Stranica 49 od 49 PrviPrvi ... 39474849
Pokazuje rezultate 2,401 do 2,414 od 2414

Tema: Montignac, 10. dio

  1. #2401
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    mikka, zašto fruktoza nije dobra za jetru??

  2. #2402
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam si znala rastopiti crnu coksu i umijesati u jogurt. ok, vjerojatno se vecini na to dize zeludac ali meni su te kombinacije skroz ok. ima i jos nesto sto sam nedavno radila, preprzila ljesnjake i samljela ih u mlincu s grozdicama. mljac!

  3. #2403
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ma gledala sam neki filmic o tome, evo nasla sam neki citat

    Fruktoza je općenito otrov za naše tijelo, jer ju mozak ne doživljava kao hranu. Fruktoza, poput glukoze je jednostavni šećer. Jedina razlika je u tome da fruktoza u naša crijeva dospijeva puno sporije nego glukoza, a zatim sporije ulazi u krvotok - zbog toga je njezina apsorpcija ograničena.
    Krvotokom fruktoza pristiže u jetru gdje se ona ili pretvara u glukozu i pohranjuje u obliku glikogena, ili se pretvara u masno tkivo i pohranjuje u blizini vitalnih organa.

  4. #2404
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Citiraj kitty prvotno napisa Vidi poruku
    mikka, zašto fruktoza nije dobra za jetru??
    ja sam zbog toga sto sam secer zamjenila fruktozom zaradila tzv masnu jetru sto je tocno ovo sto mikka pise...
    da sam najlakse nadugtorajnije smrsla i da sam se najoblje osjecala dok sam se hranila po montiju to stoji

  5. #2405
    kitty avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,002

    Početno

    e sad ste me zabrinule... ja sam u zadnje vrijeme baš dosta počela zamjenjivati šećer fruktozom... morat ću se na steviju prebaciti

  6. #2406
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    evo ja sam od danas ozbiljna (kako ovo komično zvuči, sreća da nije ponedjeljak). slikala sam se ne floraartu i to je prestrašno (imam ja i ogledalo doma ako se pitate, ali očito ga dugo nisam oprala)
    imam 200 kila i ako se zvjezde poslože i ponedjeljak u 9 skačem

  7. #2407
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    evo i ja se javljam. koji mi je dan?? više ne brojim, to znači da nekako ide.
    jučer sam pokleknula, navečer sam pojela 4 kom rafaela.
    i dalje me pere strašna želja za junk slatkim, ne samo slatkim, nego one najgorje varijante slatkog.
    jučer je bio UH ručak- integralni kus kus (kojem je prošao rok trajanja, ali mi se nije dalo vračati u billu ga zamijeniti po onoj kiši s dvoje male bolesne djece) + saft grašak, rajčica salata.
    današnji doručak- šnita kruha + jogurt
    ručak- pureći šiš čevaš + patliđan na naglo + zelje salata.
    kaj ću za večeru??
    neki dan sam se vagala pa sam pala u komu. pretpostavljala sam svoje početno stanje, očito imam više kila nego što sam mislila.
    uglavnom, ono što vidim je da sam manje napuhnuta, trbuh mi je manji.
    nadam se da sam počela i nešto gubiti, treba mi motivacija.

  8. #2408
    sunce moje malo avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    787

    Početno

    ja sam još na montiju, nisam odustala!
    gledam po svojim postovima, znači malo više od mj dana. -5kg
    naočigled sam manje napuhnuta, bedra su mi se smanjila.
    idemo dalje do 9mj ovaj ritam, onda ću na 2 fazu.
    inače, nisam 100% monti, već 80%. to znači, da pazim na redosljed, i ne jedem kruh, krumpir, rižu, tjesteninu, ali npr. pojedem ćufte s rižom (1x u 2 tjedna), ili gricnem nešto zabranjeno, ali u mini količini. prošle su me krize za pecivima i kruhom.
    obavezno jedem puno salate i puno povrća. ne toliko voća, ali i to počinjem popravljati, danas sam kupila breskve, jest ću ih za doručak.

  9. #2409
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    bravo za tebe! možeš ti jesti i tijesto i rižu ali integralno s nekim umakom (paradajz, vrhnje za kuhanje pa varijacije na te dvije teme ili s povrćem) tijesto ti ima još manji GI kad je hladno

  10. #2410
    rossa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    3,234

    Početno

    zar se smije vrhnje za kuhanje jesti uz tijesto?

  11. #2411
    matahari avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    859

    Početno

    Ja sam u mjesec i pol dana montiranja izgubila tek 3 kg, ali dosta centimetara. Ja sam se bas drzala pravila. Bilo mi je u toliko lakse jer je i muz montirao samnom, pa nije bilo duplog nakuhavanja. Odustala sam kad sam pocela osjecati vrtoglavice, izvadila krv i shvatila da sam po prvi put u zivotu anemicna, a nedugo potom i ostala trudna. U srijedu idem na sistematski, ako je sve ok, pocet cu opet s montyem i voziti orbitrek. 3 tjedna nakon poroda vratila sam se na svnju predtrudnicku tezinu, ali je tijelo skroz drukcije. A, i sila teze radi svoje

  12. #2412
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    Citiraj rossa prvotno napisa Vidi poruku
    zar se smije vrhnje za kuhanje jesti uz tijesto?
    nekad je Ana stavila recepte i sjećam se da je bilo vrhnja za kuhanje, e sad na brzinu nemrem nać niš u knjizi al znam da sam ga ja ponekad jela i mršavila

  13. #2413
    Suzizana avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,195

    Početno

    moguće da ipak nije u kombinaciji s tijestom, ne sjećam se, al znam da sam ja koji put stavila malo vrhnja za kuhanje

  14. #2414
    justme409 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2017
    Postovi
    1,465

    Početno

    Ima li jos tko da je prisutan nakon ovoliko godina?
    Ja sam krenula prije 2 tjedna. Zbrljala sam jer sam zab pravilo pa par puta uj pojela onaj mokri kruh sa gaudom. To sam izbacila. Ostatak vremena jedem ili psyllium sa peludi (za probavu) ili taj kruh sa marmeladom za dorucak. Rucak meso/riba sa povrcem; povremeno gusta juha,i salata uvijek. Vecera omlet sa sirom i salata. Medjuobroke uglavnom ne stignem jesti zbog obaveza.
    Treniram najmanje 2x tj u teretani s utezima. I evo... nakon 2 tj dobila kile. Nisam mjerila cm prije 2 tj pa.ne znam jesam tu wto izgubila.

Stranica 49 od 49 PrviPrvi ... 39474849

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •