Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: Opadanje kose u krugovima?

  1. #1
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno Opadanje kose u krugovima?

    Na glavi ,naravno .Znači kosa mi opada tako da se formiraju ćelavi krugovi na glavi.Prije 6-7 godina se desila ista stvar,pojavio se ćelavi krug veličine dlana,dermatolog je rekao da je vjerovatno od zuba.Zub sam popravila,kosa ponovo narasla.Sada se ponavlja ista stvar,prvo je krug bio veličine novčića,pa je tu kosa narasla i prošlo je.Onda se pojavi krug na drugom mjestu,malo veći,ali je i to prošlo.Sada se ponovo pojavio krug veličine dlana i to na nezgodnom mjestu,pa ga je teško sakriti.Svi zubi su mi pod plombama,prije nekoliko dana me malo boli zub,ali to opadanje traje već dosta dugo.Dermatolog kaže da postoji neko žarište u organizmu,neka upala.Povremeno imam osjećaj upale u mok bešici i kanalima,ali to je blago.Pa kako pronaći to žarište?!Ima li neko slično iskustvo?

  2. #2
    modesty71 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb, kvatrić
    Postovi
    481

    Početno

    Imaš možda mačku? Ja sam od jedne svoje mace dobila mikrosporozu, i to se pojavljuje kao krugovi na koži, a sjećam se da mi je doktorica rekla ak mi dođe na glavu da isto budu krugovi bez kose. Ak je tak nekaj, to se liječi šamponom Oronazol. Nije strašno.

    Želim ti skoro ozdravljenje.

  3. #3
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    potpisujem tvog dermatologa: nekoliko članova moje obitelji je imalo takvih problema.

  4. #4
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    To je ako se ne varam alopecia areata, inače reverzibilna ćelavost, izazvana baš upalnim žarištima u organizmu.
    Dermatološki fah u svakom slučaju.
    Možda da konsultuješ nekog drugog dermatologa?
    Mislim da je to jedino rješenje, ne znam ko bi drugi mogao pomoći.
    povaditi sve moguće nalaze i nazad do dermatologa.

    I želim ti što skorije poboljšanje

  5. #5
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa
    To je ako se ne varam alopecia areata, inače reverzibilna ćelavost, izazvana baš upalnim žarištima u organizmu.Dermatološki fah u svakom slučaju.
    Evo, baš tako.

    MM je prije skoro godinu dana dobio alopeciju. Imao je pravilno i simetrično raspoređene krugove po cijeloj glavi, pa su se s vremenom krugovi počeli na čudan način spajati.
    Prvo su mu uzeli briseve grla i nosa, pa kad su vidli da je tu sve u redu, onda su posumnjali na zub.

    Napravio je ortopan, tj. snimku svih zubi u čeljusti i našli su krivca, izlječili ga i kosa je opet tu.

    Ja bi ti preporučila da i ti to napraviš i isključiš zube jer oni su najčešći uzročnik. Ukoliko fakat nije zb morat ćeš redom, pretragam eliminirat potencijalna žarišta dok ne dođete do pravog.

    Sretno!

  6. #6
    kobila_suzy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    487

    Početno

    Alopecia areata je bolest i s autoimunom komponentom pa bi trebalo smiriti imuni sustav, i to tinkturom ili sipf ekstraktom lista crnog ribiza. U fitoterapiji je obvezna i drenaza jetre (korijenom cicka, listom articoke, kombinacijom ete. ulja, itd), a izvana pomazu et. ulja: ruzmarina cineola, ruzmarina verbenona, lavande, atlaskog cedra, cempresa. Timijan kt. borneol i njemacka kamilica su od pomoci zbog protuupalnog i imunomodelirajuceg djelovanja.
    Iznutra se jos moze uzimati ulje nocurka/boreca/konoplje/sjemenki crnog ribiza i omega 3 masne kiseline (oko 3 g dnevno).

  7. #7
    wana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,262

    Početno

    uz zube, kao moguće žarište bih dodala i angine(mandule,krajnike) i naravno, kao i za sve, s t r e s.
    Moja dermatologica mi je rekla da može biti i zakašnjela reakcija na stres od prije nekih 6-8 mjeseci, al ne onaj "uobičajeni" stres, nego kombinacije "nadljudskog napora"+stres.
    Navodno, nekim ljudima se manifestira kao vitiligo, nekim alopecija, netko dobije čir...
    Tamo gdje mi je ispala, kosa je narasla "ricastija" i dlaka je barem 3x deblja od postojeće.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Meni se to jednom desilo.
    Od dermatologa sam dobila kremu Psoradexan mite.
    Ja sam tada zivjela u inostranstvu,ne znam da li se kod nas moze naci pod istim imenom,sastav kreme ti moze pomoci da je nadjes.
    1g kreme sadrzi 0,5mg Dithranola i 170 mg Harnstoffa (Harnstoff bi mogao biti urea? :? ,nisam sigurna)
    U svakom slucaju to je antipsoriatikum.Meni je pomogla.

    Uzrok,zbog kojeg ti se to javlja,moras naci,i to sto prije.

    Mislim da je za moju tadasnju alopeciju bila odgovorna kombinacija stresa i lose ishrane.A sumnjala sam i na jednu novu plombu.Odmah sam je se rijesila.

    Rijesi se upale,ako je imas.Uzmi vit.dodatke koji jacaju rast kose.Obogati ishranu.

  9. #9
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Trebala sam ići na RTG zubi,ali posle razgovora sa radiologom sam to odbila,kao i RTG bubrega posle.Tako mi je savjetovala kao osobi koja nije rađala.Prvo ću riješiti zube,na slijepo .Pa ću onda vidjeti.Konstantno sam pod stresom,opterećena raznoraznim bojaznima,ali sam mislila da ih držim pod kontrolom.Ali možda i na taj način ispoljavam stres, a da ga držim pod kontrolom je samo privid...Stres je vezan uz neplodnost i sve što uz to ide...Lakše mi je misliti da se radi o zubima,jer ako je ovo drugo u pitanju,stvarno neću moći protiv toga...E onda ću oćelaviti ...

  10. #10
    zgembo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    sarajevo
    Postovi
    69

    Početno

    moja cimerka je go9dinama muku mucila sa alopecijom, celavi krugovi, pa naraste kosa, pa opet i tako jedno 7-8 godina.
    zube odmah provjerila, lezala u bolnici, uradili sve silne pretrage, jedino abnormalno je bilo visoko zeljezo, ali nisu znali odakle
    a uz sve to mislim da je stres bio glavni uzročnik, naime iza sebe je imala propali brak, tesko ratno iskustvo ...., a sa svim se tim izvana nosila stiocki
    a odna se prije 5 godina udala (moram naglasiti sretno), ostala trudna, rodila 2 prekrasne djevojcice i pa pa alopecija
    nikad vise ni traga celavim krugovima
    a zeljezo i dalje visoko
    pa eto fino razmisljaj o pozitivnim iskustvima, opusti se i uzivaj, neka te ne brine kako ti kruzici na glavi na glavi izgledaju

    i da, dermatolog joj je savjetovao da se ne farba i da ne upotrbljava nikakve hemijske tretmane na kosi

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Moguće je da tvoja cimerica ima hemokromatozu (gomilanje željeza zbog prejake apsorpcije). Trudnoća je malo smanjila viškove jer se potrošilo nešto željeza na bebu i posteljicu. Svakako treba obaviti pretrage u dogovoru s internistom.

  12. #12
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Situacija je ovakva:na onom zubu,što me je bolio,bila je cista i posle vađenja,opadanje je prestalo na nekoliko mjeseci.Prije nekoliko mjeseci,kosa je počela ponovo opadati.Onaj krug se i dalje širi,a stvorio se još jedan,manji i sad su na dobrom putu da se sastave.Ultrazvuk štitnjače pokazuje da je štitnjača prošarana cistama,ali su hormoni u redu,pa su te ciste bezopasne-tako kažu .Nalazi krvi uredni,doduše,anemična sam.Bila privatno kod dermatologa i dobila minoxidil 5%losion i alpicort F sol(to nikako ne mogu da nađem).

    Na minoxidilu ne pišu ništa da li se smije koristiti u trudnoći.(Mislim,čekam ja ivf na jesen,ali se svejedno nadam nekom čudu.)
    Zna li iko išta o nuspojavama u trudnoći?(smiješno mi što ovo pitam,ali da bih bila mirna...)

  13. #13
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    imala sam situaciju s alopeciom i dobro se sjećam da su me poslali na sve moguće pretrage. snimanje kompletnog zubala, krv, štitnjača, brisevi nosa i grla, ginekološki brisevi i još puno toga. dakle ispregledali su me cijelu ne bi li ustanovili gdje je uzrok. nisu ga pronašli pa su cijelu stvar pripisali stresu. :/
    mikrosporoza izgleda vrlo specifično, crvenkasti krugovi, u sredini kao krater. odmah bi se vidjelo da je to u pitanju. uostalom, to se vrlo lako ustanovi pod lampom.
    ne znam koji su to ljekovi koje ti je dermatolog prepisao no mislim da se to ne rješava losionima nego lječenjem bakterijskog žarišta u organizmu.

  14. #14
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ni kod mene ne mogu naći uzrok.Na pregled na Šalati čekam od 5 mjeseca ,i eto ti zdravstva!U međuvremenu bila privatno,jer je moj dr.opšte prakse insistirao i ništa novo mi nije rekla.Propisala drugu terapiju.Dala da uradim još neke dodatne nalaze,a dr. mi odbio dati uputnice jer:nema potrebe da vadim željezo i feritin,jer se zna da sam anemična i nema potrebe da vadim reumatske faktore,jer...nema potrebe i nema potrebe da uz hormone štitnjače uradim još nešto (ne znam što se radi uz te hormone) i još neke nalaze,jer su to samo nijanse.Jednostavno,povraća mi se!


    Zna li neko kako minoxidil utiče na trudnoći?

  15. #15
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Niko ne zna?

  16. #16
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    silkica, na ovom broju se možeš raspitati o ljekovima.
    Zavod za kliničku farmakologiju
    Klinika za unutrašnje bolesti
    Tel. +385 1 2388 275
    +385 1 2388 288

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    Podižem temu s obzirom da mi je postala aktualna. Prekjučer sam otkrila krug bez kose, skoro pri vrhu tjemena. Zanima me postoje li saznanja da (neke) boje za kosu utječu na ovo? Pitam, s obzirom da sam se u životu samo dva puta farbala s bojom za kosu, jednom prije pet godina, i sad prije mjesec i pol, i alopecia se oba puta pojavila nekih mjesec dana iza toga. U slučajevima kad sam (mnogo puta) koristila preljeve za kosu -ništa. Mislim da je ovo previše da bi bila slučajnost. Premda su kod mene prisutni i drugi faktori, npr. stanovita razina stresa, upala-najvjerojatnije sinusi, kao i autoimuna komponenta (ali to je prije dosta godina izliječeno).

  18. #18
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Podižem temu,a ujedno da opišem trenutno stanje.Krugovi se i dalje javljaju.Grozno,grozno,grozno.Umorna sam od svega.Žarište ne postoji,jednostavno kosa opada i to je to.Nema lijeka,nema pomoći.Zavidim ženama sa lijepim frizurama,zavidim kad vidim da im se kosa slobodno vijori,kod mene je uvjek vezana i počešljana tako da prekrije ćelave krugove.tako je godinama i tako će izgleda i ostati...
    Užasno se osjećam...

  19. #19
    magda_ avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    B&H
    Postovi
    335

    Početno

    silkica, bas mi je zao!
    nisam citala sve redom... imala sam i ja ,doduse par puta, kruzic bez kose, bilo je vezano za zub, ali za lose uradjen zub, tj. materijal plombe. kad sam ih promijenila, nije se vise dogadjalo. to je sve sto znam. tragaj za uzrokom, mora postojati.

  20. #20
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,908

    Početno

    Silkica mm se bori sa istim problemom. Doduše njemu je puno lakše, obrije glavu i estetski dio riješen.
    Dakle gomila pretraga napravljena i sve ok, nikakvih žarišta, bakterija i štatijaznam. Jedino što bi mogao biti razlog toj prokletoj alopeciji su alergije i stres po mišljenu naše doktorice opće medicine. Osim alopecije su mu problem i hrpe bradavica po rukama i redovita pojava herpesa na usni. Nekako mi se čini da mu je imunitet u klincu.
    Sad ga tjeram homeopatu, samo za to mu treba day off na poslu i potegnit za ZG što mu se ne da.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    Uzroka očito ima mnogo. A što se tiče terapije, u mom slučaju injekcije Volona su se pokazale učinkovite, one ne liječe te uzroke i to je najgori problem. Meni nakon tih injekcija kosa izraste, ali se pojavljuju novi krugovi. Prije mjesec dana s očajom sam izbrojala pet većih ili manjih krugova. Onda sam otišla na godišnji i nisam niti htjela pogledati kosu. Jučer mi muž pregledava glavu i nađe samo dva kruga, koja su se smanjila (u ovom slučaju i bez injekcija). Jedino što sam zadnjih par mjeseci novo radila jest uzimala željezo, pila zelene sokove (od voća i povrća, vidi teme tipa sirova hrana i sl.) i mazala kosu nekom tinkturom na bazi bijelog luka nabavljenom iz Srbije. Nešto od toga je očito pomoglo. Dalje ćemo vidjeti.

  22. #22
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Evo,osjećam se dužna opisati sadašnje stanje.Kosa prestala opadati,krugovi su se ispunili kosom i ja sam se posle više godina napokon ošišala!Kosa je jednostavno samo prestala opadati!

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa Vidi poruku
    Evo,osjećam se dužna opisati sadašnje stanje.Kosa prestala opadati,krugovi su se ispunili kosom i ja sam se posle više godina napokon ošišala!Kosa je jednostavno samo prestala opadati!
    super da si se javila, nekoga ćeš sigurno utješiti. i super da je tebi prošlo.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav svima!Juče u toku ručka mama mi je otkrila kružić bez kose,veličine novčića.Svi smo pomislili na najgore!Nikada prije nisam ni čula za tu pojavu,niti mi bilo ko u porodici ima takve probleme.Ne znam šta da radim.Imam dva kvarna zuba (kutnjaka),da li može biti od toga?Sutra idem da ih popravim.A inače sam pod stresom nekih pola godine,pošto svi očekuju diplomu,a meni se vazda ukazuju neke prepreke koje ne mogu da riješim sa svojim mentorom.Eto tako..ne znam šta više ni kome trebam da se obratim?

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    309

    Početno

    Citiraj Pemba prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav svima!Juče u toku ručka mama mi je otkrila kružić bez kose,veličine novčića.Svi smo pomislili na najgore!Nikada prije nisam ni čula za tu pojavu,niti mi bilo ko u porodici ima takve probleme.Ne znam šta da radim.Imam dva kvarna zuba (kutnjaka),da li može biti od toga?Sutra idem da ih popravim.A inače sam pod stresom nekih pola godine,pošto svi očekuju diplomu,a meni se vazda ukazuju neke prepreke koje ne mogu da riješim sa svojim mentorom.Eto tako..ne znam šta više ni kome trebam da se obratim?
    Evo ukratko. Riječ je najvjerojatnije o stanju koje se naziva alopecia areata. Mogućih uzroka ima više, no kod većine pacijenata uzrok ipak ostaje nedefiniran. Može biti stres, upalni proces u organizmu (pogotovo vezano za zube!), problemi sa štitnjačom, nedostatak željeza i još podosta toga. Za početak proguglaj malo, a i iskustva ljudi na forum.hr dat će ti neke smjernice. Ja sam to imala u dva navrata. Prvi put je prošlo u roku od pola godine bez ikakvih tretmana. Drugi put sam se nešto dulje mučila s tim, probala sam sve i svašta, što od alternativnih sredstava, što od klasične medicine, nakon nešto više od godinu dana kosa je opet narasla, tko zna što je od svega toga pomoglo. No moj glavni savjet je ne očajavati, čak i kad situacija izgleda očajno.

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2015
    Postovi
    1

    Početno

    Citiraj ciciban prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se to jednom desilo.
    Od dermatologa sam dobila kremu Psoradexan mite.
    Ja sam tada zivjela u inostranstvu,ne znam da li se kod nas moze naci pod istim imenom,sastav kreme ti moze pomoci da je nadjes.
    1g kreme sadrzi 0,5mg Dithranola i 170 mg Harnstoffa (Harnstoff bi mogao biti urea? :? ,nisam sigurna)
    U svakom slucaju to je antipsoriatikum.Meni je pomogla.

    Uzrok,zbog kojeg ti se to javlja,moras naci,i to sto prije.

    Mislim da je za moju tadasnju alopeciju bila odgovorna kombinacija stresa i lose ishrane.A sumnjala sam i na jednu novu plombu.Odmah sam je se rijesila.

    Rijesi se upale,ako je imas.Uzmi vit.dodatke koji jacaju rast kose.Obogati ishranu.
    Hm, ja sam trudna a dala mi je kremu Afloderm ( kriste je dijeca ) i Voltaren Emugel.. i rekla mi da zub popravim, poslije kad sam to uradila i otišla joj ona meni kaže da ne smijem koristiti Voltaren ( inače ga ne smiju koristiti trudnice i dojilje ) jer se priširilo da se liječim prirodno sa bijelim lukom -_- i kome sad ja da se više obratim, meni kosa neprestano opada, ćelavim možeš reć, a nemaš se kome više obratit.. I kaže neki specijalisti... Ma nije to vidjelo specijaliste.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •