Stranica 27 od 28 PrviPrvi ... 1725262728 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1,301 do 1,350 od 1364

Tema: DNEVNI MENI VAŠE BEBE

  1. #1301
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    A jel mojoj 3x180-200gr +dojenje premalo? Ima dva voćna obroka i jedan povrće sa mesom. S tim da meso nije svaki dan. I sve je zgusnuto sa rižinim pahuljicama za sada.
    Mislim da nije, ali ak napreduje ok onda je u redu, ako malo stanica, onda bi trebalo pojačati.
    Moj veliki u toj dobi je morao dobiti tri sljeda klope i od svakog je pojeo par žlica. I obavezno još žlicu jogurta.

  2. #1302
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da nije, ali ak napreduje ok onda je u redu, ako malo stanica, onda bi trebalo pojačati.
    Moj veliki u toj dobi je morao dobiti tri sljeda klope i od svakog je pojeo par žlica. I obavezno još žlicu jogurta.
    Ja sada mislim uvesti jogurt. Ali obični, ne one voćne.

  3. #1303
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Možeš i voćni koji sama smuckas

  4. #1304
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    Možeš i voćni koji sama smuckas
    To i planiram.

  5. #1305
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Moja starija samo na jogurtu ovih dana. Dala sam i malom, no imao je sraćku jutros pa neće dobiti opet.

  6. #1306
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Sracku od jogurta?

  7. #1307
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne, od nečeg drugog. Ali jogurt neće pomoć da se to stisne.

  8. #1308
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    U biti jogurt hoce
    Jesi li dala banane i rogač?

  9. #1309
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Banana i sirovi rogač? Pomiješani zajedno?

    Maloj sam radila sendviče sa kikiriki maslacem. Pojede samo maslac, kruh ostavi.

    Je li tko radio sendviče po američki, marmelada - kikiriki maslac? Je li to čemu? Može li ići obični pekmez od šljiva?

  10. #1310

    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Postovi
    140

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku

    Je li tko radio sendviče po američki, marmelada - kikiriki maslac? Je li to čemu? Može li ići obični pekmez od šljiva?
    Kada sam bila trudna, ja sam to obozavala! Mogla sam jesti dan i noc. Stavljala sam pekmez koji sam imala trenutno u kuci..mhmmm.

    Doduse moram priznati da odkako
    sam rodila nisam vise ni jednom pojela. Sad bas neznam dali je to ekstra super stvar ili su
    mene pucali hormoni hahah
    Posljednje uređivanje od newmom : 23.07.2017. at 08:52

  11. #1311
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Rogač staviš u jogurt, juhu, mlijeko, rižu svugdje može ici

  12. #1312
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    Rogač je super (reče fanatična obožavateljica).

    Poslano sa mog GT-I9060I koristeći Tapatalk

  13. #1313
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    On ima dosta i fitinske i oksalata. Ne bih ga sirovog, samo uz termičku obradu.

  14. #1314
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Prokuhaj ga, napravi kolač puding, skuhaj s rižom.

  15. #1315
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Banana i sirovi rogač? Pomiješani zajedno?

    Maloj sam radila sendviče sa kikiriki maslacem. Pojede samo maslac, kruh ostavi.

    Je li tko radio sendviče po američki, marmelada - kikiriki maslac? Je li to čemu? Može li ići obični pekmez od šljiva?
    Sto mislis?

    Je, fino je, ali nama valja samo ako je marmelada neka kisela, tipa malina. Inace bi ovdje u vecini slucajeva stavili grape jelly, sto je zelatinasta marmelada od grozdja koje ima okus po izabeli. No bitnije od toga, nama barem, je da kikiriki maslac nema u sebi ama bas nista, ni sol ni secer, a kamoli nesto trece.

  16. #1316
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Dovraga. Spekla sam divnog lososa. Mala pojela pet grizova i neće. (Losos, paradajz i trunka soli).
    Mali hoće jesti (losos, paradajz, kus kus).

    Mala sada viče "mlijeka" i "eksa" (keksa) na sve.

  17. #1317
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Možda mala priča drugi jezik

  18. #1318
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Dovraga. Spekla sam divnog lososa. Mala pojela pet grizova i neće. (Losos, paradajz i trunka soli).
    Mali hoće jesti (losos, paradajz, kus kus).

    Mala sada viče "mlijeka" i "eksa" (keksa) na sve.
    Moj veliki se od pocetka dohrane davi u lososu. Jede i sardine iz konzerve.

    Mala recimo ne zeli ribu ni primirisati, ali ona ima problem s bilo cim s rostilja. Nece pa nece.

  19. #1319
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kod nas nikad dosadno.

    Trazim ideje za jela koja sadrze jaje, termicki obradjeno na visokoj temperaturi, sto bi u praksi znacilo pecnica na 25+ minuta. Ne smije mlijeko i orasaste plodove, sezam i vecinu grahorica. Probala sam slane i slatke muffine, nis', nece. Kupovne suhe kekse koji sadrze jaje, nis', nece. Vjerojatno joj jaje ne valja, samo po sebi, ali morala bi ga jesti svaki dan.

  20. #1320
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Princes krafne?

  21. #1321
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Hmm, mogla bih napraviti tijesto, ako smislim cime da zamijenim 100 grama maslaca. Nisam nikad radila princes krafne, tako da sam guglala sad nesto nabrzinu. Kremu sumnjam da bi jela, sve i da smislim kako da je napravim bez mlijecnih proizvoda.

    Meni se nekako cini da ona, izmedju ostalog, ne voli slatkise.

  22. #1322
    Jadranka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    6,058

    Početno

    Lisnato tijesto (bez masla) punjeno necim slanim i premazano jajem.

  23. #1323
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas nikad dosadno.

    Trazim ideje za jela koja sadrze jaje, termicki obradjeno na visokoj temperaturi, sto bi u praksi znacilo pecnica na 25+ minuta. Ne smije mlijeko i orasaste plodove, sezam i vecinu grahorica. Probala sam slane i slatke muffine, nis', nece. Kupovne suhe kekse koji sadrze jaje, nis', nece. Vjerojatno joj jaje ne valja, samo po sebi, ali morala bi ga jesti svaki dan.
    Zašto mora svaki dan?

  24. #1324
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Alegicna je na jaja, prema IgE iz seruma i reakcijama (urtikarija), ali uspjela je proci osmosatni challenge test s termicki obradjenim jajetom. I sad, kao dio terapije, mora konzumirati hranu koja sadrzi takvo jaje prakticki na dnevnoj bazi jer to smanjuje mogucnost pogorsanja alergije. Kontrola je za godinu, dvije, u nadi da ce tad smjeti i nesto poput kajgane.

  25. #1325
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Alegicna je na jaja, prema IgE iz seruma i reakcijama (urtikarija), ali uspjela je proci osmosatni challenge test s termicki obradjenim jajetom. I sad, kao dio terapije, mora konzumirati hranu koja sadrzi takvo jaje prakticki na dnevnoj bazi jer to smanjuje mogucnost pogorsanja alergije. Kontrola je za godinu, dvije, u nadi da ce tad smjeti i nesto poput kajgane.
    Veselo. A da li smije punjena tvrdokuhana jaja? To ima hrpa recepata.

  26. #1326
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Za sad su dozvoljena samo jela u kojima su jaja jedan od sastojaka (tipa kolaci, torte, krusni proizvodi...), nakon toga ce probati palacinke i vafle. Ali moram je zapravo nekako dobiti da pocne jesti...

  27. #1327
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Napravi zlevanku ili nešto toga tipa, ne moraš svaki dan peć ponovo.
    Nisam skuzila ona na testu nije dobila urtikariju ili ipak je. Koji razred je na jaja?
    Moja kad je bila 4.5godine, bila je na 24 stanom opterećenju, meni se doma nakon osam sati vratila s urtikarijom, samo čim je stupila u kuću. Ili muž nije to prije skuzio, on je bio s njom u bolnici, jer sam ja bila doma s sisavacem. Idući dan su opet išli u bolnicu, ali opet ona sva u osipu i tak još par dana, tad je bila razred 1. Svaki put kad bi dobila mlijeko bi se osipala, pogoršali se status kože, i ja sam rekla basta. Prekinula sam dovod mlijeka, posle je Dr. Rekla da je to bila pravilna odluka, testirali je kroz godinu dana na rast, i za godinu i pol kasnije počela joj davati prvo kozje mlijeko, za pol godine kasnije i kravlje. Sad ga jede bez problema. Eto sedam godina će bi za koji dan

  28. #1328
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Ne znam bi li uspjelo sa kokosovim maslacem. Ili ni to ne smije?
    Nego, punjenje može biti tenfana banana.
    Uh, princes krafne.

    Ako ne voli slatko, možda slane punjene zapečene palačinke? Bože, kako je to dobro.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 28.07.2017. at 09:49

  29. #1329
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Umjesto maslaca repicino ulje, ili u našim krajevima i svinjska mast

  30. #1330
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Nemam repicino ulje, a za svinjsku mast, sumnjam da bi itko jeo.

    Smije sve od kokosa, na srecu. Poludjela bih da ne smije. Mozda moze neka varijanta kokosa umjesto maslaca. Inace, bananu ne podnosi.

    Cudno je izbirljiva; jede brokulu, karfiol, grasak, mahune, edamame... a nece na primjer slatkise.

  31. #1331
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Probaj salenjake, neće ni znati da je mast, a fino je.

  32. #1332
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Meni, je. Njoj, vidjet cemo.

  33. #1333
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    Ne mudruj stavi bilo koju masnoću ak nemas repicino

  34. #1334
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    A gle, da bilo koja masnoca ide u bilo koji recept, onda bas i ne bi bilo smisla pisati recepte. Moram priznati da dobar dio hrane ne valja ama bas nista kad se nasumce zamjenjuju sastojci. Je, ok, jestivo je, ali da je ukusno, nije.

  35. #1335
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    To moja mama radi. Od originalnog recepta valjda ostane jedan sastojak koji nije mijenjala. Najčešće voda. U stanju je bilo što zamijeniti.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 29.07.2017. at 06:36

  36. #1336
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ma radim i ja, sto zbog restriktivnog menija, a sto zbog opcenitog poriva da promijenim sve i svasta. Ali neke stvari bas nikako ne valjaju kad se svastanesto zamijeni ili izbaci.

  37. #1337
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A gle onda moj klinac ne bi hrpu toga jeo, ipak se navikneš i pojede. A kaj dete zna koji je okus snenokli ili Princes krafni. Ne znam jer modelas možda žgance? Ili to klinci sami rade

  38. #1338
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Pa ne zna, ali zato sto imaju ogranicenja u prehrani ne znaci da moraju jesti nesto bezvezno ili besmisleno. Pojma nemaju kakav je okus princes krafni, nisu ih nikad jeli, a moram priznati da se i ja jedva sjecam i skroz ok mogu zivjeti bez toga. Trazim samo ideje za hranu s dobro pecenim jajima, a da je rijec o ukusnom, cjelovitom obroku ili dijelu obroka. Nemam vremena kuhati ama bas svako jelo u nekoliko varijanti, vec mi je bitno da vecinu toga mozemo jesti svi i da pri tom nemamo osjecaj da nam je obrok nekakva kazna.

  39. #1339
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne zna, ali zato sto imaju ogranicenja u prehrani ne znaci da moraju jesti nesto bezvezno ili besmisleno. Pojma nemaju kakav je okus princes krafni, nisu ih nikad jeli, a moram priznati da se i ja jedva sjecam i skroz ok mogu zivjeti bez toga. Trazim samo ideje za hranu s dobro pecenim jajima, a da je rijec o ukusnom, cjelovitom obroku ili dijelu obroka. Nemam vremena kuhati ama bas svako jelo u nekoliko varijanti, vec mi je bitno da vecinu toga mozemo jesti svi i da pri tom nemamo osjecaj da nam je obrok nekakva kazna.
    Je li smije omlete i fritate? Toga bar ima napretek recepata.

  40. #1340
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ne, do daljnjeg. Ni palacinke, vafle i slicno. Jaje mora biti termicki obradjeno 25+ minuta, na visokoj temperaturi i pomijesano s tko zna cim, tako da udio jaja u obroku nije bas dominantan. U principu su to muffini i kolaci/torte, krusni proizvodi i smije tjesteninu s jajima. Tijesto ce pojesti, ali ne zelim joj to davati non stop. Od ovih pekarskih proizvoda, nece ama bas nista sto ispecem, a da u sebi ima jaje.

  41. #1341
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,504

    Početno

    A kaj fali onda zlevanki, možeš staviti voće, može i mesna varijanta, može i okrenuti kolač zguglaj na rodi. Ili ljetna sarma iz pećnice? Može s zeljem ili nekom drugom ribanjom zeljamicom ili jednostavno ribanjom tikvicom i slično. Nešto slično ko musaka, u filu staviš jaje

  42. #1342
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Zlevanka, koju poznajem, se temelji na mlijecnim proizvodima (vrhnje/jogurt/mlijeko) pa ne znam bas kako izgleda kad se svo kravlje mlijeko zamijeni zobenim ili eventualno kokosovim. Smije i sojino, ali ne dajem joj. Ne znam raditi ni pite/savijace s tikvicama i slicnim, a bez kravljeg sira. Ne znam sto je ljetna sarma.

  43. #1343
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,203

    Početno

    Prilično je slično, odnosno ne osjeti se baš. Obično su jaja najteža za zamijeniti jer ona povezuju i kada se tuče snijeg daju mekoću biskvitu. Mlijeko je tu, po meni, uvijek sporedno.
    Zobeno je nekako punije od kokosovog.
    Posljednje uređivanje od zutaminuta : 30.07.2017. at 08:25

  44. #1344
    eryngium avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,683

    Početno

    Možeš puniti veće pomidore (ako njih smije) s mješavinom polukuhana riža ili ječam sa sitno nasjeckanom pancetom, šunkom, paprikom il nekim drugim povrćem, dodaš začine po volji i povežeš smjesu jajetom. Vama koji smijete dodaš odozgor sira i sve zapečeš u rerni na pol ure. Mi se u tome davimo. Jaje se ni ne osjeti ako je veća količina.
    Pomidore se može zamijeniti paprikom pa nju puniti na sličan način.
    Navodno se tikvice može puniti kao za sarmu i tako skuhati al nisam probala pa nemam recept.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk

  45. #1345
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    E super, probat cu to s paradajzom. To sve voli pa valjda nece nanjusiti jaje u smjesi!

    Mozda uz to nadjem i neki pekarski proizvod s jajetom, slano ili slatko, koji ce zapravo pojesti..

  46. #1346
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    E super, probat cu to s paradajzom. To sve voli pa valjda nece nanjusiti jaje u smjesi!

    Mozda uz to nadjem i neki pekarski proizvod s jajetom, slano ili slatko, koji ce zapravo pojesti..
    Pogledaj recept za varaždinske klipiće. To možeš pripremiti unaprijed i peći po potrebi, a prefino je.

  47. #1347
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj recept za varaždinske klipiće. To možeš pripremiti unaprijed i peći po potrebi, a prefino je.
    Mogu se puniti sa svježim sirom u koji dodaš jaje. Nije original recept ali bi možda prošli.

  48. #1348
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,270

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Pogledaj recept za varaždinske klipiće. To možeš pripremiti unaprijed i peći po potrebi, a prefino je.
    U njih jaje ne ide, osim za premazivanje (po želji, nije obvezno) ali ide mlijeko.

    Evo,ovo su Amaltheini: http://forum.roda.hr/threads/25051-K...-video-rolanja

  49. #1349
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Peterlin prvotno napisa Vidi poruku
    U njih jaje ne ide, osim za premazivanje (po želji, nije obvezno) ali ide mlijeko.

    Evo,ovo su Amaltheini: http://forum.roda.hr/threads/25051-K...-video-rolanja
    Zato sam i napisala da ih puni sa sirom.

  50. #1350
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj Cathy prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu se puniti sa svježim sirom u koji dodaš jaje. Nije original recept ali bi možda prošli.
    Klipici su odlicni, ali ne smije sir zbog alergije na kravlje mlijeko. "Zute" sireve mogu zamijeniti pripravkom od kokosa, koji je cak i ukusan i dobro se topi, ali zamjenu za svjezi sir nisam nasla, nazalost.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •