Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: Prvi kontakt s ginekologom za jednu 13-ogodišnjakinju..

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno Prvi kontakt s ginekologom za jednu 13-ogodišnjakinju..

    Nisam mogla smislit bolji naslov, naime...mojoj je kćeri 12 ipol, menstruaciju ima već više od godinu dana..e sad...

    Nešto sam razmišljala da li je početi upoznavati s ženskim ginekologom, odvesti je čisto preventivno na pregled i razgovor ili ne...
    Neke me moje prijateljice gledaju blijedo kao da sam sasvim pobenavila, pa se pitam jesam li...

    Moja je ginekologica super stvorenje, mlada..elokventna..vesela i čini mi se da ne bi bilo ništa loše u tome da je posjeti i eventualno popriča o stvarima koje MOŽDA samnom ne bi, ili na koje možda ja nemam odgovor.

  2. #2
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    škoditi joj ne može

    popričaj s njom i vidi šta ona kaže na to

    volila bih da je i moja mama mišljenja kao ti, mojoj sestri je 14g i mislim dok je ja ne odvedem mami to neće pasti na pamet

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Njoj je to fora i ona nema ništa protiv..a ja budala što uopće ljudima oko sebe išta spominjem, jerbo ispadam bijela vrana..



    Meni se to nekako čni sasvim logično..

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Posjet ginekologu se preporuča prije stupanja u spolne odnose.
    Pregled se ne obavlja u tako ranoj dobi ako ne postoje posebne indikacije ...
    bar je meni tako rekao moj ginić.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Nisam ni mislila na pregled, već na upoznavanje i razgovor, o svemu...o higijeni..o sexu...o samoj menstruaciji...i puno toga što bi dijete moglo pitati ginekologicu a ne mamu.

  6. #6
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Ako je kćer za, ja mislim da će to biti iznimno korisno, jer će onda i ona biti slobodnija da se obrati ljekaru kad bude potrebno.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    Da..o tome i pričam...
    Dijete mi je inače iznimno zrelo i komunikativno a i dr je super..tako da vjerujem da to može biti samo korisno.

  8. #8
    Iva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Prečko
    Postovi
    463

    Početno

    Smatram da je to jako dobra ideja...narocito nakon mojih trauma koje imam iz te dobi i zbog kojih mi se i dan danas kosa dize na glavi na sami spomen zena ginekologa.... naime mjesec, dva dana prije prve menstruacije...dobila sam pojacani iscjedak i pocelo me svrbjeti...

    Mama je odlucila me odvesti djecjem ginekologu u Klaicevu bolnicu, cisto da zena stavi iscjedak pod mikroskop i da vidi sta se dogadja... a kad tamo horor.... zena je odlucila da me mora pregledati i to rektalno...samo da vidi da su mi svi organi na mjestu???!!!!! mama i sestra me nisu mogle savladati koliko sam se otimala i koliko me boljelo...katastrofa....

  9. #9
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Iva užas .... mene još uvijek nisu rektalno pregledali, jesu li?
    Krampus, da je moje dijete ja bih popričala s njom i pitala je u stilu da li bi upoznala svoju buduću ginekologicu, ordinaciju, instrumente.
    Što se tiče higijene, menstruacije ja mislim da bi rađe ja da prenesem "mudrosti" na svoju kćer, ali što ne znači da će se ova osjećati slobodnijom samnom, možda će joj više pasati ginekolog.
    I da, mislim da je dobro s obzirom da treba djecu upoznavati sa normalnim odnosima pacijent - doktor.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    ma naravno da je pitanej higijene riješeno i tu nema spora niti je ikad bilo..ali obzirom da znam kakvo mi je dijete čini mi se da bi joj to(tazgovor) odgovaralo a i ona se ne buni ni najmanje...

    ima tu dosta stvari, pitanje tampona, pitanje PMSa ...akni..općenito hormona..
    ja dam odgovore koje znam, internet i televizija(htjeli mi priznati ili ne)također dobar dio, ali neposredan kontakt s kvalitetnim zdravstvenim djelatnikom bi vjerujem bio točka na i..i da..navika za ubuduće,posjećivanja liječnika..

    uglavnom, nećemo trčati ali do početka slijedeće školske godine i to ćemo obaviti..

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Krapmpus, kad si već spomenula tampone...zanima me za ovo ljeto budući da M. ima menstruaciju-hoće li ih tvoja kćer koristiti i koje?

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    moja je odlučila da hoće, bez obzira na budući razgovor s ginekologicom i za sada je odlučila za OB mini..
    njene prijateljice iz 8.razreda imale su predavanje gdje je rečeno da nema prepreka pažljivom korištenju...

    ja je nisam ni odgovarala ni nagovarala, mada ih ja uredno koristim.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj Krampus prvotno napisa
    moja je odlučila da hoće, bez obzira na budući razgovor s ginekologicom i za sada je odlučila za OB mini..
    njene prijateljice iz 8.razreda imale su predavanje gdje je rečeno da nema prepreka pažljivom korištenju...

    ja je nisam ni odgovarala ni nagovarala, mada ih ja uredno koristim.
    Ja ne znam kaj da o tome mislim.... Ustvari mi je najgore što ne znam kako joj dati uputu o stavljanju tampona. Mislim, ja ih koristim, ali kako to izgleda kod tako mladih cura :/ ? A opet mi je žao da joj menstruacija uništi par dana kupanja.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Najlipši grad na svitu..
    Postovi
    635

    Početno

    nama je vikendica odma uz more, ja uopće ne mgu zamisliti da bi moja mogla apstiniratii sekunde a sama tehnika...e pa čuj...morat će ju sama savladati, ja sam joj pokazala kako bi to trebalo biti...hm..jel.

  15. #15
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ja se živo sjećam stavljanja svog prvog tampona,
    ostao mi je napola vani, ali meni se to skroz ok činilo i ništa me nije boljelo. gle čuda

    savjetujem da ga umetne tako da čučne (nikad mi nisu bili jasne one upute da se jedna noga digne na povišeno :? )

    i neka ga ne stavlja (i gura) ravno, jer rodnica je zakrivljena prema gore.
    (na slici u uputama je lijepo nacrtano)
    kad sam ovu činjenicu osvijestila, htjela sam tampone nositi svaki dan

    nadam se da će pomoći

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    108

    Početno

    Isuse Bože,ne!
    Sa 13 godina imala svoju prvu menstruaciju. Nakon svojih boleština i problema sa mjehurom i bubrezima nakon liječenja dobila gadne gljivice.
    Došla na pregled u klaićevu-ginekologija u podrumu.
    Pregledavao me stari gin,mama cijelo vrijeme uz mene,10 ak studenata bulji u moju p... ja počela plakati.
    Drugi pregled solo ja i mama opet kod isto nekog gina....sve rektalno...najodvaratniji osjećaj u mom životu. Osjećala sam se odvratno!
    Urezalo mi se u sjećanje i ne mogu to zaboraviti ni da hoću,iako su ti ginovi se trudili da me oraspolože,jer su vidjeli da sam preplašena,bilo je užasno.
    Nemoj to priuštiti malenoj djevojčici jer je ona dijete,vjeruj mi!!!
    Pričekaj bar do 16 god.

  17. #17
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Fm ja imam 32 godine i nikad nisam imala rektalni pregled... to valjda zbog problema koje si imala ili šta?

  18. #18
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Fm ja imam 32 godine i nikad nisam imala rektalni pregled... to valjda zbog problema koje si imala ili šta?
    Rektalni pregled se obavlja ako žena još nije imala spolne odnose.

  19. #19
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    maslačkica, rektalni se pregledi rade djevicama.

  20. #20
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    osim što se obrukah, samo želim reći da sam to znala! - nekad davno prije, očito zaboravila...

    Ja se svog 1. pregleda kod ginekologa ne sjećam... očito da djevica nisam bila...

  21. #21
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    ja se živo sjećam stavljanja svog prvog tampona,
    ostao mi je napola vani, ali meni se to skroz ok činilo i ništa me nije boljelo. gle čuda

    savjetujem da ga umetne tako da čučne (nikad mi nisu bili jasne one upute da se jedna noga digne na povišeno :? )

    i neka ga ne stavlja (i gura) ravno, jer rodnica je zakrivljena prema gore.
    (na slici u uputama je lijepo nacrtano)
    kad sam ovu činjenicu osvijestila, htjela sam tampone nositi svaki dan

    nadam se da će pomoći
    Najbolje je da koristi tampone sa aplikatorom, puno se lakse stavljaju.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Fm ja imam 32 godine i nikad nisam imala rektalni pregled... to valjda zbog problema koje si imala ili šta?
    eto cure su ti rekle....djevojčicama od 12-13 god se ne radi vaginalni pregled jer su najčešće djevice

  23. #23
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Krampus, i ja mislim da je to odlicna ideja.

    fm, ne vodi ju na pregled, nego na razgovor i upoznavanje s ginekologom i ginekoloskom ordinacijom. meni je to super.

    ja sam prvi put bila kod ginekologa kad mi je bilo 12, imala sam gljivice. bila sam djevica i nikakav rektalni pregled mi nisu radili, samo su uzeli vanjski bris i još mi dali da gledam na mikroskop.

    mislim da je to čak bilo u petrovoj, ali nisam sigurna.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,374

    Početno

    Ako je tvoja gin tako super kako kažeš onda nebi trebalo biti problema. Dapače, stvoriti će si sliku da je to nešto sasvim ok i neće joj biti problem ubuduće odlaziti na preglede.

    Jako je žalosno da su neke od vas imale tako ružna prva iskustva To te stvarno bilježi cijeli život.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    108

    Početno Re: Prvi kontakt s ginekologom za jednu 13-ogodišnjakinju..

    Citiraj Krampus prvotno napisa
    Nisam mogla smislit bolji naslov, naime...mojoj je kćeri 12 ipol, menstruaciju ima već više od godinu dana..e sad...

    Nešto sam razmišljala da li je početi upoznavati s ženskim ginekologom, odvesti je čisto preventivno na pregled i razgovor ili ne...
    rekla je na preged,zato sam rekla da bolje ne
    nemam ništa protiv razgovora

  26. #26
    sunca avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    372

    Početno

    ja sam svoju malenu igrom slučaja morala odvesti na pregled sa 3 godine - vanjski bris rodnice. i moram priznati da premda sam se ja sablažnjavala nad situacijom, a i svi oko mene - na kraju je sve ispalo jako zgodno - upoznali smo doktoricu za pišulju i to je to.
    ja sam sa 19, prvi posjet, naletjela na katastrofu od ginekologa koji me nije htio pregledati jer sam ušla odjevena u ordinaciju, a gospodinu se nije dalo čekat da se ja skinem.

  27. #27
    bymyway

    Početno

    Pozdrav svima,
    nova sam ovdje i stvarno mi je drago što sam vas otkrila jer toliko korisnih stvari se može pročitati!

    Moja djevojčica ima 11 godina, znam da je to za drugu dobnu skupinu, ali ovdje je otvorena tema,pa...

    Dakle, pecka je piša sada već treći dan, dali znate za nekakav lijek, nešto možda poput kamilice ili sl, ili da je ipak odvedem doktoru?
    Hvala!

  28. #28
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    podigni joj imunitet , dobro bi bilo da jede acedofil i smanji količinu šečera u jelu

    za pranje kamilica, mazati se može uljem gospine trave

    a imaš kupiti Lactogyn gel za pranje
    meni je on super

  29. #29
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj fm prvotno napisa
    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Fm ja imam 32 godine i nikad nisam imala rektalni pregled... to valjda zbog problema koje si imala ili šta?
    eto cure su ti rekle....djevojčicama od 12-13 god se ne radi vaginalni pregled jer su najčešće djevice
    grozno,

    ja bi radije da mu "uzmu" djevičanstvo nego da mi rade rektalni pregled

  30. #30
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Citiraj Snjeska prvotno napisa
    Citiraj fm prvotno napisa
    Citiraj Maslačkica prvotno napisa
    Fm ja imam 32 godine i nikad nisam imala rektalni pregled... to valjda zbog problema koje si imala ili šta?
    eto cure su ti rekle....djevojčicama od 12-13 god se ne radi vaginalni pregled jer su najčešće djevice
    grozno,

    ja bi radije da mu "uzmu" djevičanstvo nego da mi rade rektalni pregled

    debeli X

  31. #31
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Krampus, meni je super ta tvoja ideja!

    I super mi je sto imas tako zdrav pristup i lijep odnos sa svojom kcer, to me posebno raznjezilo

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    183

    Početno

    radila sam jedno vrijeme u ginekološkoj ambulanti, i dosta cura je dolazilo solo u strahu, isprepadane raznim pričama i glupostima vršnjakinja koje nemaju pojma, i uglavnom su govorile da ih je sram reći mami zašto dolaze, da se boje kak će mama reagirat, da im neće dat da idu, onda je dolazila jedna skupina koje je ostala neželjeno trudne ( maloljetne),naravno prvi put bez majke, drugi put u pratnji radi odobravajućeg potpisa za ab, a treća skupina, to su one majke i djevojčice i djevojke koje su došle skupa, ni jedno lice nije izašlo prestrašeno , jer su znale da su majke tu za njih i da im žele najbolje čak u tim ranim godinama vezeno za ginekologa...tada sam sama sebi obećala ukoliko ću ikad imati djevojčicu, da ću ju čim bude spremna shvatit te podatke i informacije, uputit i objasnit, i stvorit odnos povjerenja... sestričnu majka nije htjela vodit ginekologu, makar je mjesecima imala strašne bolove u trbuhu, govorila joj je kak je premlada (17!!!!) i da treba ić tek kad spava s dečkom (sestričnu je bilo strah reći da je to obavila već, jer je i pri bolovima koji nisu bili bezazleni naišla na neodobravanje), sve dok ju nisam uzela pod ruku i kod svog doktora, a ono cista veličine muške šake na jajniku, op, i komplikacija ko u priči...

  33. #33

    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    17

    Početno

    ....mi smo bile, ne na pregledu (jer nije bilo potrebe), već samo razgovor ....i probile led i od tabu teme i doktora ginekologa...mislim da mi je sada bilo teže nego kad sam ja bila prvi puta
    ...a ja sam prvi puta bila sa sarom u trbuhu

  34. #34
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,635

    Početno

    i ja mislim da je odlicna ideja da kcer odvedes ginekologu, cisto onako, na razgovor

    mene je mama odvela prvi put kad sam vec bila trudna :/

  35. #35

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    kopiram sa drugog topića, po godinama spadamo ovdje, a teme su slične, pa...dvije glave pametnije od jedne :

    moja starija je 1. M dobila 1. dan ekskurzije sa 13 1/2, zadnijh 5 mjeseci ima redovite, ali užasno bolne, 3 dana ima tolike grčeve da plače od bolova, popije neofen ali ne pomaže baš puno, inače joj nisu obilne, pa me tim više i čude bolovi;
    dajete li vi vašim curama nešto protiv bolova i šta? čini mi se prerano za ketonal ili voltaren ?
    razmišljam da je odvedem ginekologu na uzv, da otklonimo nekakve ciste ili slično, ona nema ništa protiv

  36. #36
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    odlična ideja.
    ja ću to svakao učiniti kad za to dođe vrijeme, isto kako ću i jednom i drugom pokazati kako se stavlja prezervativ.
    kad sam to pričala prije dvije godine, moje cure su rikavale od smijeha i rekle da sam luda, ali su djelomično i odobravale.
    ja sam išla u ginekološko savjetovalište u klaićevoj, čni mi se sa nekih 12-13 godina i tamo sam svašta naučila. tamo me uputila mama. uz to imala sam fantastične sexualne enciklopedije (koje sam nekom posudila i nikad mi ih nije vratio) od 7-9, 9-13, 13-18 godina. to mi je kupila teta. i sve što me zanimalo prije ginića sam našla u njima i pitala mamu.
    vidi možda još postoji to savjetovalište za adoscelente.

  37. #37
    anchi pp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj mandy prvotno napisa
    kopiram sa drugog topića, po godinama spadamo ovdje, a teme su slične, pa...dvije glave pametnije od jedne :

    moja starija je 1. M dobila 1. dan ekskurzije sa 13 1/2, zadnijh 5 mjeseci ima redovite, ali užasno bolne, 3 dana ima tolike grčeve da plače od bolova, popije neofen ali ne pomaže baš puno, inače joj nisu obilne, pa me tim više i čude bolovi;
    dajete li vi vašim curama nešto protiv bolova i šta? čini mi se prerano za ketonal ili voltaren ?
    razmišljam da je odvedem ginekologu na uzv, da otklonimo nekakve ciste ili slično, ona nema ništa protiv
    Možda možete za početak kod opće prakse, da vam da uputu s kojim lijekovima možete ići u toj dobi i u kojoj dozi.
    Ona je već prilično velika, ja bi svojoj 13-godišnjakinji dala 2 neofena ili onaj od 400 mg. On se također prodaje bez recepta.

  38. #38
    sandra14 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    S.Obrez
    Postovi
    173

    Početno

    A. je zbog stresa u školi imala menstruacije svakih 15 dana i otišli smo u Klaićevu. Ugodan razgovor, ultrazvuk, bez pregleda, krvna slika.
    Kao što sam napisala uzrok je bio stres, promijenili školu i sada je sve ok. Klaićeva se pokazala (odjel ginekologije) kao super izbor.

  39. #39
    nadica_b avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb, Kvatrić
    Postovi
    504

    Početno

    i ja sam sa svojom princezom bila u Klaićevoj jer je imala upalu; ginekologica predivna žena, uzela joj je samo bris i odlučno rekla da nema potrebe za bilo kakvim pregledom. Još nam je rekla kada smo se divili kako je to danas humano za razliku od mojeg doba, da kako bi ona onda pregledavala 3-godišnjakinje koje imaju upale jajnika i sl.

  40. #40
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Evo, drago mi je da čitam lijepa iskustva, imam osjećaj da ja ne bi nikad otišla kod ginekologa, da sam s 13g. ušla u neku gin. ordinaciju s onim željeznim držačima i sl.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •