Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 217 od 217

Tema: Dali nosite dijete na rukama?

  1. #201
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    Starijeg nosila do 3. godine :D, do 1. se nosio puno, kasnije manje...mlađi se od nekih 6 mj dosta nosi (dotad si je sam bio dovoljan)...nije mi super što stalno visi na meni, nekad mi ide na živce al ako to njemu treba/paše to mu dajem.

    Vrijeme ionako prebrzo prolazi, proći će i faza nosanja...

  2. #202
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Mi smo našego nosili kad je htjeo - ne moš malu bebu ne nosit - iako sam brijala da možeš, bila sam u krivu - ali čim je krenuo puzat i sad hoda već ko veliki, uopće mu ne pada na pamet tražit na ruke, i kad ga uzmemo, mazi se 5 minuta i onda trk nazad u akciju.

  3. #203
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    nosili na rukama, leđima, glavi kako god nas veseli

  4. #204
    piknjica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    na i
    Postovi
    62

    Početno

    I mi se nosili puno, ispočetka na rukama, kasnije u MT-iu, ali otkad je propuzala, više ne želi na ruke.

    Uživajte u fazi naručja jer prebrzo prođe.

  5. #205
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Joj sjećam se jednog čovjeka na sljemenu koji nije dao mami (svojoj ženi) da digne vrišteće novorođenče iz kolica. Horor - cijela Hunjka ga je htjela linčovati. Eto kad netko zabrije na nenošenje i to kako nas bebe manipuliraju... Ko da su bebe men in black, dođu i uzmu ti mozak i ti radiš sve što one hoće... Nosiš, dojiš, upišeš ih u školu. Strašno.

  6. #206
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj N31 prvotno napisa Vidi poruku
    i ja nosim svoje dijete ali ju ne nosam.
    ne razumijem razliku. stvarno ne.

    (a kaj se tice wc-a. kod neke djece mozda se radi o 2 min urlanja. ali kod neke radi se o 2 min urlanja koje nakon toga treba smirivati narednih 20 min. i ne radi se o poklapanju nego se radi o pravilu. dok nisam dobila svoje dijete i ja sam mislila da se radi o pretjerivanju. ali zapravo se radi o liniji manjeg otpora. manja je tlaka uzeti je sa sobom, nego smirivati eksploziju.)

  7. #207
    bzara avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    1,511

    Početno

    o da, potpuno se slažem s eksplozijom! mi ako i pustili da se Nia pravo rasplače onda smo je pola sata poslije smirivali, a jecala je još nekih sat-dva nakon prestanka plakanja!

    ja uživam u nošenju svoje mišice! premda je sad već stvarno komad bebe, i ja baš nisam velika, ali nema mi ljepšeg osjećaja! još kad me stisne tim malim ručicama, i onda od sreće vrisne, nema ljepšeg! a tako brzo prođe...

  8. #208
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    potpisujem bzaru!
    ja svog Ivana bas nosim, i imam osjecaj nekad da mi je uvik na rukama, i u tom gustam, i nije mi tesko, i samo onaj osjecaj kad se umili na meni... ma za rastopit se

  9. #209
    Hajdi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    173

    Početno

    Sad je nosim više nego kad je bila bebica.

    Nekako mi je to tako mljaaaac kad obesi debele rukice oko vrata, pa još ako padne neki cmok.

  10. #210
    kokolina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    10

    Početno

    Ponavljam ono što je Tajuška rekla;nije stvar u tome da su neke mame nosaći,neke nenosaći,mi svi zajedno odgovaramo na potrebe djeteta...moja lutkica mi je stalno po rukama,zato što me ona tako traži,da se bolje izrazim urla dok ju ne uzmem.Sigurno bi ju manje nosala da mi nije takvo dijete.Gdje da ostavim dijete koje je prohodalo kad idem na wc? Lijepo bude sa mnom igra se kremicama na podu dok ja obavljam svoje.Mogla bi ju jedino staviti u vrtić,al cijela ulica bi se tresla od njenog urlanja,tako da mi ne pada na pamet.Moje prije mi nisu vjerovale dok je nisu ćule...Ne mislim da je neko bolja ili lošija mama,svatko ima svoja uvjerenja,a i mogućnosti.

  11. #211
    tajuska avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    468

    Početno

    Citiraj kokolina prvotno napisa Vidi poruku
    Moje prije mi nisu vjerovale dok je nisu ćule...Ne mislim da je neko bolja ili lošija mama,svatko ima svoja uvjerenja,a i mogućnosti.
    hehe, ni meni nitko ne vjeruje dok ne cuje i ne vidi

    a ovo zadnje potpisujem.

  12. #212
    Honey avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    D.Resa
    Postovi
    1,962

    Početno

    Evo sad sam stjerala iz krila jedno od 3, drugo dijete od 5,5 godina da napišem ovaj odgovor

    Nosili se i nosimo kad možemo. Makar malo. Ni ja nisam tegleći konj pa mi nekad prekipi, mislim da s tri godine može po stepenicama i sama dolje dva kata, bar ponekad

    Mene je moja mama ponekad nosila već i meni je bilo smiješno, točno se sjećam, visile su mi noge do ispod njenih koljena...

    I drago mi je kad netko drugi hoće nositi moju djecu.

  13. #213
    lisica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    384

    Početno

    Ja imam troje djece, nosila sam ih i nosim, do nekih cca 6 mj. su mi spavali i spava po danu isključivo na rukama, najstarija je imala 20kg već sa 2 god, do 3. sam je nosila( ja imam 50 i kusur) i kad sam ostala u 2. stanju i kad mi je ključna kost izletila van. (rodila, MM sredio ključnu, nastavila nositi naizmjence u slingu nju i bebu.
    meni to nije teško, rađam djecu koja u kolica neće ni slučajno, cicaju kad i kako hoće, periodično i po 24 sata jer ne brijemo na dude i eto, nosimo se.
    to brzo prođe, ja to fizički mogu, gušt mi je i gdje god krenem moje drage prikoličice furaju samnom. mlađeg nosim, starije se drže za rub slinga!

  14. #214
    Onavi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Na moru
    Postovi
    357

    Početno

    Našeg sinka nosimo 8miseci...i otpadoše mi ruke noseć 10kg sriće <3

  15. #215

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    655

    Početno

    ja nosim i nosam po cijele dane. kad me nervira razmišljam kako je to jedina tjelovježba na koju stignem, a nositi gotovo 11 kg uopće nije malo :D i linija mi je fakat super

  16. #216
    hatatitla avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    223

    Početno

    Mame iskusne nosačice, jedno praktično pitanje; iz kojeg položaja dižete svoje bebe? Moj malac ima 2 mjeseca, ali već je dosta težak (imamo za dva dana pregled, mislim da smo oko 6.5kg sada), i zadnjih par dana nešto me gadno ukliještilo iznad lijevog kuka. Pretpostavljam da je to produkt čestog dizanja i nosanja, e sad, uzrok ne mogu maknut, očito, pa onda kako si olakšati? Svi mi kažu Diži iz čučnja; kako vi to izvodite? I koja je prva pomoć, neki oblozi ili što? Mogu li Deep relief namazat? Šepam ko neka baba, a stepenice su mi užas.

  17. #217
    zvijezda  danica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    na padinama Učke
    Postovi
    50

    Početno

    Je je nosamo ga stalno. Ja najviše jer se, mali pekmez, naučio na mene, a tata je samo nužda kada ja jedem ili se kupam. Ne mogu ja njega pustiti da leži, to mi je tako neprirodno. A i on obožava se nosati. Meni ne smeta. Sve to tako brzo prođe da jednostavno moram ga imati stalno na rukama .

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •