Stranica 28 od 28 PrviPrvi ... 18262728
Pokazuje rezultate 1,351 do 1,364 od 1364

Tema: DNEVNI MENI VAŠE BEBE

  1. #1351
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Ja radim klupice za moje velike obavezno s vodom, mlijeko se kod nas kupuje na tjednoj bazi samo domaće. Punim s čim stignem. Najčešće pekmez ili ribana čokolada. U filu možeš staviti kaj hoćeš čak i jaja. Ne premazujem uvijek s jajetom ovisno imam li pomagača i koje jaje viška.

  2. #1352
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    U teoriji u svaki pekarski proizvod možeš staviti jaja, a to znači da će se mrvicu više dići. Eto i u orahnjace i slično idu jaja, ja ih u većini slučajeva ne stavim, jer moji to pojedu u originalnom izvoru.

  3. #1353
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Baš ima o mastima

    Malom sam za doručak kvinoja-kruška-šljiva-nektarina.
    Mala je tukla po špeku i grčkom jogurtu.

  4. #1354
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nikad dosadno.

    Trazim ideje za jela koja sadrze jaje, termicki obradjeno na visokoj temperaturi, sto bi u praksi znacilo pecnica na 25+ minuta. Ne smije mlijeko i orasaste plodove, sezam i vecinu grahorica. Probala sam slane i slatke muffine, nis', nece. Kupovne suhe kekse koji sadrze jaje, nis', nece. Vjerojatno joj jaje ne valja, samo po sebi, ali morala bi ga jesti svaki dan.
    Tjestenina. Ima jaja, pečena je već, i još ju skuhaš ili spečeš.
    Moja kćer je odrasla na pašti

    Polpete, ili bilo koji oblik meljenog mesa. Staviš jaje u smjesu i pečeš ili frigaš.

    Nabujak. Tako radim povrče. Skuhanu rižu, skuhano povrće, istučeni bjelanjak i umiješati žumanjak. U posudu za pečenje staviš malo bilo koje masnoće, posipaš krušnim mrvicama i izliješ smjesu. Zapečeš bar 45 min. Reže se na kocke. Kod mene najbolje prolazi ako upotrijebim kelj. To i veliki vole.

  5. #1355
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    E, super, nabujak bi mogao proci.

    Mljeveno meso ne mogu peci toliko dugo, a da bude jestivo. Plus, nazalost, meso trenutno bas i ne jede. Tjesteninu jede na sve strane, ali ne zelim joj to bas stalno davati.

  6. #1356
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    a kaj nastane od riže nakon 20+45 minuta?, napravi malko tekučiju smjesu svega kaj misliš i stavi u namašćen pleh i zapeci 30-40 min skupa, ispadne ko kolač i režeš na kocke, ili modlaš ako je tanje

    usput ja nism znala da s to zove nabujak, meni je to složenac

  7. #1357
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    a kaj nastane od riže nakon 20+45 minuta?, napravi malko tekučiju smjesu svega kaj misliš i stavi u namašćen pleh i zapeci 30-40 min skupa, ispadne ko kolač i režeš na kocke, ili modlaš ako je tanje

    usput ja nism znala da s to zove nabujak, meni je to složenac
    jelena.O očito je i tebi problem razumjeti moje postove, kao što je meni tvoje

    Naziv jela je u mom receptu je nabujak, zato jer nabuja. Tučeni bjelanjci to sve lijepo "razrahle". I da, reže se kao kolač, što sam i napisala, I da, tekuće je kad se ulije u pleh, što je logično kada se radi o smjesi koju sam opisala.

  8. #1358
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,206

    Početno

    Moram dodati da se snijeg od bjelanjaka mora laganu kuhačom pomiješati u vruću smjesu kuhanog, narezanog kelja, kratko kuhane riže i žutanjaka, tada će pečenjem lijepo nabujati.

  9. #1359
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Le Souffle
    Jednom radila neki od organske naranče i ptičjeg mlijeka. Nabujao, pa splasnuo.

  10. #1360
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,486

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Moram dodati da se snijeg od bjelanjaka mora laganu kuhačom pomiješati u vruću smjesu kuhanog, narezanog kelja, kratko kuhane riže i žutanjaka, tada će pečenjem lijepo nabujati.
    Ista priča bi nabujala kad bi stavila i zrnatu opranu rižu, samo sam to rekla. Ujedno u prvom tvom poštu je pisalo skuhani rižu pa sam tu stavila komentar
    Posljednje uređivanje od jelena.O : 08.08.2017. at 19:11

  11. #1361
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Radila sam drobljenac sa vrhnjem pomiksanim sa bananom. Kod starije nula bodova. Mali jede.

  12. #1362
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Radila sam im voćnu šalatu avokado - kruška, prelivenu slatkim vrnjem. Pojeli par zalogaja.
    Onda sam im napravila griz na mlijeku u koje sam dodala maslac, slatko vrhnje, i na kraju naribala gorke čokolade. To su gotovo sve pojeli, a i ispalo je vrlo ukusno. Voćnu šalatu sam ja pojela sa piškotama umočenim u kavu.
    Slatko vrhnje je baš super stvar. Mogla bih ga bilo gdje staviti.

  13. #1363
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jel to inace hrana koju i ti jedes? Neobicne su mi kombinacije.

    Ja sam valjda zla. Vocna salata je narezano voce. Nis' drugo.

  14. #1364
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,177

    Početno

    Da hranim djecu onim što ja jedem to bi bio bijeli kruh, najjeftinija salama i majoneza. Za decu ipak bolje.
    Ali ja sam ovo danas pojela! I bilo je više nego ukusno!
    A desert sa kakijem i slatkim vrhnjem ću raditi u većoj porciji sutra jer je fenomenalan!!!
    Meni voćna šalata može imat dresing, ko što ima i obična šalata.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 22.10.2017. at 17:30

Stranica 28 od 28 PrviPrvi ... 18262728

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •