Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Požeška bolnica

  1. #1
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno Požeška bolnica

    Malo nas je forumašica iz Požege, bar onih deklariranih, a koje i jesu tu, rodile su u Zagrebu. Postoji li tko ovdje da je rodio u PŽ bolnici i kaže par riječi što nas ostale čeka...

  2. #2
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno Re: Požeška bolnica

    Ja ti nemam osobna iskustva, barem ne s rodilištem u požeškoj bolnici, već znam samo ono što su iskusile moje frendice i rođakinje koje su tamo rodile.

    Ali željela sam ti reći da je doktoru koji me je porađao na Svetom Duhu asistirala dr. Štivić iz Požege, koja je tada bila na specijalizaciji u Zagrebu. A za nju imam samo najljepše riječi. Prepredivna osoba (možda zato što je znala da sam Požežanka, ali i prema drugima je, kad bi došla u vizitu, bila jako dobra).

    Preporučam

  3. #3
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Dr. Štivić je sada kod nas u bolnici, ali kažu da se ipak malo izmijenilo.....sad ju je sa dobrotom itekao pretekla dr. Rališ koja svaku svoju pacijenticu obiđe, sjedne i popriča s njom..što se za druge ne bi reklo! ja navijam da dr. Dumančić ostane u našoj bolnici (sada je samo u ambulanti na žene u Domu zdravlja) jer ako ne..ode i ja u Pakrac roditi! Za tamo su same pohvale...ovo ovdje je strava i užas! Nažalost više ljudi ne vole ono što rade, nego je postalo gore nego rutina!

  4. #4
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Moj prvi porod je bio u Požegi i vrlo je ružna priča za razliku od drugog u Pakracu, ali sve je to stvar sreće tko će se naći baš tada kada dođeš.
    U Požegi su meni i dr. Rališ i dr. Štivić jako dobre, u Pakracu ima isto OK ginekologa i prekrasnih babica(ali i onih koje bi izbjegavala).
    Nađemo se na kavici pa ti ispričam detalje

  5. #5
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Ivke tu si :D ...znam da si drugi porod bila u Pakracu, i susjeda tvoja I, ako se ne varam??? Vidiš to je zanimljivo...nažalost nema nas puno ovdje iz Pž da netko ispriča svoju priču..što fali, kakvi su....treba nam to....
    ...a draga ja sam daleko za porod, kad se još borim da bi ostala T ...ali kava i razgovor uvijek... :D ....znaš li di je BHany rodila?

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    koje ti je alternativno rodilište osim Požege?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    joj...meni se smraci kad se sjetim pozeskih ginekologa...samo..vecina ih vise ne radi tamo. Radila sam na gin pa znam sve i svasta...Btw. cujem da su Dumancic i Dr. Ralis tamo....njih dvoje su cista desetka

  8. #8
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Angelina2...žao mi je da nema više liječnika kao dr. Rališ i Dumančić, i problem je što Dumančić samo radi u Domu Zdravlja, ne porađa niti je dežuran u bolnici. Dr. Rališ je, ali ona brine za svoje pacijente...to je žalosno...pa zna se da rodiljama treba topla riječ poslije poroda, a ne vrištanje ivikanje na njih da se boje pitati išta...jesi ti bila liječnik ili sestra na ginekologiji???
    TinnaZ...alternativa? Ma eto u Pakračku bolnicu sve više
    žene idu ali je cesta do Pakraca grozna, pogotovo ,ne daj Bože, da ti se u porodu iskomplicira nešto..umrijet do prve bolnice blizu Požege!!! Brod nam je daleko....ma u bti je sve daleko i ima vožnje preko brda bar 40-tak minuta!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    nemoj to ako gledati, dolaze u varaždin žene iz zagreba, a to je više od 40 min.
    Ako ti tvoja intuicija kaže da mjesto na koje si došla rađati nije dobro, da kod primitka osjetiš odnos bez poštovanja i razumijevanja, razmisli koliko je pametno tu ostati rađati. I bez brige, ne rađaju se bebe u sat vremena, osim ako si do zadnjeg trena doma i ideš u rodilište gdje si sigurna u dobre ruke koje te čekaju. Možda da provjeriš prije kretanja tko je u smjeni, nazoveš, pa odlučiš kuda ćeš.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    sestra...
    a put do pakraca ti nije nesto grozniji nego meni od kc do vž...

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    i da...nemoj se zamarati previse doktorima..sestre su super i babica (ak nije u mirovini) je također super...

  12. #12
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    Angelina2 kada si tamo radila?

    TinnaZ ja sam nakon puknuća vodenjaka zvala bolnicu i pitala tko je dežurni i onda odlučila, jer ipak je sve do ljudi koji ti se zateknu na porodu a ne do bolnice.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    e to to sam i mislila, samo trebaš imati onda spremnu rezervnu varijantu, što ako ... se zateknu krivi.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    prije par godina...bolnica je za 10 ali uvijek ima pojedinaca koji nepasu u kolektiv...

  15. #15
    Leina mama avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    550

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    Dr. Rališ je, ali ona brine za svoje pacijente..
    Zašto ne bi odabrala dr. Rališ za svog ginekologa? Ili ona ne prima nove pacijentice?

  16. #16
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Ja jesam rodila u Požeškoj bolnici te sam više puta ležala na odjelu...moja osobna iskustva su zadovoljavajuća i pozitivna u okvirima u kojima se nalazi cjelokupno zdravstvo u Hr...na mene se nitko nikada nije derao (ni od starih ni od novih dr.) ili bio neljubazan, a nisam baš bila da se nisam usudila pitati i zvati... Također i rooming in mi je OK, možda i obuhvatniji nego u nekim drugim bolnicama (dijete se odvaja samo za vrijeme presvlačenja)...opet u relacijama koje se nude u Hr. Naravno, da mjesta za poboljšanje ima...prije svega bi se, po mom sudu, to odnosilo na uvođenje različitih mogućnosti poroda, povećanje broja osoblja koje hendla žene u rooming in-u kako bi se one osjećale sigurnije i imale dostatnu pomoć i podršku, više vremena posvećeno razgovoru liječnik-pacijentica i još veća podrška dojenju...

    Ne mogu uspoređivati Požešku i Pakračku bolnicu jer o ovoj drugoj ne znam ništa.

    Ali ponavljam...to ja govorim o svom osobnom iskustvu...

  17. #17
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Također osobno pozitivno iskustvo - jako je važno koncentrirati se na trudove i disanje i slušati upute liječnika i babice. Nisam imala nikakvih neugodnih iskustava, doduše ni nekih komplikacija.
    Beba je bila stalno sa mnom, odvojili su nas samo kad je na odjelu rodilišta morao na sunčanje, a i taj period su prekidali i donosili mi ga na podoj, jer sam naprosto pucala od mlijeka. Činili su to bez problema, jer sam inzistirala na tome.
    E sad, ja sam oko puno toga bila informirana, pa sam se tako i postavila- tražila sam pomoć kad mi je trebalo i svi su bili ljubazni i uslužni. Stavljali su mi ga na prsa, pa čak i skidali - jako je hvatao bradavicu i u početku ga nisam znala odvojiti kad zaspe na ciki.
    Međutim, žene koje traže pomoć ispričavajući se ili koje ništa ne traže, ništa ni ne dobiju. Nije baš da previše ispitivaju jel' kome što treba.
    Odlično je što su dozvoljene posjete, što je odjel opremljen novim spavaćicama (prije su bile neke poderane, bez dugmadi, pa su rodiljama grudi curile na sve strane i nisi mogao dobiti više od jedne u danu, a sad dobiješ koliko ti treba) i papučama za rodilje.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    svakako se uvijek i svuda traba zauzeti za sebe i svoju obitelj

    Ako su spavaćice nekada bile poderane, to nije razlog da rodilje hodaju okolo polugole, ako se u Varaždinu mogu imati svoje spavaćice, ne znam zašto bi požeške od doma bile lošije. Neubloza i načina kako se provodi strahovlada nad rodiljama ima napretek, pitanje je koliko koja rodilja ima nizak ili visok prag tolerancije. Nekada su jadne rodilje morale biti u krevetima bez gaća. Nekada su rađale svezanih nogu za krevet (ne tako davno) ...

  19. #19
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    E to mi isto nije jasno..ma spavaćice su još donedavno bile 7 brojeva veće, papuče 45 br. i nije bilo izbora. Ako se u sve bolnice može svoje nositi, ne znam u čemu je problem kod nas???? Zapravo to i nije "problem", sitnica je ali ženama bitna jer stvarno su svakave polugole i "razdrljene" hodale po rodilištu!
    Što se tiče dr. Rališ, ona više ne prima pacijentice - samo je preuzela od dr. liječnika, neki su se upisali kod nje na samom početku njezina rada i tto je to. Sad iz povjerljivih izvora saznajem da NEMA ŠANSE da te uzme jer je pretrpana! I to je nažalost tako...1 lginekolog kako treba, kod nje gužva...šteta za dr. Dumančića što ne radi dežurstva i porode!! Taj čovjek meni toliko pomaže i što nije u njegovoj domeni-uspije - naravno ne pomaže samo meni, ali nije morao niti toliko! To je volja i želja za poslom a ne ostali, koji su već u 8 ujutro preljuti što ima pacijenata! ja nasreću imam prijateljica sa dobrim iskustvom poroda tamo, samo zato jer nije bilo nikakvih komplikacija - no kad žena rodi zimi, pa se mora tuširati u WC-u razbijenih prozora, hladnoj vodi i da dalje ne govorim-e pa to me ljuti! jaaako! Kažu..ne može topla voda do tog kata...pa hellllo!!
    Evo, od danas nam je župan dr. Navratil (svježa vijest), ginekolog i mislim voditelj ili rodilišta ili ginekologije PŽ bolnice!!! Aj neka malo povuče u bolnicu, ne bi bilo loše!!!

  20. #20
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Činjenica jest da su na sanitarnom čvoru bili razbijeni prozori, ali je bilo tople vode stalno i kupaonica je bila jako zagrijana. Taj prozor je bio vrlo visoko i mali je tako da nisam osjetila neki propuh, ali jesam ga primjetila i smatram da to nije u redu, tim više što to i nisu neki novci za popravak, već čisti nemar.
    Šef rodilišta je dr. Šimić, a ne Navratil. Za ginekologiju ne znam.
    Znam da su mlade med. sestre ljubazne, stare kako koja. Prema meni su sve bile ok.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    nije navratil nigdje vise sef..osim kaj je zupan

  22. #22
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj zelimo_bebu prvotno napisa
    samo zato jer nije bilo nikakvih komplikacija - no kad žena rodi zimi, pa se mora tuširati u WC-u razbijenih prozora, hladnoj vodi i da dalje ne govorim-e pa to me ljuti!
    Samo sam htjela opet reći da su iskustva različita Ja sam rodila zimi...s komplikacijama...nisam imala nikakvih problema (osim, ponavljam, što je potrebna raditi na većoj slobodi izbora, smanjenju rutinskih medikaliziranih postupaka te personaliziranju odnosa liječnik-pacijentica za vrijeme i poslije poroda)...I nisam se morala tuširati u hladnoj vodi, jer je bilo normalno tople vode. A ako je nešto pokvareno, može se pozvati majstor (ponekad moraš, doduše nekoliko puta reći) i on obično se u dosta kratkom roku dođe popraviti. To opet govorim iz vlastitog iskustva dugotrajnog ležanja na odjelu.

    I inače šef ginekologije je dr. Njavro koji je i moj liječnik i ja za njega, na temelju opet mog osobnog iskustva, mogu samo reći sve najbolje, isto kao što i ti govoriš za dr. Dumančića, i mogu mu samo puno zahvaliti...isto kao što imam dobrih iskustava i s nekim drugim liječnicima koji su me primali i pregledavali tijekom svih ovih godina koliko hodočastim gore... Prema tome ja ne bih generalizirala, niti bila tako isključiva već bih rekla da realno bolnica ima potencijala, ali i mjesta za poboljšanje na kojima treba raditi.

  23. #23
    Ivke avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Pozega
    Postovi
    283

    Početno

    A šefica rodilišta je dr. Rališ

  24. #24

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj Ivke prvotno napisa
    A šefica rodilišta je dr. Rališ
    Ja kod nje idem privatno u Intermed,a valjda će mi onda biti pažljiviji na porodu,bar se nadam.

  25. #25
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ako ti ona bude i na porodu

  26. #26
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Mislim da je sve ovo pitanje sreće...tko će ti biti na porodu ? Tko zna! Jedino ako ideš na carski onda valjda znaš tko će ti biti...čula sam i ja za jednu babicu koja je fantazija, a aj neka imam sreće recimo da ona bude???
    Ma jedino ne kužim zašto panika prije svega? Znam da se jako ružne stvari događaju u svim bolnicama...no ako idemo na porod sa ružnim feelingom i panikom, mislim da se stvari još više mogu iskomplicirati...vičite me ako griješim...

  27. #27

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Želimo bebu, u pravu si,ja sam puna pozitive i to svi primjete,uopće ne frkišem iako mi muž radi i nema ga po nekoliko dana,nekako razmišljam pa dobro već ću se snaći.Sve je spremno,ali ne idem im tamo dok ne bude svakih pet minuta trud pa makar rodila u autu ili kod kuće ili...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...435735#1435735
    Molim mame koje su imale dobro/loše iskustvo s porodom u Požeškoj bolnici da mi se jave, pripremam televizijski prilog za Vijesti RTL-a.
    Poželjno je da se jave mame koje bi pristale o tome govoriti pred kamerama. Moja je adresa marina.besic@rtl.hr
    Hvala!

  29. #29
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Nedavno sam saznala, za one koje zanima, može se dobiti epiduralna u Pž bolnici.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno

    Citiraj slava prvotno napisa
    Nedavno sam saznala, za one koje zanima, može se dobiti epiduralna u Pž bolnici.
    Super,eto ja rodila bez epi,i još sa dripom,užasssssss,ajmeeeeee,a sad cure eto možete birati.

  31. #31
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Citiraj Romeo&Julija prvotno napisa
    Citiraj slava prvotno napisa
    Nedavno sam saznala, za one koje zanima, može se dobiti epiduralna u Pž bolnici.
    Super,eto ja rodila bez epi,i još sa dripom,užasssssss,ajmeeeeee,a sad cure eto možete birati.
    U Pž bolnici bez epi??

  32. #32

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    vjerojatno bez epiduralne, ne bez epiziotomije ...

  33. #33
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    daaa

  34. #34

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    teško je reći je li gori porod sa epoziotomijom i dripom a bez epiduralne ili sa epiziotomijom i dripom uz epiduralnu.
    I za jedno i za drugo je karakteristično da žena ne može kontrolirati svoje tijelo, svoje osjećaje, svoje ponašanje, a vrlo često niti utjecati na bol (iako je dobila epiduralnu, njezino djelovanje nakon nekog vremena prestaje, i ako nije pogođena u pravi trenutak, eto nezgodne situacije). Da ne pričam o nemogućnosti kontroliranja tiskanja (pucanja radi toga, pa se obavezno radi epiziotomija)+nalijeganje babice na trbuh rodilje, koje često završi i nekim oblikom složenije komplikacije (vakum, u krajnjem slučaju carski).

    Ali rekao bi netko, sve se to može dogoditi i u prirodnom porodu. Sigurno točno, ali uz bitno manje postotke.

  35. #35
    slava avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    890

    Početno

    Ja sam rodila uz drip i bila rezana, to mi je jedino iskustvo i ne znam za bolje.
    Moja mama je rađala braću bez dripa, a mene uz drip - kaže da je velika razlika. Trudovi pod dripom su preagresivni i neprirodni, kaže da je sve bilo nekako na silu i puno bolnije, doslovno su ju trudovi kidali.
    Meni nije logično da je moja mama drugo i treće dijete rodila bez rezanja i pucanja, s prirodnim trudovima, a mene kao četvrto rodila uz drip i rezanje, ali bila je to godina 78.
    Drugi i treći porod opisuje kao nešto blago bolno, nakon čega se brzo oporavila.
    Ja se samo nadam da ću drugo dijete roditi s dr. Rališ koja, koliko čujem, reže samo ako procjeni da će doći do pucanja. Svi ostali režu bez razmišljanja.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    pa nema logike. Tih godina su počeli eksperimentirati sa dripom, i taj ekspretimetn još traje. Mi smo pokusni kunići, bez da nas netko pita da li želimo to biti.

  37. #37
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Podižem zastarjelu temu, nadam se da ima neka nova članica foruma koja je rodila u Pž

  38. #38

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    71

    Početno

    Ja sam imala želju svoje drugo djete roditi u požeškom rodilištu, ali eto stignem treće ako se dogodi

  39. #39
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Neka se javi neka forumašica iz Pž koja je rodila u novom, renoviranom rodilištu. Da čujemo komentare.

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    9

    Početno

    I mene zanimaju kakvi su uvijeti i iskustva u Požeškoj bolnici.
    Planiram tamo roditi pa me zanima. Nadam se da sad ima nekih forumašica koje su tamo rodile,pa nek nam ispričaju svoje iskustvo.
    Pozdrav!

  41. #41
    eva133 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    1,305

    Početno

    Eva luna ja sam trenutno tamo u bolnici. Trebam roditi. Je da je novo rodiliste,ali vec smo imali neuspjesnu deratizaciju zbog zohara. opet ih ima. Hrana je ocajna,a ja zbilja nisam izbirljiva. Mladje sestre su predobre, a starije kako koja. javim dalje,tesko mi je s moba.

  42. #42
    zelimo_bebu avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Vallis Aurea
    Postovi
    1,510

    Početno

    Eva 133 ....draga moja držim ti palce da sve prođe ok..i jaaavi.... očekujemo tvoje mrve

  43. #43
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    Podižem temu! Ima netko s novijim iskustvom iz požeškog rodilišta? Svi savjeti dobrodošli!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •