Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 52

Tema: kakav je to Šarlah?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno kakav je to Šarlah?

    V. su dijagnosticirali šarlah..međutim:

    1. osip je dobila u ponedjeljak na večer
    2. osip nije bio uzdignut ni kao "brusni papir"
    3. osip je doduše bio koncentriran oko prepona i pregiba te ispod vrata, obrazi crveni
    4. osip kao da se malo povuče, pa opet izbije (pogotovo nakon spavanja)
    5. Prije su nagađali da se radi o alergiji na atibiotik koji je primala tjedan dana prije zbog upale uha - Cefzil)

    6. temperaturu je dobila tek u četvrtak navečer. Visoku - stalno je oko 38,5-39,5 (dobila ZINNAT - što nije penicilin??Ja sam mislila da će joj dati Silopen..)
    7. jučer je osip nestao!! ( a vele da kod šarlaha osip traje tjedan dana i da se ne povlači već nestaje ljuštenjem)
    8. jezik joj nije malinast


    Uglavnom, temperaturu joj teško skidamo - tuširam ju, stavim je u kadu s mlakom vodom, lupocet (ni sirup ni čepići) ne pomažu previše - temp padne za max pol stupnja i brzo počne opet rasti, dalsy - slično, pol čepića voltarena snizi dosta brzo, ali opet, ne mogu joj i ne želim davati previše voltarena.

    Pije dosta čaja, ali ...

    uglavnom sad sam totalno zbunjena- ne liči mi na šarlah, ne znam što je, ne znam prima li dobru terapiju, ne znam dal da se jednostavno spremim i odem u bolnicu s njom..

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Ste radili bris grla?? Tako je najbolje odrediti je li šarlah ili nije. I Sonja je imala neki netipični osip i netipično malinasti jezik i sve to bez temperature...no bris grla je pokazao prisustvo streptokoka A i liječnik je potvrdio prvu dijagnozu i rekao da je to neki "podmukli oblik" i da bi se puno lakše moglo izliječiti da je bilo temperature. Tek je nakon nalaza brisa dobila antibiotik. Sretno i čuvajte se.... da što prije ozdravite

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    A jezik boje maline?
    I naravno, vađenje krvi(leukociti,DKS ,a po mogućnosti antistreptolizinski titar)?
    Antibiotik koji ste dobili pokriva streptokokoka(nije nužno da dobijete silapen).

  4. #4

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    Uzet je bris grla ali nalazi će biti tek u srijedu??!!

    Jezik nije malinast...i evo, sad je gledam i nema uopće osipa :? , al zato kuri i kuri...

    Nalazi krvi : sedimentacija i leukociti su u granicama normale. Veli pedica-nešto virusno :? Kak virusno ak je streptokok??

    Urin ne pokazuje urobilin (ili kak se već zove, a karakteristično je za šarlah), ali ima nešto leukocita i rijetke bakterije. Ja sam joj rekla da to nije bio prvi jutarnji urin (jer još ima noćnu pelenu) ali nije izgledala zabrinuto...

    Inače, V. je jutros vrlo obilno kakala i na kraju je to dosta izgledalo proljevkasto...

  5. #5
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,367

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    Nalazi krvi : sedimentacija i leukociti su u granicama normale. Veli pedica-nešto virusno :? Kak virusno ak je streptokok??
    Ako je virus ,nije streptokok,a samim tim ni šarlah.

    Čekajte bris pa će te vidjeti.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Nama je jednom bio dijagnosticiran šarlah samo na temelju kliničke slike jako upaljenog grla.
    Nakon 2-3 tjedna samo shvatili da ipak nije bio jer se tabani i dlanovi nisu ljuštili. To je jedini siguran znak.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj dalmatinka prvotno napisa
    Nama je jednom bio dijagnosticiran šarlah samo na temelju kliničke slike jako upaljenog grla.
    Nakon 2-3 tjedna samo shvatili da ipak nije bio jer se tabani i dlanovi nisu ljuštili. To je jedini siguran znak.
    Joj baš sam htjela pitati jel normalno da se djeci nakon šarlaha guli koža na rukicama...Sonji otpadaju veliki komadi grozno izgleda...jadna moja ribica...ljušti se ko zmija

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    ma nama je osip skroz nestao :? Nije se ništa ljuštilo, jednostavno se povuklo.... Još šmrca, kašlje, temperatura joj je pala i dobrog je općeg stanja...dakle?? To nije bio šarlah? :?

    DObro, još ćemo sačekati nalaz brisa grla, pa da budemo sigurni...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Mi šaljemo samo jednu veliku za što prije ozdravljenje!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    ma nama je osip skroz nestao :? Nije se ništa ljuštilo, jednostavno se povuklo.... Još šmrca, kašlje, temperatura joj je pala i dobrog je općeg stanja...dakle?? To nije bio šarlah? :?

    DObro, još ćemo sačekati nalaz brisa grla, pa da budemo sigurni...
    Sonji se ljušte prstići na rukama, i to je počelo nakon više od tjedan dana nakon izbijanja prvih simptoma bolesti, a osip se povukao već 3-4 dan. Pusa za malenu bubinicu...

  11. #11
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    Mi smo imali vise sarlaha i mozda je jedan bio sa osipom, ali je uvijek bila karakteristicna crvena boja grla, ne jezika. Silapen nam nije uopce pomagao vec smo isli na inekcije dok doktorica nije skuzila neki novi lijek.Nazalost ne sjecam se imena ali to nije ni bitno jer svako individualno reagira.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    danas će biti gotov nalaz...baš me zanima..

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    javi nam ...osip može biti od zlatnog stafilokoka

    ~~~~~~~da bude ok

  14. #14

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    loonalee, kakav je nalaz??

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    hej,mi nismo zaboravili na vas!!!!!
    kako je

  16. #16
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kako izgleda osip od sarlafa?
    tri dana sam u temperaturi, glavobolji i kostobolji, jucer mi limfni cvor iza vrata uzasno bolan, a jutros izbio osip po cijelom tijelu. ruke, noge, dlanovi, vrat, cijeli trup, sad gledam da je i lice

    sori sto uzurpiram djecji topik

  17. #17
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    isla sam gledati i jezik i stvarno jest malinast ali ne znam jel to od caja od brusnice sto ga pijem
    nemam ga sad na poslu s cime istrljati


    sarlah je djecja bolest, odrasli je ne mogu dobiti?
    osip mi izgleda bas ko onaj na portalu

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Možeš dobiti šarlah, ako nisi imuna.
    Svakako odi doktoru jer može biti i 100 drugih stvari.

  19. #19
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    nasla sam ovo
    Šarlah je najčešći u dobi od 4 do 8 godina.
    Do navršenih 10 godina, 80% djece razvije doživotna zaštitna antitijela protiv streptokoknih pirogenih egzotoksina.
    Šarlah je rijedak u djece mlađe od 2 godine zbog prisutnosti majčinskih antiegzotoksinskih protutijela i manjka prvotne osjetljivosti.

    tak da po meni - ak si u onih 20 posto - mozes ga imat :/
    da nazoves zaraznu pa pitas njih?

  20. #20
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    kod mene su dvije opcije, ili samo prodje ili umrem
    mozda je ipak urtikarija

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ili stafilokok zlatni koji isto izbaci osip
    ivarica idi doktoru...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    A ti radiš

  23. #23

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    kako izgleda osip od sarlafa?
    Ivarice jel ti pod prstima taj osip jako grub onako ko šmirgl papir i sitan?? Jel krenuo od iza uha pa prema licu, kasnije prsa, pazuh i prepone?? Jel ti i grlo takvo, ono žarko crveno s izraženim crvenim točkicama?? Ako je ovo sve da onda je vjerojatno šarlah...U svakom slučaju odi k lječniku...

  24. #24
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nije mi grub ko smirgl papir, bas mi je ko urtikarija
    ne znam otkud je krenuo jer sam se osuta probudila ali definitivno se ne spusta nego se penje jer mi jutros usi i lice nisu bili zahvaceni a sad osjecam da gore

    bibai, jucer se nisam osjecala dobro i bila sam doma, ali danas mi je ok
    jedino mi je bed ako sam za druge zarazna

    necete me zbog flekavosti natjerati kod doktorice, jedino me to iza uha muci, ali ziva sam jos uvijek

  25. #25
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    jezik ipak nije malinast, brusnice ga obojale

  26. #26
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    jedino mi je bed ako sam za druge zarazna

    necete me zbog flekavosti natjerati kod doktorice, jedino me to iza uha muci, ali ziva sam jos uvijek
    A kako ces znati sto ti je i da li si zarazna ako ne odes doktorici? :?
    Ja bih na tvom mjestu otisla doktorici i to kroz izolaciju, prije svega zbog sebe a onda zbog drugih

  27. #27

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb,Trešnjevka
    Postovi
    1,581

    Početno

    Citiraj ivarica prvotno napisa
    jezik ipak nije malinast, brusnice ga obojale
    Ipak odi lječniku...sad bi ti MM rekao da si gora od mene

  28. #28
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    jel moze biti trodnevna viroza?
    ono nesto tako

  29. #29

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    IVARICE KUPI PRNJE I DOKTORU!!!!!!!!!!

    znam da se derem,opravdano je

  30. #30
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ma nema ona vremena danas sutra za doktora.
    Pomognimo joj radije tu da se izdijagnosticira

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    molim moderatore da ivaricu suspendiraju dok ne donese isprićnicu od doktora...ne vidim joj druge pomoći od mene barem...nisam dr,ali bih se uplašila ovog...
    ivarice ~~~~~~~~~~~da te prosvijetlimo i odeš dr

  32. #32
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ma otkrila ja sto mi je
    isla sam u skolu, stigli su nam ormarici pa smo ih slagali, i jedan djecak ima isti osip ko ja
    uciteljica mi je rekla da su i u jednom trecem razredu imali isto i da je dosla med. sestra uzeti bris i da imaju streptokok

    tako da sad znam, vjerojatno imam streptokok, a na penicilinu sam silom prilika zbog jednog op. zahvata bila prije mjesec dana pa sto ce mi ponovo

    hvala sto mislite na mene

  33. #33
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    pa to je onda sarlah
    neki streptokok uzrokuje sarlah- cek da guglam
    evo
    Šarlah je uobičajena zarazna bolest djetinjstva. Uzrokuje ju bakterija beta hemolitički streptokok skupine A, a karakterizira ju osip.
    sa plive

  34. #34
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    i jos ovo:
    Danas se šarlah liječi antibioticima (penicilin ostaje lijek izbora). U stvari, antibiotici također sprečavaju pojavu komplikacija i širenje šarlaha na drugu djecu i članove obitelji. Važno je otići liječniku kako bi se dobio pravilan tretman ako vi ili članovi obitelji imate simptome. S antibioticima, šarlah se lagano i efikasno liječi.

    Prevencija
    Bakterija se širi direktnim kontaktom sa inficiranim osobama ili kapljično ako zaražena osoba iskašljava. Izbjegavajte kontakt sa zaraženim osobama, izolirate bolesnu djecu iz vrtića i škole.

    isto sa plivazdravlje

  35. #35

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zabreg
    Postovi
    1,286

    Početno

    :shock: ajme što se izdogađalo od kad me nema na topicu!

    Ivarice, izgleda da ti imaš šarlah!!!

    A izgleda da ga Vita nema i nig ga je imala! Nalaz brisa grla je negativan- streptokok nije izoliran, samo je porasla miješana flora..
    E, sad..popili smo anitbiotik bezveze, ili? Hmm...svakako, više ne šmrca toliko i ne kašlje i super je volje tako da ako je i bilo nešto drugo, možda je antibiotik ipak pomogao...Ali što je bilo u pitanju onda?? :?

    Ivarice, nemoj se šaliti sa šarlahom

    ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨nek brzo prođe¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ¨

  36. #36
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    nije sarlah, ali sto god da je, pocelo me jako smetati, a kod doktorice, ne da mi se sad objasnjavati, ali necu

    forumske dokice, moze na pp savjet kako da ga tretiram
    imam ga doslovno po cijelom tijelu, nema gdje nisam osuta, od tjemena (osjecam po svrbezu) do noznih prstiju, s tim da me svrbez muci na unutarnjim podrucjima ruku i nogu (tamo gdje je koza prozirnija, meksa, kako da objasnim), ali onaj na dlanovima i tabanima i usima je za izluditi, pogotovo tabani :/

    mazala sletatopiom ali ofkors nema poboljsanja
    uzimam sumeci kalcij ako je urtikarija

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZADAR
    Postovi
    1,828

    Početno

    Imaš streptokok i nećeš doktoru :shock:
    Ali znaj da je to jako zarazno.

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj loonalee prvotno napisa
    :shock: ajme što se izdogađalo od kad me nema na topicu!

    Ivarice, izgleda da ti imaš šarlah!!!

    A izgleda da ga Vita nema i nig ga je imala! Nalaz brisa grla je negativan- streptokok nije izoliran, samo je porasla miješana flora..
    E, sad..popili smo anitbiotik bezveze, ili? Hmm...svakako, više ne šmrca toliko i ne kašlje i super je volje tako da ako je i bilo nešto drugo, možda je antibiotik ipak pomogao...Ali što je bilo u pitanju onda?? :?

    Ivarice, nemoj se šaliti sa šarlahom

    ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨nek brzo prođe¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ¨
    ajde dobro da nije šarlah,ali što je bilo?
    ne mora biti bezveze antibiotik...možda je negdje drugdje bila bakterija...bitno da je sad sve u redu...

  39. #39
    Hannah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    300

    Početno

    I Šimun je pod sumnjom da ima šarlah Sve je bilo super do noćas. Zakurio je jako, temp. 39. Ujutro sam skužila osip i to taj karakterističan za šarlah. Samo me je nešto presjeklo. Malecki nikada nije bio bolestan, šmrcanje i temp. jedan dan od zubića ne ubrajam pod bolest. Ostao je kod bake do podne dok ja nisam odgulila šihtu. U međuvremenu se osip povlačio kada je temp. pala i ponovno buknuo kada je kurio. Doktorica nije na čisto o čemu se radi. Bris grla je na higijenskom, u ponedjeljak će biti gotov nalaz. Ljuta sam ne sebe što nisam forsirala da mu vadimo leukocite, ali dobro, stignemo to i sutra na hitno. Eto sva sam pogubljena, a on miš mali zbunjen. Kada ima temp. samo klone i spava, i sav je šaren, a kada nema igra se skroz je ok. Čekamo ponedjeljak.

  40. #40
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    ivka, mozda mononukleoza?

  41. #41
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    ako i je, bar je necu siriti dalje poljupcima

    o ancice, zasto si morala dizati ovaj topik, sad ce me pitati jel proslo i jesam li bila kod doktora

  42. #42
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Da podignem malo. Moj sin (4,5) je jučer iz vrtića došao s temperaturom 38, 5, plačući da ga grlo stravično boli. Grlo mu je skoro tamno crveno, jezik normalan. Dr kaže da je streptokok i dobio je silapen(nije mu vadila krv, nije uzimala bris ali mi dolazimo iz malog mjesta i žena je upućena u svaku virozu i temp koja hara vrtićem, ovaj put to je streptokok). Jučer popodne sam mu dala paracetamol, navečer više nije imao temperaturu, noćas isto, a sad je ko novi. Kaže da ga grlo boli ali vidim po njemu da to nije ni sjena onome od jučer. Nikakav osip nema, normalne je volje.....Da se dr nije malo zahebala? Mi možemo vani normalno? Sreptokok može i ne mora izazvati šarlah, to može proći samo ovako ili ?

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Moj mali je imao tri puta šarlah. Prvi puta osip je bio karakterističan i malinasti jezik. Čim bi počeo piti antibiotik osip bi se povukao i nikada se nije ljuštio. Drugi puta nije bilo osipa samo temp. i grlo, a treći puta strašan proljev, bez tem, osip izbio navećer, a ujutro ga više na pregledu kod peda nije bilo. Svaki puta smo radili bris, koji je naravno bio pozitivan. Ja se nadam da smo sada imuni na tu beštiju, već mi je pun kufer.

  44. #44
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Sad sam mu mjerila temp. i nema je. Odosmo mi u šetnju

  45. #45
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    nama je proslo proljece u vrticu harao streptokok, pa smo ga i mi doma udomili dva puta. nijednom BC nije imao osip, tocnije sarlah, ali od streptokoka ih zan boliti i trbuh, pa cak mogu i povratiti.
    kako sam i ja sretnica bila s tom bakterijom, moram ti priznati da me grlo jako bolilo, onako kad gutam kao da sam gutala zilete, i kasljala sam kao da se gusim. nisam bila kod ljecnika ko ivarica sam sama sebi dijagnozu dala, dok nisam dosla po papire za bolovanje kod svog lijecnika, koji kad je cuo kako kasljem naredio mi da zinem i onda je samo rekao pa vi imate gnojne cepove po grlu, koliko dugo to vucete .
    popila sam antibiotik, ali vec drugi dan sam se osjecala puno bolje.
    kod nas pedijatar inzistira da zbog streptokoka bude dva tjedan doma.

  46. #46
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    kako misliš doma? da se ne ide u vrtić ili da se ne izlazi vani?

  47. #47
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,725

    Početno

    klinci sa streptokokom vise nisu zarazni nakon 48 sati od pocetka pijenja antibiotika, pa smo tih 48 sati bili samo doma doma, a ostatak nismo isli u vrtic. dakle setali smo se bez frke, drzili s drugim koji su znali situaciju i to.
    dakle 2 dana samo u kuci, a ostatak od dva tjedna van vrtica.


    i da postoji brzi test na streptokok, ako postoji sumnja na njega, jer cekanje na bris koji je puto tocniji se ceka dulje. test traje 5-10 min. radi se tako da se uzme bris grla, dakle za klince je nije traumatican.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 31.03.2011. at 10:38

  48. #48

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Trina, smatra se da ev. može zaraziti druge još max. 48 h od početka terapije silapenom. Obično je to 24 h.
    To što ti djeluje zdrav je dokaz da se radilo o streptokoku i iskusnoj pedijatrici.

  49. #49
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    a može li šarlah proći bez osipa?

    zaru je u srijedu popodne počelo peckati grlo, cijeli četvrtak provela je u mučnini i 3 puta povraćala, sve uz temperaturu do 37.5. u petak joj je bilo super, samo ju grlo pecka, ja pogledam a ono gnojni čepovi i crveni osip po ždrijelo - ali bez temperature. dokica joj dijagnosticira anginu i dala joj je antibiotik koji pije od sinoć.
    međutim od danas joj je jezik totalno malinast. ali osipa nema. i grlo joj izgleda deset puta bolje nego jučer.
    jel može to bit šarlah?
    jel moguće da smo osip preduhitrili antibiotikom?
    dokica je rekla da u ponedjeljak ide u školu ako nema temperature, jel to vrijedi i ako je šarlah?

  50. #50
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    aha
    može.
    ali se onda zove gnojna upala grla.

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •