Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 201 do 250 od 271

Tema: downov sindrom

  1. #201
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    ja sam samo došla diviti se kako je porasla Iskra i kako je jednostavno preeedivna

  2. #202
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    danas nam je divan dan, divan dan...danas nam je drugi rodendan (slike sam stavila u album). Kad se samo sjetim koliko sam suza isplakala prije dvije god u ovo vrijeme, a danas smo s osmjehom na licu i svaki nam je dan sretan

  3. #203
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Sretan rođendan

  4. #204
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    danas nam je divan dan, divan dan...danas nam je drugi rodendan (slike sam stavila u album). Kad se samo sjetim koliko sam suza isplakala prije dvije god u ovo vrijeme, a danas smo s osmjehom na licu i svaki nam je dan sretan

    Sretno ljepotici , i svima vama.

  5. #205
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sretan rođendan.

  6. #206
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    puzicka draga,
    sve najnaj, za drugi

    kod nas je danas 8.

  7. #207
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno



    a sefica je ista ti.

  8. #208
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Sretan rodjendan!!!

  9. #209
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Sve najbolje!

  10. #210
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Sretan rođendan Iskri! Meni je bio 3 dana ranije.

    Mala prekrasna račica
    Posljednje uređivanje od Bodulica : 06.07.2015. at 18:28

  11. #211
    Slomljeno srce avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    60

    Početno

    Drage mamice pozdrav veliki vam šaljem i pusu za prekrasne anđele od mog slatkiša i mene

  12. #212
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    pozdrav od nas, rastemo i učimo i svakim dano sve više i više upoznajemo koliko su svakodnevne stvari koje su drugima banalne i "normalne" nama izazov, ali nedamo se, držimo korak s vršnjacima manje više i koračamo hrabro dalje..usput šaljemo puse svima i ljubimo sve jer volimo život i veselimo se malim stvarima.Upravo smo se vratili sa rehabilitacije u puli, stavila sam slike da vidite kako to izgleda

  13. #213
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Prekrasna je

  14. #214

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Super, puzic ❤️

  15. #215
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno


  16. #216
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    stavljam jedan link, bajka o nastanku trisomije i priču mame, jedne od svih nas u nizu koje su se suočile s trisomijom...možda nekom nekad pomogne čitajući pozitivu
    http://mojkromosomljubavi.blogspot.h...oris-blog.html

  17. #217
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    došla sma se hvaliti jer pucam od sreće, jedno poglavlje uspješno odrađeno i zatvoreno-ne moramo više kod fizijatra na vježbe, zvijer je u savršenom stanju.Dalje nastavljamo s plivanjem i gimnastikom s vršnjacima jeeeeeeee

  18. #218
    sonata avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,088

    Početno

    Bravo,bravo za Iskru i tebe Puzicka! Samo tako dalje!

  19. #219
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    došla sma se hvaliti jer pucam od sreće, jedno poglavlje uspješno odrađeno i zatvoreno-ne moramo više kod fizijatra na vježbe, zvijer je u savršenom stanju.Dalje nastavljamo s plivanjem i gimnastikom s vršnjacima jeeeeeeee
    jeee, bravo za iskru , odlično to vama ide!!

  20. #220

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Bravo cure!!!

  21. #221
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Bravo Iskra, bravo puzic

  22. #222
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    i eto jedan korak naprijed jedna pljuska nakon toga..zovem za gimnastiku mame i bebe 1-3 g i kažem da imam curicu 2 g i par mj , da je aktivna, hoda, trči, penje se..termin, sve može i na krjau kažem da ima ds-dakle gđa se mora konzultirati dal primaju "takvu" djecu ,pa će se povratno javiti...ma ok, nije rekla ni da ni ne, nije bila ni bezobrazna, samo rekla bi ja oprezna i neupućena..na to sma joj ja rekla da nam omoguće bar jedan, dva puta pokazni sat da vidimo i mi i oni kako se uklapamo, pa je i dalje rekla s oprezom da će se povratno javiti. To je ono što u cijeloj situaciji čini roditelje nesigurnim, zašto većina odustaje i zašto većinom djeca s poteškoćama sjede kod kuće i nisu uključena u aktivnosti, izgubiš snagu, neda ti se natezati,objašnjavati, pravdati i dokazivati superotno nekome...Ja sam jedna od onih koja ne odustaje, pa ako nas ne prime na tu gimnastiku ima još na dva mjesta u gradu..negdje ćemo upasti valjda

  23. #223
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    u slučaju da to ipak ne uspijete, jel postoji neki bazen koji prima građanstvo, pa da otiđeš s njom na bazen plivat

  24. #224
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    plivanje nije problem, to idemo od 1. god , nego gimnastika. Preporuka je za gimnastiku jer je motorički dobra , pa da održavamo muskulaturu u kondiciji, dakle kako je rekao fizijatar , a rekla sam sad to i trenerici - ona možda neće kužiti sve naloge ali će kopirati djecu ,a i iz tog razloga sam izabrala gim mame i bebe jer je mama u svojstvu pomoćnog trenera, dakle ono što ne skuži i ne iskopira mama će pomoći..vjerujem da je neznanje i strah rezultiralo tom odgovoru i nadam se da će nam ipak pružiti priliku da dođemo probati. Smatram da nismo bolesni, to nešto nije prelazno i nismo agresivni , čak suprotno, pretjerano dragi prema neznancima i da zaslužujemo bar priliku i neću odustati..

  25. #225
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    to je ono što je meni u cijeloj priči nejasno. većina osoba koja radi s djecom nije prošla nikakvu edukaciju o takvoj djeci, a iz neznanja proizlazi strah. studirala sam predškolski odgoj i o ds nismo naučili doslovno ništa. usput je u nekom kolegiju spomenut, ali čisto kao nabrajanje kromosomskih anomalija. ne znam je li se u međuvremenu što promijenilo. slična stvar je i s autizmom. ljudi imaju neku svoju percepciju kako te osobe funkcioniraju i onda se jako začude kad vide npr mog nećaka koji je izuzetno topao i druželjubiv momak.

    mogu misliti koliko je teško boriti se s predrasudama i neznanjem, ali baš zato takvu djecu treba što više uključivati u redovan sustav. ovako me čisto iznova žalosti da u 21. stoljeću ljudi reagiraju na takav način koji je pužić doživjela.

    sretno Iskri i mami, ne sumnjam da će sve na kraju biti ok

  26. #226
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    uspjeli smo i to brdo pomaknuti, idemo u čet na prvi trening

  27. #227
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa Vidi poruku
    uspjeli smo i to brdo pomaknuti, idemo u čet na prvi trening
    Uopce nisam sumnjala.
    vecinom sve ispadne dobro. Ako postoji dobra namjera ljudi budu ( pretjerano) oprezni smo zbog straha od nepoznatog.

  28. #228
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Puzicka ne znam sto bih rekla/napisala. Ali tako krasna cura ima jednako divnu majku.

  29. #229
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    hvala na podršci, svaka mama bi pomaknula brda za svoje dijete. Puse od nas

  30. #230
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    i kak je bilo????

  31. #231
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    ajme odlično, dočekala nas je prekrasna trenerica i trener ( za velike ) koji je i sam imao downa ( curica je umrla zbog srčane mane i nekoh drugih poteškoća), čovjek ispričao svoju priču i pun nježnosti, suosjećanja ostao na treningu prateći moju zvjerku koja se super uklopila i uspješno odradila većinu zadataka. Kako su prva dva treninga prošla odlično popraćena budnim okom nekoliko trenera zamoljeni smo da dolazimo češće od planiranog jer u budućnosti ukoliko ovako nastavimo žele napraviti s njom nešto više od samog rekreativnog treninga. Ono što je meni u svemu tome za sad bitno je činjenica da na treningu odradi zaista sve što je njoj potrebno , a to je hod po gredama raznih širina ( za sužavanje hoda koji je još uvijek malo širok), penjanje i silaženje na nagibu, po ljestvama, svladavanje prepreka, trampolin, karike, provlačenje kroz tuljce, hod po crvićima od spužve zaista sve sve je jako dobro. nema baš neke razlike u odnosu na vršnjake što se tiče izvođenja određenih zadataka i koncentracije tj poslušnosti..svatko od njih ima dijelove treninga za slobodnu volju, trčkaranje okolo bez reda i rasporeda , pa sam i s te str zadovljna . pun pogodak

  32. #232
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Drago mi je kad se zvijezde poklope u toliko tocaka.

  33. #233
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    Bravo Iskra!

    evo jedna lijepa vijest iz mog grada http://www.ezadar.hr/clanak/plivanje...na-100m-delfin

  34. #234
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    bravo, volimo dobre vijesti, šire pozitivu

  35. #235
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    bravo!

  36. #236
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    evo pokušala sam na drugm mjestu staviti slike i video s gimnastike (zbog druge djece i roditelja ne smijemo baš snimati kad slobodno rade, pa ju iz tog razloga vodim po poligonu )
    pass je smjesko
    kod nas i dalje sve užurbano..veliki skok smo imali zadnjih tjedana u smislu povezivanja i zaključivanja stvari što me jako veseli i daje vjetar u leđa za držanje ovog tempa i načina rada.

  37. #237
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Bravo puzic
    a i sefica je velikaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

  38. #238
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Slatka je ko šećer!

  39. #239

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Premedena curica, predivna obitelj .

  40. #240
    ivica_k avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    1,835

    Početno

    Super ste curke!

  41. #241
    Bodulica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    1,993

    Početno

    bravo za Iskru! preslatka je kao i ostatak ženske ekipe

  42. #242
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Shopping carapa obavljen za cijelu familiju. Moje su predivne. Balerina izabrala 3 para pa ce vidjeti koje ce obuci.
    Provjeravam u ponedjeljak se setam u svojim predivnim carapama.
    Cak je i MM ove godine zadovoljan svojim.

  43. #243
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Imam par pitanja za osobe koje imaju iskustva sa djecom sa Down sindromom.

    Naime, E. (12,5 god ce biti tada) putuje na gostovanje sa baletom. U njenoj grupi modernog baleta je jedna krasna djevojka, ima 18 godina i Down sindrom.
    E. s njom ima normalan odnos za vrijeme nastave, no van nastave nema nikakvog iskustva s njom (roditelji po nju dodju, odu, nema nekakvih zajednickih druzenja s ostatkom grupe).

    Djevojka je inace vrlo samostalna, zavrsava srednju skolu, ide na putovanja i vrlo je simpaticna.

    Potencijalna situacija je da tijekom ovog putovanja budu u hotelskoj sobi zajedno. E. nema na to apsolutno nikakvih primjedbi (sobe su za 4 osobe), no kako je to ipak privatna situacija, na kratko vrijeme zivjeti s nekim u skucenim prostorima, a ne poznaju se medjusobno dobro privatno (ovo je ujedno i prva godina da su zajedno u grupi), htjela bi da sve prodje glatko. Imate li kakve tips & tricks?
    Posljednje uređivanje od Elly : 18.03.2016. at 11:38

  44. #244
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Elly moje iskustvo je skromno jer moja mala downica ima tek 2,5 g ali ono što ti mogu reći je da generalno oni nemaju problematično ponašanje i da ne vidim nikakav problem u tome da dijele sobu. Downići ugl spavaju jakoo dobro i rijetko tu ima nekih problema, mislim da će se već mama od djevojčice raspitati s kim će ona biti smještena i ukoliko je potrebno dati smjernice voditeljici (bar bi to ja napravila kao mama). Oni koji nisu socijalizirani i društveno aktivni, koje roditelji drže čvrsto uz sebe znaju imati problem kada se ide negdje na putovanje (to znam vidjeti u Down centru u Puli), kada nema roditelja u blizini, pa nastane cjelonoćni šou u smislu šetnje i traženja bliske osobe, ne u nekom smjeru agresive nišpošto da se ne brineš....no kako si rekla da ona već ide na putovanja očito da nema s tim problema i mislim da će tvojoj curki i ekipi biti jako zabavno i nasmijano u toj sobi.Sretno i javi kako je prošlo

  45. #245
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    iii ekipa u podršci ne zaboravite sutra šarene ćarapice

  46. #246
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Mi smo svi sareni

  47. #247
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Nisam dugo tu pisala, zapravo i nema nešt spec, nama je svaki dan specijalan ahhaha. Idući mjesec slavimo treći rođendan, proletilo mi je to vrijeme ni sama ne znam gdje..zvijer je odlično, obavili smo sve kontrole na godišnjoj razini i pokazatelji su iznad mojih očekivanja, kasnimo tj ne kasnimo za vršnjacima - u široj granici prosjeka za dob smo što me izuzetno veseli. Svjesna sam ja da kašnjenje postoji i da će ono kako bude starija biti sve očitije i veće al uživam u trenutku i divim se zajedničkim uspjesima. Trenutno smo u klasičnoj 2-3 godišnjoj fazi ispitivanja granica, ne slušanja, provociranja, bacanje, inata i svega ostaloga - sreća da imam dobru defektologicu koja ide samnom okolo ako iskažem potrebu i ukazuje mi kako bi se trebala postaviti u određenoj situaciji. Najveći odmak od vršnjaka je u govoru, pa su u tom segmentu i naši napori najviše usmjereni, a kako smo obiteljski vrlo verbalni nadam se da ćemo svi zajedno postići pomak na tom polju. Dolazi nam ljeto, školski praznici, a za mene i Iskru to znači godišnji, otkazujem sve terapeute i oslobađam svo naše vrijeme za uživanciju,putovanja, razonodu i opuštanje.

  48. #248
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Uzivajte

  49. #249
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno


  50. #250
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    pozdrav od nas, postali smo trogodišnjaci i priključili se bespelenašima što je za nas veliki uspjeh, najveći ovog ljeta.Ostalo sve ide po ljetnom laganom planu i programu i polako slažem slagalicu aktivnosti za jesen..krećemo u državni vrtić (do sad je išla u privatno na socijalizaciju tri puta tjedno i tamo ih je bilo 6 u grupi) s 25 djece u grupi, to će biti prava avantura ne zbog njene socijalizacije jer ide i ostaje gdje god..nego što će svašta vidjeti i pokupiti od djece...al to je klasika kao i kod svih. kako će u jutro biti u vrtiću poslijepodne ćemo rasporediti terapeute tako da nam nebi trebalo biti dosadno ni od jeseni...

Stranica 5 od 6 PrviPrvi ... 3456 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •