Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: letak - ima li sponzora?

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno letak - ima li sponzora?

    da li netko od vas ima tiskaru, ili veze s tiskarom - pa da se odštampa taj famozni letak (free of charge ) - i dijeli u vrtićima, školama, trgovačkim centrima, itd...

    da li znate tko bi mogao pomoći financijski?

    koju nakladu tiskati u startu? 10000?

    ajmo s idejama na ekran! :D

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,712

    Početno

    Ajmo skupit novce ko kak smo skupljali za Leonardin ročkas, za poklon.

  3. #3
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    hehehe... to je zgodna ideja - ali dok nemamo završno idejno rješenje, količinu i cijenu - niš od toga .

    obzirom da roda prodaje pelene, pretpostavljam da može izdati račun.

    ako izdaje račune - može se napraviti tako da se firmama ponudi "otkup" određenog broja letaka...

    npr. male firme to mogu bez problema napraviti - a onda mi "dilamo" .

  4. #4
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj rinama prvotno napisa
    Ajmo skupit novce ko kak smo skupljali za Leonardin ročkas, za poklon.
    mislim da skupljanje novaca više nije dozvoljen na ovom forumu.

    ja bih radije veći plakat, pa pitala tete u vrtiću jel bi bile spremne to objesiti na ulazu.

  5. #5
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno

    Bolja ideja mi se čini tiskanje plakata.
    Za vrtiće, pedijatrijske ordinacije, dječja kazališta, igraonice, i ne pada mi više na pamet, sva mjesta gdje ljudi dovoze djecu.

    Još bolje bi možda bilo da su to velike naljepnice, ali pretpostavljam da je to dosta skuplje...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    a da se proba nazvati redakcije časopica Bebe ili Mame i bebe,Moje dijete mozda bi oni mogli to sponzorirati?

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj LiNa ČoKoLiNa prvotno napisa
    a da se proba nazvati redakcije .....
    pa o tome pričam

    TKO bi trebao probati?

    nađeš broj telefona, i nazoveš ... (ako niš drugo - preko telefona ne tuku ). a onda fino ovdje napišeš: zvala sam i rekli su mi to-i-to...

    tako ostali znaju što se probalo, gdje ide, a gdje ne...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    rado ali nisam sada u mogučnosti...curetak je hitil telefon u zid i raspal se ..tak da trenutno smo bez telefona..alli evo nekih podataka o redakcijama pa ako netko može da se pošalje nekakav dopis i odma slikica letka na njhov fax. ili mail..netko tko je vješt u pisanju i uvjeravanju drugih da čine divne stvari i potaknu ih na bolje sutra ..kao ti npr.sorciere

    BEBE- tel.01/4556 268, fax.01/4576 810, e-mail: bebe@bebe.hr,
    gl.urednicarof. Jasna Nickl , financijski direktor: Vesna Majdak

    MOJE DIJETE-tel.01/4444 940, fax.01/4444 801, e-mail:mojedijete@adriamedia.hr, gl.urednica:Mirta Lijović,

    MAME & BEBE-tel.01/3096 014, fax.01/3095 531 Gl.urednica:Adriana kramarić e-mail:redakcija@stampedo.hr

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    pa ak si bez telefona - imaš komp i mail adrese ...

    čemu strah? ako si u stanju napisati ovakav odgovor - ja vjerujem (i to jako) - da možeš napisati i lijepi mail...

    nije poanta u tome da jedna (ili nekoliko) osoba radi sve. poanta je u tome da svatko od nas da svoj mali doprinos. zajedno je to velika stvar.

  10. #10
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ajmo ovak:

    1. cure iz RODE (ancica, ines, ineska) - trebaju napraviti finalnu verziju letka
    2. odrediti količinu koja bi se trebala tiskati
    3. poslati upit tiskarama da se vidi kolika bi bila cijena
    4. obavijestiti svekoliko pučanstvo ovog foruma o tome

    a onda mi krećemo u akciju traženja "otkupitelja"...

    još jedna ideja - zamoliti svemoćnog gradonačelnika da ustupi (bar) jedan pano za plakatiranje (na jako vidnom mjestu) - da se napravi jumbo plakat...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    dali se to radi u ime udruge Roda ili kako? ubiti traži se sponzor za izradu letaka (usput meni neče otvoriti letak zakaj?) koja količina, kaj im ponuditi zauzvrat...pa čovječe ja nemam nikakve informacije jooooj

  12. #12
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj LiNa ČoKoLiNa prvotno napisa
    dali se to radi u ime udruge Roda ili kako? ubiti traži se sponzor za izradu letaka (usput meni neče otvoriti letak zakaj?) koja količina, kaj im ponuditi zauzvrat...pa čovječe ja nemam nikakve informacije jooooj
    aha...

    ja nastupam kao privatno lice, jer ne zastupam udrugu. kad pišem mailove - obavezno stavim i link na otvoreno pismo, na neku od rasprava koje su zanimljive, ili napišem kome je sve pismo poslano - a oglušio se.

    za sada, dok nemamo podatke o količini i cijeni - treba inzistirati na tome da se napravi članak o važnosti AS. ili objavi otvoreno pismo.
    to je prvi korak. ako se tu nešto uspije - onda se ide dalje.

    kao "ispipavanje" terena - dobro bi došlo npr. pitanje - da li bi bili voljni letak štampati u svojim novinama (besplatno, naravno ), ili ga umetnuti u svoja izdanja (ako nađemo druge sponzore)....

    ma imaš milijun mogućnosti

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    ako su Udruga Roda suradnici časopisa MAME & BEBE i uvijek su od pomoći ,pa neka i oni uskoče i pomognu Rodama u ovome projektu..i najbolje je da oni koji inače iz udruge kontaktiraju s njima neka se probaju dogovoriti

  14. #14
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno



    lina... divno je da si dala svoj prijedlog... nekom će sigurno dobro doći - jer uz puno dobrih ideja - stvari idu puno lakše...

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Mogu li ja pliz dobiti valjani link za letak?

  16. #16
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    jedini letak za sada je štampala umaška policija. mi imamo samo otvoreno pismo (na rodinom portalu), a ja čekam naše tri gracije da se očituju o RODINOM službenom letku...

    onda ćemo dalje ...

  17. #17
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    O kakavom tocno letku je rijec?

  18. #18
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    O kakavom tocno letku je rijec?
    http://www.glasistre.hr/slika/GO237122.JPG

    ovo je za sada jedino što je napravljeno.
    trebala bi i RODA napraviti svoj letak, pa da navalimo educirat nesavjesne roditelje .

  19. #19
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Letak postoji već jako dugo.

    Evo izvoli link

  20. #20

  21. #21
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    nika,koliki su ti plakati ? jel se to može kupiti kod vas, ja bih jedan kupila i zamolila tete da zalijepe na ulaz vrtića.

    provjerim sutra kod teta smijem li to uopće zalijepiti na njihova vrata. bit će opet objašnjavanja ... i ono "ima jedna udruga (čije ime ne bih ovom prilikom spominjala)..."

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    161

    Početno

    Dali su ti rodini as plakati bili na gradskim panoima, dali su letci još uvijek u opticaju?

  23. #23
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Za vrtic treba dozvola od ministarstva.

  24. #24
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    Rodina BROSURA o autosjedalicama postoji vec dugo vremena.
    Gore je stavljen link.
    Brosure se dijele na svim Rodinim dogadjanjima i akcijama.
    Postoje i plakati koji ce se uskoro stampati i distribuirati.

    Molila bih vas da, bez obzira na dobronamjernost, ne trazite nikakve sponzore ni novcane priloge u ime ovog projekta i/ili Udruge bez dogovora sa voditeljima projekta i Upravni odborom Udruge.
    Hvala.

  25. #25
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Brosura je u opticaju.

    Plakati ce biti gotovi u sijecnju.

    Dozvole se pisu...


    Ima tu puno stvari, svi koji bi se u Rodi time zeljeli baviti - dodjite

  26. #26
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Za vrtic treba dozvola od ministarstva.
    oprosti što sam dosadna misliš da ne može sama glavna teta vrtića odlučiti ? možda nju uspijem obrlatiti.


    Postoje i plakati koji ce se uskoro stampati i distribuirati
    aha...

    nego, znam kad je bilo razgovora o autobusu koji prevozi djecu do kazališnih predstava i sl. znam da su tete meni tad rekle da one same ne mogu puno uticati na sve te stvari, al da se itekako raduju kad se roditelji angaziraju u tome (pisu ravnateljima i sl). imam čak osjećaj kao da su me pogledom molile da to učinim (umjesto njih). stoga sam ja odlucila, za sljedeci put ići do gradonačelnika himself da obezbjedim podoban autobus.

    svi koji bi se u Rodi time zeljeli baviti - dodjite
    (zavisno od vremena) ja bih se s ovim dijelom rodinog rada jako voljela baviti. moram li biti rodin član ? mogu li biti onlyAS-roda (ono da izostavimo rodin angazman oko prirodnog poroda i još nekih sitnica...) ?

  27. #27
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    pitanje autobusa je isto na tapeti

    za vrtice:
    mozda bi i ona pristala. no nama je vazno imati to dopustenje i preporuku.

    ako te zanima rad na projektu as, ne mora te zanimati nista drugo. ne kuzim bas pitanje?

  28. #28
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    oprosti što sam dosadna misliš da ne može sama glavna teta vrtića odlučiti ? možda nju uspijem obrlatiti
    nisi dosadna.
    ali postoje odredjene procedure koje se moraju (i koje zelimo) postovati.
    pa zato idemo nekim redom.



    ...al da se itekako raduju kad se roditelji angaziraju u tome (pisu ravnateljima i sl).....
    meni osobno je ovo isto drago vidjeti - angazman roditelja kao pojedinaca.
    Bravo za tebe za akciju za autobuse!!!! (ovo je inace veliki problem, nazalost, u mnogim vrticima)



    (zavisno od vremena) ja bih se s ovim dijelom rodinog rada jako voljela baviti. moram li biti rodin član ? mogu li biti onlyAS-roda
    na nasem projektu Sigurno u autosjedalici mogu sudjelovati svi Rodini clanovima.
    kako postati clan Rode i koji su uvjeti - moze se procitati na nasem portalu:
    http://www.roda.hr/tekstovi.php?TekstID=1&Tekst2ID=221
    tu su i svi linkovi koje je neophodno prouciti prije uclanjenja.

  29. #29
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    moram li biti rodin član ?
    Da.

  30. #30
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Ali članica rode trebala bi poznavati i promovirati rodinu viziju.

  31. #31
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Letak postoji već jako dugo.

    Evo izvoli link
    pa hvala - ali to su 24 stranice...

    treba JEDNA upečatljiva...

  32. #32
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Ines prvotno napisa
    Molila bih vas da, bez obzira na dobronamjernost, ne trazite nikakve sponzore ni novcane priloge u ime ovog projekta i/ili Udruge bez dogovora sa voditeljima projekta i Upravni odborom Udruge.
    Hvala.
    lijepo od tebe da si se javila... tek sada... :/

  33. #33
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    Brosura je u opticaju.

    Plakati ce biti gotovi u sijecnju.

    Dozvole se pisu...


    Ima tu puno stvari, svi koji bi se u Rodi time zeljeli baviti - dodjite
    ako je roda tako ZATVORENA za suradnju, i ne želi s ostalima podijeliti to što se radi - onda neka tako i kaže.

    ja sam se na neki način "našla" u tome da treba ljude educirati o propustima kad je u pitanju sigurnost njihove djece.

    ako je rodina vizija da se u njenoj viziji može sudjelovati ISKLJUČIVO KAO ČLAN UDRUGE- onda molim da zaboravite sve što sam rekla i napisala. eto, obećavam da više neću nikog moliti da pomogne, da nešto objavi, neću više nikog upozoravati na potrebu korištenja as... vjerojatno ni na ostale stvari iz "vizije" koju ne smijem vizirati jer nisam član.


  34. #34
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Sorcie, obrnula si implikaciju. Nisam ja rekla da nečlanovi ne smiju promovirati rodinu viziju (niti je bilo tko drugi na ovom topicu to rekao) nego da od članova očekujemo da to rade (ovo ništa ne govori o nečlanovima).
    Ali, od nečlanova (a niti članova) ne očekujemo da traže novac za udružne projekte na svoju ruku.
    Ali, isto ne kužim kad se to ines prije trebala javiti, pa ovajjtopic je otvoren jučer oko podne, imala je žena valjda vikend s familijom.[/i]

  35. #35
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Maja prvotno napisa
    Sorcie, obrnula si implikaciju. Nisam ja rekla da nečlanovi ne smiju promovirati rodinu viziju (niti je bilo tko drugi na ovom topicu to rekao) nego da od članova očekujemo da to rade (ovo ništa ne govori o nečlanovima).
    Ali, od nečlanova (a niti članova) ne očekujemo da traže novac za udružne projekte na svoju ruku.
    Ali, isto ne kužim kad se to ines prije trebala javiti, pa ovajjtopic je otvoren jučer oko podne, imala je žena valjda vikend s familijom.[/i]
    nisam niš obrnula. o ovoj temi postoji nekoliko topika, i ni na jednom nisam vidjela da je netko napisao:

    napravili smo to-i-to.
    treba nam vaša pomoć u tome-i-tome.

    točka.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Sorci, nemoj se ljutiti. Ako Udruga ne traži od članova i nečlanova da se prikuplja novac za određeni projekt, pretpostavljam da je to stoga što se uspijevaju "pokriti" na drugi način.
    Ja sam si uzela u zadatak nazivati i slati mailove onima za koje mislim da bi mogli nešto učiniti po pitanju korištenja AS, nevezano uz Rodu, a zaista mi je drago da na ovom Forumu nalazim istomišljenike.
    A tebi zbog uloženog truda.

  37. #37
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ines, Nika i Maja su sve dobro napisale.

    Ako zelis biti ful u tijeku dogadanja Rodinog projekta Sigurno u autosjedalici (sluzbeni naziv projekta, a dodatne informacije o samom projektu mogu se naci na portalu http://roda.hr/tekstovi.php?TekstID=1&Tekst2ID=273), onda moras biti clan/ica Udruge. Da bi bila clan/ica Udruge, moras prihvatiti i postivati Viziju Udruge i sve njene sluzbene dokumente. Ne moras biti aktivna/an u nicem drugom osim u autosjedalicama, ako ti to odgovara, i mozes biti aktivna/an u mjeri koja ti odgovara.

    S druge strane mozes pomoci projektu kao i ne-clan Udruge logistikom i promoviranjem ciljeva i akcije, volontiranjem na akcijama (imamo ne-clanova koji pomazu na pregledima autosjedalica, npr.), izvlacenjem veza i vezica, kao npr. u ovom nedavnom slucaju kod medija, kroz svoju struku i sl. Al onda neces biti niti mozes ocekivati da si ful upoznat sa svime sto se radi u ovom projektu. I takoder neces moci radit nista u ime Rode, osim ako si za to dobila/o uputu i dozvolu od strane voditeljica projekta.

    Cesto nam stvari izgledaju vrlo jednostavne, ali nisu. Ja kuzim frustraciju nekih mozda da se u nekim stvarima cjepidlaci al realnost je takva da se mora cjepidlacit.

    S druge strane, moze se jako puno pomoc u ovom podrucju individualnim, osobnim aktivizmom i uletavanjem kad se pokaze potreba, kao sto se npr. pokazalo tijekom posljednjih par tjedana, na cemu smo zahvalni. Da nije bilo veza i vezica, naguravanja i bubnjanja, mediji ne bi pobrali nasu reakciju na nedavne tragedije. Neke od tih veza i vezica, naguravanja i bubnjanja dosle su iz Rode (odnosno njenih clanica i clanova), neke od vas koji niste. Savrseno! Misija nase Udruge je mijenjati društvo u društvo odgovorno prema djeci, roditeljima, budućim roditeljima i obiteljima - informiranjem, educiranjem, aktivnim zagovaranjem i sudjelovanjem u procesima promjene, kao i poticanjem roditelja i ostalih društvenih skupina na preispitivanje postojećeg stanja i sudjelovanje u promjenama. Nedavni aktivizam po pitanju AS je savrsen primjer te misije.

    Ono sto je vazno je da, ukoliko se zeli na necem raditi u ime rode, mora se savjetovati i uskladiti s voditeljicama projekta.

    Btw, ilustracija da stvari nisu tako jednostavne kao sto je mozda dojam naslovnog posta je da se ne mogu samo tako otisnuti plakati koje je netko drugi napravio. Mora se traziti dozvola. Jel imamo dozvolu umaske policije da se ti plakati reproduciraju? Takoder, ne mogu se otisnuti sa male slicice objavljene na internet portalu, moras imati original dokument po kojem se moze printati. Trece, moras imati i dozvolu od onih koji su taj plakat napravili da ga izvjesis na mjesta gdje ga zelis izvjesiti. Cetvrto, moras imati dozvole od nadleznih institucija gdje zelis izvjesiti te plakate da to i smijes uciniti, npr. u vrticima, ambulantama, policijskim postajama i sl. Kakvi su lokalni zakoni, jel dozvoljavaju izvjesavanje plakata po zidvima stupovima i sl. ili samo na za to predvidena mjesta? Na tim predvidenim mjestima, jel moras prvo dobiti neciju dozvolu? Peto, tko ce te plakate izvjesavati? Tko ce ih dostavljati, tko ce ih distribuirati? Sesto...

    Sve su to pitanja koja idu u organizaciju icega u obimu kakav se sugerira recimo u prijedlogu ove akcije. Nije sve tak jednostavno kak se cini. Ovo samo napominjem ako se grupa korisnika ovdje odluci da bi isla s ovakvom akcijom (ne u ime Rode, jer roda, kao sto je vec receno, ima u procesu tiskanje i distribuciju plakata o vaznosti as), da se trrebaju sva ova pitanja uzeti u obzir kao i mnoga druga.

  38. #38
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Pa cure i dečki s projekta izvještavaju koliko mogu (mislim da je falilo nekoliko zadnjih reakcija - pisama koja su slana cemexu i možda još koje, znam da su imali gužvovit period na projektu), ali većina aktivnosti je tu, transparentna, brošura je gore okačena na ovom podforumu, plakati su u postupku pa nisu promovirani. Biti će.
    A kad im nešto treba na projektu, nisam primjetila da jasno i glasno ne traže, jasan je to i glasan projekt (po utemeljiteljici )
    Niti ti brane da kao pojedinac u akciji poduzimaš sve što je u tvojoj moći po ovom pitanju.
    A koliko sam vidjela, na ovom topicu je bio prvi i jedini upit o letku koji bi išao ispred rode i zato ovdje reakcija, a ne na nekom drugom topicu, u čemu je problem?

  39. #39
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Odgovarala sam sorci, preteklo me

  40. #40
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Ono sto je vazno je da, ukoliko se zeli na necem raditi u ime rode, mora se savjetovati i uskladiti s voditeljicama projekta
    ok, nije mi želja učlaniti se u rodu. (a nije ni vama sala na stranu ... ) al želja mi je slijedeća:
    plakat o AS neka visi na ulazu u vrtić mog djeteta (može i u siječnju). po mogućnost bih voljela da to bude rodin plakat o AS (jer nemam mogućnost sada izmišljati moj osobni plakat ). s kim iz rode trebam razgovarati, tj. koji su vaši uvjeti da mi dopustite korištenje vašeg plakata samo u tu svrhu: nalijepiti ga/ih (za početak) u vrtiću...

    hvala na odgovorima

  41. #41
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Ovako na brzinu, u ova dva quota bi bio odgovor:

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Cetvrto, moras imati dozvole od nadleznih institucija gdje zelis izvjesiti te plakate da to i smijes uciniti, npr. u vrticima, ambulantama, policijskim postajama i sl. Kakvi su lokalni zakoni, jel dozvoljavaju izvjesavanje plakata po zidvima stupovima i sl. ili samo na za to predvidena mjesta? Na tim predvidenim mjestima, jel moras prvo dobiti neciju dozvolu?

    Citiraj Nika prvotno napisa

    Plakati ce biti gotovi u sijecnju.

    Dozvole se pisu...

  42. #42
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    Bez da sam razgovarala s voditeljicama projekta...mislim da nema posebnih uvjeta, odnosno kad bude išlo u moj ići će i u tvoj vrtić.

  43. #43
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Ono sto je vazno je da, ukoliko se zeli na necem raditi u ime rode, mora se savjetovati i uskladiti s voditeljicama projekta
    ok, nije mi želja učlaniti se u rodu. (a nije ni vama sala na stranu ... ) al želja mi je slijedeća:
    plakat o AS neka visi na ulazu u vrtić mog djeteta (može i u siječnju). po mogućnost bih voljela da to bude rodin plakat o AS (jer nemam mogućnost sada izmišljati moj osobni plakat ). s kim iz rode trebam razgovarati, tj. koji su vaši uvjeti da mi dopustite korištenje vašeg plakata samo u tu svrhu: nalijepiti ga/ih (za početak) u vrtiću...

    hvala na odgovorima
    Super je da hoces pomoc - a takva pomoc ce nam i trebati S tim da nece bit tu nikakve rijeci o nasem dopustenju tebi da izvijesis plakat, barem ne onako kako to meni zvuci. Ono sto ce nam trebati je da netko razgovara s tvojom ravnateljicom (ako mozes ti, super ) i njena dozvola da se plakat izvjesi. I onda tvoja volja ili nekog drugog da taj plakat preuzme od Rode i da ga izvjesi na prigodno mjesto u vrticu. Otprilike tako nekako.

    Cim su plakati gotovi, distribucija ce krenuti po planu i programu i tada ce nam biti od definitivne vaznosti roditelji kao ti.

  44. #44
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ja sam isprintala pismo i dijelim ga samoinicijativno poznatima i manje
    poznatima još me nitko nije tukao ali da me smatraju čudakinjom
    oooo daaa 8)
    ali baš me briga ako barem jedno dijete bude propisno vezano u AS zbog mog dosađivanja suuuuuper
    isprintala sam i onaj novi zakon o prijevozu djece u autobusima i predala
    ga ravnateljici našeg vrtića jer ona uvijek naglašava kako sve radi po propisima i ne popušta pa neka i to radi po propisu
    i isprintala sam i onaj tekst "nevezano dijete .................
    i zalijepila ga na izlog pa neka čitaju i malo misle

  45. #45
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Ono sto ce nam trebati je da netko razgovara s tvojom ravnateljicom (ako mozes ti, super ) i njena dozvola da se plakat izvjesi. I onda tvoja volja ili nekog drugog da taj plakat preuzme od Rode i da ga izvjesi na prigodno mjesto u vrticu. Otprilike tako nekako.
    tako nekako sam i ja to zamislila. nista lakse od toga. onda ću ovih dana kontaktirati ravnateljicu (tete već pitala, nemaju ništa protiv) i čekam na plakat s vaše strane (tj. gdje da ga podignem... i platim. nema frke)... mada, eto, imam blagi osjecaj da većina djece iz naseg vrtica se stvarno vozi u AS. bas cu napraviti malu inspekciju ako se sjetite, samo me obavijestite kad se može doći po plakat (pretpostavljm u gnijezdo)

  46. #46
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Samo jedan ispravak: svi nasi letci, brosure, plakati...se ne placaju

  47. #47
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ajmo ovak:

    1. cure iz RODE (ancica, ines, ineska) - trebaju napraviti finalnu verziju letka
    2. odrediti količinu koja bi se trebala tiskati
    3. poslati upit tiskarama da se vidi kolika bi bila cijena
    4. obavijestiti svekoliko pučanstvo ovog foruma o tome

    a onda mi krećemo u akciju traženja "otkupitelja"...

    još jedna ideja - zamoliti svemoćnog gradonačelnika da ustupi (bar) jedan pano za plakatiranje (na jako vidnom mjestu) - da se napravi jumbo plakat...
    Sorcie, baš si me "pogurala"
    Ja sam poslala sad jedan mail gradonačelniku (Rijeke) na temu autosjedalica i potreba edukacije. Kao građanin, nevezano uz udrugu, iako sam ju spomenula zbog dva članka s Rodinog portala.

  48. #48

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Sorciere, brošure postoje, i odštampane u dovoljnoj količini, možeš zatražiti da imaš kod sebe pa podijeliš.
    Koliko sam ja skužila sponzora ne treba, jer sam ja imala na ponudi jednoga

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •