Pokazuje rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Klokanica Vs. mei tai???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno Klokanica Vs. mei tai???

    Da cujem.. koja je razlika ( ne vizualno, nego funkcionalno).. meni to sve izgleda vise manje isto.. osim cijene koja je kod nas stravicna...

    Otkad se sta moze upotrebljavat?

    Koliko sam ja skuzio, na klokanici malome noge vise a u mei taiu ne...

    Supruga je htjela i maramu, ali ja ni mrtav to necu navuc na sebe... To me podsjeca na one romkinje sto zicaju za mlijeko...

    BTW.. ja sam inace angelinin "MM"

  2. #2
    big milky mum avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    467

    Početno

    he he-čitam pa mi nije bilo jasno a kad tamo MM
    za mei tai neznam jer ga nemam ali mi se nosali neko vrijeme u klokanici i nije nam odgovaralo-leđa su me užasno boljela a malečkome se noge njihale i visjele-uglavnom ne preporučam!
    nama je marama odlična! :D

  3. #3
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    Prednosti mei tai-ja:

    - puno udobniji jer ima siroke krakove - sirina kraka je za komfor vaznija nego podstava kraka jer veca sirina ravnomjernije rasporedjuje tezinu djeteta
    - moze se koristiti i do 3 godine zivota, za razliku od klokanice koju ja nisam mogla koristiti niti 4 mjeseca
    - moze se nositi naprijed, na ledjima i na boku, a klokanica samo naprijed
    - dijete pravilnije sjedi (na jednom mjestu sam procitala da bi dijete trebalo sjediti tako da mu koljena ne budu nize od guze)
    - ako dijete zaspi u mei tai-ju, lakse ga je izvaditi bez da se probudi (odvezivanjem krakova) - meni je to s klokanicom bilo nemoguce
    - lakse se podesava prema nositelju od klokanice ako je koristi vise ljudi jer se podesava samim vezanjem, a klokanici treba zatezati remenje sto nije bas jednostavno.

    Meni je puno jeftinija i ljepsa opcija jer sam sve sasila sama (njih jedno 10-tak do sada). E sad da budem iskrena moram priznati da je MM-u klokanica bila draza jer mu se cinilo jednostavnije ubaciti bebu unutra nego da nauci pravilno vezati, i kaze da ga tiska na trbuhu jer kao on ima veliki trbuh. Jos uvijek ga pokusavam obratiti. Iako, naravno, on nije niti mogao dobro usporediti klokanicu i mei tai jer nasa mala u klokanicu nije stala nakon 4 mjeseca, a prvi mei tai smo napravili s jedno 6-7 mjeseci. Najbolje ti je probati oboje (s djecom unutra, po mogucnosti barem pola sata nosanja da se vide eventualni problemi, i barem 7kg teski) i odluciti tek nakon toga. (Btw, imas mame sivalice koje mei tai sivaju za oko 300kn, pogledaj ovdje, i ne, ja nisam jedna od njih).

  4. #4
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno Re: Klokanica Vs. mei tai???

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    Koliko sam ja skuzio, na klokanici malome noge vise a u mei taiu ne...

    MIslim da je ovo sasvim dovoljan razlog?
    Ja lično kada vidim djecu u klokanici i u marami npr. vidim OČITU razliku položaj djeteta, užitak djeteta (vidjela male bebe kako diiivnooo pajke na grudima nosača), nosila nećakinju u klokanici - katastrofa za leđa, tj. neizdrživo nakon jedno vremena + noge su me njene izlupale.... a mislim da ta klokanica i baš nije nešto zdrava...

    (a da probaš malo u marami, po kući, pa ti se možda svidi?)

  5. #5
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno Re: Klokanica Vs. mei tai???

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    Supruga je htjela i maramu, ali ja ni mrtav to necu navuc na sebe... To me podsjeca na one romkinje sto zicaju za mlijeko...

    BTW.. ja sam inace angelinin "MM"
    kakva ružna predrasuda

    ne bi smio pisati pod ženinim nickom, molim te da se registriraš pa ćemo se družiti.

    a što misliš o slingu? nudi veći izbor položaja i može se koristiti od rođenja...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    a jos mio nitko nije odgovorio od kad se smije beba nositi u mei tai-u i od kad u klokanici
    btw. sad me jos zanima i dokad

  7. #7
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    U klokanici smo ju nosili od jedno 3 tjedna, ali je visila pa mi se to nije svidjalo (glava bi pala u stranu, strasno bi bila iskrivljena, pa smo odustali i nosali je na rukama prvo vrijeme) Mei tai smo otkrili tek s nekih 6-7 mjeseci, ali s novom bebom namjeravamo nositi puno ranije, vjerojetno od nekih 4 tjedna, ovisi koliko ce biti stabilna, i koliko ce joj glavica biti dobro drzana u mei taiju (neki savjetuju staviti jedan mali savijeni rucnik pod glavu; ja cu probati i sa onim umetkom za glavu za AS). Na ovom siteu vidis da zena koja proizvodi te mei taije stavlja 3 tjedna staru bebu u nosiljku, a kaze da je pocela od 1. dana. Na nekim instrukcijama kazu ne prije 6 mjeseci, ali to je za sva koristenja, tipa na ledjima itd sto se ja novorodjence nikad ne bih usudila. Ja cu malu stavljati u mei tai cim prije, ali ponavljam, jako jako paziti na glavicu, i vjerojatno ju necu nikad ostavljati bez da joj rukom drzim glavicu prije nego sto se uvjerim da je skroz sigurno, a ako je pridrzavam rukama, onda ne vidim razliku izmedju nosenja po rukama i nosenja u nosiljki osim sto me ruke ne bole toliko. Takodjer, mala beba vjerojatno stane u mei tai bez da joj nogice vire van, nego bude kao zabica.

    Klokanicu sam koristila do nekih 4 mjeseca - nakon toga mi je bila preteska. Mei tai jos koristim svaki dan, a mala sad ima skoro 15 mjeseci, i namjeravam ju koristiti dok god ju mogu nositi. Sad se manje voli nositi jer voli vec i trcati okolo.

  8. #8
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ovako: ja mislim da ti treba sve (Felix, gdje si da me potpišeš :vriiišt
    počeli smo sa bjornicom (klokanicom)
    sa godinu i osam mjeseci probali smo maramu, koja nam se svidjela i taman dok sam se premišljala kupiti ju ili ne, dobili smo za drugi ročkas sling.
    Oduševljenje me držalo dugo. No, taj sling je tamno plavi, a za ljeto sam poželjela nešto vedrije, pa sam kupila prekrasni zeleni sling (tad fran ima već tri godine i 17,5kg). Nevjerojatno, ali još uvijek ga uspavanog uspijem ubaciti iz auta u sling i odnijeti na četvrti kat.
    Eeeeee i takoooo došla je i ova subota...volontirali smo na rodinoj rasprodaji, sling smo zaboravili, a trebalo je malo odspavati.
    Skoknuli smo do naših prijatelja na štand sa prekrasnim meitai-evima...i evo osim u šetnju, na izbore, Fran žica i da ga po stanu nosim u njemu.
    Oduševljeno je nazvao bake i ispričao da ima novu prekrasnu nosilicu. Sad ima tri godine i sedam mjeseci, a varira između 18 i 20 kg.

  9. #9
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ja moram staviti jedno za uspavanog Frana u mei tai-u!

  10. #10
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    a ja jedno :shock: za tweetinu kičmu!

    ja andreja više uopće ne nosim, ako zatreba tata ga nosi na vratu. do prije nekoliko mjeseci 8) nosila sam ga najviše parsto metara pa nam nosiljke više nisu ni trebale.

    kukovi i koljena su mi duboko zahvalni...

    možda je to zato što smo se mi nanosili u prve tri godine - zamor materijala.

    sad znam gdje ću kupovati rabljene nosiljke!

  11. #11
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    ne, ne nećeš vjerovati!!!
    uopće, ali uopće me leđa nisu boljela.
    I još je super što su one trake koje idu preko trbuha debele, pa se ne urezuju.
    Mislim, da je Josie rekla da su posebno na to mislili.

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ajme tweety i Fran
    meni je zao sto nisam uspjela skoknuti preko u paviljon i isprobati ga jer je to love at first sight

  13. #13
    Riana avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    međimurje
    Postovi
    1,726

    Početno

    moja sestra ima sling i šestomjesečnu bebu, ali ga baš ne koriste, sad kad tweety ovako veli,
    kradem ga iz ovih stopa

  14. #14
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    definitivno MT..deblji dio na leđima i raspored težine tako da Mihaelovih 11 kila ni ne osjetim ni nakon 3-4 sata konstantnog nošenja...

    jedno veliko hvala izumitelju MT-a

  15. #15
    RING avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    13. županija
    Postovi
    192

    Početno

    Baš smo prije dva dana bili na UZV kukova pa sam pitala ortopeda preporuča li klokanicu jer sam je dobila (na njoj piše od 0 - 12 mjeseci). Uglavnom, on je nikako ne preporuča jer djete stoji u okomitom položaju i svom težinom nabija kralježnicu, kaže eventualno na pola sata za skok do dućana i sl. :/

  16. #16
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    ja sam dobila klokanicu i kupila maramu. Za maramu mi je trebalo duže da je naučim koristiti ali sad mi je super, može se vezati na razne načine i ono što ste već spomenuli - kad se raširi preko ramena puno je lakše. Nosiljku sam brzo prestala koristiti, jako mi se urezivala u ramena i nije mi bila nimalo jednostavnija za "montiranje".
    Planiram si nabaviti i MT, jer mislim da bi to još bolje rasporedilo težinu, izgleda mi da kad se veže i dolje oko boka to ima efekt kao kad nosiš onaj ruksak - backpack. dio težine ide odmah na bokove pa se rasterete leđa. Ali nisam još isprobala.
    Ne znam da li da pokušam to sama sašiti. Koliko moraju biti široke naramenice na MT i ima li negdje krojeva? Ili da mi neka dobra duša pošalje kroj???

  17. #17
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    PS. super su mi ovi m-ovi što se javljaju ispod pulta... ali ovo o "romkinjama"... žalosno

  18. #18
    pino avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    New Jersey
    Postovi
    3,720

    Početno

    pomikaki, svojedobno sam napisala foto upute za napraviti mei tai, mozes naci ovdje: http://picasaweb.google.com/pino111/MeiTai. Prosla sam kroz nekoliko verzija MT; sad stavljam i debelu tkaninu flis ili batting (ne znam kako se to kaze na hrvatskom, to je kao punjenje za tanke poplune) izmedju slojeva da sluzi kao oslonac za glavu.

    Dimenzije su:
    2 kraka 165 cm puta 25cm, presavijena na pola s krive strane, zasita po rubu, okrenuta na pravu stranu i ponovo zasita po istom rubu; (sirina gotovog kraka je oko 12cm)
    1 krak 165 cm puta 20cm, zasiven isto kao i gore - prerezano na pola se dobiju dva donja kraka koja se vezu oko struka;
    (duzina od 150cm je isto ok za krakove.)
    3 panela 60 puta 40cm; jedan ukrasni, jedan od istog materijala kao i krakovi, i jedan za koji nema veze kako izgleda jer je srednji sloj i sluzi samo tome da se prisiju krakovi. Ostatak uputa mozes vidjeti uz slike.
    Ja prisijem gornje duze krakove otprilike tako da njihov gornji rub izlazi iz tijela MT oko 13 cm od vrha tijela. Drugo ti zapravo nista ne treba, jer je kroj bas jednostavan - to su samo pravokutnici i krakovi.

    Vazno je odabrati dobru tkaninu za krakove - pretanka tkanina ce biti neudobna. Npr neki srednje debeli traper je jako dobar izbor. U novim verzijama stavim i podebljanje na dio kraka koji ide preko ramena. Debela igla je obavezna - normalna se lako strga!

    Btw, upravo sam vidjela da ornela_m ima nekoliko slika kako je sasila svoj MT, pogledaj njezinu temu:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewtopic.php?t=53270.

    Ugodno sivanje!

  19. #19
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    hvala na uputama. ja sam evo naručila svoj MT preko jedne cure s foruma i stigao je zbilja ekspresno i super je, ali još se bavim mišlju da sašijem par komada za prijateljice. I za malog nećaka koji je na putu. Ali kad uhvatim vremena. Za sad je takva ideja nešto kao SF, pa sam se ipak odlučila za naručivanje.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •