Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Iscjedak iz dojke dugo nakon dojenja i poroda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno Iscjedak iz dojke dugo nakon dojenja i poroda

    Nakon više od 3 godine od dojenja, nakon tuširanja primjećujem iscjedak iz dojke. Mliječno bijeli, gust.
    Samopregledom nisam našla nikakve kvržice u dojkama.
    Nisam pod naročitim stresom.
    Ginica kaže da dojke nisu njezina domena.
    Dr opće prakse kaže da se javim ginekoligici.
    Ginekologica kaže da odem privatno na uzv dojke.
    Prije nego odem izvikati nekoga, recite mi da li je to normalno (taj mliječno bijeli iscjedak iz dojke) i dešava li se još ikome?

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Zdravoseljački - ako si bila kod ginekologice, vjerojatno nisi trudna.

    Drugo što mi pada na pamet je neravnoteža hormona (visok prolaktin).

    Ne kužim zašto ti ni jedna od ove dvije liječnice ne nudi uputnicu za ultrazvuk. Možda ne bi škodilo provjeriti ni hormone. Pitaj za uputnicu, možda dobiješ. Ne kužim zašto bi morala ići privatno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 11.05.2015. at 14:44

  3. #3
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    ne znam u kojem si gradu, ali u puli ima ambulanta za dojke u bolnici. moze se napraviti uzv. trazi uputnicu.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Peterlin - hvala na pitanju, nisam trudna
    Jedan od aktualnih problema je i povećano menstrualno krvarenje zadnja 3 ciklusa.
    Hormone nisu spominjale ni jedna ni druga.
    Ni ja ne kužim zašto bih trebala privatno na pregled, odnosno, ne želim plaćati privatni pregled. Želim pregled na uputnicu.

    *meri* Pula mi je opcija, makar ne živim tamo, ta ambulanta je u sklopu OB? Zgrada gdje je rodilište ili mornarička bolnica?

  5. #5
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,976

    Početno

    Na tvom mjestu bih otišla na UZV, u kojoj god kombinaciji (ako puno vremena traje loptanje među tvojim doktorima za uputnice ili čekanje po bolnicama, onda privatno). Puno vremena bih definirala kao više od mjesec. Ne mislim da je išta posebno (nemam pojma o tome), ali potražila bih odgovore kod "ovlaštenog izvora" i relativno brzo.

  6. #6
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    a jel ti to curi, ili se pojavi kad stisneš,
    meni se pojavi kad stisnem, malo kap-tri, dve je godine prošlo od zadnjeg cicanja

  7. #7
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin - hvala na pitanju, nisam trudna
    Jedan od aktualnih problema je i povećano menstrualno krvarenje zadnja 3 ciklusa.
    Hormone nisu spominjale ni jedna ni druga.
    Ni ja ne kužim zašto bih trebala privatno na pregled, odnosno, ne želim plaćati privatni pregled. Želim pregled na uputnicu.

    *meri* Pula mi je opcija, makar ne živim tamo, ta ambulanta je u sklopu OB? Zgrada gdje je rodilište ili mornarička bolnica?
    kad je meni moja gin spominjala tu ambulantu (znaci prije 3 godine) bila je u sklopu bolnice gdje je rodiliste, ali se u medjuvremenu svasta mijenjalo u bolnici, pa sada nisam sigurna. ali tvoja gin bi trebala znati.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Baš tako Jelena O. - kad stisnem (onaj c stisak) izađe par kapi.
    Ali pazi, prošlo je 3 godine od dojenja. Dokle će?
    Jesi se pregledavala zbog toga?

  9. #9
    angel 1 avatar
    Datum pristupanja
    May 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    899

    Početno

    Evo ja sam se prije mjesec dana naručila na uzv bas zbog toga ! Isto ne dojim vec vise od godinu dana pa sam se isto uplašila kad sam primjetila taj iscjedak ( kad stisnem) . Uputnicu sam dobila od opce prakse jer mi je ginicka rekla da oni daju jedino ak pijem kontracepciju (??). Dr opce prakse mi nije znao reci jel to normalno ?( muški).Ugl prilikom naručivanja sam pitala tu doktoricu-magistru jel šta me muči pa mi žena reče :' ma to vam je nooormalno i do 5 god nakon prestanka dojenja !! Koji dr to ne zna ?' Ja idem za 4 dana, al vise ne brinem pa mislim da ne moras i ti, al svakako se naruci na uzv.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    Kad sam svoju doktoricu opće prakse pitala o dojkama, rekla mi je da je to posao ginekologice. Kad sam došla ginekologici, komentirala je nešto kao da se opća izvlači jer da su dojke i uputnice za UZV i njezin posao.
    Da bi mi onda ginica napisala uputnicu.
    UZV sam čekala lijepih pola godine. Zatim se pokvario aparat pa sam čekala dodatnih par mjeseci. Naravno da sam već na početku išla privatno. UZV u bolnici dobio je ulogu kontrole nakon X mjeseci.
    Sve se događa u Puli (UZV dojke radi se u zgradi laboratorija i radiologije pored rodilišta).

  11. #11
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    I meni pada na pamet poviseni prolaktin
    Ja bih napravila uzv dojki i hormone
    Za hormone bi ti ginicka trebala dati uputnicu, a za uzv mozda ipak opca
    Vici na obje pa koja sta da

  12. #12
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    Citiraj mendula prvotno napisa Vidi poruku
    UZV sam čekala lijepih pola godine. Zatim se pokvario aparat pa sam čekala dodatnih par mjeseci. Naravno da sam već na početku išla privatno. UZV u bolnici dobio je ulogu kontrole nakon X mjeseci.
    Sve se događa u Puli (UZV dojke radi se u zgradi laboratorija i radiologije pored rodilišta).
    ah, draga nasa pula! kakva klasika.
    mogu ti preporucit jako dobru privatnicu ako se stvarno toliko ceka u OB, ali isto u puli.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Citiraj Sumskovoce prvotno napisa Vidi poruku
    Baš tako Jelena O. - kad stisnem (onaj c stisak) izađe par kapi.
    Ali pazi, prošlo je 3 godine od dojenja. Dokle će?
    Jesi se pregledavala zbog toga?
    tako je bilo i meni
    isto otprilike 3 godine nakon dojenja mogla sam istusnuti par kapi bijele tekućine
    javila sam se općoj praksi, dala mi je uputnicu za UZV dojke i hormone
    na UZV su našli samo cistu i rekli da su te kapi moguća laktacija kod žena koje su dugo dojile, odnosno da mliječne žlijezde još dugo rade nakon dojenja (u nekim slučajevima) i da je to sve OK
    usput, dala mi je i uputnicu za hormone (štitnjaču i prolaktin)
    štitnjača mi je bila malo zmrdana (povišen TSH)

    kasnije, kad sam ostala ponovo trudna, sve se sredilo - i štitnjača i ta laktacija (prestalo samo od sebe)
    Posljednje uređivanje od buba klara : 11.05.2015. at 16:02

  14. #14
    palčica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3,249

    Početno

    Isto je i meni. Dvije godine nakon izdajanja. Doduse, meni su hormoni uvijek polunormalni i zaradila sam hipotireozu porodom koja je sada ok.

  15. #15
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    nisam , idem sutra kod gin pa mogu pitati

    vadila sam hormone štitnjače i bili su ok, endokrinolog nije ništ komentirao, ja sam ovaj vikend to malko stisla.

  16. #16
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    veli gin da tražim doktoricu da mi napiše vađenje prolaktina, ali i da je to normalno do 4 godine posle.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •