Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 81 od 81

Tema: Napad panike ~ posvajanje djeteta

  1. #51
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    U našoj državi je i zakon i postupak posvojenja vrlo u redu i mnogo bolji nego u mnogim drugim državama. Proizvoljne priče bez podloge o tome da je netko "kupio dijete" mi tjeraju paru na uši van. Ako netko ima saznanja o tome da je netko drugi "kupio dijete" neka to javi nadležnima, to jest policiji, ako nema onda neka govori takve stvari. U sad već skoro 10 godina koliko sam u tome ne znam ni za jedan jedini slučaj da je netko u Hrvatskoj kupio djecu. Djeca se drugdje kupuju, ali ovdje ne, čak se ni troškovi ne plaćaju nego je postupak posvojenja potpuno besplatan. Ovakve izjave smatram najobičnijim pljuvanjem bez veze sa stvarnošću.

    Postupak obrade para se provodi u interesu djeteta i svatko tko laže u toj obradi postupa protiv interesa djeteta. Makenna i njezin muž su postupili kao pošteni ljudi, a oni koji laž u obradi smatraju opravdanom govore samo o sebi i o svom moralu.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    20

    Početno

    Draga Zdenka, jako mi je drago da imaš takav pozitivan stav pored toliko godina iskustva o navedenoj temi.
    Naime, pod "kupiti dijete" podrazumjevam isključivo mito i korupciju.
    Ne želim nikoga prozivati, ali objasni mi kako je moguće da poznata obitelj Boban mogu posvojiti više djece, a netko nijedno.?????
    Da ti ne tjeram paru na uši, u mom Centru na pitanje, dajte nam savjet kako da dobijemo bebeča najbezbolnije, glasio je " dragi moji, imate li kakvu vezu". Toliko o pari.
    Zdenka što misliš da će se netko hvalit o tome da je "kupio dijete"?

    Slažem se, apsolutno da se obrada para provodi u interesu djeteta, i protiv sam hvalisanja i izmešljenih verzija, ali slučaj makenne, koju osobno ne poznajem, samo sam pročitala djelomično njenu tužnu priču i dala joj savjet, Vi si dozvaljavate zbog toga mene prozvati nemoralnom.

    Zdenka, volim život, volim smijeh, volim sreću, volim obitelj....
    Ne razumjem, kome mogu naštetiti?

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    blizu Splita
    Postovi
    154

    Početno

    ja kao i zdenka stvarno ne znam nikog tko je dao novce za dijete,a pojam "imate li kakvu vezu" se ne mora odnositi direktno na novce.nekad ta "veza" moze napraviti puno i bez novaca.(u to sam se sama uvjerila,ne na ovom planu posvojenja vec u nekim drugim situacijama).

  4. #54
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Lina1li, ja ne poznajem vas niti vas osuđujem. Nisam osudila niti jednu osobu nego određeni postupak, a to je laganje u obradi. Tko se u tome prepoznaje, prepoznaje se.

    Anonimno povlačenje nekih određenih obitelji koje su dobile djecu po javnosti ne pada mi napamet. Priče o tome kako je netko dobio više djece, a netko drugi nijedno su čisto naklapanje. Mogu govoriti samo o sebi: mm i ja dobili smo dvoje djece, bez ikakvih veza i "kupovine". Štoviše, rekli su nam: Ako poželite još djece, samo se javite, vama ćemo dati i treće i četvrto dijete, koliko god ih želite! Ima mnogo obitelji koje su dobile više djece i na ovom forumu i to zato što su u CZSS procijenili da je život u toj obitelji dobrobit za dijete koje su imali za posvojenje. To i jest njihov posao: zbrinuti djecu na način koji smatraju najboljim za dijete. Posao CZSS nije zbrinjavati potencijalne posvojitelje nego djecu koju imaju na skrbi. Oni traže roditelje djeci, a ne djecu roditeljima. Prema tome, ako oni procijene da su neki ljudi dobri roditelji mogu im dati i petero djece.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    433

    Početno

    Citiraj lina1li prvotno napisa

    A, makenna , mogu promjeniti adresu stanovanja, ukoliko imaju vikendicu ili kuću na selu i prijavit se u drugi centar.
    :shock: mislim da to nije baš dobra ideja!?

    A veza?! HM... :/
    ........finacijska...za to još nisam čuo?!
    ........preporuka....to svakako!
    ........info gdje se nešto događa...vrlo čest slučaj!
    ........sudbina/čarolija/Božja ruka...to je ono pravo!

    oprosti, lina1li, ako smijem pitati, koliko ti je godina?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    20

    Početno

    Vidim da ste me razapeli na ovoj temi.
    ok, makenna, sorry, na mojim strašnim savijetima, nekada ljudi od velike želje ne biraju sredstva da bi došli do cilja, ti probaj ponovo u isti centar s istom molbom, želim ti iskreno puno sreće.

    A, već kad ste me proglasili nemoranom lažljivicom, možda mi i možete pomoći.
    MM i ja smo prošli obradu u centru (2 razgovora i 2 psiho testa), za nekih 10-tak dana, su tu kod nas doma.

    Pa dajte ovoj razvratnici koji savijet: kao -što mogu očekaivat od njih i što me još čeka da bi dobili potvrdu o sposobnosti (hm, već čujem naglas, "jesi sigurana da ste sposobni, vi kriminalci jedni").

    p.s. Zdenka, drago mi je da si dobila dva slatka bića!

  7. #57
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    lina1li, nema potrebe za patetikom. Podsjetit ću samo da je, ako ne već u svakodnevnom životu, a onda bar na forumu zabranjeno poticanje na nedozvoljene radnje svih vrsta.
    Što si očekivala - pljesak i bravo za ideju?

    Posjet obično prođe u ugodnom čavrljanju, soc. radnice bace oko na stan, bez velikih zavirivanja, čisto da provjere da li je sve u skladu s prethodno opisanim.

  8. #58

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    20

    Početno

    čokolada, hvala na savjetima, trudit ću se bit pozitvnija osoba, ali evo opet imam dilemu oko poštenja!

    stan mi je poprilčno velik, trosoban je i isključivo u ovih 7 godina braka, popunjen mojim i suprugovim stvarima.

    Između naše sobe, tu su još dvije "dječije" sobe, inače jedna moja, koja je uglavnom popunjena ženskim sitnicama, dok suprugova soba strašna; naime, profesionalni je ronioc, i toj sobi osim njegove mnogobrojne opreme, odjela, boca, tu i ošri predmeti poput noževa i 6 različith puški za ronjenje.

    Apsolutno mi je jasno da tu nije mjesto takvim stvarima, da je dijete tu.

    Sad, dali im trebam dati do znanja soc. radnicama da ćemo sve perbacit
    odnosno riješit se svih tih stvari ukoliko beba dođe kući ili trebam "nepošteno" zaključat vrata te sobe da se i oni sami ne prepadnu.

    hvala ti

  9. #59
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Ne brini, sigurna sam da će socijalna radnica i/ili psihologinja shvatiti o čemu se tu zapravo radi.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    U vezi s prešućivanjem ili zaobilaženjem istine u obradi: ja se to ne bih usudila napraviti. Takve stvari lako izbiju na vidjelo, ovo je mala zemlja i ne znate gdje su sve zajednički poznanici. Osim toga, prilikom posvajanja centar traži potvrdu nadležnog liječnika opće prakse.
    Zdravstveni problemi i dijagnoze nekog para važan su dio njihovih života. Zato vjerujem da bi se bilo koji par u svojoj roditeljskoj ulozi osjećao nesigurnije ako dobije dijete nakon prešućenih bitnih stvari. A razdoblja kad osjećate nesigurnost ima i bez toga, vjerujte.
    Ovako preko foruma makeena me se dojmila kao vrlo pozitivna osoba, i želim njoj i suprugu da za neko ne predugo vrijeme ponove obradu s pozitivnim ishodom. Ako bude tako, čemu se iskreno nadam, za njihovo buduće dijete taj dulji put značit će veću sigurnost.

    A sad u vezi stana: ne traži se da stan bude uređen kao da dijete već u njemu živi. Mi smo pokazali prema maloj spavaćoj sobi i rekli: kad dijete dođe to će biti dječja soba a mi ćemo preselit u dnevnu.
    Za opasnu opremu samo kažite da ćete je sklonit u zaključani ormar, ostavu ili slično, i vjerujem da nitko neće od toga raditi problem.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    ~Tu i tamo~
    Postovi
    23

    Početno

    Draga lina1li, od srca ti zahvaljujem na dobroj namjeri i riječima utjehe.
    MM i ja smo se odlučili za otvoreni i iskreni odnos sa stručnim timom Centra. I dalje, usprkos preprekama na koje smo naišli, vjerujem da smo ispravno odlučili.

    Mogu reći da su se neke stvari počele okretati na pozitivniju stranu.
    Prošli tjedan nas zvali iz Centra gdje smo i bili na razgovoru s ravnateljicom, pravnicom i socijalnom radnicom. Mi smo iznjeli naše viđenje "problema", one su se složile da je do nekih propusta zaista i došlo. Uglavnom, čim se one međusobno dogovore (do kraja ovog tjedna ili sljedeći tjedan), zvati će nas da ponovo dođemo na obradu. Ne mogu reći da sam 100% sigurna da ćemo briljirati, ali u svakom slučaju dati ćemo svoj maksimum i pokazati da smo dobre i odgovorne osobe!

  12. #62
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Od srca vam želim da vas nadležni prepoznaju kao buduće roditelje!

  13. #63
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    Makenna, bravo! Drago mi je da su stvari počele preokretati. Išli ste težim, ali pravim putem i time ste pokazali da ste otvoreni i čestiti ljudi, pa je to sigurno i tim u CZSS prepoznao. Nadam se da će sve dobro završiti i da ćete nam se uskoro pridružiti s djetešcetom.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    302

    Početno

    Zelim vam pozitivan isohod nove obrade, od sveg srca

  15. #65

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    blizu Splita
    Postovi
    154

    Početno

    i ja vam zelim pozitivan ishod i sto prije jednog bebaca...

  16. #66
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno

    Citiraj Anemone nemorosa prvotno napisa
    Zelim vam pozitivan isohod nove obrade, od sveg srca

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    ~Tu i tamo~
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala vam na potpori. Od srca.

  18. #68
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno


  19. #69
    otocanka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    599

    Početno

    Citiraj Zdenka2 prvotno napisa
    Nadam se da će sve dobro završiti i da ćete nam se uskoro pridružiti s djetešcetom.

  20. #70
    Angelina Bell avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    240

    Početno

    Podrška i od mene!

  21. #71

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    ~Tu i tamo~
    Postovi
    23

    Početno

    Hvala još jednom svima na podršci.

    Mi smo danas bili u Centru, ponovo na obradi.
    Odnosno, na razgovoru sa psihologicom.
    Psihologica je nova, nije ona koja nam je bila posljednji puta.
    Ova mi se jako svidjela jer je neposredna, nasmijana i ne djeluje uštogljeno.
    Kratko smo svi troje razgovarali; pitala nas je da li želimo da svi zajedno razgovaramo ili želimo da jedno piše testove, a drugo razgovara sa njom, pa obratno? MM je odabrao ovo drugo, pa sam tako ja prva otišla u drugu prostoriju popunjavati psiho testove, a on je ostao razgovarati s psihologicom. Kasnije smo MM i ja promijenili mjesta, te sam ja na kraju razgovarala sa psihologicom, dok je on rješavao testove. Kada je riješio testove, pridružio nam se pa smo još zajednički nastavili razgovor.

    Ne kažem da će se nakon ovoga dogoditi čudo, ali u odnosu na onaj prethodni razgovor sa psihologom, ovo djeluje obećavajuće. A dobili smo i neke korisne savjete za suprugov problem sa PTSP-om.

    Dogovorili smo da se nađemo ponovo u ponedjeljak da nam objasni kako smo prošli psiho-testove i da nam da upute za dalje.

    Uglavnom, usprkos tmurnom danu u mom gradu, meni je zasjalo sunce.

    Šaljem vam svima poljupce!

  22. #72
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,976

    Početno

    Makenna, ovo zvuči jako dobro! Od srca vam želim dobar rezultat i pozitivno mišljenje .

  23. #73

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    302

    Početno

    Bravo za vas, ovo zvuci obecavajuce!Ma bas sam sretna radi vas!

  24. #74
    Zdenka2 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    6,451

    Početno

    I tebi

  25. #75
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,962

    Početno

    !

  26. #76

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    267

    Početno


  27. #77

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    blizu Splita
    Postovi
    154

    Početno

    za dobar rezultat i sto prije pozitivno zavrsenu obradu

  28. #78
    rozalija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    MOSTAR
    Postovi
    2,410

    Početno


  29. #79
    dani39 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    242

    Početno

    za pozitivno mišljenje i dobar prolaz testova od

    držim fige i sa nestrpljenjem Ponedjeljak.SRETNO!

  30. #80

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    1,049

    Početno

    Ovo zvuči dobro. Sretno dalje.
    Meni je isto važno da ljudi s kojima razgovaram u tako osjetljivim stvarima ne budu uštogljeni.

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jul 2019
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    12

    Početno

    Pozdrav svima! Bila bih zahvalna ako netko zna da li ako imam dijagnozu anksiozni poremecaj imam uopce mogucnosti posvojiti djete? Trenutno pijem terapiju, ali kad prestanem piti predali bi zahtjev samo me strah odbijanja radi te dijagnoze :/ Hvala unaprijed!

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •