Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 495

Tema: Baby- led weaning

  1. #51
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod nas to sada izgleda ovako (povrće na pari)

  2. #52
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    super je margita. tako i moja jelena otprilike izgleda dok jede.

    OT-pogledala sam i ostale slike. curke su prekrasne!!!

  3. #53
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Margita mogle bi skupa na klopu!

    Evo Leile i zganaca

  4. #54
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Zaboravih
    ako bude trebalo pass: smizla

  5. #55
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    srećice, preslatka je. a i oni brokoli su nastradali

  6. #56
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Da, da
    cini se da joj je brokula omiljena, cim je vidi odmah grize hehe

  7. #57
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Evo malo podizem da ispricam novu dogodovstinu za stolom ... kako smo nedavno pricali kako dati juhu, mi smo mozda otkrili dobitnu kombinaciju.

    Jucer sam kuhala juhu od grdobine, njoj sam izvadila malo prije dodavanja soli. U njenu zdjelicu sam stavila mrkvu iz juhe i komade ribe (grdobina ima cvrsto meso pa je i nakon kuhanja pogodna za drzanje u ruci, a topi se u ustima), tako je ona uzela komad ribe u ruku, a ja sam joj zlicicom dodavala juhu u usta. Inace nece nista sa zlice osim vodu, pa je mislim na prvu zinula misleci da je voda ali joj se svidjelo.

    Ponudila sam joj jedan dan i griz na rizinom mlijeko ali nije htjela da ju hranim - sve sto bih joj ubacila u usta ona bi izgurala van, na kraju sam joj pustila da prste umace u zlicu i tako barem proba okus.

    Malo me hvata frka kako ce to sve izgledati kad odem raditi za 3 mjeseca, ali se nadam da cu naci dovoljno strpljivu tetu cuvalicu ... i da, nismo se makli od tog jednog obroka, ali smo malo povecali kolicinu pojedenog.

  8. #58
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Baš dobro da si se javila. Mi smo od prvih isprobavanja ove "metode" sada došli do dva obroka! Pola pojede sam iz svoje ruke, pola mu ponudim na svojim prstima, pa ako želi, pojede ako ne, ništa. Inače malac obožava jesti i stalno pokušava dograbiti ono čime se mi drugi hranimo. Tako da sve više moram jesti po skrivećki

    Najljepše mi je što vidim da moje dijete uživa u hrani i u procesu ubacivanja iste u sebe. To sa starijom nisam gotovo nikad vidjela, pa mi je pravo (ugodno) iznenađenje kad malac uz veselo cičanje navali na palentu, mrkvicu, tikvice... moje malo.

  9. #59
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo i nas:
    margita je opet prihvatila žlicu
    pa sad kako nam dođe, nekad ju hranim žlicom, nekad joj dam u ruke.
    i ona uživa u hrani i jako joj je važno da svi skupa jedemo, pa na stolu uvijek ima nečega što i ona smije (pa makar to bila zelena salata ili paradajz). obožava i kad ona mene hrani, cikće od veselja kad pojedem nešto iz njene ruke

  10. #60
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    MIhael sve više sam jede....meso mu više uopće ja ne dajem, a sve više jede i povrće i voće sam, kako kad ej raspoložen...

    a ja tako radim bolničku hranu pa nam se neće biti problem prilagodit malcu

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    kada se ja sjetim pocetaka dohrane sa shantanom...povuci potegni ne daj...i tako dva, tri mjeseca dok je nismo ostavili na miru.
    ovo je preporod...
    jede sto hoce i koliko hoce.

    bilo je na pocetku nekih situacija zagrcavanja, ali nakon sto bi ispovratio komadic (jabuke), pomijesan s mlijekom koje je bilo vec prije unutra, opet bi nastavio gristi jabuku.

    palenta, jabuka, stapke celera i kolutovi krastavca su najomiljeniji.
    E, da, docepao se nekako i komadica nori alge, i to mu se jako svidjelo

    Da li imate iskustvo kada ste krenule s ovim, da dijete nije ustvari jelo hranu, nego ispitivalo, okus, teksturu itd...
    Ili je jelo odmah?

  12. #62
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    kada se ja sjetim pocetaka dohrane sa shantanom...povuci potegni ne daj...i tako dva, tri mjeseca dok je nismo ostavili na miru.
    ovo je preporod...
    jede sto hoce i koliko hoce.
    Da, i meni je bilo isto. Zato sam ovaj put i krenula s blw, jer mi se više stvarno nije dalo kuhati, miksati, nutkati, pregovarati... Po meni je ovo predivan način dohrane u kojem uživaju i djeca i roditelji.

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    palenta, jabuka, stapke celera i kolutovi krastavca su najomiljeniji.
    E, da, docepao se nekako i komadica nori alge, i to mu se jako svidjelo
    Ja mu za sad dajem mrkvu, tikvicu, mladi krumpir, palentu, rižine pahuljice i voće. Par puta sam probala s grizom kad sam imala izdojenog mlijeka, ali za to mi je još malo premali, pa nije na redovnom meniju.

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Da li imate iskustvo kada ste krenule s ovim, da dijete nije ustvari jelo hranu, nego ispitivalo, okus, teksturu itd...
    Ili je jelo odmah?
    Moj je odmah jeo. Sve. Čak sam pokrenula topic Previše voli dohranu), jer nema toga što neće pojesti Pravo olakšanje nakon Zvjezdice koja je do dan danas mali brljator kad je hrana u pitanju.

  13. #63
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Da li imate iskustvo kada ste krenule s ovim, da dijete nije ustvari jelo hranu, nego ispitivalo, okus, teksturu itd...
    Ili je jelo odmah?
    baš sam jučer zaključila da je margita inzistirala na samohranjenju dok se nije dobro upoznala sa svim namirnicama.
    sad kad su joj poznate, najnormalnije prihvaća da ju hranim žlicom. naravno, najčešće mora i ona imati komad nečega u ruci, ali to jede paralelno sa žlicom.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    jedan zgodan video o samohranjenju (obratite paznju na tatine reakcije)

    http://uk.youtube.com/watch?v=SZiDjJqo2aE

  15. #65
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    jedan zgodan video o samohranjenju (obratite paznju na tatine reakcije)

    http://uk.youtube.com/watch?v=SZiDjJqo2aE
    Ajme, predivno Archie mi se čini malo starija beba od uobičajenih 6 mjeseci za početak dohrane? Ili ne? Fenomenalno jede za prvi put!

    Mi smo s 9,5 mjeseci na tri samostalno pojedena obroka dnevno :D (A Zvjezdicu još uvijek hranim ja :/) Kako vama drugima ide? Ja svima preporučujem ovu metodu. Postala sam pravi odgovaratelj od kašica

  16. #66

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    Archie mi se čini malo starija beba od uobičajenih 6 mjeseci za početak dohrane?
    I meni isto.
    Meni se cini da je oko 9 mjeseci realnije doba za pocetak dohrane, barem kod moje djece.
    Tek tada se pocelo nesto "konkretnije" jesti.
    Do tada ili otpori (kada sam nesto pokusavala) ili igranje, pljackanje, isprobavanje, izbacivanje....

  17. #67
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Meni se cini da je oko 9 mjeseci realnije doba za pocetak dohrane, barem kod moje djece.
    Tek tada se pocelo nesto "konkretnije" jesti.
    Do tada ili otpori (kada sam nesto pokusavala) ili igranje, pljackanje, isprobavanje, izbacivanje....
    Ja ne znam -- Vilenjak jede sve što mu daš od 6 mjeseci, a Zvjezdica neće skoro pa ništa ni sa 36 Da sam bar znala za BLW prije. Ima li netko ideju kako ga primijeniti na stariju djecu :? Ja bih htjela da ona jede samostalno i (za)dovoljno, ali to nikako da se dogodi.

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Meni se cini da je oko 9 mjeseci realnije doba za pocetak dohrane, barem kod moje djece.
    Tek tada se pocelo nesto "konkretnije" jesti.
    Do tada ili otpori (kada sam nesto pokusavala) ili igranje, pljackanje, isprobavanje, izbacivanje....
    znaci, ima nade i za nas

  19. #69
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Archie je bas cool 8)
    meni se cini da je Leila tek sa 10 mjeseci pocela jesti da mozes reci imamo jedan obrok, sad imamo 11 mjeseci i dalje smo jos na rucku i nesto malo u prolazu.
    I totalno mi je odlicna ova 'metoda' bez obzira sto hrane ima posvuda nakon rucka kad vidim koliko uziva i veseli se kad je klopa na stolu, nista nije tesko.

  20. #70
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    mi imamo faze kako je raspolozena tako jede sa zlicom ili rukama naj novije je da pokusava sama s zlicom jesti nemoram vam ni pricat na sta lici pod i ona nakon toga

  21. #71

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    kakva su iskustva s minimaliziranjem nereda

    Mi imamo stoke sjedalicu koja nema onu tacnu nego jede na nasem stolu.
    Hrane je posvuda; najgora su palenta i quinoa, nakon par minuta se slijepe za stol, pod, stolicu....
    Nekako mi se cini da tacna vise zadrzi hranu pa smisljam da li da je posudimo ili ne.

  22. #72
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Nekako mi se cini da tacna vise zadrzi hranu pa smisljam da li da je posudimo ili ne.
    Nama je tacna neko vrijeme bila dosta dobra protiv nereda, ali sad je skužio da se može nagnuti sa strane, pa baca hranu po podu. Jedan zalogaj u usta, drugi na pod. Ponekad neke spušta i kraj sebe, tako da se hlače zalijepe za stolicu. Ne znam što će biti ako skuži da se hrana lijepi za zid
    Ali mislim da bi ti tacna mogla bar djelomično pomoći, ipak je šira od stola, a jednim dijelom ide i oko bebe.

    Meni je palo na pamet da kupim veći komad linoleuma, pa ga stavim ispod hranilice. Kad završi, samo pometem/pobrišem linoleum (i cijelu hranilicu, dakako).

    Ali ni za sav nered ne bih mu oduzela užitak samohranjenja. Mislim da sve BLW mame imaju to iskustvo.

  23. #73
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    i mi imamo tacnu pa je hrana posvuda. ne mo'š to minimalizirat

  24. #74
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    I mi imamo stokke stolicu bez tacne, ali se MM dosjetio jadu pa kada klopa zgance ili nesto tako ljepljivo, rasproste novine ispod njenog mjesta i poslije samo istrese.
    Bas kao i argenta mislim da tacna uopce ne bi ublazila stvar jer je jako fora nagnuti se sa strane i gledati kako pada na pod hehe

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    nasi frendovi imaju neku stolicu s oooogromnom tacnom, ide sve uokolo i iza djeteta, i ta bi sigurno zadrzala stogod od vatrometa hrane.

    Ayan jos ne baca namjerno samo mu ispada u krilo ili pada dok on pljeska po stolu od veselja (kada mu je dobra klopa).

    Pod mi nije problem, nego ljepljiva hrana po drvenoj stolici, pa jos kada se malo zakori...

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    93

    Početno

    Ne mogu vjerovati...eto mi se ovako hranimo već dva mjeseca...došlo mi onako spontano i instinktivno i sada sam oduševljena kada vas čitam i vidim ove video zapise!
    Žlica nam je skroz mrska i tek ponekad ponudim Ini malo juhice ako želi, ali kod nas je zakon jabuka i kukuruzni kruh.
    U principu nema hrane koju ne želi i ne proba, a žlicu odbija i okreće glavu čim je ugleda.
    A glede nereda...danas je batat bio po cijeloj kuhinji, dnevnoj sobi, u mojim cipela itd.itd.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Tuzla; BiH
    Postovi
    569

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    kod nas to sada izgleda ovako (povrće na pari)
    Znam da nije tema ali djeca su ti a oči kod male baš su specifične.

  28. #78
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Pod mi nije problem, nego ljepljiva hrana po drvenoj stolici, pa jos kada se malo zakori...
    A da probaš s nekom plastičnom? Nije toliko ekološki, ali nama je puno lakše za održavati. Samo se prebriše i sve je čisto.

    Usput, zna li netko gdje u Hr ima onih "košuljica" za hranjenje, koje se obuku preko odjeće dok dijete uživa u radostima hranjenja (Archie ju je nosio, ona narančasta).

  29. #79

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    evo da se javimo da bismo voleli da vam se pridruzimo

    n. apsolutno ne prihvata nista smiksano i na kasicicu, pa mi ni ne ostavlja drugi izbor do blw... a i sam pristup mi se u sustini mnoooogo vise dopada od "klasicne" dohrane gde bebac ima potpuno pasivnu ulogu

    ono sto mene muci jeste to da on jos uvek samostalno ne sedi, pa smo do sad pomalo isprobavali, i jako mu se svidja... pa sam htela da vas pitam sta mislite: da li da cekamo jos uvek kako bismo mogli u stolicu ili mislite da za neke kratke periode ne bi bio problem da ga posednem (najvise zbog toga da bih mogla da ga vidim)?

    da li ste odmah davale sirovu hranu ili ste je najpre ponudile u kuvanom obliku? takodje me zanima koliko npr. kuvate povrce/voce, da li da bude toliko mekano da moze da se zgnjeci prstima ili treba da ostane tvrdje?

    sta radite kad se dete zagrcne? ja znam da ce on izbaciti taj komadic i da se nece ugusiti, ali neki put stvarno ne mogu mirno da posmatram sta se desava

    mozda puno pitam, ali bih bas volela da cujem vasa iskustva i savete

  30. #80
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    ono sto mene muci jeste to da on jos uvek samostalno ne sedi, pa smo do sad pomalo isprobavali, i jako mu se svidja... pa sam htela da vas pitam sta mislite: da li da cekamo jos uvek kako bismo mogli u stolicu ili mislite da za neke kratke periode ne bi bio problem da ga posednem (najvise zbog toga da bih mogla da ga vidim)?
    Ja sam ga isprva držala u krilu, postrance na lijevoj ruci, tako da se mogao "izvaliti", a ne sjediti na guzi. Naravno, u to je vrijeme preko mene išla velika kuhinjska krpa, jer bih inače bila sva umrljana hranom. Nakon jedno mjesec dana, prebacila sam ga u kolica koja se mogu lagano nakositi, a mjesec dana kasnije (s njegovih 8) u hranilicu.

    Citiraj miljica prvotno napisa
    da li ste odmah davale sirovu hranu ili ste je najpre ponudile u kuvanom obliku? takodje me zanima koliko npr. kuvate povrce/voce, da li da bude toliko mekano da moze da se zgnjeci prstima ili treba da ostane tvrdje?
    Sirovo mu ni danas ne dajem, osim banana. Voće i povrće kuham na pari ili na toliko vode da ona do kraja kuhanja skroz ispari. Uglavnom radim dosta mekano, iako voće može ostati i malo tvrđe. Povrće volim više skuhati, jer se i ne može tako lako zgnječiti (osim brokule, koja se osipa u milijun malih mrvica...) Rižu, palentu, proso skuham tako da se može rezati ili oblikovati u grudice nakon hlađenja.

    Citiraj miljica prvotno napisa
    sta radite kad se dete zagrcne? ja znam da ce on izbaciti taj komadic i da se nece ugusiti, ali neki put stvarno ne mogu mirno da posmatram sta se desava
    Ja nisam radila ništa. Eventualno bih ga nagnula naprijed, ako je u vrijeme zagrcavanja bio previše polegnut na leđa. Jednom ili dvaput MM je probao izvaditi komadić prstima, ali to je Vilenjaka još više izbezumilo, pa smo odustali. Nakon prvih tjedan ili dva, zagrcavanje je skroz prestalo.

  31. #81
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    ovo:
    (s njegovih 8)
    je trebalo biti: (s njegovih osam mjeseci)

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    ono sto mene muci jeste to da on jos uvek samostalno ne sedi, pa smo do sad pomalo isprobavali, i jako mu se svidja... pa sam htela da vas pitam sta mislite: da li da cekamo jos uvek kako bismo mogli u stolicu ili mislite da za neke kratke periode ne bi bio problem da ga posednem (najvise zbog toga da bih mogla da ga vidim)?
    ja sam isto kao argenta, drzala L na sebi.
    ili bi je stavila na pod, ona bi se okrenula potrbuske i zvakala jabuku. ali to sam samo za jabuku tako radila

    Citiraj miljica prvotno napisa
    da li ste odmah davale sirovu hranu ili ste je najpre ponudile u kuvanom obliku? takodje me zanima koliko npr. kuvate povrce/voce, da li da bude toliko mekano da moze da se zgnjeci prstima ili treba da ostane tvrdje?
    ja sam jabuku dala sirovu, a povrce kuham. skuham da ne bude tvrdo, ali pazim i da se ne raskuha. znaci, tvrđe nego da se zgnjeci prstima
    palentu ne znam skuhat da bude tvrda a da mi ne izgori, tako da to "jede" sa zlicom. obavezno su tu 2 zlice. jedna kod mene druga kod nje

    Citiraj miljica prvotno napisa
    sta radite kad se dete zagrcne? ja znam da ce on izbaciti taj komadic i da se nece ugusiti, ali neki put stvarno ne mogu mirno da posmatram sta se desava
    mirno promatram sta se desava i ako treba pomognem joj da izbaci taj komadic koji joj smeta. malo je nagnem prema dolje i lupam po ledima i ispadne. ali to je bilo svega 2-3 puta

  33. #83
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Mi imamo tu kosuljicu za hranjenje, ja sam je kupila u H&M
    vidi nas pass: smizla ... nedostatak su mozda siroki rukavi pa hrana upadne unutra.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    mene muci to sta moja L nije zainteresirana za stavljanje hrane u usta. mogla bi satima sjedit u stolici i gnjecit i razmazivat po stolu to sta joj dam, ali stavit u usta-ne bas
    ja je malo potaknem, uzmem komadic pa jedem ili joj dam da proba malo iz moje ruke, ali to njeno hranjenje nije ni slicno ovim filmicima gdje je ocito da djeca uzivaju
    postoji li nekakav nacin da je potaknem?
    odbijam je svrstati u odbijace

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    imamo i mi kosulju, kupili je u TL. imas i u kiki

  36. #86
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    cuckalica ne znam koliko je stara tvoja curka ali mislim da to ispipavanje, gnjecenje isto ima svoju svrhu, tako upoznaju strukturu ... Leila je recimo znala uzimati u usta i pljuvati van, znala je recimo cijelu mrkvu tako grickati i pljuvati van.
    Budi strpljiva vec ce ona poceti ti joj samo nudi.

  37. #87

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    9 mjeseci
    i strpljiva sam i nudim, ali se iskompleksiram kad vidim kako drugoj djeci to ide lako i kako uzivaju
    a ona gnjeci i gnjeci vec par mjeseci i razmazuje.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    samo nastavi nuditi. prihvatit ce kad tad

    Kaze sa da dijete bude iskljucivo dojeno 6 mjeseci i tak onda da se pocne uvoditi druga hrana.
    Mislim da mi ovo "uvoditi" shvatimo kao "dijete treba poceti jesti..." a da se ustvari radi o tome da se tada pocne nudti druga hrana.

    Prema nekakvim okvirnim smjernicama La Leche lige s uvodjenjem ostale hrane se zapocinje u drugoj polovici prve godine zivota:
    kada djetetu pocnu izbijati zubi
    moze samostalno sjediti
    pokazuje zainteresiranost za hranu

    Ako pokusas ove smjernice ujediniti, kod nekog prosjeka se sve one poklope oko sestog mjeseca. Ali to je opet "oko"
    Mislim da je bolje osluskivati dijete nego ga siliti da jede prema preporukama.

    Dobra knjiga za smirivanje mama je
    Carlos Gonzales, My Child Won't Eat

  39. #89

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    cure, thnx na iscrpnim odgovorima

    ma, moramo nekako da se pomerimo sa mrtve tacke i doguramo bar do neke kolicine hrane iz prostog razloga sto bi za tri meseca trebalo da pocnem da radim, a kad cice odu na posao, ne znam sta ce mm koji treba da ostane sa malim :?

    znam da je svako dete prica za sebe, ali je l mozete da mi kazete sta realno mogu da ocekujem u naredna tri meseca? ili da vec pocnem da pripremam teren za odlaganje odlaska na posao?

  40. #90
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ovo je kao da citam samu sebe miljica isto pitanje sam i ja sebi postavila prije dva mjeseca ... i sad sa 11 mjeseci mi smo na jednom obroku koji jedan dan pojede kolicinski stvarno dosta, a drugi dan nista ...
    Dobra je ova knjiga koju predlaze Saradadevii ... treba vjerovati svom djetetu i pokusati smanjiti svoja ocekivanja oko pojedene kolicine hrane (meni je to jako tesko priznajem) i treba znati da nam se djeca nece izgladnjivati samo zato sto su "cice" otisle na posao i ja sam sigurna da ce ona jesti kad mene ne bude i vise nego jede sad, samo trebam vjerovati u to i imati povjerenja u nju kao sto ona meni vjeruje ...

    Odluka o kolicine pojedene hrane je njihova, a na nama je da nudimo.

  41. #91
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    ... ja sam sigurna da ce ona jesti kad mene ne bude i vise nego jede sad, samo trebam vjerovati u to i imati povjerenja u nju kao sto ona meni vjeruje ... Odluka o kolicine pojedene hrane je njihova, a na nama je da nudimo.
    Ovo je tako lijepo rečeno
    Da sam bar to znala s prvom. Imam užasnu grižnju savjesti da je njezino nejedenje moja krivica, jer sam konstantno brinula i previše inzistirala na jedenju, umjesto da tu odluku prepustim njoj.

  42. #92

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    srecice, bas ti hvala na ovom utesnom postu... i meni se slicne misli vrzmaju po glavi i verujem da ce sve biti ok... i do sada je sve bilo u najboljem redu kad bih ja nestala na par sati, pa ce verovatno tako biti i kad krenem na posao, tj. meni ce sigurno biti teze nego n. i mm koji ce da uzivaju kod kuce

    probacu da se opustim i da vise verujem svom detetu, jer me do sada vec dovoljno uverilo u svoju kompetentnost kad su u pitanju druge stvari...
    a i bas se radujem sto cemo se druziti na ovom pdf-u sa ostalim blw malisanima :D

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    3,504

    Početno

    Evo i nas sa novostima, nisam ništa pisala pošto smo do sad bili totalni odbijači dohrane.
    Pet dana sam išla da radim po 4h dnevno a Nađu je čuvala moja mama. Prvi dan je baku bilo strah pa joj je smiksala hranu, a Nađa je htela sama da jede i onda je šakom trpala tako smiksano u usta. A onda se baka ohrabrila pa joj je dala komadiće.
    I sad kad ja ponovo ne radim ona super jede, kao da joj je nešto kliknulo. Stalno traži i viče am am, od jednog polovičnog odmah je prešla na tri dobra obroka.
    Jedino što i dalje puno pljuje tj. jedan zalogaj proguta a drugi samo pusti iz usta, zamazana je stalno, ali živimo sa tim.

    Nađa se u početku baš dosta zagrcavala, ali kako nije ni jedan oblik hranjenja prihvatila nastavile smo sa BLW. Uglavnom bi sama ispljunula, nekad sam je vadila iz hranilice i naginjala preko ruke, još nije bilo intervencija sa guranjem prsta u grlo. Sad je već mnogo bolje - sama ispljune veliki komad pa odgrize manji i tako....
    Jedino što je uporna da i mene hrani pa kad god je ona prehlađena i mene boli grlo jer moram da jedem sve što ona izvadi iz usta

  44. #94
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    a i bas se radujem sto cemo se druziti na ovom pdf-u sa ostalim blw malisanima :D
    Postat ćemo mala sekta, kao bezpelenaši 8)

  45. #95
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    Da li imate iskustvo kada ste krenule s ovim, da dijete nije ustvari jelo hranu, nego ispitivalo, okus, teksturu itd...
    Ili je jelo odmah?
    Ja nemam iskustvo od ranije jer smo odmah krenuli ovako i to kod nas izgleda baš tako kako kažeš. Ali, ponudila sam mu i miksano pa je opet tako. Nešto i pojede u svemu tom istraživanju, ali beznačajno. Prima u ruke, gnjecka, u tanjuru tracka, stavlja u usta, vadi pa gleda pa cucla pa uzme žlicu, dvije, tri u ruke pa se kao hrani... Čovjek bi rekao zabava, ali najbolja fora je što se on drži mudro i ozbiljno cijelo vrijeme i ne da se nasmijati. Smije se kad idemo prati ruke i kad ja kažem 'kak smo fino papali!'. Smiješno mu je valjda jer zna i on da nije pojeo skoro ništa :D

  46. #96
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    ono sto mene muci jeste to da on jos uvek samostalno ne sedi, pa smo do sad pomalo isprobavali, i jako mu se svidja... pa sam htela da vas pitam sta mislite: da li da cekamo jos uvek kako bismo mogli u stolicu ili mislite da za neke kratke periode ne bi bio problem da ga posednem (najvise zbog toga da bih mogla da ga vidim)?
    Ni moj Bartol se još ne zna posjesti. Ja ga hranim u krilu jer se meni tako nekako činilo zgodnije za početak. Ali fizioterapeutkinja koja ga prati mi je rekla da nije problem ako se dijete posjedne na tako kratke periode. Najveći problem preranog posjedanja je u tome što je dijete sputano i ne radi sve one divne stvari koje bi radilo da je na podu, a to kod hranjenja nije slučaj. U svakom slučaju, ako ga staviš sjesti ja bih izbjegavala one polusjedeće položaje, mislim da je važno, naročito za ovakav način hranjenja da je dijete uspravno.

  47. #97
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Htjela bih ugrabiti prednosti BLW-a, ali ima nešto što me muči pa me zanimaju vaša razmišljanja na tu temu.
    Uobičajena praksa da se djetetu u početku hrana pasira nije samo zbog straha od gušenja, nego i zbog toga što probava inače počinje u ustima (kemijska kao i mehanička), a dijete nema zube kojima bi dovoljno sažvakalo hranu. Neprobavljena hrana u organizmu se pretvara u toksine i s vremenom radi svašta nešto loše.
    Molim vas neka netko tko je malo informiraniji od mene razbije ovaj moj strah.

  48. #98
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Uobičajena praksa da se djetetu u početku hrana pasira nije samo zbog straha od gušenja, nego i zbog toga što probava inače počinje u ustima (kemijska kao i mehanička), a dijete nema zube kojima bi dovoljno sažvakalo hranu. Neprobavljena hrana u organizmu se pretvara u toksine i s vremenom radi svašta nešto loše.
    Molim vas neka netko tko je malo informiraniji od mene razbije ovaj moj strah.
    Ja nisam baš stručno informirana, ali koliko sam mogla primijetiti, Vilenjak se dosta dobro nosi s komadićima iako zube nije dobio prije 8,5 mjeseci. Trik je u tome da hrana, iako nije miksana, bude dovoljno mekana da je može samljeti desnima. Desni su zapravo dovoljno čvrste i moj je malac bez problema usitnjavao hranu. To znam, jer je u stolici imao tek male tragove komadića hrane Tako da se ne brinem. Ne znam je li ovo pomoglo.

    E, da, i još mu ništa nisam davala sirovo, osim banane. Sve kuham, da bude mekše i lakše probavljivo.

  49. #99
    Lucija Ellen avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,478

    Početno

    koja dobra tema

  50. #100

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    sto se tice varenja, potpisujem argentu... kod nas se bas lepo vidi da n. "miksa" komadice hrane desnima, a jos jedan dokaz za to je da u kaki ima vrlo malo prepoznatljivih delova sto sigurno znaci da se ono sto je pojeo ipak svarilo...

    mi vec drugi dan sedimo u stolici za hranjenje, ne duze od 20-ak minuta, najvise zbog tog uspravnog polozaja, i mogu da primetim da se n. skoro pa ne zagrcava... dok je ranije u polusedecem bilo poprilicno problema sa gutanjem...

    on ZAISTA jede, tj. vecinu stvari koja mu zavrsi u ustima zaista i proguta...

    znam da kao i u razvoju deteta uopste postoje - i + faze, ali mi je zaista malo laknulo kad vidim da on hoce da jede i da pri tom i uziva... on se za razliku tvog bebca, Ms. Mar, stalno smeje i brblja, sto sa druge strane i nije tako dobro jer se neki put zagrcne bas zbog toga ... hmmm... sad bi na ovom mestu neko mogao da kaze da mama uvek nadje razlog za brigu

    no da ne duzim, danas su bile na meniju tikvice i prihvacene su sa odusevljenjem... nastavljamo dalje pa vam se javljamo opet...
    pitam se, pitam se: sta bi ja da nije rode gde mogu da saznam sve ovakve stvari :?

Stranica 2 od 10 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •