Stranica 3 od 28 PrviPrvi 1234513 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 1364

Tema: DNEVNI MENI VAŠE BEBE

  1. #101
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    to sam slučajno saznala u razovoru sa frendicom koja kuha prema toj knjizi (kad joj fali ideja) al ne prati tu tabelu, prati isto onu iz Moja prva godina...

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    ne znam kad je knjiga napisana...
    meni apsolutno ne bi bila autoritet
    Ni meni :/
    A koje sve namirnice i to u kojem mjesecu :shock:
    Spinat,blitva sa 6mj... :shock:

  3. #103
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    imamo par dana do navršenih 8 mj.
    s dohranom smo počeli nešto prije punih 6 mj. vrlo sporo i postupno, uz pauze od više dana, jer je odbijala.
    s drugim obrokom počela sam prije desetak dana, kad je savladala prvi.
    na adaptiranom smo, oko pola sata do sat iza obroka dohrane popije još i mlijeka, vodu neće.

    dnevni meni:
    7-8 h mlijeko
    11-12 h žitarice+voće + malo mlijeka (nakon 0,5-1 h)
    oko 15 h žitarice +povrće + malo mlijeka
    18-19 h mlijeko
    1 x noću - mlijeko

    meso (povrtnu kašicu s piletinom) sam joj ponudila s navršenih 7 mj. na preporuku pedijatra, ali je ispljunula odmah. ponudila sam joj jučer (nakon 3 tj), ali ponovno odbija. za par tjedana ću joj opet ponuditi. ni najmanje se ne brinem zbog toga, dapače.
    pridržavam se Tablice dohrane.

    i moja je cura već sa 4 mj. zurila u mene dok bih ja jela, i ja sam tada mislila da joj mlijeko možda nije dovoljno i da će kad počnemo dohranu jesti bez problema. ma kakvi. totalna zabluda. zato nikako ne preporučam voditi se time i ranije započeti dohranu.

  4. #104
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    što se tablice dohrane tiče, upravo je revidiramo.
    ona koja je stavljena 2004. kaže da se blitva i špinat daju na samom početku...
    ima još nekih stvari koje su izmijenjene, a dosta toga je i pomaknuto...

  5. #105
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    aha...hvala na informaciji!

  6. #106
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Naš dnevni meni izgleda ovako:
    doručak - voće (jabuka i banana najčešće, ponekad breskva, kruška i sl. a u zadnje vrijeme i kivi), samo ili sa žitaricama (rižine, 7corn)
    ručak - povrće (mrkva, krumpir, luk, poriluk, peršin, cvjetača, brokula) s mesom ili ribom
    večera - riža, proso ili kukuruzna krupica kuhana na mlijeku

    I da, cicanje 24/7, ni ne znam koliko, ali jaaako puno. Iskreno, rađe bih da je malo rijeđe, pogotovo noću

  7. #107
    Ivky avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    41

    Početno

    mi imamo nekak problema s jelom.. kad smo uveli dohranu, mrkvice, bananice i ostalo...super..
    onda su nam počeli nicati zubici, pa samo zatvara usta i/ili jezikom sve izgura van...
    sad smo nešto malo počeli...

    zanima me,..(Borna NAŽALOST) nije na prsima, kad uvest dodatno mlijeko, i koje?!

    frida editirala dio koji nije u skladu sa pravilima foruma

  8. #108
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ako dijete jezikom izguruje hranu van, znači da još nije izgubilo taj refleks izgurivanja, a to je jedan od osnovnih preduvjeta uvođenja dohrane-
    pričekaj još nekoliko dana pa probaj ispočetka.

    dijete može biti na adaptiranom i dvije godine, ipak je prilagođenije nego obično kravlje
    ali, možeš početi davati rižino i zobeno, a nakon godine dana i sojino.

  9. #109
    Ivky avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    41

    Početno

    hvala
    što se tiče ovoga s jezikom, milsim da je stvar u tome da on ne želi trenutno to jesti, odnosno odbija... budući da se to događa u onom momentu kad on jendostavno zatvori usta i na taj način mi govori da ne želi to jesti...a s druge strane, kad mu ponudim drugo jelo, ne radi to s jezikom...

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Da se nadovežem na temu dva mliječna obroka premalo. I ja smatram isto. Međutim mi imamo mali problem moja cura je jako tvrdoglava. Sa dva i pol mjeseca više nije htjela sisati. Pa sam se ja izdajala do prije par dana. Sada ima šest mjeseci.Razlog zbog kojeg se više i ne izdajam je taj jer moje dijete više ne voli mlijeko, pa onda i to što izdojim većinu bacam. Na bočicu je pila sve manje i manje pa je za tri tjedna uspjela skupiti samo 100 gr.
    Pedica je preporučila dohranu. Tako ja guram mlijeko u sve obroke. Žitarice s mlijekom pa dodam malo voća. Uspijem joj ugurati na spavanju dva čista mlijeka ili sa mjericom rižolina ili keksolina (na jedvite jade).
    Problem je taj što u mliječnim obrocima (tj. kašicama) ne može unijeti dovoljnu količinu mlijeka. Pojede max.100 ml za obrok. Što sve skupa kad zbrojim bude nekih 400ml mlijeka.
    Da li je to malo.?
    Pedica kaže da je to OK, budući da je sad za 3 tjedna dobila 400gr.
    Čak mi je rekla da joj mogu davati dukatino (svježi sir sa voćem) i jogurt, obzirom da ne voli mlijeko, te ako to hoće da se ne brinem za te mliječne obroke. Isto tako rekla da joj mogu dodavati u jedan obrok od povrća i malo bijelog mesa. Ja sam do sad uglavnom davala mliječne i dodavala voće. Šta vi mislite o tome. Općenito koliko su vam djeca u početku dohrane jela količinski mliječnih kašica?

  11. #111
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    anđelina, pedijatrica koja sa bebinih šest mjeseci preporuča dukatino je više nego :shock:
    ja ga ne dajem ni svojoj petogodišnjakinji (radije neka pojede pola tepsije baklave gdje znam da nema kemije)...
    ako ništa drugo, nema tog sira koji je rozi, a prirodan!

  12. #112

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    evo me ponovo, naime moja Korina radije papa dohranu nego mlijeko i sad ja ne znam kako s njom...da joj prvo ponudim cickanje pa nešto drugo ? Samo joj mlijeko kako sam vam rekla nije dosta....ona otvara usta na sve

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Sve ja to znam. opet s druge strane, a u čemu nema kemije?
    Šta bi mi ti preporučila uzimajući u obzir da moje dijete mrzi mlijeko. Ja sam baš pobornica dojenja ali sve pada u vodu kad počnu problemi.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    ah da i ako mi možete reči voće kuhano ili svježe ?

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    mmikul12 Ja sam za sad davala smo gotove hipove kašice, ali uvijek bi za početak prije skuhala (ipak tu ima kemije u svemu pa možda kuhanje malo pomogne).
    Razumijem te u potpunosti što se tiče dohrane, znam kako je to kad beba nerado pije mlijeko a rado otvara usta na druge stvari. Ja bih joj na tvom mjestu u popodnevnim satima davala dohranu, da ti bolje spava. Ne znam koliko joj daješ obroka dohrane, ja moram silom prilika dati sva tri dnevna ali guram to mlijeko u sve.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    slažem se to s kemijom, ali mi imamo prigodu jesti naše vlastito povrće i voće pa sam sklonija tome negoli bilo ćemu kupljenom samo ne znam da li da joj kuham ili dam svježe voće? Zbog probave i vitamina pitam. A sa mlijekom se borimo na sve naćine ujutro i navečer papa normalno mlijeko(cicka) ali preko dana da joj ga ja ne ponudim ne traži, a ako slućajno netko jede nešto drugo otvara usta i ljuti se ako joj se ne da papati sa žlicom(dajem joj ono što smije da me se pogrešno ne shvati dva obroka i koji put među obrok samo voće za sad kuhano)

  17. #117
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    bebama do 8 mj. starost preporučuje se kuhati voće; kuhanjem se smanjuje % pektina, a time redukuju probavne smetnje koje pektin može uzrokovati (nadutost, prduckanje); ali ništa ne smeta da se da nekuhano, ako beba prihvata
    sori na malim slovima, šmizla u krilu

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    Hvala na odgovoru!

  19. #119
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    No imajte u vidu da se kuhanjem gube vitamini.

    Ja bih vam savjetovala da probate svjeze voce, i tek onda ako bude nekih problema, onda da date kuhano.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    uuuuf...eto oko toga se i ja dvoumim...svejedno hvala pokušat ću i sa svježim..

  21. #121
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    S time da se kuhanjem dobiva probavljivost, što je za bebe i dohranu važno.

  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    LeaB kod vas vidim makro kuhinju pa se pitam papaju li vaša dječica slge i ako da kad ste im počeli davati?

  23. #123
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Jedemo ih svi povremeno. Kombu i wakame češće i u juhama. Jana je još mala pa joj je nisam dala da je jede ali se kuhaju sa žitaricama.

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    a kada se može dati? s koliko mjeseci?

  25. #125
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Jadranka Boban Pejić u svojoj knjizi Za bebe i djecu, kaže da se uvedu kod kuhanja žitarica. Misli na Kombu, Wakame od 8 mjeseca. S time da je bebi daješ (kombu) u jako maloj količini.
    Npr. 2 cm alge ide na 1 šalicu nekuhanih žitarica. Kad se skuha bude široka oko 7 cm, a od toga joj daš malo, pasirano.
    Wakame se kuha u juhama. Pasira se zajedno s povrćem, ako radiš, npr. gustu juhu.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    Da pročitala sam tu knjigu pa me baš zato zanima jeli netko već davao alge tako malenom djetetu. A i ne znam protumačit što znači šalica(koja čajna ili ona za kavu ..? čajna mi se ćini jako puno?

  27. #127
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Ja kuham alge sa žitaricama. Šalica je ona od 2 dl.
    Moja starija kćer jede alge. Mlađa ih je probala pasirane. Wakame još nismo. No baš bi mogli ovih dana.

    Ako se brineš, nemoj ih davati. Nije da će se nešto desiti. One su bogate mineralima i to je to. Ja sam odrasla bez njih i evo me surfam.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    ma zapravo bi probala, ali eto nemam iskustva pa pitam, a imam knjigu pa se pomalo upoznajem s različitim namirnicama koje ranije nisam koristila. Hvala na odgovorima

  29. #129
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    kako da bebi napravim npr.griz na mlijeku?adaptirano,rižino,sojino....?
    ima 9 mj. i da li smije zamrznuto povrće konkretnije-pitam za grašak?

  30. #130
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Ja radim griz na rižinom mlijeku. Smrznuto povrće a ni grašak još nismo probali ali mislim da smije.

  31. #131
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    i ja radim griz radije na rižinom nego adaptiranom...grašak još nismo jeli..

  32. #132
    ornela_m avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Njemacka
    Postovi
    854

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    evo link

    http://www.superknjizara.hr/index.ph...26&inv=364f847

    svi je hvale, pa reko da vidim al me baš ovo iznenadilo...
    grr
    Ova teta Annabel je ovdje maltene zvijezda i meni vec samim tim odbojna, jer njeno ime je na svemu sada - od knjige, preko posebne zlicice za bebu, pa do linije prehrambenih proizvoda. Zdravih, dakako. I uvijek je na svim reklamama predotjerana, presavrsenog osmijeha, preuredne frizure, dakle potpuno mi je neuvjerljiva.

    Igrom slucaja, danas sam u jednom potencijalnom vrticu koji sam obilazila za mog bebaca saznala i da se hvale suradnjom s njom, ona im smisljava jelovnik. Hvala lijepo, da isti vrtic vec nisam otpisala, savjetnica bi bila presudni faktor.

    Ono sto mi se instiktivno kod nje nije svidjelo jeste brzina kojom uvodi namirnice u djeciju prehranu. Nisam uvodila dohranu po njenom planu, ali poznanica jeste, i znam da je sibala barem po 4-5 namirnica tjedno, sto mi se za sestomjesecno dijete cinilo previse.

  33. #133
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    R ima 11,5 mjeseci da li mu mogu dati sojino mlijeko?

  34. #134
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    bolje ne, soja je prilično visok alergen, bolje rižino ili zobeno

  35. #135
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Danas mislim malenoj prvi put skuhati korabicu?
    Uputite me malo

  36. #136
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    oguli i skuhaj.
    ako baš jako skuhaš, bit će ti kao pire.
    a možeš ostaviti i malo čvršće, pa gniječiti vilicom (glasam za drugu opciju)

  37. #137
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    e, da... ako korabica nije baš mlada, može imati ona vlakna u sebi koja su tvrda, pa ih odstrani pri čišćenju, vidjet ćeš ih, ne brini

  38. #138
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita jede sirovu korabu

  39. #139
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Thanks!
    Prvi put u životu vidim korabicu.
    Da nije tablice nikad ne bih znala šta je korabica! :D :D

  40. #140
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    margita jede sirovu korabu
    i sa 6 mjeseci je jela sirovu?
    koraba je tvrda, ne može se nastrugati žličicom.

  41. #141
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sa 6 mjeseci ju nije jela, ali otkad ju jede, jede ju sirovu
    nisam shvatila da je tonininoj bebi to prva klopica, sorry

  42. #142

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Da li netko kuhao tikvicu na mlijeku bebi od 6mj.
    Ja bi probala uz dodatak par kapi maslinovog ulja.

  43. #143
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    to je dobra kombinacija, ali naravno ne na kravljem mlijeku. svoje mlijeko pak ne možeš kuhati. što si planirala, na adaptiranom? i ne treba ti maslinovo ulje

  44. #144

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    202

    Početno

    Imam još svog mlijeka u zamrzivaču jer sam imala viška kad ona nije baš ljubitelj mlijeka. Njega čuvam za obroke u kojem ga ne treba kuhati. Tikvicu sam skuhala na AD.

  45. #145

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    naša mala L.ne zeli uopce povrce(osim mrkvice)ostalo sve pljucka i ide joj napovracanje,neznam sta da joj vise damo da jede,jos uvjek cica.jedino sto voli to je voce,od voca jede sve jabuke,banane,kruske...rizu isto nece ni zitarice,krumpir nedaj boze...neznam dal moze samo na vocu biti...

  46. #146

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    VG
    Postovi
    183

    Početno

    pitanje: što učiniti s devetomjesčnom bebom koja NEĆE danju dojiti (to traje već skoro mjesec i pol), doji isključivo prije spavanja, koji put noću i ujutro?
    ja sam prisiljena raditi mu tri obroka, i to obilna,a pije isključivo vodu i to dosta tijekom dana. ako mu dam cicu (a to sam probala i hodajući i ležeći i plešući i u mraku...nema šanse, povuče gutljaj i gura ljutito od sebe).
    To mi je totalno nova situacija, imi nije baš lako ni smisliti meni za tu dob od tri obroka- a to su žitarice (palenta, proso, kus-kus, riža itd.) u kombinaciji što s voćem, što s povrćem...
    Po nekom svom osjećaju čini mi se da on nadoknadi noću mlijeko, ali ipak mi se to ne čini baš ok...

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb, Jordanovac
    Postovi
    34

    Početno

    Pa ja nebi o dojenju..to prepuštam nekom drugom, ali od žitarica može još papati i amarant, kvinoju, proso, ječam, pa smeđu i slatku rižu, nadalje jabukice, pa marelice suhe(koje se skuhaju da budu mekane),mrkva,bundeva,koraba,kupus,cvjetača,broku la...

  48. #148
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Recite mi je li bolje davati voće popodne ili ujutro ili mogu kako mi paše?

  49. #149

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    sibenik
    Postovi
    241

    Početno

    M ima 8 mj i tjedan dana....
    nas dnevni meni izgleda:
    cicanje cim otvori oci (oko 7.30) i jos 2-3 puta tijekom jutra
    oko 12-13 kupovna vocna kasica(banana, breskva, kruska, jabuka, sljiva ako ga muci stolica) s integr.zitaricama ili rizom
    oko 15 rucak (kombiniram bijelo meso peradi, mrkvica, krumpir, tikvica, brokula, koraba, palenta, gris -u raznim kombinacijama+masl.ulje)
    popodne opet nekoliko cicanja i nebrojeno cicanja tijekom noci....
    ribu nismo jos probali, budemo uskoro...

    mislim se da li da ovaj obrok u 15 sati pomaknem za kasnije?? naime, on se jako cesto budi nocu (svakih sat ipo) i cica i sad ja ne znam da li je u pitanju glad, navika ili sta....to vec jako dugo traje i iscrpljuje me. ili da ta dva obroka nekako drugacije organiziram??
    cini mi se da je za 3 obrok jos rano....a i ne znam sta bi mu nudila...savjet, molim...


  50. #150
    emarink avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    265

    Početno

    Moja L uvijek bolje spava kad dobro pojede večeru. Npr. jučer je večerala palentu oko 19h i doslovno je pojela pun tanjur. Zaspala je oko 21h i nije se budila do 3h :shock:
    Inače se budi svako malo, a kad je u fazi nejedenja imam osjećaj da se cijelu noć stalno budi i cica.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •