Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345
Pokazuje rezultate 201 do 209 od 209

Tema: Snizavanje vs nesnizavanje temperature

  1. #201
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj (maša) prvotno napisa
    i meni mama rekla ovo sa alkoholom (običnim)...
    skidanje temp alkoholom se u najmanju ruku ne preporuca!!! to je zastarjela metoda, dokazano je da se jedan dio alkohola apsorbira, posebno ako se maze cijelo tijelo ko sto se prije radilo! pa zamislite malo dite koje se bori sa bolescu i jos ima alkohola u sebi!

    moj mladji brat je sa 2 godine dobio konvulzije, to je jedan od najgorih dogadjaja u mom zivotu, mama i tata su dozivili sok, doslovno, mama je zavrsila na hitnu, nije mogla govorit, ja sam zvala hitnu, od tada imam ogroman strah od konvulzija ali ipak necu skidat djetetu malu temperaturu jer smatram da je ona signal da se nesto dogadja i dokle god ne raste nije losa, iako jos na srecu nisan bila u situaciji da mi dijete ima visoku temperaturu (tj. vecu od 37,5) pa mislim da jos ne mogu rec kako cu se tocno ponasat. evo jucer smo ga cijepili pa se ipak nadam da nece rast vise od 37,5 i da necu moc ispircat sta san napravila.

    sto se tice mene i temperature, skidam je tek kad stvarno vec skoro pocnem buncat, ali rjetko sam bolesna pa eto imam srecu da ne moram.

    ono sto je anci spomenula kako skidanje temp maskira simptome pa ne znas sto se dogadja, to se meni dogodilo, kad sam bila u rodilistu rekli su mi da mogu uzimat lekadol za bolove ako bas ne mogu izdrzat i ja bi popila po koji jer stvarno nisan mogla izdrzat bol od epiziotomije, a inace ne volim pit ljekove i dogodilo se da sam par puta "ulovila" vecu temp ali nitko to nije smatrao za strasno jer nije bila stalno povisena (ja pretpostavljam zbog lekadola) nego tek kad san dosla doma i vise nisan uzimala ni jedan lekadol ispalo je da san imala temp jer su mi ostali ugrusci i sva sreca da sam primjetila. eto.

  2. #202
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,826

    Početno

    Misliš 38,5 ?

  3. #203
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    krivo san se izrazila, til san rec da mi do sad dijete imalo najvise 37,5 sto je po meni vrlo mala temp.samo znaak da se nesto dogadja i to ne bi skidala. samo pratim da ne raste. dogodilo se nakon svakog cijepljenja.

  4. #204
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Vani Voltaren nemozes ni kupiti cak ni za odrasle bez recepta.
    Kako ne? U Italiji ga se kupuje bez problema bez recepta, u bilo kojem obliku (cepici za odrasle, cepici za djecu, gel, tablete...)... Jedino je skuplji nego kod nas.

  5. #205
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Vani Voltaren nemozes ni kupiti cak ni za odrasle bez recepta.
    Kako ne? U Italiji ga se kupuje bez problema bez recepta, u bilo kojem obliku (cepici za odrasle, cepici za djecu, gel, tablete...)... Jedino je skuplji nego kod nas.
    i ja san ga u spanjolskoj kupila bez recepta, ali ga nisan popila, steta para...

    apropo snizavanja temp. jos san tila dodat da sam primjetila kad podojim svog malca a ima temp. da mu se ona snizi, pa ga dojim cesce dan nakon cijepljenja i tako odrzavam da mu ne raste, nadam se da cemo i ovo cjepivo proc ko i do sad.

  6. #206

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj Natasa30 prvotno napisa
    Vani Voltaren nemozes ni kupiti cak ni za odrasle bez recepta.
    Kako ne? U Italiji ga se kupuje bez problema bez recepta, u bilo kojem obliku (cepici za odrasle, cepici za djecu, gel, tablete...)... Jedino je skuplji nego kod nas.
    U Nizozemskoj i Canadi ga nema. Ja sam prije mjesec dana dobila Voltaren za ledja na recept.

  7. #207
    tonina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    356

    Početno

    Cura ima 37,5 u guzi.
    Trebam li nešto poduzimati ili pustiti??

  8. #208
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ma to nije temperatura

  9. #209
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    odnosno - normalna temperatura mjerena rektalno je oko 37,5° C a pod rukom do 37° C.

Stranica 5 od 5 PrviPrvi ... 345

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •