Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: jos 2 pitanja o dojenju

  1. #1
    mali ante

    Početno jos 2 pitanja o dojenju

    Prvo vam moram rec koliko sam sritna sta postojite i da ste nas spasili u kriznoj situaciji. Nasa prica je slijedeca- u trudnoci odlucila dojit, bila na tecaju za dojenje, 15.11.2004. rodia se bebac (3750g), sve super, polako uvatia ritam, sa misec dana odspava bi po noci 4-5 sati u komadu, bilo par zamaha rasta,prosli za dva dana. Tjedan dana prije 2.kontrole pocea trazit jest svako sat,sat ipo i mi rekli pedijatrici. Ona nam je rekla da moramo obavezno pravit pauzu od tri ure jer je on vec velik i ja ne mogu napravit dovoljno masnog mlika, a on u meduvremenu ako place neka place ako triba i dvi ure. Dva tjedna bilo grozno i opet kod nje da budemo sigurni da je sve ok i da je to samo neka faza koja ce proc. Vaganje- u 9 dana isao 100g (sa 5400 na 5500g) dr rekla da moramo pocet s nadohranom. Ja u komi, znam da je s dojenjem gotovo. Kupili (kršitelj koda) i placuci doma, muz tjesi. Sitim se ja mama edukatorica iz kluba trudnica i super mama nas utjesi, kaze neka dojimo kad god beba oce,ako je razmak manji od 2, 2.5 sata nek damo istu i neka malo «prosurfam po rodama». Od tada puuuuno, lakse, sve super, u 6 dana isli 250g. Ima jos samo 2 pitanja 1. da li da ga budim po danu kada u setnji zaspe i spava po 4-5 sati i 2. oce li se nocno dojenje regulirat ili treba nesto napravit (sisa svako dvi ure a nocas je sisa uruipo jednu i ne pusta)?
    puno fala na svemu

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Rodo-instrukto-dojilice će ti se javiti...

    ja iz svojeg iskustva - bebu nisam pustila spavati više od 4 sata (i to mi je spavala tako samo po noći), u snu bih je prištekala i miš bi papao.

    Noćno klopanje - vjerovatno će jednog dana početi spavati cijelu noć. Ali do tada i mi dojimo nekad svaki sat, a nekad 1x u četiri sata...a Lovro ima 11 mjeseci.. Sve je to normalno!!

    (I ne mogu vjerovati da ima toliko pedijatara koji su ne-prodojeći!!! :shock: Jadne bebe!)

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno

    Bok Vana, ovakvi postovi mi daju forcu :D Hvala!

    1. Nemoj bebicu buditi ako spava u šetnji, neka gušta :D
    2. Noćno buđenje je normalno , beba se budi jer traži majčinu blizinu i toplinu. O samoj bebi ovisi kada će uhvatiti ritam Neki su mali štreberi, a nekima treba puno više vremena. Ono što hoću reći je to da samo
    dojenje nije "krivo" što se Ante budi

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno

    I još nešto jako važno:

    Noćno dojenje je vrlo bitno zbog stvaranja mlijeka. Hormoni dojenja "rade" - "brže, više, jače" noću ( to naravno ne umanjuje značaj njihova "rada" danju :D 8) ).

  5. #5
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    mi svoga ne budimo ali on se ionako sam brine za to. ima noci kad doji svakih sat ipo, a ima i kad odspava po 6 sati. sad ce uskoro 6 mjeseci, ima 9kg. kad pita, ja mu dam i to je to. kad je bio manji sisao je po danu cesce po noci nesto manje. sad je nazalost obrnuto ali valjda on ima neki svoj unutarnji sat kako mu pase.

  6. #6
    mali ante

    Početno

    zenske fala,cujemo se

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    187

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •