Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 156

Tema: ručnici i njihovo održavanje

  1. #51
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    i moji ručnici tvrdi grebu da je to z apoluditi MM se šali da će se sav izderati nakon kupanja koristim uviijek omekšivač ali NIŠTA! ajde odkada imam sušilicu kao malo su mekši ali nije to-to !!!! uf....
    da,perem ih na 90 i da koristim omekšivač

  2. #52
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj MIJA 32 prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Mi kuhamo k ručnicima i gaće, potkošulje, kuhinjske krpe, krpe za pranje poda...
    ja bih umrla iste sekunde da ovo perem zajedno
    ručnici s donjim rubljem.
    kuhinjske krpe sa stolnjacima.
    krpe za pod perem na ruke koliko mogu, onda bacim - ne bih ja to u mašinu, osjećala bih da je kontaminirana
    x
    X

  3. #53
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ah, sestre moje!
    dođe mi da se prozovem apricot32... al nemereš ljudima baš TAKO bezočno lagat`!

  4. #54
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    misliš da bi ti to prošlo kod adminica?

  5. #55
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Citiraj oka prvotno napisa
    Nije dobro za mašinu, trebala bi biti do određene kilaže puna ako se ne varam. Dobro, tu i tamo mislim da nije problem, ali stalno
    Onda za kako koju mašinu. Moja bez problema može prati par stvari, ali da živiš u sterilnim uvjetima bar pola mašine se nakupiti - a to je skroz OK. Moja mašina ima betonski uteg težak k'o smrt i sama si (prema kilaži veša) dozira vodu, a stara je 10 godina.
    Šta ove današnje mogu, mogu si samo misliti...
    Onda se ispričavam, ja sad radila kako me savjetovale majke

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    misliš da bi ti to prošlo kod adminica?
    da, imaš pravo...
    na vas nisam mislila kad sam govorila o ljudima

  7. #57
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Citiraj spajalica prvotno napisa
    uglavnom ja imam problem da obozavam velike rucnike, minimalno 100x150 cm, da se lijepo umotam u njih. kako je to nekad bilo skupo, doma imam takva 4, za mene i MM-a i ostala sam pri tome. imam i jedan set za goste (veliki +mali rucnik). tako da i nemam veliki broj rucnika. dok se jedni peru drugi se koriste. kao i apricot imam iskljucivo bijele koje premen na 90 stupnjeva
    Ne kuzim..ak imas tak malo rucnika..kak ih uspijes skupiti dovoljno da napunis cijelu masinu i operes na 90?
    Ili jos nesto kombiniras s rucnicima? Mislim ja ozbiljno pitam..sto se sve smije staviti na to iskuhavanje?

    Meni je blesavo u masinu od 5kg stavit tri rucnika na iskuhavanje..moram to nekak popunit.. :/
    mozda nisam detaljno napisala ali imam i stavi prati dva rucnika dimenzija 100x150 cm i tri rucnika mala mislim da je to 70x 50 :/ , ma oni za ruke. mislim da je to dosta, jer oni pukupe puno vode pa je to tesko ili sam ja sebi umislsa.uglavnom mislim da ti bas i nije malo.

  8. #58
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    stavi=stavim
    ali i ja kao i apricot i amelie perem odvojeno rucnike od donjeg rublja, sareno od tamnog , krpe kuhinjske odvojene i uvijek same jer mi imaju fuj miris , a bome odvojeno perei i carape. mrzim kad mi uleti carapa s recimo donjim rubljem, imam osjecaj da ni onih 90 stupnjeva nije pomoglo. a ok krpi za pod necu ni pisati, jer ja je perem rucno, a kad mi se zgadi kupim drugu za par kuna

  9. #59
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    tctctctc
    pa kak to da nemate nekoliko vešmašina, svaku za drugu vrstu robe
    kod mene sve u isti koš ide

  10. #60
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    tctctctc
    pa kak to da nemate nekoliko vešmašina, svaku za drugu vrstu robe
    kod mene sve u isti koš ide
    kod mene sve ide u istu košaru za zamazani veš, a unutar nje imam sve sortirano po vrećicama, za čarape, za ručnike, za krpe, za šareni veš, za bijeli veš. i otkada tako radim nikad mi se nije dogodilo da mi negdje čarapa ofarba bijeli veš. Dobro, imam i M picajzlu koji isto tak sortira to svoje rublje pa ne moram za njim pospremati.

    Apri, pa i ja odavno više nisam 32.

  11. #61
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    kao moja mama. nikad mi nije jasno otkud joj volja i dovoljno veša... kod mene se pere a) svijetlo i b) tamno, a ako usfali zna se i pomiješati.
    Potpis!
    Nema sanse da skupim toliko rucnika za 5 kila.

    A vi koji perete po bojama, kaj to znaci da vam se masina vrti svaki dan?

  12. #62
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    ja perem ručnike sa Janovim bodićima, hlačama i nekim majicama na 60, i to barem jednom tjednom (ponekad i dvaput).
    onda perem crvenu robu (i tu dodam crnu da popunim).
    i onda imam ostalu robu (ona koja nije crvena!).

  13. #63
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ja bih umrla iste sekunde da ovo perem zajedno
    ručnici s donjim rubljem.
    kuhinjske krpe sa stolnjacima.
    krpe za pod perem na ruke koliko mogu, onda bacim - ne bih ja to u mašinu, osjećala bih da je kontaminirana
    Znala sam da moramo imati nesto zajednicko!

    Kod mene isto, samo sto krpe za pod operem prvo na ruke i pofurim u kipucoj vodi, a onda iskuham u masini. A da kuhinjske krpe operem s gacama, to bi me dotuklo.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    A vi koji perete po bojama, kaj to znaci da vam se masina vrti svaki dan?
    :shock:

    moja mašina se vrti svaki dan barem dva puta. s tim da sam kraljica sortiranja: bijelo za 90, svijetlo za 60, pelene za 60, crveno na 40, šareno svijetlo na 40, šareno tamnije na 40, crno na 40, traperice na 60, krpe i krpe za pod na 90, ručnici na 60, fini veš na ručn program, pa veste na program za vunu... i uvijek mi sve izađe ko novo! uvijek je vešerica puna. nije da perem dva il tri komada u turi. a košara s prljavim vešom nikad nije ful prazna... ni ona za peglanje. :/ lako meni sortirati kad nekad ne mogu sav veš iz jedne od navedenih "kategorija" strpati u jednu turu.
    ja svaki dan ujutro uzmem čisto za po doma (neku trenirku), a kad idem do dućana ili u vrtić presvučem se u nekaj ozbiljnije (traperice ) jer me te trenirke u biti nerviraju al su mi najpraktičnije za po doma. MM puno hoda po terenima tj. gradilištima pa se često zapraši i zamaže, presvuče se sigurno dva put kroz dan. pogotovo se često presvlači iz radne odjeće u odijelo i košulju. Janka presvlačim kad dođe iz vrtića, jer redovito se zaprlja pri jelu tamo, a ak je i presvučen, prljavo me čeka u vrtićkom ruksaku. bebač je i najuredniji, čak ima dana da večer dočeka u onome što sam mu ujutro obukla... meni bi bilo čudno da mašina ne radi...

  15. #65

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    A da kuhinjske krpe operem s gacama, to bi me dotuklo.
    Ne kužim u čemu je problem ako bijeli veš perete na 90-95?Pa zar nije da se već na 60 stupnjeva sve bakterije i zmazanoče ubiju??
    Gaće,ručnici, MM-ove majice s posla,čarape,kuh. krpe..Ako je iste boje,sve skupa se pere.Ja perem bijelo,šareno i crno(ne volim vidjeti izblijeđenu crnu robu)

  16. #66

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    zaboravih temu od šoka da neke veš mašine ne rade svaki dan

    ON TOPIC

    moji ručnici kao što gore piše peru se na 60 stupnjeva. ne volim da se pet puta brišem sa istim, pa nakon brisanja idu u košaru. ajde, jedino uzmem nekad ručnik s kojim sam brisala djecu pa ga još iskoristimo ja ili MM. stavim malo omekšivača jer VOLIM mirišljave ručnike. suše se u sušilici na 60 stupnjeva, pazim da ih osuši skroz, i onako su meki i ugodni na dodir, a opet odlično upijaju.
    perem ih sve zajedno jer sam si ostvarila želju pri preseljenju u novi stan - kupila zelene ručnike da si pašu s kupaonom, i to 4 extra velika za umatnje i omatanje od cica do gležnjeva, i 4 manja, od cica do riti. s tim da ove manje ni ne mogu ful omotati oko moje barokne pozadine, uvijek malo viri, no MM se ne protivi.
    inače su ručnici od Fromaxa.


    i da, ako perete krpe za pod ili iz kuhinjske s ostalim vešom, može vam se ostatak veša oštetiti ili promijeniti boju zbog ostataka sredstava za čišćenje na tim krpama. pogotovo ako volite Domestos i sl.

  17. #67
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    kao moja mama. nikad mi nije jasno otkud joj volja i dovoljno veša... kod mene se pere a) svijetlo i b) tamno, a ako usfali zna se i pomiješati.
    Potpis!
    Nema sanse da skupim toliko rucnika za 5 kila.

    A vi koji perete po bojama, kaj to znaci da vam se masina vrti svaki dan?
    kod nas se dnevno isprljaju tri ručnika. pa je to 15 tjedno, plus nekoliko onih ogromnih... i uz njih, najčešće, frotirni ogrtač koji je sam težak ko sam vrag...

    Ne vrti se svaki dan, nekad i preskoči, ali onda nekad i dvije mašine dnevno...

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Bome.
    Mi isprljamo tri ručnika tjedno, a isto nas je troje.

    Ogrtač perem jednom u mjesec dana - pa čisti se u njih umatamo
    .

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    a, dobro...
    svi mi imamo neke svoje kućne navike i sva je sreća te ne živimo zajedno

    zamislite nekakav forumaški Big Brother: već treći dan bismo se poklale oko - gaća

  20. #70
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    a, dobro...
    svi mi imamo neke svoje kućne navike i sva je sreća te ne živimo zajedno

    zamislite nekakav forumaški Big Brother: već treći dan bismo se poklale oko - gaća
    Garantiram prvi dan zbog krpa !

  21. #71
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    A da kuhinjske krpe operem s gacama, to bi me dotuklo
    Ne kužim u čemu je problem ako bijeli veš perete na 90-95?
    Cisto psiholoske prirode. Realno znam da sve na vesu bestije crknu na 90, ali one u mojoj glavi, u podsvjesti, su problem.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    u bb-u nema veš mašine

  23. #73
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    a, dobro...
    svi mi imamo neke svoje kućne navike i sva je sreća te ne živimo zajedno

    zamislite nekakav forumaški Big Brother: već treći dan bismo se poklale oko - gaća
    Garantiram prvi dan zbog krpa !
    Ja bih sve prepustila vama, majke mi, uopće se ne bih petljala!

  24. #74
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    A da kuhinjske krpe operem s gacama, to bi me dotuklo
    Ne kužim u čemu je problem ako bijeli veš perete na 90-95?
    Cisto psiholoske prirode. Realno znam da sve na vesu bestije crknu na 90, ali one u mojoj glavi, u podsvjesti, su problem.
    kao sto sam jednom vec napisala, meni se psiha jezi i zbog toga sto se prednji dio gaca pere skupa s onim straznjim. ali moja lijenost uspjesno se bori protiv tamnih zakutaka psihe, pa ja ipak lijepo sav bijeli ves perem skupa.

    a rucnike ne bacam u pranje nakon svakog brisanja. to bi me dotuklo. blize sam ovoj metodi ovce i janjeta.
    doduse, ja za sebe uvijek koristim 3 rucnika: 1 do pasa, jedan od pasa do koljena i jedan za noge.
    ima jos takvih dezintegriranih brisaca?

  25. #75
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    da prebacim na zdravlje odraslih?

  26. #76
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    kao sto sam jednom vec napisala, meni se psiha jezi i zbog toga sto se prednji dio gaca pere skupa s onim straznjim.


    Ja imam jedan ručnik za kosu, a drugi ručnik za tijelo. Cijelo tijelo.
    A zakaj, naprednija si.

  27. #77
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    da prebacim na zdravlje odraslih?
    Da, da, molim te, jer i smijeh je lijek, a ja evo rikavam od smijeha ... prednji dio gaća... stražnji dio gaća

  28. #78
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    AdioMAre, mene veseli kad ja tebe razveselim

  29. #79

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    158

    Početno

    Ah, big borther se uvukao i u ovaj topic
    A riječ je bila o ručniima ...
    Daklem, da malo podignem topic.
    Ručnika imam svakakvih, što će reći i malih i velikih, i tanjih i debljih, i starih i novih ...
    Perem ih na temperaturi od 60 ili 90 stupnjeva ovisi i tome koliko mi se čine prljavima ...
    Ako se radi npr. o ručniku na kojem premotavam A. i ona možda malo pljucne malo sline taj ide na 60 stupnjeva s ostalom robom koju perem na toj temperaturi, a ako se radi o ručnicima za npr. ruke onda ih perem na 90 stupnjeva također s ostalom robom. Nikada ne perem samo ručnike. Jest da nas ima 4-ero, poneked i 5-ero kada moja mama ostane par dana kod nas nikad ne skupim punu mašinu samo ručnika, jer mi je bemisleno jednom upotrebljen ručnik baciti u pranje (osim kad se radi o eksremnim slučajevima npr. kada mi netko od djece povraća pa ja na brzinu zgrabim ručnik koji mi je prvi pod rukom)
    Što se njihove mekoće tiče defintivno su puno mekši kada ih sušim u sušilici pogotovo ako u sušilicu ubacim one lenorove maramice za sušilicu. Onda su tako fino mekani i podatni.
    Najgori su mi kada mi se presuše ljeti kada ih sušim vani .... e tad mi ne pomaže baš niti peglanje s najjačom parom koju moja pegla ima ...
    ili pak kad mi se zimi suše u stanu na sušilu (to je sad rijetka situacija otkad imam sušilicu)
    E da, ručnike iz sušilice uopće ne peglam nego ih samo lijepo posložim i spremin, dok sušene vani obavezno peglam!

  30. #80
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    ja ih perem na 90, bez obzira na boju

    a obzirom da mrzim grube rucnike, obavezno idu u susilicu
    i ja ovako

    zar ja jedina gace perem odvojeno??

  31. #81
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    da prebacim na zdravlje odraslih?


    Okej, istina ima nas svakakvih..
    No do daljnjeg se zbilja ne vidim u situaciji: Pon-crveno, uto-plavo, sri-zeleno...i tako uz dana u dan..
    Imam toliko puno zanimljivijih stvari za napraviti nego peruckati ves, vjesati..slagati (pegla je izbacena)..
    Nis od pranja rucnika na 95, i na 40/60 su mi okej..a kad mi dosade obrisem s njima pod i u smece. Obozavam kupovati nove rucnike.

  32. #82
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Imam toliko puno zanimljivijih stvari za napraviti nego peruckati ves, vjesati..slagati (pegla je izbacena)..
    niš ja ne perem, pere mašina.
    niš ne slažem niti peglam, direktno iz mašine na vješalice.
    lijena sam do bola, bez brige da bih radila nešto što baš jako ne moram 8)

  33. #83
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    kao sto sam jednom vec napisala, meni se psiha jezi i zbog toga sto se prednji dio gaca pere skupa s onim straznjim.


  34. #84
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj a zakaj prvotno napisa
    meni se psiha jezi i zbog toga sto se prednji dio gaca pere skupa s onim straznjim. .

    za ovo bi otvorila novi pdf, biseri 20+

    koliko imate gaća vi koji perete gaće same u mašini ?
    za napunit mašinu samo gaćama treba popriličan broj gaća
    ja sam sad prala bijelu robu, bilo je preko 20 gaća, 10 donjih majica, 10 ručnika
    trebalo bi mi mjesec dana za skupit gaće za mašinu, još da koristim platnene uloške nekako, ovako nemam ja tolko gaća
    inače bijelo perem sve skupa (osim krpa za pod)
    s tim da prvo odraslo donje rublje i moje majice i mantile s posla stavim na program namakanja, i to u plavi radion, ne znam zašto, ali brijem da on nekako dezinficira, to se toča par sati, onda ubacim ostalo odraslo bijelo; naše ručnike, posteljinu, stavim na 90, na pretpranje i kad ono završi ubacim Vanjino rublje i ručnike i stavim na pranje
    ako imam kuhinjske krpe njih prvo namačem 1 dan prašku s domestosom, promjenim 2-3 praška i onda bacim u mašinu, ali onda ne perem Vanjinu robu
    ja nemam dovoljno kuhinjskih krpa da bi samo njima napunila mašinu

  35. #85
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Kod nas se odvaja bijelo, svijetlo i tamno rublje, jedino bijelo se pere na 90°, a sve ostalo na 60° ili 40°. Pazim da u bijelo rublje ne ode ništa obojano, niti svijetlo plavo, niti žuto, ništa osim BIJELE. Mislim da je to, kao i pranje na visokoj temperaturi, razlog zašto mi je rublje sniježno bijelo. :D
    Ne odvajam ništa, perem gaće,potkošulje,stoljnjake, krpe za suđe,ručnike,čarape zajedno, naše i dječje. Dječje sam bodiće i robicu, kada su bili mali, dodavala na pola pranja, kao i A70V.
    Odvajam jedino krpe za čišćenje, njih imam puno, pa perem kada se skupi, također u perilici

  36. #86
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    gace iskuhavam odvojeno od ostalog bijelog vesa iz razloga jer mi nekako nejdu zajedno s kuhinjskim krpama...
    perem ih na pola masine kad sve potrosimo,tj.kad ostanu jos jedne za svakog

    a zakaj,i ja imam jedan rucnik za kosu,drugi za tijelo i treci za noge :/

  37. #87
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    Jan je još u pelenama i nema gaće.
    ja i MD ih mijenjamo svaki dan, i nemam ih toliko da čekam da mi se napuni mašina, pa ih perem sa ručnicima.
    jedino što gaće budu mekane, a ručnici grubi (pogotovo sada kada ih sušim u kući).

  38. #88
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    He, he, fakat smo svi drukčiji

    Meni se svjetli veš pere na 40, crveni ili tamni isto, ručnici i posteljina i donji veš na 60, krpe perem s mačkinim krpama ili s MM-ovim mandurama, na 40 ili 60, kako kad, a krpe za pod na ruke. Curkine pelene sam prala na 60, a robicu sam joj odvajala od naše do 18 mjeseci otprilike, a sad se sve pere zajedno, i meni je super. Omekšivač ne koristim. Stavim ponekad ocat ili sodu.

    Još si veš objesim tak da ne moram peglati (osim košulja i sl.) i jedna briga manje.

    Aha, da, kaj se tiče ručnika, volim da su tvrđi jer bolje upijaju. I imam ih još od mame i sasvim su mi ok. Kad mi dosade, pretvorit ću ih u krpe.

  39. #89
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    malo me buni taj ocat! :?
    ako ga stavim umjesto omekšivača, da li mi roba imi miris na ocat?
    gdje da ga stavim???

  40. #90
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Ocat stavim u pretinac za omekšivać. Taj miris ti se malo osjeti dok je veš mokar, ali kad se osuši baš niš.

    A sodu mi je preporučio mašina-majstor, jer istovremeno izbjeljuje veš i čisti mašinu. Ma ja volim miris omekšivača, ali imam problematičnu kožu i skužila sam da mi sva ta kemija samo šteti, pa sam ga izbacila.

    Inače, meni uopće nije bitno da veš bude mekan (to moja sestra pati - ona trlja potkošulju prije neg ju obuće da ju omekša ).

  41. #91
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Citiraj modesty71 prvotno napisa
    Ocat stavim u pretinac za omekšivać.
    Omekšivač :D

  42. #92
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    txs modesty71! probam sutra!!! :D

  43. #93
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    ručnici su mi stari i do 10 godina, najmlađi su kupljeni prije 6 godina. nisu ni blizu deranja. perem ih na 60 i sušim u sušilici (ljeti na zraku). kad izađu iz sušilice onda su kao iz reklame, doslovno, a odlično upijaju. sad sam otkrila dash tekući, pa uz njega ne koristim omekšivač, jer odlično miriši, a zbog sušenja u sušilici omekšivač uopće nije potreban (jedino kad želim da fino miriši).
    ručnici su mi uglavnom bijele boje. i dan danas su bijeli kao snjeg.
    možda je to i zato što strogo sortiram robu, tj. u bijelo ne ide ništa osim bijele boje, pa mi je bijeli veš zaista bijel. stavljam tablete za kamenac kod svakog pranja, pa možda dijelom i zato.
    dakle, robu sortiram na bijelo, svijetlo šareno i tamno šareno, te robu od curke koju perem odvojeno. krpe za čišćenje po stanu perem na ruke (s rukavicama) ili ih bacam (ako ih jako zaprljam).

  44. #94
    limunada avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    460

    Početno

    Ručnike perem na 60.
    Imam ih ponekad za punu mašinu(poslije tuširanja odmah idu na pranje), ili ih pomiješam sa pelenama, bodićima, donjim vešom...
    Ništa ne otkuhavam, ne koristim omekšivač, a sušim sve u sušilici.
    I peglam samo ono što moram (čitaj: ono što se vidi), znači ručnike ne.
    Traju duuuuugo (neke imam već desetak godina).

    Inače perem posebno bijelo/svijetlo (koje smije na 60), svijetlo na 30-40, tamno na 30-40, a jedino crveno od boja odvajam posebno jer sam imala nekoliko nezgoda, pa da mi se ne ponovi.

    Još jedna lijena ovdje

  45. #95
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    ma nismo lijene, jednostavno ne stignemo, pa peglamo samo nužno!

  46. #96

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Ima nas stvarno svakoraznih po pitanju pranja. Ja bi, da imam para, rado dobro platila neku od vas čistunica da mi tjedan dana godišnje perete po vašim strogim principima-dezinficirale bi mi kuću . Npr. kraljica bi bila dobar primjer. Ja svoje fleke nosim čak i u grad-jer zaboravim na njih, a kamoli da se toliko puta u danu presvlačm. Moja sveki primjeti da se MM isprlja tijekom ručka, ja ne...to jednostavno ne primjećujem. Roba za po kuću se nosi u dućan i po kvartu 8)


    Ponavljam pitanjce: koje marke je vaš najdraži ručnik koji je lijepo mekan i debel i nakon godinu dvije česte upotrebe?

  47. #97
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    niš ne slažem niti peglam, direktno iz mašine na vješalice.
    Cekaj, to znaci da imas susilcu? To je druga prica..

    a ja kokos..kad mi je sveki nudila kupit susilicu reko:ma ne treba..

  48. #98
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nemam sušilicu, budibogstobom.
    iz mašine na vješalice i na štender. i tako se suši.
    i direktno se oblači, bez peglanja.

  49. #99
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Što kažete na poskupljenje deterdženata za veš?
    Ja sam ostala paf prije 20 dana u Metrou. :shock:
    3,5 kg sada košta nekih 68, 69 kuna?! A bilo je 34,35.
    Smrdi mi ta napredna tehnologija. Kao, čak 2/3 manje praška ide u mjeru za jedno pranje, ako sam dobro shvatila.

  50. #100
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    kod nas je 3,5kg ili 3kg 10KM(oko 6 eura)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •