Pokazuje rezultate 1 do 33 od 33

Tema: Test na drogu

  1. #1
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno Test na drogu

    Razlikujemo kućne testove na jednu drogu ili panel testove na 5 (kosta cca. 50 kn u apoteci) ili 10 droga koji može otkriti 50 i više različitih droga (kosta cca. 300 kn u apoteci).

    Laboratorijski imunološki testovi uglavnom se rabe u bolnicama. Aparati koji se sastoje od jedinice za izvođenje testa skupi su i neprenosivi, ali je osjetljivost testova visoka, a cijena po jednom testu niska.

    Vise o tim testovima na: Kućni, panel, laboratorijski imunološki testovi

    U kojem bi vam slucaju palo na pamet testirat svoje dijete?

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kaj ti otvaraš kojekakve postove? jel te nekaj muči?

    ja sam za obavezno uvođenje testova na droge u srednje škole!

    u kojim slučajevima bi meni palo na pamet? kad bi se počela ponašati normalno, tj. u neskladu sa svojim godinama....

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    odmah kad bih posumnjala
    droga je jedino područje u odnosu roditelj-dijete gdje zagovaram oštre rezove i manje priče a više djelovanja :/

  4. #4
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ja sam nadam se jos godinama daleko od ovakvih bojazni ali me brine to sto pisete, obavezno uvodjenje testa u skolu, test cim posumnjate...

    uh, ne znam, nadam se da mi se nece ovo obiti za koju godinu o glavu, ali ja mislim da bi test pravila samo ako dijete pristane na to i ako je to zadnja zadnja opcija, ako nikakav razgovor prije nije pomogao da mu povjerujem

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,411

    Početno

    dijelim 100% ivaricino misljenje

  6. #6
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    nakon ozbiljnih sumnji, smrtno ozbiljnih

  7. #7
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    ja takodjer potpisujem ivku.

    protiv sam testiranja u skoli.

    nekako mi se cini da je to jos jedno prebacivanje odgovornosti na drustvo, tj. skolu u ovom slucaju, a i jednostavno mi se ne svidja toliko zadiranje u neciji privatni prostor.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Slazem se s Martom da je ta odgovornost testiranja nije na skoli nego na nama roditeljima. A odgovor na pitanje sad trenutno neznam. Ja sam izmedju onih sto bi odmah i Ivkine izjave. :/

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ja se ne slažem. ako se u školi rade sistematski pregledi - i taj test bi trebao biti dio toga.

    btw - ja bih to uvela i na radnim mjestima.

  10. #10
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    meni ne bi trebao test, odma bi ga proaktala

    salim se (napola), i potpisujem martu.

  11. #11
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    to mora biti toliko nepovjerenje i manjak komunikacije da bi svom djetetu priuštila takvu situaciju.

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    a i jednostavno mi se ne svidja toliko zadiranje u neciji privatni prostor.
    ja bih radije da se "zadire u privatni prostor" - pa da se manje novaca troši na odvikavanje i heptanone. djeca s invaliditetom dobivaju ništa ili simboličnu naknadu, jer dio sredstava ode i na liječenje takvih...

    sorry, moj stav o drogi je poznat. friknem na n-tu !

  13. #13
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    a daj reci sorcie, kaj bi to riješilo?
    to testiranje?
    ja sam nedavno izišla iz školskih klupa i reći ću ti da je to testiranje u školama totalna glupost.

    i da nađu nešto, nikom ništa, jer kaj sad bla, svi klinci puše, bla, ajmo to zataškati.

    a jednom kada postaneš junkie, džaba ti što su te testirali ili nisu, prije ili poslije.

  14. #14

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    1,756

    Početno

    Budući da zapravo nemam neki stav o takvim testovima, prvo što mi pada na pamet da (ako dobro shvaćam) takvo testiranje nije kao cijepljenje, ne može izazvati nuspojave, negativne posljedice...Ne vjerujem da bi sam čin testiranja mogao klince navesti na neki revolt da bi zbog toga probali, bar kad je riječ o testiranju u školi, jer se provodi na svima.
    Naprotiv, nepovjerenje od strane roditelja bi djecu moglo jako povrijediti.

  15. #15
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    kaj nije bio jos neki topic, vrlo slican ovome?
    ovaj ovdje mi je promakao (sto i nije steta, bilo bi bolje da nisam ni vidjela sto je sorcie napisala).

  16. #16
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Na žalost, osvježavam thread s malim pomakom teme.

    Zna li netko gdje i kako se može testirati dijete da bi se otkrilo ima li THC-a u krvi ili urinu?
    Naime, moja se petnaestogodišnjakinja u zadnje vrijeme čudno ponaša, odsutna je, nervozna i stalno pospana.
    Znamo da trave ima u školi i oko škole kao u priči pa nam nije bilo teško zbrojiti dva i dva, ali bi rado provjerili.
    Posljednje uređivanje od Mater Studiorum : 26.02.2010. at 17:26

  17. #17
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ne treba ti test za to. AKo ima oci ko sarme, cereka se ko luda i ima napadaje zderanja - velika je vjerojatnost da je napusena.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Marta , zašto ne test ?
    Ako dijete ne uzima drogu , vrlo rado će pristai na testiranje da dokaže nevinost , ali , ako odbija , a ti
    k tome vidiš da nije sva svoja.....
    Znam da ima negdje u ZG labos gdje pošalješ 300 kn i čuperak kose i oni to istestiraju na sve moguće droge.
    Obično to roditelji rade kad djeca nisu spremna na suradnju i na spavanju im odrežu komadić kose iza uha.

  19. #19
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Ako dijete ne uzima drogu , vrlo rado će pristai na testiranje da dokaže nevinost
    zar si zaboravila kako je to biti teenager?
    da se ja NE drogiram, a roditelji zatraže da se testiram, bila bih smrtno uvrijeđena zbog njihovih insinuacija i nepovjerenja i definitivno bih odbila testiranje.

    da si mi ti mama, tebi bi to bila potvrda da se drogiram. a ja ni kriva ni dužna, samo duboko povrijeđena.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Čuj , nitko neće iz čista mira ići testirati na drogu.
    Kad su stvari stigle do toga da mislim da se drogira ,
    nek se vrijeđa koliko hoće , ali ja bih tražila uzrok takvom ponašanju.
    Odbijanje testa mi ne bi bila potvrda , ali bi mi bio dodatan razlog za sumnju.

  21. #21
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja se slažem sa sorci.

    ne dao vam bog nać se u takvoj situaciji.....pivale bi sve od reda drugačiju pismu....i još molile boga da napokon pisma prestane.

  22. #22
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    Citiraj josie prvotno napisa Vidi poruku
    to mora biti toliko nepovjerenje i manjak komunikacije da bi svom djetetu priuštila takvu situaciju.

    ne budi tako sigurna u ovu svoju izjavu.

    i nikad u životu ne reci nikad.

  23. #23
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa Vidi poruku
    zar si zaboravila kako je to biti teenager?
    da se ja NE drogiram, a roditelji zatraže da se testiram, bila bih smrtno uvrijeđena zbog njihovih insinuacija i nepovjerenja i definitivno bih odbila testiranje.

    da si mi ti mama, tebi bi to bila potvrda da se drogiram. a ja ni kriva ni dužna, samo duboko povrijeđena.

    ja upravo suprotno.da si me pitala i da nisam narkos bez problema bi pristala.ali da sam kriva glumatala bi smrtnu uvrijeđenost i duševne boli samo da izbjegnem test.
    inače i ja sam za testiranje u školama.ne znate kakav je samo danas pritisak na djecu,a droga je 5-10 kuna doza.ja sam svojedobno radila sa takvom djecom i većina ih je radila to iz obijesti,zbog pritiska društva.pa sad ti razmišljaj da li će obavezno testiranje izazvati uvrijeđenost.big deal.nek se ljute.ako nisi kriv nemaš se šta pjeniti,pa nije da ti DNA uzimam i po tome te sortiram u više ili manje vrijednu kastu.to je samo još jedan aspekt brige o zdravlju pojedinca.ako može pomoći da se smanji broj korisnika (oko 30 000 registriranih,oko 2000 mrtvih godišnje) ja potpisujem odmah.

    http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/739/

  24. #24
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Mislim da neće biti takvih problema, durenje i sl., u principu sam joj već davno rekla da će to u jednom trenu vjerojatno postati uvijet da je pustim van.
    Pronašla sam laboratorij koji to radi, tu u susjedstvu.
    MM je prvi primjetio da nešto ne valja, a on iz vlastitog iskustva zna kako to izgleda.
    IMHO marihuana ne mora biti big deal i tragedija ako se klince spriječi prije nego što postane redovna aktivnost, zatoi mislim da moram reagirati odmah.

  25. #25
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Nikad ne reci nikad, imam malo dijete ali vidim kako brzo odrastu. Ja sam za testiranje, mislim da mame imaju dovoljno dobru intuiciju da posumljaju da nešto nije u redu. Danas je svijet totalno poludio i klinci su pogubljeni , čisto me strah šta će biti za osam godina kada ja budem imala pubertetliju

  26. #26
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    U mojem okolisu mnogi poslodavci testiraju zaposlenike na droge, a neki kazu da je to rezultiralo prebacivanjem mnogih s marihuane na kokain jer kokain brzo izlazi iz sistema za razliku od marihuane.

  27. #27
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Citiraj Mater Studiorum prvotno napisa Vidi poruku
    Na žalost, osvježavam thread s malim pomakom teme.

    Zna li netko gdje i kako se može testirati dijete da bi se otkrilo ima li THC-a u krvi ili urinu?
    Naime, moja se petnaestogodišnjakinja u zadnje vrijeme čudno ponaša, odsutna je, nervozna i stalno pospana.
    Znamo da trave ima u školi i oko škole kao u priči pa nam nije bilo teško zbrojiti dva i dva, ali bi rado provjerili.
    Test iz urina se radi na Rebru. Možeš ti donijeti urin ,ide i na uputnicu dr. opće prakse (ne znam da li ti treba preporuka za uputnicu). Testira se na sve droge i lijekove (ako tako piše na uputnici) , ili samo na marihuanu ako tako tražiš (ili plaćaš sama pa je to jeftiije). Nalazi su u pravilu za dan -dva.

  28. #28
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,366

    Početno

    Trava se kod nekog tko ju konzumira redovito može dokazati i 21 dan nakon zadnjeg uzimanja . Kod povremenog ili jednokratnog uzimanja dokazat se može sigurno desetak dana.

  29. #29
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    postoje brzi testovi za testiranje ne nekoliko različitih droga iz urina
    kod nas se mogu kupiti u apoteci, ne znam kako se tačno zovu, mogu provjeriti

    da je moja pod sumnjom da uzima bilo šta, testirala bi je bez pitanja i bez žaljenja
    to je nešto što zahtjeva takav pristup
    i nema nikakve veza sa manjkom komunikacije ili povjerenja
    to je teška bolest zavisnosti u kojoj dijete može i dalje biti komunikativno i od povjerenja
    u svemo, osim u tome da roditeljima kaže da uzima drogu

  30. #30
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Mater Studiorum prvotno napisa Vidi poruku
    MM je prvi primjetio da nešto ne valja, a on iz vlastitog iskustva zna kako to izgleda.
    Mislim da je to obicno dovoljan test - iskustvo, jelte. A sta cura kaze na to?

  31. #31
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Urin na testiranje možeš odnijeti i u laboratorij bolnice Vrapče. Može se platiti, nalaz je gotov isti dan. (Bar je tako bilo dok sam tamo radila, možeš nazvati da li se što promijenilo.)

  32. #32
    Mater Studiorum avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb Dubrava
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da je to obicno dovoljan test - iskustvo, jelte. A sta cura kaze na to?
    Popričale danas, moram priznati da je sama započela temu.
    Kaže, idu sa školom na pregled, možda će ih testirati i na droge.
    Rekla sam da sumnjam, jer koliko znam za to je potrebno odobrenje roditelja.
    Ona: "Možete me testirati kada god hoćete".
    Ja: "Čuj, sorry, ali prije ili kasnije ćemo morati..."
    Ona: "Ma, nema beda..."

    Odlučila sam pričekati par dana, jer je tijekom vikenda odvojena od ekipe iz škole, pa negdje krajem tjedna i to obaviti.

    Fidji i Sirius - puno hvala!

  33. #33
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Bila sam na nekom predavanju na kojem su nam rekli da se čak i iz uvojka kose može vidjeti uzima li netko drogu, ali ne znam gdje se nosi na analizu. Kad bih ja sumnjala, odmah bi pa i na prevaru testirala dijete.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •