Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 391

Tema: Cijepljenje i zaraza - nevjerovatno

  1. #151
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Cvrčak prvotno napisa

    Mislim da se strucnost i rad te organizacije nitko od nas ne dovodi u pitanje. Ujedno se upravo WHO navodi kao autoritet koji preporuca iskljucivo dojenje do 6 mj. kao i dojenje nakon 2 godine zivota. Pa mi je nekako tesko vjerovati da ista organizacija s jedne strane promovira nesto tako zdravo i korisno za djecu, a s druge strane ih dovodi svojim programom cijepljenja u opasnost!

    Koliko dugo je trebalo WHO-u da krene u kampanju ZA dojenje?
    Koliko dugo im je trebalo da pocnu podrzavati iskljucivo dojenje do 6 mjeseci?

    Sukladno odgovorima na prethodna pitanja cekujem da ce u razmatranje cijepljenja krenuti tek za otprilike duplo godina u odnosu na to koliko im je trebalo za dojenje... A mozda ni tad.

  2. #152
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Cvrčkice, kako da recimo dođem do podataka o istraživanj us ovog linka LINK NA SAJT ?

    jel ima neki način da jednostavno dođem do podataka o kakvom se točno istraživanju radi i koji su rezultati?
    ovdje su samo abstracts sa zaključcima.


    anchie76 editirala predugacak link

  3. #153
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    nazalost do ovoga ni ja ne mogu jos doci jer ce biti izdano tek u veljaci slijedece godine: 2008 Feb 22;5(18):67-74 ali nakon toga mogu probat doc do toga. Vecina ovoga sto sam ti dala su na zalost sazetci, a cijeli ispis rada se placa medutim preko sveucilisne knjiznice bi trebalo biti moguce doci do toga, a ako te nesto bas zanima ja mogu nazvati kod mene na posao (knjiznicarku) oni takoder imaju nacina doci do odredenih radova.

    Inace kod nekih sazetaka nude i cijeli tekst besplatno pa treba pokusati doci na stranice tog casopisa.

  4. #154
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    uh, prilično komplicirano.
    jesam nekad knjiški moljac, ali ne baš toliki
    ali ako postoje neka starija istraživanja s malo više podataka i ako su dostupna običnom puku ,
    rado bi ih vidjela.

  5. #155
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Dat cu si truda! Obecajem!

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Nekako sam znala da ce pasti pokusaj diskreditacije. Ovoj doktorici je valjda minus sama cinjenica sto se bavi homeopatijom. A Loibner....covjece, ja idem vec godinama jednoj jako dobroj pedijatrici. Bas cu je pitati koliko je ona clanaka i gdje objavila kad je zasluzila toliko postovanje.
    E da, tu su se linkali radovi i istrazivanja i nekih drugih lijecnika. Ciji domet je bio malo veci od ponekog clanka. Pa opet isto-diskreditacija. Nije ni cudo sto se toliko lijecnika boji javno progovoriti o svojim sumnjama. Vidi sta se desilo jadnom Loibneru-tako sitna ribica, a ipak ga je valjalo srediti.

  7. #157

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Doktorica za koju ja znam da kritički pristupa cijepljenju vrrrrrrrlo je ugledna i to čak izvan hrvatskih i europskih okvira. Štoviše, dobila je nagradu za doprinos baš na području cijepljenja. Mislim da je to čini stručnijom od mnogih pedijatara. A off record mi je rekla stvari koje su mi itekako dale misliti.

  8. #158
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    potrošio sam dva sata na mamma juanitine citate iz "liječničkih znanstvenih redova", ali kada sam došao do zadnjega, sve sam izgubio jer sam nešto krivo pritisnuo. Sada sve ispočetka, ali kako sam se malo iznervirao, bit će komentari šturiji nego što su prvotno trebali biti:
    ... ovo je web stranica notornog "antivakcinalca" Iana Sinclaira, koji zarađuje prodajući knjige protiv cijepljenja zbunjenim mladim roditeljima.
    Zanimljivo, svi ti citati izvađeni iz konteksta se jednostavno prepisuju s jedne antivakcinalne stranice na drugu i tako u bezbroj primjeraka.
    Valjda ih nema puno, pa moraju pribjegavati prepisivanju.
    There is a great deal of evidence to prove that immunisation of children does more harm than good."
    Dr J Anthony Morris, former Chief Vaccine Control Officer, US Food
    and Drug Administration
    ... još je greater deal of evidence da cjepiva jesu više korisna nego štetna. Inaće Morris je radio na kontroli kvalitete cjepiva. Ljudi na takvim poslovima su posve drukčije edukacije od onih koji evaluiraju uspjehe cijepljenja i štetu koje cjepivo čini u populaciji. Tako da on nije uopće kompetentan o tome govoriti.
    A dokaz za to je taj much greater deal of evidence da korist nadmašuje opasnosti od cijepljenja.
    "The greatest threat of childhood disease lies in the dangerous and
    ineffectual efforts made to prevent them through mass immunisation."
    Dr R. Mendelsohn, Author and Professor of Paediatrics (How To Raise A Healthy Child In Spite Of Your Doctor)
    ...ne znam koliko je taj znao o cijepljenju. Napisao je nekoliko knjiga te vrste, ali nije objavio niti jedan medicinski članak o cijepljenju.
    "In our opinion, there is now sufficient evidence of immune malfunction following current vaccination programmes to anticipate growing public demands for research investigation into alternative methods of prevention of infectious disease."
    Dr's H. Buttram and J. Hoffman (Vaccinations and Immune Malfunctions)
    ....Ova dvojica su 1981 objavili svaki po jedan članak o cijepljenju. Razni doktori razni opinioni. Samo, kojih je više? I na temelju ćega se netko prikloni baš jednom opinionu? A neki raspolažu i evidence-om, a ne samo opinionima.
    "All vaccination has the effect of directing the three values of the blood
    into or toward the zone characteristics of cancer and leukemia...Vaccines DO predispose to cancer and leukaemia."
    Professor L.C. Vincent, Founder of Bioelectronics
    .... pogledajte samo na ćemu je ovaj prije 40 godina temeljio svoje "stručno" mišljenje o cjepivima.
    http://www.vancouvernaturopath.com/bev.html
    na prodavanju magle, kao i njegovi današnji sljedbenici. Nije vrijedno komentiranja.
    "Every vaccine carries certain hazards and can produce inward reactions in some people...in general, there are more vaccine complications than is generally appreciated."
    Professor George Dick, London University
    ...istina. Ali to nipošto ne znači da je šteta veća od koristi. Već da je generally appreciated pogrešno appreciated.
    "Official data have shown that the large-scale vaccinations undertaken in the US have failed to obtain any significant improvement of the diseases against which they were supposed to provide protection."
    Dr A. Sabin, developer of the Oral Polio vaccine (lecture to Italian doctors in Piacenza, Italy, Decemebr 7th 1985)
    ...ne znam u kojem je kontekstu ovo rekao. kao kritiku sustava registriranja bolesti i njihovih official data ili kritiku nezadovoljavajućih cjepnih obuhvata. No u ovih 20-tak godina su se čak i amerikanci popravili, pa imaju itekako puno dokaza o utjecaju cijepljenja na bolest.
    "In addition to the many obvious cases of mortality from these practises,
    there are also long-term hazards which are almost impossible to estimate
    accurately...the inherent danger of of all vaccine procedures should be a
    deterrent to their unnecessary or unjustifiable use."
    Sir Graham Wilson (The Hazards of Immunisation)
    ...napisao je ovu knjigu prije 40 godina, sakupljajući podatke o dokumentiranim pogreškama u proizvodnji i primjeni cjepiva iz prve polovice stoljeća.
    Dobro da je. Taj je rad potaknuo i proizvođače i one koji cijepe da bolje paze što i kako rade.
    "Laying aside the very real possibility that the various vaccines are
    contaminated with animal viruses and may cause serious illness later in life (multiple sclerosis, cancer, leukaemia, etc) we must consider whether the vaccines really work for their intended purpose."
    Dr W.C. Douglas (Cutting Edge, May 1990)
    ... very real possibility je daleko od documented fact. Maštovit je. Nema nikakvih dokaza da životinjski virusi uzrokuju MS, rak ili leukemiju. i to još putem cjepiva. Ali, possibility je possibility. Dakako, točno je da treba razmatrati djeluju li cjepiva onako kako bi trebala. Zar se to ne radi stalno? Pogotovo na ovom forumu...
    "The only wholly safe vaccine is a vaccine that is never used"
    Dr James A. Shannon, National Institute of Health, USA
    ...istina. i? isto vrijedi i za sladoled i prirodno uzgojene žitarice i autosjedalice. a bome i za majčino mlijeko. ne zaboravite da se majčinim mlijekom mogu prenijeti na dijete neke smrtonosne bolesti. zato je ovaj citat posve irelevantan (čak više od ostalih).

    "Vaccination is a monstrosity, a misbegotten offspring of error and
    ignorance, it should have no place in either hygiene or medicine...Believe not in vaccination, it is a world-wide delusion, an unscientific practise, a fatal superstition with consequences measured today by tears and sorrow without end."
    Professor Chas Rauta, University of Perguia, Italy , (New York Medical Journal July 1899)
    ...ovaj je to izjavio za cjepivo protiv velikih boginja. šteta što nije poživioi još osamdesetak godina da vidi eradikaciju velikih boginja.
    "Vaccination does not protect, it actually renders its subjects more
    susceptible by depressing vital power and diminishing natural resistance, and millions of people have died of smallpox which they contracted after being vaccinated."
    Dr J.W. Hodge (The Vaccination Superstition)
    ...ni od ovog jadnička se nije 1901. godine trebalo očekivati da zna što će biti za osamdesetak godina. Ali jadnički koji sada citiraju ovu dvojicu stvarno nemaju opravdanja!

    "It is nonsense to think that you can inject pus - and it is usually from the pustule end of the dead smallpox victim … it is unthinkable that you can inject that into a little child and in any way improve its health. What is true of vaccination is exactly as true of all forms of serum immunisation, if we could by any means build up a natural resistance to disease through these artificial means, I would applaud it to the echo, but we can't do it."
    Dr William Howard Hay (lecture to Medical Freedom Society, June 25th 1937)
    ...još jedan kojega je vrijeme demantiralo. I opet... ne mogu shvatiti one koji ih sada citiraju, kao argument protiv cijepljenja. Ti su ili nepismeni ili blesavi (mislim ovdje na tog Iana Sinclaira i silinu kopija takvih web stranica.
    Immunisation against smallpox is more hazardous than the disease itself."
    Professor Ari Zuckerman, World Health Organisatio
    Ovaj je to izjavio krajem 70'tih, početkom 80'tih godina kada je variola bila praktički eradicirana (s manjim endemskim područjima u afričkim selima), te je to tada bila potpuna istina. I bilo je vrijeme za uskoro prekinuti cijepljenje.
    "There is no doubt in my mind that in the UK alone some hundreds, if not thousands of well infants have suffered irreparable brain damage needlessly and that their lives and those of their parents have been wrecked in consequence."
    Professor Gordon Stewart, University of Glasgow (Here's Health, March 1980)
    Eto, on sumnjao nije. Ali su drugi sumnjali, te proveli studije radi provjere ovakvih teorija i dokazali da uzročno-posljedične veze nema. I studija koje opovrgavaju ovakvu navodnu štetnost cjepiva protiv hripavca ima sva sila na internetu. Lako ih nađe onaj tko hoće.
    Doduše, njihovo cjepivo protiv hripavca je bilo i slabije djelotvorno i reaktogenije od onoga koje smo mi koristili.
    "My suspicion, which is shared by others in my profession, is that the
    nearly 10,000 SIDS deaths that occur in the US each year are related to one or more of the vaccines that are routinely given to children. The pertussis (whooping cough) vaccine is the most likely villain , but it could also be one or more of the others."
    Dr R Mendelsohn, Author and Professor of Paediatrics (How To Raise A Healthy Child In Spite Of Your Doctor)

    "The worst vaccine of all is the whooping cough vaccine...it is responsible for a lot of deaths and for a lot of infants suffering irreversible brain damage.."
    Dr Archie Kalokerinos, Author and Vaccine Researcher (Natural Health Convention, Stanwell Tops, NSW, Australia 1987)
    ...još dvojica iz zemalja koje su imale loše cjepivo protiv hripavca. Sa idejama koje su kasnije temeljito opovrgnute. Jedan od njih je i Mendehlson iz jednog ranijeg citata. Tako da nije ćudo što je i ono prije izjavio. Čovjek je očito imao previše suspiciona, a nedovoljno znanja da to prevede u evidence for acceptance or rejection. I njih je vrijeme opovrglo.

    "Many here voice a silent view that the Salk and Sabin polio vaccine, being made of monkey kidney tissue has been directly responsible for the major increase in leukaemia in this country."
    Dr F. Klenner, Polio Researcher, USA
    ...ovaj lukavac je prije 50-tak godina mogao ovako nešto tvrditi, jer se u tom trenutku nije moglo dokazati da je to čista izmišljotina. Sada je to dokazano, pa je citiranje njega deplasirano i kompromitirajuće. Inaće, taj veseljak Klenner je 1949. godine objavio uspješno liječi dječju paralizu vitaminom C. (uz brojne druge virusne bolesti, zmijske ugrize i slično). Stvarno je vrijedan citiranja.
    "No batch of vaccine can be proved to be safe before it is given to
    children"
    Surgeon General Leonard Scheele (AMA Convention 1955, USA)
    ...ispravno. Čovjek je tražio da se prije uvođenja masovnog cijepljenja provedu klinički pokusi s cjepivom na onoj populaciji na kojoj će se primjenjivati. To se traži i danas.

    "Live virus vaccines against influenza and paralytic polio, for example, may in each instance cause the disease it is intended to prevent..."
    Dr Jonas Salk, developer of first polio vaccine (Science 4/4/77 Abstracts)
    ...fakat. istina. i? kaj sad?

    Eto kakvim se "dokazima" "antivakcinalci" hrane i to prenose usmenom predajom s koljena na koljeno.....
    je li barem nekome malo neugodno sada?

  9. #159
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Doktorica za koju ja znam da kritički pristupa cijepljenju vrrrrrrrlo je ugledna i to čak izvan hrvatskih i europskih okvira. Štoviše, dobila je nagradu za doprinos baš na području cijepljenja. Mislim da je to čini stručnijom od mnogih pedijatara. A off record mi je rekla stvari koje su mi itekako dale misliti.
    ha, ha... malo se pohvalila?

  10. #160

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Luna Ja definitivno odustajem.

  11. #161
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Nekako sam znala da ce pasti pokusaj diskreditacije. ........ Pa opet isto-diskreditacija. .
    Nazovi to kako hoćeš. Svejedno mi je.
    A ja bih zamolio forumaše da napišu što misle o ovim slikarijama:
    http://en.laschkolnig.com/impfungen_...itlicher_sicht
    http://en.laschkolnig.com/homoeopathie

  12. #162

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Stvarno mi nije jasno cemu se cudis. znas onu "zaplasi pa vladaj", tako to ide i po pitanju cjepiva i po pitanju mnogocega kad je lijecenje u pitanju.
    Takvih crtkarija su prepune pedijatrijske ambulante. Samo su strelice usmjerene u drugom pravcu.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Doktorica za koju ja znam da kritički pristupa cijepljenju vrrrrrrrlo je ugledna i to čak izvan hrvatskih i europskih okvira. Štoviše, dobila je nagradu za doprinos baš na području cijepljenja. Mislim da je to čini stručnijom od mnogih pedijatara. A off record mi je rekla stvari koje su mi itekako dale misliti.
    ha, ha... malo se pohvalila?
    :?
    Za njezina sam postignuća i brojne studije o cijepljenju saznala guglanjem, nije se hvalila.

    Odustajem, neću više dirati u svetu kravu. Izgleda da će cijepljenje u našem društvu još neko vrijeme ostati tabu tema.

  14. #164
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    A off record mi je rekla stvari koje su mi itekako dale misliti.
    A zašto "off record"?
    Zašto saznanja o štetnosti cjepiva (valjda je o tome pričala) ne iznese javno?

  15. #165
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    "zaplaši pa vladaj" sam već puno puta pročitao ovdje.
    A nitko nikoga ne plaši. Ljudi međusobno razmjenjuju informacije, znanja, mišljenja....itd...

    A takve crtkarije koje vise po ordinacijama kod nas crtaju djeca. A ova se s ponosom hvali da ih je ama nacrtala.
    Vidjeh ja takve crtkarije i u nekim drugim zdravstvenih ustanovama, ali su ih proizvodili pacijenti. Ne osoblje.

    Nazovi i ovu moju izjavu kako hoćeš, ali istina je. ili možda ja ne razumijem umjetnost
    :?

  16. #166
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    A off record mi je rekla stvari koje su mi itekako dale misliti.
    A zašto "off record"?
    Zašto saznanja o štetnosti cjepiva (valjda je o tome pričala) ne iznese javno?
    Fakat. To i mene zanima.
    Zašto?

  17. #167

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Pa jel ti vidis kako zavrsi bilo tko tko se odluci nesto reci?
    Dala sam ti gore primjer doktora koji, istina, nije neki vrli znanstvenik. Ali je doktor. Jednako vrijedan kao i svaki onaj koji propagira cijepljenja. (vjerujem da takve mujica nece pokusati ocrniti na forumu) I da ne duljim, covjek je dobio privremenu zabranu rada radi svojih stavova....pa se ti usudi otvoriti usta.

  18. #168

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    A da zena ima neki bujni umjetnicki talent, shvatio bi je ozbiljnije?

  19. #169
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    pardon... admini, molim izbrišite moj prethodni nedovršeni post. trebaoje otići na pp

  20. #170
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    A da zena ima neki bujni umjetnicki talent, shvatio bi je ozbiljnije?
    bih

  21. #171

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    ako ti tako kazes...

  22. #172
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Nije baš tako.
    Epidemiolozi sa državnog zavoda su bili, i još uvijek jesu protiv cijepljenja novorođenčadi protiv HBV-a, a i HPV-a koliko se sjećam.
    I još uvijek rade
    To što ih nisu poslušali... druga priča.
    E da, da me se ne bi krivo shvatilo, nisu bili protiv zbog štetnosti cjepiva, već nepotrebnosti. (HBV-novorođenčad)

  23. #173
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    istina

  24. #174

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,902

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa
    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    A off record mi je rekla stvari koje su mi itekako dale misliti.
    A zašto "off record"?
    Zašto saznanja o štetnosti cjepiva (valjda je o tome pričala) ne iznese javno?
    Zašto su mnogi stručnjaci u zadnji tren otkazali sudjelovanje u Latinici, pa na kraju i nije bilo stvarnog protivnika cijepljenja iz tih krugova?
    Ali ajmo se praviti blesavi.
    Stvarno ne želim pisati o tome.

    mujice, u pp-u sam ti napisala o kojem je priznanju riječ.

  25. #175
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    ma nismo mi policijska država. (bar se nadam)
    I uvjeren sam da joj se ništa ne bi dogodilo da javno kaže ako misli nešto loše o nekom cijepljenju.
    Ni prva ni zadnja

  26. #176
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    ma nismo mi policijska država. (bar se nadam)
    I uvjeren sam da joj se ništa ne bi dogodilo da javno kaže ako misli nešto loše o nekom cijepljenju.
    Ni prva ni zadnja
    Eventualno joj vlasnik cjepiva ne bi platio neki kongres.
    A što se Latinice tiče, a i cjepiva također, epidemiolozi bi trebali imati zadnju riječ. Zašto u nekim slučajevima nemaju, nije do medicine već do politike (ministarstva, love...)

  27. #177
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    :D cubana

  28. #178

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno pitanja

    EVO STIŽEM ...BABA JAGA...S CAPS-LOCK-ovima
    I možda koji odgovor od Cvrčka i Mujice na ova pitanja!!!


    Cvrčak napisa:
    Primjer polija je poseban primjer jer se dugo cijepilo sa oslabljenim virusom (virus je oslabljen ali i dalje ziv pa kod imunoloski slabijih moze dovesti do burnije reakcije i moguce bolesti), danas postoji i umrtvljeni i taj ne dovodi do bolesti i ne moze se prenjeti ni nakoga niti stolicom niti slicno.
    Cvrčak i Mujice , da li je točno da:
    'oslabljena verzija virusa poliomijelitisa u cjepivu može se u crijevima genetički mijenjati u svoj virulentni oblik koji izaziva paralitičku formu poliomijelitisa KOD CJEPLJENE OSOBE ILI KOD OSOBA S KOJIMA JE TA OSOBA BILA NEDAVNO U KONTAKTU????'
    Tak da ona teorija u kojoj dijete može zaraziti samog sebe i NIJE možda tak bedasta???


    Cvrčak ne zaboravi da su neki od nas i roditelji čija su djeca bila cjepljena ŽIVIM poliom! A nekak mi se čini da i danas - jer nemaju svi roditelji pravo na informaciju (ona im se najčešće i ne daja) - pa UZMU ono što je besplatno!!!

    Da li je točno da Švedska, Japan i Njemačka NE CIJEPE protiv hripavca i to nakon dokazanih vrlo loših posljedica, a i NEDOKAZANE učinkovitosti cjepiva u smislu nekorelacije između stvorenih antitijela i obolijevanja od hripavca ! Zašto se kod nas o tome ŠUTI!!!

    Da li je točno da je prvo originalno cjepivo protiv hripavca bilo testirano jedino u UK (JOŠ DAVNIH 50-TIH) , ali na djeci u dobi od 14 mjeseci starijima( i da 42 djece koje su imale konvulzije u razdoblju 28 dana nakon cjepljenja NISU BILA EVIDENTIRANA), i da se cjepivo POČELO davati bez stvarne podloge na reakcijama novorođenčadi - ZNAČI npr. u Americi 2-mjesečnim bebama, npr. u Hrvatskoj pred 10 godina na 3 mjes. bebama (ne znam kak je danas) - i da o dozama KOJE BI TREBALE BITI DRUGAČIJE nego kod veće djece NITKO ustvari ne razmišlja. Osim toga djeca su različita po težini, po imunitetu, po svemu....

    Da li docjepljivanje protiv tetanusa MOŽE izazvati pad ili promjenu t- limfocita pa nastaju fantomske bolesti vezane uz to kojima se NE ZNA porijeklo???

    Da li je točno da je Salkovo cjepivo prtiv poliomijelitisa bilo ONEČIŠĆENO s virusom SV40 i da je tim ONEČIŠĆENIM cjepivom bilo prpocijepljeno KOLIKO ONO LJUDI??? To se sve lijepo zaboravilo - a ljudi su uredno bili cjepljeni TIME!!! Danas se to čudo (SV40) vrlo često nađe na uzorcima umrlih od rijetkih tumora - SIGURNO JE DOŠAO NEKIM DRUGIM PUTEM!!!
    Tak ćemo za kojih 10 godina saznati kaj nam je OVIH dana bilo u cjepivima!!!!

    Tko garantira da sve živo kaj je uneseno u organizam ne može zmutirati???

    O timerosalu smo pisali već 100x, o vezi autizma i MMR također 100 puta - !!!!

    Borimo se da ne žderemo GMO hranu , a vašoj će se djeci uštrcavati putem Nu1 genetski modificirana NEŽIVA, INAKTIVNIM CJEPIVA! Da li imamo pravo znati kojeg su ona porijekla i od kojih komponenti?

    Možda svaka komponenta cjepiva u nekom svom razvoju JEST IMALA SVOJU ZNANSTVENU podlogu!!! Ali zanemarivanje nuspojava ikoje su UŽASNO ozbiljne I VRLO FATALNE za pojedince, izgurala je svaku dobru namjeru ijednog pojedinca koji je želio POBOLJŠATI svijet!!! A ignoriranje tih posljedica izazvao je reakciju koju ovdje imamo između dviju strana!!
    Mujice, možeš pročitati 1000 knjiga, napisati 200 studija, ALI ZNAM da ne MOŽEŠ ZNATI (a misliš da znaš) kako će KOKTEL NEČEGA (NPR. DiTePer + živi Polio) utjecati na imunosustav, krvožilni, živčani sustav nekog 3 mjesečnog djeteta( za kojega NEMAŠ pojma šta po DEFAULTU nosi u sebi) i to nečega što može imati svakakve nečistoće onog na čemu je napravljeno, nečistoće koje mogu mutirati u našem organizmu, virus živi koji može mutirati u našem crijevu, i nešto od čaga dijete može vrištati, dobiti napadaje , pasti u anifalaktički šok, i da mu se promjene t-limfociti, i da možda evo baš ono dobi akutni encefalitis ( a možda po defaultu ima drugačiji mozak, ili je imalo krvarenje na porodu - pa mu se neka ožiljkasta moždana mjesta još nisu ni ožiljkala) koji može na NEZRELOM ili DRUGAČIJEM mozgu ostaviti trajne posljedice....I PAZI MOGUĆNOST SVIH TIH MOGUĆNOSTI DOBIŠ ODJEDNOM!!! U PAKETU!!! KAO OVE MOBITELSKE NOVOGODIŠNJE!!! PA TKO NEĆE UZET!!!! I TAKO SVAKIH KOLIKO ONO TJEDANA??? PA OPET....SAD JE TOGA JOŠ VIŠE - HEPATITIS+HAEMOPHILUS....BLAGO NAŠOJ DJECI....ŠTA DJECA ZNAJU ŠTA JE ŠTANGA - UZMU I NOSE!!!

    Nitko, nikad nije nigdje napravio nikakvu ozbiljnu studiju u kojoj bi bile napravljene korelacije šta je ovo čitavo čudo u čujšpazu od svega i svačega djeluje dugoročno ( a i kratkoročno) na majušan dječji organizam i to u takvim MIZERNIM razmacima u pretjeranim količinama SVAČEGA!!! Pa kaj drugo da mislim osim da HOĆEMO stvoriti male Švarcinegere??? Uopće ne kužim, ako pozadina nije lova, kaj drugo može biti u igri????

    ČEMU NA KRAJU OPET SVE AKO JE VEĆ 100X DOKAZANO DA STVORENA PROTUTIJELA NISU GARANCIJA DA NEĆEŠ DOBITI BOLEST, ISTO KAO ŠTO NESTVORENA PROTUTIJELA NISU GARANCIJA DA ĆEŠ JE DOBITI!!!
    PAMETNOM DOSTA!!!!ČAK IZNANSTVENO POTVRĐENO!!!

  29. #179
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Evo,[/b]suzaks[b], odgovori na tvoja pitanja. Po tko zna koji put:
    da li je točno da:
    'oslabljena verzija virusa poliomijelitisa u cjepivu može se u crijevima genetički mijenjati u svoj virulentni oblik koji izaziva paralitičku formu poliomijelitisa KOD CJEPLJENE OSOBE ILI KOD OSOBA S KOJIMA JE TA OSOBA BILA NEDAVNO U KONTAKTU????'
    ... je. a znaš li kako se to često događa?
    tak da ona teorija u kojoj dijete može zaraziti samog sebe i NIJE možda tak bedasta???
    .... nije. a znaš li za neke posljedice tog autozaražavanja?

    Da li je točno da Švedska, Japan i Njemačka NE CIJEPE protiv hripavca i to nakon dokazanih vrlo loših posljedica, a i NEDOKAZANE učinkovitosti cjepiva u smislu nekorelacije između stvorenih antitijela i obolijevanja od hripavca !
    ... nije točno.
    Zašto se kod nas o tome ŠUTI!!!
    ... a što da pričamo o nećemu što nije istina?

    Da li je točno da je prvo originalno cjepivo protiv hripavca bilo testirano jedino u UK (JOŠ DAVNIH 50-TIH) , ali na djeci u dobi od 14 mjeseci starijima( i da 42 djece koje su imale konvulzije u razdoblju 28 dana nakon cjepljenja NISU BILA EVIDENTIRANA), i da se cjepivo POČELO davati bez stvarne podloge na reakcijama novorođenčadi
    ... ne znam, ali mogu provjeriti kad nađem vremena. iako ne vidim zašto bi nas bilo briga čime su i kako cijepili englezi prije 50 godina.
    ...u Hrvatskoj pred 10 godina na 3 mjes. bebama (ne znam kak je danas) - i da o dozama KOJE BI TREBALE BITI DRUGAČIJE nego kod veće djece NITKO ustvari ne razmišlja. Osim toga djeca su različita po težini, po imunitetu, po svemu....
    ... nije točno. Cjepiva koja se koriste kod nas koriste su ispitana upravo u toj dobi i upravo s tim dozama.
    Da li docjepljivanje protiv tetanusa MOŽE izazvati pad ili promjenu t- limfocita pa nastaju fantomske bolesti vezane uz to kojima se NE ZNA porijeklo???
    ... svako cjepivo može izazvati manje promjene limfocita. Ali za fantomske bolesti nikada ćuo nisam. Je li to nešto u kategoriji tasmanijske hunjavice?
    Da li je točno da je Salkovo cjepivo prtiv poliomijelitisa bilo ONEČIŠĆENO s virusom SV40 i da je tim ONEČIŠĆENIM cjepivom bilo prpocijepljeno KOLIKO ONO LJUDI???
    ...je. a znaš li ti za neki dokaz da je taj virus uzrokovao ikakve bolesti kod ljudi?
    Tko garantira da sve živo kaj je uneseno u organizam ne može zmutirati???
    ...nitko. a jesi l ti svjesna koliko živoga uneseš u organizam svakim udahom, gutljajem, trljanjem očiju, kopanjem nosa... i to ne oslabljenih živih, nego živahnih živih....
    Da li imamo pravo znati kojeg su ona porijekla i od kojih komponenti?
    ... naravno. Pitaj i odgovorit će ti se..... a možeš večinu toga naći i na internetu.
    I TAKO SVAKIH KOLIKO ONO TJEDANA???
    ... kako koje cjepivo...
    Pa kaj drugo da mislim osim da HOĆEMO stvoriti male Švarcinegere?
    ... ne znam kaj da ti misliš. ali meni ovo sa švarcenegerima nije palo na pamet..
    Uopće ne kužim, ako pozadina nije lova, kaj drugo može biti u igri???
    ...možda želja da se spriječe i ublaže bolesti i posljedice bolesti protiv kojih se cijepi?

  30. #180

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    ma nismo mi policijska država. (bar se nadam)
    I uvjeren sam da joj se ništa ne bi dogodilo da javno kaže ako misli nešto loše o nekom cijepljenju.
    Ni prva ni zadnja
    Ketman je to, ketman.
    I nece tako skoro odumrijeti.
    Do tada poluanonimni laici javno mute vodu i to samo sakriveni u virtualnom svijetu.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Nekako sam znala da ce pasti pokusaj diskreditacije. ........ Pa opet isto-diskreditacija. .
    Nazovi to kako hoćeš. Svejedno mi je.
    A ja bih zamolio forumaše da napišu što misle o ovim slikarijama:
    http://en.laschkolnig.com/impfungen_...itlicher_sicht
    http://en.laschkolnig.com/homoeopathie
    a sto se smeta, stil ili sadrzaj?
    nadam se da ne stil.

    meni je zgodna crtarija, osobito jer sve pocinje sa strahom.
    a ovo sto pise pod authority mi je jos zgodnije

    How are authoritarian structures made permanent?

    "You cannot speak to God yourself, only with a priest as intermediary is it possible to experience godliness."
    "You cannot know about your own body. Only with the doctor as an intermediary is it possible to experience your own body."
    External "objective certainty" has more value than our internal state of health.

    Authoritarian Structures
    Is the promised "protection" real?
    No - as the experience with the mass vaccination (tuberculosis) in India in 1968 showed, those who were vaccinated fell ill more often than the non-vaccinated and also had to fight with the side effects of the vaccination.

    The Vaccination
    What is real protection?
    Natural Birth
    Breastfeeding
    Balanced Diet
    A loving Environment
    Accompanying and supporting acute Illnesses as natural training for the Immune System
    Trusting in the Body's Ability to heal itself


    What are the Consequences of Vaccinations?
    Vaccinations promote the development of varied, chronic diseases
    dijagnoza za "otpadnike" je uvijek bila slicna:

    Citat:
    http://www.vaclib.org/sites/debate/web3.html
    ... ovo je web stranica notornog "antivakcinalca" Iana Sinclaira, koji zarađuje prodajući knjige protiv cijepljenja zbunjenim mladim roditeljima.
    Zanimljivo, svi ti citati izvađeni iz konteksta se jednostavno prepisuju s jedne antivakcinalne stranice na drugu i tako u bezbroj primjeraka.
    Valjda ih nema puno, pa moraju pribjegavati prepisivanju.
    notorac. ako mu je sin bio negativno dotaknut posljedicama cijepljenja, njegov problem; zasto zbunjuje druge. Mladi roditelji su, pretpostavljam, oni ispod 35?

    Citat:
    There is a great deal of evidence to prove that immunisation of children does more harm than good."
    Dr J Anthony Morris, former Chief Vaccine Control Officer, US Food
    and Drug Administration
    ... još je greater deal of evidence da cjepiva jesu više korisna nego štetna. Inaće Morris je radio na kontroli kvalitete cjepiva. Ljudi na takvim poslovima su posve drukčije edukacije od onih koji evaluiraju uspjehe cijepljenja i štetu koje cjepivo čini u populaciji. Tako da on nije uopće kompetentan o tome govoriti.

    nekompetentan

    ako kontrolira kvalitetu cjepiva, valjda ima nekakvo pravo reci da kvaliteta nije dobra.

    dokazuje se prvenstveno ono sto se uzme za predmet dokazivanja. zato ima mnostvo dokaza o tome koliko je neko cjepivo "efikasno", ali jako malo ili, bolje receno, nimalo, kako ono utjece na dugorocno zdravlje populacije.

    A dokaz za to je taj much greater deal of evidence da korist nadmašuje opasnosti od cijepljenja.
    da je i tako, svejedno bi pojedinac morao moci dati svoj jasan pristanak, jer se radi o zahvatu na njegovom tijelu/njegovog djeteta.


    Citat:
    "The greatest threat of childhood disease lies in the dangerous and
    ineffectual efforts made to prevent them through mass immunisation."
    Dr R. Mendelsohn, Author and Professor of Paediatrics (How To Raise A Healthy Child In Spite Of Your Doctor)
    ...ne znam koliko je taj znao o cijepljenju. Napisao je nekoliko knjiga te vrste, ali nije objavio niti jedan medicinski članak o cijepljenju.
    nedovoljno specijaliziran.
    zar nije relevantno to sto je iipak imao neku medicinsku naobrazbu.
    pedijatri i u Hrvatskoj administiraju cjepiva. Valjda nesto trebaju znati o cijepljenju opcenito.


    Citat:
    "In our opinion, there is now sufficient evidence of immune malfunction following current vaccination programmes to anticipate growing public demands for research investigation into alternative methods of prevention of infectious disease."
    Dr's H. Buttram and J. Hoffman (Vaccinations and Immune Malfunctions)
    ....Ova dvojica su 1981 objavili svaki po jedan članak o cijepljenju. Razni doktori razni opinioni. Samo, kojih je više? I na temelju ćega se netko prikloni baš jednom opinionu? A neki raspolažu i evidence-om, a ne samo opinionima.
    nedovolnja profesionalna produktivnost (nacelo: sto vise publiciranih radova, to blize istini? )
    evidence se dobije mnostvom istrazivanja. koja se prije svega trebaju sprovesti.netko ih treba financirati. netko treba imati materijalne koristi da ih financira. ako se ne sprovode, nema evidence.
    u nedostatku prave evidence, a pod pritiskom potrebe za odlukom, moze se zakljucivati posredno; postoji anecdotal evidence, postoji opce zdravlje populacije, postoje povijesni dokumenti, postoje slucajevi djece koja su ostecena cjepivima, postoje sudske presude i racuni za odstetu, postoji ponekad i intuicija.


    Citat:
    "All vaccination has the effect of directing the three values of the blood
    into or toward the zone characteristics of cancer and leukemia...Vaccines DO predispose to cancer and leukaemia."
    Professor L.C. Vincent, Founder of Bioelectronics
    .... pogledajte samo na ćemu je ovaj prije 40 godina temeljio svoje "stručno" mišljenje o cjepivima.
    http://www.vancouvernaturopath.com/bev.html
    na prodavanju magle, kao i njegovi današnji sljedbenici. Nije vrijedno komentiranja.
    lunatici, prodavaci magle
    drugi mentalni svemir


    Citat:
    "Every vaccine carries certain hazards and can produce inward reactions in some people...in general, there are more vaccine complications than is generally appreciated."
    Professor George Dick, London University
    ...istina. Ali to nipošto ne znači da je šteta veća od koristi. Već da je generally appreciated pogrešno appreciated
    .

    ako je istina, ne bi li roditelji trebali imati izbor odluke da li ce prihvatiti rizik ili ne?

    Citat:
    "Official data have shown that the large-scale vaccinations undertaken in the US have failed to obtain any significant improvement of the diseases against which they were supposed to provide protection."
    Dr A. Sabin, developer of the Oral Polio vaccine (lecture to Italian doctors in Piacenza, Italy, Decemebr 7th 1985)
    ...ne znam u kojem je kontekstu ovo rekao. kao kritiku sustava registriranja bolesti i njihovih official data ili kritiku nezadovoljavajućih cjepnih obuhvata. No u ovih 20-tak godina su se čak i amerikanci popravili, pa imaju itekako puno dokaza o utjecaju cijepljenja na bolest.
    nejasni kazivaci.
    jasno jest da je kritizirao cijepljenje kao nacin prevencije bolesti.


    Citat:
    "In addition to the many obvious cases of mortality from these practises,
    there are also long-term hazards which are almost impossible to estimate
    accurately...the inherent danger of of all vaccine procedures should be a
    deterrent to their unnecessary or unjustifiable use."
    Sir Graham Wilson (The Hazards of Immunisation)
    ...napisao je ovu knjigu prije 40 godina, sakupljajući podatke o dokumentiranim pogreškama u proizvodnji i primjeni cjepiva iz prve polovice stoljeća.
    Dobro da je. Taj je rad potaknuo i proizvođače i one koji cijepe da bolje paze što i kako rade.
    prestari i zastarijeli
    ali on govori o opasnostima koje idu na duge staze. Nista proizvodjaci cjepiva nisu po tom pitanju napravili u posljednjih 40 godina. A zasto i bi; nitko ih to ne trazi.
    Na primjer, da li kokteli cjepiva koje dijete primi tijekom prve godine zivota, imaju ikakav i kakav utjecaj na njegovo opce zdravlje, i u djetinjstvu i kasnije u zivotu.

    Citat:
    "Laying aside the very real possibility that the various vaccines are
    contaminated with animal viruses and may cause serious illness later in life (multiple sclerosis, cancer, leukaemia, etc) we must consider whether the vaccines really work for their intended purpose."
    Dr W.C. Douglas (Cutting Edge, May 1990)
    ... very real possibility je daleko od documented fact. Maštovit je. Nema nikakvih dokaza da životinjski virusi uzrokuju MS, rak ili leukemiju. i to još putem cjepiva. Ali, possibility je possibility. Dakako, točno je da treba razmatrati djeluju li cjepiva onako kako bi trebala. Zar se to ne radi stalno? Pogotovo na ovom forumu...
    bujna masta

    Citat:
    "The only wholly safe vaccine is a vaccine that is never used"
    Dr James A. Shannon, National Institute of Health, USA
    ...istina. i? isto vrijedi i za sladoled i prirodno uzgojene žitarice i autosjedalice. a bome i za majčino mlijeko. ne zaboravite da se majčinim mlijekom mogu prenijeti na dijete neke smrtonosne bolesti. zato je ovaj citat posve irelevantan (čak više od ostalih).
    opet nedovoljno jasan.
    ali titula mu je jasna i to da je bio zaposlenik nacionalnog instituta za zdravlje. pa je izjavio da nema stopostotnog sigurnog cjepiva.sto nas opet vraca na pitanje, ako je tako, mozda bi roditelji trebali imati izbor prihvacaju li rizik da mozda njihovo dijete bude onom zanemarivom postotku koji nije siguran.

    a propos majcinog mlijeka, nadam se da ne mislis na HIV.


    Citat:
    "Vaccination is a monstrosity, a misbegotten offspring of error and
    ignorance, it should have no place in either hygiene or medicine...Believe not in vaccination, it is a world-wide delusion, an unscientific practise, a fatal superstition with consequences measured today by tears and sorrow without end."
    Professor Chas Rauta, University of Perguia, Italy , (New York Medical Journal July 1899)
    ...ovaj je to izjavio za cjepivo protiv velikih boginja. šteta što nije poživioi još osamdesetak godina da vidi eradikaciju velikih boginja.
    i da vidi uspon nekih drugih

    Citat:
    "Vaccination does not protect, it actually renders its subjects more
    susceptible by depressing vital power and diminishing natural resistance, and millions of people have died of smallpox which they contracted after being vaccinated."
    Dr J.W. Hodge (The Vaccination Superstition)
    ...ni od ovog jadnička se nije 1901. godine trebalo očekivati da zna što će biti za osamdesetak godina. Ali jadnički koji sada citiraju ovu dvojicu stvarno nemaju opravdanja!
    jadnicak



    Citat:
    "It is nonsense to think that you can inject pus - and it is usually from the pustule end of the dead smallpox victim … it is unthinkable that you can inject that into a little child and in any way improve its health. What is true of vaccination is exactly as true of all forms of serum immunisation, if we could by any means build up a natural resistance to disease through these artificial means, I would applaud it to the echo, but we can't do it."
    Dr William Howard Hay (lecture to Medical Freedom Society, June 25th 1937)
    ...još jedan kojega je vrijeme demantiralo. I opet... ne mogu shvatiti one koji ih sada citiraju, kao argument protiv cijepljenja. Ti su ili nepismeni ili blesavi (mislim ovdje na tog Iana Sinclaira i silinu kopija takvih web stranica.
    nepismeni ili blesavi
    Prvo nismo, a drugo, valjda ni to nismo. Onda ce biti nesto trece.

    Citat:
    Immunisation against smallpox is more hazardous than the disease itself."
    Professor Ari Zuckerman, World Health Organisatio
    Ovaj je to izjavio krajem 70'tih, početkom 80'tih godina kada je variola bila praktički eradicirana (s manjim endemskim područjima u afričkim selima), te je to tada bila potpuna istina. I bilo je vrijeme za uskoro prekinuti cijepljenje.
    istinozborac sa sindromom lako je biti general poslije bitke...

    Citat:
    "There is no doubt in my mind that in the UK alone some hundreds, if not thousands of well infants have suffered irreparable brain damage needlessly and that their lives and those of their parents have been wrecked in consequence."
    Professor Gordon Stewart, University of Glasgow (Here's Health, March 1980)
    Eto, on sumnjao nije. Ali su drugi sumnjali, te proveli studije radi provjere ovakvih teorija i dokazali da uzročno-posljedične veze nema. I studija koje opovrgavaju ovakvu navodnu štetnost cjepiva protiv hripavca ima sva sila na internetu. Lako ih nađe onaj tko hoće.
    Doduše, njihovo cjepivo protiv hripavca je bilo i slabije djelotvorno i reaktogenije od onoga koje smo mi koristili.
    zabludnik.
    tko je platio one koji nisu zabludili pa su sumnjali i sproveli istrazivanja?


    Citat:
    "My suspicion, which is shared by others in my profession, is that the
    nearly 10,000 SIDS deaths that occur in the US each year are related to one or more of the vaccines that are routinely given to children. The pertussis (whooping cough) vaccine is the most likely villain , but it could also be one or more of the others."
    Dr R Mendelsohn, Author and Professor of Paediatrics (How To Raise A Healthy Child In Spite Of Your Doctor)

    "The worst vaccine of all is the whooping cough vaccine...it is responsible for a lot of deaths and for a lot of infants suffering irreversible brain damage.."
    Dr Archie Kalokerinos, Author and Vaccine Researcher (Natural Health Convention, Stanwell Tops, NSW, Australia 1987)
    ...još dvojica iz zemalja koje su imale loše cjepivo protiv hripavca. Sa idejama koje su kasnije temeljito opovrgnute. Jedan od njih je i Mendehlson iz jednog ranijeg citata. Tako da nije ćudo što je i ono prije izjavio. Čovjek je očito imao previše suspiciona, a nedovoljno znanja da to prevede u evidence for acceptance or rejection. I njih je vrijeme opovrglo.
    znaci, nesto malo dima ima (ie lose cjepivo protiv hripavca)
    Bas bi bilo dobro kada bi svaki strucnjak, npr. pedijatar u ovom slucaju, mogao dobiti novac da financira istrazivanje po svojoj hipotezi.


    Citat:
    "Many here voice a silent view that the Salk and Sabin polio vaccine, being made of monkey kidney tissue has been directly responsible for the major increase in leukaemia in this country."
    Dr F. Klenner, Polio Researcher, USA
    ...ovaj lukavac je prije 50-tak godina mogao ovako nešto tvrditi, jer se u tom trenutku nije moglo dokazati da je to čista izmišljotina. Sada je to dokazano, pa je citiranje njega deplasirano i kompromitirajuće. Inaće, taj veseljak Klenner je 1949. godine objavio uspješno liječi dječju paralizu vitaminom C. (uz brojne druge virusne bolesti, zmijske ugrize i slično). Stvarno je vrijedan citiranja.
    jos jedan lukavac i prodavac magle (polio researcher) U svakom zitu ima kukolja

    Citat:
    "No batch of vaccine can be proved to be safe before it is given to
    children"
    Surgeon General Leonard Scheele (AMA Convention 1955, USA)
    ...ispravno. Čovjek je tražio da se prije uvođenja masovnog cijepljenja provedu klinički pokusi s cjepivom na onoj populaciji na kojoj će se primjenjivati. To se traži i danas.
    super. tu se slazemo.
    masovni eksperiment na djelu

    Citat:
    "Live virus vaccines against influenza and paralytic polio, for example, may in each instance cause the disease it is intended to prevent..."
    Dr Jonas Salk, developer of first polio vaccine (Science 4/4/77 Abstracts)
    ...fakat. istina. i? kaj sad?
    pa pravo izbora o preuzimanju rizika

    Eto kakvim se "dokazima" "antivakcinalci" hrane i to prenose usmenom predajom s koljena na koljeno.....
    je li barem nekome malo neugodno sada?
    elektronski prijenos
    meni nije, ne znam kako je drugima.

  32. #182

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    mujice, Cvrcak,
    radi se o dva poprilicno razlicita svemira i cini mi se da ih je tesko pribliziti.
    U pozadini svega je razlicito shvacanje zdravlja i bolesti. Alopatska medicina (ili kako god je nazvali) ima svoje shvacanje o zdravlju kao odsutstvu bolesti, a bolest je opet neko specificno stanje koje ima svojega specificnog uzrocnika.

    Postoje drugacija shvacanja i zato ovi jadnicki koji mozda i imaju alopatsku naobrazbu, odu u nekom drugom smjeru, odmetnu se u homeopatiju, naturopatiju, ayurvedu, kostnere i Kineze itd...
    I samim tim jedan svemir je napusten, zakoraci se u drugi svemir i postoji problem komunikacije, paradigme, metodologije...

    Ali vecina nas smo samo roditelji, nismo ni alopati ni homeopati ni Kinezi itd..., ali moramo donositi vazne odluke koje se ticu nase djece i to brzo.
    Argumenti su nekada racionalni, nekada iracionalni, ali ne zamjerite. Podrucje kojim se krecemo nije posve racionalno. Mnogo toga se ne zna pa se ne mogu donijeti potpuno racionalne odluke. A moze skupo kostati.

    Vise diskusije medju kolegama bi dobro doslo.
    Bilo bi dobro da se u relativnoj anonimnosti virtualnog svijeta jave neki medicinari iz ovog drugog svemira, jer i njih ima.
    Pa da pokusaju objasniti zasto su se odmetnuli.
    Ovi gore citirani su uglavnom mrtvi a knjiga suti kad je se pita.
    Jer ako vam se javi neki cistokrvni homeopat ili naturopat ili Kinez ili kostner, bit ce samo jos jedan jadnicak i neupucen, maglas i mutikasa.
    I tako u krug.
    Sto bi bilo steta jer izgleda da nam je svima stalo do boljitka i do zdravlja nase djece (a ne, recimo, do posla, biznisa i profita).

  33. #183

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno ....

    Saradadevii napisa:
    mujice, Cvrcak,
    radi se o dva poprilicno razlicita svemira i cini mi se da ih je tesko pribliziti.
    Meni se baš čini da je poanta u tome....U SPAJANJU DVA SVEMIRA...u svemu u životu...uostalom kak sam starija tak mi se čini da je to i poslanje u životu u svalom malom pojedinačnom svemiru...
    Crno-bijelo, dobro-loše, yin-yang, gore-dole, istok-zapad, zapadna-istočna medicina, novo-tradicionalno i tako u nedogled!!!!

    Tek kad ćeš ti Mujice izači iz svoje ZNANSTVENE fotelje , izaći među raju, sjesti s pedijatrima u ambulantu (ili poslati svog nepristranog kolegu s dugogodišnjim iskustvom) kroz nekoliko godina i bilježiti SVAKU, ALI BAŠ SVAKU BOGOVETNU NUSPOJAVU CJEPLJENJA i to sve potanko zapisati, ili doći u neuropedijatrijske i fizijatrijske ordinacije i ZAPISATI I PREKOPATI po papirima malih pacijenata i napraviti ZAPIS 'SLUČAJNIH NEUROLOŠKIH ISPADA BAŠ NAKON CJEPLJANJA A KOJI NEMAJU SIGURNO' VEZE S CJEPIVIMA' i uporno im se pokušavaju pronaći i dokazati autoimunobolesti , kad će pedijatri U OVOJ DRŽAVI prijavljivati nuspojave , a ne za vrištanje od 2 dana nakon hripavca odmahnuti rukom i reći TO JE NORMALNO, kad ćete ih educirati kako da prijavljuju nuspojave, kako da roditelji prijavljuju nuspojave, kad cjepiva ne budu obavijena velom tajni, kad će svaki roditelj dobiti pravo na SVE informacije, kad će netko izaći na teren i PROVJERITI da li ona djeca koja su preboljela MENINGITIS nakon vašeg MMR-a DOISTA NEMAJU trajne posljedice, i kad će ih netko pratiti tokom 10 godina, ili barem kad krenu u školu - I TEK ONDA VIDJETI DA NEMAJU TRAJNIH POSLJEDICA....
    ...tek će onda kad se spoje znanost i praksa profunkcionirati sistem ovaj barem na kojem su postavljeni postulati smislenosti cjepljena i zapadne medicine...a onda ćemo imati i PRAVIJE informacije....O nuspojavama kao takvima...a ne o prodavanju magle, smutljivcima i mutikašama (uvijek ista retorika kad netko ima SECOND OPINION)....

    .... način na koji pišeš podsjetio me na našeg pedijatra kad je L. bila mala i kad je tvrdio da joj nije ništ i da ne drži glavu jer joj mi previše držimo ruku iza glave, PA ETO ZATO JE NE KONTOLIRA, a kad smo krenuli na vježbanje TO MU JE BILO TURBO SMJEŠNO - jer eto nikad nije čuo da s neurorizičnom djecom treba provoditi i nešto poput medicinske gimnastike, Bobatha, Vojte - NIKAD ČUO!!!
    ...takav je vaš stav o nuspojavama- NIKAD ČULI!!!!

  34. #184
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Citat:
    Citat:
    "It is nonsense to think that you can inject pus - and it is usually from the pustule end of the dead smallpox victim … it is unthinkable that you can inject that into a little child and in any way improve its health. What is true of vaccination is exactly as true of all forms of serum immunisation, if we could by any means build up a natural resistance to disease through these artificial means, I would applaud it to the echo, but we can't do it."
    Dr William Howard Hay (lecture to Medical Freedom Society, June 25th 1937)
    ...još jedan kojega je vrijeme demantiralo. I opet... ne mogu shvatiti one koji ih sada citiraju, kao argument protiv cijepljenja. Ti su ili nepismeni ili blesavi (mislim ovdje na tog Iana Sinclaira i silinu kopija takvih web stranica.

    nepismeni ili blesavi.
    Prvo nismo, a drugo, valjda ni to nismo. Onda ce biti nesto trece.
    Saradadevii mislim da mujica nije namjeravao nikoga na forumu vriedati tim rijecima nego je komentiarao lijecnike koji ga citiraju, a trebali bi imati neku medicinsku podlogu za to.
    Ukoliko je ipak bila mu namjera vrijedati forumase onda ga molim da malo pripazi jer vrijedanja ne doprinose nicemu osim konfliktu.

    Sto se tice homeopatije, akupunkture, drevne indijske i kineske medicine vrlo sam otvorena prema tim stvarima.

    Imali smo jedog profesora na faksu koji je bio izuzetno protiv akupunkture i slicne medicine. Cak je nudio sansu doktorici koja je zavrsila akupunkturu u kini da napravi znanstveni rad (on ce ju podrzati) i dokaze efikasnost akupunkture znanstvenim pokusom. Zena mu se nikad nije javila.

    E sad ja ne bi isla tako daleko jer i sama sam svijesna da nije uvijek moguce izvesti dvostruko slijepu randomiziranu studiju, ali me zanima zasto nitko od homeopata i pobornika kineske i indijske medicine ne napravi studiju sa konkretnim dokazima.

    Znam da kinezima taj nacin razmisljanja nije potreban jer se stoljecima time bave i prihvatili su svoju medicinu kao takvu, ali zapadnoj medicini koja se bazira na znanstvenim istrazivanjima i dokazima upravo to treba kako bi nesto mogla usvojiti kao cinjenicu.

    To je naravno upravo ona razlika izmedu nasih kultura tj. "imati i biti", ali kad vec zapadni lijecnici znaju da drugacije njihova uvijerenja nece biti prihvacena pa zaisto onda ne naprave studiju (ne mora studija nuzno puno kostati) kojom bi dokazali uspijeh svoje terapije. Jednom kad ju objave nece imati problema sa dokazivanjem sebe i svojih metoda lijecenja.

  35. #185

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    456

    Početno ....

    Mujica napisa:
    da li je točno da:
    'oslabljena verzija virusa poliomijelitisa u cjepivu može se u crijevima genetički mijenjati u svoj virulentni oblik koji izaziva paralitičku formu poliomijelitisa KOD CJEPLJENE OSOBE ILI KOD OSOBA S KOJIMA JE TA OSOBA BILA NEDAVNO U KONTAKTU????'
    ... je. a znaš li kako se to često događa?
    ...a ZNAŠ li ti???? Imaš li dokaza za to??? To je isto kao i s bilo kojom nuspojavom cjepljenja - ONE SU RIJETKE!!! Nisu rijetke za nekoga kome se to dogodi....

    Mujica napisa:
    tak da ona teorija u kojoj dijete može zaraziti samog sebe i NIJE možda tak bedasta???
    .... nije. a znaš li za neke posljedice tog autozaražavanja?
    Nisam shvatila pitanje, prosvjetli me!!!

    Mujica napisa:

    Da li je točno da Švedska, Japan i Njemačka NE CIJEPE protiv hripavca i to nakon dokazanih vrlo loših posljedica, a i NEDOKAZANE učinkovitosti cjepiva u smislu nekorelacije između stvorenih antitijela i obolijevanja od hripavca !
    ... nije točno.
    Pa valjda smo KRIVO informirani ????Uu prvoj godini djetetovog života kad je nurorizik najveći???

    Mujica napisa:
    [quote]iako ne vidim zašto bi nas bilo briga čime su i kako cijepili englezi prije 50 godina.
    ZAŠTO??? ZAŠTO??? Zato što se to dugotrajno odražava na populaciju koja je TADA bila cjepljena!!! '
    Mujica napisa:

    Cjepiva koja se koriste kod nas koriste su ispitana upravo u toj dobi i upravo s tim dozama.
    Da i MMR cjepivo s meningitisom kao nuspojavom, ali s tvdnjom da NEMA DUGOTRAJNIH POSLJEDICA!!! To što se djeca zdravstveno oporave nakon cjepljenja, ne znači da IH NEMAJU - jer ih nitko ne prati kasnije - disleksija, disgrafija, ADHD, koordinacija!!!

    Mujica napisa:
    [quote]... svako cjepivo može izazvati manje promjene limfocita...i kak tek NEKOLIKO njih ISTOVREMENO u koktelu???

    Mujiica napisa:
    a znaš li ti za neki dokaz da je taj virus uzrokovao ikakve bolesti kod ljudi?
    ...a znaš li ti da nije...DA LI NETKO TE LJUDE PRATIO 20 GODINA nakon cjepljenja i vidio korelaciju između primljenog cjepiva i boleština od kojih su obloljeli???

    Mujica napisa:

    ...nitko. a jesi l ti svjesna koliko živoga uneseš u organizam svakim udahom, gutljajem, trljanjem očiju, kopanjem nosa... i to ne oslabljenih živih, nego živahnih živih....
    Da, ali ovom slučaju moj organizam nije novorođenački s 2 ili 3 mjeseca s nedovoljno razvijenim ikakovim sustavom DOKRAJA, već poveći organizam sa spremnim imunosustavom koji je taj virus dobio preko nosa, grla ili nekim sekundarnim putem, a NE DIREKTNO u krvotok BEZ IKAKVE MOGUĆNOSTI IZBORA!! Moj je organizam taj sklop koječega koji će složiti reakciju i boriti se ili neće protiv takvog koječega nečega - ali imat će vremena pripremit se za reakciju - bit će kao sofisticiran švicarski sat u toj pripremi ....NEĆE GA NITKO NESPREMNOG BACIT U KORIDU S 3+1, A DANAS 5+1, 6+1, 7+1 PODIVLJALA MUTANTA KOJA ne prepoznaje i sa svačim istovremeno + svašta za konzerviranje+ svašta nečisto iz podloga za uzgoj + svašta nakalemljeno da bi se dobilo neživo - ne mogu vjerovati da ljdi pred tim zatvaraju oči????


    Oprosti na zmešanim citatima (quota-nju)...

  36. #186
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj mujica prvotno napisa
    to neće nimalo smetati Davoru da nastavi iznositi netočne podatke i na temelju njih donositi zaključke.
    Zato si ti ovdje da uletiš kad je najpotrebnije Uostalom, čak i HZJZ u izvještaju o nuspojavama cijepljenja si pripisuje u zaslugu 219 neoboljelih na godinu, kao prosječnu brojku za petogodišnje razdoblje u vrijeme uvođenja od 213, pa je vršna godišnja brojka od 563 koju iznosiš zapravo plitak pokušaj zastrašivanja.
    Svejedno, puno si mi draži ovakav, nego kad šutiš.

    O potrebi za zaistač cjepivom protiv tuberkuloze piše ovdje: http://cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/00054407.htm
    Sažeto i realno opisuje problematiku do srži, a i ekipa koja to potpisuje je totalno pro.

    Mujice i cvrčkice, unatoč potpunom neslaganju o potrebi cijepljenja, cijenim vaš rad i mislim da bi bilo sjajno da pokrenete pro-vakcinacijski topic. Audiatur et altera pars, ali iz prvog lica. Ovako ispada kao da cijepljenje treba od nekoga braniti.

  37. #187
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    imam ja jedno pitanje za procijepljivačku populaciju
    i molim odgovor, a ne protupitanja

    1. ima li smisla cijepiti u rodilištu za HEP b? di će se beba time zaraziti ako majka nema hep i čemu stavljati živu u novorođenčad onda? ionako je rečeno da je smanjena (vani, ne znam koja mi cjepiva imamo) količina thimerosala ne i izbačena

    2. čemu BCG ako se više ne provodi ona provjera na reaktore ni docjepljivanje oko godine dana?

  38. #188

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    [quote="Davormislim da bi bilo sjajno da pokrenete pro-vakcinacijski topic[/quote]

    ne kužim, umjesto da se na jednom topicu raspravlja trebala bi biti dva pa bi svatko drvio po svom?

    ovako je puno zabavnije

  39. #189
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    potpisujem u potpunosti Saradadevii

  40. #190
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Luna Rocco prvotno napisa
    Zašto su mnogi stručnjaci u zadnji tren otkazali sudjelovanje u Latinici, pa na kraju i nije bilo stvarnog protivnika cijepljenja iz tih krugova?
    Ali ajmo se praviti blesavi.
    Stvarno ne želim pisati o tome.
    a ja stvarno želim znati čime potkrepljuješ tu svoju tvrdnju. :?

  41. #191

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Saradadavii stvarno te je lijepo citati

  42. #192

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    Saradadavii stvarno te je lijepo citati

  43. #193
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    imam ja jedno pitanje za procijepljivačku populaciju
    i molim odgovor, a ne protupitanja

    1. ima li smisla cijepiti u rodilištu za HEP b? di će se beba time zaraziti ako majka nema hep i čemu stavljati živu u novorođenčad onda? ionako je rečeno da je smanjena (vani, ne znam koja mi cjepiva imamo) količina thimerosala ne i izbačena

    2. čemu BCG ako se više ne provodi ona provjera na reaktore ni docjepljivanje oko godine dana?
    1...nema smisla. eventualno se može zaraziti iatrogeno, ako završi zbog nećega u bolnici. nema tiomersala u ovom cjepivu protiv hepatitisa B.
    2...BCG u rodilištu se daje da se spriječi da dojenče "pobere" tbc, koje kod nas još uvijek ima dovoljno da se neko dijete zarazi od ukućana. Ali prilično brzo se popravlja stanje s tuberkulozom kod nas, pa možda u skoroj budućnosti neće biti neophodno. Vidjet ćemo. PPD u drugoj godini i docjepljivanje nemaju s time ionako neke velike veze.

  44. #194
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    znači mogu komotno odbiti hep B u bolnici...

    nego , s kojim se cjepivom cijepi? jer ako je u pitanju engerix - on ima thimerosala

  45. #195
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    Uostalom, čak i HZJZ u izvještaju o nuspojavama cijepljenja si pripisuje u zaslugu 219 neoboljelih na godinu, kao prosječnu brojku za petogodišnje razdoblje u vrijeme uvođenja od 213, pa je vršna godišnja brojka od 563 koju iznosiš zapravo plitak pokušaj zastrašivanja.
    .
    Bezveze, Davore .
    zar tebi prosječan broj od 219 oboljelih i desetak umrlih godišnje zvuči bezopasno i "mačji kašalj", za razliku od 563 oboljelih i 36 mrtvih u vršnoj godini?
    Meni, iskreno, jedno i drugo zvuči jednako strašno.

  46. #196
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    znači mogu komotno odbiti hep B u bolnici...

    nego , s kojim se cjepivom cijepi? jer ako je u pitanju engerix - on ima thimerosala
    Imaš pravo. Ima tiomersala.
    Moj grijeh.....

    A to da li možeš komotno odbiti cijepljenje protiv hepatitisa B u bolnici, ne znam.

  47. #197
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    mujica nisam mislila zakonski, nego po tvom mišljenju jer si rekao da nema smisla cijepiti bebe s tim

    pa sam zaključila ad se slažeš da su ga bezveze uforsirali u rodilišta

  48. #198
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    ninochka, a zakonski?

    to je cjepivo je obavezno?

  49. #199
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj Davor prvotno napisa
    O potrebi za zaistač cjepivom protiv tuberkuloze piše ovdje: http://cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/00054407.htm
    Sažeto i realno opisuje problematiku do srži, a i ekipa koja to potpisuje je totalno pro.
    zaistač. I tu također lijepo piše
    These studies have indicated, however, that BCG confers protection against serious forms of childhood TB (e.g., disseminated and meningeal TB) that are associated with high mortality rates
    ...zakaj onda svi drve po tome da BCG-iranje ne utječe na incidenciju plučne tuberkuloze u populaciji? Pa to svi znamo.
    Zar svi vi koji tako volite djecu da mislite da ih volite više od nekakvih procjepljivatelja, ne mislite da je citirana rečenica dovoljan razlog za cijepiti ih?

  50. #200
    mujica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    5,968

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    mujica nisam mislila zakonski, nego po tvom mišljenju jer si rekao da nema smisla cijepiti bebe s tim

    pa sam zaključila ad se slažeš da su ga bezveze uforsirali u rodilišta
    s tim se slažem

Stranica 4 od 8 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •