Stranica 15 od 28 PrviPrvi ... 5131415161725 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 701 do 750 od 1364

Tema: DNEVNI MENI VAŠE BEBE

  1. #701
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kakvo je to kiselo tijesto? To radiš sama?
    Kada mogu češnjak i ljuta paprika? Negdje sam čitala da Meksikanci daju svojim bebama chilli pod normalno.

    D: sir i žganci,
    R: ostalo je safta od tikvica od jučer, a i puretine, pokvarilo se nije
    MO: ananas
    V: ako bude raspoložena za griz na mlijeku s mahunom vanilije, ako ne onda banana

  2. #702
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Kiselo tijesto je tijesto bez kvasca, sam proces izrade traje 2 tjedna a onda na svakodnevnoj bazi, zezam se da je zahtjevnije od ptice ali kruh je prefin i nema veze s kupovnim.
    Cesnjak je vec jela i sirovi i jelima. Meni je on svakodnevno sastojak u kuhanim a sirovi i nije neki fan a i mm popizdi kada joj dam jer mu smrdi za ljutu papriku ne znam, nisam davala ljuto ali bih se radije drzala naseg podneblja. Mislim imas klinaca kaj gustaju u sirovom luku. Ali ljuto bi bilo opterecenje za bebu koja je tek na dohrani. Drzi se neke baze u zacinima.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  3. #703
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Tako će i biti. Iako sam našla zgodan recept sa chillijem za bebe. Ali dobro, nije pokusni zec. Pričekat ćemo.

    Promjena plana. Tata nabavio teletinu. Puretina od jučer ide psima.

  4. #704
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    D: griz. Puno griza. Radila s mahunom vanilije pa joj valjda bilo finije no inače. Valjda neće imati probavnih smetnji od toliko ugljikohidrata.
    V: teletina s tjesteninom od juče. Na jedvite jade. Morala sam pojesti dvije jabuke pred njom, a mrzim ih.
    + banana koju sam joj ostavila u drvenoj posudi na podu pa se zabavljala s njom kao malo majmunče.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 07.03.2016. at 19:53

  5. #705
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A zakaj je ne zabavljaš s teletinom ak se već tolko trudiš?

  6. #706
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kako to misliš? Pjevala sam joj, dala jabuku da drži u ruci, njihala je, primicala i odmicala žlicu, pokazivala kako usitnjavam hranu. Što još? S bananom se ona sama zabavljala držeći je u ruci i jedući malo po malo, jer je voli. Ako to s mesom napravim samo će se s gađenjem odmaknuti.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 07.03.2016. at 20:02

  7. #707
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Jelena je mislila zasto ti ne jedes isti obrok dok ona jede.
    tj. zasto vi ne jedete istu hranu kad i ona.

  8. #708
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Imala sam jaku žgaravicu. Nisam ništa mogla pojesti od jutra.
    I ona još ne sjedi pa je ne mogu strpati ni u onu hranilicu koju smo uzeli, da sjedi i jede ko čovjek. Nego se presavine naprijed kao list papira.

  9. #709
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    A pesi nećeju banane ili su oni negdje drugdje dok se ona zabavlja s klopom?

  10. #710
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Je*eš me?

  11. #711
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Zuta koliko cura sada ima?
    Mislim da cure hoce ukazati vaznost zajednickog jedenja. Nisu ti oni bedasti tak



    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  12. #712
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja ne bi za nista na svijetu, koliko god ne mogu mirno pojesti niti sam mogla sa prvo dvoje mjenjala zajednicke obroke s njima a bili su svakodnevni. Kao kaj sam napisala da je ne znam koliko pojela ako ja idem jesti, mora i ona bar malo, cisto da mi promulja jelo jedem u miru kod svekrve i to samo ako je mala raspolozena za drzanje kod bake.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  13. #713
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Nisam ni rekla da je bedast itko. Cijenim svaki komentar ovdje upisan. Uostalom, zbog tog jednim dijelom i pišem meni redovito da me možete korigirati. Ali kažem, ona još ne sjedi pa mi je nespretno kada hranim i sebe i nju. Radim to sve češće, ali u igri za mene ipak mora biti nešto kruto jer juhu ne mogu jesti dok mi se ona izvija po krilu i pokušava dohvatiti moju žlicu. A i prirodno sam nespretna. Moram li reći da mi je pred dva tjedna zdjelica s punom kašicom samo ispala iz ruke, a da me ništa nije ometalo u tom času.

    Sada smo devet mjeseci.

  14. #714
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ma mislila sam da bebaci nisu bedasti
    Znam kako je tesko jesti sa bebom u krilu.
    Kaj ti veli pedica na to da ne sjedi sa 9mj? To u skladu s njenom hipotonijom?

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  15. #715
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, zadnji put je samo promrljala opet da je hipotona i pitala kada idemo na kontrolni pregled.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 07.03.2016. at 20:52

  16. #716
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zuta, idete na vjezbe ili samo vjezbate sami doma?

  17. #717
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Hipotonija ne nestaje bez vjezbi, vazno je da se drzite kontrole i vjezbe. Mi smo imali distoniju, sada se ne bi niti reklo. Imala je skoro godinu kada smo bili na zadnjem i neuropedijatrica je bila iznenadena kaj sjedi. Dio njenog losijeg nalaza dugujemo njenom temperamentu. Od 2tjedna zivota pokazuje nesklonost nepoznatoj okolini i ljudima pa je na svakom pregledu urlikala i sva bi se pokocila.Vjezbe su sve.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  18. #718
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Doma vježbamo kaj su nam pokazali. Četiri vježbe otprilike.
    I naša se razgalamila na prvom pregledu i potom vježbama, ali kažu da je strah od novih ljudi i okolina uobičajen u ovoj dobi.

  19. #719
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Zasto ne ide na vjezbe i kod fizioterapeuta? Brze bi napredovala.

  20. #720
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Jer je 150 kn po seansi, a ništa ne napravimo jer mala pol sata kmeči, a ostalo terapeutkinja pokazuje kako je ostaviti na nečem povišenom da vježba mišiće. Da smatram to isplativim išli bi, ali efektno vrijeme je 15 minuta i to vježbi koje stvarno nisu komplicirane.

  21. #721
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Zakaj ne tražiš goljak, ili klaićevu?

  22. #722
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    U Klaićevoj su nas bili naručili tek za travanj, kada smo krajem siječnja tražili narudžbu.

  23. #723

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Slažem se s Jelenom.
    Ne kužim kak vas i pedica nije tam uputila.
    Moj sin je krenuo na vježbe na goljak sa 6mj starosti kao beba tek rođena u motoričkom smislu.
    Do 9mj je sjedio i puzao.Najvećim dijelom što je imao vježbe dvaput tjedno gdje je fizioterapeut skoro svaki put zadao nama nove vježbe
    koje bi morali usvojit do sljedećeg puta što znači da nam je bilo danonoćno vježbanje.Bilo je i vrištanja i plakanja,i mog i njegovog ali vježbe smo odrađivali.
    Mislim da bi trebala potražit drugo mišljenje čisto da si olakšate.
    vjeruj mi znam kako je to hranit dijete s kašicom u poluležećem položaju.Suosjećam s tobom

  24. #724
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pa je. Uputila nas je tamo, ali kažem, naručili su nas za četvrti mjesec. Što mi onda to znači da tad prvi put bude pregled djetetu koje s osam mjeseci ne sjedi i ne puže, a do desetog možda će već sama od sebe, ili neće pa će još teže biti naučiti.

  25. #725

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    Moj savjet ti je onda do tad potražit na internetu vježbe posjedanja i do tad jako puno vježbat.
    Kolko se sjećam mi smo tada jako puno na lopti vježbali ravnotežu.

  26. #726
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To i mi radimo. Samo sam zabunom uzela neku glomaznu od 55 cm. Baš evo tražim manju.

  27. #727

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    uff ta je fakat glomazna.al koristi

  28. #728
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    ali si mogla ostaviti si termin, taman bi sad i došla do njega,

    inače i na Goljaku se nekad čekalo, ja sam tad bebu od 3-4 tjedna dobila termin za par dana,jer je neko odustao.

    kaj se tiče pesa me zajte, nego si rekla kaj joj daš u dnevnu posudu na pod, pa me zanimalo kak pesi nećeju do nje ili njene hrane, to mi je brr.

    usput kod svakog hranjenja ti pripomeneš kak to ne jedeš, mrziš, ....a onda na silu to pred njom pojedeš, pa si tak i saft isto mogla pojesti to mi nije u rangu juhe, daš detetu da ono uzme svoju žlicu a ti barataš s dve žlice i dva tanjura., ovo je samo predlog.

  29. #729
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Kad sam vidjela za kad su nas stavili digo mi se tlak i jednostavno nisam htjela dalje se živcirati. S tim da sam ženskoj dvaput morala napisati da nemamo povijest bolesti jer prvi put nije čitala.

    Svoju žlicu baci na pod ako ne pazim. Bilo je s juhom, ne saftom. Za nju procijeđeni rezanci, mrkva i meso. Taman smo sačuvali porciju za nju. To joj pojedem i nema za nju. Osim toga, jabuke su mi pomogle žgaravici.

    Da, psi su u drugoj prostoriji.

  30. #730
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Ako mene pitas u interesu je da i profesionalac vjezba sa njom. Rezultati su sigurno bolji.
    Sto se tice gubljenja zivaca...to nije bas prakticno. Zivot nosi svasta, a treba djelovati u interesu svog djeteta.

  31. #731

    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    372

    Početno

    To si se preko maila naručivala?
    Nemam ništa protiv toga,al je efikasnije kada dođes osobno i pojasniš problem i zatražiš raniji termin.
    Rijetko ko će te odbit ili te bar uputit drugdje.

  32. #732
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    velim s Goljaka sami znaju često nazvati za raniji termi
    i kod mejlanja se može pojasnit
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.03.2016. at 08:59

  33. #733
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Da, u trudnoći sam se redovito mailom naručivala u Merkur i nije bilo nikakvih problema. Ako im je teško pročitati tri rečenice onda nisu trebali ostaviti tu opciju, i to među prvima na stranici.

    Goljak nam je na drugom dijelu grada, a ne idemo autom.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 08.03.2016. at 08:59

  34. #734
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Tvoja pedijatrica te je mogla naruciti ( gdje zelis) centralnim narucivanjem ako ustanova ima tu mogucnost. Vecina ih ima.

  35. #735
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Sirius, dr. nam nije rekla da trebamo, jer je isključila patologiju kao uzrok problema. Rekli smo joj da ćemo doći na vježbe još jednom da nam pokažu i složila se. Izgleda mi prilično iskusno. Ne mislim da smo pogriješili što radimo s njom samo doma.

    Za to s pedicom ne znam.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 08.03.2016. at 09:07

  36. #736
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Sto vasa pedijatrica misli?

  37. #737
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pogledala je nalaze, rekli smo da za mj dana idemo na pregled, u međuvremenu vježbamo doma, i kimnula je glavom.

    D: napravila sam kajganu, sjela s njom, naizmjence jela i nudila njoj. Uspjela sam joj ubaciti jedan komadičak koji je s gađenjem izbacila. Pa sam joj dala pola banane, dok se tata trebao vratiti iz trgovine sa sirom. Kako je bila već pregladna nisam stigla raditi žgance pa sam natrgala bakinog kruha.
    R: vjerojatno oslić s nekim povrćem, i vidjet ću ide li bučino uz to da dodamo na kalorijama,
    V: razmišljala sam knedle sa šljivama, iz Leda, ali moram vidjeti ima li dodanog šećera.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 08.03.2016. at 11:28

  38. #738
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ne ide ti bucino sa ribom, jedino ako ubacis kuhani krumpir pa ga zacinis sa bucinim. Nece ni moja kajganu osim ako nije sa povrcem i zacinima. Nekaj joj ne pase u texturi

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  39. #739
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    moji jedu bućino s svime, zaprav i muž voli si stavit preko srdela, tak da stavi sa strane , ak joj se bućino sviđa možda će htjet.

  40. #740
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    a ima neki razlog zašto ne stavit maslinovo ulje na ribu?

  41. #741
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    pitaš mene? on voli kombinirat kak mu trenutno padne u glavu, jede on i maslinovo, ali kad ima bućinog onda trusi do zadnje kapi

  42. #742
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Pa nema, ali mi se bučino činilo kaloričnijim. Ne znam.

  43. #743
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Kalorije su iste kolko ja znam

  44. #744
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Jelena tvoj muz je izuzetak. Cinjenica ostaje da i najhrabriji u gastronomiji ne kombiniraju to. Kada nekaj voliš to je slicno trudnickim zeljama, pase uz sve

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  45. #745
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nije bitno, ali ne znači da se ne može, žuta javi jel mala htela

  46. #746
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,272

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    moji jedu bućino s svime, zaprav i muž voli si stavit preko srdela, tak da stavi sa strane , ak joj se bućino sviđa možda će htjet.
    I moji su obožavatelji bučinog ulja, ali ga na ribu nikada nismo probali staviti. Nekako mi maslinovo više paše za to. Bučino mi bolje paše u krumpir salatu, uz tu istu ribu.

    Inače, to je stvar tradicije. Ja sam Koprivničanka i do osamnaeste godine nisam valjda ni znala za maslinovo ulje, ali crno (bučino) mi je sastavni dio jelovnika iz djetinjstva. Moja djeca su ga isto rano upoznala i obožavaju od malih nogu, ali i maslinovo.

    To su hladno prešana ulja i može ih se dati maloj djeci. Maslinovo na batat - to mi je klasika. Bučino osim uz krumpir paše uz rižu, HAJDINSKU KAŠU i ostale žitarice, ali mi je nezamjenjivo u salatama. Međimurci ga i koriste u zlevkama i kiflima.

    Ali najbolja ideja mi je bila kad je Tomislav Špiček ljudima servirao sladoled od vanilije s bučinim uljem i kosanim sjemenkama.

  47. #747
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Taj sladoled je cista uzivancija. Bucino ulje na burbon vaniliji i tostirane kostice. Meni jako fino i pase se.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  48. #748
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dobila je maslinovo, i žlicu i pol sira na to, sa batatom i graškom.
    Ništa od knedli večeras. Ispadaju iz igre.

  49. #749
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    napravi knedle doma stvarno nije mudrost, a pošto si potrošila grašak iz leda napraviš više pa zamrzni

  50. #750
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Sladoled od vanilije s acetom balsamicom od ribizla, sa svjezim bobicastim vocem.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •