Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 69

Tema: Kada ste im dali nešto hrane da sami grickaju?

  1. #1
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno Kada ste im dali nešto hrane da sami grickaju?

    Zaista nisam mogla smisliti bolji naslov... Naše dijete ima dva zubića. Već neko vrijeme hoće glockati koru od kruha, keks... Osobno imam strah da mu se ne odlomi neki veći komad i da se ne uguši (stalno imam neke strahove, grozna sam ).

    Dakle, kada ste i što dali svom djetetu u ručice? Npr. neko pecivo ili slično? Da li ste im to i ostavili da pojedu do kraja (ako im je pasalo i, naravno, ako je to bilo nešto što smiju)?

    leonisa editirala naslov koji je glasio: Kada ste im dali nesto da grickaju?

  2. #2
    Ariens avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    808

    Početno

    Sa 7 mjeseci oguljenu krusku nesto kasnije i oguljenu jabuku, breskvu i slicno.
    Kekse nisam nasla nikakve zadovoljavajuce , a kruh je papala kad ga je smjela po tablici dohrane (koricu). Nikad nije pojela kruh do kraja uvijek ga podijeli sa psom .

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ne znam kada ali sa 10 mj je sigurno grickala kruh, koricu kruha, tocnije.
    i jabuku.
    a dosta prije rizin "stiropor".

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    334

    Početno

    Moja beba je 11 mjeseci i još mu nisam ništa dala, strah me da se ne zaguti. I sve si mislim jesam li ga zakinula za neki užitak :? ?

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    171

    Početno

    ja sam dala jabuku, ima osam mjeseci, odlomio komad
    i umrla sam od straha da se ne udavi

    nista prije 10 mjeseci

  6. #6
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    do sad sam mu dala jabuku da gricka...ma u biti je ne gricka nego siše sok i brusi desni (nema još zubiju) ali sam uvijek uz njega jer me je strah da ne proguta kakav komadić
    i još sam mu dala plasmon keks u ruku i to jede bez mene jer se keks topi u dodiru sa slinom

  7. #7
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj betty boop prvotno napisa
    do sad sam mu dala jabuku da gricka...ma u biti je ne gricka nego siše sok i brusi desni (nema još zubiju) ali sam uvijek uz njega jer me je strah da ne proguta kakav komadić
    i još sam mu dala plasmon keks u ruku i to jede bez mene jer se keks topi u dodiru sa slinom
    Kakav je to plasmon keks i gdje ih ima za kupiti?

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb,Špansko
    Postovi
    147

    Početno

    Ima ih u svakom dm-u,i tako se i zovu

  9. #9
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj suzana_s prvotno napisa
    Ima ih u svakom dm-u,i tako se i zovu
    Hvala

  10. #10
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    sta ce joj keksi?
    pogledaj sastav na kutiji.
    pa ju vrati na policu i odi joj uzmi jabuku.

    ili rizine krekere.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    I ja sam se bojala u pocetku,al kad sam vidjela kako spretno odgrize i prozvace veliki komad jabuke,pocela sam joj davati sve cesce. Mislim da je to bilo sa oko 9-10 mjeseci.
    (Boze kako se neke stvari brzo zaborave )

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mi smo poceli sa rizinim kuglicama, njih je sama uzimala (vjezbala pinceta-hvat) i tako smo probile led

  13. #13
    grace avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    260

    Početno

    I mi smo vježbali sa kuglicama i krekerima od riže.

  14. #14
    lasica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    1,328

    Početno

    ja sam dala ultratvrdu jabuku,reko nek dijete se zabavlja,imao je tada donje dvije jedinice i 7mj. a kad ono cap,odgrizo komad i poplavio-počeo se gušiti :shock: .nisam ni znala šta se radi pa sam prvo heimlichov zahvat,koji nije pomogao,pa bebu za noge i naglavačke-tada je izašlo.
    ne pamtim kada sam se u životu nauživala takvog smrtnog straha.tak da se i nama više ne žuri.ako treba,miksaću do faksa.

  15. #15
    ana-blizanci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    834

    Početno

    sa oko 9 mj

  16. #16
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    i moj se još davi sa koje čime :/
    ima 10 mj i stvarno umirem od straha kad mu dam nešto za žvakat jer on to promulja po ustima i ide gutat pa ne može pa to zapne..
    pa katastrofa

    kakve su to rižine kuglice ? - ekspandirana riža ?
    za stiropor još nije...

  17. #17
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    ja sam protiv keksa, prazne kalorije bez ikakve vrijednosti.

    ako se bojiš dati tvrdu jabuku, stavi je cijelu u vodu i prokuhaj dok ne bude mekana kao breskva: time se sigurno ne može zadaviti, jedino što će dijete biti musavo, ali kome to smeta?

    kada čitam kako se mame boje gušenja... uvijek se zapitam kad sam čula da se neko dijete udavilo zalogajem... (ne pamtim)
    a onda se sjetim svih onih topica "ne želi jesti", "neće sam", "hoće samo miksano", "problemi s dohranom"...

    moramo dopustiti djeci da i hranu istražuju kao što istražuju sve što ih okružuje.

    (kuhana mrkva - mekana, kuhani krumpir, mekana kruška, kuhana koraba, kuhana tikvica... sve su to namirnice koje se bez bojazni mogu dati djetetu u ruke, čak i ako nema zube - desni su dovoljno štre da to sažvaču)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,173

    Početno

    pa ne znam, mene je ipak bilo malo strah gušenja, Heimlichov zahvat ne znam, a za ono "drži ga za noge glavom dolje i lupi po leđima" mi nekak fali jedna ruka :/ baš bih voljela vidjeti kako se to radi

    sreća da smo prošli fazu kad je to aktualno pa vjerojatno neću nikad saznati kako se to zapravo radi

    a što se tiče jabuke, davala sam cijelu jabuku i to što veću tako da ne može odgristi veliki komad nego više strugati zubima... kad bih dala odrezani komad obavezno bi se zagrcnula (ovo za #2, a za #1 se ne sjećam)

  19. #19
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Htjela bih nešto dodati vezano uz Heimlichov zahvat. Mene su još davno upozorili da to smije raditi samo liječnik. Ako se nestručno napravi, može se slomiti rebro. U literaturi (mislim da je bila Moja prva godina) sam pročitala da u slučaju gušenja dijete treba primiti za noge i lupiti po leđima.

    Osobno mislim da doista istraživanje treba svesti samo na meke i brzo topive zalogaje (nikako ljepljive). Ja se kao dijete nikada nisam gušila zalogajem, ali nikada mi nisu ni dali ništa tvrdo do određene dobi (a mama se ne sjeća kada je to bilo zbog čega sam i otvorila ovaj topic). Smatram da je apsolutno nepotrebno da dijete "istražuje" kako je to ostati bez zraka.

    Gušenja se osobno užasavam zbog drugog iskustva iz djetinstva koje mi je do dan danas ostavilo traumu i time povezane fobije. Naime, imala sam tri godine kada sam obolila od pseudo krupa (ne znam da li sam ispravno napisala). Ukratko, svaka upala grla (a bilo ih je jaaaako puno) rezultirala je gušenjem dok lijek nebi počeo djelovati. Ti napadaji gušenja su trajali do moje 8. godine.

    Iako je ovo bilo malo off-topic zapravo sam htjela reći da svakako mislim da traumatična iskustva treba izbjeći pod svaku cijenu. Svaka čast zdravoj hrani, ali od jednog keksa bez osobite hranjive vrijednosti nikom nije otpala dlaka s glave. Ako djecu općenito hranimo zdravo, ne znači da se tu i tamo ne može ponuditi i nešto manje zdravo, a što možda pruža zadovoljstvo. U svemu samo treba imati mjeru.

  20. #20
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    koja je razlika izmedju keksa i voca ili povrca sto se tice "gusenja"?
    ako vec ides davati nesto da dijete samo jede onda neka ne bude bas nezdravo.
    sta fali korabici, rotkvici, jabuci, kruski, cvjetaci....lagano poparenoj da je meksa, ako se bojis sirovog?

    i ako vec ides davati "kekse" zasto onda te u kojima ima secera i "mogucnost da se u njima nalaze komadici ljesnjaka, oraha, badema, kikirikija...." i jos nekih E nesto...kad imas rizine krekere- sastav- cista riza.

  21. #21
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    sa 7 mjeseci bananu i krusku (dovoljno mekano voce u svakom slucaju).
    Sa nekih 9 mjeseci tu i tamo Baby piskote (od Koestlina) jer su dosta tvrde i tesko je odlomiti komadic dok se piskota ne navlazi tako da su to pretezno cuclali.
    Eh da i sir, gouda ili feta na sitne kockice, znali smo sloziti finger food platu od sira i voca, to su vec sa 9 mjeseci svi klopali (mislim da moje 4 djece da se razumijemo )

  22. #22
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Tek sad mu dajem da u ruci drži komad voća ili peciva(15 mj).Dosad se davio.Doslovno.Već tri,četiri puta ostao je bez zraka i komad nečega bi mu ostao na pola puta pa je bilo i okretanja i lupanja po leđima i svega,hvala Bogu komadi su letili van čim bi ga okrenula.Apricot,ja sam nažalost čula za više slučajeva gušenja granom kod male djece.Lako je pričati o nečemu kad nemaš takvo dijete.Meni je i sad nezamislivo njemu dati čitavu jabuku,strah me i pomisliti što bi se dogodilo.Prvih dvoje djece su jeli peciva sa nekih 8,9 mjeseci,ne sjećam se točno,znam samo da nije bilo ni miksanja ni davljenja ni strahova od gušenja jer se nikad nismo našli u gadnoj situaciji

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    sa 7 mj dala jabuku u ruke. sjedili i mm i ja kraj nje. imala vec 1 zub, odlomila komad i nije ga sazvakalA VEC SE POCELA GUSITI!!! mm primio za noge ja lupila po ledjima i ispao komadic.... strah, ko nikad u zivotu. (i svadja s mm, zasto sam joj dala)

    necu skoro opet...

  24. #24
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa
    koja je razlika izmedju keksa i voca ili povrca sto se tice "gusenja"?
    ako vec ides davati nesto da dijete samo jede onda neka ne bude bas nezdravo.
    sta fali korabici, rotkvici, jabuci, kruski, cvjetaci....lagano poparenoj da je meksa, ako se bojis sirovog?

    i ako vec ides davati "kekse" zasto onda te u kojima ima secera i "mogucnost da se u njima nalaze komadici ljesnjaka, oraha, badema, kikirikija...." i jos nekih E nesto...kad imas rizine krekere- sastav- cista riza.
    Za sad je situacija takva da sinu moram uvaljivati povrće kao prilog jer samo povrće odbija. Kao dodatak mesu i fino izmiksano papa ko lud. Za jabuku ga moram posebno uvjeravati, pojede je samo s bananom koju voli. Bananu gnječim jer bi mogao bez problema odlomiti prevelik zalogaj.

    Ma slažem se da uvijek prvi izbor mora biti nešto zdravo. Ali zanimao me samo onaj keks koji se sa slinom odmah topi. Rižini krekeri su odlična ideja, to ću svakako probati.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ima 16 mjeseci i neće rukom primiti ništa, a kamoli li jesti . Tu i tamo se zalomi da gricne malo Petit keksa, ali i to rijetko.

  26. #26
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Bacite pogled na ovo
    uvodjenje krute hrane

    Kopiram sa jednog od linkova
    Won't he choke?
    Many parents worry about babies choking. However, there is good reason to believe that babies are at less risk of choking if they are in control of what goes into their mouth than if they are spoon fed. This is because babies are not capable of intentionally moving food to the back of their throats until after they have learnt to chew. And they do not develop the ability to chew until after they have developed the ability to reach out and grab things. Thus, a very young baby cannot easily put himself at risk because he cannot get the food into his mouth in the first place. On the other hand, the action used to suck food off a spoon tends to take the food straight to the back of the mouth, causing the baby to gag. This means that spoon feeding has its own potential to lead to choking – and makes one wonder about the safety of giving lumpy foods off a spoon.

    It appears that a baby's general development keeps pace with the development of his ability to manage food in his mouth, and to digest it. A baby who is struggling to get food into his mouth is probably not quite ready to eat it. It is important to resist the temptation to 'help' the baby in these circumstances since his own developmental abilities are what ensure that weaning takes place at the right pace for him. This process is also what helps to keep him safe from choking on small pieces of food, since, if he is not yet able to pick up small objects using his finger and thumb, he will not be able to get, for example, a pea or a raisin into his mouth. Once he is able to do this, he will almost certainly have developed the necessary oral skills to deal with it. Putting foods into a baby's mouth for him overrides this natural protection and may increase the risk of choking.

    Tipping a baby backwards or lying him down to feed him solid food is dangerous. A baby who is handling food should always be supported in an upright position. In this way, food which he is not yet able to swallow, or does not wish to swallow, will fall forward out of his mouth, not backwards into his throat.

    Adopting a baby-led approach doesn't mean abandoning all the common sense rules of safety. While it is very unlikely that a young baby would succeed in picking up a peanut, for example, accidents can and will happen on rare occasions – however the baby is fed. Rules of safety which apply in other play situations should therefore be adhered to when eating is in progress.

  27. #27
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    koricu kruha sa nekih 7 miseci kad su počeli zubići.
    sa 11 joj dala jabuku i da nisam bila prisebna danas ne bi imala više dite. umalo se udavila komadićem jabuke. srića pa sam joj ugurala prst u usta da povrati. od jabuke smo odustali slijedeću godinu dana (od mog straha).

  28. #28
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo već par tjedana (znači od 7 mjeseci) - u rukama drži i jede komad jabuke/ kruške ili sirove mrkve, ili onaj rižin stiropor

  29. #29

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    Sa šest mjeseci smo lizali jabuku.I krusku.Sa sedam smo lizali koricu kruha.Sada sa osam uzmemo jako zrelu krusku i uspijemo pola popapati,pola zdrobiti.Ima toga po svuda.I sirovu mrkvu cuclamo.Naravno,vecu i deblju.I to sve pod budnim maminim okom.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Trieste,Italia
    Postovi
    93

    Početno

    Moj B.hoce primiti u ruku samo "suvu"hranu-rizin stiropor,kuglice,koricu hleba,ponekad grozdjice..voce,povrce(sveze ili kuvano),sve to shto je vlazno i gnjecavo nece ni pipnuti..dam mu u ruku,recimo,komad banane-on je primi i cim je oseti,odmah ispusti,onda drzi ruku u vazduhu,ne zatvara prstice,ceka da ih obrishem..ili stavim mu na hranilicu,dotakne prstom i ako oseti da mu tekstura ne odgovara -vishe i ne pogleda...
    inace-voce i povrce jede gnjeceno ili miksano,zlicicom..

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21

    Početno

    e,da.I korabicu.

  32. #32
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj Trina prvotno napisa
    Tek sad mu dajem da u ruci drži komad voća ili peciva(15 mj).Dosad se davio.Doslovno.Već tri,četiri puta ostao je bez zraka i komad nečega bi mu ostao na pola puta pa je bilo i okretanja i lupanja po leđima i svega,hvala Bogu komadi su letili van čim bi ga okrenula. Apricot,ja sam nažalost čula za više slučajeva gušenja granom kod male djece.Lako je pričati o nečemu kad nemaš takvo dijete..Meni je i sad nezamislivo njemu dati čitavu jabuku,strah me i pomisliti što bi se dogodilo.Prvih dvoje djece su jeli peciva sa nekih 8,9 mjeseci,ne sjećam se točno,znam samo da nije bilo ni miksanja ni davljenja ni strahova od gušenja jer se nikad nismo našli u gadnoj situaciji

    Eto, kod nas ista stvar. I onda mi netko predbacuje da sam ovakva i onakva majka , zato što ne dam djetetu jabuku. Skoro se udavio jabukom pa kruhom, jer sam opet probala jer sam majka-idiot valjda šta ne dajem jesti komade pa onda bananom, jer sam probala treći puta. Sad više ne probam. Pustim ljude da misle šta hoće o meni.

  33. #33
    cyber-mama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    266

    Početno

    Sad mi je lakše kad vidim da vas ima još koje ne dajete djetetu da samo gricka. Moja K. je jučer navršila 18 mj. Sama jede jedino kruh, prošli tjedan sam joj dala komad banane, grickala je i najednom se počela gušiti .. ja umrla od straha..
    Gristi će i žvakati sama cijeli život, zašto da se uopće opterećujemo oko toga..

  34. #34
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    od početka dohrane tj od 6 mjeseci sam gricka jabuku, bananu, mrkvu...ako odgrize veći dio izbaci jer mu smeta....(mrkvu je malo teže odgrist pa mu češće to dajem)

  35. #35
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    mislim da je to bilo negdje s 8-9 mjeseci. Ono, da bi sama uzela u ruku i jela.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Isto i mi,od pocetka dohrane gricka jabuku,krusku,rizin stiropor,mrkvicu,korabu,bananu,plasmon,kruh... i sve 5.
    Obozava sam jesti i tocno vidim da se uspije najesti,uvijek se i podrigne, 8)
    Sa 7 i pol mjeseci sam mu SKROZ prestala pasirat i dijete super zadovoljno.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    76

    Početno

    imam jedno pitanje za iskusne mame...

    moj maleni ima 4 mjeseca i nezelim zapoceti s nadohrano do barem 6.og mjeseca ALI kad jedem neko voce npr. kriskice manga on se sav raspameti, gleda me i ja mu ponekad dam da malo lizne a on sretannnnnn!
    nema mrstenja ni nista, place samo ako ne dam opet

    e sad, smijem li to? negdje sam procitala da se time bruse desni i uci zvakanje i prije zubica a opet me strah davati ista sto nije mlijeko....

  38. #38
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    ja sam Mihaelu davala da liže/slini jabuku, krušku, dinju....

  39. #39
    emanina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Citiraj andrijana prvotno napisa
    sa 7 mj dala jabuku u ruke. sjedili i mm i ja kraj nje. imala vec 1 zub, odlomila komad i nije ga sazvakalA VEC SE POCELA GUSITI!!! mm primio za noge ja lupila po ledjima i ispao komadic.... strah, ko nikad u zivotu. (i svadja s mm, zasto sam joj dala)

    necu skoro opet...
    ovako je bilo i nama samo bez zuba

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    146

    Početno

    Evo, M danas prvi put sama stavlja Trukije( ja ih lomim na komadiče) u usta i sve radi mmmmmmmmmm... Mala papalica.

  41. #41
    Serpentina avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    tu negdje
    Postovi
    1,147

    Početno

    Uživa u riži od 6 i pol mjeseci, zatim keks kada ne gledam (prokrijumčari baka ili nona, ali ne odobravam.) Dala sam joj papriku, jabuku, kruh... Ne bojim se gušenja jer Tii ne treba nešto da se zaguši. Toliko je pametna da se počne gušiti vlastitom slinom, i to u mjeri da je moram uhvatit za noge i trbuh i skroz okrenut.

  42. #42
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    moja od 5 mjeseca ima 2 donja zubića a gornji samo što nisu. Dam joj koricu od kruha i ona to lijepo žvače, čak i otkine malo veći komad, malo se nakašlje i proguta. Jeste da mm svaki put umire od straha, ali ja joj dam. Neka se uči žvakati. Mislim da se sad baš počela gušiti normalno da joj ne bih davala više jer bih vidjela da nije spremna. Kekse smo joj davali ali neće. Zna mala šta nevalja

    Svako dijete je individualno i moj savjet je polako, gledati dijete kad je spremno.

  43. #43
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    s 5 mjeseci kruh ne valja jednako kao i keks. to mi je skroz isto. u oba ima brašna - koje se ne preporuča prije 10 mjeseci, u jednom ima soli, u drugom ima šećera - oboje se ne preporuča prije godine dana. još ako ima jaja i mlijeka :/

  44. #44
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Lutonjica, beba od 5 mjeseci ima zube, nigdje ne pise da jede kruh od 5 mjeseci.

  45. #45
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    koliko vidim, beba ima 7,5 mjeseci pa stojim iza svog posta
    marge je starija mjesec dana i nikakvog kruha i keksa ne jede, i ne zato što ona zna da ne valja, nego mi nije palo na pamet da joj nudim

  46. #46
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    i opet se vracamo na sirovo voce i povrce i "stiropor"
    i mekije npr.

  47. #47

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2,235

    Početno

    ne treba jesti ni kruha ni keks ali "finger food" u toj dobi svakako treba jesti jer osim sto je to djecici zabavno, vazno je i za finu motoriku, pincetni hvat i postozanje samostalnosti.

    hranu koje dijete jede svojim prsticima treba uvesti negdje oko osmog mjeseca - tj. dijete ce samo dati do znanja kada je vrijeme za to, tako sto vam uzima zlicu dok ga hranite, pokusava samo jesti i sl.

    da bi se izbjegle nezgode treba zalogajcice pripremiti na odgovarajuci nacin.

    banana rezana na kolutice
    tanko narezani komadici mekse jabuke, kruske
    komadici ohladjene palente
    kolutici mekano kuhane mrkve i drugog povrca
    itd.

    i naravno pritom ne skidati oko s djeteta...

  48. #48

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    61

    Početno

    Moj je počeo jesti sa otprilike 6 mjeseci kruh i jabuku a sa 7 jede i keksiće!

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    76

    Početno

    znaci prije 6.og mjeseca ni primirisati nista? dobro nista osim cike

  50. #50
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj marac komarac prvotno napisa
    znaci prije 6.og mjeseca ni primirisati nista? dobro nista osim cike
    upravo tako jer probavni sustav prije toga nije spreman za nista drugo

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •