Stranica 31 od 31 PrviPrvi ... 21293031
Pokazuje rezultate 1,501 do 1,506 od 1506

Tema: VUR- furadantin, profilaksa, prognoze II

  1. #1501
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ne znam kolika je tvoja curka?
    Moja je prvu upalu imala sa 3 mjeseca-visoka temperatura (39,9) koja se ne može skinuti ni čepićima ni sirupom ni kupanjem.Spadne na 39 ili 38,7 i onda opet skače.Drugih simptoma nije imala,jela je normalno,smijala se,možda je maaalkice bila nervoznija.
    2 upala sa 4 mjeseca-isto.
    3 upala (koja nije bila strašna)-imala je povišenu temperaturu (to je onaj prvi pokušaj ukidanja profilakse sa 3 godine)-ništa drugo
    4 upala(to je drugi pokušaj ukidanja profilakse imala je manje od 3,5 godine)-plakala je kad piški,piškila je pomalo i često-bez temperature
    5 upala(treći pokušaj sa 4 godine)-počela je plakati da je bole leđa i plakala je kad piški-bez temperature

  2. #1502
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ako je manja curica vjerovatno će imati temperaturu.To je nama bio glavni simptom koji smo pratili dok je bila mala.Odmah smo vadili nalaze i isključivali upalu.Odmah!Kasnije,kad je bila veća smo pratili, da li piški često,da li mjenja izraz lica dok piški,da li joj je piška crvena...Vidi se ako nešto ne štima...Prepoznaćeš,ne brini...U stvari nije štos prepoznati(jer neće morati značiti da je to upala ),jednostavno moraš prvo eliminisati upalu.Odmah vodiš dijete da izvadi nalaze.Nama su rekli da slobodno paničarimo,da moramo da paničarimo,jer nam je na prvom mjestu isključiti upalu.Tako smo i radili.

  3. #1503
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Cin cin to je zanemarivo prosirenje.
    Moja ima na jednom bubregu 6,a na drugom 8mm.
    Moja je 1.upalu dobila sa 18mj.Par dana ranije urin je ujutro smrdio.Taj dan kad smo isli dr.je odbijala jesti i piti.
    Temperaturu nije imala ni s jednim infektom,ni malo povisenu.

  4. #1504

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    7

    Početno

    Kod nas je isto kao kod Ellice bilo. Nikakva temperatura, urin se dosta čuo i bila je dosta tamnija pelena od urina. Odbijao je dojiti i bočicu pa smo posumnjali. Sada kod kuće imamo urotestove (kupili u ljekarni) pa čim nam je sumnjivo lovimo urin u vrećicu i radimo test

  5. #1505

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    42

    Početno

    u pon je navrsila tri mjeseca
    ona je ujutro imala 38,2 za sat vremena je narasla na 39 dala sam joj pola cepica i za nekih sat vremena dok smo dosli u bolnicu i mjerili,temp je pala skroz i vise nije uopce rasla,malo navecer
    sad kad razmislim vecer prije je bila dosta placljiva,ne ko inace,nego je bas zaplakala jako i cijelu noc se cesto budila i puno dojila

    da i nama je dr jucer u Klaicevoj rekao da cim nam je nesto sumnjivo da dodemo,a pogotovo ako ima temp ili urin cudan miris

    ellica da i dr je rekao da je prosirenje zanemarivo,da je najvjerojatnije od upale,ali da ipak dodemo za tri tj na ponovljeni uzv pa cemo vidjet

    a ti urinotestovi kako to funkcionira,mislim jer su pouzdani?
    na pocetku teme vidim da su cure pisale o tome,ali nisu bas bile zadovoljne

  6. #1506
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Da se javim sa novostima.Cura je pola godine pila driptane(pola tablete ujutru i navečer).Nakon pola godine tlak u mjehuru se stabilizovao.10 mjeseci nakon početka pijenja driptana cistografija pokazuje da je refluks nestao!
    Ukinuli smo profilaksu(već 2 mjeseca) i sada polako ukidamo driptane.Prvo smo isključili dozu navečer,a još malo pa ćemo ukinuti i ujutro.
    E sad,ja kao ja,sve se bojim da će,ukidanjem driptana,tlak u mjehuru ponovo poludjeti i napraviti dar-mar.Eli eto,ukidamo polako i stalno je pratim i posmatram.Valjda će sve dobro proći.

Stranica 31 od 31 PrviPrvi ... 21293031

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •