Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Garderoba za nosenje

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno Garderoba za nosenje

    Mozda treba malo promeniti naslov teme....
    Mene je ovo odusevilo, kad bih imala nekog da mi sasije, bila bih mu zahvalna.
    Ovo mi deluje super, narocito za hladne dane, da ne moram da oblacim jaknu 3 broja vecu i da izgledam ko da sam sisla sa Tibeta.
    Kako se vama cini? Da li neka od vas mozda ima ovako nesto?

    http://lotusbarn.no/butikk/index.php...ndex&cPath=163

  2. #2
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    koja fora

    ali već vidim da meni ne bi odgovaralo - uglavnom sam uz andreja nosila i nekoliko vrećica, ruksak... a doma treba hodati uzbrdo: ne samo da sam cijele zime hodala raskopčana, nego sam često i skidala jaknu.

    osim toga, nije za malu dječicu.

    ali definitivno dobar štos!

  3. #3
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    jako zgodno

    al to fakat ne bi trebalo biti teško za sašiti

  4. #4
    a zakaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,149

    Početno

    kak je dobro!
    sad bih ja jos jednu bebu, samo da bih mogla to nositi.

  5. #5
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Genijalno, i ja bi. Kad je jako hladno nosim jaknu od MMa i debeli šal!
    Jel bi se mogao nači negdje kroj?

  6. #6
    Sun avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    ni na nebu ni na zemlji
    Postovi
    3,381

    Početno

    TREBA NAĆI NEKU KROJAČICU I ODNESTI JOJ SLIKU TJ SLIKE (SVE ONE KAOJE SU NA uputama za montiranje (sorry slova)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Meni ovo lici da je od flisa, toplo i mekano, mmmm.
    I mame bas izgledaju zgodne u ovome, za razliku od muzevljevih jakni.
    Znala sam da ce vam se svideti, samo jos da nadjemu tetu sivalicu.

  8. #8
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Evo ovdje ima nešto zgodnije, za one koji se u neka doba moraju i raskopčati, jer, jelte, idu uzbrdo

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Mi imamo http://www.hoppediz.de/pics/zoom/fs-san.jpg i super nam je!!!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    111

    Početno

    Zoza, i ovo je interesantno i dosta jeftinije od onog sto sam ja nasla. Reci mi, posto se na slici se ne vidi bas najbolje, da li je donji deo tog "prekrivaca" kao vreca u kojoj su bebine noge ili je samo neki lastis koji obrubljuje sve to pa drzi i sa strane? Uf, valjda me razumes Htela bih da sasijem nesto tako pa su mi potrebni detalji.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Nije vreća, nego bočno s obje strane imaš gumu koja se zategne prema potrebi!

  12. #12
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Moj P. se sigurno u tom ne bi htio nositi. Pa izgledaju kao male gusjenice, ni rukica ni nogica.
    Bogme moj voli mlatarati i okretati se; koliko-toliko.
    Mi se fino obučemo u skafander, ako procjenim da je jako hladno ruke mu gurnem pod svoju jaknu i sve 5!

  13. #13
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Da ne otvaram novu temu, ja ću malo "upasti" kod vas
    Naime, zanima me nosite li djecu u slingu/marami ubundanu u skafander, a preko svoje zakopčane odjeće?
    Kolika bi trebala biti temperatura napolju da se posegne za skafanderom? Jer, iako je mama zakopčana, njena toplina ipak donekle prodire do bebe.
    Hvala

  14. #14
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Da ne otvaram novu temu, ja ću malo "upasti" kod vas
    Naime, zanima me nosite li djecu u slingu/marami ubundanu u skafander, a preko svoje zakopčane odjeće?
    Kolika bi trebala biti temperatura napolju da se posegne za skafanderom? Jer, iako je mama zakopčana, njena toplina ipak donekle prodire do bebe.
    Hvala
    Cijelu prošlu zimu (ali ona je bila toooplaaaa): pamučni skafander+marama na moju odjeću i tek na to sve sebi obućem jaknu (nezakopčanu). U subotu smo kad je padao snijeg isto bile u šetnji u marami i skafanderu (onaj klasični, malo šuškavi) i gore sam obukla jaknu. E sad, skafander i sling - mislim da bi sling previše klizio po skafanderu tak da je meni bolja marama. Skafander ti ja oblačim već kad je oko 10°C, pogotovo ako puše vjetar.

  15. #15
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Hvala
    Muž je nosio prije neki dan na -2°C u slingu na svoju zakopčanu odjeću. Znači ništa preko nje, ona u šuškavom skafanderu. Klizi samo ako se slabije zategne donji kraj. Ona se nije smrzla, čak mislim da joj je bilo i malo vruće :?
    Ja sam je nosala na +10°C bez skafandera, utopljenu u višeslojnu garderobu. Ali sam, ipak, imala svoju jaknu preko, za ne-daj-Bože, ako zaduva, da je zakopčam.

  16. #16
    SpOOklica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    326

    Početno

    Mi se ovdje u Dalmaciji nosimo normalno obuceni (bodi, hulahopke, carapice, jos jedna tanka majicica i plisana tutica) u slingu ispod mamine jakete. Samo glava u kapici viri van, 5 min dok ne zaspe. Ljudi cesto ni ne skuze da je beba unutra, valjda misle da sam trudnica. Sve isto i kad je olujna bura, samo deblju tuticu obucemo. Sada je temperatura od 0 navecer i rano ujutro do 10 po danu, nije jako hladno ali kad bura zabrije...

  17. #17
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Hvala
    Muž je nosio prije neki dan na -2°C u slingu na svoju zakopčanu odjeću. Znači ništa preko nje, ona u šuškavom skafanderu. Klizi samo ako se slabije zategne donji kraj. Ona se nije smrzla, čak mislim da joj je bilo i malo vruće :?
    Već sam mislila da sam crna ovca. Ja se zakopčam a Janči u skafanderu i slingu. Spavamo, gledamo i dobro nam je.
    Ne bi mogla nezakopčana na - nešto°, ona je zadovoljna i toplo joj je.

  18. #18
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    I dalje se nosamo u skafanderu
    Zbog podosta minusa i vjetra, dodam joj na skafander i šuškavi prsluk, jer sam primjetila da joj leđa budu hladna kad je raspakujem nakon šetnje.
    Sa prslukom nema zime (iako je -5°C)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Meni je tako nekako nezgodno da je namestim u maramu ako je u skafanderu, nekako ne može dobro da raširi nogice i imam utisak da je sva sputana. Pa joj ja oblačim jaknu i postavljene pantalonice. Preko marame oblačim svoju jaknu nezakopčanu.
    Ako baš mnogo duva imam neki do ludila rastegljivi duks pa obučem njega ispod jakne i zakopčam preko bebe.

  20. #20
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Ja nikako da svladam ovo sa svojom jaknom preko. Moja jakna, nezakopčana njemu pokrije samo bokove. A meni bude hladno. Ako uzmem mužu jaknu, onda ga mogu i zakopčati, ali rukavi su mi tada toliko veliki da sam prilično šlampava u tome. U čemu je fora da vi uspijete zakopčati dijete u svoju jaknu?

  21. #21
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    U čemu je fora da vi uspijete zakopčati dijete u svoju jaknu?
    Pa i nosim muževu jaknu!
    I zavrnem rukave
    I baš me briga kako ta skalamerija sve skupa izgleda

  22. #22
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj vještičica prvotno napisa
    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    U čemu je fora da vi uspijete zakopčati dijete u svoju jaknu?
    Pa i nosim muževu jaknu!
    I zavrnem rukave
    I baš me briga kako ta skalamerija sve skupa izgleda
    Ah, ja imam sreću da je MM duplo veći od mene pa kad ja to sve zavrnem, nije problem kako to izgleda, nego jednostavno ne mogu funkcionirati u tome. Ništa, morat ću nabaviti neki komad garderobe između. Ili da nađem ljubavnika sa jaknom po mjeri?

  23. #23
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ne znam zašto bi se dijete nužno trebalo spremati pod jaknu? Obučeni jesu, pogotovo u skafanderu. A griješ je i preko jakne svojim tijelom. Mi se nosimo bez muževe jakne i Jana spava u slingu kao top. Kad je doma skinem iz odjeće topla je.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    A kako grijete nogice u klokanici?
    Dugačku jaknu smo kopčali preko klokanice, ali uvijek su mu nogice bile hladne. Sad kad je hladnije ja obučem debelu jaknu koja nije tako široka da bih je mogla zakopčati preko klokanice, a niti dovoljno dugačka da pokrije nogice. Miškeca zamotam u skafander skup sa klokanicom, još je maleni pa ima onaj skafander u verziji vreće. Sam dok mi to sve skupa pomotamo oko sebe... zgubimo strpljenje. I opet se dogodi da su mu nogice hladne

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    ajme mi smo grozni - u skafanderu bila par puta i to do zagrijanog auta, pa skidali pa u as pa put od 2,5 sata i onda opet van. inace termo stramplice, carapice i tople slapice, trenirkica/potfutrane trapke, body dugih rukava, majica dugih rukava i zimska jakna + kapa, sal. ako je bas JAAAAKO hladno stavim joj jos body bez rukavica kao ptokosuljicu. tako ju nosim i u marami (kratkoj, na boku)... :?

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    zaboravila - jel netko nasao tetu sivalicu za 'prsluke' s pocetka posta?

    http://lotusbarn.no/butikk/index.php...ndex&cPath=163

  27. #27
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj Micika_8 prvotno napisa
    A kako grijete nogice u klokanici?
    Dugačku jaknu smo kopčali preko klokanice, ali uvijek su mu nogice bile hladne. Sad kad je hladnije ja obučem debelu jaknu koja nije tako široka da bih je mogla zakopčati preko klokanice, a niti dovoljno dugačka da pokrije nogice. Miškeca zamotam u skafander skup sa klokanicom, još je maleni pa ima onaj skafander u verziji vreće. Sam dok mi to sve skupa pomotamo oko sebe... zgubimo strpljenje. I opet se dogodi da su mu nogice hladne
    Štrikana vunene štucne. Malo dulje nek ti budu tak da su malo nagužvane da bolje griju. Mojoj Slatkici su isto uvijek nogice bile hladne u marami dok joj nisam počela stavljati štrikane štucne.

  28. #28
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    štrikana=štrikane

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    59

    Početno

    enela tnx

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •