Htjela bih ovdje iznijeti osobna iskustva kao i cuti iskustva drugih o ovoj problematici. Znam da se o ovome dosta puta vec pisalo, ali nikad se nije bas detaljno obrazlagali razlozi za snizavanje ili nesnizavanje temperature.
Cini mi se isto tako da su u vecini oni koji djeci snizavaju temperaturu. Pretpostavljam da se radi o strahu od konvulzija. Ili necemu trecem?
Ja osobno djeci rijetko kada snizavam temperaturu. I moji motivi su pokrenuti strahom. Strah me je naglog pada temperature. Strah me je produljenja tijeka bolesti. Oduvijek sam bila uvjerena da je povisena temperatura nesto dobro i pozitivno. Nastojim uvijek tijekom bolesti pomoci djeci koliko mogu. Osiguram pozitivnu atmosferu, laganu prehranu, brinem se o njima na sve moguce nacine...ali temperaturu ne diram. Naravno da nisam iskljuciva pa kad procijenim da je situacija van kontrole, odemo kod dr po savjet. Ali, cak ni kad nam je trebao antibiotik, uz lijecnicki blagoslov, temperaturu nismo dirali. I nikad nismo imali neki problem zbog toga.
Kako to izgleda kod vas? Posebno bi me zanimala misljenja kriticara ovakvog pristupa lijecenju.