Stranica 3 od 10 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 495

Tema: Baby- led weaning

  1. #101
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Baš me zanima: zašto on mene hrani, kad ja njega ne ?

    Ne, ozbiljno, u zadnje vrijeme sve što ide u njegova usta, ide i u moja. (Što me je natjeralo u ozbiljna promišljanja kako da mu kuham malo finije nego do sada.) Ja sam Vilenjaka do sada samo par puta hranila, uglavnom kad smo završili na nekoj kašici/juhici u nedostatku vremena, prostora i/li namirnica za blw. Kako mu je palo na pamet da gura hranu u moja usta?

  2. #102

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    mozda mu je lepo pa zeli da to podeli sa tobom

    ili je to njegov nacin da pokaze da brine o tebi?

    mi smo trenutno u - fazi i nadam se da ce brzo proci

  3. #103
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    argenta mislim da oni svi dodu u tu fazu i to je tako slatko
    inace ja sam nas jelovnik prilagodila njoj jer nekad ne zeli jesti ako vidi da imamo razliciti sadrzaj tanjura.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    inace ja sam nas jelovnik prilagodila njoj jer nekad ne zeli jesti ako vidi da imamo razliciti sadrzaj tanjura.
    o ovome i ja razmisljam... tj. spremam se da uradim isto, ne bismo li izasli iz ove faze...

    imam par pitanja, pa vas molim za savete:

    koliko puta dnevno nudite hranu? svaki put kad i vi nesto klopate ili imate neki drugi sistem?

    koliko vode dajete nakon obroka? n. kad navali mogao bi da popije i pola solje, pa ne znam da li da mu dozvolim ili ne... ne znam da li je to zedj ili mu je to nesto poput nove "igracke" :?

  5. #105

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    imam par pitanja, pa vas molim za savete:

    koliko puta dnevno nudite hranu? svaki put kad i vi nesto klopate ili imate neki drugi sistem?
    ja joj nudim oko 11 i ako je budna dok ja rucam (ali svejedno ne pojede nista. cak je ni ne zanima sta je kod mene na tanjuru iako joj je sam tanjur izuzetno zanimljiv)

    Citiraj miljica prvotno napisa
    koliko vode dajete nakon obroka? n. kad navali mogao bi da popije i pola solje, pa ne znam da li da mu dozvolim ili ne... ne znam da li je to zedj ili mu je to nesto poput nove "igracke" :?
    moja se isto tako ponasa. pije i vodu iz kade. kad god vidi vodu poludi. ja joj dam da popije koliko zeli, tj popije sve sta joj dam i onda jos nastavi gristi casu. tako da ni sama ne znam sta je u pitanju :/

  6. #106
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    koliko puta dnevno nudite hranu? svaki put kad i vi nesto klopate ili imate neki drugi sistem?
    Uglavnom kad svi jedemo: oko 8.30 doručak, u 13.00 ručak, večera je klizna između 18 i 20, ovisno o tome jesmo li vani, koliko je popodne odspavao isl. Međuobroke obično ne dobiva kad i starija, nego ga dojim, osim ako je neka posebna prilika -- kao jučer kad mu je pred nosom jela kruh pa je toliko vrištao na nju da sam i njemu dala kriškicu radi mira u kući.

    Pokušavam da hrana bude slična koliko je to moguće, mada on još uvijek ne reagira na uporedbu sadržaja tanjura

    Citiraj miljica prvotno napisa
    koliko vode dajete nakon obroka? n. kad navali mogao bi da popije i pola solje, pa ne znam da li da mu dozvolim ili ne... ne znam da li je to zedj ili mu je to nesto poput nove "igracke" :?
    Ja mu vrlo rijetko dajem nakon obroka, jer to usporava probavu pa je nepovoljno za želudac, posebno tako mali. Vodu mu nudim u međuvremenu ili tijekom obroka. I on voli piti, a čini mi se da je to zato što mu prija, tj. da nije samo iz zabave. Vidjet ćemo s vremenom

  7. #107
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Isprobala sam ponovo griz, skuhala malo tvrde i ubacila grozdice pa vidite kako je proslo
    Klopam griz

    inace kod ovih meksih stvari je prihvatila da joj 'lijep' na zlicu a ona sama unosi u usta ili cak dopusti da ju ja hranim.
    Prijavljujem da smo od prije dva dana uveli i veceru :D nista spektakularno jer radi se od dvije zlice jogurta ali je trazila sama i to me veseli.

  8. #108
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj miljica prvotno napisa
    koliko puta dnevno nudite hranu?
    Onda kada sam i mi jedemo, dorucak i rucak. Nudim i kad smo vani, recimo u parku kad se naigra trazi vode i u torbi imam ili voce ili rizine krekere ili nesto pa obicno suska po torbi kad zeli.

    voda nudim uz obrok, a pije i kad smo vani ili cak doma zna doci ispod sudopera i vikati dok ne dobije vode, trazi skoro svaki put i kad nekog vidi da pije ali nisam primjetila da se 'pretace vodom' obicno popije mali gutljaj i ide dalje.

  9. #109
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj srecica prvotno napisa
    Isprobala sam ponovo griz, skuhala malo tvrde i ubacila grozdice pa vidite kako je proslo
    Klopam griz
    Joj, ovo je pre-pre- Najbolje mi je kad ide "Mmmm"
    Koliko je stara? I na čemu sjedi?

    PS: Nama su također hit suhe marelice, obično u prosu, ali uskoro mislim da ćemo ih ubaciti i u griz. Namočim ih u vrućoj vodi jedno pola sata i kuham kao svježe. Jedva čekam da dozriju one kod sveki!

  10. #110

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    preslatko
    koja kosica, oke, mmmm.
    predivna curica.

    kad ovo čitam čini mi se da smo mi zbilja malo zastali.
    david obožava jesti, i kad ga netko hrani, i sam čupa sve što vidi.

    najsretniji je definitivno s jabukom, posebno ako mu dam čitavu, onda on to guli i guli. rižini krekeri su isto ok, a i komadić kruha.

    definitivno nemamo nikakav raspored obroka, uglavnom je to jedan ručak-večera. ma ima dana kad se ne sjetim i skužim navečer da smo čitav dan na cici.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    223

    Početno

    srecice, mala nocna princeza ti je slatka kao
    valjda cemo i mi kad jos malo porastemo da ovako sa uzivanjem klopamo :D

  12. #112
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    argenta mi cemo za dva tjedna imati godinu dana :D a sjedimo na Stokke stolici

    Hvala cure na komplimentima

    ra i nama se zalomi cica-dan posebno ako smo vani.

  13. #113
    Gioia avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    189

    Početno

    Kod nas svaki put kad sam joj dala komadić nečega (tzv.finger food), zagrcnula se.

  14. #114
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Gioia prvotno napisa
    Kod nas svaki put kad sam joj dala komadić nečega (tzv.finger food), zagrcnula se.
    Da, to je moguće, ako si dohranu počela s kašicama uz tek povremeno ubacivanje ff-a. Ili ako ff nije bio dovoljno mekan. Djeca koja su isključivo na blw također se znaju zagrcnuti, ali to ubrzo svladaju: nakon 1-2 tjedna skroz nestaje, po našem iskustvu (i onome što sam pročitala po netu). A i kad su tako mali, vjerojatnost gušenja vrlo je slaba, jer imaju jaki refleks izbacivanja hrane. Samo treba strpljenja i povjerenja.

  15. #115
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Gioia probaj sa bananom, dovoljno je mekana da se nece zagrcnuti a dovoljno kompaktna da je drzi u ruci ... jako je bitno da dijete koje se ovako hrani sjedi uspravno, u stolici ili tvom krilu kako bi lakse iskasljalo ako se zagrcne.

  16. #116

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    srecice, tvoju princezu je gust gledati kako jede. preslatko. ja sam se odusevila jos prije kad sam vidila filmic sa brokulom
    reci mi samo koliko dugo kuhas brokulu? ja koliko god je kratko kuhala bude mi jako mekana, a opet se bojim da je ne bi prekratko kuhala


    argenta, kako spremas proso? ja nisam bas vicna kuhanju zitarica, to se kad nas ne jede bas, a ja sam joj nabavila pa sam mislila spremit. i ostali su dobrodosli sa receptima

    ra-kod nas se takvi dani zalome cesto, sta zbog toga sta smo puno vani, sta zbog njenog necu reci odbijanja nego neprihvacanja dohrane

  17. #117
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    cuckalica brokulu je najbolje skuhati na pari, ispadne taman i nekak mi se cini da je nemres prekuhat tako ... inace za kuhanje u vodi dovoljno je par minuta jer se brzo raskuha, i meni se to zna desiti a onda je nece jesti nego samo gnjeci u rukama.

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    moja L je gnjeci sakom po stolu pa to lize

  19. #119
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj cuckalica prvotno napisa
    argenta, kako spremas proso? ja nisam bas vicna kuhanju zitarica, to se kad nas ne jede bas, a ja sam joj nabavila pa sam mislila spremit.
    U 2 dcl vode naribam ili sitno iskockam šaku voća ili povrća, prokuham to jedno 5 minuta i dodam 3 velike žlice prosa. Dobro promiješam, poklopim, smanjim na najmanju moguću vatru i polako kuham dok sva voda ne ispari (oko 8-10 minuta). Ostavim poklopljeno još jedno 3-5 minuta. Iskrenem na tanjurić i lagano pritisnem. Nakon oko 5 minuta hlađenja, može se natrgati slično kao palenta, iako se više mrvi.

    Možda se čini malo dugotrajno, ali Vilenjak to obožava i jede u velikim količinama :D Izvrsno mu je za probavu i, kažu, jako hranjivo. Od povrća stavim mrkvu, tikvicu, korabicu, krumpir, a vjerojatno može pripremiti i sa blitvom/špinatom. Od voća jabuku, krušku, suhe marelice (potrebno namočiti 1/2 sata unaprijed).

  20. #120

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    zahvaljujem

  21. #121
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Evo nešto brzo i jednostavno: danas je ručao kuhanu brokulu i tjesteninu - u hladnu vodu ubacim malo veće cvjetove brokule, kad prokuha dodam tjesteninu ("svrdla"), ubacim trun maslinovog ulja i kuham jedno desetak minuta. Samo što mu moram prvo poslužiti brokulu, jer kad navali na tjesteninu, nema šanse da će pojesti povrće

    Imate li neke ideje kako pripremiti zobene pahuljice da ih može sam jesti?

  22. #122
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    skuhaj ugusto i pusti da se ohladi, ostane kompaktno.

  23. #123

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    47

    Početno

    Bok svima! Mi smo isto sami otkrili taj nacin POKUSAJA dohrane (citaj, nije da nam bas ide ), pa mi je smijesno kad vidim da to ima ime. Uglavnom, mi smo isto vise na gnjecenju i mahnitom razbacivanju, nego na artikuliranom papanju, ali mala ima samo 6 i pol mjeseci, pa se nadam da ce s vremenom shvatiti kam papica ide. Kad je hranim zlicom, otme mi ju u sekundi i katapultira mi mrkvu u nos. Muzu bolje ide, jer je puno strpljiviji od mame histerika 8) .Inace, sto se tice ciscenja posvemasnjeg nereda - Ljudi, nabavite si psa ! Da vidis kak sve pesonja pocisti poslije, pod se blista kao nikad prije .

  24. #124
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    Bez obzira što sam ja baš ovako nekako zamišljala dohranu i bez obzira na to što se nekoliko puta činilo da mu je baš tako donekle interesantno, mi smo trenutno u fazi da mu pasiram do besvjesti i jedino tako pojede par žličica. Komade samo po rukama vrti, drobi, tracka, ljuti se na njih i uopće, ali uopće ih više ne prinosi ustima. Baš sam nekako tužna. Ali valjda on zna najbolje.

  25. #125
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj Ms. Mar prvotno napisa
    Ali valjda on zna najbolje.
    Ovo je točno. Tome i služi blw -- da dijete samo odluči kad, što i koliko hoće pojesti. Doduše, lako je meni pričati, kad imam zainteresiranu bebu. Možda bi mogla probati s pola-pola metodom: dio mu ostaviš u komadićima da premeće po rukama, a dio malo izgnječiš (s tolikom bebom, ne trebaju ti skroz glatke kašice) pa mu nudiš na žlici.

    Kad mi se ne da smišljati hrana za samostalno jedenje, njemu obično mu dam pahuljice od riže ili komadiće kruha, a ja ga hranim na žlicu tipa varivo, griz isl. I moram napomenuti da mu je to bolje za stolicu, nego kad jede isključivo krutu hranu za svaki obrok.

  26. #126
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Ms. Mar da te malo utjesim i Leila je bila takva skoro pa do 10 mjeseca, nesto bi joj upalo u usta slucajno ali uglavnom je gnjecila i razmazivala po stolu, lizala i tak ... probaj ovako kako predlaze argenta davati pola-pola

    Kod nas se cini se sve pobrkalo zbog adaptacije na tetu, hrana uglavnom leti na pod, ima neodoljivu zelju umociti ruke u juhu ili bilo sta tekuce na stolu, pustim joj ali u slijedecoj sekundi je sve na podu ... bila je krenula jesti sa zlicom, sad je vise ne zeli, pusti da je ja hranim ponekad ... tako da mi se cini da nam ide nizbrdo ... a i cini mi se da joj teta malo uskracuje tu slobodu hranjenja da ima manje za cistiti poslije rucka :/ iako je dogovor bio nesto drugo ...

  27. #127
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    evo i mi se prijavljuemo.

    zabac hoce jesti sam i hranu u komadicima. vec dugo traje ta "faza" cini mi se odkad smo poceli sa dohranom. prvi okus je bila jabuka koju mi je uzeo iz ruke onako u komadu i cucla. nekad mu zgnjecim i dam na zlicu i tako hoce bananu sa jos nekim vocem i nekad pojede ali najdraze mu je sve nasjeckano na komadice stavim mu u pjat i on sam uzima rukicom i stavlja. traje duze ali stvarno gusta. jedno vrijeme sam pripremala malo kasice i ostalo u komadice pa bi gledala sto mu se vise svidja. komadici su definitivno u prednosti.

    kad je gotov vrti glavom da vise nece. i ja sam zadovoljna. nekad pojede puno nekad samo par zalogajcica al meni je to sve ok. spontano smo dosli na 3 obroka dnevno. kad je pokazao interes dala sam mu i eto ispalo da smo sad na 3 obroka.

    i ne da nista u usta dok ima nesto u ustima. to mi je fenomenalno bilo kad san skuzila. sunce moje pametno.

  28. #128

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    ja sam se zaboravila pohvalit da otkad kuham na pari L je pocela jesti
    tj ne samo da je pocela jesti, nego je postala mala prozdrljivica koja cim vidi da netko jede mljacka

  29. #129
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    margita je trenutno sva u samostalnom hranjenju žlicom. svakim danom je sve bolja i bolja, danas recimo nisam trebala prati pod nakon jela

  30. #130

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    ja nikad ne perem pod nakon jela. to radi mm
    kod nas je sve ravnopravno: nakon hranjenja ja perem L a on pod, nakon kakenja (jel to rijec?) ja perem L a on pelenu. hihi :zlimrgreen:

  31. #131
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    I mi polako prelazimo na žlicu :D Uglavnom ga više ja nahranim, ali on uvijek ima ili komadiće ili svoju žlicu kako bi sudjelovao. moje malo.
    Cuckalica, baš mi je drago za vas!

    I da podijelim jednu sumnju koju mi je usadila makrobiotički naklonjena poznanica. Kaže ona da se dijete ne može zaista najesti od takvog naparenog voća i povrća, da su (integralne) žitarice daleko najkorisnije za male bebe, posebno veggie kakvi smo mi (dakle, nemamo mesni finger-food, a za zamjene tipa soja, seitan, još je mali). Što mislite o tome? Sve te žitarice treba duuugo kuhati i pretvore se u kašu, nema šanse da bi on to mogao sam pojesti :/

  32. #132

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    moja L doji 20ak puta dnevno, tako da je njoj napareno povrce valjda dovoljno. :?

  33. #133
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    argenta a ja sam opet procitala (cak mislim ovdje na forumu) da ovi nasi malci ne mogu bas probaviti te integralne stvari, kao npr. integralnu rizu da im je bolje davati bijelu ... uglavnom ja kuham zob, zobenu kasu, jecmenu kasu i pomijesam sa kuhanim povrcem na kockice, jede sakicama ali dopusti i da joj zlicom ubacim u usta.
    Mi nismo veggii ali nije bas dijete od mesa, riba jos prode, piletina komadic kad je od volje, ali teletinu nije htjela ni pomirisati ... sa mesom ili bez mesa, znala bi kad je gladan,

  34. #134
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    argenta i srecica, hvala na savjetima i utjehama. Tak mu i dajem, pola-pola. A bez obzira što tolika beba ne bi trebala skroz glatku kašicu (ne bi ni manja, vjerojatno), on očito nije čitao sva ta pravila pa jedino što pojede je gotovo jušno. Glavni mi je cilj da prihvati i zavoli dohranu, ali ipak idem i za tim da pojede par zalogaja pa mu onda radim i tako kako hoće.

    Što se tiče žitarica, ja sam isto za to da ih beba jede. Prepune su vrijednih tvari. Ja Bartolu kuham integralne, ali tako da ih namačem preko noći i dugo ih kuham u puno vode. Nisam primjetila da ga muče, ali on nikad nije ničeg ni pojeo u nekoj pristojnoj količini pa ne znam. argenta, možeš mu raditi nekakve kuglice od žitarica i nasjeckanog povrća.

  35. #135

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    argenta, mi smo isto bezmesni, od 10. mjeseca tu i tamo mu dam koju kockicu tofua. žitarice isto svakakve, u svim mogućim kombinacijama.

  36. #136
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj ra prvotno napisa
    argenta, mi smo isto bezmesni, od 10. mjeseca tu i tamo mu dam koju kockicu tofua. žitarice isto svakakve, u svim mogućim kombinacijama.
    Što već smije tofu? Nisam znala, ubacit ću u jelovnik polako. Hvala!

    Kad hoću smiriti grižnju savjesti ( ) onda smo na riža-grašak ili riža-mung dal kombinaciji koja je jako hranjiva, ali ne znam koje bi još mahunarke smio. Zato mi je sumnjiva ona uobičajena tablica dohrane, uopće ne vodi računa o djeci koja ne jedu meso.

    Ali malo sam se skulirala. Ionako još doji (ako je mene pitati, neće prestati tako skoro), pa si ja to u glavi prevodim kao "bjelančevinasti" dio obroka. A je mi ideja

  37. #137

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj argenta prvotno napisa
    [
    Ali malo sam se skulirala. Ionako još doji (ako je mene pitati, neće prestati tako skoro), pa si ja to u glavi prevodim kao "bjelančevinasti" dio obroka. A je mi ideja
    Ja se vodim tom istom idejom, sta znaci da ti ideja valja

  38. #138
    Ms. Mar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    830

    Početno

    [quote="argenta"]
    Citiraj ra prvotno napisa
    ali ne znam koje bi još mahunarke smio.
    Mislim da smije grah (bar azuki), leću, slanutak. To bi trebalo biti lakše probavljivo. Ja planiram Bartolu za kojih mjesec, dva ponuditi malo pa pratiti da li mu stvaraju probleme.

  39. #139
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj cuckalica prvotno napisa
    Citiraj argenta prvotno napisa
    [
    Ali malo sam se skulirala. Ionako još doji (ako je mene pitati, neće prestati tako skoro), pa si ja to u glavi prevodim kao "bjelančevinasti" dio obroka. A je mi ideja
    Ja se vodim tom istom idejom, sta znaci da ti ideja valja
    i ja isto. iako smo mi mesojedi i polako prihvaca meso. al ova ideja je skorz tocna - da dijete preko mlijeka dobije bjelancevine. to je tocno.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    ja imam problem kada smo u gostima ili vani, u restoranu.
    hoce samo sam jesti, pa uvijek zavrsi na nekakvim rizinim keksima kao najcistijoj opciji.

    sto vi radite?

    ovdje ima nekih super smoothija u malom pakiranju, sve organic, dusu dalo za snack kada si vani, ali on to hoce sam istiskivati i hraniti se, tako da i od toga nista.

  41. #141

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    po restoranima baš i ne jedemo :/ , zapravo nezamislivo mi je to s njih dva u kombinaciji. a i u rijeci baš i nema neki restoran po našoj mjeri.

    kad smo kod frendova, to je uglavnom neki komadić kruha, ili voće.
    marelice su trenutno br.1 na meniju.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    nama su isto marelice br1 trenutno :D

    ja sam pokusala sa kupovnim kasicama iz bio-bio, ali je dobila proljev od njih, tako da smo i mi na rizinim krekerima (koje obozava)

  43. #143

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    Citiraj cuckalica prvotno napisa
    nama su isto marelice br1 trenutno :D

    ja sam pokusala sa kupovnim kasicama iz bio-bio, ali je dobila proljev od njih, tako da smo i mi na rizinim krekerima (koje obozava)

    lose sam se izrazila. nije na rizinim krekerima zbog proljeva nego zato jer ne znam sta bi joj drugo dala u gostima a kasice ne dolaze u obzir zbog proljeva

  44. #144
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Mi isto ne idemo po restoranima (ja ih ne volim), ali kad smo jednom bili, on je jedo bananu. Bilo je malo neuredno, ali ne previše. Inače, kad nam je takva neka frka, on dobije rižine krekere ili komadić kruha/ pecivo, a ja ga nahranim s H*** kašicom od voća i integralnih žitarica. Nije idealan obrok, ali to je tako rijetko da se ne grizem.

  45. #145
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    mi smo baš jučer bili u restoranu.
    margita je jela predjelo (nekakv riblji namaz na kruhu), malo juhe, kuhane brokule i mrkve, i za desert maline.
    sve je jela sama.
    uneredili smo malo pod i zmazali par salveta više, nju smo par puta vodili na veliko pranje u wc , ali sve u svemu ništa strašno.

  46. #146
    argenta avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    sjeverno pa južno
    Postovi
    1,254

    Početno

    Još jedna ideja: možeš skuhati palentu s naribanim povrćem, uliti u neku manju posudicu i ponijeti sa sobom. Kad se ohladi, nije ništa neurednije od kruha. Nama je otkriće i gusti kicchari: riža s dosta dala (a možeš dodati i povrće). Kad se skroz ukuha i ohladi, mogu se napraviti dosta uredni popečci ili kuglice. A znali smo nositi i cijele kuhane mrkvice ili cvjetaču (ne ostavljaju mrlje, provjereno )

    Naravno, ne znam je li ovo gore prihvatljivo za restorane, ali kod prijatelja bi trebalo funkcionirati. A kod stvarno dobrih prijatelja uvijek se nešto nađe i za klince (moja im najbolja frendica uvijek posebno nešto pripremi). Ako se ne sjete sami, možeš im sugerirati unaprijed

  47. #147
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj Saradadevii prvotno napisa
    ja imam problem kada smo u gostima ili vani, u restoranu.
    hoce samo sam jesti, pa uvijek zavrsi na nekakvim rizinim keksima kao najcistijoj opciji.

    sto vi radite?
    Mi smo prije par mjeseci bili u Istanbulu, ona je tad bila u nekoj fazi 'pocetka' jedenja a kako smo se i mi hranili po restoranima trebalo je i nju zabaviti, u svakom restoranu smo bez problema dobili i sjedalicu za nju, a kuhana riza u obicnoj vodi ili na pari je bila sastavni dio skoro svakog jela tako da je i ona to jela ... o tome kako je izgledo pod ispod stola nakon naseg odlaska necu niti govoriti, ali zar mislite da samo djeci ispadaju stvari na pod?

    Ovu subotu poslije rasprodaje smo isto otisli na rucak i igrom slucaja je opet dobila kuhanu rizu jer sam je ja jela i sve pet ... inace ne dostaje mi kad restorani nemaju stolice za klince jer je ipak tako jednostavnije, i oni se zabave obzirom da nema sans da mi sjedi u krilu duze od par minuta.

  48. #148
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kod nas je trenutno ovakva situacija:

    kad se margita zaželi jesti, dođe do frižidera, primi ručku i dere se Nana Nana.
    onda ja otvorim frižider, a ona mi prstom pokazuje što želi jesti.

  49. #149
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    uneredili smo malo pod
    Moje 20-mjesečno dijete je neki dan išlo prvi put sa sekom, mamom i tatom u kino i prvi put probala kokice. Malo me bilo strah, ali nije se ništa zagrcnula.

    Da vidiš taj nered nakon nje- želi sama držati onu kutiju i jesti. Moram li reći da projekciju nije niti pogledala, bila je leđima okrenuta ekranu, penjala se okolo i jela kokice i uslijed velike žeđi sisala jedno 4 puta

  50. #150

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    684

    Početno

    ja sam skuhala L komadic piletine i zenska sve pojela, a mama tuzna jer dijete voli meso
    i onda je moje kompetentno dijete pocelo suradivati s mamom i sad ponovo odbija stavit bilo sta u usta
    osim cice i rizinih krekera koje kad vidi vice njam njam njam i rusi sve pred sobom da ih se docepa. junk food junkie

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •