Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789
Pokazuje rezultate 401 do 434 od 434

Tema: Kiretaža na 3 načina - osobna iskustva - 3. dio

  1. #401
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Žao mi je, BubaSanja. Bila sam tri puta na kiretaži u Petrovoj, prvi put uz opću anesteziju, zadnja dva uz lokalnu. Ni jednom nisam tražila ni jedno ni drugo, mislim da je u mom slučaju ovisilo o odjelu (opću sam dobila na PT1, a lokalnu oba puta na PT2). Ako krene samo, možda se i očisti samo, sumnjam da će onda kiretirati, možda će pratiti betu (da se uvjere da pada). Inače, za opću trebaš neke nalaze koagulacije (barem fibrinogen, ako se dobro sjećam).
    Drži se

  2. #402
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Mogu li ako krene spontani otići u bilo koju bolnicu ili će me okrenuti nazad i poslati isključivo tamo gdje pripadam?

  3. #403
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Mogu li ako krene spontani otići u bilo koju bolnicu ili će me okrenuti nazad i poslati isključivo tamo gdje pripadam?
    Mislim da trebaš po mjestu stanovanja. Baš želiš ići u bolnicu ako krene/kada krene spontani?

  4. #404
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Mislim da trebaš po mjestu stanovanja. Baš želiš ići u bolnicu ako krene/kada krene spontani?
    Ne želim, ali mi je doktorica rekla da moram. Ja bih rađe probala ostati doma i očistiti se sama ako samo krene pa onda za dan-dva na pregled da se vidi jel sve vani, ali eto, ona kaže da moram. Ne znam....

  5. #405
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želim, ali mi je doktorica rekla da moram. Ja bih rađe probala ostati doma i očistiti se sama ako samo krene pa onda za dan-dva na pregled da se vidi jel sve vani, ali eto, ona kaže da moram. Ne znam....
    Ona to mora reći jel je to službena preporuka.
    U principu kada krene spontani u bolnicu treba ići samo u slučaju oštrih probadajućih bolova i krvarenja koje se jako pojačava nakon više sati.
    Iako u tvom slučaju spontani neće tako brzo. U mojoj zadnjoj trudnoći razvoj je stao u 5/6 tj , a spontani je krenuo u 11tj.
    Nisam išla u bolnicu nego sam nakon tri dana otišla privatno na uzv da vidim da li je sve dobro.
    Posljednje uređivanje od sirius : 21.09.2010. at 16:48

  6. #406
    Ares avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    402

    Početno

    BubaSanja, žao mi je.....

    Ako ti doktorica rekla da moraš u bolnicu i ako ti je dala uputnicu, ona je poslušaj....ja sam ležala u bolnici, i nadala se da će krenuti samo od sebe pa da izbjegnem kiretažu koja je bila dogovorena za dr dan, kad sam to rekla med. sestri, samo mi je odgovorila: ne ide to tako! u svakom slučaju ne gine vam kiretaža!
    Ali, to je moj slučaj....
    Posljednje uređivanje od Ares : 21.09.2010. at 16:50

  7. #407
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja pripadam Petrovoj i tri kiretaže sam obavila tamo. Četvrta trudnoća je bila Bikemijska ili vanmaternična (nisu uspjeli ustanoviti) i tražila sam da idem u Merkur. Dr. kojemu sam išla u Merkuru malo je gunđao jer im je gužva, a ja im ne pripadam, no ipak su mi vodili taj spontani do kraja (bete, ultrazvukovi i ciste).
    Ako samo krene, ne možeš ultrazvučno za koji dan vidjeti je li sve otišlo, najbolje je izvaditi betu, tjedan dana nakon krvarenja ili kako dr. već odredi, po njoj će se najbolje vidjeti da je očišćeno, a UZ bi bilo dobro napraviti najmanje tri tjedna nakon krvarenja.

  8. #408
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    bikemijska = biokemijska

  9. #409
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Ne znam koliko će trebati, znam da od sinoć imam lagano krvarenje koje se sad pojačava nešto.
    Kad sam pitala doc što je uzrok krvarenju, rekla je da je moguće već samo krenulo.

    Hvala na informacijama.

  10. #410
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Držim palčeve da prođe što prije i bude bezbolno

  11. #411

    Datum pristupanja
    May 2009
    Postovi
    28

    Početno

    Buba Sanja

    Jesam li dobro shvatila tvoj potpis imas sina od 6 meseci?

  12. #412
    BubaSanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj ducy prvotno napisa Vidi poruku
    Buba Sanja

    Jesam li dobro shvatila tvoj potpis imas sina od 6 meseci?

    Imam, da.

  13. #413
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    BubaSanja, žao mi je . Iz bliskog iskustva - većina bolnica nema default opću (mislim da ju ima samo Merkur); na SD-u se dobije koktel da opća i ne treba (bezbolno bude), a koji put načekavanje prirodnog spontanom ispadne agonija živaca i krvaruckanja i boluckanja u odnosu na kiretažu di se tijelo resetira brzo i krene dalje.

    Ono što bih rekla da je najvažnije je da kiretaža prođe OK, da nema saga u rekiretiranju, ali koji put se niti to ne može izbjeć.

    Puno sreće i da prođe što lakše i brže.

  14. #414
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    ajme visibaba i BubaSanja
    tako mi je žao cure moje

  15. #415
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    BubaSanja, da ti ja napisem svoje iskustvo iako ne znam sto bih ti tocno savjetovala. Ja sam prije mjesec dana prosla svoj drugi spontani. Trudnoca je bila nepunih 8 tjedana, beta oko 8000, GV 10mm, ali bez ploda. Zasto ti sve ovo pisem? Mene su instantno narucili na kiretazu (ali bila sam na kontroli u bolnici). I sama sam se neko vrijeme pitala dal da spontani odradim sama, pitala sam i doktoricu, ona onako... rekla ako bas hocu tako da - moze jer je mala trudnoca, ali ko zna koliko ce trajati dok krene samo, pa ako me uhvate jaki bolovi; kao zasto da se mucim...
    Na kraju sam se ipak odlucila za kiretazu jer me bilo strah jakog krvarenja i jakih bolova. A i da sto prije zavrsim s cijelom pricom i ne mucim se vise psihicki, nego da pomalo krenem dalje.
    Ja sam zadovoljna s takvom odlukom, jer je sve bilo gotovo vec sljedeci dan, a za dva dana sam vec bila ponovo na poslu.
    Kiretaza je radjena vakumskom aspiracijom, znaci nije bilo struganja sluznice (jer je mala trudnoca), a isto tako nije ni bilo sirenja grlica, tako da je zahvat zaista bio minimalno invazivan. Sve pod opcom anestezijom prakticki po defaultu, Petrova.

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    U principu kada krene spontani u bolnicu treba ići samo u slučaju oštrih probadajućih bolova i krvarenja koje se jako pojačava nakon više sati.
    potpisujem, i moje informacije su ovakve.

    Citiraj ina33 prvotno napisa Vidi poruku
    Iz bliskog iskustva - većina bolnica nema default opću (mislim da ju ima samo Merkur)
    prema vlastitom iskustvu, a koje nazalost zaista nije malo, rekla bih da ovo nije istina. ili sam ja imala neku ludu srecu da oba puta dobijem opcu po defaultu

    BubaSanja, zaista mi je zao drzi se! i sretno ako se odlucis da ne ides u bolnicu; da ne boli previse i da ne bude preobilno!

  16. #416
    visibaba avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    563

    Početno

    jedino ne znam kakva je situacija ako dodjes na hitnu i ides na hitnu kiretazu, dal to cini neku razliku za anesteziju, moguce da da. ono, npr. jer nisi nataste i nisu ti napravili fibrinogen??? ne znam.

  17. #417

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    99

    Početno

    Citiraj BubaSanja prvotno napisa Vidi poruku
    Ne želim, ali mi je doktorica rekla da moram. Ja bih rađe probala ostati doma i očistiti se sama ako samo krene pa onda za dan-dva na pregled da se vidi jel sve vani, ali eto, ona kaže da moram. Ne znam....
    Imala sam 2 pobačaja, prvi je završio kiretažom a drugi sam inzistirala da prođem doma i sama se očisti. Nije mi žao zbog te odluke samo treba imati dr.-a koji je spreman pratiti sve to (jedan me odbio pa sam išla drugom). Njima je najlakše predložiti kiretažu, tako skinu brigu sa sebe! Vani dr.-i rađe pričekaju prirodno čišćenje... Vrlo je bitno tokom svega toga pratiti tjelesnu temperaturu, ne riskirati sepsu!!!!

    I nije istina da ne mogu pratiti...
    Posljednje uređivanje od diona : 23.09.2010. at 22:06

  18. #418
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Vidim da se spominjao ergometrin pred par stranica. Imam pitanje. Prvo pričica. u zadnjoj godini dana (manje, jedno 10 mjeseci) imala sam sveukupno 3 kiretaže poslje 2 spontana pobačaja. Poslje prvog ranog spontanog (9 tjedana) nije bilo komplikacija. Poslje drugog, kasnog u 20 tjednu, usljedile su dvije kiretaže u dva mjeseca. Ne prestajem krvariti već dva mjeseca. Dobila sam pred tri dana od doktora famozni ERGOMETRIN koji imam dojam ne djeluje. Prvi dan sam imala kontrakcije i bolove (kao trudovi plus menstrualna bol) dalje ništa. Krvarenje nije smanjeno, dapače imam dojam da se pojačalo. Nije jako obilno (kroz dan zamijenim tri uloška), ali me brine što ne prestaje. Gin me pogledao i ultrazvučno, stijenke maternice su tanke i ne radi se o mengi, kaže pitaj boga odakle krvarim. Pitanje: da li egometrinu treba duže da djelje? čudi me jer u uputama piše da se ne uzima dulje od tjedan dana.... uzimam ga 2*3

  19. #419

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    optimistična ja sam oba puta dobila ergometrin , čini mi se 3*1 tbl. i najgori bolovi su mi bili 4. i 5. dan, za neizdržati, imala sam kontrakcije počevši od crijeva i želuca prema dolje, katastrofa; cure obično imaju ista iskustva, da se djelovanje ergometrina pojačava nakon 4-5 dana krvarenje različito, prvi put ( nakon 2 K u dva dana) je bilo manje ali se odužilo na 10- ak dana, a drugi put jače a kratkotrajnije ; za endometrij ne brini , on se već nakon 1. ciklusa oporavi
    bubasanja odluka o prirodnoj ili bolničkoj kiretaži je stvarno teška;onog trena kad sam ja saznala da nema otkucaja sa 9 tt i da je razvoj stao na 8 tt bila mi je grozna pomisao da je u meni mrtav plod i da bih mogao stajati tako još danima; tražila sam još jednog liječnika da potvrdi stanje i isto popodne sam išla na kiretažu; ako se radi o kraćoj trudnoći gdje plod nije ni viđen na uzv-u ili gdje je u pitanju biokemijska trudnoća opet je drugačije i sve ovisi od osobe do osobe i snage psihe ....

  20. #420
    majči avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    1

    Početno

    Evo da sa vama podijelim svoje iskustvo..nakon ogromne sreće zbog trudnoće, ogroman šok - plod se prestao razvijati u 6. tjednu..moja me ginekologica uputila u Petrovu na kiretažu i ja sam od prvoga dana tvrdila da ću ići samo pod uvjetom opće anestezije..
    Na kraju sam se ipak odlučila na kiretažu pod lokalnom anestezijom, isključivo zbog brižnosti docentice koja mi je sve to obavila i jednog mladog liječnika koji mi je objasnio sve u detalje..
    Dali su mi neki jaki koktel lijekova koji me u potpunosti omamili tako da sam osjetila samo par njihovih "pokreta" pred kraj zahvata, i ništa me nije bolilo..

    Ne znam da li sam ja stvarno naletila kada im je bio "dobar" dan, ali osoblje Petrove mi je uvelike olakšalo ovo, ionako psihički teško stanje..
    ..i naravno moj muž bez kojeg bi to sve bilo nezamislivo proči..

  21. #421
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Cure upomoc!
    Narucena sam sutra na kiretazu u Vinogradski nakon sto sam jutros prokrvarila i na UZV je zakljuceno da srce vise ne kuca (11+4).

    Rekli su mi da u slucaju obilnog krvarenja dodjem odmah bez obzira sto sam sutra narucena.
    Krvarim jako malo, ali me boli kao bolna menstruacija. Da ipak odem ili da cekam jutro?

    I jos jedno pitanje. Mene je vise nekako strah opce anestezije nego boli pri kiretazi. Je li mi pametno odbit opcu ako je ponude?

    Oprostite malo mi je zbrckan post, ali takvo mi je stanje trenutno u glavi. Nadam se da me kuzite.

  22. #422
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Iz vlastitog iskustva, prosla sam 2 kiretaze, jednu pod opcom i jednu pod lokalnom, uzmi opcu! Lokalna boli! Mene je i to jako, tlak mi je porastao u nebesa i onesvijestila sam se na stolu.
    Sto se tice krvarenja, meni kad je krenuo spontani krvarenje je bilo bas jako obilno tako da mislim da mozes cekati do sutra. Moja frendica je sa 12 tj. takoder isla drugi dan i isto je lagano krvarila.

  23. #423
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Davorkica, žao mi je.
    Iz iskustav kiretaže pod općom i spontanog bez kiretaže (u istom tjednu kao i kiretaža ).

    Meni je opća bila ok, izašla sam iz bolnice sat vremena nakon zahvata.
    Lagano krvarenje uopće nije nešto alarmantno, možeš tako danima...to zaista nije nešto zbog čega moraš otići u bolnicu odmah (ja sam lagano krvarila skoro pa tjednima prije nego sam imala spontani, plod također nije imao otkucaja).

  24. #424
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ja sam imala jednu pod općom i dvije pod lokalnom, i nisam mogla birati koju ću (možda i bi da sam tražila).
    Nakon lokalne sam malo brže izašla iz bolnice, i zapravo mi je bila bolja opcija od opće jer sam što prije htjela pobjeći iz bolnice.
    Inače, opća je kod kiretaže vrlo kratkotrajna i ne bi trebala imati nuspojave poput povraćanja, vrtoglavice i sl.
    I, ko što kaže sirius, možeš krvariti danima, teško je znati hoće li plod otići i kad, pa bi najbolje bilo da odeš u bolnicu kao što je dogovoreno. Drži se!

  25. #425
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Kod mene obrnuto, nakon opce isla doma za sat vremena, nakon lokalne me drzali 3 sata dok nisam potpisala da idem na vlastitu odgovornost. Uvjeravali su me da moram odspavat a meni adrenalin na 1000.

  26. #426
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Hvala vam na odgovorima. Pisem vam iz vinogradske sa moba cekam kiretazu u 00:30. Pocela sam jako obilno krvariti sa ugruscima dr je cak mislio da je sve otislo, ali UZV je pokazao da ima jos malo. I da, dat ce mi opcu.

  27. #427
    bambus99 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,332

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala vam na odgovorima. Pisem vam iz vinogradske sa moba cekam kiretazu u 00:30. Pocela sam jako obilno krvariti sa ugruscima dr je cak mislio da je sve otislo, ali UZV je pokazao da ima jos malo. I da, dat ce mi opcu.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~ nek sve prode dobro!

  28. #428
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Proslo je sve dobro. U 00:40 su me uspavali, a u 01:00 sam vec bila natrag u krevetu.
    Sad kad gledam bilo bi mi draze da su me uspavali cim sam dosla s laganim krvarenjem, jos u jutro, jer sam zapravo doma imala nekoliko kao manje bolnih trudova i vecinu sam "izbacila" na wc-u (znam, uzasno zvuci, ali ne znam kako bi bolje opisala).
    Svako toliko mi ta slika prođe kroz glavu.

    Trebala bi sad piti Ergometrin i Cedax (kojeg ne smijem uzimati jer sam alergicna na penicilin, ne znam kako im je to promaklo).

  29. #429
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa Vidi poruku
    Proslo je sve dobro. U 00:40 su me uspavali, a u 01:00 sam vec bila natrag u krevetu.
    Sad kad gledam bilo bi mi draze da su me uspavali cim sam dosla s laganim krvarenjem, jos u jutro, jer sam zapravo doma imala nekoliko kao manje bolnih trudova i vecinu sam "izbacila" na wc-u (znam, uzasno zvuci, ali ne znam kako bi bolje opisala).
    Svako toliko mi ta slika prođe kroz glavu.

    Trebala bi sad piti Ergometrin i Cedax (kojeg ne smijem uzimati jer sam alergicna na penicilin, ne znam kako im je to promaklo).
    glavno da je sve ok.

    Iako moram priznati da meni sam spontani pobačaj (a imala sam i kiretažu u trudnoćama prije ) upće nije bio traumatičan. Nekako sam se pomirila sa činjenicom da ova trudnoća nije uspjela i da je to način da moja maternica obavi stvar onako kako je priroda zamislila. Ali ja sam dugo razmišljala o tome , i način na koji se to događa mi je bio prirodan...tješila me činjenica da moje tijelo jednostavno zna što treba napraviti i u tom slučaju.

  30. #430
    davorkica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    295

    Početno

    Kad se to sve događalo bila sam totalno prisebna i kao što kažeš Sirius pomirena sa činjenicom da ova trudnoća nije uspjela i to je to.
    Ali valjda sad kako je još sve dosta svježe onda me progoni ta slika.

  31. #431
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Citiraj davorkica prvotno napisa Vidi poruku
    Kad se to sve događalo bila sam totalno prisebna i kao što kažeš Sirius pomirena sa činjenicom da ova trudnoća nije uspjela i to je to.
    Ali valjda sad kako je još sve dosta svježe onda me progoni ta slika.
    Svježe je, pa teba malo vremena da ti sjedne. Meni je pobaćaj bio isto tako buran (intenzivno, veliki ugrušci , posteljica...), skoro kao manji porod, ali nisam se bojali i nije me prestrašilo...jednostavno je bilo kao što treba biti.
    Zapravo mislim da se teško može doći do informacije kako točno pobačaj izgleda, nekako je to tabu tema...ili većinom završi na kiretaži prij nego tijelo odlući samo. Zato nas to često još jaće pogodi.
    Posljednje uređivanje od sirius : 17.03.2011. at 15:30

  32. #432
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,982

    Početno

    Meni je ginićka točno opisala kako bi to trebalo izgledat, kao i jedna prijateljica koja je to prošla doma, po modernim paradigmama neka se tijelo samo očisti i rekla mi je da nikad više ne bi pristala na pobačaj u kućnoj režiji, da bi inzistirala na kiretaži (a iskustvo joj je od prije tipa 5 godina, znači, sleglo se). Nakon mog iskustva, otišli mi živci načekavanja tog krvarenja (istovremeno moraš funkcionirat, radit itd., vozit, a stalno čekaš sad će, sad će, a "to" traje... tjednima, tjednima blagi bolovi itd.), ono, jedva sam dočekala kiretažu, jedva, ono, bila sam zahvalna što postoji nešto takvo što su ljudi izmilslili, doslovno. Druga prijateljica koja je prošla više spontanih, i s kiretažama i s bez, kaže da joj je nekako uz kiretažu bolje (samo je najgori onaj dio polijeganja u bolnici za svaki slučaj, možda se kao kromosomska anomalilja čudom ispravi - to su te neke stare pak paradigme).

    To jako ovisi o ženi, nije pravilo da se jedno ili drugo ovako ili onako doživljava.
    Posljednje uređivanje od ina33 : 17.03.2011. at 15:53

  33. #433
    BlaBla123 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    131

    Početno Anestezija/kiretaza

    Citiraj davorkica prvotno napisa Vidi poruku
    Cure upomoc!
    Narucena sam sutra na kiretazu u Vinogradski nakon sto sam jutros prokrvarila i na UZV je zakljuceno da srce vise ne kuca (11+4).

    Rekli su mi da u slucaju obilnog krvarenja dodjem odmah bez obzira sto sam sutra narucena.
    Krvarim jako malo, ali me boli kao bolna menstruacija. Da ipak odem ili da cekam jutro?

    I jos jedno pitanje. Mene je vise nekako strah opce anestezije nego boli pri kiretazi. Je li mi pametno odbit opcu ako je ponude?

    Oprostite malo mi je zbrckan post, ali takvo mi je stanje trenutno u glavi. Nadam se da me kuzite.
    Ni u ludilu ne odbijaj anesteziju.
    I ja sam se bojala anestezije, sve bih uradila da je ne primim. To mi je najgluplja odluka u zivotu.
    Posto mi nisu ponudili nikakvu lokalnu anesteziju prezivjela sam neopisive bolove. Od 1 do 10, bili su 20!
    Jednom moras prevladati strah od anestezije, prije ili kasnije.
    Sretno

  34. #434

    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima!! NOva sam na forumu, a kako vidim ovdje ima puno onih sa slicnim ili cak mnogo gorim iskustvom nego sto je ovo moje... Imala sam potrebu da cujem i druga iskustva i ovo moje podijelim, jer se nekako cini lakse.... Ja sam imala kiretazu juce, u 7-moj nedjelji i bas mi je tesko palo. Nekako se sve desilo na brzinu, samo sto sam saznala da je plod uginuo, vec sam bila na zahvatu.... Bilo je jako bolno, za mene veliki sok.. Samo sto sam saznala i priviklla sa na to da cu imati bebu to se vec desilo, a mozda lakse odmah na pocetku nego kasnije...Sad, ne znam zasto se to desilo, ali papa test je bio 3a i koristila sam vaginalete u 6-toj nedelji, pretpostavljaju da je zbog neke infekcije.. Mada, meni su vec poslednjih 5g. preporucivali trudnocu,jer sam imala oziljak na grlicu materice... Redovno sam radila papa test, a poslednjih 10 mjeseci sam se opustila i nisam isla na kontrolu iako bih trebala svakih pola godine. Sad me grize savjest, da sam isla na vrijeme mozda bi sad sve bilo uredu....Valjda se sad treba posvetiti lijecenju , pa kad sve bude na svom mjestu ponovo.

Stranica 9 od 9 PrviPrvi ... 789

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •