Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 80 od 80

Tema: pedijatar - ne cijepljenje - prijava

  1. #51
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    Eh i da,informacije nisam procitala,dobila sam ih od strane doktora,drugu jos ruzniju stranu sam vidjela na par primjera oko sebe. I cjepivo ima puno vise od ponekad nuspojava,doista je ruzno reci da se dize panika,ludilo ili tome slicno. Temu prate i ljudi koji su posljedice osjetili na vlastitoj kozi.

  2. #52
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    A ja cu ti samo reci da trenutno ne postoji niti jedan koji ne prijavljuje . Svi su dobili dopis da moraju.
    Temu pratim ...mozda zato sto sam godinama u temi.

  3. #53
    geceta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    zagrebačka županija
    Postovi
    1,356

    Početno

    A evo jucer jedan doktor nije,zao mi je samo sto mi je predaleko,zato sam pitala ima li jos koji blize.

  4. #54
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Evo, mi smo za početak dobili uputnicu za epidemiologa, to smo obavili i dobili "nalaz"... Lijepo smo pročavrljali, njoj pojasnili naša razmišljanja, poslušali što ima za reći, koje su preporuke i kako dalje ukoliko želimo ili ne želimo cijepiti.
    Sada sa tim trebamo kod naše pedijatrice i onda ćemo vidjeti slijedi li prijava. Ja se ne brinem.

  5. #55
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Pa i nema se zašto brinuti dok se ne odluči negdje otputovati ili dok netko ne oboli u okolini djeteta.

    I ne treba brinuti sve dok je pod ingerencijom roditelja, koji neće nikud dalje od kruga gdje je 98% djece cijepljeno.

    Da li će trebati brinuti kad dijete odraste i odluči ići, recimo, u Kolumbiju, Indiju, na Bali...? A neće smjeti jer, zamisli, nije cijepljeno. Da li će tada to dijete zamjeriti svome roditelju, ha, tko zna? Da li će se ikad roditelj zabrinuti, ha, tko zna?

    Neki ne brinu ni dok daju svojoj djeci svaki dan vodu s otopljenim srebrom (iako vjerujem da u toj vodi od srebra nema ni "A").

  6. #56
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Eh, kada mislim da nema vise tvojih bisera, eto ga, pojavi se opet nekoliko:D...

  7. #57
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    ​Bezob......
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 15.02.2014. at 18:33

  8. #58
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj mala laia prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, kada mislim da nema vise tvojih bisera, eto ga, pojavi se opet nekoliko:D...
    Zašto betin post nazivaš biserom?

    S pravom postavlja pitanja koja je postavila.

    Jedino što bih ja mogao zamjeriti njezinom postu je optimistična procjena da se roditelji necijepljene djece ne trebaju brinuti sve dok dijete ne putuju u inozemstvo. Jer ako se nastavi postojeći trend, imam ćemo sve te zaboravljene bolesti opet i u Hrvatskoj.

  9. #59
    mala laia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    648

    Početno

    Nda, kao sto te sve bolesti postoje u svim zemljama u kojima nema obaveze cijepljenja...
    A ako i krene u Kolumbiju, Indiju ili Bali, bas zato sto nije cijepljena, pojacati ce oprez i podrobno se raspitati, pa i cijepiti probrano ukoliko se ukaze potreba... Nije istina da nece smjeti!
    Takodjer i tvrdnja sa pretpostavkom i vidljivim neznanjem da kao roditelji ne brinemo...
    Ali, povlacim se sa teme, jer uopce ne pricate o postavljenom pitanju...

  10. #60
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Nisi ni postavila nikakvo pitanje ovdje.
    Tamo gdje si postavila pitanje, dobila si i odgovor.
    Ovdje je Anki postavila pitanje i dobila odgovor.
    A to što je raprava otišla u drugom smjeru se događa nakon što se odgovori na pitanje....
    Kaj ne?

  11. #61
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    evo što sanja modrić kaže o cijepljenju:

    A sad nešto totalno drugačije, a isto važno. Spremila sam to na čekanje kad dođe do nekog predaha oko demonstracija u BiH koje su danima okupirale i medije i politiku.

    Dakle, iz Ministarstva zdravlja najavljeno je otvaranje javne rasprave o vakcinaciji u kojoj bi trebali sudjelovati i struka i građanstvo.

    Izvjestitelji kažu da zdravstvene vlasti žele preispitati sadašnji sustav obaveznog cijepljenja koji počinje već u rodilištu. Razlog je to što se i kod nas posljednjih godina javlja sve više roditelja koji ne dopuštaju liječnicima da cijepe njihovu djecu iako se time izlažu prekšajnim postupcima i novčanim kaznama.

    Očito da je tema vruća i bitna jer su i visokoobrazovane mlade mame u mojoj obitelji o tome, prije koja dva mjeseca, povele raspravu kod mene doma.

    Do sviju nas dolaze zbunjujuće informacije raznih udruga, internetskih portala, a i ponekih liječnika, koji iznose zastrašujuće teorije o tome da masovno cijepljenje zrokuje niz teških bolesti, ali se to, navodno, skriva od javnosti.

    Na tim popisima strave i užasa tvrdi se da djeca zbog cijepljenja obolijevaju od autizma, dijabetesa, paralize, neurodermitisa, epilepsije i tako dalje, da brojne zabilježene komplikacije uključuju promjene u ponašanju i probleme s govorom i pamćenjem, a s cjepivima se povezuje i incidencija alzheimerove i parkinsonove bolesti kod starijih ljudi.

    N a pitanja zbog čega bi liječnici ustrajavali na cijepljenju ako je sve to točno, ovi autori odgovaraju da je to jedna od mračnih podvala farmaceutske industrije.

    Naravno da ja – kao ni većina građana koji su se školovali za pekare, inženjere strojarstva, vodoinstalatere i novinare, a ne za liječnike – nemam ni minimum potrebnoga znanja pa da mogu procijeniti ima li u ovome dimu vatre ili se od buhe pravi slona?

    Ne mogu ja znati da li se, na primjer, pojava određenih bolesti kod djece opravdano povezuje s cjepivima i kakvi su dokazi za to? Ili se generalno rijetke i blage nuspojave neodgovorno preuveličavaju? Ali jedno sigurno znam.

    Kad sam ja išla u osnovnu školu, u Zagrebu je bilo mnogo djece oboljele od dječje paralize i svi su osmogodišnjaci već znali što je to poliomijelitis. Darija, koja je jedva hodala, išla je sa mnom u razred. Neka druga djeca bila su u kolicima.

    Moja djeca već nisu upoznala nikoga tko boluje od te strašne bolesti. Serumi su sasvim iskorijenili ne samo nju, nego i difteriju, skoro da više nema ni ospica i rubeole, a rijetka je i tuberkuloza, od koje su u mukama umirali naši djedovi, uključujući i moga. Čini se, dakle, da za obavezno cijepljenje, postoje neoborivi argumenti iako, naravno, uvijek treba razmatrati i sve ozbiljne prigovore među kojima i kada, kako i čime je najbolje cijepiti i na što sve pritom treba misliti.

    N o doista nije jasno što bi u toj raspravi imala tražiti opća javnost? Ne može biti stvar rasprave svih građana kako se moraju graditi kuće, mostovi i ceste, kako se pakira hrana ili kakvi automobili se smiju registrirati. Ne vjerujem da je mudro odluku o cijepljenju djece prepuštati roditeljima.

    Zašto bi, dakle, Ministarstvo zdravlja otvaralo javnu raspravu za sve kad jedini meritoran sud o vakcinaciji zna i treba dati liječnička struka? Pa zašto onda ona to i ne učini umjesto da se igramo demokracije tamo gdje joj apsolutno nije mjesto

  12. #62

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino što bih ja mogao zamjeriti njezinom postu je optimistična procjena da se roditelji necijepljene djece ne trebaju brinuti sve dok dijete ne putuju u inozemstvo. Jer ako se nastavi postojeći trend, imam ćemo sve te zaboravljene bolesti opet i u Hrvatskoj.
    Kakav Bali?? Pa sobe u Klenovniku pucaju po šavovima od pacijenata s TBC-om. To je tu-na 83 km od Zagreba, 25 km od Varaždina.

  13. #63
    IvanaR avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    427

    Početno

    Kad sam ja išla u osnovnu školu, u Zagrebu je bilo mnogo djece oboljele od dječje paralize i svi su osmogodišnjaci već znali što je to poliomijelitis. Darija, koja je jedva hodala, išla je sa mnom u razred. Neka druga djeca bila su u kolicima.

    Moja djeca već nisu upoznala nikoga tko boluje od te strašne bolesti.
    Mislim da je ovo ključno, ljudi su jednostavno počeli da zaboravljaju. Ja imam 35 i nikada nisam videla nekog obolelog od polia.

  14. #64
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Da, ali argument onih koji su protiv cjepljenja je taj da je istina da su neke bolesti gotovo pa nestale, npr. djecja paraliza ali su se zato, istovreneno pojavile druge, npr autizam. Ja nisam kroz svoje skolovanje upoznala nikog s autizmom a danas znam jako puno klinaca s tom dijagnozom.
    Je li povezano sa cjepljenjem?! Tko to moze tocno utvrditi?

  15. #65
    cvijeta73 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    11,735

    Početno

    puntice, ovako laički.
    ja nisam ni sad upoznala nikog s autizmom, a niti moja djeca.
    nisi ih mogla upoznati kroz školovanje jer sigurno nisu išli u redovne škole, kao što ih niti danas ne mogu pohađati. oni s teškim oblikom autizma.
    a ovi s poremećajima u autističnom spektru su bili pretpostavljam - zločesti. kao i ADHD djeca. zar ne?
    kad je uopće autizam prepoznat kao bolest?
    ia tko zna zašto je došlo do toliko velikog povećanja te bolesti? možda radi dijagnostike, možda radi sve veće senzibiliziranosti javnosti?
    i prije ga je bilo, ali nije bio prepoznat. i pretpostavljam svrstan u neke druge poremećaje.

    nitko ne može utvrditi, da, dokle god se ne zna uzrok bolesti.
    zar ne?
    tako da tvrdnja da je eto baš možda od cijepljenja, kraj svih ostalih mogućih i nemogućih čimbenika koji mogu utjecati je skroz neutemeljena. dokle god se znanstveno ne dokaže. možemo isto tako tvrditi da je možda radi toga što su mame pile coca colu u trudnoći i dojenju. zar ne?

  16. #66
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj cvijeta73 prvotno napisa Vidi poruku
    nitko ne može utvrditi, da, dokle god se ne zna uzrok bolesti.
    zar ne?
    tako da tvrdnja da je eto baš možda od cijepljenja, kraj svih ostalih mogućih i nemogućih čimbenika koji mogu utjecati je skroz neutemeljena. dokle god se znanstveno ne dokaže. možemo isto tako tvrditi da je možda radi toga što su mame pile coca colu u trudnoći i dojenju. zar ne?
    pa to sam i rekla
    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    Je li povezano sa cjepljenjem?! Tko to moze tocno utvrditi?

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    Da, ali argument onih koji su protiv cjepljenja je taj da je istina da su neke bolesti gotovo pa nestale
    Svi se lijepo slažemo oko toga da su te bolesti gotovo nestale zbog cijepljenja. GOTOVO nestale! Nisu nestale pomoću čarobnog štapića, zar ne? Bi li ti kao protivnica cijepljenja preuzela rizik na sebe i potpisala dokument kojim se odričeš svakog prava na liječenje na teret HZZO-a ako ti dijete slučajno oboli od bilo koje zarazne bolesti za koju si izbjegla cijepljenje? Bi li necijepljeno dijete odvela u krajeve u kojima je poznato da postoje zarazne bolesti protiv kojih se može cijepiti, a ti to nisi napravila?

    I dalje tvrdim da je lako lamatnirati o necijepljenju u procijepljenoj populaciji.

  18. #68
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Svi se lijepo slažemo oko toga da su te bolesti gotovo nestale zbog cijepljenja. GOTOVO nestale! Nisu nestale pomoću čarobnog štapića, zar ne? Bi li ti kao protivnica cijepljenja preuzela rizik na sebe i potpisala dokument kojim se odričeš svakog prava na liječenje na teret HZZO-a ako ti dijete slučajno oboli od bilo koje zarazne bolesti za koju si izbjegla cijepljenje? Bi li necijepljeno dijete odvela u krajeve u kojima je poznato da postoje zarazne bolesti protiv kojih se može cijepiti, a ti to nisi napravila?

    I dalje tvrdim da je lako lamatnirati o necijepljenju u procijepljenoj populaciji.
    kao prvo, ja NISAM rekla da sam protivnica cijepljenja pa te molim da me ne prozivaš zbog nečega što nisam rekla

    kao drugo, kakva je to fora da moraš potpisati papir kojime se odričeš prava na liječenja na teret hzzo-a u slučaju da dijete oboli od neke zarazne bolesti?! ne kužim, tebi je to normalno? što ako dijete oboli, unatoč cijepljenju, od neke od bolesti protiv kojih se cijepi? bi li onda hzzo platio sve troškove koji bi nastali zbog toga (osim liječenja npr. da mi nadoknade novce koje nisam zaradila jer sam bila na bolovanju zbog bolesti protiv koje je moje dijete cijepljeno pa je ne može ni dobiti? ili ako moje dijete oboli od neke bolesti protiv koje je cijepljeno pa onda još ima i trajne posljedice, tko onda snosi posljedice?)

    osim toga, po tom principu bi svaki npr. pušač trebao potpisati da se odriče prava na liječenje svih bolesti koje će možda dobiti zato što puši? ili svaka osoba koja se hrani smećem pa zbog toga oboli? ili svaka osoba koja se bavi nekim sportom gdje su ozljede česte? ne kužim...fakat ne kužim zašto bi se netko odrekao prava na liječenje na teret hzzo-a kad svi mi uredno svaki mjesec plaćamo zdravstveno osiguranje?

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    fakat ne kužim zašto bi se netko odrekao prava na liječenje na teret hzzo-a kad svi mi uredno svaki mjesec plaćamo zdravstveno osiguranje?
    Zato jer je npr. direktno, svojim nemarom prema djetetu, ugrozio njegovo zdravlje i život? Bez zeke, dala bih taj papir na potpis roditeljima koji ne žele cijepiti djecu. Zašto bi zdravstvo financiralo cijepljenje, a poslije još i posljedice nemara roditelja?

    I u svojim nabrajanjima nisi mi odgovorila na drugo (od dva retorička) pitanja: Bi li necijepljeno dijete odvela u krajeve u kojima je poznato da postoje zarazne bolesti protiv kojih se može cijepiti, a ti to nisi napravila? (čitaj-u Zagorje npr. )

  20. #70
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Da , odvela bih dijete u zagorje.
    ako na tuberkulozu ciljas.
    Ne bih ju ciljano vodila u Klenovnik u bolnicu na izlet , ali u zagorje bih.
    i ti i ja znamo dvije stvari koje su vazne bas za ovu pricu.
    prvo-da bi se zarazio tuberkulozom moras duze vrijeme redovito boraviti uz osobu koja ima aktivan plucni oblik bolesti.
    drugo- bcg NE stiti od tuberkuloze vec od TEZIH oblika te bolesti.

    Ako si mislila na neku drugu bolest protiv koje se cijepi o tome isto mozemo razgovarati ( mozda si na tetanus mislila?).

  21. #71
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Ne volim zastrasivanja tipa " cjepivo je otrov" , ali ne lezi mi niti ono " bolestine vrebaju iza coska i cijepljenje vas stiti 100 % od njih".

  22. #72
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Ne volim zastrasivanja tipa " cjepivo je otrov" , ali ne lezi mi niti ono " bolestine vrebaju iza coska i cijepljenje vas stiti 100 % od njih".
    Slazem se s tobom

  23. #73
    Rivendell avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    A ja cu ti samo reci da trenutno ne postoji niti jedan koji ne prijavljuje . Svi su dobili dopis da moraju.
    Temu pratim ...mozda zato sto sam godinama u temi.
    Vidis, nasa jos uvijek gleda kroz prste iako je rekla da smo joj jedini slucaj. A mozda je jednostavno nismo vidjeli odavno. Kad je isao taj dopis?
    A cini mi se da su i u vrticima dobili isti naputak jer nas vec danima maltretiraju da donesemo knjizicu procijepljenosti, a prosle godine su to jedva spomenuli.

    Vezano za kaznu, ja sam se vec davno pomirila da cu je platiti. To je mala cijena za slobodu izbora. Pisljivih 2000 kn.
    Nisam ni za ni protiv, mozda ga jednom i cijepim, ali da se prisiljava ljude na nesto to ne mogu shvatiti.
    Kao ni to da ne bi smio roditi doma ili skolovati dijete kod kuce...

  24. #74
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj mim prvotno napisa Vidi poruku
    Zato jer je npr. direktno, svojim nemarom prema djetetu, ugrozio njegovo zdravlje i život? Bez zeke, dala bih taj papir na potpis roditeljima koji ne žele cijepiti djecu. Zašto bi zdravstvo financiralo cijepljenje, a poslije još i posljedice nemara roditelja?

    [/I][/I][/COLOR])
    a zašto zdravstveno financira doživotnu metadonsku terapiju ovisnicima? zašto takvi mogu u invalidsku...pa uz drogiranje, nesposobnost za rad...još im i mirovinu plaćamo...
    ne znam...
    teško pitanje...
    a ovisničke obitelji...koje umaju komplet usluge na teret države....zbog nemara čijeg?
    ako već raspravljamo o nemaru...

    onda se i nemar ovakvih roditelja isto treba tolerirati...

  25. #75
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    A tek oni sa spolnim bolestima koje su dobili jer su se hebavali bez zaštite, a suprotno preporukama javnog zdravstva! Di mi je onaj post na pol stranice s ovakvim primjerima?

  26. #76
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    I tako...epidemija hripavca službeno potvrđena u Kaliforniji.

    http://cudaprirode.com/portal/bpz/81...ma-cijepljenja

    No, tko će putovati u Kaliforniju! Zar ne? No, danas je doći od Kalifornije do Hrvatske stvar sati, tako da...

  27. #77
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    a zašto zdravstveno financira doživotnu metadonsku terapiju ovisnicima? zašto takvi mogu u invalidsku...pa uz drogiranje, nesposobnost za rad...još im i mirovinu plaćamo...
    ne znam...
    teško pitanje...
    a ovisničke obitelji...koje umaju komplet usluge na teret države....zbog nemara čijeg?
    ako već raspravljamo o nemaru...

    onda se i nemar ovakvih roditelja isto treba tolerirati...
    Upravo tako i ja razmišljam, dakle nisam bila nemarna, redovito cijepila djecu..
    I sad mi najmlađe dijete ima autizam (nebitno koji je uzrok) i sve sli doslovno sve terapije plaćamo, troškovi su nam oko 4500kn mjesečno... Jer te terapije nemogu na teret hzzoa, a dijete niti krivo niti dužno, za razliku od narkomana, alkoholičara i sličnih koji se godinama, pa čak i doživotno liječe na teret hzzo-a-

  28. #78
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,376

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    I tako...epidemija hripavca službeno potvrđena u Kaliforniji.

    http://cudaprirode.com/portal/bpz/81...ma-cijepljenja

    No, tko će putovati u Kaliforniju! Zar ne? No, danas je doći od Kalifornije do Hrvatske stvar sati, tako da...
    Zasto bi bilo tko putovao u Kaliforniju, imas hripavca u Hrvatskoj redovito medu skolskom populacijom.

  29. #79
    Igolina1 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    111

    Početno

    Pozdrav svima,
    da li ima netko iz Pule sa sličnim stavovima i nedoumicama oko cijepljenja? Mi ćemo uskoro postati roditelji i dosta se informiramo oko ove teme, ali nismo još definitivno odlučili kako ćemo postupiti. Neka cjepiva su po nama suvišna jer su bolesti iskorijenjene pa naginjemo mišljenju da je cijepljenje protiv takvih bolesti samo pitanje profita farmaceuta. Isto tako nas zanima kakvih ste iskustava imali sa pedijatrima iz Pule oko ovog pitanja.

  30. #80

    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Molim preporuku pedijatra koji prima necjepise. Može i privatnik. Dubrava/Sesvete. b_beni05@yahoo.com

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •