Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 54

Tema: Bečki Prater

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno Bečki Prater

    Zanima me da li je netko bio nedavno tamo i da li ima zanimljivih stvari i, dakako, prilagođenih za klince od tri godine? Ja sam bila davno, prije više od deset godina, i sjećam se samo onih čudesa di smo mi, tada tinejđeri, išli, naravno da tad nisam obraćala pažnju za zabavu za malene.
    I na kojoj strani Beča je smješten Prater? Mi, naime, za praznike oko Nove godine planiramo sa M. malo putovati (Slovačka) i na povratku bi (jer se ionako vraćamo preko Beča) svratili do tamo.
    Thx!

  2. #2
    jazz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb, zapad
    Postovi
    151

    Početno

    Prater
    Bili MM i ja 2003.
    Spustili smo se sa kruga i dole neki klinci kažu "ajte napravite iznenađene faze kao nešto ste vidjeli". I tako su nas montirali svjetski kao da smo na krugu i razgledamo Beč. Odlična slika, dečki to otštampali mi platili, došli doma, uokvirili i sad gledam tu sliku i super mi je.
    Nama je to bilo super. :D

    Tada smo bili solo pa se ne sjećam šta je bilo baš za klince...

  3. #3
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ovdje ćeš naći sve o Prateru: http://www.prater.wien.info/ i http://www.prater.at/ - od toga kako doći do njega (osobno preporučam podzemnu) nadalje. Računaj na to da je zimi dosta toga u Prateru zatvoreno (provjeri si na webu). Inače ima puno stvari za sasvim male ljude , ali mi nikad nismo išli zimi.

  4. #4
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ovo bih ti preporučila za zimsku posjetu Beču, za male klince program "Ocean": http://www.kindermuseum.at/jart/prj3/zoom/index.html

  5. #5

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala na info!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno prater

    evo ti info iz prve ruke... mi smo bili ljetos u Prateru, Dominik ima 3 g i bio je oduševljen. Prvo imaš vlakić koji obilazi cijeli park, onda razne male vlakiće unutar Pratera koji prolaze kroz igrokaze, autiće na šinama (ove smo sve morali probati), autiće na sudaranje, razne vrtuljke i sl. Ali... sumnjam da će vam biti baš preugodno na -2..-5 pogotovo što vam za sve treba bar 3 sata, na vašem mjestu bih pričekala toplije vrijeme, a ovaj put obišla Toys or Us!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala! Ma, da znam da neće raditi po zimi pola toga a i sve skupa ovisi o vremenskim uvjetima: naravno da ga neću vuć tamo na debelom minusu...Sve ovisi, u slučaju da bude ugodan zimski dan, ne pretjerano hladan, okušat ćemo sreću a ako nas zamete, ići ćemo u zatvoreno (dječji muzej i sl).

  8. #8
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj buba klara prvotno napisa
    u slučaju da bude ugodan zimski dan, ne pretjerano hladan, okušat ćemo sreću
    Ipak prethodno provjerite koji dijelovi Pratera su otvoreni zimi. Tamo nema veze je li dan ugodan ili ne, neke stvari se zatvaraju s određenim datumom i otvaraju tek na proljeće bez obzira na meteorološke prilike u međuvremenu.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Da, to znam, jer sam i sama tad, prije puno godina, bila po zimi pa se sjećam da nije dosta toga radilo, nego sam mislila dali uopće idemo tamo u slučaju ako baš bude jako hladno. Prije ćemo provjerit šta uopće radi u to doba godine (nešto valjda bude otvoreno ).

  10. #10
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Pa, ne znam što bih ti rekla... Mi smo živjeli u Beču, ali nikad nas nije privlačilo ići zimi u Prater. Beč je užasno vjetrovit grad, pa čak i kad je dan lijep, zna biti nevjerojatno hladno, a sve aktivnosti u Prateru su na otvorenom, pa ne znam koliki je gušt sjesti na ledeno sjedalo autića, vrtuljka ili vlakića u polupraznom lunaparku, popiti piće na vjetrovitoj terasi (ili u zadimljenom lokalu) i slično. Ali ja sam ti dosta zimogrozna, pa nisam relevantna.

  11. #11
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Palo mi je na pamet nešto jednako atraktivno, a ipak imate mogućnost zagrijavanja: adventski sajam pred Schönbrunnom. Do njega možete doći podzemnom (mislim da vam je najbolje uzeti one višednevne karte za javni prijevoz, a auto sparkirajte u hotelu), taj sajam je odličan, jer se na njemu uglavnom prodaju obrtnički proizvodi, a ne plastični uvoz iz kine, u samom dvorcu postoji također dječji muzej, a imate i kavanu s prefinim kolačima ako vas propuše vjetar.

    Ovo ti je službena stranica: http://www.weihnachtsmarkt.co.at , a ovo su naši dojmovi od prije dvije godine.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,739

    Početno

    Hvala još jednom Jedva čekam da krenemo!

  13. #13
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    jel može još koja info o Beču za djecu,mi idemo danas,pa..

  14. #14
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    U petak putujemo u Beč preko agencije, znači pola vremena je organizirano.
    Interesira me da li još ima netko kakvih preporuka kako zabaviti dijete od 4 godine, pogotovo što će vjerojatno biti hladno za previše hodanja.

    posebno me zanima da li je svagdje dobar pristup kolicima, odlučila sam ih uzeti jer pretpostavljam da će mi Matea nakon sat vremena reći da više ne može hodati.

    našla sam nešto zgodno što ćemo svakako posjetiti, evo link:

    http://www.haus-des-meeres.at/index_e.html

  15. #15
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Za kolica nema frke, sve je prilagodjeno.
    Mi smo bili ovaj sad prethodni vikend, bilo je zzzzima, tako da ne racunajte na puno aktivnosti vani. Sva sreca, javni prijevoz je super tako da makar s time nemate brige.

    JA bih istaknuo ove godine najbolji nama sajam, onaj kod Karlskirche, a i onaj izmedju Naturhistorisches i Kunsthistorisches muzeja, oba su nam bila bolja od dosad glavnog Spittelberga, koji je malo posustao.

  16. #16
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    E da, iamte i djecju muzej u Museumsquertieru, ali to je ipak za malo starije (nismo jos bili, u doba kad sam zivio u Vienni tad jos nije bio otvoren).

  17. #17
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    tatek, hvala za informacije!

    super za kolica, biti će nam svima lakše!
    kad se Matea ne bude htjela voziti gurati ćemo stvari ili jakne u zatvorenim prostorima.

    I mene je malo frka da bude bilo prehladno, ali za sada je prognoza optimistična (zima, ali bez oborina i vjetra).

  18. #18
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    E da, iamte i djecju muzej u Museumsquertieru, ali to je ipak za malo starije (nismo jos bili, u doba kad sam zivio u Vienni tad jos nije bio otvoren).
    Cccc, tatek , nemoj bedirat ženu. U dječjem muzeju postoje programi za bebe od 7 mjeseci nadalje.

    http://www.kindermuseum.at/

    U istom atriju MQ-a postoji i dječje kazalište s predstavama za klince od dvije godine nadalje. Good news je što su te predstave za malene plesne, pa ih mogu pogledati i djeca i roditelji koji ne govore njemački.

    http://www.dschungelwien.at/



    mamaduda, ako ćete ići u kupovinu i provesti dosta mjesta na Hilferici, promijeniti pelene možeš u dječjem muzeju i dječjem kazalištu u MQ (na dnu Hilferice), zatim na dječjem odjelu trgovine namještajem Leiner, u jednom od većih dm-ova negdje pri sredini Hilferice, kad ideš uzbrdo s lijeve strane (na žalost, nemam pojma koji bi to kućni broj mogao biti, no dućan ide u slovo L i dječji odjel, zajedno s prematalicom i besplatnim pelenama je skroz na dnu dućana) i u većini kafića. U Leineru imaš i kutak za dojenje.

    Ako ćete biti u samom središtu grada, u Kärtnerstrasse postoji trgovina Dohnal - Haus des Kindes (http://www.dohnal.at/), evo, piše na webu da je kućni broj 12. Uglavnom, u podrumu je soba za prematanje i dojenje.

    Računaj na zimu i na užasno hladan vjetar. U većini kafića i restorana je dozvoljeno pušenje.

    Nepušački kafići su ti Starbucks, imaš jedan u Kärtnerici kod Opere, pa kod Hofburga, jedan pri dnu Hilferice i jedan u Neubaugasse. Vjerojatno ih ima još, no trenutno se samo ovih mogu sjetiti.

    Haus des Meeres je ok, ali ako imate samo par sati u Beču, ne bih ih trošila na to, nije baš tako posebno. Drugo je da ste tamo pet-šest dana, ali ovako... radije bih se odlučila za nešto drugo.

    Vidi tatekove adventske sajmove.

  19. #19
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Sanja hvala na super savjetima i informacijama

    mjesta za dojenje i prematanje mi ne trebaju jer moja Matea ima 4 godine, ali super da si to sve napisala, sigurno će nekome poslužiti

    dragocjen mi je ovaj popis nepušačkih kafića, molim te napiši mi ako imaš koje mjesto za pojesti a da nije skupo i preotmjeno jer u hotelu imamo samo doručak

    u Beču smo tri dana ili dva noćenja tako da se nadam da ćemo dosta toga uspjeti obići
    jutra su nam organizirana preko agencije, a popodneva i večeri slobodne

    Haus des Meeres mi se učinio interesantnim, ako stignemo otići ćemo pogledati

  20. #20
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj mamaduda prvotno napisa
    mjesta za dojenje i prematanje mi ne trebaju jer moja Matea ima 4 godine, ali super da si to sve napisala, sigurno će nekome poslužiti
    Joj, koji neugodnjak , sorry. Brzinski sam čitala dva topica istovremeno, usnimila da spominješ kolica i eto mene s ishitrenim zaključkom da imaš bebu.

    No da, jelo. Na brzu ruku uvijek možeš pojesti nešto u Nordseeu (njima dajem prednost, jer postoji veći izbor hrane, pa možemo pojesti fini komad ribe s kuhanim povrćem, a restorani su u cijelosti nepušački). Naći ćeš ih po cijelom gradu.

    Uglavnom, većina običnih kafića ima izbor od barem nekoliko brzinskih jela tipa carbonara i slično.

    Ako ćete biti u Hilferici, kad dođete do crkve Marije Pomoćnice (ispred crkve je adventski sajam s finim eko-proizovodima lokalnih proizvođača, preporučam da si kupite kruh od oraha za doma - savršen je), skrenite u Barnabitengasse i tamo ćete naći pizzeriju Frascati s najvećom i meni jednom od boljih pizza u gradu. I tjestenine, salate i ostala jela su jako fino.

    Na posljednjem katu robne kuće Gerngross postoji hrpa restorana, pa možeš birati - tradicionalni austrijski sa šniclama, japanski, pa ako sam dobro zapamtila nekakav grillhouse, uglavnom, cijene su ok.

    To ti je to oko Hilferice.

    Ako ćete biti u 1. Bezirku, u neposrednoj blizini Vijećnice (tj. ispod arkada u ulici koja spaja Vijećnicu i Sveučilište) nalazi se restoran Einstein s prefinom lokalnom kuhinjom i pristojnim cijenama. To je studentski restoran, pa ni cijene ne divljaju, ali je užasno zadimljen. (No, ako nećete biti dugo, nije baš tako strašno.)

    http://einstein.at/cms/de/

    Preporučam, ako ste mesojedi , da pojedete kobase na nekom od brojnih štandova na adventskim sajmovima ili nekom od Würstelstandova. Oni su bečka tradicija.

    Probajte se zaletiti (u subotu prijepodne) do Naschmarkta - to je tržnica s namirnicama iz cijelog svijeta, a Bečani tamo osim kupovanja dolaze i pojesti fini doručak ili ručak. Među štandovima je hrpa malih lokalčića s umjerenim cijenama.

    Schönbrunn? Hoćete imati vremena? Adventski sajam pred dvorcem je nešto nezaboravno i svakako bih mu (ja osobno) dala prednost pred Haus des Meeres.

    Kaj te još zanima?

  21. #21
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Sanja vau na informacijama!
    Šaljem ti

    U Schönbrunn idemo u nedjelju ujutro (organizirano)

    smješteni smo u hotelu Park Inn, Wagramer Straße, koliko sam skužila to nije daleko od centra

  22. #22
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Na Naschmarktu su najfiniji i najjeftiniji kebabi u cijelom gradu!

  23. #23
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Pa ovako, hotel vam je relativno daleko od centra, u novom dijelu grada, no po mojoj procjeni bi trebao u neposrednoj blizini imati podzemnu s kojom vam ne treba više od 10 min. (ili 15 ako je baš užasna gužva) do Stephansplatza, tj. najstrožeg središta grada. To vam je bolje nego da ste bliže centru, ali da niste prometno dobro povezani.

    U blizini vašeg hotela je UNO-city, tj. treći najveći svjetski centar UN-a (veći su u New Yorku i Genevi), nekoliko velikih multiplex kina (meni osobno krajnje nezanimljivih, ali dobro je znati da su tu negdje) i naš bivši pedijatar (sad me pukla nostalgija).

    Namjeravate ići navečer van? Do koliko vam je curka budna?

  24. #24
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Na Naschmarktu su najfiniji i najjeftiniji kebabi u cijelom gradu!
    O, da!

  25. #25
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    U blizini vašeg hotela je UNO-city, tj. treći najveći svjetski centar UN-a (veći su u New Yorku i Genevi)

    Namjeravate ići navečer van? Do koliko vam je curka budna?
    baš zgodno ovo za UN zgradu, malo ćemo pogledati kako izgleda

    Matea mi u principu može izdržati do 11, ali vidjeti ćemo hoće li biti umorna pa zaspati prije ili toliko uzbuđena da neće moće spavati

    za shopping ne moram ni pitati, pretpostavljam da je sve puno dućana, a naravno interesira me H&M i slični dućani da curka kupimo nešto robice

  26. #26
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Što se tiče shoppinga, uletit ćete u blagdansku groznicu :/ , pa probajte što više toga obaviti u petak, jer u subotu je ludnica.

    U 1. Bezirku u Kärtnerstraße su dva h&m-a, od kojih jedan ima dječji odjel. Odmah na početku Grabena je treći, ali samo za odrasle (taj je ujedno i najljepši i najušminkaniji h&m koji sam ikad igdje vidjela). Preko puta tog h&m-a, u Haas Hausu je Zara ne nekoliko etaža, s dječjim odjelom u podrumu. Većina ostalih dućana u ovom dijelu grada je nevjerojatno skupa - Armani, Gucci, Louis Vuitton, Versace, Escada, Ferragamo... Tu je i dječji Jacadi, izbor fantastičan, no cijene... visoke. :/

    Na Grabenu je također i prilično dobro skriven dućan s igračkama. Zove se Kober, ima jako uski ulaz i trebate se popesti na prvi kat (postoji i lift), gdje se nalazi raj. Iako je to prilično skupa ulica, sam Kober ima razumne cijene i mnoge su igračke povoljnije nego recimo u Toysima. E sad, kak da ti objasnim... Kad ideš od Stephansdoma prema Juliusu Meinlu, Kober ti je pred kraj ulice s lijeve strane.

    Ako ste već tamo, proviri malo i u Meinl. Hvale se da su najekskluzivnije samoposluživanje u Europi.

    Ako se odlučite za Hilfericu, na njoj imate nekoliko h&m-ova, od kojih dva imaju dječji odjel. Jedan je točno preko puta Gerngrossa, a drugi je malo višlje i sa suprotne strane ulice. Za kupovinu dječjeg rublja i piđama je meni najbolji c&a, iako kod njih još nisam našla ništa što bi mi se svidjelo za odrasle, a i ostalu dječju robicu rijetko kupujem kod njih. No, veš im je odličan. Oni su ti isto malo višlje na Hilferici.

    Tu ti je robna kuća Gerngross u kojem postoje mnoge marke tipa Esprit, Betty Barclay, Zara i sl.

    U Gerngrossu ti je fantastično opremljena trgovina igračkama , ako hoćete maloj kupiti poklon ili nešto za uspomenu, svakako preporučam.

    Za poklone i sitnice u Hilferici postoje dva mjesta s mojom omiljenom trgovinom: Butlers. Jedan njihov dućan je pri dnu, blizu Karea, Interia i Grüne Erde (to su sve trgovine za opremu kuće), a drugi je u Gerngrossu. Ja u tom Butlersu obično izgubim glavu , cijene su kao u Ikei, no stvari su puno ljepše i originalnije.

    Slastičarne - Zanoni kod Stephansdoma i Paolo Bortolotti u Hilferici.

    Za večernje izlaske sam te pitala zato jer bih vam svakako preporučila ručak-večeru-nešto u Donauturmu.

    http://www.donauturm.at/en/

    To je televizijski toranj s restoranom i kafićem na vrhu, a totalna fora je što sjediš na mjestu, a restoran se okreće u krug i dobiješ odličan pogled na cijeli grad. E sad, mi smo tamo uvijek išli autom, pa nemam pojma kako bih došla do njega javnim prijevozom, no pitaj vodiča ili u hotelu. Stanovat ćete relativno blizu, pa ni taksi do tamo ne bi trebao biti skup, a fakat, fakat se isplati. I da, obavezno rezervirajte stol, bez obzira na to idete li u restoran ili u kafić.

  27. #27
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Zaboravih svoju omiljenu kuću, Peek & Cloppenburg na Hilferici.

    Savršen kafić u prizemlju.

  28. #28
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    Sanja baš sam rekla kolegici na poslu da si mi sada ovdje poklonila bih ti čokoladu, neku fiiiinu

    ovoliko informacija na jednom mjestu :D

    stvarno si puno toga napisala, puno ti hvala

  29. #29
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Najbolji ducan za igracke u Becu (tako kazu, a ja se slazem) je Speilzeughaus (www.spielzeughaus.at), odmah iza Steffl robne kuce na Kaertnerici.

  30. #30
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Najbolji ducan za igracke u Becu (tako kazu, a ja se slazem) je Speilzeughaus (www.spielzeughaus.at), odmah iza Steffl robne kuce na Kaertnerici.
    Ma joj, pricam gluposti ...

    Spielzeugschachtel --->

    Spielzeugschachtel
    Adresse: Rauhensteingasse 5, 1010 Wien
    Tel. 0043-1-512 44 94
    E-Mail: info@spielzeugschachtel.com
    Internet: www.spielzeugschachtel.com
    von Montag bis Freitag von 10.00 bis 18.30 Uhr und an Samstagen von 10.00 bis 17.00 Uhr geöffnet

    Jos par korisnih linkova za Bec (ako vas zanimaju te stvari koje nas zanimaju):
    Ethno ducani (Weltladen lanac)
    http://www.weltlaeden.at/start.asp?b=2

    Apoteka sa najboljim izborom homeipatskih pripravaka:
    (ako niste nikad vidjeli apoteku sa 18 kasa, tad udjite u ovu )
    Apotheke Zur Kaiserkrone
    Mariahilfer Str. 110
    1070 Wien
    Tel. 0043-1-526 26 46
    E-Mail: apo@kaiserkrone.at
    Internet: www.kaiserkrone.at

    Parkovi sa djecjim igralistima: http://www.wien.gv.at/ma42/parks/kinderfreund.htm

    Mailovi poslani na www.wien.info (otud neke od ovih informacija) bivaju promptno odgovoreni u roku 2-3 dana.

  31. #31
    mamaduda avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    919

    Početno

    tatek, thanks!

    evo dan prije puta sam dobila hrpu super informacija :D

  32. #32
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Apoteka sa najboljim izborom homeipatskih pripravaka:
    (ako niste nikad vidjeli apoteku sa 18 kasa, tad udjite u ovu )
    Apotheke Zur Kaiserkrone
    Mariahilfer Str. 110
    1070 Wien
    Tel. 0043-1-526 26 46
    E-Mail: apo@kaiserkrone.at
    Internet: www.kaiserkrone.at
    Ta je bila naša kućna.


    mamaduda, upravo sam se sjetila da ti nisam spomenula Thaliu: to je knjižara na Hilferici, ogromna je i predivna. Postoji i dio s igračkama, a cijeli podrum je prepun hobi-opreme (boje za stakla i tkaninu, fimo masa, perlice, stakalca, perca, nema što nema). Na prvom katu je kafić u kojem postoji nepušačka zona i mi smo obožavali uzeti svatko sebi neku knjigu ili časopis, sjesti i popiti kavu. Čak je i Fiona znala po pola sata mirno sjediti, jer bismo joj dofurali pet-šest knjiga koje je velikim okicama gutala.

    http://www.thalia.at

    Na vrhu hilferice ti je Benetton megastore, ooogroman i fantastično opremljen, na cijelom prvom katu je dječja odjeća.

    U Esprit dućanu, isto na Hilferici, pri dnu prizemlja, je stalna rasprodaja, bez obzira na sezonska sniženja. Je malo nabacano i potrebno je dosta volje i strpljenja, ali zna se naći dobrih stvari.

    Stalna rasprodaja dječje odjeće ti je i na prvom katu Peek & Cloppenburga.

  33. #33
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    mamaduda, upravo sam se sjetila da ti nisam spomenula Thaliu: to je knjižara na Hilferici, ogromna je i predivna. Postoji i dio s igračkama, a cijeli podrum je prepun hobi-opreme (boje za stakla i tkaninu, fimo masa, perlice, stakalca, perca, nema što nema). Na prvom katu je kafić u kojem postoji nepušačka zona i mi smo obožavali uzeti svatko sebi neku knjigu ili časopis, sjesti i popiti kavu. Čak je i Fiona znala po pola sata mirno sjediti, jer bismo joj dofurali pet-šest knjiga koje je velikim okicama gutala.

    http://www.thalia.at
    BTW, Sanja, bili smo zena i ja prosli vikend u Becu i proboravili sat-dva u Thalii.
    Naravno, bila je guzva da se jedva dalo prolaziti po knjizari ...

  34. #34
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Ni mi nismo nikad bili kraće od sat-dva u Thaliji. Kad mi se baš žurilo sam uspjela izaći za recimo pola sata. (Ali to isključivo ako sam bila solo.)

    Joj, svi su ili bili ili idu ovih dana u Beč, i mm je sad bio par dana... Svi osim mene... Buuuu... Šmrc!

  35. #35
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    mamaduda, ja ti se svako malo nekaj sjetim.

    Jedno od odličnih mjesta za dijete ti je sveučilišni kampus (Campus ili Altes AKH) - podzemna linija U2, stanica Universität pa nešto manje od deset minuta pješke. Uglavnom, tamo je sad prekrasan adventski sajam, a prednost tog prosotra je što je okružen zgradama pa nema nikakvog prometa, a time ni opasnosti za malenu ako se hoće rastrčati, postoji i dječje igralište (ne znam koliko je upotrebljivo zimi), velika Billa i brojne pivnice i kafići.

    Moj favorit: Alte Ambulanz http://www.stiegl-ambulanz.at/

    Studentsko okružje, vedro i veselo, otkačeno i za novčanik povoljno. Preporučljivo i danju i noću.

    I još nešto: kad ste u centru, nemojte se oslanjati na podzemnu i općenito javni prijevoz, sve vam je dostupno pješice. Recimo, stanice na liniji U2 su međusobno toliko blizu da ti više vremena uzme spuštanje do perona, pa čekanje vlaka, pa vožnja, pa izlazak sa stanice... Ima apsurdnih primjera, tipa razmak između Sveučilišta i Vijećnice nije ni 100 m, a napravili su dvije stanice, slična situacija je i u MQ - na svakom kraju je jedna stanica i ako ne poznaješ grad i linije vlakova, dođe ti da se provozaš. (A pješice je minuta do dvije hoda.)

  36. #36
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Ni mi nismo nikad bili kraće od sat-dva u Thaliji. Kad mi se baš žurilo sam uspjela izaći za recimo pola sata. (Ali to isključivo ako sam bila solo.)

    Joj, svi su ili bili ili idu ovih dana u Beč, i mm je sad bio par dana... Svi osim mene... Buuuu... Šmrc!


    Odi si malo u Profil ovih dana, osjecat ces se kao u Thalii, guzva je ista (ovdje je manje ljudi, ali i na manje kvadrata, pa je ugodjaj isti).

  37. #37
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Jedno od odličnih mjesta za dijete ti je sveučilišni kampus (Campus ili Altes AKH) - podzemna linija U2, stanica Universität pa nešto manje od deset minuta pješke. Uglavnom, tamo je sad prekrasan adventski sajam, a prednost tog prosotra je što je okružen zgradama pa nema nikakvog prometa, a time ni opasnosti za malenu ako se hoće rastrčati, postoji i dječje igralište (ne znam koliko je upotrebljivo zimi), velika Billa i brojne pivnice i kafići.

    Moj favorit: Alte Ambulanz http://www.stiegl-ambulanz.at/

    Studentsko okružje, vedro i veselo, otkačeno i za novčanik povoljno. Preporučljivo i danju i noću.
    Ovaj je jedini od renomiranijih sajmova koje smo propustili ovaj vikend (e da, i SChoenbrunn), nismo stigli bas sve ... ali smo se zato prosetali po cijeloj duzini Gumpendorferstrasse, Wiednerhauptstrasse i Lerchenflederstrasse, bas volim zagledati te male nepretenciozne ducanice, lokalne pajzlove, manje poznate fasade ...

  38. #38
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    i da li si pronasao onaj svoj lokal?

    tc, tc, a mogli smo i kavicu popiti

  39. #39
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Tatek, u Profilu sam skoro svaki dan.

    Slažem se sa stavom o neiskomercijaliziranim dijelovima grada, ali ih ipak ne bih preporučila nekome tko dolazi samo na par dana.

  40. #40
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj Sanja prvotno napisa
    Slažem se sa stavom o neiskomercijaliziranim dijelovima grada, ali ih ipak ne bih preporučila nekome tko dolazi samo na par dana.
    Taj je dio posta bio samo za tebe (i ostale iskusne "becane").

  41. #41
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    i da li si pronasao onaj svoj lokal?

    tc, tc, a mogli smo i kavicu popiti
    Da, zatvoren ...

    Inace, namjerno se nismo nikom javljali u Becu, cak ni nasim dobrim prijateljima Becanima, jer smo se zeljeli malo sami opustiti (klinci su odtali u ZG sa bakom i djedom) ... citaj to "mali honey moon"

  42. #42
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    ooo, kuzim. pa i zasluzili ste.

  43. #43
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Ajoj, mamite mi moje bečke uspomene...

  44. #44
    jojka

    Početno

    Lani smo muž i ja bili na medenom mjesecu u Beču. Imamo rodbinu u Prateru (baš kraj parka pa smo stalno prolazili pokraj ili preko parka). Otvoreno je jako malo šatri (autići, kuća straha), potpuno pusto i osim vožnje na RRRnešto (onaj veliki kolut) zapravo se nema što vidjeti zimi u Prateru. I sama sam neko vrijeme živjela u Prateru tako da mogu sa sigurnošću reći da je tako svake zime. A kamo s klincima u Beču zimi? Imaju lijep ZOO ali je jako hladno na tom dijelu grada pa vam ne bih preporučila (mi smo se smrzavali). Nešto malo tobogana ima na Sajmovima kojih je nekoliko po gradu (najljepši je kod Vijećnice). Tada nisam imala klinca pa bi mi bolje išla preporuka noćnog života

  45. #45
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Jel ima netko na ovom Forumu da nije zivio barem par mjeseci u Becu? :?

  46. #46
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    i ja se pitam.

  47. #47
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Jel ima netko na ovom Forumu da nije zivio barem par mjeseci u Becu? :?
    K & K, što ćeš.

  48. #48
    tatek avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb/Precko
    Postovi
    4,271

    Početno

    Meni je ideal posla jedna nasa poznanica, radi u Institutu za povijest. Istrazuje bas to K&K razdoblje i onda ju njena "firma" salje svaku godinu na po nekoliko mjeseci u Bec i Budimpestu (tamo joj domacini daju stan na raspolaganje) da kopa po starim arhivima i trazi dokumente vezane uz HR i to razdoblje.
    Kud ces bolju zabavu od kopanja po starim papirima, i to jos u Vienni i Budapestu, pa jos na tudji racun!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    442

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Citiraj tatek prvotno napisa
    Jel ima netko na ovom Forumu da nije zivio barem par mjeseci u Becu? :?
    K & K, što ćeš.
    Pa nama s juga nisu baš svi putovi vodili u Beč .
    Uglavnom su vodili u Zagreb .

  50. #50
    piplica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    3,170

    Početno

    Citiraj tatek prvotno napisa
    Jel ima netko na ovom Forumu da nije zivio barem par mjeseci u Becu? :?

    Evo, ja.
    Nikad nisam bila u Beču.

    Ali planiram ići prvi vikend u lipnju. Imam dva dana za kratko upoznavanje grada, a treći za utakmicu .

    Znam, nisam baš romantična...

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •