Pokazuje rezultate 1 do 44 od 44

Tema: voltaren čepići

  1. #1
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno voltaren čepići

    dijete ima upalu grla...noge i ruke...sve joj je hladno...a glava gori i vrat...noćas je temperatura bila 40...doktor nam je dao silapen.....temperaturu rušimo voltarenima od 12.5 mg al djeluju samo 6 sati....smije li joj se nakon tih 6 sati dati drugi......jer temperatura skače iznad 39

  2. #2

  3. #3
    Strobery Shortcake avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,756

    Početno

    Nemoj češće davati voltaren nego je propisano, presjeci recimo paracetamolom. Možeš li konsultovati nekog liječnika telefonom?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    on stvarno brzo skine temperaturu ali ja ga izbjegavam jel može skinuti i previše itd itd....ima sirupa koji jako dobro skidaju temperaturu npr Dalsil ili tak nekak

  5. #5
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    2 godine....i tri mjeseca...

  6. #6
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    moraš paziti da ti dovoljno pije, što god hoće, ako dehidrira i to može podići temperaturu
    skidaj i kupanjem u mlakoj vodi
    i lagano obući u pamučnu odjeću, ni slučajno ne ubundati dijete
    i paracetamol sirup i dalsy sirup- ibuprofen, rađe nego voltaren, jedino ako postoji razlog da je baš voltaren izabran
    sutra će već biti bolje kad silapen "uhvati"

  7. #7
    magriz avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    A6
    Postovi
    6,642

    Početno

    izbjegavaj voltaren...
    da se ne dogodi da se dijete pothladi jer prenaglo snizi temp... a to je gore od visoke temp...
    razodijeni, uvali u kadicu s vodom ~367 oC i igrajte se pola sata...
    postoje razni paracetamol pripravci i brufenski koji nisu toliko agresivni kao voltaren

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    2,718

    Početno

    Djetetu od 2,5 godine nikako ne davati cijeli čepić. Moja M. ima 10 pa joj još djeluje trećina, a ja sam probala u nedostatku analgetika i od 12,5mg mi je prošla glavobolja za 15 min. To je definitivno prevelika doza za dijete te dobi.

    Ja jesam za Voltaren, ali u maloj dozi i to po noći da se i dijete odmori bez temperature. Po danu ili bez antipiretika ili s paracetamolom. U svakom slučaju-puuuno tekućine i lagana hrana bez mlijeka.

  9. #9
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    kombiniraj s drugom vrstom lijeka i onda moze i cesce. iako osobno u jednoj situaciji sam morala davat na 5 sati voltaren, no to zbilja ako je gusto jako. al najbolja je kombinacija jer onda mozes i na 3 sata recimo, das maximalnu dozu paracetamola pa za 3 sata ako temp raste voltaren ili ibuprofen, pa za 3 opet mozes paracetamol i tako stalno.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Probaj kombinirati paracetamol (Lupocet, Panadol, Daleron...) i ibuprofen u sirupu (Dalsy), sve prije nego Voltaren.

  11. #11
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    koja je razlika izmedju Dalsy-ja i Ibuprofena?

  12. #12
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    dalsy je ibuprofen

  13. #13
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,413

    Početno

    jednom sam skidala S. jako visoku temperaturu Dalsyjem (pedijatrica prepisala na recept) i to je bilo taj put i nikad vise, jer se uzasno brzo ohladio, bio je sav u jednom ledenom znoju, preplasila sam se kao nikad...

    a na onaj Belupov Ibuprofen nikad nije tako reagirao :/

  14. #14
    gabrijela7 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    111

    Početno

    prebrodišmo temperaturu....nadam se....ima je još al skroz nisku....problem je što dijete neće sirup...živi problemi.....lupocet čepić nedjeluje pa skoro nikako....a i sestra nam je rekl da jepreblag za njenu dob i kilažu....voltarene su nam dali u ljekarnoj

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj emily prvotno napisa
    koja je razlika izmedju Dalsy-ja i Ibuprofena?
    U okusu, Dalsy je fin (provjereno), Ibuprofen navodno nije. Doza ibuprofena je ista.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj gabrijela7 prvotno napisa
    prebrodišmo temperaturu....nadam se....ima je još al skroz nisku....problem je što dijete neće sirup...živi problemi.....lupocet čepić nedjeluje pa skoro nikako....a i sestra nam je rekl da jepreblag za njenu dob i kilažu....voltarene su nam dali u ljekarnoj
    Pa imaš Eferalgan čepiće od 150 i od 300 mg, to je isto paracetamol. Naravno da Lupocet ne djeluje.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    MartinaP, jel onda eferalgan 300 = 10 ml oralno?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Niti ja ne dajem voltarene jer me strah da se ne pothlade. Al nije mi jasno zašto ih onda doktori preporučaju? Za Lupocet su mi rekli "ma to vam je slabo, dajte mu voltaren".
    Šta nije Lupocet i eferalgan ista stvar?

  19. #19
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Al nije mi jasno zašto ih onda doktori preporučaju? Za Lupocet su mi rekli "ma to vam je slabo, dajte mu voltaren".
    Naša pedijatrica nam je dala sirup Ibruprofen i cepice Voltaren tek ankon jedne epizode sa naglim porastom temperature i drhtavicom. Rekla je da imamo doma, za svaki slucaj ali samo u krajnjoj nuzdi, po nasoj procjeni.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Još jedna stvar vezano uz skidanje temperature.
    Prošli tjedan sam bila u bolnici i tata u čekaoni priča kako su malome "uspjeli skinuti temperaturu sa alkoholom". Dakle, na Kantridi se još uvijek primjenjuje ta metoda

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Imga prvotno napisa
    MartinaP, jel onda eferalgan 300 = 10 ml oralno?
    Sirupi imaju 120 mg paracetamola/5 ml, pa bi Eferalgan 300 bio kao 12,5 ml sirupa.

  22. #22
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    da primnjenjuju alkohol a bome sam i ja jednom kad nije padala. bolje malo alkohola nego voltaren

  23. #23
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Citiraj emily prvotno napisa
    koja je razlika izmedju Dalsy-ja i Ibuprofena?
    U okusu, Dalsy je fin (provjereno), Ibuprofen navodno nije. Doza ibuprofena je ista.
    Bas je obrnuto, Dalsy je odvratno gorak, a Ibuprofen (Belupo) je sladak i ima okus po karamelu.
    Kakav ti to Dalsy imas? :/

  24. #24

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Fini, okus naranče. Andrija traži još (am-am), i ja sam ga probala i ok je.

  25. #25
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Još jedna stvar vezano uz skidanje temperature.
    Prošli tjedan sam bila u bolnici i tata u čekaoni priča kako su malome "uspjeli skinuti temperaturu sa alkoholom". Dakle, na Kantridi se još uvijek primjenjuje ta metoda
    da primnjenjuju alkohol a bome sam i ja jednom kad nije padala. bolje malo alkohola nego voltaren
    Djeci se alkoholnim oblozima nikako ne bi smjela skidati temperatura. Medicinski alkohol ima metanola koji isparavajuci moze stetiti mozgu. U svakom slucaju cak i etilni alkohol (rakija i sl.) stvara pare koje dijete udise. Mehanicki se temperatura moze skidati mlakim oblozima, i kupanjem u mlakoj vodi i naravno sto manje utopljavati dijete. Umjesto voltarena se moze dati ibuprofen i djeluje savim dobro.

  26. #26

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    silent hill
    Postovi
    1,606

    Početno

    Jel onda ibuprofen bolja opcija od voltarena?

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Paulita prvotno napisa
    Jel onda ibuprofen bolja opcija od voltarena?
    Svakako, naravno nakon što probaš s paracetamolom u bilo kojem obliku. Zadnji put kad je A. imao baš visoku temperaturu (preko 39 u guzi), ja sam nekako kombinirala ovako: paracetamol, pa nakon 4 sata ibuprofen, pa nakon 6 sati opet paracetamol... I dobro je funkcioniralo.

  28. #28
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    noa ima jaku upalu uha i temp.joj brzo naraste.imam voltaren čepiće od 12,5 pa me interesira koliko joj mogu dati?
    pola čepića ili manje ili više????nisam joj nikada još davala volaren.

    a koliko Dalsya?

  29. #29
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    Citiraj la11 prvotno napisa
    noa ima jaku upalu uha i temp.joj brzo naraste.imam voltaren čepiće od 12,5 pa me interesira koliko joj mogu dati?
    pola čepića ili manje ili više????nisam joj nikada još davala volaren.

    a koliko Dalsya?
    zavisi koliko ima kila
    ide 2mg/kg/dan

  30. #30
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Moje iskustvo (više nego bogato, na žalost) s voltarenom je da kako ju brzo sruši, tako ju brzo i propusti! A znala sam E. davati i svaka 4 sata jer je imala strašne temperature. Dr mi je sad rekla da novija istraživanja pokazuju da voltaren nije dobar i da ga treba staviti tek u krajnjoj nuždi, puno je bolji ibuprofen i dalsy, a obojica su fini (probala) i dobro drže temperaturu, polako ju skidaju pa se tako polako i vraća.

  31. #31
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Nemojte davati djeci voltaren,jako brzo ruši temperaturu ,čak i previše ,pri naglom padu temperature javljaju se febrilne konvulzije

    Najbolje Dalsy ,dijete od 3-6 godn 5 ml

  32. #32
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a ibuprofen (dalsy je isto ibuprofen, ne?) ne ruši prebrzo?

  33. #33

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    AgRaM
    Postovi
    2,692

    Početno

    uzela mi kinder riječ iz usta...nekad se dogodi da toliko skine temperaturu da dijete može i lagano poplaviti . svu u svemu meni voltaren niako nije za djecu

  34. #34
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Citiraj ms. ivy prvotno napisa
    a ibuprofen (dalsy je isto ibuprofen, ne?) ne ruši prebrzo?
    ne, to je iskustvo s osječke pedijatrije,oni ne daju voltaren godinama ,mislim da to ima neke veze što se aplicira direktno na sluznicu rektuma,baš ću pitati frendicu ,kliničkog farmakologa šta ona misli

  35. #35
    Cvrčak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, Medvescak
    Postovi
    582

    Početno

    dalsy je isto ibuprofen

  36. #36
    la11 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,163

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa
    kombiniraj s drugom vrstom lijeka i onda moze i cesce. iako osobno u jednoj situaciji sam morala davat na 5 sati voltaren, no to zbilja ako je gusto jako. al najbolja je kombinacija jer onda mozes i na 3 sata recimo, das maximalnu dozu paracetamola pa za 3 sata ako temp raste voltaren ili ibuprofen, pa za 3 opet mozes paracetamol i tako stalno.
    znači može se kombinirati svaka 3 h? nisam znala svakih koliko sati se mogu kombinirati ibuprofen,paracetamol...

  37. #37
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj Romina prvotno napisa
    uzela mi kinder riječ iz usta...nekad se dogodi da toliko skine temperaturu da dijete može i lagano poplaviti . svu u svemu meni voltaren niako nije za djecu
    Zato što ga se treba dati u pravoj dozi. Nama je voltaren spas i ne želim ni razmišljati što bi bilo da ga nisam koristila u određenim situacijama.

  38. #38
    kinder avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    2,341

    Početno

    Mislim da nisi u pravu

  39. #39
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    mi smo ga sigurno koristili u dobroj dozi kada je izazvao epi napad kod B

  40. #40
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Citiraj kinder prvotno napisa
    Mislim da nisi u pravu
    Ali ja nemam izbora. Mom sinu ne djeluje ibuprofen, ni ovako ni onako, kombinacije s ovim ili onim. Jednostavno na veliku temp. ne djeluje. Nekoliko puta imao je temperature oko 40, ja u takvim situacijama nemam izbora nego dati voltaren. Na njegovih 13 kg on bi mogao i cijeli ali dam mu pola i to mu spusti temp. kako treba, lagano i ne prenisko.

  41. #41
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    kad čitam kako olako pišete o primjeni voltarena, diže mi se kosa na glavi.
    bilo bi pametno poslušati savjete pedijatra o voltarenu, a svi redom kažu da je vrlo opasan za djecu, da se više ne primjenjuje osim u situacijama kad pedijatar procijeni da izričito treba, i nakon toga je dijete pod pojačanim nadzorom.
    pričam iz (nažalost) vlastitog iskustva, gdje sam poslušala lječnicu opće prakse (koja očito nije obnovila znanje iz pedijatrije u zadnjih 10-tak godina) i dale djetetu voltaren. rezultat toga je bio vrlo opasan za moje dijete, febrilne konvulzije, hospitalizacija 5 dana itd.
    s obzirom da sam se u bolnici napričala s pedijatrima o voltarenu nadugo i naširoko, mogu samo reći da svi vi koji dajete djeci voltaren imate zaista - puno sreće.

  42. #42
    lillifee avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    brela/md/nbg
    Postovi
    252

    Početno

    moji su skloni jako visokoj temperaturi. ad je prosli vikend imao do 41.5. kad mu temp. tako skoci paracetamol mu ne pomaze, pa tako visoku temp. skidamo voltarenom od 12.5 mg i otprilike nakon 4 sata dam mu paracetamol (eferalgan od 150 mg). od sirupa za skidanje temp. povracaju i jedan i drugi. to nam obicno pomogne do jutra. preko dana mu dajem paracetamol.
    ja znam da nista od toga nije dobro za dijete, ali isto tako mislim da je jedno temp. od 38.5, a drugo kad prijedje 39.5 i siba preko 40. ja sam jako oprezna sa ljekovima i ne dajem ih olako, ali jednostavno postoje objektivne okolnosti u kojima nema previse izbora.

  43. #43
    pale avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    981

    Početno

    Ovo ljeto kad je Iva imala rozeolu i temperaturu 40 koju nikako nismo mogli spustiti, u bolnici su joj sa Dalsy spustili na 39 i tu noć stvarno više nisam znala što bi. Dala sam joj Ibuprofen i ispovračala se odmah. Zvala sam pedijatriju i med. sestra mi je rekla da ako baš ništa ne pomaže da joj dam pola Voltaren čepića, da bi joj i oni u bolnici to dali ako ne može s ničim drugim dolje. I jesam, nije mi bilo svejedno, a ona je za 15 - 20 minuta zaspala i spavala do jutra. Temperatura se više nije dizala tako visoko i skidali smo je sa kombinacijom Dalsy- ja i Lupocet čepića. Ibuprofen povrača, a Dalsy pita još Uglavnom, jedna vrlo loša epizoda i ne ponovilo se

  44. #44
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Pa to ti ja pričam. Što ti možeš napraviti kad djetetu temperatura raste do plafona a ništa mu ne spušta? Čekaš da ga uhvate febrilne konvulzije ili daš ono za što znaš da će mu spustiti. Roza, ja i radim po savjetima pedijatrice. Što ne znači da nisam u strahu svaki put kad dođemo do takve situacije ali veća opasnost bi bila od previsoke temp. koja ne pada nego od voltarena.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •