Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Da li su ovo mogući simptomi nicanja zubića?

  1. #1
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno Da li su ovo mogući simptomi nicanja zubića?

    K. već 5 dana jako malo jede, jednostavno je izgubila apetit, traži puno vode a zadnjih 3 dana ima i malo rjeđu stolicu (kaka 2-3 puta na dan). U ponedjeljak je imala temp. rektalno 38.1 i nakon toga joj je max. 37.1 kao i danas. Izašle su joj dvije četvorke a i desni su joj natečene.
    Spava jako loše, stalno se budi i cendra.
    Ne znam da li da vodim dijete doktoru ili da pričekam još par dana pa da vidim da li će se sve to smiriti samo od sebe.
    Inače je preko dana vesela, jedino je malo cendravija.
    Molim vas da mi se javite ako imate sličnih iskustava. Hvala!

  2. #2
    ivano2 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    1,165

    Početno

    O da, mi smo se već naučili - slabije papam, kakam 100-puta dnevno "u rijetko" i guza se zacrveni. Temperatura samo jedan dan.....

  3. #3
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Mene su upozorili da visoka temperatura (iznad 38 ) ne može biti simptom nicanja zubiju. Naime, često se krivo povezuje - visoka temperatura izazvana vjerojatno nekakvom virozom ubrzava metabolizam, pa tako ubrzava i nicanje zubiju. Reklo bi se - nije temperatura od zuba već zub zbog temperature...

  4. #4
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    To je to... i mi smo uvijek imali "u kompletu" nekakve simptome viroze, pa onda novi zub.

  5. #5
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    I nama se to upravo u protekla tri dana dogodilo - najprije je fasao pravu enterovirozu kakve su pune jaslice. I taman padne temperatura kad se za dva dana digne (ne preko 38 ), mali postane živčan, odbije dohranu (srećom pa cica), dobije proljev (ne više od tri puta na dan i samo je jedna imala tragove zelenog i sluzi), šizi sve više... i eto još jednog zuba. Nadam se da će se danas smiriti jer su mi ruke i leđa u totalnoj komi od nošenja.

  6. #6
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Moja je tri puta povraćala u 24 sata, nema tempereturu ni proljev. Jako jako je cendrava, neće uopće spavati, a čim zaspi probudi se za 15 minuta i to tako zadnja 24 sata, i po noći. Ne slini, nema nikakvih bijelih točkica na mjestu zubi. Da li bi to mogli biti zubi?? Kako da joj pomognem da se smiri i zaspi. Jako je umorna i stalno je na rukama i cendra cendra, onda zaspi, stavim je u krevetić i probudi se za max 15 minuta, i onda opet ispočetka.

  7. #7
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Hvala vam na javljanju cure !

    Evo jučer je imala temp.37.3 (ne rektalno) i imala dvije rijetke stolice (kak da ja sad znam da li se to računa kao proljev ili ne) nisu bile vodenaste ali su bile mrvicu zelenkaste (pije Pregomin zbog alergije a dok. veli da su moguće zelene stolice zbog njega).
    Danas nema temp. ali je imala rjeđu stolicu, za sad samo jednu.
    Sutra idemo kod Sabola, neda mi se k našoj pedici jer je užasna a moram smiriti savjest da znam da nije niš opasno.

    Problem je što ona ni za jedno izbijanje zubića nije tak reagirala pa me zanima da li je to moguće da sad najednom imamo takvih problema ? :/

    emarink, moja isto jako loše spava, ja se nadam da su zubi krivi za sve..

  8. #8
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, al mi već noćima muku mučimo sa zubima.
    Sretna Jana ne spava. Sinoć je MM s njom bio od 11 do 01, a ja od 1 do 2, jer u totalnoj komi; neispavana. Hodam i spavam.
    Još je neki dan, vjerovatno od nespavanja oslabio imunitet pa je navukla i prehladu. No to je prošlo, fala Bogu.

    S Mijom nije toga bilo, pa sam sad u neizvjesnosti -kad će zub?

  9. #9
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    Citiraj devet_mjeseci prvotno napisa
    Mene su upozorili da visoka temperatura (iznad 38 ) ne može biti simptom nicanja zubiju. Naime, često se krivo povezuje - visoka temperatura izazvana vjerojatno nekakvom virozom ubrzava metabolizam, pa tako ubrzava i nicanje zubiju. Reklo bi se - nije temperatura od zuba već zub zbog temperature...
    38.1 rektano nije visoka temperatura, to je -0.5 pod pazuhom 37.6 što se ne kategorizira kao visoka temp.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    180

    Početno

    Evo malo podizem topic. Naime mislim da ce nam uskoro izbiti trojke, cendrava je, prstici su stalno u ustima, cesce se budi po noci itd, cesce kaka mekano, a guza se od jutros jako zacrvenila. Ja bi sada da napomenem da Adriana nikada, ali ni pola minuta nije ukakana u peleni jer svaki puta kaze kad trega kakiti i trcimo na tutu gdje onda obavi posao....eventualno pusti malo putem ali i to odmah skidamo. Dakle moje je pitanje : zasto joj je guza jako crvena??? Zna li netko?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Citiraj devet_mjeseci prvotno napisa
    Mene su upozorili da visoka temperatura (iznad 38 ) ne može biti simptom nicanja zubiju. Naime, često se krivo povezuje - visoka temperatura izazvana vjerojatno nekakvom virozom ubrzava metabolizam, pa tako ubrzava i nicanje zubiju. Reklo bi se - nije temperatura od zuba već zub zbog temperature...
    Istina. I ja sam primijetila da kad imam temperaturu da mi kosa naraste tak da odmah moram frizerki.
    A i pošto sam vadila zub prošlu godinu, sad si nekak mislim da pojedem malo sirovog krumpira da mi naraste temperatura, pa mi možda i zub opet nikne.

  12. #12
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Stana,

  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    Zabok
    Postovi
    147

    Početno

    Hvala! Napokon netko razumije moju melankoličnu pjesničku dušu...

  14. #14
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Evo i mi imamo par "nervoznih dana" i puno slinjenja, ali normalno papa i nema tempicu. Malo je crvena u obraščićima ali nije topla. Stalno cendra i neće da spava. Baš me zanima...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2020
    Postovi
    4

    Početno

    Beba(11mjeseci) od Jučer ujutro ima proljev. Nije nešto ultra rijetko, ali imala je od jucer ujutro do danas popodne 10-15 pelena pokakanih. Sva čuda što je pojela sam vidjela u peleni. Inače ima rijeđu stolicu, ali ovako često nikada. Btw, idu joj dva zubića, vesela je, igra se. Normalno papa mlijeko, s ostalom hranom malo muku mučimo. Nema temperature.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •