Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 66 od 66

Tema: zasto nekad ne dolazi do otvaranja?

  1. #51
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Uf, ja sam se namučila...22 sata rađanja na 41+3, bez svojih trudova a otvorena 1'5cm-ništa... a ona 4,5kg.

    meni su u bolnici objasnili da je najvjerojatnije do hormonalnog kaosa, imam hashimoto pa su općenit svi hormoni zbrčkani.

    ugl. preživjela sam, malena također, ali da ću više rađati-ne.

    ako i da, idem na svjesni carski jer je ono što sam prošla bilo doslovno mučenje. od gela, dripa,epiduralne,bušenja vodnjeka,epiziotomije,gubitka krvi, visokog tlaka....

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj nanimira prvotno napisa Vidi poruku
    Uf, ja sam se namučila...22 sata rađanja na 41+3, bez svojih trudova a otvorena 1'5cm-ništa... a ona 4,5kg.

    meni su u bolnici objasnili da je najvjerojatnije do hormonalnog kaosa, imam hashimoto pa su općenit svi hormoni zbrčkani.

    ugl. preživjela sam, malena također, ali da ću više rađati-ne.

    ako i da, idem na svjesni carski jer je ono što sam prošla bilo doslovno mučenje. od gela, dripa,epiduralne,bušenja vodnjeka,epiziotomije,gubitka krvi, visokog tlaka....
    Bas ovako je i meni bilo. Samo je kod mene trajalo 28 sati i 41+1. I nisam imala hashimoto vec visok tlak.

    I ja sam rekla NIKAD VISE a i ako onda carskim rezom inace nema drugog dijeta.

    Sad je prosla skoro godina i pol i mislim drugacije. "Bolje je vaginalno" "Nema se kasnije toliko bolova i problema" iii ... " Ma ako sam prezivila prvi puta onda cu i ovaj put a i sad znam sta me ceka" haha

  3. #53
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ja imam hashimoto, pa sam se otvorila u roku keks, sama, uz trudove doma. Nakon klistira (a nekih 5h od prvog truda) sam bila na 6-7cm

  4. #54
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Ja sam se isto namučila.
    6 sati luđačkih trudova.
    Bez pauze.
    Sve je bilo kao jedan ogroman trud od 6 sati.
    Užasno bolno.
    Šipku na krevetu sam iščupala za koju sam se držala.
    I nikako se otvorit.
    Došla do 4 cm i gotovo.
    Tlak prošvikao, preeklampsija i na kraju hitni carski.
    Moj spas, a bojala sam se carskog ko vraga.
    Mala rodena ogromna 4250g 52 cm, glavica 38 cm
    Uzasno velika beba za mene ovako malu (160cm)
    Rekla sam nikad više i tako je i ispalo.

  5. #55
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Cordelia prvotno napisa Vidi poruku
    Kako mogu sama znati koliko sam otvorena ako želim taj dio odraditi doma na miru i gdje se osjećam sigurno pa onda ići u bolnicu samo na finale?
    Ne možeš to sama sebi izmjeriti preko velikog trbuha. A da i možeš doći do maternice, trebala bi imati znanje ili praksu da izmjeriš. Mjerenje zaboravi

    Osim toga, nekad otvaranje ide jako sporo, a nekad krene k'o ludo i za 20 min se maternica otvori i 4 cm, a ako se to dogodi od 6 na 10 cm, znači da taj čas beba krene van. Otvorenost nije mjera po kojoj rodilja određuje kad će u rodilište.

    Ako ti pukne vodenjak, pogotovo u mlazu, treba krenuti odmah. Radi predostrožnosti jer, iako najčešće sve prođe u redu, postoji statistička mogućnost prolapsa pupkovine.

    Ako ne pukne, a inače je sa trudnoćom, sa položajem bebe i sa tobom, sve u redu, onda ovako nekako.
    Prvih 4-5 cm otvaranja trudovi su uglavnom podnošljivi, sa razmacima koji se smanjuju na oko 5 minuta. Sve dok imaš volje tipkati, ne treba u rodilište Sve dok ne moraš stati kad dođe trud, ne moraš u rodilište. No u časui kad ti trud presječe dah, kad se "moraš" sagnuti da ga predišeš, tada si već vjerojatno prešla onu granicu od 5 cm i vrijeme je da kreneš.
    Lijepo se parkiraš kraj ulaza u rodilište i pratiš trudove. Oni će ti sami reći kad je vrijeme.
    Ako ti je prvi porod, onda će te itekako iznenaditi njihova snaga i učestalost. Ako budeš čekala predugo, u jednom času više nećeš moći ići nikuda. Obično kad otvorenost pređe 8 cm, porod obuzima toliki dio ženinog tijela, da mozak odbija dati nalog nogama da hodaju
    Nije tako kod svih, ali moje četverostruko iskustvo kazuje da sve što mogu u tom času je leći i raširiti noge, beba ide van bez obzira na mene. Kod mene je svaki put taj zadnji dio, tj od 6 do 10 cm trajao manje od pola sata i bio izuzetno bolan (bez obzira imala drip ili ne) . Ono otvaranje do tih 6 cm mi je bilo gotovo bezbolno i trajalo satimaaaaaaa, ali sam i spavala između trudova.

    Uglavnom, danas su u rodilištima na strani mame i bebe, bez brige budi.
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 03.08.2017. at 20:39

  6. #56
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Prvih 4-5 cm otvaranja trudovi su uglavnom podnošljivi, sa razmacima koji se smanjuju na oko 5 minuta. Sve dok imaš volje tipkati, ne treba u rodilište Sve dok ne moraš stati kad dođe trud, ne moraš u rodilište. No u časui kad ti trud presječe dah, kad se "moraš" sagnuti da ga predišeš, tada si već vjerojatno prešla onu granicu od 5 cm i vrijeme je da kreneš.
    E ovo potpisujem, tocno tako je bilo meni. Dosla sam u bolnicu tad kad nisam mogla normalno proci kroz trud,i 5cm je bilo

  7. #57

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Beti, puno ti hvala na opsirnom postu. I mene je sve ovo zanimalo, pa mislim da mi je sada puno jasnije.. uf, bojim se malo kako se vrijeme blizi..

  8. #58
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Ne trebaš se bojati. Nije lako roditi, to nitko ne kaže, ali nije ni preteško.
    A, najbolje u svemu je to da onog časa kad beba izađe, prestaje svaka bol. Nevjerojatno, ali trenutno. I, još nevjerojatnije, već za koju minutu se ne sjećaš intenziteta boli. Mislim. znam da se sjećaš , ali tijelo je tako naštimano, da zaboravi intenzitet koji porod predstavlja. Hormoni tada luduju. Da ne kažem kakve osjećaje izazove prvi kme-kme, ono od vatrometa u glavi do paničnog straha: hoću li ja to moći.

    I svi su ti osjećaji sasvim razumljivi i uobičajeni.
    I ono kad se rodilja "pogubi" u toku poroda. I nema pojma što da radi i zašto uopće mora tako jako raditi . Uobičajeno i razumljivo.

    Slušaj babicu i svoje tijelo i sve će to proći.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Ne trebaš se bojati. Nije lako roditi, to nitko ne kaže, ali nije ni preteško.
    A, najbolje u svemu je to da onog časa kad beba izađe, prestaje svaka bol. Nevjerojatno, ali trenutno. I, još nevjerojatnije, već za koju minutu se ne sjećaš intenziteta boli. Mislim. znam da se sjećaš , ali tijelo je tako naštimano, da zaboravi intenzitet koji porod predstavlja. Hormoni tada luduju. Da ne kažem kakve osjećaje izazove prvi kme-kme, ono od vatrometa u glavi do paničnog straha: hoću li ja to moći.

    I svi su ti osjećaji sasvim razumljivi i uobičajeni.
    I ono kad se rodilja "pogubi" u toku poroda. I nema pojma što da radi i zašto uopće mora tako jako raditi . Uobičajeno i razumljivo.

    Slušaj babicu i svoje tijelo i sve će to proći.

    ..Ja sam se jos tjedan dana nakon toga sjecala, cak sam znala u noci se probuditi jer sam sanjala bol. Ali mozda je to kod mene sto sam imala tezak i dug porod i nisu bili prirodno trudovi vec izazvani. Prvo mi je dijete pa neznal dali postoji razlika ali puno zena su mi ispricali (koje se imali oboje) da de to nemoze uopce uporediti te dvije boli.

    Polako se i ja pripremam za drugo dijete, ovo sa otvoranjem je i mene bas zanimalo kad u bolnicu jet kad sam se ja poradjala bilo je satima bolove a nisam se otvarala kako treba. A kad sam se otvorila i kad su poceli press trudovi uopce se toga ne sjecam jer sam vila vec izcrpljena.

    Znam samo da kontrole kad su gledali koliko sam otvorena (napocetku jos kad nisu trudovi dosli) da me je to tolikooooo bolilo da sam rekla kod drugog dijeta im nedam haha.

    Meni je u tom "kad se rodilja pogubi pa nista nezna" bio moj muz jaka podrska. Na pocetku trudnoce sam govorila ja cu to sama nezelim da muz prisustuje. Sad razmisljam drugacije. Mislim da njega nije bilo da bih sto posto isla na carski.

  10. #60
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moje osobno iskustvo je da me jednako boljelo i sa dripom i bez. Prva dva poroda su bila bez dripa, treći je bio posve induciran. drip od prije početka trudova, a na četvrtom sam dobila drip oko 10.30, a rodila u 10.50, dat je uglavnom za bolje stezanje maternice nakon poroda baš zbog toga što sam bila četvororotka.

    Pregled otvorenosti nije bolan, bolno je samo ako usput radi ručno otvaranje radi ubrzanja poroda. To sam doživjela jednom, u onom induciranom porodu i boljelo je tako silno da sam skoro pala sa stola. Trebalo bi upozoriti rodilju što joj misle raditi, no neki od liječnika znaju biti poprilično nesuosjećajni. Blago rečeno

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moje osobno iskustvo je da me jednako boljelo i sa dripom i bez. Prva dva poroda su bila bez dripa, treći je bio posve induciran. drip od prije početka trudova, a na četvrtom sam dobila drip oko 10.30, a rodila u 10.50, dat je uglavnom za bolje stezanje maternice nakon poroda baš zbog toga što sam bila četvororotka.

    Pregled otvorenosti nije bolan, bolno je samo ako usput radi ručno otvaranje radi ubrzanja poroda. To sam doživjela jednom, u onom induciranom porodu i boljelo je tako silno da sam skoro pala sa stola. Trebalo bi upozoriti rodilju što joj misle raditi, no neki od liječnika znaju biti poprilično nesuosjećajni. Blago rečeno
    ma svaka tebi cast!! Nama zenama stvarno nije lako. Ja isto zelim 4tero . Da je bolno to svakako..ali miliun posto vrijedi truda.

    Dali smijem pitat sa koliko godina si rodila svoju dijecu? Pitam se dali sa godinama i nije tako "strasno", dali se tijelo navikne? Ili dali se postane psihicki i fizicki zrelije?

    Eto meni je induciran bio, 28sati..nakon toga se mjesec dana nisam mogla oporaviti. Rekla sam tada jedno djete i vise nikada..a sad vrijeme prodje vidim jedno i mislim si..ma jos jedno il dvoje ma i cetvrto ))

  12. #62

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Jaoooo!! A kakvo je to rucno otvaranje? Da, vjerujem da kad rodis vise manje sve ode u zaborav.. samo da se ne prepadnem previse tijekom poroda.. jel mozda koja od vas bila na terapiji heparinom i jel znate kako onda izgleda porod?

  13. #63
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    newmom, najmladju sam rodila u cetrdesetoj, porod kao iz price, lagan, njezan, bez epiziotomije, bez tiskanja, samo je isplivala, da mi je tko rekao da se i tako moze roditi, ne bih mu bas vjerovala
    Najstarijeg skoro dva desetljeca ranije, moj muz i ja smo dobivanje djece jaaaako rastegnuli, malo zbog vise sile, malo zbog subjektivne zelje.

  14. #64
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    Citiraj lasica1234 prvotno napisa Vidi poruku
    Jaoooo!! A kakvo je to rucno otvaranje? Da, vjerujem da kad rodis vise manje sve ode u zaborav.. samo da se ne prepadnem previse tijekom poroda.. jel mozda koja od vas bila na terapiji heparinom i jel znate kako onda izgleda porod?
    Bolno zabije ruku i vrti i vrti i vrti, a to booooliii... Nemam drugog nacina za opisati. Ja sam se penjala po krevetu i pokusavala pobjeci iako sam znala sto ce se dogoditi, receno mi je...tijelo bjezi iz situacije boli, bez svjesne kontrole.
    Da, tako smo umrezeni, mozak nije u stanju zapamtiti tu bol, sjecas se da je postojala, ali bas boli se ne sjecas. Neces se prepasti, ne brini

  15. #65
    Sybila avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,127

    Početno

    I da... Upravo sjedim i gledam (i pokusavam podrignuti) svog "krivca" za zatvaranje, odnosno zaustavljanje otvaranja, usred poroda. Dakle, iako sam se otvarala unatoc svim pokušajima da se to ne dogodi, u jednom trenutku se cura spustila i glavom pritisnula cerviks tako da se on lagano zatvorio, za prst. Da smo mogli cekati, najvjerojatnije bi se ja i sama opet otvorila, ali eto. I to se dogadja.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2016
    Postovi
    551

    Početno

    Ajme meni, nisam znala da to tako nekada ide. Hvala ti sybila na iskustvu.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •