Pokazuje rezultate 1 do 24 od 24

Tema: Rodilište u Njemačkoj u Essenu, Katolička bolnica St. Joseph

  1. #1
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno Rodilište u Njemačkoj u Essenu, Katolička bolnica St. Joseph

    http://Cure moje, danas seka i ja pu... Hammer:<br />http://www.klinikenessensued.de/St.-Josef/Fachabteilungen-Josef/GynaekologieJosef/LeistungGynaeklogieJosef/Beleghebammen.htmhttp://<br /> Evo možda će vam biti... :D:D:D <br />

  2. #2
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    E sad vidim da mi prijemne prostorije i babice nisu prošle kad sam nesrećom prvo kliknula pošalji umjesto pregledaj.
    Znači još jednom:
    babice:
    http://www.klinikenessensued.de/St.-...eghebammen.htm

    prijemne prostorije:
    http://www.klinikenessensued.de/St.-...hilfeJosef.htm

  3. #3

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    53

    Početno

    I ja bih tamo drugi put (ispao mi jezik od želje), ali ne znam beknuti njemački.
    Sretno seki.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Gothenborg-Sweden
    Postovi
    559

    Početno

    super izgleda i jako je slicno mom rodilistu a ja sam slike okacila tamo na topic "rodilista van hrvatske".
    super za sestru ti.... nek joj porod bude lak

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,230

    Početno

    Sretno seki

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Samaritanka, zelim tvojoj seki sve najbolje. Bolnica u kojoj cu ja roditi isto se zove St. Josef. Bez obzira sto cu u to vrijeme biti skroz zaokupljena vlastitim porodom, zeljno cu iscekivati vasu pricu.

  7. #7
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    samaritanka
    zelim sestri brz i lagan porod i da ga pamti kao najljepsi dogadjaj u zivotu
    pozdrav tvojima, velikima i malima

  8. #8
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    ja cu seki zazelit predivno iskustvo poroda, necu rec da bude brz jer to ne znaci da ce bit bolji ako je brzi , ma znate vec ...
    jel to bas bolnica ili birth centar , jel privatna (rekla bih da je )?
    saljem puno pozitivnih vibri seki i njenoj mrvi ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  9. #9

    Početno Re: Rodilište u Njemačkoj u Essenu, Katolička bolnica St. Jo

    Citiraj samaritanka prvotno napisa
    Seka nema njemačko osiguranje pa smo moramo sve platiti iz vlastitog džepa pa sam se naravno raspitala i dogovorila.
    A da ja nešto pomalo blesavo pitam...

    Putno osiguranje vraća dobar dio troškova boravka u bolnici itd...E sad...ako bi ja tjedan dana prije termina zapalila do mame u Stuttgart i izvadila osiguranje, i onda tamo završim na porodu koji naravno moram platit, da li bi to bilo pokriveno obzirom da nije 'slučajno' nego sam znala termin poroda?

    Jedina caka u tome je da mi muž ne bi bio na porodu, ali odvukla bi mamu unutra da mi prevodi pa opet ne bi bila ni sama ni mutava...

  10. #10
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Anci, vjerojatno ne bi imala pokrice jer obicno klauzule osiguranja sadrze ogradu od pokrivanja troskova poroda kod trudnica, kao i kod svih "vec postojecih" zdravstvenih stanja.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Anchie, ja mislim da je istina ovo sto Ancica kaze. Kad sam ja bila trudna sa Zorkom, skoro do pred kraj trudnoce nisam imala zdravstveno. I isto sam htjela pokusati na nacin koji ti spominjes. Ali uvijek je bila ta caka da se trudnoca zaobilazi, kao i odredjene zdravstvene situacije s kojima je osoba upoznata prije putovanja. To je kao putovanje na vlastitu odgovornost jer si svjestan unaprijed da se to i to moze desiti.
    Ali, nisam sto posto sigurna. Nego, ako ti je mama tamo, si i sama bila tamo, ako eventualno imas vizu, jel bi se mogla nekako docepat njihovog zdravstvenog?

  12. #12

    Početno

    Ma jok, mama mi radi u konzulatu, nema čak ni ona njihovo zdravstveno, ne bi vjerovali koje sve gluposti rade ljudima koji rade za MVP...

    Samo sam htjela bit sigurna i malo se ponadala...

  13. #13
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    To je baš klinika, čini mi se da nije privatna, ali ne znam točno...moram i ja pitati.

    Hvala vam svima na dobrim željama i vibrama...

    ... i ja pratim naše trudnice koje imaju sličan termin kao seka...
    ...joj što će biti dobrih priča...

    ...baš sam jučer dogovarala s babicom prvi termin i imamo ga u četvratak...kaže žena da će doći između 12 i 13 h kod mene doma da seku pregleda i pretpostavljam napravi CTG...

    ...izvještavam kako je bilo...

    Još jednu stvar nisam rekla, a bitna je, a asocirala me na to Anči...
    Nemoram ni naglašavati bitnost babice koja bi te trebala pratiti neka 2-3 mjeseca prije poroda i na porodu...
    ..e da i ona košta, a rekla je oko 900 - 1000 €. Mislim da će vas zanimati. Morala sam pitati seku jer sam ja već zaboravila i nekako mi je stalno bilo u glavi 500 -600 €, a izgleda da je ipak malo više...

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Samaritanka, jeste li vi tako odlucili da imate "wahlhebamme" tijekom zadnjih mjeseci trudnoce ili se to u Njemackoj mora kod ambulantnog poroda?
    Ja cu isto imati ambulantni porod, a obaveza mi je bila pronaci babicu koja ce me posjecivati nakon poroda. S tim da od te iste babice imam pravo dva posjeta tijekom trudnoce od trenutka kada je "angaziram". Kad kazem da imam pravo, mislim na to da je ne moram placati nego osiguranje pokriva. A pokriva i te njezine posjete nakon poroda.
    Ja nisam uzela odredjenu babicu da me prati kroz trudnocu i na porodu buduci da ova moja ne spada u grupu babica koje se mogu na taj nacin angazirati. A bilo mi je glupo uzeti neku desetu s ozbirom na to da u ovu imam povjerenja jer mi je bila prisutna na prvom pórodu.
    E da, kako ste uredili za posjet pedijatru? Ili ce ti seka to obaviti kad se vrati kuci?

  15. #15
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ova našu babicu smo angažirale jer te ona prati na porodu i ako želiš "BEZ DOKTORA", a opet u klinici, zapravo ona koristi njihove prostorije. Ambulatno se možeš poroditi i bez ovakve babice, to samo znači da imaš lutriju babice koja ima taj dan službu u klinici i da odmah nakon poroda ideš kući i ne korostiš više bolničke usluge. Ova naša babica dolazi prema potrebi odmah drugi dan nakon poroda kući ili ako ti to ne smatraš potrebnim dođe za par dana.
    Ja bi na tvom mjestu angažirala babicu koja će biti s tobom na porodu, a da bi te bolje upoznala mora te prije posječivati, a ova kasnija babica ti nakon prvog djeteta pomalo postaje nepotrebna.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ta kasnija babica, tj. ova koja mi dolazi kuci nakon poroda je ustvari po zakonu obavezna. Jer da bi mi dozvolili ambulantni porod moram im dostaviti potvrdu babice koja ce mene i bebu "njegovati". Skupa s potvrdom da imam djecjeg doktora koji ce pregledati bebu u prvoj sedmici nakon poroda.
    E sad, ja sam nju vec odabrala jer mi je bila na prvom porodu i skroz mi je u redu. Ali ona, nazalost, nema takav ugovor s bolnicom niti s osiguranjem da je se moze angazirati za pracenje tijekom trudnoce i poroda.
    Ali, rekla mi je da mogu pokusati slati "dobre vibre" i nadati se da ce se ona zateci u bolnici kad porod krene.
    Sto se tice angaziranja neke druge za porod, sad mi je vec nekako prekasno za to jer imam samo koji tjedan. A velika prednost mi je to sto je ova bolnica prilicno malena. Imala sam priliku sresti vecinu babica koje u njoj rade (sve skupa ih mozda nema niti deset) i manje vise su se sve cinile ok.
    Ono sto meni najvise povjerenja ulijeva je to sto, pucena iskustvom sa prvog poroda, znam da u ovoj bolnici mogu ocekivati apsolutni mir, intervencije minimalne, dakle samo ono kratko pracenje ctg-om kad tek stignem, a osim povremenih posjeta babice nitko me ne ometa pa je i potreba za privatnoscu zadovoljena, koliko je to moguce u bolnickim uvjetima.
    Ono sto ja zadnji put nisam znala, a sada mi je ova babica fino objasnila, je da u biti mogu traziti skoro sve sto zelim. Od poroda u vodi, loptu, polozaja kojeg zelim pa do nosenja cd-a sa muzikom koju volim, da mi zamrace prostoriju ako mislim da mi je to bolje, aromaterapiju i uostalom bilo sta sto mislim da mi treba.

  17. #17
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    joj zorana, kako ti zavidim 8) oćeš me doć poroditi četvrti put

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Hoces ti mene porodit? Ja ti ovaj put imam pet puta veci strah nego kod prvog poroda. Jos se moram s tim pozabavit dok imam vremena.

  19. #19
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ako ti je tako ok, onda ok. Sad je realno teško naći babicu za porod jer one ne mogu pratiti previše žena odjednom pa su već mjesecima prije rezervirane pogotovo ako su dobre. Osobno mislim da je i devet mjeseci malo da se ljudi upoznaju da bi zbilja dobro obavili ovakav zajednički posao. To misli i moja babica, a sada se ja i ona poznajemo duže, a i ona Marinu zapravo poznaje toliko dugo koliko i mene jer je Marina bila tu kad sam bila trudna s Karlom i trebala roditi.

    Danas nam je bila babica ravno dva sata u kući jer je bio prvi sastanak i prvi razgovor. Nije bilo pregleda nego potpisivanje prijavnih papira za bolnicu tako ako Marina kojim slučajem dođe nenadano i ranije od predviđenog termina i naša babica nije tu, klinika ipak zna za Marinu.
    Dobit će seka i trudničku knjižicu koju do sada nažalost nije dobila u Zagrebu. Idući tjedan u utorak će doći druga babica kod nas u kuću Marini izvaditi krv i napraviti bris grlića na klamidija jer to u Zagrebu nije još bilo napravljeno. Ujedino će Marini srediti pregled UZV na klinici da se zbilja utvrditi da li postoji neki problem na mokraćnom sustavu bebe kako gđa Harni i gđa Ivanišević misle 8) pa da znamo što možemo očekivati nakon poroda bebe. Plan poroda i želje nismo pisali jer zapravo babica sve zna. Razgovarali smo i o predporođajnim trudovima i ona kaže da se uzima kao normala dva truda u 30 minuta.
    Razgovarali smo o masiranju međice pa je rekla da ne trebamo krenuti prije 36-37 tjedna, ali će ona donijeti ulje slijedeći put sa sobom.
    Ja sam je pitala za onaj aparatić koji se koristi za dodatno "razvlačenje" i ona kaže da nema baš iskustva tim i da je aparat pre skup međutim meni se čini neka logika u tome da zbog vlastite nezgrapnosti i eventualno otežane masaže taj aparatić ipak može biti od koristi i meni se čini da bi ga bilo dobro isprobati. Zamisli na stranicama piše da je žena rodila bebu od pet kila i nešto bez ogrebotine, ludilo i ima hrpa medicinskih izvještaja o tome. Ok, ja sam isto skeptik, ali to napuhavanje balona svaki centimetar više i istiskivanje istog vlastitim mišićima ući te dodatno kako tiskati i u kom smjeru. Dobro je kombinirati masažu i kasnije balon. Ona je jednu dobru stvar rekla da se dobro masirati s uljem sjedeći na wc-u.
    Rekla je još jednu stvar da se u pravilu nakon epiduralne anestezije mora ostati 48 sati u bolnici.
    Rekla je još zanimljivo za mene što nisam znala da kad žena ima krvnu grupu 0 djeca imaju jake žutice.

  20. #20
    ivarica

    Početno

    bit ce to lijep porod
    ovo za zuticu sam znala, meni su rekli da je i. najvjerojatnije nece imati, jer ja sam AB

  21. #21
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    Citiraj Zorana prvotno napisa
    Hoces ti mene porodit? Ja ti ovaj put imam pet puta veci strah nego kod prvog poroda. Jos se moram s tim pozabavit dok imam vremena.
    da znaš da bi i mogla 8) i ja sam se drugi put jako bojala, treći nisam nimalo. zato sam rekla da ću četvrto roditi u kadi a peto doma.

    meni samaritanka ova bolnica baš mrak izgleda i pomalo zavidim i tvojoj seki 8) jedva čekamo njenu priču, i zoraninu, naravno.

  22. #22
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Rekla je još jednu stvar da se u pravilu nakon epiduralne anestezije mora ostati 48 sati u bolnici.Rekla je još zanimljivo za mene što nisam znala da kad žena ima krvnu grupu 0 djeca imaju jake žutice.
    ovo za epid. nisam znala, ali ima logike.
    ja sam krvna grupa 0 + , ali curke nisu imale zuticu 8) .

    nego, Zorana, kad je grand finale ?

  23. #23

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ulijecemo zeni na topik. 8) Termin mi je prvog aprila. 8) Bas sam danas razradjivala detalje s muzem. Nekako sam si to zamislila da svi skupa odemo u bolnicu, oni budu malo sa mnom, onda eventualno malo prosetaju ili budu u cekaonici dok ja odem u radjaonicu tako da ih odmah poslije poroda mogu pozvati kod mene i bebe. Jedino ne znam sta cemo ako bude nocu. :? Zorku isto moramo voditi u svakom slucaju, a u biti mi sve ovisi o tome koliko ce sam porod trajati.

  24. #24
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Da malo aktualiziram događanja kod nas ...
    U međuvremenu smo bili na UZV ( sredila nam besplatan pregled naša babica) radi one famozne ciste ( do sada smo imali dvije dijagnoze 1. cista između bubrega i ovarija 2. mokraćni mjehur u obliku pješčanog sata, insuficijencija valvula ) i liječnik je ustanovio da se cista nalazi NA BUBREGU. To nam je novo, nekako već treća dijagnoza, ali se sa ostalima podudara u prognozi, a to bi trebalo značiti neće biti problema za normalan porod. Parenhim bubrega na kojem je cista je u potpunosti u redu kao i oticanje urina, nema stenoza...količina plodne vode je normalna...
    Nismo htjeli više ići po još jedno mišljenje i sada je na ovome ostalo. Uglavnom se cista nije ni povečala ni smanjila.
    Bili smo u bolnici gdje će se Marina poroditi pa smo ustanovili da su se preslili u nove prostorije koje su još lijepše od onih gdje sam ja bila, kako sam mogla vidjeti izvana, ali mi planiramo osobno obići prostorije početkom trećeg mjeseca da si Marina to još bolje može predočiti.

    Bila nam je i babica ( jedna druga jer naša to ne radi ) koja je Marini izvadila krv i uzela bris na klamidiju i to kod nas kod kuće. Ženi je trebalo 8 minuta da sve obavi, 8) za ponevjerovati. Dogovorili smo se da Marini hrpa uobičajenih pretraga s obzirom na način života ne treba pa će raditi ono bitno radi kontrole crvenih krvnih zrnaca, hemoglobina itd, te različita antitijela, hepatitis B test kojeg traži bolnica.

    Slijedeći tjedan je planiran i prvi pregled kod nas kod kuće.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •