Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: produzetak porodiljnog nakon 6. mjeseca - 2011

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno produzetak porodiljnog nakon 6. mjeseca - 2011

    Ispricavam se ako je tema bila,ali nisam nasla ovo sto me zanima.
    Trenutno koristim prvih sest mjeseci porodiljnog dopusta i doznake mi vrijede do 20.02.2011. Kad trebam otici na HZZO da popunim formulare i koja mi dokumentacija treba za produzetak ostalih 6 mjeseci porodiljnog koji ce trajati do 20.08. 2011. tj. do bebinog prvog rodjendana? Treba li i muz ici sa mnom, znam da se to mijenjalo pa ptam
    Moram kod doktorice o. p. po papire,ili se samo javim na hzzo kad ce se bebi priblizavati sest ili pet mjeseci? sto je uskoro pa pitam

  2. #2
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    odi sa djetetovih 5 mjeseci
    a trebas djetetov rodni list i tamo popunit neke zahtjeve i izmedju ostalog tvoj muz treba potpisat da se odrice svojeg prava na roditeljski dopust, tako da mora ic s tobom...

  3. #3

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    109

    Početno

    Ja sam tribala otići misec dana prije isteka prvih šest miseci. Tribala mi je kopija osobne i zdravstvene, tako i od muža. Tamo potpisuješ formulare tako da to više nema veze sa tvojim doktorom. Ne traje porodiljni nužno do bebinog prvog rođendana, meni spada tako jer je nedjelja.

  4. #4
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    + treba potvrda od poslodavca

  5. #5
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa Vidi poruku
    + treba potvrda od poslodavca
    ne treba ta potvrda ak je produženjenakon 6 mjeseci, potvrda treba ak imaš prekid radi posla

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    i traje +180 dana nakon punih 6 mjeseci

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    Citiraj lukab prvotno napisa Vidi poruku
    odi sa djetetovih 5 mjeseci
    a trebas djetetov rodni list i tamo popunit neke zahtjeve i izmedju ostalog tvoj muz treba potpisat da se odrice svojeg prava na roditeljski dopust, tako da mora ic s tobom...
    a bas mora muz osobno ili ja mogu doc po papire, donesem doma on potpise pa ih vratim... bas su zakomplicirali, Uglavnom treba mi:
    1. kopija rodnog lista
    2. zahtjevi
    3. doci do 20.01. tj. bebinog 5. mjeseca
    4. treba li mi kopija osobne i zdravsteven, nigde nisam mogla pronaci za HZZZO str sto treba da se ne setam bezveze?

  8. #8
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    prepisujem ti sa papirica koji sam ja dobila na HZZO-u:

    - fotokopija rodnog lista djeteta
    - ispuniti dva zahtjeva i obostranu izjavu roditelja
    (ovo mozes uzet doma i ispunit, muz potpise pa odneses, ne mora on osobno dolazit)
    - doći sa 5 mjeseci starosti djeteta

    dakle ne treba ti kopija osobne i zdravstvene jer to vec imaju od prije

  9. #9
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    zemi si kopiju njegove osobne , ako buš išla sama , tak sam i ja napravila i potpisala sam ga osobno. on je čuval dete u autu 200 metara dalje.

  10. #10
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    A kako stvari funkcioniraju ako je jedan roditelj nezaposlen? Jel smije drugi koristiti taj roditeljski dopust (od 6.mj) ?

    Konkretno, nezaposleni tata i mama koja već koristi dopust za prvih 6 mj.
    Posljednje uređivanje od tua : 11.01.2011. at 16:38

  11. #11
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    mama smije, a tata ne smije.

  12. #12
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Ja zabrijala da ću morati na posao
    Hvala!

  13. #13
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Produzila sam porodiljni za drugih 6 mj i zaokruzila sam na zahtjevu da cu ih koristiti u komadu. Dobila rjesenje, sve ok.
    Medjutim-da li postoji mogucnost izmjene-tj.da uzmem 5 mj roditeljskog-pa se vratim na posao tj koristim godisnji-pa onda opet 1 mj roditeljskog (znam da mi onda pada naknada). Je li kasno za takve promjene?

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,482

    Početno

    meni su rekli da se moraš samo na vrjeme sjetiti ak hoćeš kakvu promjenu, a pošto bi se ti s kao posla na porodiljni trebat će ti potvrda poslodavca, i ak to hoćeš moraš si najmanje ostavit 30 dana.

  15. #15
    MarijaP avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Twin Peaks
    Postovi
    2,066

    Početno

    Potvrda poslodavca treba za prekid roditeljskog i za ponovno otvaranje. I jedno i drugo moraš najaviti bar 30 dana ranije.

    Navodno da po novom zor-u možeš koristiti stari go kad god se vratiš s roditeljskog, ne kao do sad da propada iza 30.06. sljedeće godine. Provjeri pa možda i ne moraš tako prekidati, već samo otvoriš go nakon isteka roditeljskog.

  16. #16
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj MarijaP prvotno napisa Vidi poruku
    Potvrda poslodavca treba za prekid roditeljskog i za ponovno otvaranje. I jedno i drugo moraš najaviti bar 30 dana ranije.

    Navodno da po novom zor-u možeš koristiti stari go kad god se vratiš s roditeljskog, ne kao do sad da propada iza 30.06. sljedeće godine. Provjeri pa možda i ne moraš tako prekidati, već samo otvoriš go nakon isteka roditeljskog.
    To bi bilo super, ali koliko sam gledala po tom novom zakonu, nigdje ne nailazim na tu informaciju. Ima li netko slicna saznanja?

  17. #17
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    ne moze se to... stari go moras iskoristit do 30.6. sljedece godine (dakle go za 2010. do kraja lipnja 2011.)

  18. #18
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    ''godišnji odmor iz prethodne godine može se iskoristiti i nakon 30. lipnja, ako se poslodavac i radnik tako dogovore. ''
    A sto je s ovim?

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    207

    Početno

    pa ako se dogovore, hej ja imam slicnu situaciju S2000, pa daj molim te da ako nesto saznas javi.

  20. #20
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Ja sam se tako i bila dogovorila s poslodavcem, koji sad opet nesto negoduje-da to tako ne moze. Nazalost, pismeno imam samo svoju molbu, a njihov prijasnji potvrdan odgovor je usmen. Sve da imam i pismeno ne znam kakvu bi to imalo tezinu, kad nisu spremni izac u susret.

  21. #21
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A godisnji od 2010 mi je ostao neiskoristen jer ga nisam imala kad iskoristit zbog iznenadnog otvaranja komplikacija u trudnoci. I bas je nefer da to sad propadne

  22. #22
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Pepeljuga, u slucaju da ne vidis na drugoj temi, napisat cu i ovdje;
    Ne zaboravite i na cinjenicu da ukoliko
    radite prekid roditeljskog dopusta- kad se
    vracate ponovo na roditeljski ide novi
    obracun. Trebate imati najmanje dvije
    isplate place (a to su 3 mj rada ako placu
    dobivate pocetkom tekuceg za prethodni mjesec), inace vam se naknada smanjuje
    (ako prekidate samo na mjesec dana da
    biste iskoristili godisnji).

  23. #23
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se tako i bila dogovorila s poslodavcem, koji sad opet nesto negoduje-da to tako ne moze. Nazalost, pismeno imam samo svoju molbu, a njihov prijasnji potvrdan odgovor je usmen. Sve da imam i pismeno ne znam kakvu bi to imalo tezinu, kad nisu spremni izac u susret.
    naravno da ti nije to dao na pismeno kad ne smije... to je mimo propisa i stvar internog dogovora a ne zakona...

  24. #24
    lukab avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,125

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam se tako i bila dogovorila s poslodavcem, koji sad opet nesto negoduje-da to tako ne moze. Nazalost, pismeno imam samo svoju molbu, a njihov prijasnji potvrdan odgovor je usmen. Sve da imam i pismeno ne znam kakvu bi to imalo tezinu, kad nisu spremni izac u susret.
    naravno da ti nije to dao na pismeno kad ne smije... to je mimo propisa i stvar internog dogovora a ne zakona...

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2019
    Postovi
    1

    Početno

    E ovako zanima me sta nakon drugih sest mjeseci?Dobije li se rijesenje kakvo gdje pise do kad ste na porodiljnom?Ide li se na godisnji prvo pa na posao?

  26. #26
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Da, dobijes rjesenje gdje pise do kad si na porodiljnom. A sto se tice godisnjeg, to je izmedju tebe i poslodavca. Mozes odma (ako je to poslodavcu ok), a i ne moras.

  27. #27
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,615

    Početno

    Ali s bebinih 5mj moras na hzzo produljiti porodiljni na tih drugih 6mj, ne ide automatski

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •