise si ne mogu ni zamisliti da mu idem staviti pelenu. he he, bas me zanima sta ce se sljedece dogoditi da si skocim u usta za ovu zadnju recenicu

  3. #3
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Imamo skoro 8 mjeseci. Bas sam prije nekoliko dana pisala na onom topicu malo nize za kasnije pocetnike kako sam prelijena . Ali ne mogu, jednostavno mi se ovo cini potpuno prirodno, a i dijete me nekako pocelo voditi, tj. cini mi se da se bolje kuzimo sad kad je starija.

  4. #4
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    pozdrav titimita

    nama je danas skroz neki čudan dan
    ...piškio u 16:20...bili vani...vratili se tuta 19:20 piški....ništa do 23:50...zaspa... :?
    to bi značilo od 16 do 23 samo jednom...dva put

  5. #5
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Bok titimita


    Kod nas napokon poboljsanje i to u velikom stilu nema vise antibiotika i piskenje po noci je bilo minimalno :D samo dvaput od 22 do 8.

  6. #6
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    mislim da je i moj piša 2put kroz noć
    oko 3 i onda oko 9
    al sve je to pod ? jer ja ne znam di sam..a kamoli jel piša il nije
    za sad pokušavam ustvrdit kakvog je obrasca...kad piša...
    potrajat će dok skužim

  7. #7
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Ma ja sam isto razmisljala kako da zapamtim kad se ona po noci budi i nista mi nije palo na pamet. Trebala bi mi neka naprava koju dotaknem po noci u mraku i onda se zapise koliko je sati. Mislim mogu ja pogledati na sat i sto mi to vrijedi kad cu zaboraviti do jutra, a nisam dovoljno koncentrirana da zapisem (znam jer sam neko vrijeme zapisivala podoje - nije bilo sanse da zapisem dvaput za redom ).

  8. #8
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    jako sam tužna i BIJESNA na MM-a
    ko da je s Marsa pa
    grrrrrr
    pored njega mali na podu radi, da ne kažem što...a on?? NE VIDI :shock:
    i onda još ko da sam mu ja kriva daj ručnik, uzmi malog, obriši, istresi....
    mislim, ko da meni netko pomaže dok je on na poslu...
    stvarno mi IDE na nerve
    i najradije bi ga naprašila

    ja sinoć gledala sat i sve ko zapamtila...malo sutra

  9. #9
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    E cure, je l postoje mozda plahte nepropusne koje idu preko cijelog kreveta? Mi imamo nekakve kao prematalice nepropusne koje stavim ispod obicne plahte al nam je to sve kratko i do jutra zavrsi na drugom kraju kreveta koliko se okrecemo, a i malena je cas amo cas tamo... Bas bi mi dobro dosao jedan veeeeliki komad neceg nepropusnog.
    Inace, da i ja sebi uletim u usta...bas kad sam jucer napisala da nam dobro ide, jutros mi se zapisala po krevetu, i to nakon 2 pisanja i jednog kakanja, nakon valjda 5 minuta od zadnjeg pisanja
    :?

    Al opustena sam za sada...i mislim da ona osjeti da je sve ok.

  10. #10
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    ima...mi kupovali u lesnini 2¤2 za 300kn....ne znam ima li jeftinije...nismo ni gledali..trebalo nam hitno...i drži!!
    a imam i ono ko za prematanje. to stavim direkt na plahtu a ispod njega....

    ma sve 5...sam budi mirna...ja si zapisujem...i pokušavam što više uočit vezu između pića-hrane-podoja-ponašanja-količine mokraće....

    čini se kompliciranim...al, s vremenom sam mozak nekak slaže stvari na misto...

    mi skoro uvik imamo nezgode.al meni ni bed, dokle god ne prelazi meni magičnu brojku2il3

    a često se i mi zaboravimo pa se miš popiša a vidimo da je bar po tajmingu triba bit ponuđen :/

  11. #11
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    kod nas hrana ne igra nikakvu ulogu. ja sam recimo jucer navecer popila kakao u krevetu, oko pol 11, a on je pisao normalno, prije spavanja (isto tada) i oko 8 ujutro (valjda, nemam sat kraj kreveta). jedino ako se on napije puno vode navecer, sto nije cesto. a oduvijek jedem slatko navecer, i nisam primjetila da bi nam nesto znacilo.

    ja znam da ce piskiti, kad su ovi regularni dani, kad mi se nece uspavati nakon sisanja. onda ga dignem u krilo, i postavim posudu ispod guze. on se popiski, spustim ga (cak i ne previse njezno) i nastavimo spavati. u onim nocima kad se zapisavao, cinio bi to bez apsolutno ikakvog znaka, samo sam skuzila da je sve mokro, a on bi i dalje spavao ko top (na tome :shock: ). nikad nisam uspjela skuziti razlog tim zapisancijama, potpuna su mi misterija.

    danas smo bili u gostima, bio je super, 3 puta je piskio u wc. ja sam bila malkice opterecena da se ne popiski bas kod njih na pod ili tepih ili kauc, ali nisam ga cesto nudila. mislim da kuzi kad ga pitam "oces da idemo na wc" i pokazem mu kupaonu, pa ako postoji mogucnost da ce se obaviti, onda ude unutra sam. to mi je super, i puno mi olaksava stvari. i inace sam primjetila da dosta kuzi kad se radi o tome, recimo kad nesto protestira, velim mu "ako ti se piski donesi mi tutu", i on ode i donese mi tutu.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    mislim da slatko kao slatko nema utjecaja, jedino ako ima kakaa u sebi

  13. #13
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa
    i inace sam primjetila da dosta kuzi kad se radi o tome, recimo kad nesto protestira, velim mu "ako ti se piski donesi mi tutu", i on ode i donese mi tutu.
    joj pametna mala glavica


    Danas je kod nas bila mala proslava i moj tata je snimao kamerom. Uhvatio je kako Maja pokazuje da joj je sila :D steta jedino sto ju ne snimamo cesce vjerojatno bi skuzili jos par suptilnijih pokazivanja. Ovo danas je bas bilo ocitno. Ona stoji gleda si u pipi i istovremeno pokazuje s rukom - to se nije moglo fulati.
    Jos sam skuzila da piski iz protesta. Kad je ljuta na mene jer sam ju stavila u kindic. Kindic stoji u dnevnom boravku i tamo je stavim kad moram nesto opasno obaviti u kuhinji pa ne mogu i na nju misliti. Ako ne sjedim kraj nje onda se ljuti i skoro uvijek se popiski. Kao da mi govori - nisi imala vremena za mene evo ti sad razloga da se bavis samnom!

  14. #14
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    uh, uh, da li ima kakaa u sebi.. uglavnom se radilo o cokoladi, i to onoj 70+, posto sam bila na montiju

    no svejedno, nisam skuzila da bi nam radilo razliku

  15. #15
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    Citiraj Ariens prvotno napisa
    Jos sam skuzila da piski iz protesta. Kad je ljuta na mene jer sam ju stavila u kindic. Kindic stoji u dnevnom boravku i tamo je stavim kad moram nesto opasno obaviti u kuhinji pa ne mogu i na nju misliti. Ako ne sjedim kraj nje onda se ljuti i skoro uvijek se popiski. Kao da mi govori - nisi imala vremena za mene evo ti sad razloga da se bavis samnom!
    e, identicno je bilo kod nas, ali u AS. ma majke mi, skoro svaki put bi se popiskio. tako da sam mu u autu znala jos neko vrijeme stavljati pelenu. kad sam skuzila da mu je opetovano suha i nakon dulje voznje, vise mu nisam stavljala.

    a nekad mi se ucinilo i da se na drugim mjestima popisa iz ljutnje. mozda se, kad se ljute, jako naprezu pa im samo ode. :/

  16. #16
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    kod nas isto cokolada ne bi radila neku prebitnu razliku ali zato sok ili kao sto sam skuzila prije vise od mjesec dana - pola litre kompota garantira piskenje svakih sat vremena cijele noci.

    Da ljutnja i piskenje - mozda iz protesta mozda slucajno - meni potpuno svejedno mijenjam hlacice u oba slucaja i tiho pricam "gle Maja piskila si, znas kad ti se piski moras mi reci i onda idemo na tuticu, Maja piski u tuticu, a ne u hlace".

  17. #17
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Opet ja s pitanjima... Kako oblacite djecu preko dana a kako preko noci? Kako za po doma, a kako za vani? Ja nikako ne mogu bez bodica, strah me golih ledja , a kad je skidam za pisanje to traje sto godina i onda obavezno jedan kraj bodica umocim u posudicu pa je moram cijelu skinuti i presvuci

  18. #18
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Videk od rodjenja ima dvodjelne pidjame i potkosulje. Bio golih ledja ili ne uvijek se otkriva. Kod nas to nema veze s pisanjem.

    Al smo skuzili da kad je prehladjen, onda carape na nogama (ili bar jedna, jer drugu uvijek skine) donekle garantiraju da nece pisati u krevet. Nebulozno... al funkcionira...

  19. #19
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Maja je obucena u bodic, ali nikad nije zakopcan (da ju ne bi zuljalo).

  20. #20
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    moj je u bodijukojeg nikad ne kopčamo. znam mu obuć i gornji dio trenerkice.
    dolj, obično podstavljene hlačice, tak da nema prevelikog beda o hladnoći. i 2čarapice il termo č.
    puže svugdje po podu, parketu

  21. #21
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj titimita prvotno napisa
    Opet ja s pitanjima... Kako oblacite djecu preko dana a kako preko noci? Kako za po doma, a kako za vani? Ja nikako ne mogu bez bodica, strah me golih ledja , a kad je skidam za pisanje to traje sto godina i onda obavezno jedan kraj bodica umocim u posudicu pa je moram cijelu skinuti i presvuci
    1. mozes drzati bodi otkopcan
    2. mozes kupiti potkosulje za 2 godine (to su mislim najmanje),
    nama su cisto dobre bile vec od nekih 7, 8 mjeseci. dugacke su
    pa cuvaju leda, a opet nema stiskanja, otkopcavanja i
    zakopcavanja
    3. kad skines bebu za pisanje onda potfrknes bodic i majicu, ako
    hoces mozes i vrhove ugurati u otvor oko vrata pa se nece vise
    bespotreb mociti

  22. #22
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Hvala puno na savjetima cure!


  23. #23
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Hej cure izgleda da se mi vracamo u normalu :D Noc je bila super. Odlicno je spavala, samo 2x sisala i isto toliko puta piskila. Presretna sam (a cak sam nesto i odspavala).

    Pitanje za one koji koriste tuticu. Koliko dugo sjede na tutici?
    Danas mi je Maja odrzala lekciju o znakovima pa sam malo zbunjena. Bilo je ovako nekako. Jutro normalno igramo se u dnevnom boravku. Ona se igra a ja surfam rodom . Dodje M. do mene i kaze kaka. Stavim ju na tutu i ona se popiski. Ja sva presretna jer rijetko kad tako jasno kaze. Proslo je mozda minuta kad ona meni opet kaze kaka i uzme tutu u ruke. Meni je bilo cudno no skinem ju, stavim na tutu i ona naravno nista ne napravi. Ostavila sam ju manje od minutu na tuti. Opet ju obucem i ona se nastavi igrati. Prodje mozda 3 minute kad opet ona dodje do mene i kaze kaka i pokaze na tutu. Ovaj put sam ju ostavila sjediti na tutu negdje 3 minute i uz to sam ju zabavljala s lego kockama i tek onda se pokakala. Meni je sve to bilo zbunjujuce jer joj obicno treba 30 sekundi za to i vec se dize s tutice i jos triput signalizira tako jasno :shock: .

    Jucer se popiskila pred gostima. I to stvarno slucajno. Pila je vodu iz case koju sam ja drzala. Zagrcnula se i pocela jako kasljati. Uz kasalj samo je potocic krenuo.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    prve tri noći bez pelene je piškila jednom u noći pa onda tek ujutro
    iduće dvije piškila prije spavanja i nije htjela do jutra, a piškilo joj se jer se vrtila po krevetu dobra dva sata, ali nije htjela onako u polusnu :?
    ja hepi, mislim kako smo dobro počeli
    pa se cura prehladila i ja skupa s njom i noćas mi se popiški u krevetu da nisam ni skužila, tek kad je išla dojiti skužim da je mokra :/
    zanimljivo mi je to da ona sada neće ići spavati dok se ne popiški
    recimo sinoć, obično poslije kupanja ide sisanje i spavanje, ali valjda je osjetila da mora piškiti ali joj još mjehur nije bio dovoljno pun, pa smo se igrale nekih pola sata i onda kad se popiškila zaspala je za pet minuta
    više nemamo ni ono često piškenje ujutro, jer se valjda dobro isprazni, pa tek iduće kroz nekih sat, dva :D

  25. #25
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Da nama je bolest tu rutinu prekinula :/ polako se vracamo na staro.

    Isto spavanje navecer je tek nakon piskenja (ili kakanja ako je pila one bljak lijekove).

  26. #26
    titimita avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    310

    Početno

    Sto se tice sjedanja na tuti, meni je svekrva pricala kako je svoje sinove odvikla od pelene... Cim su poceli samostalno sjedati stavljala ih je na tutu u neko neodredjeno doba dana i igrala se s njima dok oni ne bi nesto obavili u tutu i onda ih pohvalila i objasnila im i stavila pelenu. To je navodno trajalo i posat-dva. I tako svaki dan i kaze da su prestali nositi pelene s otprilike godinu dana kad su vec jasno mogli reci da ne zele pelenu i kada moraju na wc. To je kao neki modificirani oblik bezpelenastva ali njoj je upalilo. Kad mi je prvi put to ispricala, cinilo mi se da je to nekakvo forsiranje i maltretiranje djeteta, i onda dodjem na ovaj topic i mislim si majko moja, sto ovo ljudi rade :shock: ALi nisam si mogla pomoc, sve cesce sam razmisljala o bezpelenastvu i moje predrasude su se brzo srusile...

  27. #27
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Meni je slicnu stvar ispricala svekrvina mama (muzeva baka) - ona je mladju kcer pocela stavljati na tutu sa 6 mjeseci jer je ona davala tako jasne znakove da se nije moglo fulati

    Meni se cini da je ovaj sistem dijametralno suprotan od forsiranja i maltretiranja djeteta jer se nista ne radi pod prisilom. Prisila mi nikako ne pase s odgojem opcenito.

  28. #28
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    fijuuuu
    mi nikad nismo i ne bi tili sat, dva držat na tuti...
    to stvarno preveć
    u zadnjih par dana se oslanjamo na vrime...zna bit recimo svaki sat, sat i pol...ne uvik...al, bar do 13h...
    full jasnih signala nema...il smo mi čoravi
    kroz noć ne stavljam pelenu, sam hlačke, al znam gurnut tetru...
    zadnjih par ..je 2piša...recimo sinoć zaspa u 00 pa piša negdje poslije 04, pa moižda oko 09...
    najgore mi, što je i mene jednom zalio, al ja sam spavala...il zaspem kod podoja, pa se probudim a on već odkopčan sa sise i mokar...
    uopće ne znam kad piša...jer, SPAVAM
    navodno je jučer MM sio na tutu, pa ga je skinuo i dečko napravija posa
    to je prvi put baš tak....

    da napomenem da mi imamo nezgode svaki dan...na koje reagiramo ono ne hlače da tuta...
    al, nismo živčani :D
    a opet tek smo 2tj bez pelena, tak da sam 8)
    vjerujem da će ić sve bolje i bolje...al, da će bit i gorih dana

    e i mom nekad triba vrimena da krene...recimo, da je znak, pa tek onda za 2min...kad ga više nismo mogli zadržat na tuti, pa je nastrada pod

  29. #29
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    e a moji svekiji zovu gotovo svaki dan...i pitaju malog :/ jesi piškio pelenu...oće reć: jel hladno guzi i što te tvoji roditelji ne ostave na miru..pa zima je...bolje pričekat lito
    koma
    još kad kažu da bi na "uspilo" da je lito...ja :? ...kakve to veze ima?? pa nije u stanu -20
    i ispadne da ak se popiša u hlače da ga gnjavimo...mislim svašta...pa popiša bi se svakako...i u pelenu...
    e a kad su nam ispričali primjer žene koja eto jadna nije imala za pelene pa je dite MORALA stavljat na tutu
    svašta
    danas si "bogat" ak ti dite nosa pampers 4god

  30. #30
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    tak smo mi jadničci soc slučaj....prvo platnene a sad bez pelena 8)

  31. #31
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Imam ja jednu smijesnu pricicu
    Maja ima sestricnu stariju 9 mjeseci koja jos uvijek (normalno) nosi pelenu. MOja sestra ju odvikava polako i isto nudi tutu kad i ja Maji. I tako ona sjedi na tuti i nista ne obavlja (cca 5 minuta) odjednom se digne, popiski na pod i mirno se vrati nazad sjediti na tutu jer joj je bas fora sjediti .

  32. #32
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    f. zna donesti tutu i sjedati na nju bez da ista obavi, to mu dode kao neka igra. ako je nedugo prije toga piskio onda ga ne skidam, jer se 99% nece popiskiti, a ako nije dugo piskio, onda mu skinem hlace i gace, pa se u jednom od tih sjedanja popisa.
    puno rjede kaka na tutu, jos mu je favorit drzanje u pozi iznad npr. lavaboa.

    u zadnje vrijeme me tako zadovoljno pogleda kad pocne piskiti/kakiti, sva se rastopim.

    aha, nekad hoce sjediti na tuti malo duze i igrati se s kockicama ili bilo cim, a nekad cim obavi se digne, kako kada, nema pravila.

  33. #33
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    tak smo mi jadničci soc slučaj....prvo platnene a sad bez pelena 8)
    jednom probaj izracunati koliko paketa jednokratnih nisi kupila i koliko je to love - ja sam ostala :shock:

  34. #34
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    zaradila sam najmanje za 2 rate kredita 8)

  35. #35
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Kupila sam ja platnene pelene i nesto covera (jos nisam racunala na bezpelenastvo) - mogu samo reci da sam sretna sto mi je prijateljica trudna i da ih zeli koristiti - bilo bi stvarno steta da samo stoje u ormaru.

  36. #36
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Eh preokret kod nas kaka je rijec za tuticu. Svaki put kad je vidi vice kaka

  37. #37
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    mi smo noću još bez pelena...osim kad mu uguram tetru u hlačke...
    ugl, cure...pojma nemam kad piša, mogu sam oredpostaviti...jer, otkrijem da je mokar tek nakon buđenja.... :/
    sinoć je piškio sam jednom. zaspa u 23:30...a oko 00 45 sam otkrila da je mokar...od tad pa do 10 20 niš
    definitivno manje piša noću od kad nema pelene.
    danas smo vanka ponjeli tutu koju inače koristi...i piškio je jednom u uredu dr put u autu...inače, mislim da bi trpio sve do kuće...
    stvarno se može iščitati da tutu povezuje sa eliminacijom...
    nekad valjda i kad mu se ne piša a stavim ga, kao da se trudi pustiti par kapljica: stalno se hvata i nateže (to se više puta pokazalo kao znak)
    al, u zadnjih par večeri nas iznenađuje s svako 30 min pišanjem... to mi je čudno, jer obično predvečer rjeđe piške...a on okrenuo 4puta svako 30min...

  38. #38

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Blago vama kad hoce na tutu!
    Moj je samo nesto kratko sa 6 meseci hteo na tutu, a od onda ne. Moze u krilu, stojecki ili u hodu, ali na tutu ne. OK hoce ponekad da kaki u nju, ali i to uvek zavrsimo u krilu jer se tada skroz "isprazni".

    Zmaj, i nama se sad skoro jedno par dana desavalo da na svakih 15-20 min pisa i to predvece, sat dva pred spavanje. Bas mi je bilo :/ , i da - bez najave.

    Ali ono sto me raduje ova dva dana(noci) i na cemu sam vam zavidela (Ariens i Zmaj) je sto se konacno nisam dizala svakih sat ipo dva!! Otkad je zaspao(21h) pa sve do sad, piskio je samo 3 puta :D
    Nadam se da je presao u novu fazu smanjenog piskenja po noci. Da i ja malo odmorim.
    E sad, poslednja dva dana sam mu za veceru davala mnogo gusce kasice nego pre, i nije popio 1.5dl ovsenog mleka, vec samo malo caja. Mozda ima i to veze. Provericu, al za koji dan

  39. #39
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Nisi valjda nama bila zavidna.
    od bolesti do sad sam imala samo jednu-dvije noci normalne. :? Ne znam sto se dogadja. Obicno se ona probudi ali ja ne reagiram ili neku drugu noc joj nudim a ona nece pa se popiski cim ju stavim u krevet (nije mi smijesno u 3 ujutro). Opet joj izlazi zubic (mozda je i to razlog). Ukratko nista nije isto kao prije

  40. #40
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno


    a mi smo jučer imali buran dan...nikad tko...a još bili kod njegove ujne...popiša joj se na stolu , pa na podu ...
    i znate što nam se zna događati...taman pomislimo da ćemo ga stavit a evo ti njega mokar
    il nekad kad ga pitam op piškit oš tutu...on počne radit :shock: ... valjda potrefimo vrime a njega sam govor potakne na akciju :/
    ovu noć je ima 3pišanja. al, al...
    zna mi dojit češće...a ja se nikak pa nikak razbudit...i ne da mi se 100put ga dizat kad ne znam oće li baš taj put pišat
    ozbiljno, kak da od 10puta potrefim on 2 eventualno 3 :? ....a još k tome sama sam u snovima....

  41. #41
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    e al zato smo jučer kod ujne imali veliki +
    ja kontala da bi možda piškio i stavim ga i komentiram ma trudi se (napinje) al valjda nema niš...kad ono veliki posa :D

  42. #42
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    evo da se i ja pohvalim, kako sam znala da cu si skociti u usta kad sam nas onako nahvalila

    bili smo 2 popodneva zaredom na satira festu koji je njegov tata snimao, a mi okolo setali, penjali se po stepenicama, isli jesti... jooj. nije se niti jednom dao da ga stavim da se popiski, nego mi se prvi dan sva 3 puta upiskio u gace (a vani je hlaaadno..), i drugi dan isto, plus da mi se nakon budenja, dok je sisao, popiskio i po meni, a ja nisam imala rezervne hlace, nego sam hodala po toj hladnoci s mokrim hlacama i smrzla se k'o p.

    pop* sam, i odmah se sjetila svog zlogukog prorocanstva, da cu si uskoro skociti u usta. sta mogu, kada je kod nas takav sistem. jucer je bilo bolje, pristao je piskiti jednom iz auta, i dvaput se popiskio u wc u restoranu.

    jutros je opet piskio u krevet, ali ja sam kriva, jer nije se budio za sisanje cijelu noc :shock: , a pred jutro kad se poceo meskoljiti nisam reagirala.

    i tako, dan po dan, nekad ide super, nekad lose, ali ne bi nista mijenjala

  43. #43
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Napokon "normalna" noc (pod normalno je 4 budjenja od 1 do 8 ujutro).
    Nocas sam zaboravila smanjiti radijatore i temperatura je bila puno visa nego sto je uobicajeno. :/ mozda je i u temperaturi stvar jer se Maja jako cesto otkriva. Za spavanje je obicno obucena u hlacice, body + majica s dugim rukavima i carapice.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Nekako sam stekla utisak da se vasi malci bude redje po noci Mi smo imali pre par dan adve noci za redom kada se budio mozda 3 ili 4 puta od 22-08 i ja sam bila presretna. Mislila sam da ulazimo u fazu manjeg piskenja po noci, ali sam se prevarila. Ponovo je sve po starom. Kad se budi u nekom ritmu na sat ipo dva dobro je, ali sve krace od toga je bas naporno.
    Nego, cini mi se da je one dve noci vecerao ranije, oko 19h, i malo gusce kasice. Pomislila sam da i to mozda ima veze, dobro se najede pa onda manje sisa sto znaci manje pisa. Sto se tice temperature u sobi, nama je dosta prohladno, a ja sam mislil ada ako j enjemu mnogo vruce, da se onda budi cesce jer ozedni od vrucine :?
    Kako je kod vas, to sa vecerom?

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    pa Greta otkad je po noći bez pelene rjeđe se budi, konkretno jednom do dveput, što mi je prije bilo nezamislivo, piški prije spavanja, jednom u noći, mada se dešava da ne piški do jutra
    moram li napomenuti da sam konačno i ja naspavana
    mona večera oko pola šest, obično griz sa rižinim ili palentu, uglavnom žitarice i prije spavanja koje je oko 8-9 sisa
    i prije ukidanja noćne pelene je isto večerala, dakle tu se nije ništa promijenilo
    to rijeđe buđenje po noći pripisujem ipak skinutoj peleni :D
    gdje mi je prije pamet bila, mogla sam se naspavati

  46. #46
    mamamišić avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Varaždin, okolo naokolo
    Postovi
    299

    Početno

    joj a s kim nek ja izmjenjujem iskustvo, mi smo stari skoro četiri mjeseci? helooouu ima koga tako malog

  47. #47
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    da i moj rijeđe piša po noći.......
    neg, danas nam je nagori dan
    skoro sve u hlače
    a mi niš
    svako malo nas zatekne popiša se, sjd presvučemo i kontamo niš sat vrimena...kad ono opet za po sata...pa opet....pa opet
    i prvi puta da se negdje vanka popiša
    u kauflandu...stoji u kolicima skup s robom....kad li dolje lokvica 8)
    eeeeeeee

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    sisak
    Postovi
    348

    Početno

    desi se i nama gorih dana kad skoro sve ode u hlače
    uglavnom kad sam ja oko nečeg zauzeta pa ne skužim ili zaboravim da bi dijete moglo piškit
    ili popiški se, ja isto mislim kao zmaj neće niš idućih sat vremena, a ona u tih sat obavi još tri puta
    ali meni ništa to ne smeta, iskreno puno mi je više frustrirajuće mijenjat pelenu
    ovako skini gaće, operi guzu, stavi drugu robicu i piči

  49. #49
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    baš tako...imali smo i dana (svega par ) kad niš nije išlo u hlače :D
    pa eto ima i gorih
    i stvarno, lakše za nas i njega bez pelena!!
    i trudimo se svaki put objašnjavat
    pa sad ima par dana kad se popiša, lupa si po hlačama i po pišku
    zna i nekak vikat na sebe...al isto tako zna i ne obratit pažnju
    ugl, sigurna sam da činimo pravu stvar
    i vjerujem da ćemo do ljeta bit prava ekipa ako ne i samostalni 8)

  50. #50
    MarikaPika avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    710

    Početno

    Maja opet spava po celu noc,od kako je nosic ponovo prohodan,pa je ujutru pelena suva.
    Ali bi se jadna svaki put upiskila kada bih joj,dok je bila bolesna,aspiratorom cistila nos.To me skroz lomilo da li da nastavim da je toliko sokiram,ili da pustim da joj se nagomilava sekret i dobije upalu uha.Hvala Bogu,sve se zavrsilo......
    A ovih mi dana kaki i po 4 puta na dan....mislim da je to samo od Prospan sirupa.....valjda izbacuje slajm,prilicno je sluzavo(baka pipkala )
    Jos uvek smo u pozi nad lavorom.....veselo mlati nozicama....i obavezno ubaci unutra sta god da je prethodno,zabave radi,drzala u ruci....
    I koje je ,na kraju ,optimalno vreme za drzati ih na tuti?Minut,dva,pet?

Stranica 1 od 5 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •