Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 156

Tema: ručnici i njihovo održavanje

  1. #1
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno ručnici i njihovo održavanje

    Kao što sam naslov kaže, zanima me kako vi održavate ručnike i koliki im je rok trajanja (10, 20, 30 ili više pranja).
    Naime, moja mama mi je savjetovala da ih ne peglam, jer da s vremenom dođu tvrdi. I to ne radim.
    Stavljam omekšivač kod svakog pranja (ne previše), ali su mi ručnici ipak tvri, nekako grubi. Uopće nisu fini mekani kao na reklamama!
    Molim savjete i iskustva!

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    10, 20, 30 pranja?!
    pa traju godinama.
    ne znam koliko omekšivač utječe na trajnost, mi ga nikada ne koristimo.

    a reklame... i jesu samo reklame: kako žena može letjeti s ulošcima s krilcima, tako su i ručnici poput pahuljice.

    (mi kupujemo samo bijele kako bismo ih mogli kuhati, nema drugih opcija kod mene)

  3. #3
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Ja sam čula da su mekani kada ih se suši u sušilici. Isto ih imam 2,3 god, onda nešto nadokupljujem, nešto u krpe.
    Inače, kada prijeđu određeni broj pranja, postaju grubi. Gledaj na to kao na dobrodošao piling cijelog tijela.

  4. #4
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Ja sam freak jer jedva čekam kad će ogrubiti Ne volim mekane peškire, jer nemam osjećaj da pokupe vodu, nego da je nekako, razmrljaju :/
    Jesu mekši (ko sa reklame) nakon sušenja u sušilici, ali to ne radim, jer im treba 100 godina da se osuše. Mislim da ogrube zbog taloženja kamenca iz vode. Možda da staviš sirće umjesto omekšivača u ispiranje?
    Rok trajanja, u zavisnosti od proizvođača i kvalitete samog peškira - neki dvije-tri godine, neki i preko 10 godina.

  5. #5
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Ja sam freak jer jedva čekam kad će ogrubiti Ne volim mekane peškire, jer nemam osjećaj da pokupe vodu, nego da je nekako, razmrljaju
    Same here.

  6. #6
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    moji svilanit ručnici, prani na 70° s omekšivačem, su nakon 6 godina još mekani. ne mekani kao pahuljica, ne mekani kao kad sam ih kupila, ali ugodni za korištenje (idelana sredina između muljanja i pilinga).

    i naravno da ih ne peglam.

  7. #7
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    ja sve ručnike godinama perem na 95 i ne peglam, omekšivać stavim kad se sjetim. nisu tako mekani kao kad sam ih kupila ali su mi ok, zapravo mislim da bolje upijaju kad se par puta operu nego odmah nakon prvog pranja

  8. #8
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Veći dio ručnika iskuhavam, a neke jako tamne perem na 60-70°C.

    Ne peglam ih, jer ih mahom sušim u sušilici, pa onda nije potrebno peglanje.

    Osim toga, kad ih sušim u sušilici, puno su mekši, a čak i bez omekšivača mirišu, kad su već i prljavi.

    Omekšivače koristim umjereno.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Iskuhavanje.
    Bez omekšivača.
    Tvrdi ko cigla!

    Traju... pa neke imam 10 godina - jes' da nisu lijepi, zapravo - vidim da bih morala dokupiti još.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    imam ručnike dok se ne poderu, onda kupim nove....

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    znači, ima nas puno koje volimo "grublji stisak"

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    o da

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    294

    Početno

    imam ručnike osam godina. perem ih na 40 - 60, koristim omekšivač, sušim u sušilici. oni koji su kupljeni mekši meki su i sada ( ali ne kao u reklamama ), a oni koji su bili grublji takvi su i sada. i ne pada mi na pamet mijenjati ih barem još desetak godina ( jedino što mi se promijenio ukus za boje pa mi se sad ne uklapaju u estetski svjetonazor ).

  14. #14
    **mial** avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,361

    Početno

    sve ručnike perem na 95. bijele same a šarene po boji. stavljam omekšivač i isto su grublji i takvi mi više odgovaraju.
    još jedna koja voli
    Citiraj apricot prvotno napisa
    "grublji stisak"

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Volim grublje ručnike, ali moji doma ne vole. Omekšivač ne smijem koristiti (alergija MM) tako da ih omekšavam jabučnim octom+et.ulja i stavim na sušenje kratko vrijeme, a onda ih onak vlažne normalno osušim. Mekši su nego bez sušenja.

    Sad kad su zimski dani dobro ih je staviti van da promrznu.

  16. #16
    kasiopeja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    861

    Početno

    Ja ne stavljam omekšivač jer napravi sloj da su slikskiji pa ne upijaju dobro. Imam ih tak dugo dok se ne zasitim boje, godinama..

  17. #17
    clio180 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    908

    Početno

    ma ja isto volim grublje, jer mi služe kao piling.
    jedino mi je bed što su Janovi ručnici grubi. morati ću mu kupiti nove, a ove ću uzeti ja.
    neke ručnike imam i 10 godina. naime, moj tata bi mi za svaku priliku (NG, rođendan i sl.) kupio ručnik, tako da sam ih sakupila popriličan broj.
    nekoliko najlošijih (i najstarijih) sada će ići u krpe za pod ili za prašinu.

  18. #18
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    pa njegove speglaj pa će bit mekši.
    ja mrzim omekšivać u ručnicima, onda slabije upijaju. Volim ih krute, takvi najbolje služe svrsi

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Volim ih krute, takvi najbolje služe svrsi
    x

    8)

  20. #20
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    od kad mm i ja živimo zajedno - nekih 7 godina - još uvijek su OK
    uglavnom imam bijele ili pastelne
    perem na 70-95 oC, prije sam stavljala omekšivač, ali od kad perem F robicu s našom, više ne...
    sušilicu nemam, i ne peglam ih (kao niti ostatak robe, osim košulja)
    i taman su - ni grubi ni mekani...

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sesvete
    Postovi
    233

    Početno

    Ja sam u Ikei kupila sve ručnike i prezadovoljna sam.Bijele perem na 95,šarene na 60 i sušim u sušilici.I da,istina je da su jako mekani.Ali ne toliko da ne služe svrsi.Lijepo te obrišu.

  22. #22
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Ja sam freak jer jedva čekam kad će ogrubiti Ne volim mekane peškire, jer nemam osjećaj da pokupe vodu, nego da je nekako, razmrljaju
    Same here.
    Također!
    Rok trajanja: dok izgled ne postane takav da ih ne mogu gledat ili kad se poderu. Perem na 60 stepeni, u glavnom su u boji.

  23. #23
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ja sam bas jucer se rijesila dva rucnika nakon 10 gidnina. bijeli su , kupljni u IKEA-i, stavila sam ih na radijatore da malo ovlaze zrak, jer i pored ovlazivaca suh je za poludit.
    uglavnom ja imam problem da obozavam velike rucnike, minimalno 100x150 cm, da se lijepo umotam u njih. kako je to nekad bilo skupo, doma imam takva 4, za mene i MM-a i ostala sam pri tome. imam i jedan set za goste (veliki +mali rucnik). tako da i nemam veliki broj rucnika. dok se jedni peru drugi se koriste. kao i apricot imam iskljucivo bijele koje premen na 90 stupnjeva, ne peglam ih, ali ih susim u susilici, jer ja volim meki stisak. i omeksivac stavim kad se sjetim

  24. #24

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Odjednom more iskuhavanja...

    Ja volim tamne/šarene ručnike, MRZIM bijele i pastelne (igrom slučaja imam i takve). Perem ih na 60, da živim sama prala bih ih na 40, ali kako se svi brišemo u iste onda imamo mali jači tretman (koji je očito još uvijek slabiji nego kod drugih). Ne stavljam omekšivač, ne peglam. Ponekad su mekši, ponekad grublji (naslućujem da je stvar u tome koji je deterđent u pitanju - tekući ili prašni). Sušilica ništa, samo bura.

  25. #25
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Mi ne iskuhavamo nista.

  26. #26
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj clio180 prvotno napisa
    ...
    nekoliko najlošijih (i najstarijih) sada će ići u krpe za pod ili za prašinu.
    takvi idu u pelene...

  27. #27
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Ja ne volim premekane, zapravo ne volim kada su oprani sa omekšivačem, jer imam osjećaj kao da se brišem sa najlon-vrećicom, ali ne volim niti tvrde kao moja mama, njeni su onako okoštani, kao da su zaleđeni...
    Najviše imam bijelih (isto vrijedi i za gaće i potkošulje), pa ih perem na 90° (Dash) i bacam u sušilicu! Takvi su mi savršeni-niti premekani, niti pretvrdi! :D

  28. #28
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Ja imam neke ručnike nasljeđene zajedno sa stanom. Nisam ih bacila jer budem već, kupila sam neke nove i ti novi su sad grublji od onih starih. Mislim da i kvaliteta materijala ima utjecaja.

  29. #29
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    čitala sam da se kod novih ručnika prvih par puta ne smije staviti omekšivač jer da onda neće dobro upijati
    imam neke ručnike preko 15 godina, koristim ih dok se ne poderu
    ja kupujem bijele, ili pastelne da mogu na 90, samo one jakih boja, uglavnom dobivene, perem na 60, omekšivač kako se sjetim
    ne peglam nikada, već kad se suše, na štriku, ručnike nikad na radijatoru (sušilicu nemam) pokupim dok su još malo vlažni i složim i onako složene stavim na dasku da se osuše do kraja

  30. #30
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa
    uglavnom ja imam problem da obozavam velike rucnike, minimalno 100x150 cm, da se lijepo umotam u njih. kako je to nekad bilo skupo, doma imam takva 4, za mene i MM-a i ostala sam pri tome. imam i jedan set za goste (veliki +mali rucnik). tako da i nemam veliki broj rucnika. dok se jedni peru drugi se koriste. kao i apricot imam iskljucivo bijele koje premen na 90 stupnjeva
    Ne kuzim..ak imas tak malo rucnika..kak ih uspijes skupiti dovoljno da napunis cijelu masinu i operes na 90?
    Ili jos nesto kombiniras s rucnicima? Mislim ja ozbiljno pitam..sto se sve smije staviti na to iskuhavanje?

    Meni je blesavo u masinu od 5kg stavit tri rucnika na iskuhavanje..moram to nekak popunit.. :/

  31. #31

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Mi kuhamo k ručnicima i gaće, potkošulje, kuhinjske krpe, krpe za pranje poda...

  32. #32
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Pa kaj fakat guma u gacama moze na iskuhavanje u 90 (tj moja masina ima 95)??

    I koje su to boje? Ja sam mislila da na iskuhavanje moze samo bijelo.. :/

  33. #33

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Bijelo, svijetlo žuto, čak i od starijeg sina crne gaćice - glavno da je pamuk.
    Guma drži.

  34. #34
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Bijelo, svijetlo žuto, čak i od starijeg sina crne gaćice - glavno da je pamuk.
    Guma drži.
    ti bi se dobro slagala s MM, sad sam stavljala bijelo prat, kažem mu da ubaci donje rublje i ručnik iza tuširanja, nisam ni gledala stavim na program namakanja, uključi i vidim da se nešto sivo vrti, on ubacio sivu trenirku i plavu majicu i još kaže da je on to prao s bijelim, a njegovo bijelo kad ga pere, kad smo mi na moru, sivo-plavo

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    963

    Početno

    rucnici su mi tvrdji ako ih presusim na susilici-to sam skontala.istina je za prva pranja bez omeksivaca-imam i grubih i mekih....glavno da brisu,neki su stari 10 god a neki 1 mjesec-nekad mi se stariji cine kvalitetniji

    kaj se tice vesa i iskuhavanja-sve bijelo iskuhavam bez problema

  36. #36
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    neke na 60, a neke na 95!
    OT. curke, gdje u zg-u ima za kupit malih rucnika za klince sa nacrtanim bubamarama, cvijeticima, zivotinjama i sl...???

  37. #37
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja ih perem na 90, bez obzira na boju

    a obzirom da mrzim grube rucnike, obavezno idu u susilicu

  38. #38
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Mi kuhamo k ručnicima i gaće, potkošulje, kuhinjske krpe, krpe za pranje poda...
    ja bih umrla iste sekunde da ovo perem zajedno
    ručnici s donjim rubljem.
    kuhinjske krpe sa stolnjacima.
    krpe za pod perem na ruke koliko mogu, onda bacim - ne bih ja to u mašinu, osjećala bih da je kontaminirana

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    krpe za pod perem na ruke koliko mogu, onda bacim - ne bih ja to u mašinu, osjećala bih da je kontaminirana
    Potpisujem samo ovo.

    Ne volim slinavi osjećaj nakon što uvalim omekšivač-pa već godinama ne uvaljujem
    Ne volim baš ni kad mi otvrdne ručnik-ko neki-istinabog nakon 7-10 godina...koje vam se inače marke dobro drže...meni su još svi iz tzv. dote, a ne sviđa mi se tekstura nit boje pa bi kupovala nove

  40. #40
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Krpe za pod perem samo sa istim takvim stvarima jer mi je nepojmljivo stavljati sa ostalim vešom, dok ostalo navedeno perem zajedno.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno



    Ajd, kaj je sad u toj krpi za pod? Pa ona koju ja imam je običan frotir (stari ručnik razrezan na četvorine). To je za svakodnevno prebrisavanje.

    Ako je pod jaaaako zamazani, onda ga operem onom viledinom kosom koja se cijedi u onom ocjeđivaču - to ne perem uopće To niti ne diram rukama

    Pitanje je bilo čime dopuniti mašinu da ima dosta rublja

  42. #42
    fegusti avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    pu
    Postovi
    2,033

    Početno Re: ručnici i njihovo održavanje

    Citiraj clio180 prvotno napisa
    (10, 20, 30 ili više pranja).
    ja sam pomislila da govoriš o godinama!
    ja ručnike perem na 90 s omekšivačem.
    neki su ok, a neki su odlični za piling! valjda ovisi o sastavu.

  43. #43
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Pitanje je bilo čime dopuniti mašinu da ima dosta rublja
    ovisi koliko često pereš određenu vrstu.
    kod nas se svaka vrsta pere jednom tjedno (osim krpa i stolnjaka, to puno rjeđe): jednom bijelo, jednom crveno, jednom plavo, jednom pastelno, jednom posteljina...
    najčešće uguravam nogama, kako sam već negdje napisala.

  44. #44
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    kao moja mama. nikad mi nije jasno otkud joj volja i dovoljno veša... kod mene se pere a) svijetlo i b) tamno, a ako usfali zna se i pomiješati.

    ja sam lijena domaćica.

  45. #45
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Meni uopće ne smeta kad mi je mašina polovično napunjena, ne znam što se uzrujavate? Samo vam se veš bolje opere i manje je zgužvan.
    Ili?

  46. #46
    oka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    3,306

    Početno

    Meni uopće ne smeta kad mi je mašina polovično napunjena, ne znam što se uzrujavate? Samo vam se veš bolje opere i manje je zgužvan.
    Ili?
    Nije dobro za mašinu, trebala bi biti do određene kilaže puna ako se ne varam. Dobro, tu i tamo mislim da nije problem, ali stalno

  47. #47
    MIJA 32 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    3,516

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Citiraj Amalthea prvotno napisa
    Mi kuhamo k ručnicima i gaće, potkošulje, kuhinjske krpe, krpe za pranje poda...
    ja bih umrla iste sekunde da ovo perem zajedno
    ručnici s donjim rubljem.
    kuhinjske krpe sa stolnjacima.
    krpe za pod perem na ruke koliko mogu, onda bacim - ne bih ja to u mašinu, osjećala bih da je kontaminirana
    x

  48. #48

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Citiraj Sun prvotno napisa
    Volim ih krute, takvi najbolje služe svrsi
    I ja ih volim krute, jer kad su mekani fakat ne služe svrsi.

  49. #49
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Citiraj oka prvotno napisa
    Nije dobro za mašinu, trebala bi biti do određene kilaže puna ako se ne varam. Dobro, tu i tamo mislim da nije problem, ali stalno
    Onda za kako koju mašinu. Moja bez problema može prati par stvari, ali da živiš u sterilnim uvjetima bar pola mašine se nakupiti - a to je skroz OK. Moja mašina ima betonski uteg težak k'o smrt i sama si (prema kilaži veša) dozira vodu, a stara je 10 godina.
    Šta ove današnje mogu, mogu si samo misliti...

  50. #50
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i moja si sama dozira, prema potrebi.
    ali rijetko je to potrebno: prije nekog puta ili tako nešto.
    obično uvijek ima za napuniti mašinu.

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •