Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Ništa ne znam!

  1. #1
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno Ništa ne znam!

    Dakle, o čemu se radi...Ako moderatori misle da možda naslov ije dobar neka ga preimenuju .
    Janko meni ništa ne priča kad dođe iz vrtića, iz šetnje s tatom ili ako radi bilo što u čemu ja nisam sudjelovala a pitam ga da mi ispriča.
    Na sve mu je odgovor ne znam ili ništa!
    U petak su imali predstavu u vrtiću i ja sam ga i taj dan kad je došao doma i još u par navrata preko vikenda pitala kakva je bila predstava, odgovor je ne znam. Pa ga malo ispitujem podpitanjima ali ništa od komunikacije. Ili općenito kad ga pitm kaj su radili, ili kad ga pitam kaj je jeo. Bili smo kod MM-ovih ovaj vikend, otišao je u štenju s bakom. Opet sam ga pitala kaj su radili vani i opet dobijem odgovor "Ništa"!
    A nije da inače šuti, doma non-stop "Mama kaj je ovo, mama zakaj ono, tata kako ovo, tata daj mi ono...i tako u nedogled" Ponekad se MM i ja samo pogledavamo i smijemo jer svakih 5 sekundi jhe ili mama ili tata, ali da bi ispričao nešo čemu ja nisam bila prisutna-nema šanse!
    Zakaj je to tak?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,078

    Početno

    možda ga trebaš pitati konkretnije..kaj da ti i odgovori na pitanje 'kako je danas bilo u vrtiću' ili 'što ste danas radili u školi' i sl..

    da mene netko pita 'kak je danas bilo na poslu' rekla bi dobro ili ne znam, ili ok

    kad bolje razmislim, pitamo ih dosadna pitanja na koja ni sami ne bi bili od volje odgovarati

  3. #3
    Mukica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Bestovje
    Postovi
    6,895

    Početno

    nama je uciteljica rekla - nemojte ih pitat "kak je bilo u skoli?" nego ih pitajte sto ti je bilo najljepse danas u skoli
    sto ti se nije svidjelo u skoli
    i sve ostala pitanja utom stilu

    pitaj ti njega sto se najljepse desilo danas u vrticu
    a sto mu je bilo najgore
    ili sto je bilo najbolje u predstavi / sto mu se najvise svidjelo

    probaj ga ne pitat kaj su radili vani nego ga pitaj sto mu se danas najbolje desilo dok je bio vani

  4. #4
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mislim da sam ovdje na Rodi pročitala kako je dobro postavljati pitanja "Šta ti je danas u vrtiću/šetnji/dućanu bilo najljepše/najružnije. Od kada tako postavljam pitanja dobivam puno više (i konkretnije) odgovora

  5. #5
    Brunda avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,884

    Početno

    Mukice, istovremeno

  6. #6
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Znam ga recimo pitati s čim se igrao u vrtiću...
    Za predstavu sam ga pitala kakve su životinje bile u predstavi...
    Frendica mi kaže da njoj mala kasd dođe iz vrtića sve ispriča bez da ju ona išta pita :/

  7. #7
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    i isa je taj tip, ali je ovaj Brundin( i ja ja sam ga čitala negdje na forumu) recept upalio

  8. #8
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Probat ću kad dođe iz vrtića pa vam javim kako je prošlo...

  9. #9
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj white_musk prvotno napisa
    i isa je taj tip, ali je ovaj Brundin( i ja ja sam ga čitala negdje na forumu) recept upalio
    hehehe mislim da ste to pročitali moj recept (preuzet od MM-a)...

  10. #10
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno


  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,135

    Početno

    To da se ne smije pitati "kako je bilo u školi/vrtiću/poslu", naučila sam još od mame, a ona je to naučila od svojih učenika.

    Iako, ni konkretna pitanja kod nas ne pale uvijek. Pogotovo kad se radi o vrtiću. Sad sam se naučila disciplinirati i ne navaljivati s pitanjima. Pitam ga nešto, a on često odgovori: ne mogu ti sad odgovoriti, poslije ćemo pričati. Bar je iskren
    S druge strane, često mi samo tako, bez ikakvog povoda, krene prepričavati nešto što se desilo u vrtiću ili što su taj dan radili... i zbilja uživam u tim trenucima.

  12. #12
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Kad je moja Lana krenula u vrtić, čini mi se da sam joj dosađivala pitanjima. Sad mi uglavnom sama ispriča i to navečer, kad nas dvije legnemo u krevet, kao da joj se nekako poslože svi dojmovi i umiri se- ako me kužite što hoću reći. Onda ona meni nešto ispriča, nisu to neki razgovori od pola sata, ali ispriča mi nešto onako, u crticama.

    Doći će mu, nemoj ga forsirati da priča o tome ako mu se ne priča. Mislim da mi roditelji znamo biti poprilično dosadna bića

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    mi isto upotrebljavamo "okolo-naokolo" pristup.
    kad dodje doma nis je ne pitam. onda ona krene recimo crtat, a ja je diskretno pitam "jeste danas nesto crtali u vrticu?", onda ona veli recimo nismo i odmah se nadoveze s jos necim sto su radili i tek kad se tako rasprica onda ja pokazem jaki interes i pocnem s potpitanjima i onda saznam bas sve ukljucujuci i o odnosima s drugom djecom.
    dodatno jos nakon price za spavanje uvijek prokomentiramo dan, sto joj je bilo najljepse, a sto joj se nije svidjelo i tu uglavnom saznam jos detalja tako da na kraju dana slozim cijeli mozaik tog dana u vrticu.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    a moj je u toj fazi imao odgovor: govance

  15. #15
    white_musk avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,838

    Početno

    Citiraj ivana7997 prvotno napisa
    a moj je u toj fazi imao odgovor: govance

  16. #16
    newa avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    398

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •