Stranica 2 od 28 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 1364

Tema: DNEVNI MENI VAŠE BEBE

  1. #51
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj Bepina55 prvotno napisa
    Evo što se nama dogodilo kada je večerala bananu sa prosom, grčevi kroz noć. Skuhala sam joj onaj proso iz bio&bio iz kesice tj. prosene pahuljice. Svidilo joj se i sve je smazala, al onda sirotica nije joj dalo spavat. Jedva je kakala sutradan, e sad može bit banana.... Koji proso vi dajete?
    Banana ti zatvara. A proso je dobro kuhati u dosta vode. Napr 1:5, pogotovo onaj iz bio bio. Iz dm-a je bolji i mekši.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    I ja bih rekla da je imala probleme zbog banane prije nego zbog prosa, barem je nase iskustvo takvo.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    današnji meni :

    doručak : rižolino
    ručak: piletina, krompir, mrkva, sve kuhano pa blendirano
    večera: banana i kruška
    pred spavanje : mlijeko

  4. #54
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    cvjetiću, meni se to čini premalo mliječnih obroka za osmomjesečno dijete.
    i previše dohrane za tu dob... :/

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    cvjetiću, meni se to čini premalo mliječnih obroka za osmomjesečno dijete.
    i previše dohrane za tu dob... :/
    rižolino je s mlijekom
    samo su dva nemliječna obroka dnevno a nekad i jedan
    deseti je mjesec :?
    samo mlijeko mu je malo, ima preko 10 kg a rođen je sa 4 300

  6. #56
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    jesu li mu taj rižolino i to mlijeko navečer jedini mliječni obroci?

  7. #57

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    jesu li mu taj rižolino i to mlijeko navečer jedini mliječni obroci?
    jesu, mlijeko nekad i u toku noći kad se probudi, ali to je sve rjeđe
    ne znam ni gdje bih dodala još mlijeka
    u voće?

  8. #58
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    d: kruška + banana
    r: jubnetina+korabica+brokula
    v: griz na rižinom

    između doručka i ručka pojeo još pola banane...

  9. #59
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj cvjetic27 prvotno napisa
    Citiraj apricot prvotno napisa
    jesu li mu taj rižolino i to mlijeko navečer jedini mliječni obroci?
    jesu, mlijeko nekad i u toku noći kad se probudi, ali to je sve rjeđe
    ne znam ni gdje bih dodala još mlijeka
    u voće?
    to je premalo.
    ali stvarno premalo mlijeka.

    cvjetiću, bebama je do godine dana mlijeko stvarno osnovna i nužna namirnica; iz njega dobije sve što je potrebno, pa taman da se rodio sa 6 kilograma.
    mlijeko se prilagodi djetetu, tako da je tvoje mlijeko sastavom najbolje baš za tvojega sina i drugačije je od onoga koje bi bilo za moju kćer koja je rođena sa 3 kg i u dobi od 9 mjeseci imala 7.

    bojim se da žuriš s dohranom, i ti i (maša): dijete neće bolje napredovati ako jede meso, povrće, žitarice (pogotovo ta umjetna i zašećerena lina).
    ok, može se beba od toga debljati pa nam se čini kako napreduje, ali nutritivno... još su premali za tolike obroke i za kombinacije od toliko namirnica.
    cijeli život je pred njima, sve će stići probati; nema potrebe da im zbog naše nestrpljivosti opterećujemo probavni sustav...

  10. #60
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Apri, JBP u svojoj knjizi za bebe i djecu navodi da je uredu da dijete ima jedan mliječni obrok ako mu se nude žitarice, mahunarke, povrće i voće za ostale obroke. Da su sve potrebne hranjive vrijednosti zadvoljene tom prehranom.

    No ako je dojenje u pitanju, naravno da je najbolja hrana.
    Samo se ne slažem da dijete neće napredovati na drugome.
    Moja Jana je na adapt. i zapravo se veselim da ga što manje pije jer znamo kako kravlje mlijeko utječe na ljudski organizam. Pa se i njena prehrana sastoji od samo jednog mliječnog obroka i ostalog.

  11. #61
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    svatko ima neke svoje autoritete u prehrani djece.
    meni JBP to nije, i eto... :/

    ljudi su prije svega, sisavci... i dopustimo im da to budu barem u toj prvoj godini...

    mislim da cure iz gornjih postova doje, zato im se i javljam.
    u adaptirano i kombinacije se ne bih miješala, o tome ne znam gotovo ništa...

  12. #62
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa

    ljudi su prije svega, sisavci... i dopustimo im da to budu barem u toj prvoj godini...
    Apsolutno.

    No ja sam se nadovezala na onaj dio tvog posta o tome da da ostala hrana ne može pružiti kvalitetne vrijednosti.
    A da je majčino mlijeko superiornije nad svime je.
    Bebe napreduju na svačemu (nekad je to i šteta).

  13. #63
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Lea, ti si tip koji se puno bavi prehranom, koji pazi na uravnoteženost i kvalitetu obroka.

    Iako zastupam stanovište kako je čovjek svežder i kako treba jesti meso, apsolutno mi se sviđa način na koji ti hraniš svoju djecu.
    Ali, mi ostali... ne pazimo na te stvari pa griješimo.
    Tako se u dječjoj prehrani nađu rižolino ili griz koji su... potpuno nepotrebni, prazne kalorije, napuhavajući... ma nikakve koristi od njih nema.

    I dalje mislim kako je obrok od tri namirnice (jedna od njih je crveno meso), previše za probavni sustav devetomjesečnog djeteta.

  14. #64
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    I dalje mislim kako je obrok od tri namirnice (jedna od njih je crveno meso), previše za probavni sustav devetomjesečnog djeteta.
    I ja to mislim. Pogotovo meso. (Al to me muči i sa morale strane, no odo ja ot.)

  15. #65
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja se samo došla složiti s apri i oko crvenog mesa, i oko količine dohrane, i oko količine mliječnog, i oko jadranke

    što se nas tiče, margita sad želi jesti samo ono što je kruto, što može sama gristi i držati u ruci. tako da dnevno pojede nešto korabe ili malo jabuke. više se dohranjivala prije 2 mjeseca nego sad. razmišljam da se ubacim na onaj topik o odbijačima dohrane, ali obzirom da me to uopće ne brine, možda nema smisla

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    Pitanje curke,

    ima li koja od vas iskustva s algama? I nisam razumjela kako predlažete raspored dojenja za 8 mjesečnu bebu, moja naime cicka ujutro i navečer naša pedijatrica kaže da je to ok.
    A što se tiće JBP, nisam poklonik nikakvih krajnosti, ali mislim da se u njenim receptima pronađe dosta dobrih namirnica.
    Mi papamo ujutro rano mlijeko, pa proso s nekom voćkom(jabuka,kruška,marelica ili šljiva) zatim užinamo pire od voćke ili bundeve,ručamo juhicu (brokula,mrkvica,korabica ili nešto drugo što spada u tu dob) pa ako smo gladni užinamo opet cickamo i idemo spavati do jutra!) Probava je super!

  17. #67
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    dva mliječna obroka su premalo.
    nema tu neke velike mudrosti.
    svatko od nas može raditi kako misli da je najbolje, ali beba/dijete/dojenče... do godine dana mora kao osnovnu namirnicu imati mlijeko (govorim o djeci koja doje).

    to što pedijatar kaže da su jutarnji i večernji mliječni obrok u redu... nije mi nikakva sigurnost kada znamo da pedijatri preporučaju dohranu sa 4 mjeseca, u slučaju opstipacije kod tromjesečnih beba nude jako zašećerenu kamilicu kao rješenje... da ne nabrajam dalje njihovo (pre)poznavanje majčinog mlijeka kao temeljne namirnice.
    osmomjesečnom djetetu je dovoljan jedan obrok dohrane... i to tek toliko... da malo "čalabrcne", da shvati kako postoje namirnice neke druge konzistencije, mirisa i okusa...

    ali ne baš kao zamjena za mliječni obrok. zapravo, kao "dopuna".

    mi moramo osvijestiti kako činjenica da nam djeca mogu jesti i sarmu sa navršenih pet mjeseci - ne znači kako je dijete naprednije... to samo znači da onaj koji mu je tu sarmu dao... nije dovoljno educiran.
    (sarma je, naravno, iskarikirana)

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    zao mi je, nemam iskustva s algama, ali imam pitanje
    zapravo par njih....
    da li keks?
    kada keks?
    koji keks?

    mm forsira da probamo (jer on njegove susjede necakinjin mali.... )

  19. #69
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    čemu keks služi?
    za napuhavanje obraščića i guze?

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    nemam pojma!!!!
    ja i nebi dala, i nisam, ali pritisci...
    a i mozda bi nam malo napuhavanj obrascica dobro doslo - L nema grama sala, rebarca joj sva mogu prebrojiti... malo sam nemirna zbog skorog pregleda kod predice jer nemam osjecaj da je uopce dobila koji gram

    gledala sam malo po ducanima i svi imaju soli/secera/masnoce.
    a opet kamo god dodjemo svudje se klinci svih doma guse u pettite ili leibnitzima...
    znam isto je sa smokijima, al tu planiram doskociti s stiroporom (expand.rizom)
    thnx, apricot you're a

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    klinci svih doBa

  22. #72
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako dnas popustiš s keksima, sutra su ti na meniju kiki-bomboni...

    samo se ti drži svojih pravila, dijete je tvoje

  23. #73

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    kad si vec tu
    kruh?
    kad i kakav?
    po tablici je s 10, jel da?
    thnx

  24. #74

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    hm...pedijatrica kaže da sve uključujući i medicinu ide iz krajnosti u krajnost i da je najpametnije držati se sredine i nije preslađenu kamilicu spomenula baš nikada,a veliki je pobornik dojenja,meni se sviđa to što kaže i mislim da baš nije da joj fali edukacije. Da se razumijemo ja zagovaram dojenje 100% međutim moja je malena počela gubiti na kilaži samo od mg mlijeka, a sada od kada papa i druge stvari nije napuhala obraščiće ali je popravila kilažu i raspoloženje.
    Što se tiće keksa ja ih nisam još dala...dajem žitarice,voće i povrće ali za kekse nisam...

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    i da, unaprijed se ispričavam na manjkavoj edukaciji i lijepo molim primjer dnevnog jelovnika uključujući cickanje naravno za 8. mjesećno dijete pošto ja rado poslušam sve korisno za dobrobit djeteta.
    unaprijed hvala

  26. #76
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj andrijana prvotno napisa
    kad si vec tu
    kruh?
    kad i kakav?
    po tablici je s 10, jel da?
    thnx
    eh, ne znam..
    ako Laura još uvijek intenzivno doji, možeš sa glutnskim namirnicama započeti i ranije od navršenih 10 mjeseci, tvoje mlijeko je dodatna zaštita.

    a koji kruh...
    najradije bih ti rekla kako bi bio najbolji onaj koji bi sama napravila jer su ovi kupovni prepuni aditiva. (i mi najčešće jedemo kupovni).
    to ćeš stvarno sama morato odlučit :/


    mmikul12, nema potrebe da se vrijeđaš...
    nekoliko puta sam ponovila kako će svaka majka napraviti onako kako misli da je najbolje za njezino dijete. ako ti misliš da su jutarnji i večernji podoj dovoljni, neka budu jutarnji i večernji podoj.

    ne pišeš u kojem periodu je tvoja djevojčica gubila na kilaži.
    je li gubla ili stagnirala?
    postoje faze u dječjem razvoju kada se otkrivaju nove vještne, kada se bude osjetila i interesi, i tada je uobičajena stanka u porastu težine. Nije pravilo, ali je daleko od iznimke.

    Ako već pitaš kakav bi bio dnevni meni za osmomjesečnu bebu, ja bih opet rekla kako je to dojenje na zahtjev (tvoje mlijeko je sada puno masnije i kaloričnije nego kad je curica bila sasvim mala), a onda, u neko doba... nekoliko žličica voća ili povrća ili žitarica...
    ako misliš da joj treba više, neka bude jedan prijepodnevni i jedan poslijepodnevni obrok dohrane... ali mislim da više od toga ne treba...

    naravno da ćeš u svemu osluškivati svoje dijete...

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    41

    Početno

    Pozdrav!

    Može neki konkretni jelovnik djeteta od 1,5 godine?

    Što se tiče mliječnih obroka, nedugo sam pročitala da djetetu (konkretno od 10 mj.) nisu toliko važni mliječni obroci ako mu je ostala prehrana raznolika (povrće, voće, žitarice, meso).

  28. #78
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Moja kćer ima 14.5 mjeseci.
    Doručkuje žitarice ili svježi sir, jogurt, kruh, jaja i sl (i palačinke koje obožava njena starija seka).
    Ručak s obično sastoji od povrća, mesa- ali meso ne baš svaki dan, juhe, čušpajzi i sl.
    Međuobroci su voćni.
    Večera je slična doručku.

    Dojim je i dalje.
    Vikendom puno češće, radnim danom ujutro, kad dođem s posla i za spavanje. I noću, naravno!

    Do godine dana dojenje joj je, mogu slobodno reći, bila glavna hrana. Ostalo je sve bilo, onako usput. Tako je htjela.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    ne vrijeđam se nego iznosim mišljenje kori je sa 4 mjeseca težila 6 kila i nakon toga je počela padati prvo na 5950,5800 i došla na 5790.Plakala je stalno i budila se noću svki sat, (cickala je na zahtjev) kad sam ja jela pratila je pogledom žlicu plakala, tako smo započeli dohranu koju je odma prihvatila i nemogu joj oduzeti ponuđeno jer traži još...prvo je vrijeme nakom papice i cickala,a sad ne želi do večere kad zatraži dobije.
    Sada ima oko 6100,<puno bolje spava, ne plače..
    ne planiramo prestat s cickanjem sve dok bude željela.

  30. #80
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    sa 4 mjeseca ste započeli s dohranom?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    ne ne, sa 6 mjeseci zapravo sa 6 i pol.

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    61

    Početno

    Moj jede i kruh i kekse i to je počeo mi se ćini s 6 mjeseci. gricka ih i žvače i uživa u tome. jednom sam mu dala jabuku pa se skoro zagušio i zato nikad više. Jedino naribanu ili kompot.
    Ima 8 mjeseci i jede mi skoro sve. Sve što mi jedemo on bi probao.
    I još dojimo na zahtjev i ne mislim prestati!!
    Danas je doručkovao bananu i keks al posebno i cikao je malo. Ručak će biti mrkva, krumpir i prokulice i naravno juhica s rezancima. Za večeru ćemo viditi!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    takva je i Kori sve što vidi bi probala i nema toga što je odbila što god da sam joj ponudila papa.

  34. #84
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj irai prvotno napisa
    Ima 8 mjeseci i jede mi skoro sve.
    i što bi čovjek rekao :/

  35. #85

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    naravno ponuđeno joj je ono što je za njenu dob.....da nebi neki popadali u nesvijest....kekse i kruh ne jede još....jabukicu ribamo

  36. #86
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Necu se uvlaciti u detalje koliko koje dijete jede, i tocni menu za svakog.

    Htjela bih vam reci samo jednu stvar. Majcino mlijeko (ili adapt) treba bit GLAVNA prehrana tjekom prvih 12 mjeseci djetetova zivota. Poslije 6 mjeseci krece dohrana - i ona je upravo to.. neki dodatak glavnoj hrani. Nije zamisljeno da je dohrane vise nego glavne hrane (mlijeka).

    Polako cure, nema potrebe za zurenjem. Bitno je da je mlijeko najzastupljenije do 12 mjeseci, a tek nakon 12 mj ce ostala hrana preuzeti prvo mjesto.

    Nemojte ovo smetnuti s uma

  37. #87

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    hvala anchie76 , mislim da mamama treba takve vrste info. a ne da se odgovara na principu omalovažavanja, svatko ima svoje mišljenje i savjete, a sama činjenica da smo tu na forumu znači da nam je stalo i da se trudimo i da komentari tipa "šta reč" na pomažu baš...

  38. #88
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    nakon što sam barem četiri puta na ovom topicu napisala istu stvar, kako je mlijeko do godine osnovna namirnica... ne znam čemu onda provokacije tipa "ima osam mjeseci i jede sve"...
    mene to rastužuje jer mi se čini kako se netko inati preko leđa djeteta.

    ako pročitaš "što bi čovjek rekao" uz "undecided" smajlića... vidjela bi nešto sasvim drugom.

    a kako educirati one koji se udružuju kako bi pružili otpor...
    meni je to jako teško, priznajem :/

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    mislim da je ovo sa inatom preko djeteta suvišno i komentirat....no ja sam ovamo došla po odgovor na pitanja.....

  40. #90

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    ovakav način odgovaranja sigurno će privuči još hrpu ljudi koji žele mjesto odgovora dobiti po prstima....

  41. #91
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ok, ja ću se maknuti...

  42. #92

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    254

    Početno

    Zašto bi se micala?!
    I ja se slažem da je prerano uvođenje "svih" namirnica nepotrebno. Ima vremena, a mislim da se i crijeva i ostalo trebaju polako navikavati na nešto što im je sasvim novo.
    Ovo je naš dnevni meni, imamo 7 mj. i 8 kg.
    Ujutro oko 9 :mlijeko
    Oko 13: kašica piletina sa mrkvom, ili samo povrće bez mesa(krumpir,mrkva, tikvice..)
    Oko 15: (ako traži) mlijeko
    Oko 18: voće (jabuka, banana, marelica, kruška nešto od toga)
    Prije spavanja: mlijeko

    Preko dana pije čaj kamilica ili komorač.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    Citiraj mmikul12 prvotno napisa
    i da, unaprijed se ispričavam na manjkavoj edukaciji i lijepo molim primjer dnevnog jelovnika uključujući cickanje naravno za 8. mjesećno dijete pošto ja rado poslušam sve korisno za dobrobit djeteta.
    unaprijed hvala
    Najprije, nemoj se vrijeđati.
    Svi smo ovdje da nešto naučimo, a najviše zato što volimo svoju djecu i želimo najbolje za njih. I da, nitko ovdje nije Sveznadar i svatko može pogriješiti.
    Evo kako smo mi klopali u dobi od 8mj (tad sam negdje uvela drugi obrok):
    doručak: žitarice (proso, riža, amarant) sa nekim voćem
    ručak: žitarica koja nije bila za doručak i povrće.
    I nebrojeno dojenja.

    Najbitnije je da dijete zaista dobije dovoljno mlijeka ,a da dohrana bude do-hrana.
    Za redoslijed uvođenja namirnica ravnaj se prema tablici dohrane.

  44. #94

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    24

    Početno

    Mogu vam reć da smo mi žene prave kokoše. Evo ja ću samo o obrocima. Sludile ste me, što i nije tako teško, takva sam po prirodi . Mi imamo 9 mjeseci i uglavnom 3 obroka dohrane, jer se bez večere budila svako pola sata i instiktivno sam uočila da joj je mlijeko malo. U zadnje vrijeme mi je prištekana, ok bili smo bolesni i ona i ja. I sad ovo: kada je na tri obroka dohrane manje se budi, ali sam primjetila da nema baš uvijek mlijeka koliko ona hoće iako doji na zahtjev pa sam u panici da ne "presušim"?

  45. #95
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    Citiraj upornamama prvotno napisa
    Evo kako smo mi klopali u dobi od 8mj (tad sam negdje uvela drugi obrok):
    doručak: žitarice (proso, riža, amarant) sa nekim voćem
    ručak: žitarica koja nije bila za doručak i povrće.
    I nebrojeno dojenja.
    Ovako i mi.
    Sad (punih 11 mj.) ima doručak oko 10-11h - žitarica+voće, ručak oko 14-15h žitarica+povrće +meso (ili žitarice skuham na supi), večera oko 18-19h voće (obično banana u zadnje vrijeme)
    I dalje sisa beskrajno i svaki čas. I nemam dojam da nemam dovoljno mlijeka.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Nas dnevni meni izgleda ovako:
    d:voce ili solo ili sa nekim zitaricama.
    r:povrce,solo ili komb.sa zit.ili mesom(piletina,puretina,teletina,kunic),ili riba(oslic ili mol,friski naravno)
    v:zitarice
    Cicanje do bezsvijesti 8)
    Nije mi jasno kamo se ljudi zure i hrane bebace ko odrasle,sa svim i svacim,nestrpljivi,i jos se s tim hvale :/
    Nisu svjesni rizika.
    Aaaaaaaaaaaaa di ode ovaj svijet
    A najjaca mi je fora kad mi kazu PA DAJ MU,NECE MU NISTA BITI ili jos bolje PA KAKO SU NAS HRANILI

  47. #97
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja kad kažem da malac jede sve, mislim na to da jede sve što mu dam, a dajem mu samo ono što je primjereno njegovoj dobi...

    al svi me shvate da on jede sve što i mi....

    maloprije čitam u knjizi kuharica za bebe tabelu dohrane i sve je pomaknuto 2-3 mjeseca unazad...npr...

    MLIJEČNE PRERAĐEVINE
    sviježi kravlji sir, skuta (7.mjeseci)
    jogurt, kiselo mlijeko (8. mjeseci)
    vrhnje (9. mjeseci)

    VOĆE
    kruške, jabuke, banane (5. mj)
    marelice, breskve,šljive,trešnje (6.mj)
    kupine,jagode,borovnice,maline (7.mj)
    limun,naranče,grejp (8.mj)
    mljeveno jezgričavo voće (11.mj)

    POVRĆE
    mrkva,špinat,blitva,tikvice,krumpir (6.mj)
    mahune,brokula,buća (7.mj)
    soja(8.mj)
    grašak,repa,rajčica (9.mj)
    kupus,kelj,poriluk (10.mj)
    leća,grah (12.mj)

    ŽITARICE
    riža, kukuruz kao brašno,krupica,pahuljice (5.mj)
    pšenica,ječam,raž kao krupica (6.mj)
    kruh,dvopek (8.mj)
    tjestenina (9.mj)
    miješane žitarice, dojenački muesli (11.mj)

    RIBA
    pastrva i bijela riba (8.mj)
    plava riba (10.mj)

    JAJA
    žumanjak (9.mj)
    bjelanjak (12.mj)

  48. #98
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    tko izdaje tu Kuharicu za bebe?

  49. #99
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    evo link

    http://www.superknjizara.hr/index.ph...26&inv=364f847

    svi je hvale, pa reko da vidim al me baš ovo iznenadilo...

  50. #100
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    prilično sam skeptična...
    prva izdvojena tema je: kako odbiti dijete od dojke (ili tako nekako)
    pa dohrana sa 5 mjeseci
    pa ova tablica koju si napisala, a WHO govori drugačije...

    ne znam kad je knjiga napisana...
    meni apsolutno ne bi bila autoritet :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •