Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Rekacija na antibiotik???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno Rekacija na antibiotik???

    Sami ima gnojnu anginu (jucer su mu radili bris i nasli streptokoke). Elem, dobio je antibiotik Ospen i vec ga je od jucer tri puta popio. Jutros pogledam kada mu po stopalim blagi osip (bas kao sto je opisano na temi "osip po stopalima") Nije ispupcen, minimala, blijed... Po licu ima 2-3 flekice koje kontam da su nesto sasvim drugo (sigurno se jucer dohvatio prljavim rukama, tako mi izgleda.

    Ostali dio tijela mu je cist. Nista. Tempereturu nema, aktivan je...
    Prosle godine je vec jednom pio antibiotike i nije imao nikakvu alergiju . Ali, eto meni opet nekakva suhva da nije alergija na antibiotike.

    MM kaze da ne panicim, jer je to obicna rekacija na antibiotike koja putem znoja izlazi na kozu i da je sve normalno. :/

    Trenutno je frka sa ljekarima zbog praznika (a jucer sam ga voldila pedijatru u Klinici), pa nisam bas u mogucnosti ici i pitati, prije sutra.

    Cure, sta mislite??? jel imao neko ovakva iskustva?
    Ono, ja ga pratim, normalno dise, vec tri puta je uzimao antibiotike i nikakvih rekacija osim tog blagog osipa po stopalima (po tabanima i malo sa gornje strane)

    necu da panicim, ali pratim
    :/

  2. #2

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    95

    Početno

    Moji dečki su isto imali reakcije na antibiotike.Stariji na Sumamed a mlađi na Amoxil,samo što su oni dobili osip po cijelom tijelu.Tak da te antibiotike ne koristimo.Najbolje vam je pratiti ,ako bi se pogoršao osip ja mislim da je onda bolje prekinuti terapiju.

  3. #3
    Rhea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    753

    Početno

    M. je isto imao reakciju na antibiotik- Klavocin. Samo što je on bio osut po cijelom tijelu, izgledalo je stvarno strašno. Ali osip se pojavio tek po prestanku uzimanja antibiotika.
    Mislim da ne trebaš paničariti, kažeš da je blago osut. Ako vidiš da se pogorša, trk do doktora.

  4. #4
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    Pa ja se ne bih zabrinjavala (za sada) na tvom mjestu. zaista se čini kao rekacija na lijek (i mi smo imali vrlo sličnu na Klavax).

    Ukoliko ti se učini da ide na gore, počne ga jako svrbiti, temperatura, proširi se po cijelom tijelu, oticanje ili sl: ne čekaj, pravac Zarazna, bar će odmah napraviti prve pretrage krvi i pregledati ga od glave do pete .

    ~~~~~~~~~~~~~

  5. #5
    Maya&Leon avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    892

    Početno

    rekacija=reakcija

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    sve je isto, nema novog osipa, ali ovaj stoji. U 14 h mu je vrijeme za antibiotik Prosle godine je dobio antibiotik i to bas kada smo bili u Hrvatskoj, pa se ja ne sjecam kako se zove :/ Valjda je to nesto isto kao Ospen :/

  7. #7
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    ja bih prije rekla da je osip od streptokoka nego alergija na penicilin

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    znaci, moze se od strepecih koka osut

    dala sam mu i u 14 h i sve je isto. Nema nikakvog novog osipa. Ma meni je najgore kad me ovakve stvari zadese praznicima i vikendom (a redovno se to desava). Inace, pedijatar mi je 20 m od zgrade, ali ovih dana ne radi

  9. #9

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    p.s skontala sam da je i nedavno dobijao pencilin kada je imao upalu uha i nije nista bilo. Ma garant nije alergija

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •